2019-12-06   19:04:48
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset IKM aluekilpailu, Pohjois-Suomi

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2016 alkukilpailut PS    Tulostuspäivämäärä  05 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  18:48   
  Järjestäjä  KemTU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 marraskuu 2016         
 
 
Laji 18, T10,11,12-15 50m PU, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Miina Torvikoski  2006    282          37.16   
  Kemin Uimaseura  36.22                 
Lotta Moilanen  2006    241          39.13   
  Oulun Uinti 1906  39.78                 
Anna Kortesalmi  2006    218          40.46   
  Rovaniemen Uimaseura  39.23                 
Vilja Takalo  2006    126          48.60   
  Kajaanin Uimaseura  50.71                 
Oona Lipponen  2006    125          48.67   
  Kemin Uimaseura  52.98                 
Pinja Junttari  2006    98          52.84   
  Kemin Työväen Uimarit  46.83                 
Iina Tapaninen  2006    89          54.48   
  Oulun Lohet                   
Noona Hyrkäs  2006              DSQ   
  Kajaanin Uimaseura  53.03                 
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
 
Laji 18, T10,11,12-15 50m PU, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Saara Niemi  2005    308          36.07   
  Haukiputaan Heitto  34.71                 
Elina Turunen  2005    307          36.13   
  Oulun Uinti 1906  35.62                 
Viivi Säntti  2005    301          36.36   
  Oulun Uinti 1906  36.95                 
Laura Rajavaara  2005    284          37.08   
  Oulun Uinti 1906  37.50                 
Maiju Huttunen  2005    249          38.75   
  Swimming Club Rovaniemi  43.33                 
Alexia Tahkola  2005    248          38.80   
  Oulun Lohet  42.34                 
Pinja Lohiniva  2005    195          42.04   
  Oulun Uinti 1906  43.68                 
Maija Lämsä  2005    190          42.34   
  Kajaanin Uimaseura  40.78                 
Katariina Koivuranta  2005    167          44.20   
  Kempeleen Pyrintö  45.09                 
10  Lidia Evans  2005    165          44.44   
  Swimming Club Vuokatti  44.43                 
11  Milla Marttila  2005    158          45.06   
  Kempeleen Pyrintö  45.10                 
12  Amanda Riuttanen  2005    144          46.46   
  Oulun Uinti 1906  46.03                 
13  Vilma Kiviniemi  2005    141          46.74   
  Oulun Uinti 1906  46.38                 
14  Kerttu Törmälä  2005    137          47.21   
  Kempeleen Pyrintö  48.86                 
15  Lotta Kaarre  2005    124          48.77   
  Kempeleen Pyrintö  50.57                 
16  Milla Siira  2005    118          49.70   
  Kempeleen Pyrintö  43.70                 
17  Martta Ryynänen  2005    106          51.40   
  Oulun Lohet  51.63                 
18  Sofia Kivelä  2005    100          52.36   
  Kempeleen Pyrintö  55.02                 
Essi Vilhelmiina Virta  2005              DSQ   
  Oulun Uinti 1906  41.18                 
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Julia Minttu-Maria Tiensuu  2005              DSQ   
  Kemin Uimaseura  45.25                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Vilma Utriainen  2005              DSQ   
  Kempeleen Pyrintö  45.72                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 18, T10,11,12-15 50m PU, Loppukilpailut 12 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Seela Peuralahti  2001    506          30.59   
  Oulun Uinti 1906  30.25                 
Elisa Vakkuri  2002    463          31.51   
  Kemin Uimaseura  31.09                 
Viivi Kallunki  2003    366          34.07   
  Haukiputaan Heitto  38.86                 
Amalia Siekkinen  2002    359          34.28   
  Oulun Lohet  34.52                 
Hilla Saastamoinen  2003    335          35.08   
  Oulun Uinti 1906  34.21                 
Pinja Sipovaara  2002    334          35.12   
  Haukiputaan Heitto  35.48                 
Pipsa Remes  2001    333          35.15   
  Kemin Työväen Uimarit  35.03                 
Emma Pajuluoma  2001    326          35.40   
  Oulun Lohet  35.41                 
Jessi Nurmela  2002    319          35.65   
  Haukiputaan Heitto  35.61                 
10  Ida Roponen  2004    315          35.81   
  Haukiputaan Heitto  33.23                 
11  Hanna Rantanen  2002    313          35.87   
  Kemin Uimaseura  35.63                 
12  Sara Ylimäki  2003    282          37.17   
  Kemin Työväen Uimarit  41.48                 
13  Noora Aikio  2004    275          37.49   
  Kemin Uimaseura  39.54                 
14  Anni Ranta-Valkama  2004    267          37.85   
  Swimming Club Rovaniemi  36.67                 
15  Anastasia Parfenova  2004    264          37.98   
  Kemijärven Kaiku  38.88                 
16  Emilia Juutilainen  2004    264          37.99   
  Rovaniemen Uimaseura                   
17  Jatta Nurmela  2004    239          39.24   
  Haukiputaan Heitto  39.17                 
18  Viveca Meriläinen  2001    235          39.47   
  Kemijärven Kaiku  37.11                 
19  Hanna-Maria Korpilähde  2004    225          40.05   
  Rovaniemen Uimaseura  41.08                 
20  Anniina Kanste  2004    224          40.10   
  Haukiputaan Heitto  42.55                 
21  Emilia Kivijärvi  2004    222          40.25   
  Rovaniemen Uimaseura  41.38                 
22  Iida Heiko  2004    220          40.37   
  Oulun Uinti 1906  43.02                 
23  Reetta Piira  2004    213          40.82   
  Swimming Club Rovaniemi  43.56                 
24  Siiri Rahikkala  2004    204          41.40   
  Oulun Uinti 1906  42.80                 
25  Ronja Kämäräinen  2004    201          41.56   
  Swimming Club Vuokatti  43.70                 
26  Mikaela Laaksola  2004    193          42.13   
  Swimming Club Vuokatti  43.59                 
27  Julia Piisilä  2004    184          42.81   
  Kempeleen Pyrintö  45.55                 
28  Aada Tapio  2003    180          43.12   
  Rovaniemen Uimaseura  44.09                 
29  Emilia Karppinen  2004    128          48.28   
  Kajaanin Uimaseura  45.93                 
30  Emma Tolonen  2004    107          51.34   
  Kajaanin Uimaseura  50.47                 
Rebekka Säily  2003              DSQ   
  Kajaanin Uimaseura  36.56                 
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
Tinja-Riina Malinen  2003              DSQ   
  Kemin Työväen Uimarit                   
  SW 7.3 Eriaikainen käsien palautus               
Vanessa Ventelä  2002              DSQ   
  Kemin Työväen Uimarit  41.11                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  05 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit  Tulostusaika  18:48 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner