2020-08-11   17:40:11
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset IKM aluekilpailu, Etelä-Suomi 1

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Perjantai-ilta

Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2016 alkukilpailut ES1    Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  18:53   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 marraskuu 2016         
 
 
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Davin Lindholm  2004    262  41.37        1:26.84   
  Helsingin Uimarit  1:27.49                 
                     
Veerti Juurakko  2004    233  42.64        1:30.27   
  Cetus Espoo  1:28.62                 
                     
Akseli Leppänen  2004    215  43.57        1:32.70   
  Cetus Espoo  1:33.26                 
                     
Lucas Lönnblad  2004    195  45.49        1:35.85   
  Cetus Espoo  1:35.70                 
                     
Alvar Aho  2004    191  45.32        1:36.49   
  Cetus Espoo  1:39.82                 
                     
Juuso Pulkkinen  2004    189  45.63        1:36.79   
  Cetus Espoo  1:39.65                 
                     
Samuli Masalin  2004    176  46.55        1:39.08   
  Cetus Espoo  1:44.49                 
                     
Leo Oksman  2004    172  46.72        1:39.83   
  Helsingin Uimarit  1:42.22                 
                     
Leo Zurban  2004    170  46.34        1:40.37   
  Cetus Espoo  1:45.19                 
                     
10  Rasmus Roiko  2004    165  47.86        1:41.31   
  ORCA Helsinki                   
                     
11  Samuel Saari  2004    162  48.83        1:41.97   
  Cetus Espoo  1:48.49                 
                     
12  Justus Holtari  2004    156  48.56        1:43.10   
  Cetus Espoo  1:48.49                 
                     
13  Leo Hautaniemi  2004    121  52.86        1:52.41   
  Cetus Espoo  1:53.15                 
                     
14  Nuutti Laitinen  2004    108  54.66        1:56.72   
  Cetus Espoo                   
                     
Anton Petrov  2004              DSQ   
  Helsingfors Simsällskap  1:41.07                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Kaius Kulmala  2004              DSQ   
  Simmis Grani                   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
Yufei Meng  2004              DSQ   
  Cetus Espoo  1:48.12                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
 
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aleksi Koprinen  2003    417  35.38        1:14.40   
  Helsingfors Simsällskap  1:15.54                 
                     
Lassi Haimi  2003    402  35.83        1:15.33   
  Helsingfors Simsällskap  1:21.29                 
                     
Niklas Hatakka  2003    370  37.21        1:17.46   
  Cetus Espoo  1:17.86                 
                     
Oskari Repo  2003    309  38.85        1:22.20   
  Cetus Espoo  1:24.44                 
                     
Lari Tumanoff  2003    304  38.06        1:22.64   
  Helsingfors Simsällskap  1:29.42                 
                     
Tuukka Inkilä  2003    271  39.89        1:25.88   
  Cetus Espoo  1:25.91                 
                     
Matias Rasinmäki  2003    252  41.97        1:27.93   
  Cetus Espoo  1:30.30                 
                     
Elis Fokin  2003    240  42.99        1:29.46   
  Helsingfors Simsällskap  1:27.59                 
                     
Alexander Huhtala  2003    239  42.96        1:29.56   
  Cetus Espoo  1:33.54                 
                     
10  Lucas Tepponen  2003    238  41.60        1:29.67   
  Helsingin Uimarit  1:28.87                 
                     
11  Luukas Vainio  2003    233  41.75        1:30.34   
  Cetus Espoo  1:31.75                 
                     
12  Leevi Ylikulppi  2003    228  43.05        1:31.01   
  Cetus Espoo  1:32.37                 
                     
13  Roni Severinkangas  2003    212  43.36        1:33.12   
  Cetus Espoo  1:39.91                 
                     
14  Max Walther  2003    207  42.78        1:33.90   
  HTU Stadi  1:35.09                 
                     
15  Atte Poikela  2003    198  44.84        1:35.39   
  Cetus Espoo  1:41.18                 
                     
16  Santtu Kosunen  2003    195  44.83        1:35.81   
  Cetus Espoo  1:47.56                 
                     
17  Karri Suuronen  2003    184  47.68        1:37.66   
  Cetus Espoo  1:43.21                 
                     
18  Kiarash Javidi Firooz Toussi  2003    183  46.52        1:37.90   
  Cetus Espoo  1:46.64                 
                     
19  Tuomas Peltola  2003    150  49.06        1:44.50   
  Cetus Espoo  1:50.50                 
                     
20  Mattias Janhunen  2003    132  51.13        1:49.05   
  Cetus Espoo  1:49.55                 
                     
21  Sam Zamanimehr  2003    129  49.41        1:49.93   
  Cetus Espoo                   
                     
22  Otso Mäkivuokko  2003    128  51.63        1:50.07   
  Gladius Kirkkonummi  1:54.52                 
                     
23  Henri Erlund  2003    121  53.08        1:52.38   
  HTU Stadi  1:47.43                 
                     
24  Ilmari Laitala  2003    74  1:01.43        2:11.95   
  Cetus Espoo  2:16.88                 
                     
Henry Nyman  2003              DSQ   
  Helsingfors Simsällskap  1:48.88                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Niko Silander  2003              DSQ   
  Cetus Espoo  2:12.80                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Rasmus Mykkänen  2003              DSQ   
  Cetus Espoo  1:35.34                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Verneri Viisanen  2002    455  34.82        1:12.27   
  Cetus Espoo  1:13.14                 
                     
Mihail Khanoukaev  2002    448  33.95        1:12.63   
  Cetus Espoo  1:15.21                 
                     
Daniel Rinne  2002    429  34.78        1:13.71   
  Cetus Espoo  1:14.39                 
                     
Max Åström  2002    324  37.92        1:20.95   
  Cetus Espoo  1:23.32                 
                     
Alexander Fyhr  2002    287  39.55        1:24.26   
  Helsingfors Simsällskap  1:32.62                 
                     
Georg Närjä  2002    283  39.77        1:24.69   
  Helsingfors Simsällskap  1:26.60                 
                     
Joel Syrjä  2002    280  39.53        1:24.93   
  Cetus Espoo  1:24.62                 
                     
Pyry Talvitie  2002    220  43.59        1:32.05   
  Gladius Kirkkonummi  1:34.83                 
                     
Heikki Väkeväinen  2002    201  43.67        1:34.89   
  Gladius Kirkkonummi  1:37.02                 
                     
10  Topi Havo  2002    159  48.26        1:42.61   
  Helsingfors Simsällskap  1:41.26                 
                     
Elias Filippovits  2002              DSQ   
  ORCA Helsinki  1:16.90                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eerikki Laitala  2001    624  30.70        1:05.07   
  Cetus Espoo  1:04.36                 
                     
Tuomas Jokinen  2001    549  32.35        1:07.89   
  Cetus Espoo  1:06.79                 
                     
Pyry Nurminen  2001    495  32.95        1:10.27   
  ORCA Helsinki  1:10.71                 
                     
Kalle Hyttinen  2001    476  33.35        1:11.18   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:11.72                 
                     
Lauri Krapf  2001    433  34.38        1:13.48   
  Helsingfors Simsällskap  1:13.22                 
                     
Niklas Linnanen  2001    430  34.20        1:13.66   
  Helsingfors Simsällskap  1:15.06                 
                     
Niilo Olander  2001    407  34.95        1:15.01   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:13.03                 
                     
Eemil Kylmä  2001    388  35.90        1:16.24   
  Cetus Espoo  1:16.99                 
                     
Eetu Partanen  2001    358  35.59        1:18.26   
  Cetus Espoo  1:20.29                 
                     
10  Tatu Jentze  2001    327  37.22        1:20.66   
  Cetus Espoo  1:21.80                 
                     
11  Pyry Kurunsaari  2001    307  39.75        1:22.36   
  Cetus Espoo  1:23.12                 
                     
12  Christofor Pavlidi  2001    307  39.06        1:22.39   
  Helsingfors Simsällskap  1:22.76                 
                     
13  Aleksi Puustinen  2001    303  38.29        1:22.78   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Isak Gramén  2001              DSQ   
  Cetus Espoo  1:12.87                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
 
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Elias Herlevi  2000    535  32.47        1:08.46   
  Helsingfors Simsällskap  1:08.76                 
                     
Henri Koski  2000    490  32.08        1:10.53   
  Gladius Kirkkonummi  1:10.92                 
                     
Eetu Isosuo  2000    478  33.16        1:11.10   
  Cetus Espoo  1:11.19                 
                     
Alex Lassila  2000    442  34.13        1:12.96   
  Cetus Espoo  1:13.47                 
                     
Veeti Laine  2000    371  36.20        1:17.35   
  Cetus Espoo  1:14.68                 
                     
Matias Blomfelt  2000    363  35.99        1:17.92   
  Helsingin Uimarit  1:18.87                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:53 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner