Tulokset IKM aluekilpailu, Etelä-Suomi 1
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LR IKM 2016 alkukilpailut ES1 | Tulostuspäivämäärä | 06 marraskuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 16:37 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 04 marraskuu 2016 |
Laji 35, T10,11,12-15 50m RU, Loppukilpailut 10 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Wilma Sundt | 2006 | 315 | 42.30 | ||||||
Cetus Espoo | 41.94 | |||||||||
2 | Louna Kasvio | 2006 | 248 | 45.80 | ||||||
Cetus Espoo | 46.94 | |||||||||
3 | Iisa-Lotta Rantaniitty | 2006 | 221 | 47.59 | ||||||
Cetus Espoo | 51.23 | |||||||||
4 | Annaliina Mänttäri | 2006 | 212 | 48.25 | ||||||
Cetus Espoo | 48.91 | |||||||||
5 | Malin Lindblom | 2006 | 209 | 48.47 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 50.74 | |||||||||
6 | Kia Mäennenä | 2006 | 196 | 49.55 | ||||||
Cetus Espoo | 51.06 | |||||||||
7 | Enni Tammilehto | 2006 | 178 | 51.13 | ||||||
Cetus Espoo | 53.37 | |||||||||
8 | Iiris Soilevaara | 2006 | 178 | 51.19 | ||||||
Cetus Espoo | 51.01 | |||||||||
9 | Helmi Räsänen | 2006 | 166 | 52.31 | ||||||
Simmis Grani | 51.61 | |||||||||
10 | Sofie Nauklér | 2006 | 157 | 53.37 | ||||||
Simmis Grani | 54.70 | |||||||||
11 | Ninja Brelo | 2006 | 151 | 53.99 | ||||||
Cetus Espoo | 53.29 | |||||||||
12 | Olesia Leshchuk | 2006 | 147 | 54.48 | ||||||
Cetus Espoo | 1:00.55 | |||||||||
13 | Iris Lahtinen | 2006 | 124 | 57.66 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 59.73 | |||||||||
14 | Peppi Virokannas | 2006 | 123 | 57.86 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:01.15 | |||||||||
15 | Heta Kosunen | 2006 | 119 | 58.49 | ||||||
Cetus Espoo | 57.37 | |||||||||
16 | Malla Kostiainen | 2006 | 106 | 1:00.71 | ||||||
Cetus Espoo | 1:00.36 | |||||||||
17 | Laura Heikkilä | 2006 | 101 | 1:01.77 | ||||||
Cetus Espoo | 1:08.03 | |||||||||
18 | Heidi Still | 2006 | 28 | 1:33.94 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Amanda Kortet | 2006 | DSQ | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 53.95 | |||||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
- | Laura Zurban | 2006 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 50.48 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 35, T10,11,12-15 50m RU, Loppukilpailut 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tuuli Pippuri | 2005 | 380 | 39.76 | ||||||
Cetus Espoo | 40.48 | |||||||||
2 | Inka Vahtola | 2005 | 359 | 40.49 | ||||||
Cetus Espoo | 41.68 | |||||||||
3 | Ellen Kettunen | 2005 | 348 | 40.93 | ||||||
Cetus Espoo | 43.37 | |||||||||
4 | Rina Rantanen | 2005 | 343 | 41.12 | ||||||
Cetus Espoo | 44.23 | |||||||||
5 | Nicole Haakana | 2005 | 255 | 45.36 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 47.26 | |||||||||
6 | Saara Raulos | 2005 | 242 | 46.17 | ||||||
Cetus Espoo | 48.91 | |||||||||
7 | Meri Luoma | 2005 | 232 | 46.82 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 47.74 | |||||||||
8 | Veera Kopponen | 2005 | 218 | 47.80 | ||||||
HTU Stadi | 51.12 | |||||||||
9 | Maria Mustonen | 2005 | 216 | 47.95 | ||||||
ORCA Helsinki | 51.56 | |||||||||
10 | Jasmin Savonen | 2005 | 213 | 48.22 | ||||||
Cetus Espoo | 50.95 | |||||||||
11 | Sofie Johansson | 2005 | 201 | 49.11 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 49.41 | |||||||||
12 | Olivia Turtiainen | 2005 | 194 | 49.72 | ||||||
Cetus Espoo | 50.51 | |||||||||
13 | Noora Niininen | 2005 | 165 | 52.50 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 58.37 | |||||||||
14 | Aleksandra Uusitalo | 2005 | 146 | 54.66 | ||||||
Cetus Espoo | 56.54 | |||||||||
15 | Emma Sund | 2005 | 120 | 58.33 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:00.17 | |||||||||
16 | Maj Kajander | 2005 | 114 | 59.35 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
17 | Waula Taimela | 2005 | 113 | 59.47 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 1:03.67 | |||||||||
18 | Janika Hinkkanen | 2005 | 103 | 1:01.39 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 1:07.52 | |||||||||
- | Helmi Jämsén | 2005 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 7.3 Käsiveto ohi lantiolinjan (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
Laji 35, T10,11,12-15 50m RU, Loppukilpailut 12 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Emilia Flyckt | 2001 | 704 | 32.37 | ||||||
Cetus Espoo | 32.08 | |||||||||
2 | Sara Mustonen | 2002 | 628 | 33.62 | ||||||
Cetus Espoo | 34.40 | |||||||||
3 | Saija Mikkonen | 2001 | 585 | 34.42 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 34.30 | |||||||||
4 | Nelli Ohvo | 2001 | 552 | 35.10 | ||||||
Cetus Espoo | 34.56 | |||||||||
5 | Iiris Himanto | 2001 | 551 | 35.12 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 34.92 | |||||||||
6 | Ada Nyström | 2001 | 549 | 35.16 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 34.80 | |||||||||
7 | Vilhelmiina Leppänen | 2003 | 548 | 35.19 | ||||||
Cetus Espoo | 35.95 | |||||||||
8 | Pinja Paulomo | 2002 | 538 | 35.40 | ||||||
Cetus Espoo | 36.11 | |||||||||
9 | Annika Tietz | 2001 | 524 | 35.72 | ||||||
HTU Stadi | 35.03 | |||||||||
10 | Amanda Rapinoja | 2001 | 511 | 36.01 | ||||||
Cetus Espoo | 36.06 | |||||||||
11 | Cindy Palm | 2003 | 475 | 36.91 | ||||||
Cetus Espoo | 38.55 | |||||||||
12 | Sini Hirvonen | 2001 | 465 | 37.15 | ||||||
Cetus Espoo | 39.40 | |||||||||
13 | Nella Korpela | 2002 | 458 | 37.35 | ||||||
Cetus Espoo | 39.31 | |||||||||
14 | Pippi Nordström | 2001 | 447 | 37.64 | ||||||
Helsingin Uimarit | 36.90 | |||||||||
15 | Jade Huhtamaa | 2002 | 422 | 38.37 | ||||||
Helsingin Uimarit | 39.36 | |||||||||
16 | Emmi Partanen | 2003 | 395 | 39.23 | ||||||
Cetus Espoo | 40.57 | |||||||||
17 | Hilla Mäkivuokko | 2001 | 302 | 42.91 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 43.43 | |||||||||
18 | Ciara Wacklin | 2004 | 302 | 42.92 | ||||||
Cetus Espoo | 44.94 | |||||||||
19 | Annika Alanen | 2003 | 291 | 43.45 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 48.21 | |||||||||
20 | Cami Wacklin | 2002 | 277 | 44.14 | ||||||
Cetus Espoo | 45.05 | |||||||||
21 | Linda Ilonen | 2004 | 261 | 45.05 | ||||||
Cetus Espoo | 50.20 | |||||||||
22 | Beata Koroknay-Pál | 2004 | 191 | 49.96 | ||||||
Cetus Espoo | 50.35 | |||||||||
23 | Linnea Alakörkkö | 2004 | 151 | 54.02 | ||||||
Cetus Espoo | 56.63 | |||||||||
24 | Emilia Westerholm | 2004 | 122 | 57.99 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:03.50 | |||||||||
- | Elsa Eriksson | 2002 | DNS | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
- | Helle Peill | 2003 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 56.85 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Peppi Vesalainen | 2004 | DSQ | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 45.09 | |||||||||
SW 7.6 Väärä uintisykli (=1 käsiveto, 1 potku), paitsi käännökseen / maaliin tullessa | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 06 marraskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 16:37 |