Results for Grand Prix 25 m
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Tulokset Laji 39 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | Grand Prix 25 m | Tulostuspäivämäärä | 16 lokakuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 14:30 | |||
Järjestäjä | Cetus Espoo | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 15 lokakuu 2016 |
Laji 39, 50m Vapaauinti Miehet, Alkuerät |
ME: Florent MANADOU (1990) 20.26 2014-12-05 |
SE: Ari-Pekka Liukkonen (1989) 21.23 2013-08-11 |
Nuorten SE: Manu Mäntymäki (1985) 22.20 2003-12-11 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ari-Pekka Liukkonen | 1989 | 810 | 21.73 | ||||||
Cetus Espoo | 20.92 | |||||||||
2 | Andrei Tuomola | 1989 | 710 | 22.70 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 21.83 | |||||||||
3 | Anton Herrala | 1993 | 710 | 22.71 | ||||||
TaTu Tampere | 21.89 | |||||||||
4 | Jaakko Rautalin | 1989 | 691 | 22.91 | ||||||
Uinti Tampere | 22.30 | |||||||||
5 | Riku Pöytäkivi | 1993 | 690 | 22.92 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 22.62 | |||||||||
6 | Miikka Ruohoniemi | 1993 | 689 | 22.93 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 22.18 | |||||||||
6 | Sergey Kuznetsov | 2000 | 689 | 22.93 | ||||||
Cetus Espoo | 22.55 | |||||||||
8 | Janne Markus Markkanen | 1994 | 679 | 23.04 | Ei osallistu loppukilpailuun | |||||
Swimming Jyväskylä | 22.93 | |||||||||
9 | Miro Vasko | 1993 | 677 | 23.07 | ||||||
TaTu Tampere | 23.22 | |||||||||
10 | Nico Palotie | 1992 | 652 | 23.36 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 23.17 | |||||||||
11 | Kaj Smeds | 1998 | 634 | 23.58 | ||||||
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 24.17 | |||||||||
12 | Sami Aaltomaa | 1992 | 627 | 23.66 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 22.83 | |||||||||
13 | Kaarlo Seppänen | 1999 | 626 | 23.68 | Ei osallistu loppukilpailuun | |||||
Helsingfors Simsällskap | 23.51 | |||||||||
14 | Juha Kollin | 1993 | 623 | 23.72 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 23.57 | |||||||||
15 | Tatu Peltonen | 1989 | 621 | 23.74 | ||||||
TaTu Tampere | 23.06 | |||||||||
16 | Elmo Kiuru | 1997 | 616 | 23.81 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 23.66 | |||||||||
17 | Nikita Saunonen | 1997 | 614 | 23.83 | Ei osallistu loppukilpailuun | |||||
Aurajoen Uinti | 22.34 | |||||||||
18 | Eetu Alitalo | 1999 | 603 | 23.97 | ||||||
Cetus Espoo | 23.80 | |||||||||
19 | Jimi Kallio | 1993 | 601 | 24.00 | Ei osallistu loppukilpailuun | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 23.87 | |||||||||
20 | Arttu Erkinaro | 1992 | 583 | 24.25 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 23.41 | |||||||||
21 | Matti Myllyaho | 1995 | 582 | 24.26 | ||||||
Kampuksen Plaani | 23.60 | |||||||||
22 | Johannes Lindroos | 1996 | 577 | 24.33 | ||||||
Raision Urheilijat | 23.71 | |||||||||
23 | Elias Lampinen | 1997 | 573 | 24.38 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 23.30 | |||||||||
24 | Tuomas Herlevi | 1999 | 564 | 24.52 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 24.76 | |||||||||
25 | Oliver Tarkkanen | 1995 | 562 | 24.54 | ||||||
Vanders | 24.91 | |||||||||
26 | Tuomas Ikonen | 1996 | 544 | 24.81 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 24.61 | |||||||||
27 | Aaron Joki | 1999 | 543 | 24.82 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 24.28 | |||||||||
28 | Juho Laatikainen | 1999 | 542 | 24.84 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 25.11 | |||||||||
29 | Miika Pentti | 1997 | 538 | 24.91 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 24.68 | |||||||||
30 | Roope Lehtonen | 1996 | 534 | 24.97 | ||||||
Raision Urheilijat | 25.15 | |||||||||
31 | Alexey Belfer | 2000 | 530 | 25.02 | ||||||
ORCA Helsinki | 24.33 | |||||||||
32 | Werner Heräjärvi | 1999 | 529 | 25.04 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | 24.91 | |||||||||
33 | Noah Badji | 1996 | 529 | 25.05 | ||||||
Uinti Tampere | 24.32 | |||||||||
34 | Eetu Nyman | 1999 | 524 | 25.13 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | 25.79 | |||||||||
35 | Henri Koski | 2000 | 520 | 25.18 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 25.01 | |||||||||
36 | Atte Kulmala | 1998 | 519 | 25.20 | ||||||
Uinti Tampere | 24.79 | |||||||||
37 | Oskari Aalto | 2002 | 514 | 25.28 | ||||||
Cetus Espoo | 24.93 | |||||||||
38 | Alari Pakarinen | 1998 | 513 | 25.30 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 24.63 | |||||||||
39 | Olli Soramies | 1998 | 510 | 25.35 | ||||||
Voikkaan Viesti | 25.95 | |||||||||
40 | Antti Rantanen | 1992 | 505 | 25.43 | ||||||
Kampuksen Plaani | 24.55 | |||||||||
40 | Arttu Vänttinen | 1996 | 505 | 25.43 | ||||||
Kampuksen Plaani | 24.97 | |||||||||
40 | Jere Kekola | 2000 | 505 | 25.43 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 25.92 | |||||||||
43 | Georgy Babenov | 2000 | 505 | 25.44 | ||||||
ORCA Helsinki | 25.04 | |||||||||
44 | Jere Ruuhonen | 2001 | 504 | 25.45 | ||||||
Cetus Espoo | 25.46 | |||||||||
45 | Miiro Vartiainen | 2001 | 498 | 25.55 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 25.66 | |||||||||
45 | Mikko Suova | 1997 | 498 | 25.55 | ||||||
Uinti Tampere | 25.49 | |||||||||
47 | Joona Ruuskanen | 2000 | 494 | 25.62 | ||||||
Cetus Espoo | 25.94 | |||||||||
48 | Olli Rautaporras | 2000 | 492 | 25.65 | ||||||
Uinti Tampere | 25.54 | |||||||||
49 | Topi Lukkarinen | 2000 | 492 | 25.66 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | 25.84 | |||||||||
50 | Viktor Thodin | 2000 | 481 | 25.84 | ||||||
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 25.93 | |||||||||
51 | Jyri Toitturi | 1996 | 478 | 25.90 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 25.85 | |||||||||
52 | Santeri Hulkko | 2000 | 474 | 25.97 | ||||||
Lahden Uimaseura | 25.80 | |||||||||
53 | Alex Lassila | 2000 | 471 | 26.03 | ||||||
Cetus Espoo | 25.64 | |||||||||
54 | Alex Garcia de la Cadena | 2000 | 458 | 26.28 | ||||||
Cetus Espoo | 25.96 | |||||||||
55 | Oskari Rantamäki | 2001 | 439 | 26.65 | ||||||
Octopus Lohja | 25.77 | |||||||||
56 | Eelis Hukka | 1999 | 438 | 26.66 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | 25.03 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 16 lokakuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 14:30 |