2017-11-23   04:39:56
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för SM/JSM (25m)

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Fredag 4 november 2016 kl. 09.30

Resultat Gren 8 (Finaler) Junior - Officiell
Resultat Gren 8 (Finaler) Junior - Officiell 
 
  Tävling  SM/JSM (25m) 2016    Utskriftsdatum  04 november 2016   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  11:41   
  Arrangör  SSF/SK Neptun/Väsby SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 november 2016         
 
 
Gren 8, 4X50m Frisim Damer Jr, Finaler, Junior 
Sponsor: G-innovation 
SR: Väsby SS 1:38.93 2009-11-26 
SJR: Jönköpings SS 1:41.68 2015-11-04 
FM: Jönköpings SS 1:41.68 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jönköpings SS  1996  Jönköpings Simsällskap            1:42.19   
  Alma Thormalm  1996      25.28        25.28   
  Klara Thormalm  1998      25.22        50.50   
  Alice Müllern  1998      26.19        1:16.69   
  Hanna Eriksson  1999      25.50        1:42.19   
                     
Södertälje SS  1996  Södertälje Simsällskap            1:43.76   
  Hilma Ramdén  2000      26.18        26.18   
  Emma Sundstrand  2001      25.86        52.04   
  Carolina Jonsson  2002      26.79        1:18.83   
  Alida Ramdén  1997      24.93        1:43.76   
                     
SK Neptun  1996  Simklubben Neptun            1:44.36   
  Marlene Pavlu Lewin  1997      26.73        26.73   
  Jaqueline Hippi  1996      25.62        52.35   
  Emma Varga  1997      25.84        1:18.19   
  Tiffani Segerbrand  1999      26.17        1:44.36   
                     
Helsingborgs S  1996  Helsingborgs Simsällskap            1:44.75   
  Matilda Weiler  1998      26.54        26.54   
  Ronja Wikström  1996      26.09        52.63   
  Sophie Hansson  1998      25.59        1:18.22   
  Sandra Lendt  2000      26.53        1:44.75   
                     
Strängnäs SK  1996  Strängnäs Simklubb            1:45.79   
  Rebecka Gustafsson  1998      27.02        27.02   
  Lisa Eriksson  1998      25.89        52.91   
  Anna Eriksson  1999      25.98        1:18.89   
  Emma Bergkvist  2000      26.90        1:45.79   
                     
Skövde SS  1996  Skövde Simsällskap            1:46.03   
  Ida Lövgren  2001      27.17        27.17   
  Vera Emanuelsson Fransson  2001      26.49        53.66   
  Nikki Brockmar  1999      26.08        1:19.74   
  Trine Forss  2003      26.29        1:46.03   
                     
Linköpings Allmänna SS  1996  Linköpings Allmänna SS            1:46.81   
  Sofia Henell  1997      25.75        25.75   
  Emma Magnusson  1998      26.15        51.90   
  Matilda Savén  2000      27.85        1:19.75   
  Elin Gunnarsson  2002      27.06        1:46.81   
                     
Malmö KK  1996  Malmö Kappsimningsklubb            1:47.06   
  Anna Grahovac  1999      27.94        27.94   
  Cassandra Tran  1997      26.40        54.34   
  Nicola Lindell  2001      27.00        1:21.34   
  Alba Forés  1998      25.72        1:47.06   
                     
Sundsvalls SS  1996  Sundsvalls Simsällskap            1:47.18   
  Gloria Muzito  2002      26.52        26.52   
  Wilma Persson  2001      27.00        53.52   
  Lina Bergqvist  1998      26.41        1:19.93   
  Frida Hedlund  1999      27.25        1:47.18   
                     
10  Väsby SS  1996  Väsby Simsällskap            1:47.26   
  Michelle Berntsson  2000      27.09        27.09   
  Louise Halldén  1998      26.56        53.65   
  Anna Miram  1999      26.93        1:20.58   
  Tova Andersson  2001      26.68        1:47.26   
                     
11  Norrköpings KK  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:48.32   
  Rebecca Diaz-Nilsson  1996      26.37        26.37   
  Sara Thunholm  1999      27.21        53.58   
  Klara Eriksson  2000      28.15        1:21.73   
  Sara Wallberg  1999      26.59        1:48.32   
                     
12  Mölndals Allmänna SS  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:48.36   
  Linnéa Lundborg  2000      27.61        27.61   
  Tova Olsson  2001      26.45        54.06   
  Ida Swegmark  2000      26.77        1:20.83   
  Kamelia Gradinarska  2001      27.53        1:48.36   
                     
13  Karlskrona SS  1996  Karlskrona Simsällskap            1:48.37   
  Sofie Karlsson  2000      27.86        27.86   
  Linn Rosenius  2002      26.80        54.66   
  Ida Rosenius  2000      27.28        1:21.94   
  Tea Gladher  2000      26.43        1:48.37   
                     
14  Södertörns SS  1996  Södertörns Simsällskap            1:48.48   
  Cassandra Engback  1999      27.32        27.32   
  Karolina Näsén  1996      26.98        54.30   
  Viktoria Reinhold  1996      27.11        1:21.41   
  Greta Nykvist  1996      27.07        1:48.48   
                     
15  Järfälla S  1996  Järfälla Simsällskap            1:48.67   
  Ida Eriksen  1997      26.82        26.82   
  Ella Arrhén Andersson  2002      27.39        54.21   
  Emma Rotstam  1998      27.14        1:21.35   
  Linnéa Sandh  2000      27.32        1:48.67   
                     
16  Höganäs SS  1996  Höganäs Simsällskap            1:48.76   
  Klara Juliusson  1997      27.10        27.10   
  Elin Widén  1998      27.48        54.58   
  Ida Liljeqvist  1999      25.69        1:20.27   
  Thelma Jöhncke  1999      28.49        1:48.76   
                     
17  Spårvägen SF  1996  Spårvägen Simförening            1:49.22   
  Emma Sundstedt  1998      26.57        26.57   
  Matilda Flood  1999      28.54        55.11   
  Agnes Fährlin  1998      27.54        1:22.65   
  Emma Garmelius  1999      26.57        1:49.22   
                     
18  S 71  1996  S71            1:49.70   
  Felicia Huynh  2000      28.44        28.44   
  Emilia Rönningdal  2002      26.92        55.36   
  Victoria Jönsson  1999      27.68        1:23.04   
  Emilia Christiansen  1999      26.66        1:49.70   
                     
19  Jönköpings SS Lag 2  1996  Jönköpings Simsällskap            1:49.90   
  Emma Hansson  1998      28.12        28.12   
  Lova Andersson  2000      26.69        54.81   
  Wilma Johansson  2001      27.46        1:22.27   
  Nilla Atzmannstorfer  1998      27.63        1:49.90   
                     
20  Kalmar SS  1996  Kalmar Simsällskap            1:50.51   
  Miranda Arvidsson  1998      26.55        26.55   
  Leia Karlsson  2002      28.16        54.71   
  Ellen Lindeby  1999      27.80        1:22.51   
  Anna Sjölund  2000      28.00        1:50.51   
                     
21  SK Triton  1996  Simklubben Triton            1:50.67   
  Alexandra Volkova  1996      27.06        27.06   
  Johanna Nilsson  1996      27.36        54.42   
  Lina Wingren  1996      28.08        1:22.50   
  Amanda Granborg  1999      28.17        1:50.67   
                     
22  Göteborg S  1996  Göteborg Sim            1:51.21   
  Christin Heina  1996      26.98        26.98   
  Andrea Reinhold  2001      27.50        54.48   
  Christina Ekstedt  1996      28.61        1:23.09   
  Michelle Nordenmark  2002      28.12        1:51.21   
                     
23  SK Neptun Lag 2  1996  Simklubben Neptun            1:51.66   
  Milana Salih  1997      27.87        27.87   
  Malin Jansson  1999      27.78        55.65   
  Alexandra Nilsson  1998      28.19        1:23.84   
  Vilma Brolund  2001      27.82        1:51.66   
                     
24  Helsingborgs S Lag 2  1996  Helsingborgs Simsällskap            1:52.48   
  Alicia Lundblad  2001      27.34        27.34   
  Mari Louise Tran  1997      27.62        54.96   
  Julia Stenhård  2000      28.88        1:23.84   
  Sarah Wallin  2000      28.64        1:52.48   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  04 november 2016 
Licensierad till: IC Control Media & Sport  Utskriftstid  11:41 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start