Results for UGP 4 2016, Falun
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms GP 4 2016 Falun | Utskriftsdatum | 22 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Falun | Utskriftstid | 10:38 | |||
Arrangör | Falu Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 oktober 2016 |
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Edvin Persson | 1999 | Simsällskapet Mora | 28.17 | 1:00.16 | |||||
2 | David Hambraeus | 1999 | Falu Simsällskap | 29.07 | 1:03.75 | |||||
3 | Lukas Hill | 1999 | Simsällskapet Mora | 29.97 | 1:06.64 | |||||
4 | Anton Waller-Kaustinen | 2000 | Borlänge Simsällskap | 31.75 | 1:08.38 | |||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jakob Källquist | 2001 | Gävle Simsällskap | 28.72 | 1:02.32 | |||||
2 | Johan Brewitz | 2001 | Västerås Simsällskap | 28.83 | 1:03.77 | |||||
3 | Gellert Szabo | 2001 | Västerås Simsällskap | 29.44 | 1:05.66 | |||||
4 | Tim Hansson | 2001 | Falu Simsällskap | 31.25 | 1:07.76 | |||||
5 | Max Fahlén | 2001 | Västerås Simsällskap | 37.06 | 1:21.38 | |||||
- | Elias Walizada | 2001 | Gävle Simsällskap | DNF | ||||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Edwin Nystrand | 2002 | Sala Simsällskap | 30.92 | 1:06.62 | |||||
2 | Per Granlund | 2002 | Västerås Simsällskap | 32.88 | 1:12.16 | |||||
3 | Linus Björk | 2002 | Västerås Simsällskap | 35.47 | 1:16.37 | |||||
4 | Marcus Tägtström | 2002 | Borlänge Simsällskap | 33.42 | 1:17.75 | |||||
5 | Elias Gustavsson | 2002 | Borlänge Simsällskap | 37.88 | 1:27.03 | |||||
6 | Hampus Frykman | 2002 | Bålsta Simklubb | 39.11 | 1:32.27 | |||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Carl Hansson | 2003 | Gävle Simsällskap | 31.20 | 1:09.98 | |||||
2 | Julius Grell | 2003 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 33.54 | 1:14.84 | |||||
3 | Lucas Sterling | 2004 | Västerås Simsällskap | 34.54 | 1:15.11 | |||||
4 | Isak Rehnman | 2004 | Västerås Simsällskap | 39.60 | 1:24.32 | |||||
5 | Olle Wikholm | 2004 | Gävle Simsällskap | 38.09 | 1:24.68 | |||||
6 | Albin Östlund | 2004 | Gävle Simsällskap | 38.06 | 1:24.94 | |||||
7 | Oliver Hjalmarsson Sarlind | 2003 | Gävle Simsällskap | 38.34 | 1:26.49 | |||||
8 | Samuel Rundgren | 2004 | Västerås Simsällskap | 45.25 | 1:31.11 | |||||
9 | Gustav Ulfvebrand | 2003 | Västerås Simsällskap | 43.13 | 1:35.94 | |||||
- | Lucas Humling | 2005 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | DSQ | ||||||
- | Marcus Ardanius | 2003 | Bålsta Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 22 oktober 2016 |
Licensierad till: Falu Simsällskap | Utskriftstid | 10:38 |