Results for DM/JDM Skåne-Blekinge 2016
Below are all results from the competition shown by session.
Resultat Gren 1 (Finaler) Senior - Officiell |
Tävling | Skånska Mästerskapen | Utskriftsdatum | 15 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Kristianstad | Utskriftstid | 10:24 | |||
Arrangör | Kristianstads SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2016 |
Gren 1, 4X50m Medley Damer, Finaler, Senior |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mkk Damer | 0 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:57.54 | ||||||
Cassandra Tran | 1997 | 30.93 | 30.93 | |||||||
Emma Jansson | 1994 | 32.64 | 1:03.57 | |||||||
Nathalie Lindborg | 1991 | 28.00 | 1:31.57 | |||||||
Alba Forés | 1998 | 25.97 | 1:57.54 | |||||||
2 | Hs Damer [1995] Lag 1 | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 1:58.07 | ||||||
Julia Stenhård | 2000 | 30.42 | 30.42 | |||||||
Mari-Louise Tran | 1997 | 32.55 | 1:02.97 | |||||||
Ronja Wikström | 1996 | 28.23 | 1:31.20 | |||||||
Matilda Weiler | 1998 | 26.87 | 1:58.07 | |||||||
3 | SK Triton Damer Lag 1 | 2016 | Simklubben Triton | 1:58.65 | ||||||
Amanda Granborg | 1999 | 31.22 | 31.22 | |||||||
Lina Wingren | 1996 | 33.23 | 1:04.45 | |||||||
Alexandra Volkova | 1996 | 28.81 | 1:33.26 | |||||||
Magdalena Kuras | 1988 | 25.39 | 1:58.65 | |||||||
4 | Höganäs SS Damer 1 | 0 | Höganäs Simsällskap | 1:59.90 | ||||||
Elin Widén | 1998 | 30.59 | 30.59 | |||||||
Klara Juliusson | 1997 | 33.08 | 1:03.67 | |||||||
Ida Liljeqvist | 1999 | 27.19 | 1:30.86 | |||||||
Thelma Jöhncke | 1999 | 29.04 | 1:59.90 | |||||||
5 | Poseidon Lag 1 | 1940 | Simklubben Poseidon | 2:02.20 | ||||||
Elin Melin | 2000 | 32.51 | 32.51 | |||||||
Olivia Berglund | 1998 | 33.84 | 1:06.35 | |||||||
Hanna Bergman | 2001 | 28.84 | 1:35.19 | |||||||
Li Björner Oh | 1998 | 27.01 | 2:02.20 | |||||||
6 | Hs Damer [1995] Lag 2 | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 2:02.21 | ||||||
Johanna Söderberg | 1999 | 32.13 | 32.13 | |||||||
Daniella Horvath | 2001 | 33.33 | 1:05.46 | |||||||
Alicia Lundblad | 2001 | 28.79 | 1:34.25 | |||||||
Johanna Palmkvist | 1999 | 27.96 | 2:02.21 | |||||||
7 | Karlskrona Damer [1999] | 1999 | Karlskrona Simsällskap | 2:03.67 | ||||||
Sofie Karlsson | 2000 | 31.55 | 31.55 | |||||||
Disa Gladher | 2002 | 35.41 | 1:06.96 | |||||||
Ida Rosenius | 2000 | 30.02 | 1:36.98 | |||||||
Tea Gladher | 2000 | 26.69 | 2:03.67 | |||||||
8 | Sjöbo SS Damer Lag 1 | 0 | Sjöbo Simsällskap | 2:03.89 | ||||||
Minna Larsson | 2002 | 32.12 | 32.12 | |||||||
Olga Schubert | 2000 | 34.54 | 1:06.66 | |||||||
Erica Sjöholm | 1997 | 29.73 | 1:36.39 | |||||||
Lina Sjöholm | 2000 | 27.50 | 2:03.89 | |||||||
9 | Landskrona Jr Lag 1 | 1999 | Landskrona Simsällskap | 2:05.42 | ||||||
Elin Rundblad | 1999 | 32.01 | 32.01 | |||||||
Julia Brinkhagen | 1999 | 37.24 | 1:09.25 | |||||||
Ida Sandwång | 2001 | 28.80 | 1:38.05 | |||||||
My Rydgren | 1999 | 27.37 | 2:05.42 | |||||||
10 | Osby SS Damer [1999] | 1999 | Osby Simsällskap | 2:05.45 | ||||||
Simone Karlsson | 2001 | 32.14 | 32.14 | |||||||
Moa Olofsson | 2002 | 35.05 | 1:07.19 | |||||||
Agnes Cato | 2001 | 30.59 | 1:37.78 | |||||||
Andrea Prai | 2001 | 27.67 | 2:05.45 | |||||||
11 | S 71 Damer [1996] Lag 1 | 1996 | S71 | 2:05.58 | ||||||
Emilia Christiansen | 1999 | 31.87 | 31.87 | |||||||
Micaela Jönsson | 2001 | 36.30 | 1:08.17 | |||||||
Felicia Huynh | 2000 | 30.27 | 1:38.44 | |||||||
Emilia Rönningdal | 2002 | 27.14 | 2:05.58 | |||||||
12 | Ksls Flickor | 0 | Kristianstads SLS | 2:06.00 | ||||||
Annie Thulin | 2003 | 34.06 | 34.06 | |||||||
Thilde Lantz | 2001 | 32.37 | 1:06.43 | |||||||
Saga Nyborg | 2003 | 31.00 | 1:37.43 | |||||||
Linnéa Högberg | 1999 | 28.57 | 2:06.00 | |||||||
13 | Ystads SS Damer | 0 | Ystads Simsällskap | 2:06.18 | ||||||
Tilde Larsson | 2001 | 32.97 | 32.97 | |||||||
Alicia Norberg Randowo | 1999 | 1:33.21 | 2:06.18 | |||||||
Amanda Strömberg | 1998 | |||||||||
Matilda Åkesson | 1999 | 2:06.18 | 2:06.18 | |||||||
14 | Höganäs SS Damer 2 | 0 | Höganäs Simsällskap | 2:07.48 | ||||||
Ida Widén | 2001 | 32.81 | 32.81 | |||||||
Maja Johansson | 1999 | 34.37 | 1:07.18 | |||||||
Tilda Johansson | 2002 | 32.00 | 1:39.18 | |||||||
Kajsa Norell Dahlqvist | 2001 | 28.30 | 2:07.48 | |||||||
15 | Poseidon Lag 2 | 1940 | Simklubben Poseidon | 2:07.64 | ||||||
Amanda Björkman | 2001 | 33.67 | 33.67 | |||||||
Jenny Le | 2000 | 35.69 | 1:09.36 | |||||||
Mary Lagoguez | 2001 | 29.80 | 1:39.16 | |||||||
Tova Hegardt | 2002 | 28.48 | 2:07.64 | |||||||
16 | SK Triton Damer Lag 2 | 2016 | Simklubben Triton | 2:08.25 | ||||||
Ida Borg | 1997 | 32.73 | 32.73 | |||||||
Fanny Andersson | 1997 | 35.65 | 1:08.38 | |||||||
Madeleine Grönberg | 1999 | 31.95 | 1:40.33 | |||||||
Johanna Nilsson | 1996 | 27.92 | 2:08.25 | |||||||
17 | Vnsk Damer 1 | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 2:08.37 | ||||||
Frida Rödin | 2000 | 34.01 | 34.01 | |||||||
Kajsa Berglind | 2001 | 37.53 | 1:11.54 | |||||||
Matilda Klintberg | 1999 | 28.67 | 1:40.21 | |||||||
Ebba Löfgren | 2001 | 28.16 | 2:08.37 | |||||||
18 | Sjöbo SS Damer Lag 2 | 0 | Sjöbo Simsällskap | 2:09.38 | ||||||
Emmy Johnsson | 2001 | 33.71 | 33.71 | |||||||
Sofia Stålnacke | 2001 | 34.98 | 1:08.69 | |||||||
Hedda Nilsson-Halvardsson | 2001 | 32.56 | 1:41.25 | |||||||
Tilde Anderberg-Richard | 1999 | 28.13 | 2:09.38 | |||||||
19 | SK Lödde Damer [1999] | 1999 | Simklubben Lödde | 2:09.64 | ||||||
Emma Persson | 1999 | 32.15 | 32.15 | |||||||
Olivia Skog | 2002 | 36.52 | 1:08.67 | |||||||
Louise Ranevi | 1999 | 30.68 | 1:39.35 | |||||||
Filippa Dihle | 2003 | 30.29 | 2:09.64 | |||||||
20 | Landskrona Jr Lag 2 | 1999 | Landskrona Simsällskap | 2:10.08 | ||||||
Viktoria Dellhede | 2003 | 32.98 | 32.98 | |||||||
Isabelle Moreau | 2001 | 37.86 | 1:10.84 | |||||||
Matilda Hoff | 2003 | 31.65 | 1:42.49 | |||||||
Elin Johannesson | 1999 | 27.59 | 2:10.08 | |||||||
21 | SS Delfin Damer | 2000 | Simsällskapet Delfin | 2:10.51 | ||||||
Astrid Nilsson | 2004 | 34.62 | 34.62 | |||||||
Tilda Joelsson | 2002 | 36.26 | 1:10.88 | |||||||
Emmy Nordström | 2002 | 32.03 | 1:42.91 | |||||||
Alice Möller | 2000 | 27.60 | 2:10.51 | |||||||
22 | KK Karpen Damer 2002 | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 2:10.80 | ||||||
Emilia Olsson | 2002 | 34.73 | 34.73 | |||||||
Vilma Rudolf | 2002 | 36.06 | 1:10.79 | |||||||
Linnéa Persson | 2002 | 30.23 | 1:41.02 | |||||||
Clara Aronsson | 2002 | 29.78 | 2:10.80 | |||||||
23 | SK Hajen | 1971 | Simklubben Hajen | 2:11.42 | ||||||
Sara Nobrell | 2002 | 34.95 | 34.95 | |||||||
Elsa Bitzén | 2003 | 36.13 | 1:11.08 | |||||||
Ella Laurén | 2001 | 32.18 | 1:43.26 | |||||||
Elin Lackegård | 2000 | 28.16 | 2:11.42 | |||||||
24 | SK Sydsim Damer | 0 | Simklubben Sydsim | 2:13.35 | ||||||
Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | 34.91 | 34.91 | |||||||
Isabella Lagnerup | 2000 | 37.60 | 1:12.51 | |||||||
Frida Nordefell | 2000 | 31.59 | 1:44.10 | |||||||
Emma Cerutti | 2002 | 29.25 | 2:13.35 | |||||||
- | SS Iden Damer | 0 | Simsällskapet Iden | DSQ | ||||||
- | Trelleborg Damer | 0 | Trelleborg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2016 |
Licensierad till: Kristianstads SLS | Utskriftstid | 10:24 |
Resultat Gren 2 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Skånska Mästerskapen | Utskriftsdatum | 16 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Kristianstad | Utskriftstid | 15:42 | |||
Arrangör | Kristianstads SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2016 |
Gren 2, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Christoffer Carlsen | 1992 | Helsingborgs Simsällskap | 23.54 | 49.49 | |||||
2 | Mattias Carlsson | 1990 | Malmö Kappsimningsklubb | 24.63 | 50.52 | |||||
3 | Jesper Björk | 1993 | Helsingborgs Simsällskap | 25.02 | 50.88 | |||||
4 | Jonas Holmström | 1992 | Helsingborgs Simsällskap | 24.81 | 51.41 | |||||
5 | Hugo Cedervall | 1997 | Simklubben Poseidon | 25.73 | 52.64 | |||||
6 | Rasmus Wetterborg | 1996 | Simklubben Triton | 25.32 | 52.70 | |||||
7 | Mats Westergren | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 25.34 | 52.72 | |||||
8 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 25.25 | 52.75 | |||||
9 | Alexander Löfqvist | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 25.97 | 52.83 | |||||
10 | Ahmad Attellesey | 1995 | Simklubben Triton | 25.40 | 52.98 | |||||
11 | Mika Persson | 1998 | Höganäs Simsällskap | 25.44 | 53.06 | |||||
12 | Karl Lindekrantz | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 25.70 | 53.33 | |||||
13 | Eric Hinderup | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 25.86 | 53.55 | |||||
14 | Alexander Almeida Sundell | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 25.96 | 53.66 | |||||
15 | Alfred Christensson | 1998 | Landskrona Simsällskap | 25.72 | 53.74 | |||||
16 | Oskar Nordstrand | 1991 | Helsingborgs Simsällskap | 26.38 | 53.78 | |||||
17 | Jonas Andersson | 1996 | Simklubben Poseidon | 26.28 | 54.26 | |||||
18 | Linus Wannebro | 1995 | Kristianstads SLS | 25.57 | 54.47 | |||||
19 | Oskar Hoff | 1998 | Landskrona Simsällskap | 26.49 | 54.55 | |||||
20 | Dennis Dukic | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 26.71 | 54.65 | |||||
21 | Gustav Östlund | 2000 | Simklubben Poseidon | 26.46 | 54.73 | |||||
22 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 26.72 | 55.15 | |||||
23 | Gustav Persson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 26.56 | 55.24 | |||||
24 | Victor Bergstrand | 2000 | Simklubben Poseidon | 26.71 | 55.30 | |||||
25 | Alexander Trudov | 1999 | S71 | 26.87 | 55.46 | |||||
26 | Jesper Olsson | 1998 | Simklubben Poseidon | 26.94 | 55.48 | |||||
27 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 26.54 | 55.57 | |||||
28 | Alexander Dahlén | 1999 | Simklubben Poseidon | 26.42 | 55.71 | |||||
29 | Dante Vollmer | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 27.35 | 55.76 | |||||
30 | Axel Lloyd | 1999 | Trelleborg Sim | 27.08 | 55.96 | |||||
31 | Samuel Wiktor | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.30 | 56.12 | |||||
32 | Gustav Östlund | 1997 | Simklubben Poseidon | 27.01 | 56.14 | |||||
33 | Oskar Skarin | 1999 | Simklubben Triton | 27.20 | 56.17 | |||||
34 | Anders Ludvigsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.99 | 56.62 | |||||
35 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 27.67 | 57.28 | |||||
36 | Dennie Halilovic | 2002 | Simklubben Sydsim | 27.70 | 57.33 | |||||
37 | Christoffer Dellhede | 2001 | Landskrona Simsällskap | 28.03 | 58.73 | |||||
- | Isac Troell | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 2, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hugo Cedervall | 1997 | Simklubben Poseidon | 25.73 | 52.64 | |||||
2 | Rasmus Wetterborg | 1996 | Simklubben Triton | 25.32 | 52.70 | |||||
3 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 25.25 | 52.75 | |||||
4 | Alexander Löfqvist | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 25.97 | 52.83 | |||||
5 | Mika Persson | 1998 | Höganäs Simsällskap | 25.44 | 53.06 | |||||
6 | Karl Lindekrantz | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 25.70 | 53.33 | |||||
7 | Eric Hinderup | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 25.86 | 53.55 | |||||
8 | Alexander Almeida Sundell | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 25.96 | 53.66 | |||||
9 | Alfred Christensson | 1998 | Landskrona Simsällskap | 25.72 | 53.74 | |||||
10 | Jonas Andersson | 1996 | Simklubben Poseidon | 26.28 | 54.26 | |||||
11 | Oskar Hoff | 1998 | Landskrona Simsällskap | 26.49 | 54.55 | |||||
12 | Dennis Dukic | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 26.71 | 54.65 | |||||
13 | Gustav Östlund | 2000 | Simklubben Poseidon | 26.46 | 54.73 | |||||
14 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 26.72 | 55.15 | |||||
15 | Gustav Persson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 26.56 | 55.24 | |||||
16 | Victor Bergstrand | 2000 | Simklubben Poseidon | 26.71 | 55.30 | |||||
17 | Alexander Trudov | 1999 | S71 | 26.87 | 55.46 | |||||
18 | Jesper Olsson | 1998 | Simklubben Poseidon | 26.94 | 55.48 | |||||
19 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 26.54 | 55.57 | |||||
20 | Alexander Dahlén | 1999 | Simklubben Poseidon | 26.42 | 55.71 | |||||
21 | Dante Vollmer | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 27.35 | 55.76 | |||||
22 | Axel Lloyd | 1999 | Trelleborg Sim | 27.08 | 55.96 | |||||
23 | Samuel Wiktor | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.30 | 56.12 | |||||
24 | Gustav Östlund | 1997 | Simklubben Poseidon | 27.01 | 56.14 | |||||
25 | Oskar Skarin | 1999 | Simklubben Triton | 27.20 | 56.17 | |||||
26 | Anders Ludvigsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.99 | 56.62 | |||||
27 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 27.67 | 57.28 | |||||
28 | Dennie Halilovic | 2002 | Simklubben Sydsim | 27.70 | 57.33 | |||||
29 | Christoffer Dellhede | 2001 | Landskrona Simsällskap | 28.03 | 58.73 | |||||
- | Isac Troell | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 16 oktober 2016 |
Licensierad till: Kristianstads SLS | Utskriftstid | 15:42 |
Resultat Gren 3 (Finaler) Senior - Officiell |
Tävling | Skånska Mästerskapen | Utskriftsdatum | 15 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Kristianstad | Utskriftstid | 10:40 | |||
Arrangör | Kristianstads SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2016 |
Gren 3, 200m Frisim Damer, Finaler, Senior |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Hanna Bergman | 2001 | Simklubben Poseidon | 29.83 | 1:02.36 | 1:34.81 | 2:07.31 | |||
2 | Alicia Lundblad | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 30.56 | 1:03.53 | 1:36.88 | 2:07.98 | |||
3 | Lina Sjöholm | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 30.23 | 1:03.13 | 1:36.14 | 2:08.56 | |||
4 | Ronja Wikström | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 30.10 | 1:03.53 | 1:36.49 | 2:08.66 | |||
5 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 29.57 | 1:02.35 | 1:35.46 | 2:08.92 | |||
6 | Erica Sjöholm | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 29.83 | 1:01.95 | 1:35.32 | 2:09.33 | |||
7 | Matilda Weiler | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 30.11 | 1:03.63 | 1:36.90 | 2:09.55 | |||
8 | Johanna Palmkvist | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 30.50 | 1:03.62 | 1:37.05 | 2:09.88 | |||
9 | Anna Grahovac | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.40 | 1:03.62 | 1:37.52 | 2:11.55 | |||
10 | Tilde Anderberg-Richard | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 30.31 | 1:03.95 | 1:38.14 | 2:12.49 | |||
11 | Klara Johansson | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.58 | 1:03.82 | 1:38.32 | 2:13.41 | |||
12 | Elin Johannesson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 30.29 | 1:03.95 | 1:39.24 | 2:13.91 | |||
13 | Moa Karlsson | 2002 | S71 | 30.85 | 1:04.28 | 1:38.76 | 2:14.01 | |||
14 | Madeleine Grönberg | 1999 | Simklubben Triton | 31.89 | 1:06.15 | 1:40.74 | 2:14.03 | |||
15 | Alice Möller | 2000 | Simsällskapet Delfin | 30.74 | 1:04.25 | 1:38.95 | 2:14.19 | |||
16 | Isabelle Odén | 2002 | Ystads Simsällskap | 30.99 | 1:04.91 | 1:39.47 | 2:14.21 | |||
17 | Matilda Klintberg | 1999 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.16 | 1:05.13 | 1:39.76 | 2:14.38 | |||
18 | Johanna Söderberg | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 31.33 | 1:05.44 | 1:40.18 | 2:14.48 | |||
19 | Ida Widén | 2001 | Höganäs Simsällskap | 31.39 | 1:05.65 | 1:40.50 | 2:14.52 | |||
20 | My Rydgren | 1999 | Landskrona Simsällskap | 30.93 | 1:04.99 | 1:40.46 | 2:14.97 | |||
21 | Johanna Nilsson | 1996 | Simklubben Triton | 30.98 | 1:05.36 | 1:40.44 | 2:15.03 | |||
22 | Sara Stenberg | 2001 | Simklubben Triton | 31.22 | 1:05.57 | 1:40.77 | 2:15.37 | |||
23 | Nicola Parfitt | 2000 | Trelleborg Sim | 31.53 | 1:06.39 | 1:41.52 | 2:16.09 | |||
24 | Kajsa Gustavsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 31.13 | 1:05.94 | 1:41.20 | 2:16.82 | |||
25 | Micaela Jönsson | 2001 | S71 | 32.38 | 1:07.58 | 1:42.98 | 2:16.85 | |||
26 | Sara Nobrell | 2002 | Simklubben Hajen | 31.13 | 1:06.56 | 1:42.64 | 2:17.01 | |||
27 | Elin Moberg | 1999 | Simklubben Poseidon | 31.93 | 1:06.52 | 1:42.50 | 2:17.10 | |||
28 | Emilia Andreasson | 1996 | S71 | 31.25 | 1:05.50 | 1:40.97 | 2:17.38 | |||
29 | Amanda Modig | 1999 | Kristianstads SLS | 31.57 | 1:06.16 | 1:41.97 | 2:17.48 | |||
30 | Frida Rödin | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.62 | 1:05.90 | 1:41.75 | 2:17.50 | |||
31 | Linnéa Högberg | 1999 | Kristianstads SLS | 31.49 | 1:05.45 | 1:41.10 | 2:17.66 | |||
32 | Matilda Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 31.42 | 1:05.30 | 1:41.01 | 2:18.20 | |||
33 | Ella Simander | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 31.16 | 1:06.25 | 1:42.76 | 2:18.43 | |||
34 | Johanna Holmberg | 1993 | Simklubben Sydsim | 33.06 | 1:08.18 | 1:43.60 | 2:18.51 | |||
35 | My Grewell | 1998 | Simklubben Sydsim | 31.87 | 1:07.30 | 1:44.05 | 2:21.41 | |||
36 | Minna Larsson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 32.65 | 1:08.17 | 1:45.77 | 2:23.51 | |||
37 | Sara Nilsson | 1998 | Simsällskapet Iden | 32.97 | 1:09.41 | 1:46.58 | 2:23.90 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2016 |
Licensierad till: Kristianstads SLS | Utskriftstid | 10:40 |
Resultat Gren 4 (Finaler) Senior - Officiell |
Tävling | Skånska Mästerskapen | Utskriftsdatum | 15 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Kristianstad | Utskriftstid | 10:54 | |||
Arrangör | Kristianstads SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2016 |
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar, Finaler, Senior |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johan Brännerud Garcia | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.55 | ||||||
2 | Olle Williamsson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 29.88 | ||||||
3 | Olof Christoffersen | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.89 | ||||||
4 | Jesper Åkesson | 1988 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.02 | ||||||
5 | Julius Ekstrand | 1998 | Simklubben Poseidon | 30.16 | ||||||
6 | Daniel Lundahl | 1991 | Helsingborgs Simsällskap | 30.45 | ||||||
7 | Erik Juliusson | 1998 | Höganäs Simsällskap | 30.78 | ||||||
8 | Luke Postema | 1995 | Simklubben Poseidon | 30.79 | ||||||
9 | Gustav Persson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 30.88 | ||||||
10 | Ahmad Al Said | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 30.92 | ||||||
11 | Anton Persson | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.00 | ||||||
12 | Albin Edvardsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 31.50 | ||||||
13 | Martin Rogmark | 1996 | Simklubben Hajen | 31.53 | ||||||
14 | Axel Lloyd | 1999 | Trelleborg Sim | 32.08 | ||||||
15 | Max Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 32.20 | ||||||
16 | Samuel Wiktor | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.32 | ||||||
17 | Sebastian Andersson | 1999 | Simklubben Poseidon | 32.67 | ||||||
18 | Erik Boos | 1999 | Simklubben Triton | 32.72 | ||||||
19 | Simon Tufvesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 32.91 | ||||||
20 | Simon Ljungbeck | 2000 | Simsällskapet Iden | 33.21 | ||||||
21 | Hampus Olsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 33.24 | ||||||
22 | Marko Vasilijevic | 1999 | Simklubben Poseidon | 33.32 | ||||||
23 | Jonatan Wede | 1988 | Simsällskapet Iden | 33.33 | ||||||
24 | Gustav Englund | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.35 | ||||||
25 | Hugo Gustafsson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.36 | ||||||
26 | Alexander Waldo | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 33.48 | ||||||
27 | Rickard Wemlén | 2000 | Simklubben Hajen | 33.63 | ||||||
28 | Daniel Dahlén | 1999 | Simklubben Poseidon | 33.64 | ||||||
28 | Lucas Lindblom | 2000 | Landskrona Simsällskap | 33.64 | ||||||
30 | Tim Petersson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 33.70 | ||||||
31 | Linus Ljunghusen | 2000 | Simklubben Poseidon | 33.96 | ||||||
32 | Birkan Ates | 2002 | Simsällskapet Delfin | 34.01 | ||||||
33 | Johan Killman | 1999 | Höganäs Simsällskap | 34.04 | ||||||
34 | Theodor Schaper Lindberg | 2000 | Simsällskapet Delfin | 34.26 | ||||||
35 | Georg Emmanouilidis | 2000 | Simklubben Sydsim | 34.53 | ||||||
36 | Casper Svärd | 2001 | Landskrona Simsällskap | 34.75 | ||||||
37 | Felix Wetterborg | 2001 | Simklubben Triton | 35.47 | ||||||
- | Marcus Skog | 1996 | Klippans Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2016 |
Licensierad till: Kristianstads SLS | Utskriftstid | 10:54 |
Resultat Gren 5 (Finaler) Senior - Officiell |
Tävling | Skånska Mästerskapen | Utskriftsdatum | 15 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Kristianstad | Utskriftstid | 11:03 | |||
Arrangör | Kristianstads SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2016 |
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Finaler, Senior |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Magdalena Kuras | 1988 | Simklubben Triton | 32.90 | 1:10.33 | |||||
2 | Emma Jansson | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.35 | 1:11.84 | |||||
3 | Stina Lindberg | 2000 | Simklubben Ran | 33.90 | 1:12.08 | |||||
4 | Mari-Louise Tran | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 35.09 | 1:12.63 | |||||
5 | Olivia Berglund | 1998 | Simklubben Poseidon | 34.95 | 1:13.05 | |||||
6 | Klara Juliusson | 1997 | Höganäs Simsällskap | 34.04 | 1:13.50 | |||||
7 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 34.68 | 1:13.57 | |||||
8 | Jenny Christensson | 1996 | Simsällskapet Iden | 35.02 | 1:13.66 | |||||
9 | Lina Wingren | 1996 | Simklubben Triton | 23.95 | 1:13.78 | |||||
10 | Thilde Lantz | 2001 | Kristianstads SLS | 35.35 | 1:14.72 | |||||
11 | Tea Gladher | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 34.80 | 1:14.75 | |||||
12 | Daniella Horvath | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 35.67 | 1:14.92 | |||||
13 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 36.15 | 1:16.00 | |||||
14 | Maja Johansson | 1999 | Höganäs Simsällskap | 35.52 | 1:16.63 | |||||
15 | Alicia Norberg Randowo | 1999 | Ystads Simsällskap | 36.17 | 1:16.72 | |||||
16 | Olga Schubert | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 35.86 | 1:16.79 | |||||
17 | Moa Olofsson | 2002 | Osby Simsällskap | 36.24 | 1:16.86 | |||||
18 | Ellen Torkelsson | 2000 | Osby Simsällskap | 36.27 | 1:17.81 | |||||
19 | Ellen Rosdahl | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 37.84 | 1:17.97 | |||||
20 | Elsa Bitzén | 2003 | Simklubben Hajen | 36.74 | 1:18.19 | |||||
21 | Tova Hegardt | 2002 | Simklubben Poseidon | 36.61 | 1:18.27 | |||||
22 | Elly Palm | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 37.18 | 1:18.46 | |||||
22 | Fanny Andersson | 1997 | Simklubben Triton | 37.05 | 1:18.46 | |||||
24 | Alva Ericsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 37.49 | 1:18.52 | |||||
25 | Sara Jendbro | 2000 | Simklubben Poseidon | 36.79 | 1:18.62 | |||||
26 | Jenny Le | 2000 | Simklubben Poseidon | 37.84 | 1:18.90 | |||||
27 | Micaela Jönsson | 2001 | S71 | 37.98 | 1:18.96 | |||||
28 | Johanna Andersson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.00 | 1:19.01 | |||||
29 | Felicia Huynh | 2000 | S71 | 37.75 | 1:19.05 | |||||
30 | Vilma Rudolf | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 37.24 | 1:19.28 | |||||
31 | Disa Gladher | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 37.29 | 1:20.31 | |||||
32 | Johanna Nilsson | 1996 | Simklubben Triton | 38.97 | 1:21.05 | |||||
33 | Tilda Johansson | 2002 | Höganäs Simsällskap | 38.09 | 1:21.06 | |||||
34 | Olivia Skog | 2002 | Simklubben Lödde | 38.29 | 1:22.19 | |||||
35 | Emilia Frederiksen | 2000 | Ystads Simsällskap | 38.68 | 1:22.46 | |||||
36 | Julia Brinkhagen | 1999 | Landskrona Simsällskap | 38.37 | 1:22.90 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2016 |
Licensierad till: Kristianstads SLS | Utskriftstid | 11:03 |
Resultat Gren 6 (Finaler) Senior - Officiell |
Tävling | Skånska Mästerskapen | Utskriftsdatum | 15 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Kristianstad | Utskriftstid | 11:21 | |||
Arrangör | Kristianstads SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2016 |
Gren 6, 400m Medley Herrar, Finaler, Senior |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 1:03.16 | 2:13.55 | 3:30.62 | 4:33.17 | |||
2 | Isak Wikström | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 1:03.87 | 2:14.79 | 3:33.91 | 4:40.14 | |||
3 | Marcus Kindberg | 1993 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:03.59 | 2:15.79 | 3:40.66 | 4:42.26 | |||
4 | Victor Lloyd | 1996 | Trelleborg Sim | 1:02.33 | 2:12.74 | 3:35.87 | 4:48.07 | |||
5 | Tim Brinkhagen | 2001 | Simklubben Lödde | 1:09.19 | 2:22.02 | 3:46.95 | 4:54.22 | |||
6 | Max Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 1:08.18 | 2:27.16 | 3:47.72 | 4:56.43 | |||
7 | Roy Hangård | 1999 | Simklubben Lödde | 1:08.25 | 2:24.40 | 3:49.61 | 4:58.18 | |||
8 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:07.41 | 2:26.14 | 3:55.07 | 5:05.35 | |||
9 | Daniel Fischer | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 1:10.00 | 2:27.42 | 3:55.65 | 5:07.80 | |||
10 | Axel Andrén | 2001 | Eslövs Simsällskap | 1:12.99 | 2:34.72 | 4:02.47 | 5:13.20 | |||
11 | Jakob Petersen | 2001 | Simsällskapet Delfin | 1:09.53 | 2:30.31 | 4:04.81 | 5:16.52 | |||
12 | Marcus Karlin-Reteike | 1999 | Simklubben Ran | 1:15.83 | 2:36.02 | 4:12.79 | 5:27.50 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2016 |
Licensierad till: Kristianstads SLS | Utskriftstid | 11:21 |
Resultat Gren 7 (Finaler) Senior - Officiell |
Tävling | Skånska Mästerskapen | Utskriftsdatum | 15 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Kristianstad | Utskriftstid | 11:30 | |||
Arrangör | Kristianstads SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2016 |
Gren 7, 100m Fjärilsim Damer, Finaler, Senior |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emilia Christiansen | 1999 | S71 | 29.90 | 1:03.51 | |||||
2 | Ronja Wikström | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 29.68 | 1:03.70 | |||||
3 | Alba Forés | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.26 | 1:04.03 | |||||
4 | Nathalie Lindborg | 1991 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.62 | 1:04.47 | |||||
5 | Ida Liljeqvist | 1999 | Höganäs Simsällskap | 29.79 | 1:04.64 | |||||
6 | Hanna Bergman | 2001 | Simklubben Poseidon | 30.16 | 1:04.72 | |||||
7 | Matilda Klintberg | 1999 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.50 | 1:05.53 | |||||
8 | Julia Stenhård | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 30.64 | 1:05.85 | |||||
9 | Linnéa Persson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 31.56 | 1:06.23 | |||||
10 | Alicia Lundblad | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 32.35 | 1:07.07 | |||||
10 | Amanda Strömberg | 1998 | Ystads Simsällskap | 30.86 | 1:07.07 | |||||
12 | Isabelle Sering | 2002 | Trelleborg Sim | 31.07 | 1:07.73 | |||||
13 | Fanny Andersson | 1997 | Simklubben Triton | 31.72 | 1:07.76 | |||||
14 | Klara Johansson | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.11 | 1:07.91 | |||||
15 | Ida Rosenius | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 31.73 | 1:08.15 | |||||
16 | Mary Lagoguez | 2001 | Simklubben Poseidon | 31.98 | 1:08.22 | |||||
17 | Simone Karlsson | 2001 | Osby Simsällskap | 31.79 | 1:08.56 | |||||
18 | Matilda Weiler | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 31.38 | 1:08.58 | |||||
19 | My Rydgren | 1999 | Landskrona Simsällskap | 31.31 | 1:08.75 | |||||
20 | Frida Nordefell | 2000 | Simklubben Sydsim | 32.11 | 1:08.79 | |||||
21 | Saga Nyborg | 2003 | Kristianstads SLS | 32.41 | 1:09.41 | |||||
22 | Sofia Stålnacke | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 32.04 | 1:09.79 | |||||
23 | Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | Simklubben Sydsim | 32.17 | 1:10.01 | |||||
24 | Ida Larsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.77 | 1:10.08 | |||||
25 | Alma Torkelsson | 2003 | Osby Simsällskap | 33.60 | 1:10.21 | |||||
26 | Emmie Lennberger | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 32.73 | 1:10.44 | |||||
27 | Johanna Holmberg | 1993 | Simklubben Sydsim | 32.33 | 1:10.59 | |||||
28 | Madeleine Grönberg | 1999 | Simklubben Triton | 33.56 | 1:10.88 | |||||
29 | Emmy Johnsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 32.86 | 1:11.08 | |||||
30 | Kajsa Gustavsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 32.86 | 1:11.14 | |||||
31 | Agnes Cato | 2001 | Osby Simsällskap | 32.44 | 1:12.38 | |||||
32 | Johanna Andersson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.64 | 1:12.92 | |||||
33 | Alice Möller | 2000 | Simsällskapet Delfin | 34.46 | 1:15.08 | |||||
34 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Trelleborg Sim | 34.24 | 1:15.74 | |||||
- | Julia Brinkhagen | 1999 | Landskrona Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2016 |
Licensierad till: Kristianstads SLS | Utskriftstid | 11:30 |
Resultat Gren 8 (Finaler) Senior - Officiell |
Tävling | Skånska Mästerskapen | Utskriftsdatum | 15 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Kristianstad | Utskriftstid | 11:45 | |||
Arrangör | Kristianstads SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2016 |
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler, Senior |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jesper Björk | 1993 | Helsingborgs Simsällskap | 27.98 | 55.78 | |||||
2 | Mattias Carlsson | 1990 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.84 | 55.86 | |||||
3 | Christoffer Carlsen | 1992 | Helsingborgs Simsällskap | 27.70 | 56.17 | |||||
4 | Alfred Christensson | 1998 | Landskrona Simsällskap | 28.84 | 59.28 | |||||
5 | Oskar Hoff | 1998 | Landskrona Simsällskap | 29.54 | 59.96 | |||||
6 | Stefan Varga | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 29.56 | 1:00.06 | |||||
7 | Jonas Andersson | 1996 | Simklubben Poseidon | 29.35 | 1:00.10 | |||||
8 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 29.46 | 1:01.19 | |||||
9 | Eric Hinderup | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.41 | 1:01.65 | |||||
10 | Gustav Kroon | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 30.17 | 1:01.66 | |||||
11 | Jesper Olsson | 1998 | Simklubben Poseidon | 30.80 | 1:02.31 | |||||
12 | Sten Ludvigsson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.35 | 1:02.67 | |||||
13 | Karl Lindekrantz | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 30.43 | 1:03.31 | |||||
14 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | 31.25 | 1:03.72 | |||||
15 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 31.10 | 1:03.80 | |||||
16 | Christoffer Dellhede | 2001 | Landskrona Simsällskap | 31.29 | 1:04.17 | |||||
17 | Jesper Lundqvist | 1999 | Höganäs Simsällskap | 31.14 | 1:04.51 | |||||
18 | Filip Wejfeldt | 1997 | Simsällskapet Iden | 30.90 | 1:05.10 | |||||
19 | Gustaf Hansson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 31.83 | 1:05.39 | |||||
20 | Alfred Persson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 31.52 | 1:05.44 | |||||
21 | Alexander Dahlén | 1999 | Simklubben Poseidon | 31.79 | 1:05.51 | |||||
22 | Dante Vollmer | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 31.63 | 1:05.75 | |||||
23 | Erik Stoltz | 1998 | Ystads Simsällskap | 31.87 | 1:06.06 | |||||
24 | Karl Liljegren | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.83 | 1:06.91 | |||||
25 | Carl Gerstenfeld | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.15 | 1:07.52 | |||||
26 | Emil Jespersen | 2001 | Ystads Simsällskap | 32.82 | 1:07.69 | |||||
27 | Jakob Börjesson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 32.18 | 1:08.95 | |||||
28 | Tim Hagerström | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.05 | 1:09.07 | |||||
29 | Anders Ludvigsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.74 | 1:09.38 | |||||
30 | Marcus Karlin-Reteike | 1999 | Simklubben Ran | 34.15 | 1:10.10 | |||||
31 | Joar Modigh | 2001 | Simklubben Triton | 34.91 | 1:10.44 | |||||
32 | Tobias Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 34.43 | 1:11.34 | |||||
33 | Gustav Vallbo | 1999 | Karlskrona Simsällskap | 33.98 | 1:11.51 | |||||
34 | Isak Paulsson | 2002 | Simklubben Lödde | 36.15 | 1:13.93 | |||||
- | Alexander Hedre | 1999 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
- | Marcus Skog | 1996 | Klippans Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2016 |
Licensierad till: Kristianstads SLS | Utskriftstid | 11:45 |
Resultat Gren 9 (Finaler) Senior - Officiell |
Tävling | Skånska Mästerskapen | Utskriftsdatum | 15 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Kristianstad | Utskriftstid | 12:19 | |||
Arrangör | Kristianstads SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2016 |
Gren 9, 800m Frisim Herrar, Finaler, Senior |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Simon Plato | 1993 | Helsingborgs Simsällskap | 59.67 | 2:01.63 | 3:04.10 | 4:07.74 | 8:19.43 | ||
5:11.88 | 6:15.90 | 7:18.06 | ||||||||
2 | Dennis Dukic | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 1:00.37 | 2:02.72 | 3:05.62 | 4:08.59 | 8:20.53 | ||
5:12.64 | 6:16.71 | 7:19.87 | ||||||||
3 | Oskar Nordstrand | 1991 | Helsingborgs Simsällskap | 1:01.83 | 2:06.33 | 3:11.65 | 4:16.65 | 8:31.34 | ||
5:19.86 | 6:23.48 | 7:27.35 | ||||||||
4 | Anton Andersson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:01.28 | 2:04.87 | 3:09.77 | 4:14.71 | 8:36.62 | ||
5:19.94 | 6:25.48 | 7:30.89 | ||||||||
5 | Hugo Cedervall | 1997 | Simklubben Poseidon | 1:02.81 | 2:08.35 | 3:13.70 | 4:19.63 | 8:40.58 | ||
5:24.87 | 6:30.49 | 7:36.57 | ||||||||
6 | Alexander Trudov | 1999 | S71 | 59.74 | 2:04.84 | 3:10.76 | 4:17.05 | 8:43.61 | ||
5:24.03 | 6:31.42 | 7:38.69 | ||||||||
7 | Alexander Olsson | 1996 | Simklubben Poseidon | 1:02.79 | 2:08.49 | 3:15.64 | 4:23.88 | 9:01.63 | ||
5:33.11 | 6:42.95 | 7:53.42 | ||||||||
8 | Martin Rogmark | 1996 | Simklubben Hajen | 1:01.96 | 2:10.41 | 3:19.81 | 4:28.13 | 9:02.58 | ||
5:36.71 | 6:46.19 | 7:55.35 | ||||||||
9 | Gustav Östlund | 1997 | Simklubben Poseidon | 1:03.40 | 2:11.49 | 3:20.50 | 4:30.24 | 9:11.53 | ||
5:40.44 | 6:51.19 | 8:01.95 | ||||||||
10 | Filip Salbrink | 2002 | Eslövs Simsällskap | 1:03.18 | 2:11.51 | 3:21.53 | 4:32.16 | 9:14.19 | ||
5:42.88 | 6:53.47 | 8:04.18 | ||||||||
11 | Primus Olsson | 2000 | Simklubben Ran | 1:03.75 | 2:12.75 | 3:22.29 | 4:33.21 | 9:15.52 | ||
5:43.35 | 6:55.04 | 8:06.06 | ||||||||
12 | Alfred Persson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 1:05.29 | 2:15.80 | 3:25.39 | 4:35.96 | 9:20.02 | ||
5:46.64 | 6:58.07 | 8:09.76 | ||||||||
13 | Johan Nilsson | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:06.05 | 2:15.59 | 3:26.21 | 4:36.97 | 9:21.70 | ||
5:48.00 | 6:59.91 | 8:11.84 | ||||||||
14 | Anton Jansson | 2002 | Ystads Simsällskap | 1:05.91 | 2:15.68 | 3:26.56 | 4:38.07 | 9:36.50 | ||
5:51.89 | 7:06.60 | 8:22.43 | ||||||||
15 | Philip Stenberg | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:04.19 | 2:17.09 | 3:29.34 | 4:42.92 | 9:37.38 | ||
5:57.76 | 7:11.91 | 8:26.38 | ||||||||
16 | Douglas Thulin Ahlström | 2001 | Simklubben Ran | 1:08.88 | 2:22.91 | 3:37.55 | 4:51.10 | 9:43.21 | ||
6:04.46 | 7:17.16 | 8:30.56 | ||||||||
17 | Alexander Waldo | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 1:06.81 | 2:20.58 | 3:34.95 | 4:49.96 | 9:45.10 | ||
6:04.39 | 7:18.44 | 8:31.94 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2016 |
Licensierad till: Kristianstads SLS | Utskriftstid | 12:19 |
Resultat Gren 10 (Finaler) Senior - Officiell |
Tävling | Skånska Mästerskapen | Utskriftsdatum | 15 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Kristianstad | Utskriftstid | 12:27 | |||
Arrangör | Kristianstads SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2016 |
Gren 10, 50m Ryggsim Damer, Finaler, Senior |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ida Liljeqvist | 1999 | Höganäs Simsällskap | 29.17 | ||||||
2 | Julia Stenhård | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 30.13 | ||||||
3 | Ida Sandwång | 2001 | Landskrona Simsällskap | 30.30 | ||||||
4 | Elin Widén | 1998 | Höganäs Simsällskap | 30.77 | ||||||
5 | Davilda Lareva | 2000 | Trelleborg Sim | 31.05 | ||||||
6 | Amanda Granborg | 1999 | Simklubben Triton | 31.07 | ||||||
7 | Elin Rundblad | 1999 | Landskrona Simsällskap | 31.15 | ||||||
8 | Nathalie Lindborg | 1991 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.29 | ||||||
9 | Cassandra Tran | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.59 | ||||||
10 | Jenny Christensson | 1996 | Simsällskapet Iden | 31.66 | ||||||
11 | Sofie Karlsson | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 31.77 | ||||||
12 | Stina Lindberg | 2000 | Simklubben Ran | 31.79 | ||||||
13 | Minna Larsson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 31.86 | ||||||
14 | Emma Persson | 1999 | Simklubben Lödde | 32.25 | ||||||
15 | Li Björner Oh | 1998 | Simklubben Poseidon | 32.48 | ||||||
15 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 32.48 | ||||||
17 | Elin Melin | 2000 | Simklubben Poseidon | 32.50 | ||||||
17 | Klara Juliusson | 1997 | Höganäs Simsällskap | 32.50 | ||||||
19 | Ida Rosenius | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 32.53 | ||||||
20 | Simone Karlsson | 2001 | Osby Simsällskap | 32.55 | ||||||
21 | Emilia Christiansen | 1999 | S71 | 32.59 | ||||||
22 | Mari-Louise Tran | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 32.69 | ||||||
23 | Ida Widén | 2001 | Höganäs Simsällskap | 32.71 | ||||||
24 | Johanna Söderberg | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 32.76 | ||||||
25 | Ida Borg | 1997 | Simklubben Triton | 32.84 | ||||||
26 | Agnes Cato | 2001 | Osby Simsällskap | 32.87 | ||||||
26 | Josefine Rosengren | 2000 | Kristianstads SLS | 32.87 | ||||||
28 | Tea Gladher | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 33.03 | ||||||
29 | My Grewell | 1998 | Simklubben Sydsim | 33.14 | ||||||
30 | Annie Thulin | 2003 | Kristianstads SLS | 33.17 | ||||||
31 | Viktoria Dellhede | 2003 | Landskrona Simsällskap | 33.18 | ||||||
32 | Amanda Björkman | 2001 | Simklubben Poseidon | 33.22 | ||||||
33 | Matilda Hoff | 2003 | Landskrona Simsällskap | 33.25 | ||||||
34 | Tilde Larsson | 2001 | Ystads Simsällskap | 33.29 | ||||||
35 | Alicia Johansson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 33.35 | ||||||
36 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 33.39 | ||||||
37 | Matilda Liljekvist | 2004 | Ystads Simsällskap | 33.50 | ||||||
38 | Gabriella Henriksson | 2000 | Klippans Simsällskap | 33.84 | ||||||
39 | Sanna Westerberg | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 34.24 | ||||||
40 | Amanda Strömberg | 1998 | Ystads Simsällskap | 34.38 | ||||||
41 | Emilia Olsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 34.40 | ||||||
42 | Sara Nobrell | 2002 | Simklubben Hajen | 34.63 | ||||||
43 | Emilia Andreasson | 1996 | S71 | 34.99 | ||||||
- | Anna Grahovac | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2016 |
Licensierad till: Kristianstads SLS | Utskriftstid | 12:27 |
Resultat Gren 11 (Finaler) Senior - Officiell |
Tävling | Skånska Mästerskapen | Utskriftsdatum | 15 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Kristianstad | Utskriftstid | 12:35 | |||
Arrangör | Kristianstads SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2016 |
Gren 11, 100m Medley Herrar, Finaler, Senior |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Christoffer Carlsen | 1992 | Helsingborgs Simsällskap | 25.91 | 56.92 | |||||
2 | Mika Persson | 1998 | Höganäs Simsällskap | 25.86 | 57.18 | |||||
3 | Rasmus Wetterborg | 1996 | Simklubben Triton | 27.00 | 58.54 | |||||
4 | Johan Brännerud Garcia | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.33 | 59.08 | |||||
5 | Olle Williamsson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 28.00 | 59.15 | |||||
6 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 27.95 | 59.20 | |||||
7 | Mats Westergren | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.85 | 1:00.23 | |||||
8 | Stefan Varga | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 27.95 | 1:00.42 | |||||
9 | Oskar Hoff | 1998 | Landskrona Simsällskap | 28.02 | 1:00.78 | |||||
10 | Victor Lloyd | 1996 | Trelleborg Sim | 27.69 | 1:01.36 | |||||
11 | Alexander Almeida Sundell | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 28.13 | 1:01.59 | |||||
12 | Victor Bergstrand | 2000 | Simklubben Poseidon | 28.36 | 1:01.72 | |||||
13 | Isak Wikström | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 27.97 | 1:01.74 | |||||
14 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 27.67 | 1:02.46 | |||||
15 | Axel Lloyd | 1999 | Trelleborg Sim | 30.00 | 1:03.06 | |||||
16 | Alfred Christensson | 1998 | Landskrona Simsällskap | 27.88 | 1:03.85 | |||||
17 | Erik Juliusson | 1998 | Höganäs Simsällskap | 30.15 | 1:04.15 | |||||
18 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 29.31 | 1:04.28 | |||||
19 | Jonatan Wede | 1988 | Simsällskapet Iden | 29.53 | 1:04.60 | |||||
20 | Gustav Östlund | 2000 | Simklubben Poseidon | 29.77 | 1:04.80 | |||||
21 | Albin Edvardsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 30.68 | 1:05.49 | |||||
22 | Marko Vasilijevic | 1999 | Simklubben Poseidon | 30.45 | 1:06.09 | |||||
23 | Roy Hangård | 1999 | Simklubben Lödde | 30.09 | 1:06.18 | |||||
24 | Carl Gerstenfeld | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.85 | 1:06.25 | |||||
25 | Axel Auer | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 29.73 | 1:06.70 | |||||
26 | Erik Boos | 1999 | Simklubben Triton | 31.01 | 1:06.73 | |||||
27 | Lucas Lindblom | 2000 | Landskrona Simsällskap | 32.88 | 1:06.75 | |||||
28 | Christoffer Dellhede | 2001 | Landskrona Simsällskap | 30.47 | 1:07.15 | |||||
28 | Jakob Petersen | 2001 | Simsällskapet Delfin | 31.44 | 1:07.15 | |||||
30 | Tim Petersson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 32.48 | 1:08.76 | |||||
31 | Sebastian Andersson | 1999 | Simklubben Poseidon | 34.86 | 1:13.71 | |||||
- | Marcus Skog | 1996 | Klippans Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2016 |
Licensierad till: Kristianstads SLS | Utskriftstid | 12:35 |
Resultat Gren 12 (Finaler) Senior - Officiell |
Tävling | Skånska Mästerskapen | Utskriftsdatum | 15 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Kristianstad | Utskriftstid | 14:57 | |||
Arrangör | Kristianstads SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2016 |
Gren 12, 4X200m Frisim Damer, Finaler, Senior |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | Tid | Status | |||
1 | Hs Damer [1995] Lag 1 | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 8:35.95 | ||||||
Matilda Weiler | 1998 | 1:03.34 | 2:10.19 | 2:10.19 | ||||||
Johanna Palmkvist | 1999 | 1:02.64 | 2:10.15 | 4:20.34 | ||||||
Alicia Lundblad | 2001 | 1:02.85 | 2:08.15 | 6:28.49 | ||||||
Ronja Wikström | 1996 | 1:02.02 | 2:07.46 | 8:35.95 | ||||||
2 | Sjöbo SS Damer | 0 | Sjöbo Simsällskap | 8:43.69 | ||||||
Lina Sjöholm | 2000 | 1:02.96 | 2:09.86 | 2:09.86 | ||||||
Tilde Anderberg-Richard | 1999 | 1:02.72 | 2:11.26 | 4:21.12 | ||||||
Emmy Johnsson | 2001 | 1:04.38 | 2:14.51 | 6:35.63 | ||||||
Erica Sjöholm | 1997 | 1:01.36 | 2:08.06 | 8:43.69 | ||||||
3 | SK Triton Damer Lag 1 | 2016 | Simklubben Triton | 8:46.77 | ||||||
Johanna Nilsson | 1996 | 1:04.11 | 2:13.87 | 2:13.87 | ||||||
Magdalena Kuras | 1988 | 1:00.61 | 2:04.69 | 4:18.56 | ||||||
Madeleine Grönberg | 1999 | 1:05.12 | 2:12.68 | 6:31.24 | ||||||
Alexandra Volkova | 1996 | 1:04.28 | 2:15.53 | 8:46.77 | ||||||
4 | S 71 Damer [1996] Lag 1 | 1996 | S71 | 8:52.16 | ||||||
Emilia Christiansen | 1999 | 1:03.50 | 2:10.01 | 2:10.01 | ||||||
Micaela Jönsson | 2001 | 1:07.28 | 2:18.19 | 4:28.20 | ||||||
Emilia Rönningdal | 2002 | 1:03.03 | 2:08.86 | 6:37.06 | ||||||
Moa Karlsson | 2002 | 1:05.58 | 2:15.10 | 8:52.16 | ||||||
5 | Poseidon Damer | 0 | Simklubben Poseidon | 8:53.53 | ||||||
Hanna Bergman | 2001 | 1:01.51 | 2:08.16 | 2:08.16 | ||||||
Olivia Berglund | 1998 | 1:04.88 | 2:12.55 | 4:20.71 | ||||||
Elin Moberg | 1999 | 1:06.68 | 2:16.34 | 6:37.05 | ||||||
Mary Lagoguez | 2001 | 1:06.30 | 2:16.48 | 8:53.53 | ||||||
6 | Vnsk Damer 1 | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 8:58.60 | ||||||
Ida Larsson | 2002 | 1:05.45 | 2:14.48 | 2:14.48 | ||||||
Matilda Klintberg | 1999 | 1:02.09 | 2:10.61 | 4:25.09 | ||||||
Frida Rödin | 2000 | 1:04.73 | 2:17.28 | 6:42.37 | ||||||
Ebba Löfgren | 2001 | 1:06.09 | 2:16.23 | 8:58.60 | ||||||
7 | Ksls Flickor | 0 | Kristianstads SLS | 9:05.34 | ||||||
Linnéa Högberg | 1999 | 1:04.96 | 2:17.57 | 2:17.57 | ||||||
Thilde Lantz | 2001 | 1:05.72 | 2:15.80 | 4:33.37 | ||||||
Josefine Rosengren | 2000 | 1:05.90 | 2:15.20 | 6:48.57 | ||||||
Amanda Modig | 1999 | 1:05.92 | 2:16.77 | 9:05.34 | ||||||
8 | Trelleborg Damer | 0 | Trelleborg Sim | 9:07.50 | ||||||
Nicola Parfitt | 2000 | 1:05.02 | 2:14.48 | 2:14.48 | ||||||
Davilda Lareva | 2000 | 1:05.49 | 2:16.13 | 4:30.61 | ||||||
Isabelle Sering | 2002 | 1:04.94 | 2:14.02 | 6:44.63 | ||||||
Linn Olsson | 2002 | 1:08.95 | 2:22.87 | 9:07.50 | ||||||
9 | Osby SS Damer [1999] | 1999 | Osby Simsällskap | 9:09.53 | ||||||
Simone Karlsson | 2001 | 1:04.49 | 2:14.26 | 2:14.26 | ||||||
Agnes Cato | 2001 | 1:06.43 | 2:21.65 | 4:35.91 | ||||||
Andrea Prai | 2001 | 1:06.67 | 2:19.85 | 6:55.76 | ||||||
Moa Olofsson | 2002 | 1:05.10 | 2:13.77 | 9:09.53 | ||||||
10 | Hs Damer [1995] Lag 2 | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 9:10.70 | ||||||
Julia Stenhård | 2000 | 1:07.10 | 2:19.00 | 2:19.00 | ||||||
Johanna Söderberg | 1999 | 1:06.60 | 2:48.52 | 5:07.52 | ||||||
Kajsa Gustavsson | 2001 | 1:10.05 | 2:17.87 | 7:25.39 | ||||||
Emmie Lennberger | 2000 | 1:10.46 | 1:45.31 | 9:10.70 | ||||||
11 | KK Karpen Damer 2002 | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 9:33.75 | ||||||
Clara Aronsson | 2002 | 1:08.35 | 2:23.51 | 2:23.51 | ||||||
Linnéa Persson | 2002 | 1:07.31 | 2:20.46 | 4:43.97 | ||||||
Vilma Rudolf | 2002 | 1:11.03 | 2:26.54 | 7:10.51 | ||||||
Emilia Olsson | 2002 | 1:09.30 | 2:23.24 | 9:33.75 | ||||||
- | Landskrona Jr Lag 1 | 1999 | Landskrona Simsällskap | DNS | ||||||
Elin Johannesson | 1999 | |||||||||
Isabelle Moreau | 2001 | |||||||||
My Rydgren | 1999 | |||||||||
Julia Brinkhagen | 1999 | DNS | ||||||||
- | Mkk Damer | 0 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Alba Forés | 1998 | |||||||||
Johanna Andersson | 2002 | |||||||||
Anna Grahovac | 1999 | |||||||||
Klara Johansson | 2001 | DNS | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2016 |
Licensierad till: Kristianstads SLS | Utskriftstid | 14:57 |
Resultat Gren 13 (Finaler) Senior - Officiell |
Tävling | Skånska Mästerskapen | Utskriftsdatum | 15 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Kristianstad | Utskriftstid | 16:35 | |||
Arrangör | Kristianstads SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2016 |
Gren 13, 4X50m Frisim Herrar, Finaler, Senior |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
2 | Hs Herrar [1995] Lag 1 | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 1:32.26 | ||||||
Alexander Almeida Sundell | 1997 | 24.35 | 24.35 | |||||||
Jesper Björk | 1993 | 22.83 | 47.18 | |||||||
Jonas Holmström | 1992 | 23.01 | 1:10.19 | |||||||
Christoffer Carlsen | 1992 | 22.07 | 1:32.26 | |||||||
3 | Mkk Herrar Lag 1 | 0 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:34.54 | ||||||
Mats Westergren | 1994 | 24.50 | 24.50 | |||||||
Johan Brännerud Garcia | 1994 | 22.91 | 47.41 | |||||||
Mattias Carlsson | 1990 | 23.45 | 1:10.86 | |||||||
Eric Hinderup | 1998 | 23.68 | 1:34.54 | |||||||
4 | Poseidon Lag1 | 1940 | Simklubben Poseidon | 1:37.56 | ||||||
Gustav Östlund | 2000 | 24.63 | 24.63 | |||||||
Hugo Cedervall | 1997 | 24.23 | 48.86 | |||||||
Jonas Andersson | 1996 | 23.98 | 1:12.84 | |||||||
Victor Bergstrand | 2000 | 24.72 | 1:37.56 | |||||||
5 | SK Triton Herrar Lag 1 | 2016 | Simklubben Triton | 1:37.79 | ||||||
Ahmad Attellesey | 1995 | 23.28 | 23.28 | |||||||
Rasmus Wetterborg | 1996 | 23.23 | 46.51 | |||||||
Oskar Skarin | 1999 | 25.31 | 1:11.82 | |||||||
Erik Boos | 1999 | 25.97 | 1:37.79 | |||||||
6 | Hs Herrar [1995] Lag 2 | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 1:38.18 | ||||||
Dennis Dukic | 2000 | 25.04 | 25.04 | |||||||
Alexander Löfqvist | 1999 | 24.13 | 49.17 | |||||||
Olle Williamsson | 1998 | 24.38 | 1:13.55 | |||||||
Gustav Persson | 2000 | 24.63 | 1:38.18 | |||||||
7 | Landskrona Jr Lag 1 | 1998 | Landskrona Simsällskap | 1:39.30 | ||||||
Oskar Hoff | 1998 | 26.16 | 26.16 | |||||||
Alfred Christensson | 1998 | 23.97 | 50.13 | |||||||
Christoffer Dellhede | 2001 | 25.20 | 1:15.33 | |||||||
Emil Hassling | 2000 | 23.97 | 1:39.30 | |||||||
8 | Trelleborg Herrar | 0 | Trelleborg Sim | 1:40.77 | ||||||
Victor Lloyd | 1996 | 25.56 | 25.56 | |||||||
Axel Lloyd | 1999 | 24.80 | 50.36 | |||||||
Mattias Rydqvist | 2000 | 25.00 | 1:15.36 | |||||||
Daniel Lindkvist | 2000 | 25.41 | 1:40.77 | |||||||
9 | Höganäs SS Herrar | 0 | Höganäs Simsällskap | 1:41.49 | ||||||
Johan Killman | 1999 | 26.59 | 26.59 | |||||||
Mika Persson | 1998 | 23.13 | 49.72 | |||||||
Erik Juliusson | 1998 | 26.15 | 1:15.87 | |||||||
Jesper Lundqvist | 1999 | 25.62 | 1:41.49 | |||||||
10 | Mkk Herrar Lag 2 | 0 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:41.93 | ||||||
Marcus Kindberg | 1993 | 24.59 | 24.59 | |||||||
Samuel Wiktor | 2001 | 25.92 | 50.51 | |||||||
Anton Andersson | 1997 | 25.11 | 1:15.62 | |||||||
Anders Ludvigsson | 2000 | 26.31 | 1:41.93 | |||||||
11 | SS Iden Herrar | 0 | Simsällskapet Iden | 1:43.94 | ||||||
Jonatan Wede | 1988 | 26.44 | 26.44 | |||||||
Filip Wejfeldt | 1997 | 25.26 | 51.70 | |||||||
Fredrik Hansen | 1992 | 25.33 | 1:17.03 | |||||||
Simon Ljungbeck | 2000 | 26.91 | 1:43.94 | |||||||
12 | Ystads SS Herrar | 0 | Ystads Simsällskap | 1:44.00 | ||||||
Max Persson | 2001 | 26.78 | 26.78 | |||||||
Emil Jespersen | 2001 | 26.68 | 53.46 | |||||||
Sebastian Lundgren | 1999 | 26.43 | 1:19.89 | |||||||
Filip Christiansson | 1999 | 24.11 | 1:44.00 | |||||||
13 | Sjöbo SS Herrar | 1995 | Sjöbo Simsällskap | 1:45.06 | ||||||
Jakob Börjesson | 2001 | 27.38 | 27.38 | |||||||
Alfred Persson | 2000 | 26.96 | 54.34 | |||||||
Oscar Olsson | 1999 | 25.98 | 1:20.32 | |||||||
Isak Larsson | 2000 | 24.74 | 1:45.06 | |||||||
14 | SK Lödde Herrar 1 [1999] | 1999 | Simklubben Lödde | 1:45.23 | ||||||
Tim Brinkhagen | 2001 | 26.35 | 26.35 | |||||||
Roy Hangård | 1999 | 26.19 | 52.54 | |||||||
Lukas Miderbäck | 2003 | 26.33 | 1:18.87 | |||||||
Nils Wergeland | 2002 | 26.36 | 1:45.23 | |||||||
15 | Karlskrona Herrar [1996] | 1996 | Karlskrona Simsällskap | 1:46.72 | ||||||
Alexander Waldo | 1998 | 26.62 | 26.62 | |||||||
Viktor Carlsson | 2000 | 26.70 | 53.32 | |||||||
Axel Auer | 2003 | 27.66 | 1:20.98 | |||||||
Gustav Vallbo | 1999 | 25.74 | 1:46.72 | |||||||
16 | SS Delfin Herrar | 2000 | Simsällskapet Delfin | 1:48.34 | ||||||
Birkan Ates | 2002 | 26.29 | 26.29 | |||||||
Jakob Petersen | 2001 | 27.14 | 53.43 | |||||||
Tim Berthelsson | 2000 | 27.65 | 1:21.08 | |||||||
Theodor Schaper Lindberg | 2000 | 27.26 | 1:48.34 | |||||||
17 | Landskrona Jr Lag 2 | 1998 | Landskrona Simsällskap | 1:49.61 | ||||||
Simon Bonnevier | 2001 | 27.00 | 27.00 | |||||||
Casper Svärd | 2001 | 28.60 | 55.60 | |||||||
Tim Petersson | 1999 | 27.10 | 1:22.70 | |||||||
Lucas Lindblom | 2000 | 26.91 | 1:49.61 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2016 |
Licensierad till: Kristianstads SLS | Utskriftstid | 16:35 |
Resultat Gren 14 (Finaler) Senior - Officiell |
Tävling | Skånska Mästerskapen | Utskriftsdatum | 15 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Kristianstad | Utskriftstid | 16:15 | |||
Arrangör | Kristianstads SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2016 |
Gren 14, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler, Senior |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jesper Björk | 1993 | Helsingborgs Simsällskap | 59.68 | 1:32.08 | 2:04.78 | 2:04.78 | |||
2 | Oskar Hoff | 1998 | Landskrona Simsällskap | 1:00.54 | 1:33.45 | 2:05.43 | 2:05.43 | |||
3 | Joachim Bratt | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 1:00.73 | 1:34.14 | 2:07.60 | 2:07.60 | |||
4 | Alfred Christensson | 1998 | Landskrona Simsällskap | 1:01.22 | 1:34.93 | 2:07.79 | 2:07.79 | |||
5 | Jesper Olsson | 1998 | Simklubben Poseidon | 1:04.04 | 1:38.59 | 2:12.66 | 2:12.66 | |||
6 | Victor Lloyd | 1996 | Trelleborg Sim | 1:03.99 | 1:38.95 | 2:15.02 | 2:15.02 | |||
7 | Dante Vollmer | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 1:04.43 | 1:40.01 | 2:15.54 | 2:15.54 | |||
8 | Oscar Olsson | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 1:02.61 | 1:39.99 | 2:18.43 | 2:18.43 | |||
9 | Axel Auer | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 30.75 | 1:05.99 | 1:43.13 | 2:19.69 | |||
10 | Linus Ljunghusen | 2000 | Simklubben Poseidon | 31.25 | 1:07.12 | 1:43.87 | 2:21.96 | |||
11 | Max Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 31.27 | 1:07.39 | 1:47.27 | 2:26.83 | |||
12 | Jakob Petersen | 2001 | Simsällskapet Delfin | 32.92 | 1:11.62 | 1:51.38 | 2:30.96 | |||
13 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.99 | 1:11.31 | 1:52.91 | 2:34.26 | |||
14 | Simon Bonnevier | 2001 | Landskrona Simsällskap | 31.89 | 1:11.07 | 1:54.46 | 2:41.47 | |||
15 | Tobias Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 33.97 | 1:14.97 | 1:58.45 | 2:41.83 | |||
16 | Joar Modigh | 2001 | Simklubben Triton | 33.82 | 1:14.47 | 2:00.20 | 2:46.34 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2016 |
Licensierad till: Kristianstads SLS | Utskriftstid | 16:15 |
Resultat Gren 15 (Finaler) Senior - Officiell |
Tävling | Skånska Mästerskapen | Utskriftsdatum | 15 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Kristianstad | Utskriftstid | 16:42 | |||
Arrangör | Kristianstads SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2016 |
Gren 15, 200m Medley Damer, Finaler, Senior |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Hanna Bergman | 2001 | Simklubben Poseidon | 30.73 | 1:09.26 | 1:50.36 | 2:21.84 | |||
2 | Emilia Christiansen | 1999 | S71 | 30.07 | 1:06.40 | 1:50.35 | 2:22.89 | |||
3 | Alba Forés | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.12 | 1:08.02 | 1:50.54 | 2:22.95 | |||
4 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 30.25 | 1:14.63 | 1:51.22 | 2:23.18 | |||
5 | Stina Lindberg | 2000 | Simklubben Ran | 31.11 | 1:10.38 | 1:52.73 | 2:27.38 | |||
6 | Olivia Berglund | 1998 | Simklubben Poseidon | 33.10 | 1:13.86 | 1:54.83 | 2:27.73 | |||
7 | Klara Juliusson | 1997 | Höganäs Simsällskap | 33.16 | 1:10.65 | 1:51.91 | 2:27.85 | |||
8 | Linnéa Persson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 32.80 | 1:11.52 | 1:53.78 | 2:29.04 | |||
9 | Johanna Söderberg | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 32.87 | 1:09.62 | 1:54.60 | 2:29.11 | |||
10 | Sandra Lendt | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 34.93 | 1:15.02 | 1:56.30 | 2:29.15 | |||
11 | Moa Olofsson | 2002 | Osby Simsällskap | 1:14.08 | 1:55.93 | 2:29.16 | 2:29.16 | |||
12 | Johanna Andersson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.24 | 1:14.31 | 1:54.17 | 2:29.38 | |||
13 | Nicola Parfitt | 2000 | Trelleborg Sim | 33.03 | 1:11.74 | 1:55.11 | 2:29.88 | |||
14 | Sara Jendbro | 2000 | Simklubben Poseidon | 33.61 | 1:13.66 | 1:55.40 | 2:31.15 | |||
15 | Ida Rosenius | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 32.21 | 1:10.99 | 1:55.37 | 2:31.62 | |||
16 | Nicola Lindell | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.87 | 1:10.47 | 1:54.80 | 2:31.69 | |||
17 | Ida Widén | 2001 | Höganäs Simsällskap | 35.51 | 1:13.49 | 1:58.69 | 2:32.36 | |||
17 | My Rydgren | 1999 | Landskrona Simsällskap | 31.16 | 1:13.60 | 1:57.49 | 2:32.36 | |||
19 | Felicia Huynh | 2000 | S71 | 31.62 | 1:12.30 | 1:56.30 | 2:33.07 | |||
20 | Alicia Lundblad | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 33.87 | 1:13.49 | 1:58.63 | 2:33.33 | |||
21 | Alva Ericsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 34.34 | 1:15.90 | 1:57.95 | 2:33.42 | |||
22 | Simone Karlsson | 2001 | Osby Simsällskap | 33.10 | 1:12.77 | 1:57.63 | 2:33.46 | |||
23 | Nelly Rasmusson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 33.60 | 1:16.21 | 1:58.48 | 2:33.63 | |||
24 | Thilde Lantz | 2001 | Kristianstads SLS | 34.04 | 1:16.18 | 1:57.40 | 2:33.82 | |||
25 | Maja Johansson | 1999 | Höganäs Simsällskap | 33.49 | 1:15.39 | 1:57.21 | 2:34.13 | |||
26 | Fanny Andersson | 1997 | Simklubben Triton | 32.46 | 1:14.93 | 1:58.37 | 2:34.24 | |||
27 | Ella Laurén | 2001 | Simklubben Hajen | 34.61 | 1:15.29 | 2:01.02 | 2:35.76 | |||
28 | Johanna Holmberg | 1993 | Simklubben Sydsim | 33.61 | 1:14.49 | 2:00.89 | 2:35.99 | |||
29 | Frida Nordefell | 2000 | Simklubben Sydsim | 33.43 | 1:14.64 | 2:03.52 | 2:38.02 | |||
30 | Sara Nilsson | 1998 | Simsällskapet Iden | 33.90 | 1:14.62 | 2:01.58 | 2:38.14 | |||
31 | Hedda Nilsson-Halvardsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 32.87 | 1:13.96 | 2:02.00 | 2:38.37 | |||
32 | Ida Borg | 1997 | Simklubben Triton | 34.18 | 1:13.92 | 2:02.23 | 2:39.93 | |||
33 | Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | Simklubben Sydsim | 33.13 | 1:14.52 | 2:01.86 | 2:40.09 | |||
- | Daniella Horvath | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Hanna Lindahl | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2016 |
Licensierad till: Kristianstads SLS | Utskriftstid | 16:42 |
Resultat Gren 16 (Finaler) Senior - Officiell |
Tävling | Skånska Mästerskapen | Utskriftsdatum | 15 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Kristianstad | Utskriftstid | 17:11 | |||
Arrangör | Kristianstads SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2016 |
Gren 16, 400m Frisim Herrar, Finaler, Senior |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Christoffer Carlsen | 1992 | Helsingborgs Simsällskap | 54.85 | 1:54.00 | 2:54.29 | 3:53.99 | |||
2 | Mattias Carlsson | 1990 | Malmö Kappsimningsklubb | 57.21 | 1:58.09 | 2:59.30 | 3:59.81 | |||
3 | Dennis Dukic | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 57.75 | 2:00.37 | 3:01.98 | 4:02.54 | |||
4 | Jonas Holmström | 1992 | Helsingborgs Simsällskap | 57.96 | 2:00.10 | 3:01.86 | 4:02.56 | |||
5 | Marcus Kindberg | 1993 | Malmö Kappsimningsklubb | 59.68 | 2:01.92 | 3:03.44 | 4:03.73 | |||
6 | Mats Westergren | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 59.24 | 2:01.45 | 3:03.72 | 4:04.34 | |||
7 | Alexander Löfqvist | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 58.26 | 2:00.91 | 3:03.87 | 4:04.84 | |||
8 | Hugo Cedervall | 1997 | Simklubben Poseidon | 1:00.31 | 2:02.56 | 3:04.77 | 4:06.56 | |||
9 | Olle Williamsson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 59.82 | 2:03.15 | 3:05.54 | 4:07.78 | |||
10 | Daniel Olsson-Shirazi | 1997 | Simklubben Ran | 1:00.51 | 2:05.39 | 3:10.63 | 4:15.03 | |||
11 | Oskar Nordstrand | 1991 | Helsingborgs Simsällskap | 1:00.06 | 2:04.12 | 3:08.97 | 4:16.70 | |||
12 | Axel Lloyd | 1999 | Trelleborg Sim | 1:00.05 | 2:05.81 | 3:12.57 | 4:19.54 | |||
13 | Gustav Östlund | 1997 | Simklubben Poseidon | 2:08.29 | 3:14.86 | 4:20.22 | 4:20.22 | |||
14 | Tim Brinkhagen | 2001 | Simklubben Lödde | 1:01.79 | 2:08.91 | 3:17.03 | 4:23.38 | |||
15 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 1:02.70 | 2:10.52 | 3:18.34 | 4:24.12 | |||
16 | Oskar Skarin | 1999 | Simklubben Triton | 1:02.31 | 2:10.00 | 3:17.88 | 4:24.29 | |||
17 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 1:01.82 | 2:09.43 | 3:17.06 | 4:24.31 | |||
18 | Primus Olsson | 2000 | Simklubben Ran | 1:02.44 | 2:09.67 | 3:18.71 | 4:24.94 | |||
19 | Filip Salbrink | 2002 | Eslövs Simsällskap | 1:03.20 | 2:10.92 | 3:19.41 | 4:24.97 | |||
20 | Alexander Olsson | 1996 | Simklubben Poseidon | 1:02.79 | 2:10.02 | 3:18.04 | 4:26.09 | |||
21 | Alfred Persson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 1:03.73 | 2:12.93 | 3:21.67 | 4:30.29 | |||
22 | Axel Andrén | 2001 | Eslövs Simsällskap | 1:05.09 | 2:14.71 | 3:24.82 | 4:32.80 | |||
23 | Anders Ludvigsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:04.82 | 2:14.16 | 3:24.13 | 4:32.91 | |||
24 | Carl Gerstenfeld | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:05.37 | 2:16.05 | 3:26.55 | 4:34.54 | |||
25 | Philip Stenberg | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:01.82 | 2:13.46 | 3:25.45 | 4:35.25 | |||
26 | Sebastian Lundgren | 1999 | Ystads Simsällskap | 1:00.40 | 2:08.26 | 3:59.53 | 4:36.92 | |||
27 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | 1:04.77 | 2:15.99 | 3:28.51 | 4:38.63 | |||
28 | Johan Nilsson | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:06.31 | 2:17.09 | 3:29.35 | 4:40.54 | |||
29 | Joar Modigh | 2001 | Simklubben Triton | 1:04.74 | 2:16.49 | 3:29.87 | 4:42.62 | |||
30 | Douglas Thulin Ahlström | 2001 | Simklubben Ran | 1:07.34 | 2:18.35 | 3:31.21 | 4:43.91 | |||
31 | Tim Hagerström | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:05.61 | 2:18.30 | 3:32.99 | 4:47.99 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2016 |
Licensierad till: Kristianstads SLS | Utskriftstid | 17:11 |
Resultat Gren 17 (Finaler) Senior - Officiell |
Tävling | Skånska Mästerskapen | Utskriftsdatum | 15 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Kristianstad | Utskriftstid | 17:06 | |||
Arrangör | Kristianstads SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2016 |
Gren 17, 50m Frisim Damer, Finaler, Senior |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nathalie Lindborg | 1991 | Malmö Kappsimningsklubb | 25.74 | ||||||
2 | Magdalena Kuras | 1988 | Simklubben Triton | 26.24 | ||||||
3 | Hanna Bergman | 2001 | Simklubben Poseidon | 26.91 | ||||||
4 | Ronja Wikström | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 26.94 | ||||||
5 | Tea Gladher | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 27.46 | ||||||
6 | Cassandra Tran | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.58 | ||||||
7 | Stina Lindberg | 2000 | Simklubben Ran | 27.62 | ||||||
8 | Alicia Lundblad | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 27.66 | ||||||
9 | Louise Westergren | 1989 | Simklubben Sydsim | 27.67 | ||||||
10 | Elin Widén | 1998 | Höganäs Simsällskap | 27.68 | ||||||
11 | My Rydgren | 1999 | Landskrona Simsällskap | 27.73 | ||||||
12 | Ida Sandwång | 2001 | Landskrona Simsällskap | 27.77 | ||||||
13 | Matilda Weiler | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 27.79 | ||||||
14 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 27.83 | ||||||
15 | Sandra Lendt | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 27.88 | ||||||
16 | Li Björner Oh | 1998 | Simklubben Poseidon | 27.89 | ||||||
17 | Alexandra Volkova | 1996 | Simklubben Triton | 27.91 | ||||||
18 | Andrea Prai | 2001 | Osby Simsällskap | 27.94 | ||||||
19 | Klara Juliusson | 1997 | Höganäs Simsällskap | 28.00 | ||||||
20 | Anna Grahovac | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.02 | ||||||
20 | Nicola Lindell | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.02 | ||||||
22 | Alice Möller | 2000 | Simsällskapet Delfin | 28.05 | ||||||
23 | Daniella Horvath | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 28.23 | ||||||
24 | Elin Johannesson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 28.24 | ||||||
25 | Gabriella Henriksson | 2000 | Klippans Simsällskap | 28.29 | ||||||
26 | Johanna Nilsson | 1996 | Simklubben Triton | 28.36 | ||||||
27 | Sara Nobrell | 2002 | Simklubben Hajen | 28.40 | ||||||
28 | Matilda Klintberg | 1999 | Vellinge-Näsets Simklubb | 28.41 | ||||||
29 | Astrid Nilsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 28.50 | ||||||
30 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 28.51 | ||||||
31 | Davilda Lareva | 2000 | Trelleborg Sim | 28.52 | ||||||
32 | Mary Lagoguez | 2001 | Simklubben Poseidon | 28.54 | ||||||
33 | Kajsa Norell Dahlqvist | 2001 | Höganäs Simsällskap | 28.63 | ||||||
34 | Ebba Löfgren | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 28.65 | ||||||
35 | Isabelle Sering | 2002 | Trelleborg Sim | 28.66 | ||||||
36 | Felicia Huynh | 2000 | S71 | 28.67 | ||||||
37 | Maja Jönsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 28.68 | ||||||
38 | Julia Stenhård | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 28.69 | ||||||
39 | Nicola Parfitt | 2000 | Trelleborg Sim | 28.72 | ||||||
40 | Emilia Andreasson | 1996 | S71 | 28.79 | ||||||
41 | Emmy Johnsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 28.82 | ||||||
42 | Simone Karlsson | 2001 | Osby Simsällskap | 28.86 | ||||||
43 | Klara Johansson | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.91 | ||||||
44 | Angelina Agrell | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 28.93 | ||||||
45 | Ida Rosenius | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 28.97 | ||||||
46 | My Grewell | 1998 | Simklubben Sydsim | 28.98 | ||||||
47 | Micaela Jönsson | 2001 | S71 | 29.01 | ||||||
48 | Linnéa Högberg | 1999 | Kristianstads SLS | 29.06 | ||||||
49 | Isabelle Moreau | 2001 | Landskrona Simsällskap | 29.08 | ||||||
50 | Minna Larsson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 29.24 | ||||||
51 | Agnes Cato | 2001 | Osby Simsällskap | 29.32 | ||||||
52 | Nelly Rasmusson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 29.89 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2016 |
Licensierad till: Kristianstads SLS | Utskriftstid | 17:06 |
Resultat Gren 18 (Finaler) Senior - Officiell |
Tävling | Skånska Mästerskapen | Utskriftsdatum | 15 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Kristianstad | Utskriftstid | 17:37 | |||
Arrangör | Kristianstads SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2016 |
Gren 18, 200m Bröstsim Herrar, Finaler, Senior |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Gustav Persson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 32.37 | 1:08.26 | 1:44.56 | 2:20.14 | |||
2 | Olle Williamsson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 32.87 | 1:09.30 | 1:45.38 | 2:20.28 | |||
3 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 32.47 | 1:09.32 | 1:46.97 | 2:24.84 | |||
4 | Anton Persson | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.63 | 1:12.55 | 1:48.63 | 2:27.18 | |||
5 | Anton Andersson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.25 | 1:11.55 | 1:49.49 | 2:27.42 | |||
6 | Martin Rogmark | 1996 | Simklubben Hajen | 32.66 | 1:09.32 | 1:46.94 | 2:27.51 | |||
7 | Erik Juliusson | 1998 | Höganäs Simsällskap | 33.06 | 1:10.79 | 1:49.82 | 2:28.88 | |||
8 | Lucas Lindblom | 2000 | Landskrona Simsällskap | 34.76 | 1:14.02 | 1:53.86 | 2:32.14 | |||
9 | Albin Edvardsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 34.30 | 1:13.88 | 1:53.38 | 2:33.39 | |||
10 | Max Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 16.28 | 35.07 | 1:15.39 | 2:33.54 | |||
11 | Samuel Wiktor | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.77 | 1:14.42 | 1:55.11 | 2:33.85 | |||
12 | Luke Postema | 1995 | Simklubben Poseidon | 34.51 | 1:13.89 | 1:54.35 | 2:33.93 | |||
13 | Gustav Englund | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.05 | 1:15.13 | 1:55.39 | 2:34.93 | |||
14 | Linus Ljunghusen | 2000 | Simklubben Poseidon | 34.91 | 1:14.19 | 1:54.81 | 2:36.41 | |||
15 | Erik Boos | 1999 | Simklubben Triton | 35.02 | 1:15.41 | 1:57.50 | 2:39.75 | |||
15 | Jonathan Skog | 2000 | Klippans Simsällskap | 35.70 | 1:16.32 | 1:58.32 | 2:39.75 | |||
17 | Alexander Waldo | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 34.31 | 1:15.11 | 1:58.47 | 2:43.15 | |||
18 | Johan Alderbrink | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 36.26 | 1:17.23 | 2:00.08 | 2:43.61 | |||
19 | Simon Ljungbeck | 2000 | Simsällskapet Iden | 36.18 | 1:18.21 | 2:02.06 | 2:47.67 | |||
20 | Samuel Kvist | 2000 | Simklubben Triton | 36.36 | 1:18.61 | 2:02.98 | 2:48.19 | |||
21 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.92 | 1:21.29 | 2:04.96 | 2:49.03 | |||
22 | Casper Svärd | 2001 | Landskrona Simsällskap | 37.33 | 1:21.20 | 2:06.56 | 2:50.96 | |||
- | Tim Petersson | 1999 | Landskrona Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2016 |
Licensierad till: Kristianstads SLS | Utskriftstid | 17:37 |
Resultat Gren 19 (Finaler) Senior - Officiell |
Tävling | Skånska Mästerskapen | Utskriftsdatum | 15 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Kristianstad | Utskriftstid | 18:12 | |||
Arrangör | Kristianstads SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2016 |
Gren 19, 800m Frisim Damer, Finaler, Senior |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
2 | Lina Sjöholm | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 1:05.80 | 2:15.54 | 3:24.96 | 4:34.63 | 9:10.98 | ||
5:44.65 | 6:54.20 | 8:02.72 | ||||||||
3 | Johanna Palmkvist | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 1:06.47 | 2:16.84 | 3:26.98 | 4:36.92 | 9:15.89 | ||
5:47.26 | 6:57.30 | 8:07.10 | ||||||||
4 | Moa Karlsson | 2002 | S71 | 1:06.31 | 2:16.08 | 3:25.85 | 4:35.47 | 9:17.05 | ||
5:45.48 | 6:55.67 | 8:06.48 | ||||||||
5 | Elin Johannesson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 1:06.70 | 2:16.60 | 3:26.29 | 4:36.31 | 9:20.31 | ||
5:47.08 | 6:58.40 | 8:10.13 | ||||||||
6 | Madeleine Grönberg | 1999 | Simklubben Triton | 1:07.76 | 2:19.14 | 3:30.76 | 4:41.94 | 9:23.75 | ||
5:52.90 | 7:03.54 | 8:14.75 | ||||||||
7 | Tilde Anderberg-Richard | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 1:07.32 | 2:18.54 | 3:29.86 | 4:41.77 | 9:27.50 | ||
5:53.20 | 7:05.20 | 8:16.52 | ||||||||
8 | Matilda Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 1:06.54 | 2:17.71 | 3:29.39 | 4:41.40 | 9:31.62 | ||
5:53.65 | 7:05.90 | 8:19.28 | ||||||||
9 | Ella Simander | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 1:09.74 | 2:22.10 | 3:35.40 | 4:48.63 | 9:39.80 | ||
6:02.16 | 7:16.18 | 8:29.49 | ||||||||
10 | Frida Rödin | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:08.72 | 2:21.48 | 3:35.01 | 4:48.29 | 9:40.54 | ||
6:01.26 | 7:15.56 | 8:28.94 | ||||||||
11 | Tilda Ericsson | 2002 | S71 | 1:09.96 | 2:24.21 | 3:38.83 | 4:53.68 | 9:48.69 | ||
6:08.61 | 7:22.17 | 8:36.83 | ||||||||
12 | Linn Tufvesson | 2001 | Simklubben Poseidon | 1:08.22 | 2:21.34 | 3:34.85 | 4:49.37 | 9:49.52 | ||
6:03.76 | 7:19.00 | 8:34.48 | ||||||||
13 | Ida Larsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:12.18 | 2:27.57 | 3:41.84 | 4:56.42 | 9:50.27 | ||
6:10.15 | 7:24.72 | 8:39.23 | ||||||||
14 | Emilia Nordén | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 1:11.34 | 2:27.07 | 3:42.44 | 4:57.86 | 9:59.20 | ||
6:13.73 | 7:29.45 | 8:45.36 | ||||||||
15 | Linnéa Högberg | 1999 | Kristianstads SLS | 1:09.39 | 2:23.58 | 3:40.10 | 4:57.66 | 10:01.48 | ||
6:13.92 | 7:30.47 | 8:47.28 | ||||||||
16 | Josefin Nilsson | 1999 | Eslövs Simsällskap | 1:10.84 | 2:26.23 | 3:42.15 | 4:59.08 | 10:03.93 | ||
6:15.53 | 7:32.38 | 8:49.13 | ||||||||
17 | Hanna Lindahl | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 1:11.11 | 2:25.81 | 3:41.07 | 4:58.05 | 10:08.14 | ||
6:15.39 | 7:33.08 | 8:50.98 | ||||||||
18 | Annamaria Bontidean | 2000 | Simklubben Poseidon | 1:10.58 | 2:25.26 | 3:41.25 | 4:58.48 | 10:08.62 | ||
6:16.18 | 7:34.12 | 8:52.27 | ||||||||
19 | Alicia Johansson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 1:11.86 | 2:28.82 | 3:44.89 | 5:02.38 | 10:09.08 | ||
6:19.62 | 7:37.01 | 8:54.47 | ||||||||
20 | Kajsa Berglind | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:11.56 | 2:27.88 | 3:45.50 | 5:03.68 | 10:10.68 | ||
6:21.13 | 7:38.59 | 8:55.78 | ||||||||
21 | Amanda Modig | 1999 | Kristianstads SLS | 1:12.05 | 2:28.74 | 3:46.07 | 5:03.42 | 10:14.95 | ||
6:21.47 | 7:39.68 | 8:58.27 | ||||||||
22 | Saga Nyborg | 2003 | Kristianstads SLS | 1:12.75 | 2:30.18 | 3:48.19 | 5:07.45 | 10:19.42 | ||
6:26.28 | 7:45.47 | 9:04.23 | ||||||||
23 | Emilia Frederiksen | 2000 | Ystads Simsällskap | 1:12.52 | 2:29.62 | 3:48.18 | 5:08.09 | 10:26.78 | ||
6:28.74 | 7:48.84 | 9:09.18 | ||||||||
24 | Amanda Trägårdh | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 1:10.79 | 2:28.60 | 3:46.25 | 5:05.81 | 10:28.08 | ||
6:26.73 | 7:46.55 | 9:08.56 | ||||||||
25 | Sara Melgar | 2002 | Ystads Simsällskap | 1:11.75 | 2:31.00 | 3:50.81 | 5:10.88 | 10:28.82 | ||
6:30.95 | 7:50.77 | 9:11.06 | ||||||||
- | Sara Stenberg | 2001 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2016 |
Licensierad till: Kristianstads SLS | Utskriftstid | 18:12 |
Resultat Gren 20 (Finaler) Senior - Officiell |
Tävling | Skånska Mästerskapen | Utskriftsdatum | 15 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Kristianstad | Utskriftstid | 18:23 | |||
Arrangör | Kristianstads SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2016 |
Gren 20, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler, Senior |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johan Brännerud Garcia | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 25.15 | ||||||
2 | Mika Persson | 1998 | Höganäs Simsällskap | 25.29 | ||||||
3 | Ahmad Attellesey | 1995 | Simklubben Triton | 25.38 | ||||||
4 | Alfred Christensson | 1998 | Landskrona Simsällskap | 25.64 | ||||||
5 | Joachim Bratt | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 25.67 | ||||||
6 | Oskar Hoff | 1998 | Landskrona Simsällskap | 25.86 | ||||||
7 | Rasmus Wetterborg | 1996 | Simklubben Triton | 25.88 | ||||||
8 | Eric Hinderup | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.16 | ||||||
9 | Alexander Almeida Sundell | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 26.40 | ||||||
10 | Honza Vitazka | 1976 | Simklubben Sydsim | 26.44 | ||||||
11 | Daniel Lundahl | 1991 | Helsingborgs Simsällskap | 26.48 | ||||||
12 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 26.65 | ||||||
13 | Ahmad Al Said | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 26.66 | ||||||
14 | Jesper Olsson | 1998 | Simklubben Poseidon | 26.76 | ||||||
15 | Gustav Östlund | 2000 | Simklubben Poseidon | 26.78 | ||||||
16 | Dennis Dukic | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 26.93 | ||||||
17 | Gustav Persson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 26.99 | ||||||
18 | Oskar Nordstrand | 1991 | Helsingborgs Simsällskap | 27.12 | ||||||
19 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 27.21 | ||||||
20 | Oscar Olsson | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 27.25 | ||||||
21 | Alexander Trudov | 1999 | S71 | 27.37 | ||||||
22 | Jonatan Wede | 1988 | Simsällskapet Iden | 27.50 | ||||||
23 | Victor Bergstrand | 2000 | Simklubben Poseidon | 27.71 | ||||||
24 | Mohammad Al Said | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 27.78 | ||||||
25 | Filip Christiansson | 1999 | Ystads Simsällskap | 27.80 | ||||||
26 | Alexander Löfqvist | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 27.83 | ||||||
27 | Sebastian Andersson | 1999 | Simklubben Poseidon | 27.90 | ||||||
28 | Khalil Al Said | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 28.09 | ||||||
29 | Dante Vollmer | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 28.28 | ||||||
30 | Anders Ludvigsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.55 | ||||||
31 | Erik Boos | 1999 | Simklubben Triton | 28.71 | ||||||
32 | Primus Olsson | 2000 | Simklubben Ran | 28.84 | ||||||
33 | Birkan Ates | 2002 | Simsällskapet Delfin | 28.85 | ||||||
33 | Jonas Andersson | 1996 | Simklubben Poseidon | 28.85 | ||||||
35 | Gustav Vallbo | 1999 | Karlskrona Simsällskap | 28.86 | ||||||
36 | Erik Juliusson | 1998 | Höganäs Simsällskap | 28.89 | ||||||
37 | Albin Edvardsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 29.08 | ||||||
38 | Dennie Halilovic | 2002 | Simklubben Sydsim | 29.09 | ||||||
39 | Axel Auer | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 29.20 | ||||||
40 | Simon Bonnevier | 2001 | Landskrona Simsällskap | 29.27 | ||||||
41 | Felix Wetterborg | 2001 | Simklubben Triton | 29.37 | ||||||
42 | Johan Nilsson | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.55 | ||||||
43 | Viktor Carlsson | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 29.66 | ||||||
44 | Jakob Petersen | 2001 | Simsällskapet Delfin | 29.87 | ||||||
- | Adam Ringdahl | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2016 |
Licensierad till: Kristianstads SLS | Utskriftstid | 18:23 |
Resultat Gren 21 (Finaler) Senior - Officiell |
Tävling | Skånska Mästerskapen | Utskriftsdatum | 15 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Kristianstad | Utskriftstid | 18:39 | |||
Arrangör | Kristianstads SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2016 |
Gren 21, 200m Ryggsim Damer, Finaler, Senior |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Erica Sjöholm | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 33.18 | 1:08.83 | 1:44.82 | 2:20.66 | |||
2 | Julia Stenhård | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 33.26 | 1:08.42 | 1:44.89 | 2:21.76 | |||
3 | Emilia Christiansen | 1999 | S71 | 33.82 | 1:09.57 | 1:46.14 | 2:23.11 | |||
4 | Sofie Karlsson | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 33.56 | 1:10.54 | 1:47.82 | 2:24.07 | |||
5 | Amanda Granborg | 1999 | Simklubben Triton | 33.64 | 1:09.89 | 1:47.36 | 2:25.08 | |||
6 | Viktoria Dellhede | 2003 | Landskrona Simsällskap | 34.05 | 1:10.76 | 1:48.64 | 2:25.38 | |||
7 | Ida Widén | 2001 | Höganäs Simsällskap | 33.77 | 1:10.83 | 1:48.97 | 2:26.10 | |||
8 | Elin Rundblad | 1999 | Landskrona Simsällskap | 34.24 | 1:11.50 | 1:49.56 | 2:27.13 | |||
9 | Emma Persson | 1999 | Simklubben Lödde | 34.46 | 1:11.69 | 1:49.59 | 2:27.24 | |||
10 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 35.64 | 1:13.60 | 1:52.32 | 2:30.27 | |||
11 | Ida Borg | 1997 | Simklubben Triton | 35.24 | 1:13.11 | 1:52.04 | 2:30.34 | |||
12 | Matilda Hoff | 2003 | Landskrona Simsällskap | 34.40 | 1:12.59 | 1:51.75 | 2:30.40 | |||
13 | Ida Sandwång | 2001 | Landskrona Simsällskap | 35.28 | 1:13.03 | 1:51.81 | 2:30.46 | |||
14 | Amanda Björkman | 2001 | Simklubben Poseidon | 34.61 | 1:12.72 | 1:51.98 | 2:30.81 | |||
15 | Simone Karlsson | 2001 | Osby Simsällskap | 35.01 | 1:13.59 | 1:53.09 | 2:31.68 | |||
16 | Klara Johansson | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.36 | 1:13.43 | 1:52.94 | 2:31.96 | |||
17 | Alicia Johansson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 36.14 | 1:15.86 | 1:55.93 | 2:32.92 | |||
18 | Emma Andersson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 36.24 | 1:15.11 | 1:54.64 | 2:33.37 | |||
19 | Isabelle Sering | 2002 | Trelleborg Sim | 36.86 | 1:14.94 | 1:54.67 | 2:34.11 | |||
20 | Josefine Rosengren | 2000 | Kristianstads SLS | 36.05 | 1:15.78 | 1:56.07 | 2:35.15 | |||
21 | Emilia Olsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 37.16 | 1:16.72 | 1:57.12 | 2:35.99 | |||
22 | Annie Thulin | 2003 | Kristianstads SLS | 35.88 | 1:14.78 | 1:55.59 | 2:36.34 | |||
23 | Vilma Flodfält | 1999 | Simklubben Sydsim | 36.99 | 1:17.10 | 1:57.42 | 2:36.93 | |||
24 | Linnéa Persson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 36.90 | 1:17.40 | 1:58.29 | 2:37.31 | |||
25 | Agnes Cato | 2001 | Osby Simsällskap | 35.79 | 1:15.97 | 1:57.88 | 2:38.65 | |||
26 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Trelleborg Sim | 37.23 | 1:17.21 | 1:58.12 | 2:38.95 | |||
27 | Olivia Skog | 2002 | Simklubben Lödde | 37.22 | 1:17.74 | 1:58.57 | 2:39.09 | |||
28 | Matilda Liljekvist | 2004 | Ystads Simsällskap | 36.77 | 1:17.54 | 1:58.86 | 2:39.19 | |||
29 | Sara Jendbro | 2000 | Simklubben Poseidon | 37.98 | 1:17.76 | 1:59.00 | 2:39.68 | |||
30 | Sanna Westerberg | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 36.37 | 1:16.34 | 1:58.52 | 2:39.71 | |||
- | Amanda Dittlau | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2016 |
Licensierad till: Kristianstads SLS | Utskriftstid | 18:39 |
Resultat Gren 22 (Finaler) Senior - Officiell |
Tävling | Skånska Mästerskapen | Utskriftsdatum | 15 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Kristianstad | Utskriftstid | 19:12 | |||
Arrangör | Kristianstads SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2016 |
Gren 22, 4X100m Frisim Herrar, Finaler, Senior |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Hs Herrar [1995] Lag 1 | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 3:22.29 | ||||||
Alexander Almeida Sundell | 1997 | 26.36 | 53.52 | 53.52 | ||||||
Jonas Holmström | 1992 | 24.28 | 50.85 | 1:44.37 | ||||||
Christoffer Carlsen | 1992 | 22.51 | 48.03 | 2:32.40 | ||||||
Jesper Björk | 1993 | 23.68 | 49.89 | 3:22.29 | ||||||
2 | Mkk Herrar Lag 1 | 0 | Malmö Kappsimningsklubb | 3:24.92 | ||||||
Marcus Kindberg | 1993 | 25.60 | 53.14 | 53.14 | ||||||
Mattias Carlsson | 1990 | 24.35 | 50.65 | 1:43.79 | ||||||
Johan Brännerud Garcia | 1994 | 23.74 | 49.65 | 2:33.44 | ||||||
Mats Westergren | 1994 | 24.39 | 51.48 | 3:24.92 | ||||||
3 | Hs Herrar [1995] Lag 2 | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 3:32.96 | ||||||
Alexander Löfqvist | 1999 | 26.18 | 53.66 | 53.66 | ||||||
Oskar Nordstrand | 1991 | 25.23 | 52.93 | 1:46.59 | ||||||
Dennis Dukic | 2000 | 25.81 | 53.74 | 2:40.33 | ||||||
Olle Williamsson | 1998 | 25.50 | 52.63 | 3:32.96 | ||||||
4 | Landskrona Jr Lag 1 | 1998 | Landskrona Simsällskap | 3:37.49 | ||||||
Emil Hassling | 2000 | 25.72 | 53.47 | 53.47 | ||||||
Oskar Hoff | 1998 | 25.62 | 53.96 | 1:47.43 | ||||||
Christoffer Dellhede | 2001 | 26.91 | 56.21 | 2:43.64 | ||||||
Alfred Christensson | 1998 | 25.69 | 53.85 | 3:37.49 | ||||||
5 | Poseidon Lag 1 | 1940 | Simklubben Poseidon | 3:37.97 | ||||||
Hugo Cedervall | 1997 | 25.90 | 54.16 | 54.16 | ||||||
Gustav Östlund | 2000 | 26.58 | 55.97 | 1:50.13 | ||||||
Jonas Andersson | 1996 | 25.25 | 53.25 | 2:43.38 | ||||||
Victor Bergstrand | 2000 | 26.25 | 54.59 | 3:37.97 | ||||||
6 | SK Triton Herrar Lag 1 | 2016 | Simklubben Triton | 3:37.98 | ||||||
Rasmus Wetterborg | 1996 | 25.08 | 52.50 | 52.50 | ||||||
Ahmad Attellesey | 1995 | 25.02 | 52.07 | 1:44.57 | ||||||
Oskar Skarin | 1999 | 26.76 | 55.65 | 2:40.22 | ||||||
Erik Boos | 1999 | 27.60 | 57.76 | 3:37.98 | ||||||
7 | Mkk Herrar Lag 2 | 0 | Malmö Kappsimningsklubb | 3:42.11 | ||||||
Anton Andersson | 1997 | 26.81 | 54.62 | 54.62 | ||||||
Eric Hinderup | 1998 | 25.32 | 52.45 | 1:47.07 | ||||||
Samuel Wiktor | 2001 | 27.31 | 57.09 | 2:44.16 | ||||||
Anders Ludvigsson | 2000 | 27.10 | 57.95 | 3:42.11 | ||||||
8 | Trelleborg Herrar | 0 | Trelleborg Sim | 3:42.19 | ||||||
Victor Lloyd | 1996 | 26.70 | 55.48 | 55.48 | ||||||
Axel Lloyd | 1999 | 25.52 | 54.57 | 1:50.05 | ||||||
Mattias Rydqvist | 2000 | 25.88 | 54.77 | 2:44.82 | ||||||
Daniel Lindkvist | 2000 | 27.32 | 57.37 | 3:42.19 | ||||||
9 | Höganäs SS Herrar | 0 | Höganäs Simsällskap | 3:45.39 | ||||||
Johan Killman | 1999 | 27.74 | 57.73 | 57.73 | ||||||
Mika Persson | 1998 | 24.76 | 52.19 | 1:49.92 | ||||||
Erik Juliusson | 1998 | 27.22 | 57.86 | 2:47.78 | ||||||
Jesper Lundqvist | 1999 | 27.59 | 57.61 | 3:45.39 | ||||||
10 | Ystads SS Herrar | 0 | Ystads Simsällskap | 3:50.26 | ||||||
Filip Christiansson | 1999 | 26.89 | 55.94 | 55.94 | ||||||
Sebastian Lundgren | 1999 | 27.41 | 57.82 | 1:53.76 | ||||||
Emil Jespersen | 2001 | 28.05 | 1:00.19 | 2:53.95 | ||||||
Max Persson | 2001 | 26.51 | 56.31 | 3:50.26 | ||||||
11 | SK Lödde Herrar 1 [1999] | 1999 | Simklubben Lödde | 3:51.04 | ||||||
Tim Brinkhagen | 2001 | 27.54 | 57.26 | 57.26 | ||||||
Roy Hangård | 1999 | 26.92 | 57.04 | 1:54.30 | ||||||
Nils Wergeland | 2002 | 28.17 | 58.57 | 2:52.87 | ||||||
Lukas Miderbäck | 2003 | 27.81 | 58.17 | 3:51.04 | ||||||
12 | Sjöbo SS Herrar [1995] | 1995 | Sjöbo Simsällskap | 3:52.47 | ||||||
Jakob Börjesson | 2001 | 28.69 | 1:00.77 | 1:00.77 | ||||||
Alfred Persson | 2000 | 27.74 | 57.91 | 1:58.68 | ||||||
Oscar Olsson | 1999 | 27.23 | 58.25 | 2:56.93 | ||||||
Isak Larsson | 2000 | 26.06 | 55.54 | 3:52.47 | ||||||
13 | SK Sydsim Herrar Lag 1 | 0 | Simklubben Sydsim | 3:52.53 | ||||||
Jens Christiansen | 2001 | 28.15 | 58.40 | 58.40 | ||||||
Honza Vitazka | 1976 | 25.97 | 54.72 | 1:53.12 | ||||||
Dennie Halilovic | 2002 | 27.43 | 57.32 | 2:50.44 | ||||||
Georg Emmanouilidis | 2000 | 29.49 | 1:02.09 | 3:52.53 | ||||||
14 | SS Delfin Herrar | 2000 | Simsällskapet Delfin | 4:02.02 | ||||||
Birkan Ates | 2002 | 28.41 | 58.99 | 58.99 | ||||||
Jakob Petersen | 2001 | 28.17 | 58.70 | 1:57.69 | ||||||
Tim Berthelsson | 2000 | 29.15 | 1:04.36 | 3:02.05 | ||||||
Theodor Schaper Lindberg | 2000 | 28.04 | 59.97 | 4:02.02 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2016 |
Licensierad till: Kristianstads SLS | Utskriftstid | 19:12 |
Resultat Gren 23 (Finaler) Senior - Officiell |
Tävling | Skånska Mästerskapen | Utskriftsdatum | 15 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Kristianstad | Utskriftstid | 19:12 | |||
Arrangör | Kristianstads SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2016 |
Gren 23, 4X100m Frisim Damer, Finaler, Senior |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Mkk Damer | 0 | Malmö Kappsimningsklubb | 3:51.04 | ||||||
Nathalie Lindborg | 1991 | 27.31 | 55.82 | 55.82 | ||||||
Alba Forés | 1998 | 27.64 | 57.70 | 1:53.52 | ||||||
Cassandra Tran | 1997 | 28.21 | 58.93 | 2:52.45 | ||||||
Anna Grahovac | 1999 | 28.17 | 58.59 | 3:51.04 | ||||||
2 | Hs Damer [1995] Lag 1 | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 3:59.44 | ||||||
Johanna Palmkvist | 1999 | 29.95 | 1:01.94 | 1:01.94 | ||||||
Ronja Wikström | 1996 | 27.92 | 58.89 | 2:00.83 | ||||||
Alicia Lundblad | 2001 | 28.14 | 59.19 | 3:00.02 | ||||||
Matilda Weiler | 1998 | 28.34 | 59.42 | 3:59.44 | ||||||
3 | SK Triton Damer Lag 1 | 2016 | Simklubben Triton | 4:01.17 | ||||||
Johanna Nilsson | 1996 | 29.68 | 1:01.57 | 1:01.57 | ||||||
Magdalena Kuras | 1988 | 27.31 | 56.54 | 1:58.11 | ||||||
Alexandra Volkova | 1996 | 28.47 | 59.88 | 2:57.99 | ||||||
Ida Borg | 1997 | 30.81 | 1:03.18 | 4:01.17 | ||||||
4 | Poseidon Lag 1 | 1940 | Simklubben Poseidon | 4:01.97 | ||||||
Olivia Berglund | 1998 | 29.54 | 1:01.28 | 1:01.28 | ||||||
Hanna Bergman | 2001 | 27.50 | 57.72 | 1:59.00 | ||||||
Li Björner Oh | 1998 | 29.16 | 1:01.31 | 3:00.31 | ||||||
Mary Lagoguez | 2001 | 29.79 | 1:01.66 | 4:01.97 | ||||||
5 | Landskrona Jr Lag 1 | 1999 | Landskrona Simsällskap | 4:03.91 | ||||||
Elin Johannesson | 1999 | 29.57 | 1:01.01 | 1:01.01 | ||||||
Isabelle Moreau | 2001 | 29.22 | 1:01.78 | 2:02.79 | ||||||
My Rydgren | 1999 | 28.59 | 1:00.57 | 3:03.36 | ||||||
Ida Sandwång | 2001 | 29.62 | 1:00.55 | 4:03.91 | ||||||
6 | S 71 Damer [1996] Lag 1 | 1996 | S71 | 4:06.11 | ||||||
Emilia Christiansen | 1999 | 29.40 | 1:00.56 | 1:00.56 | ||||||
Emilia Andreasson | 1996 | 29.98 | 1:02.61 | 2:03.17 | ||||||
Emilia Rönningdal | 2002 | 28.95 | 1:00.64 | 3:03.81 | ||||||
Felicia Huynh | 2000 | 29.17 | 1:02.30 | 4:06.11 | ||||||
7 | Höganäs SS Damer 1 | 0 | Höganäs Simsällskap | 4:06.80 | ||||||
Elin Widén | 1998 | 29.02 | 1:01.34 | 1:01.34 | ||||||
Klara Juliusson | 1997 | 28.41 | 1:00.32 | 2:01.66 | ||||||
Ida Widén | 2001 | 29.73 | 1:02.29 | 3:03.95 | ||||||
Kajsa Norell Dahlqvist | 2001 | 29.64 | 1:02.85 | 4:06.80 | ||||||
8 | Sjöbo SS Damer | 0 | Sjöbo Simsällskap | 4:08.23 | ||||||
Emmy Johnsson | 2001 | 29.64 | 1:02.05 | 1:02.05 | ||||||
Tilde Anderberg-Richard | 1999 | 29.86 | 1:02.44 | 2:04.49 | ||||||
Minna Larsson | 2002 | 30.07 | 1:03.13 | 3:07.62 | ||||||
Lina Sjöholm | 2000 | 29.45 | 1:00.61 | 4:08.23 | ||||||
9 | Hs Damer [1995] Lag 2 | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 4:08.73 | ||||||
Sandra Lendt | 2000 | 29.41 | 1:00.14 | 1:00.14 | ||||||
Daniella Horvath | 2001 | 30.16 | 1:02.61 | 2:02.75 | ||||||
Angelina Agrell | 2003 | 29.50 | 1:02.95 | 3:05.70 | ||||||
Julia Stenhård | 2000 | 30.02 | 1:03.03 | 4:08.73 | ||||||
10 | Karlskrona Damer [1999] | 1999 | Karlskrona Simsällskap | 4:09.35 | ||||||
Ida Rosenius | 2000 | 29.89 | 1:02.18 | 1:02.18 | ||||||
Ella Simander | 2002 | 30.22 | 1:03.30 | 2:05.48 | ||||||
Sofie Karlsson | 2000 | 30.60 | 1:03.57 | 3:09.05 | ||||||
Tea Gladher | 2000 | 28.70 | 1:00.30 | 4:09.35 | ||||||
11 | Vnsk Damer 1 | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 4:10.67 | ||||||
Ebba Löfgren | 2001 | 30.37 | 1:03.02 | 1:03.02 | ||||||
Matilda Klintberg | 1999 | 29.15 | 1:00.79 | 2:03.81 | ||||||
Ida Larsson | 2002 | 29.81 | 1:02.61 | 3:06.42 | ||||||
Frida Rödin | 2000 | 30.61 | 1:04.25 | 4:10.67 | ||||||
12 | Osby SS Damer [1999] | 1999 | Osby Simsällskap | 4:12.27 | ||||||
Agnes Cato | 2001 | 30.37 | 1:04.84 | 1:04.84 | ||||||
Moa Olofsson | 2002 | 30.55 | 1:03.79 | 2:08.63 | ||||||
Simone Karlsson | 2001 | 29.77 | 1:01.88 | 3:10.51 | ||||||
Andrea Prai | 2001 | 29.07 | 1:01.76 | 4:12.27 | ||||||
13 | Ksls Flickor | 0 | Kristianstads SLS | 4:13.28 | ||||||
Saga Nyborg | 2003 | 31.26 | 1:04.71 | 1:04.71 | ||||||
Thilde Lantz | 2001 | 30.06 | 1:03.01 | 2:07.72 | ||||||
Linnéa Högberg | 1999 | 29.10 | 1:01.59 | 3:09.31 | ||||||
Amanda Modig | 1999 | 30.72 | 1:03.97 | 4:13.28 | ||||||
14 | Höganäs SS Damer 2 | 0 | Höganäs Simsällskap | 4:16.78 | ||||||
Alice Tufvesson | 2003 | 30.37 | 1:03.08 | 1:03.08 | ||||||
Tilda Johansson | 2002 | 31.47 | 1:06.78 | 2:09.86 | ||||||
Maja Johansson | 1999 | 29.44 | 1:02.05 | 3:11.91 | ||||||
Thelma Jöhncke | 1999 | 30.27 | 1:04.87 | 4:16.78 | ||||||
15 | S 71 Damer [1996] Lag 2 | 1996 | S71 | 4:16.79 | ||||||
Micaela Jönsson | 2001 | 30.23 | 1:03.18 | 1:03.18 | ||||||
Moa Karlsson | 2002 | 30.57 | 1:03.88 | 2:07.06 | ||||||
Anna-Luisa Permarker | 2002 | 31.44 | 1:05.37 | 3:12.43 | ||||||
Tilda Ericsson | 2002 | 30.61 | 1:04.36 | 4:16.79 | ||||||
16 | SK Sydsim Damer | 0 | Simklubben Sydsim | 4:18.58 | ||||||
Frida Nordefell | 2000 | 30.52 | 1:04.30 | 1:04.30 | ||||||
Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | 31.45 | 1:06.95 | 2:11.25 | ||||||
Emma Cerutti | 2002 | 31.00 | 1:04.90 | 3:16.15 | ||||||
Johanna Holmberg | 1993 | 29.48 | 1:02.43 | 4:18.58 | ||||||
17 | SK Lödde Damer [1999] | 1999 | Simklubben Lödde | 4:19.00 | ||||||
Louise Ranevi | 1999 | 29.92 | 1:02.50 | 1:02.50 | ||||||
Filippa Dihle | 2003 | 31.09 | 1:05.68 | 2:08.18 | ||||||
Emma Persson | 1999 | 30.18 | 1:03.29 | 3:11.47 | ||||||
Olivia Skog | 2002 | 31.74 | 1:07.53 | 4:19.00 | ||||||
18 | SK Triton Damer Lag 2 | 2016 | Simklubben Triton | 4:21.35 | ||||||
Madeleine Grönberg | 1999 | 31.53 | 1:05.59 | 1:05.59 | ||||||
Amanda Granborg | 1999 | 30.74 | 1:04.28 | 2:09.87 | ||||||
Fanny Andersson | 1997 | 31.53 | 1:05.67 | 3:15.54 | ||||||
Lina Wingren | 1996 | 31.12 | 1:05.81 | 4:21.35 | ||||||
19 | KK Karpen Damer 2002 | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 4:25.04 | ||||||
Clara Aronsson | 2002 | 30.81 | 1:04.21 | 1:04.21 | ||||||
Linnéa Persson | 2002 | 30.88 | 1:04.76 | 2:08.97 | ||||||
Vilma Rudolf | 2002 | 32.66 | 1:08.24 | 3:17.21 | ||||||
Emilia Olsson | 2002 | 32.90 | 1:07.83 | 4:25.04 | ||||||
- | Poseidon Lag 2 | 1940 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
Anna Björnberg | 1992 | |||||||||
Elin Melin | 2000 | |||||||||
Elin Moberg | 1999 | |||||||||
Ditte Oredsson | 2003 | DNS | ||||||||
- | Trelleborg Damer | 0 | Trelleborg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2016 |
Licensierad till: Kristianstads SLS | Utskriftstid | 19:12 |
Resultat Gren 24 (Finaler) Senior - Officiell |
Tävling | Skånska Mästerskapen | Utskriftsdatum | 16 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Kristianstad | Utskriftstid | 10:18 | |||
Arrangör | Kristianstads SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2016 |
Gren 24, 4X50m Medley Herrar, Finaler, Senior |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hs Herrar [1995] Lag 1 | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 1:43.67 | ||||||
Jesper Björk | 1993 | 25.29 | 25.29 | |||||||
Daniel Lundahl | 1991 | 30.34 | 55.63 | |||||||
Joachim Bratt | 1995 | 25.25 | 1:20.88 | |||||||
Jonas Holmström | 1992 | 22.79 | 1:43.67 | |||||||
2 | Mkk Herrar Lag 1 | 0 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:44.57 | ||||||
Petter Fredriksson | 1997 | 26.83 | 26.83 | |||||||
Johan Brännerud Garcia | 1994 | 28.98 | 55.81 | |||||||
Eric Hinderup | 1998 | 25.50 | 1:21.31 | |||||||
Mattias Carlsson | 1990 | 23.26 | 1:44.57 | |||||||
3 | Poseidon Lag 1 | 1940 | Simklubben Poseidon | 1:49.02 | ||||||
Jonas Andersson | 1996 | 27.99 | 27.99 | |||||||
Luke Postema | 1995 | 31.01 | 59.00 | |||||||
Jesper Olsson | 1998 | 26.33 | 1:25.33 | |||||||
Gustav Östlund | 2000 | 23.69 | 1:49.02 | |||||||
4 | Landskrona Jr Lag 1 | 1998 | Landskrona Simsällskap | 1:49.13 | ||||||
Christoffer Dellhede | 2001 | 29.71 | 29.71 | |||||||
Emil Hassling | 2000 | 30.28 | 59.99 | |||||||
Oskar Hoff | 1998 | 25.65 | 1:25.64 | |||||||
Alfred Christensson | 1998 | 23.49 | 1:49.13 | |||||||
5 | Mkk Herrar Lag 2 | 0 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:49.42 | ||||||
Sten Ludvigsson | 1998 | 28.88 | 28.88 | |||||||
Anton Persson | 1994 | 30.40 | 59.28 | |||||||
Marcus Kindberg | 1993 | 26.38 | 1:25.66 | |||||||
Mats Westergren | 1994 | 23.76 | 1:49.42 | |||||||
6 | SK Triton Herrar Lag 1 | 2016 | Simklubben Triton | 1:50.27 | ||||||
Rasmus Wetterborg | 1996 | 28.09 | 28.09 | |||||||
Erik Boos | 1999 | 31.88 | 59.97 | |||||||
Ahmad Attellesey | 1995 | 25.03 | 1:25.00 | |||||||
Oskar Skarin | 1999 | 25.27 | 1:50.27 | |||||||
7 | Höganäs SS Herrar | 0 | Höganäs Simsällskap | 1:50.73 | ||||||
Jesper Lundqvist | 1999 | 29.90 | 29.90 | |||||||
Erik Juliusson | 1998 | 30.42 | 1:00.32 | |||||||
Mika Persson | 1998 | 24.76 | 1:25.08 | |||||||
Johan Killman | 1999 | 25.65 | 1:50.73 | |||||||
8 | Hs Herrar [1995] Lag 2 | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 1:52.17 | ||||||
Gustav Kroon | 1998 | 28.77 | 28.77 | |||||||
Johan Alderbrink | 2001 | 32.36 | 1:01.13 | |||||||
Isak Wikström | 1999 | 26.27 | 1:27.40 | |||||||
Alexander Löfqvist | 1999 | 24.77 | 1:52.17 | |||||||
9 | Trelleborg Herrar | 0 | Trelleborg Sim | 1:54.28 | ||||||
Victor Lloyd | 1996 | 29.06 | 29.06 | |||||||
Axel Lloyd | 1999 | 31.84 | 1:00.90 | |||||||
Mattias Rydqvist | 2000 | 27.74 | 1:28.64 | |||||||
Daniel Lindkvist | 2000 | 25.64 | 1:54.28 | |||||||
10 | SS Iden Herrar | 0 | Simsällskapet Iden | 1:54.30 | ||||||
Filip Wejfeldt | 1997 | 29.12 | 29.12 | |||||||
Simon Ljungbeck | 2000 | 33.11 | 1:02.23 | |||||||
Jonatan Wede | 1988 | 26.82 | 1:29.05 | |||||||
Fredrik Hansen | 1992 | 25.25 | 1:54.30 | |||||||
11 | Poseidon Lag 2 | 1940 | Simklubben Poseidon | 1:54.88 | ||||||
Victor Bergstrand | 2000 | 28.76 | 28.76 | |||||||
Linus Ljunghusen | 2000 | 33.19 | 1:01.95 | |||||||
Sebastian Andersson | 1999 | 27.20 | 1:29.15 | |||||||
Marko Vasilijevic | 1999 | 25.73 | 1:54.88 | |||||||
12 | SK Sydsim Herrar Lag 1 | 0 | Simklubben Sydsim | 1:55.33 | ||||||
Honza Vitazka | 1976 | 28.54 | 28.54 | |||||||
Georg Emmanouilidis | 2000 | 33.90 | 1:02.44 | |||||||
Jens Christiansen | 2001 | 26.94 | 1:29.38 | |||||||
Dennie Halilovic | 2002 | 25.95 | 1:55.33 | |||||||
13 | Sjöbo SS Herrar | 1995 | Sjöbo Simsällskap | 1:57.04 | ||||||
Alfred Persson | 2000 | 30.35 | 30.35 | |||||||
Isak Larsson | 2000 | 32.27 | 1:02.62 | |||||||
Oscar Olsson | 1999 | 27.72 | 1:30.34 | |||||||
Jakob Börjesson | 2001 | 26.70 | 1:57.04 | |||||||
14 | Ystads SS Herrar | 0 | Ystads Simsällskap | 1:57.12 | ||||||
Filip Christiansson | 1999 | 30.55 | 30.55 | |||||||
Simon Tufvesson | 1999 | 32.48 | 1:03.03 | |||||||
Max Persson | 2001 | 27.45 | 1:30.48 | |||||||
Emil Jespersen | 2001 | 26.64 | 1:57.12 | |||||||
15 | SK Lödde Herrar 1 [1999] | 1999 | Simklubben Lödde | 1:57.42 | ||||||
Nils Wergeland | 2002 | 30.03 | 30.03 | |||||||
Tim Brinkhagen | 2001 | 32.59 | 1:02.62 | |||||||
Lukas Miderbäck | 2003 | 29.01 | 1:31.63 | |||||||
Roy Hangård | 1999 | 25.79 | 1:57.42 | |||||||
16 | Karlskrona Herrar [1996] | 1996 | Karlskrona Simsällskap | 2:00.58 | ||||||
Gustav Vallbo | 1999 | 30.97 | 30.97 | |||||||
Alexander Waldo | 1998 | 33.63 | 1:04.60 | |||||||
Axel Auer | 2003 | 28.89 | 1:33.49 | |||||||
Viktor Carlsson | 2000 | 27.09 | 2:00.58 | |||||||
17 | SS Delfin Herrar | 2000 | Simsällskapet Delfin | 2:00.85 | ||||||
Tim Berthelsson | 2000 | 31.54 | 31.54 | |||||||
Theodor Schaper Lindberg | 2000 | 34.19 | 1:05.73 | |||||||
Jakob Petersen | 2001 | 28.99 | 1:34.72 | |||||||
Birkan Ates | 2002 | 26.13 | 2:00.85 | |||||||
18 | Landskrona Jr Lag 2 | 1998 | Landskrona Simsällskap | 2:03.13 | ||||||
Lucas Lindblom | 2000 | 32.72 | 32.72 | |||||||
Casper Svärd | 2001 | 33.97 | 1:06.69 | |||||||
Simon Bonnevier | 2001 | 29.39 | 1:36.08 | |||||||
Tim Petersson | 1999 | 27.05 | 2:03.13 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 16 oktober 2016 |
Licensierad till: Kristianstads SLS | Utskriftstid | 10:18 |
Resultat Gren 25 (Finaler) Senior - Officiell |
Tävling | Skånska Mästerskapen | Utskriftsdatum | 16 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Kristianstad | Utskriftstid | 11:07 | |||
Arrangör | Kristianstads SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2016 |
Gren 25, 100m Frisim Damer, Finaler, Senior |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Magdalena Kuras | 1988 | Simklubben Triton | 27.60 | 57.00 | |||||
2 | Hanna Bergman | 2001 | Simklubben Poseidon | 27.82 | 57.25 | |||||
3 | Emilia Christiansen | 1999 | S71 | 28.56 | 58.93 | |||||
4 | Ida Liljeqvist | 1999 | Höganäs Simsällskap | 28.30 | 58.97 | |||||
5 | Ronja Wikström | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 28.32 | 58.99 | |||||
6 | Alicia Lundblad | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 28.72 | 59.50 | |||||
7 | Matilda Weiler | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 28.65 | 59.55 | |||||
8 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 28.80 | 59.57 | |||||
9 | Olivia Ülger | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 29.10 | 1:00.48 | |||||
10 | Ebba Hallbäck | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 29.94 | 1:00.53 | |||||
11 | Klara Juliusson | 1997 | Höganäs Simsällskap | 29.04 | 1:00.72 | |||||
12 | Alexandra Volkova | 1996 | Simklubben Triton | 29.41 | 1:00.79 | |||||
13 | Simone Karlsson | 2001 | Osby Simsällskap | 29.15 | 1:00.81 | |||||
14 | My Rydgren | 1999 | Landskrona Simsällskap | 29.00 | 1:00.89 | |||||
15 | Johanna Söderberg | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 29.41 | 1:01.22 | |||||
16 | Felicia Huynh | 2000 | S71 | 29.13 | 1:01.37 | |||||
17 | Johanna Nilsson | 1996 | Simklubben Triton | 29.50 | 1:01.54 | |||||
18 | Andrea Prai | 2001 | Osby Simsällskap | 29.43 | 1:01.55 | |||||
19 | Alice Möller | 2000 | Simsällskapet Delfin | 29.75 | 1:01.69 | |||||
20 | Lina Sjöholm | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 29.67 | 1:01.72 | |||||
21 | Nicola Parfitt | 2000 | Trelleborg Sim | 30.04 | 1:01.81 | |||||
22 | Elin Johannesson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 29.86 | 1:01.91 | |||||
23 | Johanna Ingner | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.54 | 1:01.92 | |||||
24 | Li Björner Oh | 1998 | Simklubben Poseidon | 29.20 | 1:02.01 | |||||
25 | Nicola Lindell | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.38 | 1:02.12 | |||||
26 | Klara Johansson | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.79 | 1:02.15 | |||||
27 | Tea Gladher | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 29.10 | 1:02.19 | |||||
28 | Lisa Bengtsson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 30.00 | 1:02.24 | |||||
29 | Gabriella Henriksson | 2000 | Klippans Simsällskap | 30.15 | 1:02.26 | |||||
30 | Isabelle Odén | 2002 | Ystads Simsällskap | 30.38 | 1:02.34 | |||||
31 | Kajsa Gustavsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 29.83 | 1:02.43 | |||||
32 | Elin Lackegård | 2000 | Simklubben Hajen | 30.06 | 1:02.44 | |||||
33 | Maja Jönsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 30.09 | 1:02.47 | |||||
34 | Anna Björnberg | 1992 | Simklubben Poseidon | 30.29 | 1:02.50 | |||||
35 | Isabelle Moreau | 2001 | Landskrona Simsällskap | 30.00 | 1:02.60 | |||||
36 | Sara Nobrell | 2002 | Simklubben Hajen | 30.07 | 1:02.89 | |||||
37 | Emmy Johnsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 29.73 | 1:02.90 | |||||
38 | Davilda Lareva | 2000 | Trelleborg Sim | 29.65 | 1:02.92 | |||||
39 | Emilia Andreasson | 1996 | S71 | 29.88 | 1:03.12 | |||||
40 | My Grewell | 1998 | Simklubben Sydsim | 30.09 | 1:03.13 | |||||
41 | Minna Larsson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 30.55 | 1:03.30 | |||||
42 | Frida Rödin | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.48 | 1:03.95 | |||||
43 | Johanna Holmberg | 1993 | Simklubben Sydsim | 30.57 | 1:04.89 | |||||
- | Ida Sandwång | 2001 | Landskrona Simsällskap | DNS | ||||||
- | Nathalie Lindborg | 1991 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 16 oktober 2016 |
Licensierad till: Kristianstads SLS | Utskriftstid | 11:07 |
Resultat Gren 26 (Finaler) Senior - Officiell |
Tävling | Skånska Mästerskapen | Utskriftsdatum | 16 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Kristianstad | Utskriftstid | 10:54 | |||
Arrangör | Kristianstads SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2016 |
Gren 26, 200m Frisim Herrar, Finaler, Senior |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jonas Holmström | 1992 | Helsingborgs Simsällskap | 25.91 | 53.92 | 1:22.46 | 1:52.00 | |||
2 | Mats Westergren | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.79 | 55.54 | 1:24.48 | 1:53.83 | |||
3 | Hugo Cedervall | 1997 | Simklubben Poseidon | 26.99 | 55.57 | 1:24.82 | 1:54.29 | |||
4 | Alexander Löfqvist | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 26.87 | 56.20 | 1:26.01 | 1:55.74 | |||
5 | Isak Wikström | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 27.78 | 57.26 | 1:27.03 | 1:56.73 | |||
6 | Anton Andersson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.65 | 57.37 | 1:27.37 | 1:57.42 | |||
7 | Marcus Kindberg | 1993 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.29 | 57.27 | 1:28.08 | 1:58.82 | |||
8 | Dante Vollmer | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 28.44 | 59.69 | 1:30.35 | 2:00.07 | |||
9 | Gustav Östlund | 1997 | Simklubben Poseidon | 28.17 | 58.44 | 1:29.54 | 2:00.28 | |||
10 | Axel Lloyd | 1999 | Trelleborg Sim | 27.98 | 58.79 | 1:29.44 | 2:00.30 | |||
11 | Victor Bergstrand | 2000 | Simklubben Poseidon | 27.72 | 58.33 | 1:29.33 | 2:00.43 | |||
12 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 28.25 | 58.72 | 1:29.82 | 2:00.49 | |||
13 | Alexander Trudov | 1999 | S71 | 27.63 | 58.50 | 1:29.81 | 2:01.03 | |||
14 | Oskar Skarin | 1999 | Simklubben Triton | 28.50 | 1:00.01 | 1:31.88 | 2:03.28 | |||
15 | Gustav Östlund | 2000 | Simklubben Poseidon | 28.32 | 59.35 | 1:31.63 | 2:04.23 | |||
16 | Tim Brinkhagen | 2001 | Simklubben Lödde | 28.87 | 1:00.51 | 1:32.84 | 2:04.32 | |||
17 | Anders Ludvigsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.37 | 59.99 | 1:31.99 | 2:04.64 | |||
18 | Alexander Olsson | 1996 | Simklubben Poseidon | 29.20 | 1:00.61 | 1:32.84 | 2:04.70 | |||
19 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 28.30 | 59.66 | 1:32.71 | 2:05.33 | |||
20 | Gustaf Hansson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 29.53 | 1:02.16 | 1:35.02 | 2:06.56 | |||
21 | Daniel Fischer | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 29.34 | 1:01.79 | 1:34.98 | 2:06.59 | |||
22 | Hampus Olsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 29.55 | 1:01.93 | 1:35.63 | 2:07.41 | |||
23 | Alfred Persson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 29.43 | 1:02.68 | 1:36.31 | 2:07.63 | |||
24 | Dennie Halilovic | 2002 | Simklubben Sydsim | 29.64 | 1:02.05 | 1:35.72 | 2:08.72 | |||
25 | Jesper Lundqvist | 1999 | Höganäs Simsällskap | 29.92 | 1:03.65 | 1:37.15 | 2:09.43 | |||
26 | Lucas Lindblom | 2000 | Landskrona Simsällskap | 29.17 | 1:02.49 | 1:36.67 | 2:09.47 | |||
27 | Christoffer Dellhede | 2001 | Landskrona Simsällskap | 30.02 | 1:02.42 | 1:35.90 | 2:09.80 | |||
28 | Anton Jansson | 2002 | Ystads Simsällskap | 29.00 | 1:02.92 | 1:37.27 | 2:10.28 | |||
29 | Robin Falk | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.32 | 1:00.90 | 1:35.36 | 2:10.45 | |||
30 | Joar Modigh | 2001 | Simklubben Triton | 30.48 | 1:03.39 | 1:37.77 | 2:11.19 | |||
31 | Samuel Kvist | 2000 | Simklubben Triton | 29.42 | 1:02.48 | 1:36.76 | 2:11.38 | |||
- | Daniel Olsson-Shirazi | 1997 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
- | Karl Lindekrantz | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 16 oktober 2016 |
Licensierad till: Kristianstads SLS | Utskriftstid | 10:54 |
Resultat Gren 27 (Finaler) Senior - Officiell |
Tävling | Skånska Mästerskapen | Utskriftsdatum | 16 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Kristianstad | Utskriftstid | 10:49 | |||
Arrangör | Kristianstads SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2016 |
Gren 27, 50m Bröstsim Damer, Finaler, Senior |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Magdalena Kuras | 1988 | Simklubben Triton | 32.39 | ||||||
2 | Mari-Louise Tran | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 33.37 | ||||||
3 | Stina Lindberg | 2000 | Simklubben Ran | 33.50 | ||||||
4 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 33.65 | ||||||
5 | Jenny Christensson | 1996 | Ystads Simsällskap | 33.66 | ||||||
6 | Klara Juliusson | 1997 | Höganäs Simsällskap | 33.71 | ||||||
7 | Olivia Berglund | 1998 | Simklubben Poseidon | 33.79 | ||||||
8 | Lisa Bengtsson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 34.02 | ||||||
9 | Nelly Rasmusson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 34.40 | ||||||
10 | Thilde Lantz | 2001 | Kristianstads SLS | 34.42 | ||||||
11 | Lina Wingren | 1996 | Simklubben Triton | 35.13 | ||||||
12 | Disa Gladher | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 35.19 | ||||||
13 | Maja Johansson | 1999 | Höganäs Simsällskap | 35.20 | ||||||
14 | Alicia Norberg Randowo | 1999 | Ystads Simsällskap | 35.31 | ||||||
15 | Ida Rosenius | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 35.50 | ||||||
16 | Moa Olofsson | 2002 | Osby Simsällskap | 35.70 | ||||||
17 | Vilma Rudolf | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 35.75 | ||||||
18 | Vickie Berg | 2000 | Simklubben Ran | 35.84 | ||||||
19 | My Rydgren | 1999 | Landskrona Simsällskap | 36.01 | ||||||
20 | Tova Hegardt | 2002 | Simklubben Poseidon | 36.26 | ||||||
21 | Elsa Bitzén | 2003 | Simklubben Hajen | 36.30 | ||||||
22 | Jenny Le | 2000 | Simklubben Poseidon | 36.37 | ||||||
23 | Alva Ericsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 36.53 | ||||||
24 | Elly Palm | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 36.58 | ||||||
25 | Ellen Torkelsson | 2000 | Osby Simsällskap | 36.67 | ||||||
26 | Sofie Klügel | 1998 | S71 | 36.71 | ||||||
27 | Nicola Parfitt | 2000 | Trelleborg Sim | 36.73 | ||||||
28 | Fanny Andersson | 1997 | Simklubben Triton | 36.90 | ||||||
29 | Andrea Prai | 2001 | Osby Simsällskap | 37.04 | ||||||
30 | Olivia Skog | 2002 | Simklubben Lödde | 37.22 | ||||||
31 | Alice Möller | 2000 | Simsällskapet Delfin | 37.44 | ||||||
- | Emilia Frederiksen | 2000 | Ystads Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 16 oktober 2016 |
Licensierad till: Kristianstads SLS | Utskriftstid | 10:49 |
Resultat Gren 28 (Finaler) Senior - Officiell |
Tävling | Skånska Mästerskapen | Utskriftsdatum | 16 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Kristianstad | Utskriftstid | 10:53 | |||
Arrangör | Kristianstads SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2016 |
Gren 28, 100m Bröstsim Herrar, Finaler, Senior |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johan Brännerud Garcia | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.22 | 1:05.98 | |||||
2 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 31.77 | 1:07.00 | |||||
3 | Anton Persson | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.84 | 1:07.12 | |||||
4 | Erik Juliusson | 1998 | Höganäs Simsällskap | 31.68 | 1:07.46 | |||||
5 | Daniel Lundahl | 1991 | Helsingborgs Simsällskap | 31.77 | 1:07.61 | |||||
6 | Martin Rogmark | 1996 | Simklubben Hajen | 31.61 | 1:07.69 | |||||
7 | Luke Postema | 1995 | Simklubben Poseidon | 32.45 | 1:08.99 | |||||
8 | Jonas Andersson | 1996 | Simklubben Poseidon | 32.21 | 1:09.46 | |||||
9 | Max Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 33.37 | 1:09.63 | |||||
10 | Gustav Englund | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.38 | 1:10.34 | |||||
11 | Erik Boos | 1999 | Simklubben Triton | 33.41 | 1:11.48 | |||||
12 | Alexander Waldo | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 33.65 | 1:12.38 | |||||
12 | Sebastian Andersson | 1999 | Simklubben Poseidon | 33.01 | 1:12.38 | |||||
14 | Linus Ljunghusen | 2000 | Simklubben Poseidon | 34.59 | 1:12.74 | |||||
15 | Jonathan Skog | 2000 | Klippans Simsällskap | 33.77 | 1:12.80 | |||||
16 | Lucas Lindblom | 2000 | Landskrona Simsällskap | 34.95 | 1:12.85 | |||||
17 | Johan Alderbrink | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 34.33 | 1:13.08 | |||||
18 | Marko Vasilijevic | 1999 | Simklubben Poseidon | 34.01 | 1:14.17 | |||||
19 | Theodor Schaper Lindberg | 2000 | Simsällskapet Delfin | 34.86 | 1:14.63 | |||||
20 | Simon Ljungbeck | 2000 | Simsällskapet Iden | 34.69 | 1:14.84 | |||||
21 | Simon Tufvesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 35.90 | 1:15.80 | |||||
22 | Tim Petersson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 35.21 | 1:15.85 | |||||
23 | Samuel Kvist | 2000 | Simklubben Triton | 35.31 | 1:16.22 | |||||
24 | Georg Emmanouilidis | 2000 | Simklubben Sydsim | 35.31 | 1:16.71 | |||||
25 | Casper Svärd | 2001 | Landskrona Simsällskap | 36.22 | 1:17.82 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 16 oktober 2016 |
Licensierad till: Kristianstads SLS | Utskriftstid | 10:53 |
Resultat Gren 29 (Finaler) Senior - Officiell |
Tävling | Skånska Mästerskapen | Utskriftsdatum | 16 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Kristianstad | Utskriftstid | 11:19 | |||
Arrangör | Kristianstads SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2016 |
Gren 29, 400m Medley Damer, Finaler, Senior |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Erica Sjöholm | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 1:07.24 | 2:24.38 | 3:56.25 | 5:04.52 | |||
2 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 1:13.02 | 2:32.32 | 3:58.18 | 5:07.24 | |||
3 | Moa Olofsson | 2002 | Osby Simsällskap | 1:12.50 | 2:36.57 | 4:00.18 | 5:11.09 | |||
4 | Johanna Andersson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:14.94 | 2:33.80 | 4:02.26 | 5:14.33 | |||
5 | Simone Karlsson | 2001 | Osby Simsällskap | 1:12.00 | 2:32.38 | 4:04.02 | 5:16.47 | |||
6 | Linnéa Persson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 1:12.80 | 2:35.41 | 4:03.34 | 5:16.61 | |||
7 | Ella Laurén | 2001 | Simklubben Hajen | 1:16.68 | 2:41.10 | 4:12.84 | 5:24.88 | |||
8 | Sara Nilsson | 1998 | Simsällskapet Iden | 1:17.78 | 2:40.62 | 4:14.74 | 5:30.22 | |||
9 | Alicia Johansson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 1:17.25 | 2:38.80 | 4:14.85 | 5:31.31 | |||
10 | Ellen Rosdahl | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 1:18.81 | 2:45.28 | 4:14.87 | 5:31.41 | |||
11 | Emilia Olsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 1:18.73 | 2:41.07 | 4:13.05 | 5:31.68 | |||
12 | Sara Wilhelmsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 1:18.41 | 2:45.78 | 4:16.70 | 5:32.11 | |||
13 | Josefin Nilsson | 1999 | Eslövs Simsällskap | 1:16.36 | 2:40.16 | 4:18.27 | 5:34.31 | |||
14 | Ella Simander | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 1:18.93 | 2:47.84 | 4:24.28 | 5:40.83 | |||
15 | Ellen Torkelsson | 2000 | Osby Simsällskap | 1:16.09 | 2:47.27 | 4:22.07 | 5:43.11 | |||
16 | Amanda Trägårdh | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 1:16.76 | 2:46.43 | 4:24.53 | 5:43.93 | |||
- | Annika Gren | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 16 oktober 2016 |
Licensierad till: Kristianstads SLS | Utskriftstid | 11:19 |
Resultat Gren 30 (Finaler) Senior - Officiell |
Tävling | Skånska Mästerskapen | Utskriftsdatum | 16 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Kristianstad | Utskriftstid | 11:27 | |||
Arrangör | Kristianstads SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2016 |
Gren 30, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler, Senior |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jesper Björk | 1993 | Helsingborgs Simsällskap | 25.57 | 53.55 | |||||
2 | Oskar Hoff | 1998 | Landskrona Simsällskap | 26.18 | 55.41 | |||||
3 | Mika Persson | 1998 | Höganäs Simsällskap | 25.46 | 55.75 | |||||
4 | Joachim Bratt | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 26.13 | 55.93 | |||||
5 | Alfred Christensson | 1998 | Landskrona Simsällskap | 26.51 | 57.15 | |||||
6 | Honza Vitazka | 1976 | Simklubben Sydsim | 27.30 | 58.94 | |||||
7 | Jesper Olsson | 1998 | Simklubben Poseidon | 27.85 | 59.07 | |||||
8 | Isak Wikström | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 27.78 | 59.50 | |||||
9 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 27.44 | 59.62 | |||||
10 | Victor Lloyd | 1996 | Trelleborg Sim | 28.55 | 59.65 | |||||
11 | Hugo Cedervall | 1997 | Simklubben Poseidon | 28.12 | 59.93 | |||||
12 | Ahmad Attellesey | 1995 | Simklubben Triton | 27.97 | 1:00.04 | |||||
13 | Oscar Olsson | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 27.53 | 1:00.60 | |||||
14 | Alexander Löfqvist | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 28.38 | 1:01.01 | |||||
14 | Dante Vollmer | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 28.72 | 1:01.01 | |||||
16 | Jonatan Wede | 1988 | Simsällskapet Iden | 28.48 | 1:01.53 | |||||
17 | Primus Olsson | 2000 | Simklubben Ran | 28.70 | 1:01.85 | |||||
18 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 29.14 | 1:01.96 | |||||
19 | Gustav Östlund | 2000 | Simklubben Poseidon | 28.98 | 1:02.12 | |||||
20 | Axel Auer | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 28.97 | 1:02.59 | |||||
21 | Max Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 29.79 | 1:02.60 | |||||
22 | Sebastian Lundgren | 1999 | Ystads Simsällskap | 29.32 | 1:03.40 | |||||
23 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 29.69 | 1:03.60 | |||||
24 | Robin Falk | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.32 | 1:04.25 | |||||
25 | Adam Ringdahl | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.95 | 1:04.48 | |||||
26 | Jakob Petersen | 2001 | Simsällskapet Delfin | 29.91 | 1:04.52 | |||||
27 | Simon Bonnevier | 2001 | Landskrona Simsällskap | 30.24 | 1:05.17 | |||||
28 | Linus Ljunghusen | 2000 | Simklubben Poseidon | 30.90 | 1:05.25 | |||||
29 | Johan Nilsson | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.87 | 1:05.33 | |||||
30 | Roy Hangård | 1999 | Simklubben Lödde | 30.44 | 1:06.19 | |||||
31 | Gustav Vallbo | 1999 | Karlskrona Simsällskap | 30.98 | 1:06.64 | |||||
32 | Sebastian Andersson | 1999 | Simklubben Poseidon | 30.22 | 1:07.34 | |||||
- | Jonas Holmström | 1992 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 16 oktober 2016 |
Licensierad till: Kristianstads SLS | Utskriftstid | 11:27 |
Resultat Gren 31 (Finaler) Senior - Officiell |
Tävling | Skånska Mästerskapen | Utskriftsdatum | 16 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Kristianstad | Utskriftstid | 11:42 | |||
Arrangör | Kristianstads SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2016 |
Gren 31, 100m Ryggsim Damer, Finaler, Senior |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ida Liljeqvist | 1999 | Höganäs Simsällskap | 31.16 | 1:04.00 | |||||
2 | Sofie Karlsson | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 32.97 | 1:06.40 | |||||
3 | Emilia Christiansen | 1999 | S71 | 32.07 | 1:06.49 | |||||
4 | Elin Widén | 1998 | Höganäs Simsällskap | 32.05 | 1:06.78 | |||||
5 | Ida Widén | 2001 | Höganäs Simsällskap | 33.13 | 1:07.41 | |||||
6 | Davilda Lareva | 2000 | Trelleborg Sim | 33.03 | 1:08.55 | |||||
7 | Isabelle Sering | 2002 | Trelleborg Sim | 33.78 | 1:08.83 | |||||
8 | Emma Persson | 1999 | Simklubben Lödde | 33.21 | 1:08.98 | |||||
9 | Amanda Granborg | 1999 | Simklubben Triton | 32.54 | 1:09.09 | |||||
10 | Ida Borg | 1997 | Simklubben Triton | 33.76 | 1:09.26 | |||||
11 | Sasa Podric | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 33.82 | 1:09.51 | |||||
12 | Elin Rundblad | 1999 | Landskrona Simsällskap | 33.38 | 1:09.67 | |||||
13 | Viktoria Dellhede | 2003 | Landskrona Simsällskap | 34.19 | 1:09.73 | |||||
14 | Li Björner Oh | 1998 | Simklubben Poseidon | 34.29 | 1:09.82 | |||||
15 | Minna Larsson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 34.07 | 1:09.93 | |||||
16 | Ida Rosenius | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 34.38 | 1:10.25 | |||||
17 | Amanda Björkman | 2001 | Simklubben Poseidon | 34.12 | 1:10.49 | |||||
18 | Tilde Larsson | 2001 | Ystads Simsällskap | 33.72 | 1:10.58 | |||||
19 | Matilda Hoff | 2003 | Landskrona Simsällskap | 34.35 | 1:10.90 | |||||
20 | Amanda Dittlau | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 34.05 | 1:11.03 | |||||
21 | Alicia Johansson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 34.79 | 1:11.10 | |||||
22 | Johanna Ingner | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.41 | 1:11.27 | |||||
23 | Simone Karlsson | 2001 | Osby Simsällskap | 34.73 | 1:11.52 | |||||
24 | Annie Thulin | 2003 | Kristianstads SLS | 34.12 | 1:11.64 | |||||
25 | Elin Melin | 2000 | Simklubben Poseidon | 34.51 | 1:11.77 | |||||
26 | Frida Rödin | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.66 | 1:12.60 | |||||
27 | Agnes Cato | 2001 | Osby Simsällskap | 34.49 | 1:13.18 | |||||
28 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Trelleborg Sim | 35.55 | 1:14.47 | |||||
29 | Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | Simklubben Sydsim | 35.73 | 1:14.82 | |||||
30 | Sanna Westerberg | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 35.06 | 1:15.08 | |||||
31 | Matilda Liljekvist | 2004 | Ystads Simsällskap | 38.90 | 1:18.50 | |||||
- | Ida Sandwång | 2001 | Landskrona Simsällskap | DNS | ||||||
- | Johanna Söderberg | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 16 oktober 2016 |
Licensierad till: Kristianstads SLS | Utskriftstid | 11:42 |
Resultat Gren 32 (Finaler) Senior - Officiell |
Tävling | Skånska Mästerskapen | Utskriftsdatum | 16 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Kristianstad | Utskriftstid | 12:21 | |||
Arrangör | Kristianstads SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2016 |
Gren 32, 1500m Frisim Damer, Finaler, Senior |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Ebba Hallbäck | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 1:07.47 | 2:17.82 | 3:28.25 | 4:39.41 | 17:39.08 | ||
5:50.75 | 7:01.95 | 8:12.22 | 9:21.92 | |||||||
10:32.17 | 11:42.71 | 12:54.04 | 14:05.24 | |||||||
15:16.37 | 16:27.82 | |||||||||
2 | Moa Karlsson | 2002 | S71 | 1:07.25 | 2:18.30 | 3:29.34 | 4:40.69 | 17:44.39 | ||
5:52.07 | 7:03.35 | 8:14.36 | 9:25.45 | |||||||
10:36.90 | 11:48.23 | 12:59.44 | 14:10.30 | |||||||
15:21.89 | 16:33.40 | |||||||||
3 | Lina Sjöholm | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 1:06.44 | 2:16.95 | 3:26.74 | 4:37.23 | 17:47.59 | ||
5:48.18 | 6:59.44 | 8:10.81 | 9:22.35 | |||||||
10:34.57 | 11:46.61 | 12:59.00 | 14:11.23 | |||||||
15:23.84 | 16:36.39 | |||||||||
4 | Tilde Anderberg-Richard | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 1:06.84 | 2:16.37 | 3:26.70 | 4:37.77 | 18:03.32 | ||
5:50.01 | 7:02.56 | 8:16.02 | 9:30.26 | |||||||
10:44.44 | 11:58.44 | 13:13.13 | 14:26.87 | |||||||
15:40.51 | 16:53.16 | |||||||||
5 | Madeleine Grönberg | 1999 | Simklubben Triton | 1:09.06 | 2:21.93 | 3:34.76 | 4:47.76 | 18:06.70 | ||
6:00.72 | 7:14.39 | 8:27.39 | 9:40.34 | |||||||
10:53.82 | 12:07.04 | 13:19.85 | 14:32.17 | |||||||
15:44.64 | 16:56.79 | |||||||||
6 | Matilda Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 1:07.49 | 2:18.91 | 3:31.29 | 4:44.36 | 18:13.81 | ||
5:57.47 | 7:11.15 | 8:24.67 | 9:38.61 | |||||||
10:52.33 | 12:05.87 | 13:19.47 | 14:33.01 | |||||||
15:46.90 | 17:00.60 | |||||||||
7 | Elin Johannesson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 1:08.09 | 2:20.24 | 3:33.33 | 4:47.02 | 18:24.70 | ||
6:01.05 | 7:15.19 | 8:29.38 | 9:43.77 | |||||||
10:58.24 | 12:12.89 | 13:27.76 | 14:43.14 | |||||||
15:58.32 | 17:13.22 | |||||||||
8 | Linn Tufvesson | 2001 | Simklubben Poseidon | 1:09.46 | 2:24.62 | 3:40.61 | 4:57.31 | 19:04.50 | ||
6:14.73 | 7:31.00 | 8:49.11 | 10:04.67 | |||||||
11:22.14 | 12:39.80 | 13:57.48 | 15:15.52 | |||||||
16:32.85 | 17:50.44 | |||||||||
9 | Josefine Rosengren | 2000 | Kristianstads SLS | 1:08.35 | 2:22.77 | 3:38.30 | 4:54.03 | 19:13.28 | ||
6:10.58 | 7:28.16 | 8:46.12 | 10:04.77 | |||||||
11:23.08 | 12:41.69 | 14:00.75 | 15:19.32 | |||||||
16:38.41 | 17:57.73 | |||||||||
10 | Annamaria Bontidean | 2000 | Simklubben Poseidon | 1:10.52 | 2:26.61 | 3:44.20 | 5:02.36 | 19:25.46 | ||
6:20.53 | 7:38.24 | 8:56.75 | 10:15.08 | |||||||
11:33.64 | 12:52.39 | 14:10.94 | 15:29.77 | |||||||
16:49.38 | 18:08.16 | |||||||||
11 | Sara Melgar | 2002 | Ystads Simsällskap | 1:12.67 | 2:32.02 | 3:50.82 | 5:10.30 | 19:54.17 | ||
6:30.08 | 7:50.32 | 9:10.70 | 10:30.51 | |||||||
11:51.40 | 13:12.16 | 14:32.68 | 15:53.83 | |||||||
17:15.14 | 18:34.68 | |||||||||
- | Kajsa Gustavsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 16 oktober 2016 |
Licensierad till: Kristianstads SLS | Utskriftstid | 12:21 |
Resultat Gren 33 (Finaler) Senior - Officiell |
Tävling | Skånska Mästerskapen | Utskriftsdatum | 16 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Kristianstad | Utskriftstid | 12:42 | |||
Arrangör | Kristianstads SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2016 |
Gren 33, 50m Ryggsim Herrar, Finaler, Senior |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Mattias Carlsson | 1990 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.17 | ||||||
2 | Petter Fredriksson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.82 | ||||||
3 | Alfred Christensson | 1998 | Landskrona Simsällskap | 27.25 | ||||||
4 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 27.56 | ||||||
5 | Daniel Lundahl | 1991 | Helsingborgs Simsällskap | 28.15 | ||||||
6 | Rasmus Wetterborg | 1996 | Simklubben Triton | 28.25 | ||||||
7 | Oskar Hoff | 1998 | Landskrona Simsällskap | 28.56 | ||||||
8 | Victor Bergstrand | 2000 | Simklubben Poseidon | 28.95 | ||||||
9 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 28.98 | ||||||
10 | Sten Ludvigsson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.17 | ||||||
11 | Alexander Trudov | 1999 | S71 | 29.31 | ||||||
12 | Filip Wejfeldt | 1997 | Simsällskapet Iden | 29.35 | ||||||
13 | Christoffer Dellhede | 2001 | Landskrona Simsällskap | 29.43 | ||||||
14 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | 29.52 | ||||||
15 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 29.92 | ||||||
16 | Gustaf Hansson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 30.08 | ||||||
17 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 30.10 | ||||||
18 | Erik Juliusson | 1998 | Höganäs Simsällskap | 30.12 | ||||||
19 | Alfred Persson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 30.40 | ||||||
20 | Jesper Lundqvist | 1999 | Höganäs Simsällskap | 30.43 | ||||||
21 | Emil Jespersen | 2001 | Ystads Simsällskap | 30.65 | ||||||
22 | Erik Stoltz | 1998 | Ystads Simsällskap | 30.83 | ||||||
23 | Gustav Vallbo | 1999 | Karlskrona Simsällskap | 31.16 | ||||||
24 | Roy Hangård | 1999 | Simklubben Lödde | 31.61 | ||||||
25 | Jakob Börjesson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 31.69 | ||||||
26 | Hampus Olsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 31.80 | ||||||
27 | Robin Falk | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.88 | ||||||
28 | Elliot Larsson | 2000 | Simklubben Lödde | 32.25 | ||||||
29 | Tim Petersson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 32.39 | ||||||
30 | Adam Ringdahl | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.51 | ||||||
31 | Birkan Ates | 2002 | Simsällskapet Delfin | 33.08 | ||||||
32 | Joar Modigh | 2001 | Simklubben Triton | 33.15 | ||||||
33 | Isak Paulsson | 2002 | Simklubben Lödde | 33.38 | ||||||
34 | Marko Vasilijevic | 1999 | Simklubben Poseidon | 33.92 | ||||||
- | Johan Brännerud Garcia | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Gustav Kroon | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 16 oktober 2016 |
Licensierad till: Kristianstads SLS | Utskriftstid | 12:42 |
Resultat Gren 34 (Finaler) Senior - Officiell |
Tävling | Skånska Mästerskapen | Utskriftsdatum | 16 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Kristianstad | Utskriftstid | 12:42 | |||
Arrangör | Kristianstads SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2016 |
Gren 34, 100m Medley Damer, Finaler, Senior |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Magdalena Kuras | 1988 | Simklubben Triton | 28.89 | 1:03.52 | |||||
2 | Hanna Bergman | 2001 | Simklubben Poseidon | 30.36 | 1:05.35 | |||||
3 | Emilia Christiansen | 1999 | S71 | 30.28 | 1:06.01 | |||||
4 | Alba Forés | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.68 | 1:06.09 | |||||
5 | Jenny Christensson | 1996 | Ystads Simsällskap | 31.78 | 1:07.30 | |||||
6 | Klara Juliusson | 1997 | Höganäs Simsällskap | 31.31 | 1:07.73 | |||||
7 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 32.14 | 1:08.52 | |||||
8 | Matilda Weiler | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 31.90 | 1:08.55 | |||||
9 | Johanna Söderberg | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 31.82 | 1:08.74 | |||||
10 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 32.07 | 1:08.80 | |||||
11 | Mari-Louise Tran | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 32.92 | 1:08.93 | |||||
12 | My Rydgren | 1999 | Landskrona Simsällskap | 32.72 | 1:09.00 | |||||
13 | Olivia Berglund | 1998 | Simklubben Poseidon | 33.49 | 1:09.49 | |||||
14 | Isabelle Sering | 2002 | Trelleborg Sim | 31.63 | 1:09.52 | |||||
15 | Linnéa Persson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 32.73 | 1:09.69 | |||||
16 | Vickie Berg | 2000 | Simklubben Ran | 33.03 | 1:09.93 | |||||
17 | Ida Rosenius | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 32.01 | 1:10.34 | |||||
17 | Nicola Parfitt | 2000 | Trelleborg Sim | 32.75 | 1:10.34 | |||||
19 | Nicola Lindell | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.31 | 1:10.42 | |||||
20 | Lisa Bengtsson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 34.42 | 1:10.99 | |||||
21 | Thilde Lantz | 2001 | Kristianstads SLS | 34.32 | 1:11.07 | |||||
22 | Minna Larsson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 32.13 | 1:11.11 | |||||
23 | Nelly Rasmusson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 34.27 | 1:11.19 | |||||
24 | Maja Johansson | 1999 | Höganäs Simsällskap | 34.06 | 1:11.36 | |||||
25 | Moa Olofsson | 2002 | Osby Simsällskap | 35.61 | 1:11.82 | |||||
26 | Kajsa Norell Dahlqvist | 2001 | Höganäs Simsällskap | 32.97 | 1:11.84 | |||||
27 | Astrid Nilsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 33.84 | 1:12.05 | |||||
28 | Tova Hegardt | 2002 | Simklubben Poseidon | 34.59 | 1:12.23 | |||||
29 | Elly Palm | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 34.39 | 1:12.31 | |||||
30 | Fanny Andersson | 1997 | Simklubben Triton | 33.99 | 1:12.38 | |||||
31 | Alva Ericsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 34.59 | 1:12.46 | |||||
32 | Hedda Nilsson-Halvardsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 32.87 | 1:12.69 | |||||
33 | Emmy Johnsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 33.68 | 1:12.90 | |||||
34 | Maja Jönsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 33.88 | 1:12.99 | |||||
35 | My Grewell | 1998 | Simklubben Sydsim | 32.35 | 1:13.02 | |||||
36 | Andrea Prai | 2001 | Osby Simsällskap | 34.40 | 1:13.13 | |||||
37 | Jenny Le | 2000 | Simklubben Poseidon | 34.30 | 1:13.68 | |||||
38 | Amanda Dittlau | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 33.26 | 1:13.70 | |||||
- | Ida Sandwång | 2001 | Landskrona Simsällskap | DNS | ||||||
- | Johanna Nilsson | 1996 | Simklubben Triton | DNS | ||||||
- | Alicia Norberg Randowo | 1999 | Ystads Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Gabriella Henriksson | 2000 | Klippans Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 16 oktober 2016 |
Licensierad till: Kristianstads SLS | Utskriftstid | 12:42 |
Resultat Gren 35 (Finaler) Senior - Officiell |
Tävling | Skånska Mästerskapen | Utskriftsdatum | 16 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Kristianstad | Utskriftstid | 13:08 | |||
Arrangör | Kristianstads SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2016 |
Gren 35, 4X200m Frisim Herrar, Finaler, Senior |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | Tid | Status | |||
1 | Mkk Herrar Lag 1 | 0 | Malmö Kappsimningsklubb | 7:28.74 | ||||||
Marcus Kindberg | 1993 | 57.24 | 1:56.45 | 1:56.45 | ||||||
Johan Brännerud Garcia | 1994 | 53.66 | 1:50.44 | 3:46.89 | ||||||
Mattias Carlsson | 1990 | 53.55 | 1:48.89 | 5:35.78 | ||||||
Mats Westergren | 1994 | 54.72 | 1:52.96 | 7:28.74 | ||||||
2 | Hs Herrar [1995] Lag 1 | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 7:34.39 | ||||||
Alexander Löfqvist | 1999 | 57.04 | 1:56.08 | 1:56.08 | ||||||
Jesper Björk | 1993 | 53.12 | 1:50.40 | 3:46.48 | ||||||
Jonas Holmström | 1992 | 53.95 | 1:51.73 | 5:38.21 | ||||||
Isak Wikström | 1999 | 56.43 | 1:56.18 | 7:34.39 | ||||||
3 | Mkk Herrar Lag 2 | 0 | Malmö Kappsimningsklubb | 7:51.17 | ||||||
Anders Ludvigsson | 2000 | 59.80 | 2:05.20 | 2:05.20 | ||||||
Anton Andersson | 1997 | 56.30 | 1:56.06 | 4:01.26 | ||||||
Eric Hinderup | 1998 | 56.33 | 1:58.74 | 6:00.00 | ||||||
Petter Fredriksson | 1997 | 53.94 | 1:51.17 | 7:51.17 | ||||||
4 | Landskrona Jr Lag 1 | 1998 | Landskrona Simsällskap | 7:53.49 | ||||||
Emil Hassling | 2000 | 55.83 | 1:54.59 | 1:54.59 | ||||||
Oskar Hoff | 1998 | 56.13 | 1:58.39 | 3:52.98 | ||||||
Christoffer Dellhede | 2001 | 58.74 | 2:04.27 | 5:57.25 | ||||||
Alfred Christensson | 1998 | 56.25 | 1:56.24 | 7:53.49 | ||||||
5 | Poseidon Lag 1 | 1940 | Simklubben Poseidon | 7:55.98 | ||||||
Hugo Cedervall | 1997 | 57.14 | 1:56.28 | 1:56.28 | ||||||
Jesper Olsson | 1998 | 58.32 | 1:59.28 | 3:55.56 | ||||||
Victor Bergstrand | 2000 | 57.69 | 2:00.16 | 5:55.72 | ||||||
Gustav Östlund | 1997 | 56.88 | 2:00.26 | 7:55.98 | ||||||
6 | Hs Herrar [1995] Lag 2 | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 8:07.23 | ||||||
Joachim Bratt | 1995 | 56.73 | 1:57.49 | 1:57.49 | ||||||
Gustav Kroon | 1998 | 57.12 | 1:59.72 | 3:57.21 | ||||||
Dante Vollmer | 2001 | 58.87 | 2:02.93 | 6:00.14 | ||||||
Gustaf Hansson | 2001 | 1:01.40 | 2:07.09 | 8:07.23 | ||||||
7 | Ystads SS Herrar | 0 | Ystads Simsällskap | 8:28.77 | ||||||
Sebastian Lundgren | 1999 | 1:00.13 | 2:06.56 | 2:06.56 | ||||||
Max Persson | 2001 | 59.73 | 2:05.28 | 4:11.84 | ||||||
Anton Jansson | 2002 | 1:01.63 | 2:09.09 | 6:20.93 | ||||||
Filip Christiansson | 1999 | 1:01.07 | 2:07.84 | 8:28.77 | ||||||
8 | SK Lödde Herrar 1 [1999] | 1999 | Simklubben Lödde | 8:29.31 | ||||||
Tim Brinkhagen | 2001 | 1:00.84 | 2:05.48 | 2:05.48 | ||||||
Lukas Miderbäck | 2003 | 1:02.14 | 2:10.00 | 4:15.48 | ||||||
Nils Wergeland | 2002 | 1:01.26 | 2:07.47 | 6:22.95 | ||||||
Roy Hangård | 1999 | 1:01.88 | 2:06.36 | 8:29.31 | ||||||
9 | SK Triton Herrar Lag 2 | 2016 | Simklubben Triton | 8:45.24 | ||||||
Samuel Kvist | 2000 | 1:03.98 | 2:12.18 | 2:12.18 | ||||||
Erik Boos | 1999 | 1:05.64 | 2:18.35 | 4:30.53 | ||||||
Oskar Skarin | 1999 | 59.73 | 2:03.40 | 6:33.93 | ||||||
Joar Modigh | 2001 | 1:05.11 | 2:11.31 | 8:45.24 | ||||||
- | Trelleborg Herrar | 0 | Trelleborg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 16 oktober 2016 |
Licensierad till: Kristianstads SLS | Utskriftstid | 13:08 |
Resultat Gren 36 (Finaler) Senior - Officiell |
Tävling | Skånska Mästerskapen | Utskriftsdatum | 16 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Kristianstad | Utskriftstid | 16:10 | |||
Arrangör | Kristianstads SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2016 |
Gren 36, 4X50m Frisim Damer, Finaler, Senior |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Poseidon Lag 1 | 1940 | Simklubben Poseidon | 1:49.91 | ||||||
Hanna Bergman | 2001 | 27.02 | 27.02 | |||||||
Maria Persson | 1993 | 27.55 | 54.57 | |||||||
Anna Björnberg | 1992 | 28.31 | 1:22.88 | |||||||
Li Björner Oh | 1998 | 27.03 | 1:49.91 | |||||||
2 | Hs Damer [1995] Lag 1 | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 1:50.25 | ||||||
Ronja Wikström | 1996 | 26.92 | 26.92 | |||||||
Mari-Louise Tran | 1997 | 27.90 | 54.82 | |||||||
Olivia Ülger | 2000 | 27.96 | 1:22.78 | |||||||
Ebba Hallbäck | 2000 | 27.47 | 1:50.25 | |||||||
3 | Sjöbo SS Damer Lag 1 | 0 | Sjöbo Simsällskap | 1:51.77 | ||||||
Lina Sjöholm | 2000 | 28.40 | 28.40 | |||||||
Minna Larsson | 2002 | 28.14 | 56.54 | |||||||
Emmy Johnsson | 2001 | 27.98 | 1:24.52 | |||||||
Erica Sjöholm | 1997 | 27.25 | 1:51.77 | |||||||
4 | Höganäs SS Damer 1 | 0 | Höganäs Simsällskap | 1:51.85 | ||||||
Elin Widén | 1998 | 28.12 | 28.12 | |||||||
Klara Juliusson | 1997 | 27.01 | 55.13 | |||||||
Maja Johansson | 1999 | 28.70 | 1:23.83 | |||||||
Kajsa Norell Dahlqvist | 2001 | 28.02 | 1:51.85 | |||||||
5 | Landskrona Jr Lag 1 | 1999 | Landskrona Simsällskap | 1:51.98 | ||||||
My Rydgren | 1999 | 27.67 | 27.67 | |||||||
Elin Johannesson | 1999 | 27.79 | 55.46 | |||||||
Isabelle Moreau | 2001 | 28.27 | 1:23.73 | |||||||
Elin Rundblad | 1999 | 28.25 | 1:51.98 | |||||||
6 | Trelleborg Damer | 0 | Trelleborg Sim | 1:52.47 | ||||||
Davilda Lareva | 2000 | 28.05 | 28.05 | |||||||
Nicola Parfitt | 2000 | 27.71 | 55.76 | |||||||
Linn Olsson | 2002 | 28.82 | 1:24.58 | |||||||
Isabelle Sering | 2002 | 27.89 | 1:52.47 | |||||||
7 | Ystads SS Damer | 0 | Ystads Simsällskap | 1:54.68 | ||||||
Jenny Christensson | 1996 | 27.78 | 27.78 | |||||||
Alicia Norberg Randowo | 1999 | 29.77 | 57.55 | |||||||
Amanda Strömberg | 1998 | 28.73 | 1:26.28 | |||||||
Matilda Åkesson | 1999 | 28.40 | 1:54.68 | |||||||
8 | S 71 Damer [1996] Lag 2 | 1996 | S71 | 1:54.99 | ||||||
Emilia Rönningdal | 2002 | 27.87 | 27.87 | |||||||
Felicia Huynh | 2000 | 28.31 | 56.18 | |||||||
Moa Karlsson | 2002 | 29.57 | 1:25.75 | |||||||
Tilda Ericsson | 2002 | 29.24 | 1:54.99 | |||||||
9 | Osby SS Damer [1999] | 1999 | Osby Simsällskap | 1:55.29 | ||||||
Agnes Cato | 2001 | 29.30 | 29.30 | |||||||
Moa Olofsson | 2002 | 29.39 | 58.69 | |||||||
Simone Karlsson | 2001 | 28.99 | 1:27.68 | |||||||
Andrea Prai | 2001 | 27.61 | 1:55.29 | |||||||
10 | Hs Damer [1995] Lag 2 | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 1:55.82 | ||||||
Angelina Agrell | 2003 | 28.06 | 28.06 | |||||||
Tyra Littorin | 2004 | 28.88 | 56.94 | |||||||
Ebba Jälminger | 2002 | 29.45 | 1:26.39 | |||||||
Emilia Nordén | 2003 | 29.43 | 1:55.82 | |||||||
11 | SS Delfin Damer | 2000 | Simsällskapet Delfin | 1:56.05 | ||||||
Astrid Nilsson | 2004 | 29.11 | 29.11 | |||||||
Emmy Nordström | 2002 | 29.39 | 58.50 | |||||||
Alice Möller | 2000 | 27.50 | 1:26.00 | |||||||
Tilda Joelsson | 2002 | 30.05 | 1:56.05 | |||||||
12 | Karlskrona Damer [1999] | 1999 | Karlskrona Simsällskap | 1:56.07 | ||||||
Ida Rosenius | 2000 | 28.28 | 28.28 | |||||||
Sanna Westerberg | 1998 | 30.45 | 58.73 | |||||||
Ella Simander | 2002 | 29.46 | 1:28.19 | |||||||
Sofie Karlsson | 2000 | 27.88 | 1:56.07 | |||||||
13 | Ksls Flickor | 0 | Kristianstads SLS | 1:56.31 | ||||||
Annie Thulin | 2003 | 29.32 | 29.32 | |||||||
Linnéa Högberg | 1999 | 28.77 | 58.09 | |||||||
Thilde Lantz | 2001 | 28.71 | 1:26.80 | |||||||
Amanda Modig | 1999 | 29.51 | 1:56.31 | |||||||
14 | Höganäs SS Damer 2 | 0 | Höganäs Simsällskap | 1:56.33 | ||||||
Moa Liljeqvist | 2001 | 29.46 | 29.46 | |||||||
Tilda Johansson | 2002 | 29.73 | 59.19 | |||||||
Ida Widén | 2001 | 28.43 | 1:27.62 | |||||||
Thelma Jöhncke | 1999 | 28.71 | 1:56.33 | |||||||
15 | SK Hajen | 1971 | Simklubben Hajen | 1:56.68 | ||||||
Elin Lackegård | 2000 | 29.10 | 29.10 | |||||||
Sara Nobrell | 2002 | 28.15 | 57.25 | |||||||
Elsa Bitzén | 2003 | 29.32 | 1:26.57 | |||||||
Ella Laurén | 2001 | 30.11 | 1:56.68 | |||||||
16 | Poseidon Lag 2 | 1940 | Simklubben Poseidon | 1:56.82 | ||||||
Mary Lagoguez | 2001 | 28.45 | 28.45 | |||||||
Elin Melin | 2000 | 29.29 | 57.74 | |||||||
Tova Hegardt | 2002 | 29.35 | 1:27.09 | |||||||
Jenny Le | 2000 | 29.73 | 1:56.82 | |||||||
17 | Sjöbo SS Damer Lag 2 | 0 | Sjöbo Simsällskap | 1:56.99 | ||||||
Tilde Anderberg-Richard | 1999 | 29.07 | 29.07 | |||||||
Hedda Nilsson-Halvardsson | 2001 | 29.29 | 58.36 | |||||||
Sofia Stålnacke | 2001 | 28.86 | 1:27.22 | |||||||
Ulrika von Buxhoeveden | 2001 | 29.77 | 1:56.99 | |||||||
18 | Vnsk Damer 1 | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:57.98 | ||||||
Ida Larsson | 2002 | 29.10 | 29.10 | |||||||
Ebba Löfgren | 2001 | 29.04 | 58.14 | |||||||
Frida Rödin | 2000 | 29.57 | 1:27.71 | |||||||
Alicia Virgili | 2000 | 30.27 | 1:57.98 | |||||||
19 | SK Lödde Damer [1999] | 1999 | Simklubben Lödde | 1:59.31 | ||||||
Louise Ranevi | 1999 | 28.77 | 28.77 | |||||||
Emma Persson | 1999 | 29.03 | 57.80 | |||||||
Filippa Dihle | 2003 | 30.55 | 1:28.35 | |||||||
Olivia Skog | 2002 | 30.96 | 1:59.31 | |||||||
20 | SK Sydsim Damer | 0 | Simklubben Sydsim | 1:59.51 | ||||||
Johanna Holmberg | 1993 | 29.29 | 29.29 | |||||||
Isabella Lagnerup | 2000 | 29.36 | 58.65 | |||||||
Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | 31.39 | 1:30.04 | |||||||
Emma Cerutti | 2002 | 29.47 | 1:59.51 | |||||||
21 | KK Karpen Damer 2002 | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 2:00.12 | ||||||
Clara Aronsson | 2002 | 29.55 | 29.55 | |||||||
Linnéa Persson | 2002 | 28.69 | 58.24 | |||||||
Vilma Rudolf | 2002 | 30.75 | 1:28.99 | |||||||
Emilia Olsson | 2002 | 31.13 | 2:00.12 | |||||||
22 | SS Iden Damer | 0 | Simsällskapet Iden | 2:01.80 | ||||||
Moa Törneman | 2001 | 29.41 | 29.41 | |||||||
Sara Nilsson | 1998 | 29.13 | 58.54 | |||||||
Elin Sjö | 2001 | 31.11 | 1:29.65 | |||||||
Elin Hansen | 2000 | 32.15 | 2:01.80 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 16 oktober 2016 |
Licensierad till: Kristianstads SLS | Utskriftstid | 16:10 |
Resultat Gren 37 (Finaler) Senior - Officiell |
Tävling | Skånska Mästerskapen | Utskriftsdatum | 16 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Kristianstad | Utskriftstid | 16:28 | |||
Arrangör | Kristianstads SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2016 |
Gren 37, 200m Fjärilsim Damer, Finaler, Senior |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emilia Christiansen | 1999 | S71 | 31.26 | 1:06.09 | 1:42.03 | 2:17.71 | |||
2 | Alba Forés | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.05 | 1:08.72 | 1:45.64 | 2:24.45 | |||
3 | Linnéa Persson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 33.99 | 1:11.21 | 1:49.66 | 2:25.57 | |||
4 | Ida Liljeqvist | 1999 | Höganäs Simsällskap | 15.99 | 32.82 | 53.48 | 2:28.00 | |||
5 | Fanny Andersson | 1997 | Simklubben Triton | 34.00 | 1:12.83 | 1:51.23 | 2:30.97 | |||
6 | Saga Nyborg | 2003 | Kristianstads SLS | 33.86 | 1:12.55 | 1:53.78 | 2:35.60 | |||
7 | Madeleine Grönberg | 1999 | Simklubben Triton | 34.11 | 1:14.31 | 1:55.47 | 2:36.41 | |||
8 | Ella Laurén | 2001 | Simklubben Hajen | 35.57 | 1:16.19 | 1:58.81 | 2:39.12 | |||
8 | Sara Wilhelmsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 35.20 | 1:15.61 | 1:57.24 | 2:39.12 | |||
10 | Alma Torkelsson | 2003 | Osby Simsällskap | 35.46 | 1:15.82 | 1:58.50 | 2:39.95 | |||
11 | Frida Nordefell | 2000 | Simklubben Sydsim | 33.77 | 1:13.33 | 1:56.17 | 2:40.34 | |||
12 | Anna-Luisa Permarker | 2002 | S71 | 34.94 | 1:14.97 | 1:57.18 | 2:40.76 | |||
13 | Ellen Torkelsson | 2000 | Osby Simsällskap | 34.79 | 1:16.19 | 1:59.50 | 2:41.75 | |||
14 | Vilma Flodfält | 1999 | Simklubben Sydsim | 35.48 | 1:16.28 | 1:59.66 | 2:42.36 | |||
15 | Hanna Olsson | 1999 | Kristianstads SLS | 33.89 | 1:13.80 | 1:57.17 | 2:42.72 | |||
16 | Elvira Lundqvist | 2000 | Simklubben Ran | 37.62 | 1:21.43 | 2:08.01 | 2:53.44 | |||
17 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Trelleborg Sim | 36.81 | 1:22.18 | 2:08.89 | 2:54.23 | |||
18 | Linnéa Lindh | 2003 | Landskrona Simsällskap | 36.53 | 1:22.04 | 2:09.06 | 2:56.70 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 16 oktober 2016 |
Licensierad till: Kristianstads SLS | Utskriftstid | 16:28 |
Resultat Gren 38 (Finaler) Senior - Officiell |
Tävling | Skånska Mästerskapen | Utskriftsdatum | 16 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Kristianstad | Utskriftstid | 16:33 | |||
Arrangör | Kristianstads SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2016 |
Gren 38, 200m Medley Herrar, Finaler, Senior |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 27.72 | 1:00.43 | 1:37.93 | 2:08.47 | |||
2 | Oskar Hoff | 1998 | Landskrona Simsällskap | 27.67 | 1:02.73 | 1:41.29 | 2:12.26 | |||
3 | Honza Vitazka | 1976 | Simklubben Sydsim | 28.40 | 1:02.22 | 1:40.64 | 2:12.63 | |||
4 | Hugo Cedervall | 1997 | Simklubben Poseidon | 28.97 | 1:03.28 | 1:44.79 | 2:13.75 | |||
5 | Victor Bergstrand | 2000 | Simklubben Poseidon | 29.47 | 1:03.77 | 1:43.70 | 2:14.08 | |||
6 | Alexander Trudov | 1999 | S71 | 28.40 | 1:03.31 | 1:44.40 | 2:15.66 | |||
7 | Jesper Olsson | 1998 | Simklubben Poseidon | 28.93 | 1:05.14 | 1:46.64 | 2:17.06 | |||
8 | Axel Lloyd | 1999 | Trelleborg Sim | 29.58 | 1:05.37 | 1:45.22 | 2:17.51 | |||
9 | Tim Brinkhagen | 2001 | Simklubben Lödde | 29.87 | 1:04.73 | 1:45.63 | 2:17.71 | |||
10 | Axel Auer | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 29.71 | 1:04.85 | 1:47.54 | 2:20.16 | |||
11 | Daniel Fischer | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 31.37 | 1:07.03 | 1:48.91 | 2:20.73 | |||
12 | Max Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 30.34 | 1:10.50 | 1:48.77 | 2:20.81 | |||
13 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | 31.73 | 1:05.89 | 1:47.77 | 2:21.21 | |||
14 | Gustav Östlund | 1997 | Simklubben Poseidon | 30.91 | 1:08.08 | 1:51.92 | 2:21.73 | |||
15 | Lucas Lindblom | 2000 | Landskrona Simsällskap | 31.52 | 1:10.28 | 1:49.53 | 2:22.98 | |||
16 | Alexander Waldo | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 32.10 | 1:09.56 | 1:51.58 | 2:26.10 | |||
17 | Gustav Englund | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.01 | 1:11.87 | 1:52.16 | 2:26.43 | |||
18 | Marko Vasilijevic | 1999 | Simklubben Poseidon | 31.22 | 1:07.81 | 1:51.75 | 2:26.71 | |||
19 | Linus Ljunghusen | 2000 | Simklubben Poseidon | 32.27 | 1:13.70 | 1:54.00 | 2:26.73 | |||
20 | Jonatan Wede | 1988 | Simsällskapet Iden | 29.48 | 1:08.32 | 1:53.30 | 2:27.21 | |||
21 | Jonathan Skog | 2000 | Klippans Simsällskap | 32.02 | 1:13.40 | 1:55.28 | 2:29.44 | |||
22 | Simon Bonnevier | 2001 | Landskrona Simsällskap | 30.89 | 1:09.66 | 1:55.30 | 2:29.82 | |||
23 | Johan Alderbrink | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 31.85 | 1:14.75 | 1:55.70 | 2:31.05 | |||
24 | Joar Modigh | 2001 | Simklubben Triton | 31.30 | 1:10.19 | 1:57.39 | 2:31.36 | |||
- | Gustaf Hansson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 16 oktober 2016 |
Licensierad till: Kristianstads SLS | Utskriftstid | 16:33 |
Resultat Gren 39 (Finaler) Senior - Officiell |
Tävling | Skånska Mästerskapen | Utskriftsdatum | 16 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Kristianstad | Utskriftstid | 17:00 | |||
Arrangör | Kristianstads SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2016 |
Gren 39, 400m Frisim Damer, Finaler, Senior |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Lina Sjöholm | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 1:04.86 | 2:12.73 | 3:19.90 | 4:26.52 | |||
2 | Hanna Bergman | 2001 | Simklubben Poseidon | 1:03.47 | 2:11.09 | 3:20.62 | 4:27.40 | |||
3 | Ebba Hallbäck | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 1:04.99 | 2:12.89 | 3:20.17 | 4:28.52 | |||
4 | Erica Sjöholm | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 1:05.57 | 2:14.32 | 3:22.22 | 4:30.56 | |||
5 | Olivia Ülger | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 1:05.20 | 2:14.14 | 3:22.49 | 4:30.84 | |||
6 | Elin Johannesson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 1:05.26 | 2:15.36 | 3:25.68 | 4:34.40 | |||
7 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 1:06.23 | 2:16.24 | 3:25.71 | 4:34.88 | |||
8 | Tilde Anderberg-Richard | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 1:06.14 | 2:15.61 | 3:26.04 | 4:36.92 | |||
9 | Moa Karlsson | 2002 | S71 | 1:06.84 | 2:17.64 | 3:27.37 | 4:37.12 | |||
10 | Matilda Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 1:06.67 | 2:18.21 | 3:29.88 | 4:39.94 | |||
11 | Madeleine Grönberg | 1999 | Simklubben Triton | 1:08.68 | 2:21.86 | 3:33.98 | 4:42.90 | |||
12 | Ida Widén | 2001 | Höganäs Simsällskap | 1:06.83 | 2:19.74 | 3:33.74 | 4:43.00 | |||
13 | Sara Nobrell | 2002 | Simklubben Hajen | 1:06.08 | 2:18.68 | 3:31.74 | 4:44.13 | |||
14 | Ella Simander | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 1:07.55 | 2:20.99 | 3:32.14 | 4:44.36 | |||
15 | Isabelle Odén | 2002 | Ystads Simsällskap | 1:07.71 | 2:20.00 | 3:32.95 | 4:44.74 | |||
16 | Ida Larsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:07.96 | 2:20.17 | 3:33.41 | 4:44.90 | |||
17 | Ebba Löfgren | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:08.11 | 2:21.66 | 3:35.29 | 4:45.78 | |||
18 | Frida Rödin | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:06.90 | 2:19.85 | 3:33.42 | 4:46.29 | |||
19 | Johanna Andersson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:08.06 | 2:20.86 | 3:34.53 | 4:46.71 | |||
20 | Simone Karlsson | 2001 | Osby Simsällskap | 1:06.31 | 2:18.97 | 3:33.44 | 4:46.80 | |||
21 | Josefine Rosengren | 2000 | Kristianstads SLS | 1:07.76 | 2:21.39 | 3:34.44 | 4:47.37 | |||
22 | Linn Tufvesson | 2001 | Simklubben Poseidon | 1:07.99 | 2:21.42 | 3:35.58 | 4:49.83 | |||
23 | Linnéa Högberg | 1999 | Kristianstads SLS | 1:08.33 | 2:21.29 | 3:35.89 | 4:50.14 | |||
24 | Tilda Ericsson | 2002 | S71 | 1:09.75 | 2:23.18 | 3:37.72 | 4:50.42 | |||
25 | Emilia Nordén | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 1:09.99 | 2:24.33 | 3:37.31 | 4:51.05 | |||
26 | Ebba Jälminger | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 1:09.28 | 2:24.10 | 3:38.32 | 4:52.28 | |||
27 | Amanda Modig | 1999 | Kristianstads SLS | 1:08.77 | 2:23.72 | 3:39.32 | 4:54.29 | |||
28 | Josefin Nilsson | 1999 | Eslövs Simsällskap | 1:09.13 | 2:22.99 | 3:38.55 | 4:54.31 | |||
29 | Johanna Holmberg | 1993 | Simklubben Sydsim | 1:10.16 | 2:24.46 | 3:39.79 | 4:54.58 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 16 oktober 2016 |
Licensierad till: Kristianstads SLS | Utskriftstid | 17:00 |
Resultat Gren 40 (Finaler) Senior - Officiell |
Tävling | Skånska Mästerskapen | Utskriftsdatum | 16 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Kristianstad | Utskriftstid | 17:03 | |||
Arrangör | Kristianstads SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2016 |
Gren 40, 50m Frisim Herrar, Finaler, Senior |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ahmad Attellesey | 1995 | Simklubben Triton | 23.58 | ||||||
2 | Mika Persson | 1998 | Höganäs Simsällskap | 23.89 | ||||||
3 | Rasmus Wetterborg | 1996 | Simklubben Triton | 24.19 | ||||||
4 | Gustav Östlund | 2000 | Simklubben Poseidon | 24.42 | ||||||
5 | Alfred Christensson | 1998 | Landskrona Simsällskap | 24.45 | ||||||
6 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 24.59 | ||||||
7 | Jonas Andersson | 1996 | Simklubben Poseidon | 24.88 | ||||||
8 | Axel Lloyd | 1999 | Trelleborg Sim | 25.03 | ||||||
9 | Filip Christiansson | 1999 | Ystads Simsällskap | 25.04 | ||||||
10 | Oskar Hoff | 1998 | Landskrona Simsällskap | 25.20 | ||||||
11 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 25.34 | ||||||
12 | Alexander Trudov | 1999 | S71 | 25.40 | ||||||
13 | Gustav Kroon | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 25.43 | ||||||
14 | Victor Lloyd | 1996 | Trelleborg Sim | 25.45 | ||||||
15 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 25.50 | ||||||
16 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 25.53 | ||||||
17 | Oskar Rasmusson | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 25.59 | ||||||
18 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 25.75 | ||||||
19 | Filip Wejfeldt | 1997 | Simsällskapet Iden | 25.85 | ||||||
20 | Christoffer Dellhede | 2001 | Landskrona Simsällskap | 25.97 | ||||||
21 | Sten Ludvigsson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.03 | ||||||
22 | Anders Ludvigsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.08 | ||||||
23 | Oskar Skarin | 1999 | Simklubben Triton | 26.16 | ||||||
24 | Hampus Olsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 26.29 | ||||||
25 | Dennie Halilovic | 2002 | Simklubben Sydsim | 26.54 | ||||||
26 | Felix Wetterborg | 2001 | Simklubben Triton | 26.60 | ||||||
27 | Marko Vasilijevic | 1999 | Simklubben Poseidon | 26.95 | ||||||
- | Luke Postema | 1995 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 16 oktober 2016 |
Licensierad till: Kristianstads SLS | Utskriftstid | 17:03 |
Resultat Gren 41 (Finaler) Senior - Officiell |
Tävling | Skånska Mästerskapen | Utskriftsdatum | 16 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Kristianstad | Utskriftstid | 17:26 | |||
Arrangör | Kristianstads SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2016 |
Gren 41, 200m Bröstsim Damer, Finaler, Senior |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Olivia Berglund | 1998 | Simklubben Poseidon | 35.23 | 1:15.22 | 1:55.76 | 2:35.41 | |||
2 | Lina Wingren | 1996 | Simklubben Triton | 36.25 | 1:16.25 | 1:57.16 | 2:38.19 | |||
3 | Thilde Lantz | 2001 | Kristianstads SLS | 36.03 | 1:16.37 | 1:58.29 | 2:41.38 | |||
4 | Nelly Rasmusson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 36.90 | 1:18.69 | 2:01.19 | 2:43.58 | |||
5 | Stina Lindberg | 2000 | Simklubben Ran | 37.56 | 1:19.60 | 2:01.98 | 2:44.45 | |||
6 | Alicia Norberg Randowo | 1999 | Ystads Simsällskap | 37.41 | 1:19.48 | 2:02.43 | 2:44.73 | |||
7 | Sara Jendbro | 2000 | Simklubben Poseidon | 37.24 | 1:19.53 | 2:02.84 | 2:45.98 | |||
8 | Felicia Huynh | 2000 | S71 | 37.14 | 1:19.65 | 2:03.19 | 2:46.01 | |||
9 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 36.97 | 1:19.50 | 2:02.73 | 2:46.67 | |||
10 | Moa Olofsson | 2002 | Osby Simsällskap | 38.30 | 1:20.22 | 2:04.31 | 2:46.86 | |||
11 | Sara Kjellnäs | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 37.49 | 1:20.01 | 2:03.74 | 2:47.12 | |||
12 | Elly Palm | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 37.58 | 1:20.05 | 2:04.41 | 2:47.43 | |||
13 | Vilma Rudolf | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 38.95 | 1:22.45 | 2:05.83 | 2:48.30 | |||
14 | Emilia Olsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 38.30 | 1:21.23 | 2:05.00 | 2:48.66 | |||
15 | Tova Hegardt | 2002 | Simklubben Poseidon | 37.85 | 1:21.60 | 2:05.40 | 2:48.78 | |||
16 | Fanny Andersson | 1997 | Simklubben Triton | 37.71 | 1:20.73 | 2:04.89 | 2:49.49 | |||
17 | Alva Ericsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 38.71 | 1:21.14 | 2:05.36 | 2:49.64 | |||
18 | Telma Maltesjö | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 38.94 | 1:23.41 | 2:06.77 | 2:50.83 | |||
19 | Olga Schubert | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 38.17 | 1:20.76 | 2:05.14 | 2:51.93 | |||
20 | Nicola Parfitt | 2000 | Trelleborg Sim | 39.16 | 1:23.30 | 2:07.25 | 2:52.17 | |||
21 | Elsa Bitzén | 2003 | Simklubben Hajen | 38.60 | 1:22.44 | 2:07.66 | 2:52.63 | |||
22 | Disa Gladher | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 38.27 | 1:22.79 | 2:09.91 | 2:53.90 | |||
23 | Ellen Torkelsson | 2000 | Osby Simsällskap | 39.43 | 1:23.78 | 2:11.41 | 2:57.95 | |||
24 | Sara Wilhelmsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 42.48 | 1:28.33 | 2:14.46 | 3:01.02 | |||
25 | Alicia Virgili | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.94 | 1:25.81 | 2:13.58 | 3:01.42 | |||
26 | Emilia Frederiksen | 2000 | Ystads Simsällskap | 39.67 | 1:25.63 | 2:13.74 | 3:01.91 | |||
27 | Tilda Johansson | 2002 | Höganäs Simsällskap | 39.58 | 1:24.65 | 2:14.02 | 3:04.02 | |||
- | Olivia Skog | 2002 | Simklubben Lödde | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 16 oktober 2016 |
Licensierad till: Kristianstads SLS | Utskriftstid | 17:26 |
Resultat Gren 42 (Finaler) Senior - Officiell |
Tävling | Skånska Mästerskapen | Utskriftsdatum | 16 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Kristianstad | Utskriftstid | 18:01 | |||
Arrangör | Kristianstads SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2016 |
Gren 42, 1500m Frisim Herrar, Finaler, Senior |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Simon Plato | 1993 | Helsingborgs Simsällskap | 1:01.56 | 2:05.95 | 3:09.47 | 4:13.60 | 16:08.46 | ||
5:18.14 | 6:22.36 | 7:26.77 | 8:31.79 | |||||||
9:36.79 | 10:42.27 | 11:47.68 | 12:53.24 | |||||||
13:58.95 | 15:04.82 | |||||||||
2 | Marcus Kindberg | 1993 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:01.50 | 2:06.02 | 3:10.70 | 4:16.66 | 16:24.01 | ||
5:23.33 | 6:30.04 | 7:36.00 | 8:41.99 | |||||||
9:48.89 | 10:55.32 | 12:01.39 | 13:08.05 | |||||||
14:14.44 | 15:20.37 | |||||||||
3 | Isak Wikström | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 1:02.86 | 2:08.51 | 3:14.39 | 4:20.38 | 16:25.78 | ||
5:26.44 | 6:32.77 | 7:38.35 | 8:44.71 | |||||||
9:50.90 | 10:57.48 | 12:04.03 | 13:10.95 | |||||||
14:16.20 | 15:22.30 | |||||||||
4 | Alexander Olsson | 1996 | Simklubben Poseidon | 1:02.45 | 2:08.09 | 3:15.24 | 4:22.56 | 17:07.27 | ||
5:30.62 | 6:39.20 | 7:48.21 | 8:57.54 | |||||||
10:06.55 | 11:16.99 | 12:26.67 | 13:36.94 | |||||||
14:47.32 | 15:57.52 | |||||||||
5 | Daniel Olsson-Shirazi | 1997 | Simklubben Ran | 1:01.58 | 2:08.97 | 3:16.27 | 4:23.73 | 17:25.14 | ||
5:32.07 | 6:41.59 | 7:51.50 | 9:02.86 | |||||||
10:14.53 | 11:26.46 | 12:39.22 | 13:51.53 | |||||||
15:04.59 | 16:17.28 | |||||||||
6 | Filip Salbrink | 2002 | Eslövs Simsällskap | 1:03.57 | 2:11.91 | 3:21.10 | 4:31.26 | 17:28.66 | ||
5:41.89 | 6:52.60 | 8:03.13 | 9:14.14 | |||||||
10:25.13 | 11:35.79 | 12:46.05 | 13:57.06 | |||||||
15:07.88 | 16:18.89 | |||||||||
7 | Johan Alderbrink | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 1:07.01 | 2:19.09 | 3:31.01 | 4:43.04 | 17:51.58 | ||
5:54.97 | 7:06.52 | 8:18.25 | 9:30.37 | |||||||
10:42.19 | 11:54.18 | 13:05.98 | 14:17.65 | |||||||
15:29.60 | 16:41.36 | |||||||||
8 | Sebastian Lundgren | 1999 | Ystads Simsällskap | 1:02.99 | 2:11.62 | 3:21.81 | 4:33.58 | 17:54.76 | ||
5:46.10 | 6:57.61 | 8:10.71 | 9:23.86 | |||||||
10:37.47 | 11:51.29 | 13:04.87 | 14:18.46 | |||||||
15:31.27 | 16:44.17 | |||||||||
9 | Anton Jansson | 2002 | Ystads Simsällskap | 1:05.37 | 2:16.18 | 3:28.68 | 4:42.18 | 18:08.60 | ||
5:55.33 | 7:08.34 | 8:21.63 | 9:34.86 | |||||||
10:47.95 | 12:01.10 | 13:15.03 | 14:28.77 | |||||||
15:43.82 | 16:57.18 | |||||||||
- | Axel Andrén | 2001 | Eslövs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 16 oktober 2016 |
Licensierad till: Kristianstads SLS | Utskriftstid | 18:01 |
Resultat Gren 43 (Finaler) Senior - Officiell |
Tävling | Skånska Mästerskapen | Utskriftsdatum | 16 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Kristianstad | Utskriftstid | 18:14 | |||
Arrangör | Kristianstads SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2016 |
Gren 43, 50m Fjärilsim Damer, Finaler, Senior |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ida Liljeqvist | 1999 | Höganäs Simsällskap | 27.64 | ||||||
2 | Ronja Wikström | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 28.20 | ||||||
3 | Alba Forés | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.60 | ||||||
4 | Alexandra Volkova | 1996 | Simklubben Triton | 29.35 | ||||||
5 | Emilia Christiansen | 1999 | S71 | 29.51 | ||||||
6 | My Rydgren | 1999 | Landskrona Simsällskap | 29.74 | ||||||
7 | Amanda Strömberg | 1998 | Ystads Simsällskap | 29.79 | ||||||
8 | Isabelle Sering | 2002 | Trelleborg Sim | 29.88 | ||||||
9 | Sofie Karlsson | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 30.34 | ||||||
10 | Elin Widén | 1998 | Höganäs Simsällskap | 30.55 | ||||||
10 | Mary Lagoguez | 2001 | Simklubben Poseidon | 30.55 | ||||||
12 | Klara Johansson | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.70 | ||||||
13 | Linnéa Persson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 30.72 | ||||||
14 | Sasa Podric | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 30.79 | ||||||
15 | Alma Torkelsson | 2003 | Osby Simsällskap | 30.80 | ||||||
16 | My Grewell | 1998 | Simklubben Sydsim | 30.82 | ||||||
17 | Mari-Louise Tran | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 30.83 | ||||||
18 | Angelina Agrell | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 30.90 | ||||||
19 | Li Björner Oh | 1998 | Simklubben Poseidon | 30.94 | ||||||
20 | Ida Rosenius | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 31.05 | ||||||
21 | Davilda Lareva | 2000 | Trelleborg Sim | 31.06 | ||||||
22 | Elin Johannesson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 31.08 | ||||||
23 | Ida Larsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.09 | ||||||
24 | Fanny Andersson | 1997 | Simklubben Triton | 31.12 | ||||||
25 | Emmy Johnsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 31.24 | ||||||
26 | Frida Nordefell | 2000 | Simklubben Sydsim | 31.28 | ||||||
27 | Andrea Prai | 2001 | Osby Simsällskap | 31.29 | ||||||
28 | Minna Larsson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 31.38 | ||||||
29 | Nelly Rasmusson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 31.47 | ||||||
30 | Klara Juliusson | 1997 | Höganäs Simsällskap | 31.48 | ||||||
31 | Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | Simklubben Sydsim | 31.54 | ||||||
32 | Saga Nyborg | 2003 | Kristianstads SLS | 31.55 | ||||||
33 | Matilda Hoff | 2003 | Landskrona Simsällskap | 31.56 | ||||||
34 | Tilde Larsson | 2001 | Ystads Simsällskap | 31.58 | ||||||
35 | Ebba Löfgren | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.61 | ||||||
36 | Elin Lackegård | 2000 | Simklubben Hajen | 31.69 | ||||||
37 | Elin Melin | 2000 | Simklubben Poseidon | 31.73 | ||||||
38 | Agnes Cato | 2001 | Osby Simsällskap | 31.80 | ||||||
39 | Elsa Bitzén | 2003 | Simklubben Hajen | 31.83 | ||||||
40 | Jenny Christensson | 1996 | Ystads Simsällskap | 31.92 | ||||||
40 | Sanna Westerberg | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 31.92 | ||||||
42 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 31.93 | ||||||
43 | Emmy Nordström | 2002 | Simsällskapet Delfin | 32.00 | ||||||
44 | Tyra Littorin | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 32.01 | ||||||
45 | Matilda Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 32.04 | ||||||
46 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 32.06 | ||||||
47 | Tilda Johansson | 2002 | Höganäs Simsällskap | 32.09 | ||||||
48 | Gabriella Henriksson | 2000 | Klippans Simsällskap | 32.17 | ||||||
48 | Jenny Le | 2000 | Simklubben Poseidon | 32.17 | ||||||
50 | Astrid Nilsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 32.38 | ||||||
51 | Kajsa Norell Dahlqvist | 2001 | Höganäs Simsällskap | 32.50 | ||||||
52 | Emma Cerutti | 2002 | Simklubben Sydsim | 32.60 | ||||||
53 | Anna Björnberg | 1992 | Simklubben Poseidon | 32.70 | ||||||
54 | Linnéa Lindh | 2003 | Landskrona Simsällskap | 32.75 | ||||||
55 | Anna-Luisa Permarker | 2002 | S71 | 32.88 | ||||||
56 | Alva Ericsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 32.89 | ||||||
57 | Ella Simander | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 32.94 | ||||||
58 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Trelleborg Sim | 33.42 | ||||||
- | Stina Lindberg | 2000 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
- | Tea Gladher | 2000 | Karlskrona Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 16 oktober 2016 |
Licensierad till: Kristianstads SLS | Utskriftstid | 18:14 |
Resultat Gren 44 (Finaler) Senior - Officiell |
Tävling | Skånska Mästerskapen | Utskriftsdatum | 16 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Kristianstad | Utskriftstid | 18:20 | |||
Arrangör | Kristianstads SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2016 |
Gren 44, 200m Ryggsim Herrar, Finaler, Senior |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Victor Lloyd | 1996 | Trelleborg Sim | 30.22 | 1:02.85 | 1:36.55 | 2:10.93 | |||
2 | Anton Andersson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.75 | 1:04.52 | 1:38.44 | 2:12.78 | |||
3 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | 31.79 | 1:05.65 | 1:40.38 | 2:14.00 | |||
4 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 31.07 | 1:05.01 | 1:40.03 | 2:14.46 | |||
5 | Tim Brinkhagen | 2001 | Simklubben Lödde | 32.37 | 1:06.43 | 1:41.01 | 2:14.48 | |||
6 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.96 | 1:07.39 | 1:43.20 | 2:17.28 | |||
7 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 32.38 | 1:07.22 | 1:42.79 | 2:18.13 | |||
8 | Daniel Fischer | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 32.49 | 1:07.01 | 1:43.33 | 2:19.09 | |||
9 | Christoffer Dellhede | 2001 | Landskrona Simsällskap | 32.38 | 1:07.30 | 1:43.92 | 2:20.47 | |||
10 | Karl Liljegren | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.87 | 1:07.99 | 1:44.50 | 2:21.13 | |||
11 | Gustaf Hansson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 32.96 | 1:09.71 | 1:47.38 | 2:23.21 | |||
12 | Alfred Persson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 32.66 | 1:09.37 | 1:46.63 | 2:23.57 | |||
13 | Erik Stoltz | 1998 | Ystads Simsällskap | 33.68 | 1:10.47 | 1:47.51 | 2:24.52 | |||
14 | Victor Bergstrand | 2000 | Simklubben Poseidon | 33.45 | 1:11.10 | 1:51.71 | 2:32.38 | |||
15 | Isak Paulsson | 2002 | Simklubben Lödde | 37.64 | 1:18.53 | 2:01.19 | 2:44.21 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 16 oktober 2016 |
Licensierad till: Kristianstads SLS | Utskriftstid | 18:20 |
Resultat Gren 45 (Finaler) Senior - Officiell |
Tävling | Skånska Mästerskapen | Utskriftsdatum | 16 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Kristianstad | Utskriftstid | 18:49 | |||
Arrangör | Kristianstads SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2016 |
Gren 45, 4X100m Medley Damer, Finaler, Senior |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Hs Damer [1995] Lag 1 | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 4:23.72 | ||||||
Sasa Podric | 2000 | 33.97 | 1:10.07 | 1:10.07 | ||||||
Mari-Louise Tran | 1997 | 33.66 | 1:11.15 | 2:21.22 | ||||||
Ronja Wikström | 1996 | 28.81 | 1:02.67 | 3:23.89 | ||||||
Olivia Ülger | 2000 | 28.94 | 59.83 | 4:23.72 | ||||||
2 | Höganäs SS Damer 1 | 0 | Höganäs Simsällskap | 4:29.42 | ||||||
Elin Widén | 1998 | 33.36 | 1:08.66 | 1:08.66 | ||||||
Klara Juliusson | 1997 | 34.65 | 1:14.83 | 2:23.49 | ||||||
Ida Liljeqvist | 1999 | 28.91 | 1:03.38 | 3:26.87 | ||||||
Thelma Jöhncke | 1999 | 29.49 | 1:02.55 | 4:29.42 | ||||||
3 | Sjöbo SS Damer Lag 1 | 0 | Sjöbo Simsällskap | 4:29.50 | ||||||
Minna Larsson | 2002 | 33.43 | 1:09.38 | 1:09.38 | ||||||
Olga Schubert | 2000 | 35.27 | 1:15.89 | 2:25.27 | ||||||
Erica Sjöholm | 1997 | 30.25 | 1:05.53 | 3:30.80 | ||||||
Lina Sjöholm | 2000 | 28.08 | 58.70 | 4:29.50 | ||||||
4 | SK Triton Damer Lag 2 | 2016 | Simklubben Triton | 4:31.69 | ||||||
Amanda Granborg | 1999 | 32.75 | 1:07.96 | 1:07.96 | ||||||
Lina Wingren | 1996 | 35.00 | 1:16.11 | 2:24.07 | ||||||
Fanny Andersson | 1997 | 31.29 | 1:07.77 | 3:31.84 | ||||||
Alexandra Volkova | 1996 | 28.43 | 59.85 | 4:31.69 | ||||||
5 | Ystads SS Damer | 0 | Ystads Simsällskap | 4:33.16 | ||||||
Jenny Christensson | 1996 | 33.21 | 1:08.89 | 1:08.89 | ||||||
Alicia Norberg Randowo | 1999 | 35.68 | 1:16.29 | 2:25.18 | ||||||
Amanda Strömberg | 1998 | 30.83 | 1:35.26 | 4:00.44 | ||||||
Matilda Åkesson | 1999 | 32.72 | 32.72 | 4:33.16 | ||||||
6 | Trelleborg Damer | 0 | Trelleborg Sim | 4:35.98 | ||||||
Davilda Lareva | 2000 | 33.16 | 1:09.08 | 1:09.08 | ||||||
Nicola Parfitt | 2000 | 36.10 | 1:17.77 | 2:26.85 | ||||||
Isabelle Sering | 2002 | 30.27 | 1:05.87 | 3:32.72 | ||||||
Linn Olsson | 2002 | 29.62 | 1:03.26 | 4:35.98 | ||||||
7 | Ksls Flickor | 0 | Kristianstads SLS | 4:37.33 | ||||||
Annie Thulin | 2003 | 34.46 | 1:11.72 | 1:11.72 | ||||||
Thilde Lantz | 2001 | 34.47 | 1:13.80 | 2:25.52 | ||||||
Saga Nyborg | 2003 | 31.45 | 1:08.40 | 3:33.92 | ||||||
Linnéa Högberg | 1999 | 30.00 | 1:03.41 | 4:37.33 | ||||||
8 | Sjöbo SS Damer Lag 2 | 0 | Sjöbo Simsällskap | 4:41.91 | ||||||
Ulrika von Buxhoeveden | 2001 | 36.20 | 1:15.40 | 1:15.40 | ||||||
Sofia Stålnacke | 2001 | 35.46 | 1:16.22 | 2:31.62 | ||||||
Emmy Johnsson | 2001 | 31.01 | 1:09.01 | 3:40.63 | ||||||
Tilde Anderberg-Richard | 1999 | 28.72 | 1:01.28 | 4:41.91 | ||||||
9 | Osby SS Damer [1999] | 1999 | Osby Simsällskap | 4:42.82 | ||||||
Simone Karlsson | 2001 | 34.08 | 1:10.82 | 1:10.82 | ||||||
Moa Olofsson | 2002 | 36.35 | 1:17.34 | 2:28.16 | ||||||
Agnes Cato | 2001 | 31.96 | 1:11.54 | 3:39.70 | ||||||
Andrea Prai | 2001 | 29.80 | 1:03.12 | 4:42.82 | ||||||
10 | Hs Damer [1995] Lag 2 | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 4:42.94 | ||||||
Elly Palm | 2001 | 34.85 | 1:12.24 | 1:12.24 | ||||||
Nelly Rasmusson | 2001 | 35.90 | 1:16.06 | 2:28.30 | ||||||
Angelina Agrell | 2003 | 32.98 | 1:12.36 | 3:40.66 | ||||||
Ebba Hallbäck | 2000 | 29.68 | 1:02.28 | 4:42.94 | ||||||
11 | Poseidon Lag 2 | 1940 | Simklubben Poseidon | 4:44.08 | ||||||
Amanda Björkman | 2001 | 34.73 | 1:11.51 | 1:11.51 | ||||||
Jenny Le | 2000 | 37.23 | 1:18.53 | 2:30.04 | ||||||
Sara Jendbro | 2000 | 33.17 | 1:11.14 | 3:41.18 | ||||||
Anna Björnberg | 1992 | 30.80 | 1:02.90 | 4:44.08 | ||||||
12 | Höganäs SS Damer 2 | 0 | Höganäs Simsällskap | 4:45.57 | ||||||
Ida Widén | 2001 | 33.69 | 1:08.78 | 1:08.78 | ||||||
Maja Johansson | 1999 | 34.80 | 1:15.18 | 2:23.96 | ||||||
Tilda Johansson | 2002 | 35.94 | 1:19.21 | 3:43.17 | ||||||
Kajsa Norell Dahlqvist | 2001 | 29.69 | 1:02.40 | 4:45.57 | ||||||
13 | KK Karpen Damer 2002 | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 4:45.66 | ||||||
Emilia Olsson | 2002 | 37.00 | 1:15.56 | 1:15.56 | ||||||
Vilma Rudolf | 2002 | 36.97 | 1:18.36 | 2:33.92 | ||||||
Linnéa Persson | 2002 | 31.76 | 1:08.48 | 3:42.40 | ||||||
Clara Aronsson | 2002 | 29.97 | 1:03.26 | 4:45.66 | ||||||
14 | Karlskrona Damer [1999] | 1999 | Karlskrona Simsällskap | 4:47.23 | ||||||
Sofie Karlsson | 2000 | 33.95 | 1:07.92 | 1:07.92 | ||||||
Disa Gladher | 2002 | 36.39 | 1:20.49 | 2:28.41 | ||||||
Ida Rosenius | 2000 | 33.02 | 1:13.70 | 3:42.11 | ||||||
Ella Simander | 2002 | 30.59 | 1:05.12 | 4:47.23 | ||||||
15 | SK Sydsim Damer | 0 | Simklubben Sydsim | 4:48.58 | ||||||
Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | 35.76 | 1:15.03 | 1:15.03 | ||||||
Isabella Lagnerup | 2000 | 38.34 | 1:21.37 | 2:36.40 | ||||||
Frida Nordefell | 2000 | 31.64 | 1:10.27 | 3:46.67 | ||||||
Johanna Holmberg | 1993 | 29.14 | 1:01.91 | 4:48.58 | ||||||
16 | SK Lödde Damer [1999] | 1999 | Simklubben Lödde | 4:52.13 | ||||||
Emma Persson | 1999 | 33.54 | 1:09.85 | 1:09.85 | ||||||
Olivia Skog | 2002 | 37.98 | 1:22.11 | 2:31.96 | ||||||
Louise Ranevi | 1999 | 33.07 | 1:14.14 | 3:46.10 | ||||||
Filippa Dihle | 2003 | 31.34 | 1:06.03 | 4:52.13 | ||||||
- | Poseidon Lag 1 | 1940 | Simklubben Poseidon | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 16 oktober 2016 |
Licensierad till: Kristianstads SLS | Utskriftstid | 18:49 |
Resultat Gren 46 (Finaler) Senior - Officiell |
Tävling | Skånska Mästerskapen | Utskriftsdatum | 16 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Kristianstad | Utskriftstid | 18:54 | |||
Arrangör | Kristianstads SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2016 |
Gren 46, 4X100m Medley Herrar, Finaler, Senior |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Landskrona Jr Lag 1 | 1998 | Landskrona Simsällskap | 3:57.06 | ||||||
Christoffer Dellhede | 2001 | 30.37 | 1:01.54 | 1:01.54 | ||||||
Emil Hassling | 2000 | 31.04 | 1:06.14 | 2:07.68 | ||||||
Oskar Hoff | 1998 | 26.02 | 56.97 | 3:04.65 | ||||||
Alfred Christensson | 1998 | 24.97 | 52.41 | 3:57.06 | ||||||
2 | Poseidon Lag 1 | 1940 | Simklubben Poseidon | 3:59.89 | ||||||
Jonas Andersson | 1996 | 29.00 | 59.15 | 59.15 | ||||||
Luke Postema | 1995 | 31.24 | 1:09.16 | 2:08.31 | ||||||
Jesper Olsson | 1998 | 27.53 | 59.34 | 3:07.65 | ||||||
Hugo Cedervall | 1997 | 25.28 | 52.24 | 3:59.89 | ||||||
3 | SK Triton Herrar Lag 1 | 2016 | Simklubben Triton | 4:00.12 | ||||||
Rasmus Wetterborg | 1996 | 29.30 | 1:00.12 | 1:00.12 | ||||||
Erik Boos | 1999 | 31.71 | 1:08.63 | 2:08.75 | ||||||
Ahmad Attellesey | 1995 | 25.84 | 55.92 | 3:04.67 | ||||||
Oskar Skarin | 1999 | 26.42 | 55.45 | 4:00.12 | ||||||
4 | Höganäs SS Herrar | 0 | Höganäs Simsällskap | 4:05.09 | ||||||
Jesper Lundqvist | 1999 | 31.45 | 1:04.32 | 1:04.32 | ||||||
Erik Juliusson | 1998 | 30.72 | 1:07.31 | 2:11.63 | ||||||
Mika Persson | 1998 | 25.17 | 56.45 | 3:08.08 | ||||||
Johan Killman | 1999 | 26.60 | 57.01 | 4:05.09 | ||||||
5 | Trelleborg Herrar | 0 | Trelleborg Sim | 4:10.14 | ||||||
Mattias Rydqvist | 2000 | 31.19 | 1:04.12 | 1:04.12 | ||||||
Axel Lloyd | 1999 | 31.95 | 1:09.47 | 2:13.59 | ||||||
Victor Lloyd | 1996 | 27.76 | 59.48 | 3:13.07 | ||||||
Daniel Lindkvist | 2000 | 27.38 | 57.07 | 4:10.14 | ||||||
6 | Mkk Herrar Lag 1 | 0 | Malmö Kappsimningsklubb | 4:11.97 | ||||||
Sten Ludvigsson | 1998 | 30.96 | 1:04.28 | 1:04.28 | ||||||
Anton Andersson | 1997 | 33.02 | 1:09.15 | 2:13.43 | ||||||
Marcus Kindberg | 1993 | 27.78 | 1:00.55 | 3:13.98 | ||||||
Anders Ludvigsson | 2000 | 27.67 | 57.99 | 4:11.97 | ||||||
7 | Poseidon Lag 2 | 1940 | Simklubben Poseidon | 4:12.53 | ||||||
Victor Bergstrand | 2000 | 30.50 | 1:05.38 | 1:05.38 | ||||||
Linus Ljunghusen | 2000 | 32.71 | 1:10.07 | 2:15.45 | ||||||
Gustav Östlund | 2000 | 28.82 | 1:02.34 | 3:17.79 | ||||||
Gustav Östlund | 1997 | 26.02 | 54.74 | 4:12.53 | ||||||
8 | Ystads SS Herrar | 0 | Ystads Simsällskap | 4:15.77 | ||||||
Erik Stoltz | 1998 | 31.95 | 1:06.48 | 1:06.48 | ||||||
Simon Tufvesson | 1999 | 33.94 | 1:13.41 | 2:19.89 | ||||||
Max Persson | 2001 | 27.99 | 1:00.29 | 3:20.18 | ||||||
Filip Christiansson | 1999 | 26.37 | 55.59 | 4:15.77 | ||||||
9 | SK Sydsim Herrar Lag 1 | 0 | Simklubben Sydsim | 4:16.74 | ||||||
Honza Vitazka | 1976 | 29.09 | 1:00.95 | 1:00.95 | ||||||
Georg Emmanouilidis | 2000 | 34.99 | 1:15.25 | 2:16.20 | ||||||
Jens Christiansen | 2001 | 29.32 | 1:02.59 | 3:18.79 | ||||||
Dennie Halilovic | 2002 | 27.14 | 57.95 | 4:16.74 | ||||||
10 | SK Lödde Herrar 1 [1999] | 1999 | Simklubben Lödde | 4:21.33 | ||||||
Nils Wergeland | 2002 | 30.63 | 1:02.68 | 1:02.68 | ||||||
Tim Brinkhagen | 2001 | 34.35 | 1:13.26 | 2:15.94 | ||||||
Lukas Miderbäck | 2003 | 29.07 | 1:04.14 | 3:20.08 | ||||||
Isak Paulsson | 2002 | 29.13 | 1:01.25 | 4:21.33 | ||||||
11 | Karlskrona Herrar [1996] | 1996 | Karlskrona Simsällskap | 4:24.33 | ||||||
Gustav Vallbo | 1999 | 33.28 | 1:09.16 | 1:09.16 | ||||||
Alexander Waldo | 1998 | 33.47 | 1:13.12 | 2:22.28 | ||||||
Axel Auer | 2003 | 28.39 | 1:02.35 | 3:24.63 | ||||||
Viktor Carlsson | 2000 | 27.85 | 59.70 | 4:24.33 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 16 oktober 2016 |
Licensierad till: Kristianstads SLS | Utskriftstid | 18:54 |