Resultater for Vest Junior/Senior Kortbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 20 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 29 oktober 2016 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 12:57 | |||
Arrangør | S68 og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 oktober 2016 |
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 51.54 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Morten Bak Hansen (1995) 53.51 2012-11-29 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kasper Schultz | 1995 | 590 | 28.47 | 58.32 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 56.88 | |||||||||
2 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | 578 | 28.32 | 58.74 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 55.28 | |||||||||
3 | Andreas Hansen | 2000 | 566 | 29.01 | 59.16 | |||||
Vejle Svømmeklub | 58.92 | |||||||||
4 | Johannes Kjærgaard | 1998 | 565 | 28.73 | 59.17 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 59.11 | |||||||||
5 | Oliver Degn | 1996 | 552 | 29.08 | 59.65 | |||||
Odder Svømmeklub | 58.79 | |||||||||
6 | Johan Markus Mowinckel | 1995 | 551 | 29.04 | 59.67 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 57.62 | |||||||||
7 | Anton Borg Hjort | 2000 | 547 | 29.43 | 59.84 | |||||
Lyseng IF | 59.93 | |||||||||
8 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 543 | 29.61 | 59.96 | |||||
Holstebro Svømme Club | 59.56 | |||||||||
9 | Oskar Jørgensen | 1998 | 541 | 29.31 | 1:00.06 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:01.70 | |||||||||
10 | Frederik Oxenvad | 1999 | 535 | 29.18 | 1:00.25 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 59.74 | |||||||||
11 | Martin Grønning | 1997 | 532 | 29.47 | 1:00.37 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 58.53 | |||||||||
12 | Markus Kjeldsen | 2000 | 529 | 29.44 | 1:00.49 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:00.06 | |||||||||
13 | Rasmus Udbye | 2000 | 519 | 28.54 | 1:00.88 | |||||
Horsens Svømmeklub | 58.74 | |||||||||
14 | David Hjort | 2000 | 512 | 29.21 | 1:01.14 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:00.05 | |||||||||
15 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | 508 | 29.61 | 1:01.32 | |||||
O.S.L.F. | 59.93 | |||||||||
16 | Benjamin Perruchon | 2001 | 506 | 29.93 | 1:01.40 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:02.80 | |||||||||
17 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 501 | 29.91 | 1:01.61 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:01.92 | |||||||||
18 | Lars Lyhne | 1999 | 500 | 30.22 | 1:01.64 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 59.66 | |||||||||
19 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 491 | 30.26 | 1:02.00 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:01.71 | |||||||||
20 | Andreas Sehested | 1996 | 487 | 30.27 | 1:02.18 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:00.53 | |||||||||
21 | Rasmus Skare Hald | 2001 | 485 | 30.75 | 1:02.27 | |||||
Kolding SK | 1:02.76 | |||||||||
22 | Marius Nørgaard | 2001 | 481 | 30.67 | 1:02.42 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:02.45 | |||||||||
23 | Thomas Schiby | 2001 | 477 | 30.84 | 1:02.61 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:03.20 | |||||||||
24 | Ralf Dalby | 1995 | 467 | 30.29 | 1:03.07 | Deltager ikke i finalen | ||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:00.37 | |||||||||
25 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 466 | 30.67 | 1:03.08 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:02.12 | |||||||||
26 | Anders Vestergaard | 2001 | 457 | 30.54 | 1:03.50 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:03.09 | |||||||||
27 | Peter Birk | 1996 | 456 | 30.15 | 1:03.54 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:00.66 | |||||||||
28 | Martin H. Abel | 2001 | 454 | 30.77 | 1:03.65 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:02.75 | |||||||||
29 | Søren Bisgaard | 1998 | 450 | 30.52 | 1:03.85 | |||||
DeltaSwim | 1:06.44 | |||||||||
30 | Thomas Frederiksen | 2000 | 449 | 30.86 | 1:03.89 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:01.32 | |||||||||
31 | Peter Gadsbøll | 1993 | 448 | 29.84 | 1:03.93 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:02.89 | |||||||||
32 | Frederik Jessen | 1998 | 447 | 31.08 | 1:03.98 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:02.03 | |||||||||
33 | Lukas Jeppesen | 2001 | 431 | 31.47 | 1:04.76 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:05.46 | |||||||||
34 | Magnus Havemann | 2000 | 429 | 31.67 | 1:04.86 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:05.04 | |||||||||
35 | Jakob Juul | 2000 | 424 | 31.12 | 1:05.13 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:05.00 | |||||||||
36 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 417 | 32.27 | 1:05.46 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:05.90 | |||||||||
37 | Oliver Christensen | 2000 | 414 | 31.95 | 1:05.65 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:04.59 | |||||||||
38 | Oliver Frølund | 2001 | 412 | 31.94 | 1:05.72 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:04.35 | |||||||||
39 | Sebastian Leimbeck | 2001 | 403 | 32.07 | 1:06.21 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:07.53 | |||||||||
40 | Magnus Funder | 2001 | 398 | 32.31 | 1:06.52 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:03.54 | |||||||||
41 | Mads Frydenholm | 2001 | 395 | 32.25 | 1:06.67 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:06.31 | |||||||||
42 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 388 | 32.86 | 1:07.06 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:05.47 | |||||||||
43 | Oliver Kjærgaard | 2001 | 386 | 33.03 | 1:07.17 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:06.79 | |||||||||
44 | Sebastian Piessenberger | 2001 | 379 | 32.66 | 1:07.60 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:07.68 | |||||||||
45 | Oliver Mølby | 2001 | 372 | 32.94 | 1:07.99 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:06.94 | |||||||||
46 | Jakob Grene | 2001 | 368 | 32.87 | 1:08.24 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:06.06 | |||||||||
47 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 359 | 27.21 | 1:08.83 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 55.39 | |||||||||
48 | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | 335 | 34.59 | 1:10.40 | |||||
Lyseng IF | 1:12.43 | |||||||||
49 | Markus Simonsen | 2001 | 319 | 33.84 | 1:11.62 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:09.26 | |||||||||
- | Magnus Mikkelsen | 2001 | DSQ | Ej fort ben 50m | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:03.34 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 29 oktober 2016 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 12:57 |