Resultater for Øst Junior/Senior Kortbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 3 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 28 oktober 2016 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 17:36 | |||
Arrangør | Nakskove Svømmeklub og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 oktober 2016 |
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.71 2014-12-05 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 26.45 2003-12-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilie Beckmann | 1997 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 26.77 | Deltager ikke i finalen | |||||
2 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Gladsaxe Svømmeklub | 27.10 | Deltager ikke i finalen | |||||
3 | Karoline Barrett | 2002 | Greve Svømmeklub | 27.87 | ||||||
4 | Caroline Erichsen | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 28.03 | ||||||
5 | Ida Maria Nielsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 29.09 | ||||||
6 | Vera Staun Hansen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.24 | ||||||
7 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 29.25 | ||||||
8 | Camilla Dufour | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.34 | ||||||
9 | Eva Olsen | 2000 | Gladsaxe Svømmeklub | 29.37 | ||||||
10 | Cecilie Wiuff | 2000 | Herlev Svømning | 29.40 | ||||||
11 | Vibe Toftte Jørgensen | 1999 | A6 | 29.47 | ||||||
12 | Kristine Barrett | 1998 | Greve Svømmeklub | 29.51 | ||||||
13 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | Sigma Swim Allerød | 29.52 | ||||||
14 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 29.73 | ||||||
15 | Megan Forslund Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.00 | ||||||
16 | Clara Schade Cantby | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 30.15 | ||||||
16 | Ida Agerbak Trandum | 1996 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.15 | ||||||
16 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 30.15 | ||||||
19 | Sarah Missing | 2001 | Vest-Brøndby | 30.17 | ||||||
20 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.28 | ||||||
21 | Julie Schmidt | 1995 | Sigma Swim Allerød | 30.34 | ||||||
22 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.42 | ||||||
22 | Thyra Jørgensen | 2002 | Svømmeklubben Syd | 30.42 | ||||||
24 | Victoria Vorm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.52 | ||||||
25 | Cecilie Elkjær | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 30.56 | ||||||
26 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.63 | ||||||
27 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.75 | ||||||
28 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.77 | ||||||
29 | Frederikke Dons | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 30.83 | ||||||
30 | Signe Fich Hansen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.90 | ||||||
31 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | Vest-Brøndby | 31.02 | ||||||
32 | Emilie Larsen | 2001 | Vest-Brøndby | 31.24 | ||||||
33 | Ida T Mose | 2002 | Glostrup Svømmeklub | 31.36 | ||||||
34 | Laura Lange | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 31.53 | ||||||
35 | Emilia Steen | 2002 | Rønne Svømme Klub | 31.74 | ||||||
36 | Alberte Fie Petersen | 2002 | Roskilde Svømning | 32.29 | ||||||
37 | Emma Bækgaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.46 | ||||||
38 | Julie Frisch Hoff | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 32.72 | ||||||
39 | Emilia Lønborg | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.74 | ||||||
40 | Victoria Leth | 2002 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.99 | ||||||
41 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 33.04 | ||||||
42 | Laura Janner | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.66 | ||||||
43 | Amalie V. Sørensen | 2002 | Vest-Brøndby | 33.68 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 28 oktober 2016 |
Licens til Nakskov Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:36 |