Results for Øst Junior/Senior Kortbane
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 1 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 28 oktober 2016 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 17:19 | |||
Arrangør | Nakskove Svømmeklub og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 oktober 2016 |
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 23.49 2015-12-12 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 24.80 2011-12-09 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | A6 | 25.41 | ||||||
2 | Emilie Beckmann | 1997 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 25.73 | Deltager ikke i finalen | |||||
3 | Kristina Thomsen | 1991 | Gladsaxe Svømmeklub | 26.15 | ||||||
4 | Lærke Toft Ruby | 1999 | A6 | 26.39 | ||||||
5 | Karoline Barrett | 2002 | Greve Svømmeklub | 26.57 | ||||||
6 | Maria Grandt | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.03 | Deltager ikke i finalen | |||||
6 | Sofia Altoft | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 27.03 | ||||||
8 | Johanne Hingebjerg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.26 | ||||||
9 | Megan Forslund Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.41 | ||||||
10 | Thea Hovmand Larsen | 1997 | Gladsaxe Svømmeklub | 27.48 | ||||||
11 | Andrea Paaske | 2001 | Roskilde Svømning | 27.51 | ||||||
12 | Katja Korbo Petersson | 2001 | A6 | 27.53 | ||||||
13 | Mathilde Hager | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.55 | ||||||
14 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 27.63 | ||||||
15 | Ida Agerbak Trandum | 1996 | Gladsaxe Svømmeklub | 27.65 | ||||||
15 | Tenna Jensen | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.65 | ||||||
17 | Clara Schade Cantby | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 27.73 | ||||||
17 | Nanna Drewsen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 27.73 | ||||||
19 | Julie Darlem Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.74 | ||||||
20 | Kristine Barrett | 1998 | Greve Svømmeklub | 27.86 | ||||||
21 | Ida Maria Nielsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 27.91 | ||||||
22 | Martha Vitus Tversted | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 27.95 | ||||||
22 | Sarah Missing | 2001 | Vest-Brøndby | 27.95 | ||||||
24 | Cecilie Wiuff | 2000 | Herlev Svømning | 27.99 | Deltager ikke i finalen | |||||
25 | Elina Lynge Wagner | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.00 | ||||||
26 | Emilie Hørlykke | 1998 | Gladsaxe Svømmeklub | 28.08 | ||||||
26 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.08 | ||||||
28 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.11 | ||||||
29 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 28.21 | ||||||
30 | Julie Schmidt | 1995 | Sigma Swim Allerød | 28.26 | ||||||
31 | Emma Maagøe | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.32 | ||||||
32 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.33 | ||||||
33 | Vera Staun Hansen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.35 | ||||||
34 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 28.37 | ||||||
35 | Frederikke Dons | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 28.41 | ||||||
36 | Liva Palmund | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.51 | ||||||
37 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 28.57 | ||||||
38 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 28.64 | ||||||
39 | Amalie W. Olsen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 28.67 | ||||||
40 | Melanie Eggertsen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 28.74 | ||||||
41 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 28.76 | ||||||
42 | Thyra Jørgensen | 2002 | Svømmeklubben Syd | 28.96 | ||||||
43 | Emilia Steen | 2002 | Rønne Svømme Klub | 29.02 | ||||||
44 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 29.03 | ||||||
45 | Regitze Gotthard | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 29.05 | ||||||
46 | Frederikke Petri | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 29.11 | ||||||
47 | Sara Mortensen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.13 | ||||||
48 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 29.26 | ||||||
49 | Emilie Larsen | 2001 | Vest-Brøndby | 29.34 | ||||||
50 | Ida T Mose | 2002 | Glostrup Svømmeklub | 29.36 | ||||||
51 | Claudia Sperling | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 29.58 | ||||||
52 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 29.59 | ||||||
53 | Emma Bækgaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.86 | ||||||
54 | Emilia Lønborg | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.94 | ||||||
55 | Emma Bruhn | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.99 | ||||||
- | Emily Gantriis | 1999 | Helsinge Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 28 oktober 2016 |
Licens til Nakskov Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:19 |