Tulokset Sydpoolen Knatte Cup 2016
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sydpoolen Knatte Cup 2016 | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 09:14 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 oktober 2016 |
Gren 1, 4X50m Medley Mixed 10 oy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK Neptun Mix Lag1 [2006] | 2006 | Simklubben Neptun | 2:47.90 | ||||||
Milton Eriksson | 2007 | 46.71 | 46.71 | |||||||
Anna Eneroth | 2007 | 51.65 | 1:38.36 | |||||||
Ingrid Lund | 2006 | 36.46 | 2:14.82 | |||||||
Måns Gunnarson | 2006 | 33.08 | 2:47.90 | |||||||
2 | Väsby SS Mix 1 [2006] | 2006 | Väsby Simsällskap | 2:51.12 | ||||||
Felicia Brännbäck | 2006 | 40.90 | 40.90 | |||||||
Casper Rengart | 2006 | 46.80 | 1:27.70 | |||||||
Elsa Svan | 2007 | 42.33 | 2:10.03 | |||||||
Theo Takala | 2007 | 41.09 | 2:51.12 | |||||||
3 | Södertörn Lag Baddaren | 2006 | Södertörns Simsällskap | 2:53.68 | ||||||
Filippa Hanikat | 2007 | 45.36 | 45.36 | |||||||
Elton Söderberg | 2006 | 44.42 | 1:29.78 | |||||||
Ella Gunnarsson | 2006 | 41.12 | 2:10.90 | |||||||
Julius Dorch Juliusson | 2007 | 42.78 | 2:53.68 | |||||||
4 | Spårvägen Lag 1 | 2006 | Spårvägen Simförening | 2:55.81 | ||||||
Agnes Thunberg | 2007 | 48.74 | 48.74 | |||||||
Liam Lehtonen Hebert | 2006 | 49.51 | 1:38.25 | |||||||
Alexandra Alkas Alias | 2006 | 36.21 | 2:14.46 | |||||||
Nikolaj Alkas Alias | 2008 | 41.35 | 2:55.81 | |||||||
5 | SK Neptun Mix Lag 2[2006] | 2006 | Simklubben Neptun | 3:05.89 | ||||||
Theodor Gladare | 2007 | 47.54 | 47.54 | |||||||
Aksel Hillerström Vagli | 2006 | 47.69 | 1:35.23 | |||||||
Engla Blanco | 2006 | 48.99 | 2:24.22 | |||||||
Sofia Bang | 2007 | 41.67 | 3:05.89 | |||||||
6 | Södertörn Lag Sköldpaddan | 2006 | Södertörns Simsällskap | 3:08.93 | ||||||
Sam Hamzehnejad | 2006 | 44.75 | 44.75 | |||||||
Lovisa Lindberg | 2007 | 54.30 | 1:39.05 | |||||||
Julia Ottosson | 2006 | 44.58 | 2:23.63 | |||||||
Tommy Ritmberg | 2007 | 45.30 | 3:08.93 | |||||||
7 | Spårvägen Lag 2 | 2006 | Spårvägen Simförening | 3:17.43 | ||||||
Matilda Karlsson | 2007 | 53.04 | 53.04 | |||||||
Anton Jöngren | 2006 | 50.88 | 1:43.92 | |||||||
Lola Hjort Mowitz | 2006 | 46.36 | 2:30.28 | |||||||
Lucas Goulet | 2008 | 47.15 | 3:17.43 | |||||||
8 | SK Neptun Mix Lag4 [2006] | 2006 | Simklubben Neptun | 3:20.45 | ||||||
Sara Lofter | 2006 | 44.90 | 44.90 | |||||||
Oliver Rundström | 2008 | 57.97 | 1:42.87 | |||||||
Tee Thern | 2006 | 47.74 | 2:30.61 | |||||||
Irma Nerman | 2007 | 49.84 | 3:20.45 | |||||||
9 | Ösmo SS Mix 2 | 2006 | Ösmo Simsällskap | 3:28.21 | ||||||
Leah Sandelius | 2007 | 55.97 | 55.97 | |||||||
Jonas Kvist | 2006 | 50.73 | 1:46.70 | |||||||
Freja Vesterlund | 2006 | 48.94 | 2:35.64 | |||||||
Axel Hartell | 2007 | 52.57 | 3:28.21 | |||||||
10 | Väsby SS Mix 2 [2006] | 2006 | Väsby Simsällskap | 3:31.24 | ||||||
Erik Frantz | 2006 | 49.89 | 49.89 | |||||||
Ebba Björkén | 2007 | 1:01.28 | 1:51.17 | |||||||
Ida Johansson | 2006 | 51.37 | 2:42.54 | |||||||
Colin Rosén | 2008 | 48.70 | 3:31.24 | |||||||
- | SK Neptun Mix Lag 3[2006] | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Emilia Lind | 2006 | 44.27 | 44.27 | |||||||
- | Spårvägen Lag 3 | 2006 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Brian Eriksson | 2007 | 52.10 | 52.10 | |||||||
Engla Hellenius | 2008 | 57.55 | 1:49.65 | |||||||
- | Ösmo SS Mix 1 | 2006 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
Gottfrid Lindroth | 2006 | 57.81 | 57.81 | |||||||
Audrey Glavas | 2008 | 59.80 | 1:57.61 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 09:14 |