Resultat för Åss Race
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ÅSS RACE | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Ulricehamn | Utskriftstid | 15:59 | |||
Arrangör | Åsundens Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 oktober 2016 |
Gren 21, 50m Frisim Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ronja Theorin | 2005 | Simklubben S 02 | 32.98 | ||||||
2 | Viola Wesslund Möll | 2005 | Simklubben Elfsborg | 33.93 | ||||||
3 | Nelly Gripfors | 2005 | Simklubben S 02 | 34.88 | ||||||
4 | Thilda Häll | 2005 | Simklubben Elfsborg | 35.06 | ||||||
5 | Ella Holmqvist | 2005 | Simklubben S 02 | 35.84 | ||||||
6 | Linnea Melin | 2005 | Skövde Simsällskap | 36.14 | ||||||
7 | Linnea Hyvönen | 2005 | Simklubben Elfsborg | 37.04 | ||||||
8 | Lisa Andersson | 2005 | Simklubben Götene | 37.71 | ||||||
9 | Elly Sjöberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | 37.78 | ||||||
10 | Älwa Ankarin | 2005 | Simklubben Götene | 39.02 | ||||||
11 | Tove Öjersson | 2005 | Simklubben Götene | 39.14 | ||||||
12 | Filippa Fritzson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 39.92 | ||||||
13 | Eleonora Kostadinova | 2005 | Simklubben S 02 | 40.54 | ||||||
14 | Ellen Tillberg | 2005 | Simklubben Alingsås | 40.87 | ||||||
15 | Theresa Melin | 2005 | Mariestads Simsällskap | 41.83 | ||||||
16 | Felicia Kvarnstedt | 2005 | Skövde Simsällskap | 41.91 | ||||||
17 | Emma Lundqvist | 2005 | Svenljunga Simklubb | 42.18 | ||||||
18 | Meya Hansson | 2005 | Simklubben Alingsås | 43.94 | ||||||
19 | Emelie Johansson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 44.88 | ||||||
20 | Filippa Enghult | 2005 | Simklubben S 02 | 45.12 | ||||||
21 | Emma Bolsing | 2005 | Åsundens Simsällskap | 48.94 | ||||||
22 | Ella Lindman | 2005 | Anderstorps Simsällskap | 49.28 | ||||||
23 | Paulina Hultberg | 2005 | Simklubben Alingsås | 51.71 | ||||||
- | Ebba Jukic | 2005 | Skövde Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 21, 50m Frisim Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Julia Jonsson | 2004 | Falköpings Simsällskap | 31.52 | ||||||
2 | Madison Lind | 2004 | Simklubben S 02 | 32.35 | ||||||
3 | Filippa Lind | 2004 | Falköpings Simsällskap | 33.43 | ||||||
4 | Hannah Lilja | 2004 | Simklubben Elfsborg | 34.29 | ||||||
5 | Lia Bromander | 2004 | Simklubben S 02 | 34.60 | ||||||
6 | Ebba Skoog | 2004 | Svenljunga Simklubb | 34.66 | ||||||
7 | Ellen Vråmo | 2004 | Simklubben S 02 | 34.85 | ||||||
8 | Hanna Andrén | 2004 | Simklubben Alingsås | 35.67 | ||||||
9 | Kassandra Konstantoulas | 2004 | Simklubben Elfsborg | 36.37 | ||||||
10 | Annie Seppälä | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 37.44 | ||||||
11 | Ebba Nyberg | 2004 | Simklubben Elfsborg | 37.93 | ||||||
12 | Sofia Siwersjö | 2004 | Simklubben Elfsborg | 38.09 | ||||||
13 | Hanna Alsiö | 2004 | Falköpings Simsällskap | 38.78 | ||||||
14 | Rebecka Söderberg | 2004 | Åsundens Simsällskap | 39.28 | ||||||
15 | Nirvana Cavka | 2004 | Simklubben Elfsborg | 39.61 | ||||||
16 | Ebba Kemper | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 44.86 | ||||||
17 | Ida Vizlin | 2004 | Skövde Simsällskap | 45.67 | ||||||
18 | Linnea Björkman | 2004 | Åsundens Simsällskap | 47.06 | ||||||
Gren 21, 50m Frisim Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Maja Edvardsson | 2003 | Simklubben S 02 | 30.84 | ||||||
2 | Ellen Kampe | 2003 | Mariestads Simsällskap | 32.56 | ||||||
3 | Viktoria Sandwall | 2003 | Simklubben Alingsås | 32.65 | ||||||
4 | Linnea Johansson | 2003 | Skövde Simsällskap | 33.26 | ||||||
5 | Sandra Högström | 2003 | Skövde Simsällskap | 33.88 | ||||||
6 | Lara Johannsmeyer | 2003 | Simklubben Elfsborg | 34.02 | ||||||
7 | Ida Johansson | 2003 | Skövde Simsällskap | 34.38 | ||||||
8 | Elsa Olsson | 2003 | Mariestads Simsällskap | 34.52 | ||||||
9 | Vilma Berglund | 2003 | Åsundens Simsällskap | 35.26 | ||||||
10 | Louise Lundqvist | 2003 | Svenljunga Simklubb | 35.76 | ||||||
11 | Jasmine Krüger | 2003 | Åsundens Simsällskap | 37.50 | ||||||
12 | Sarah Nilsson | 2003 | Simklubben Elfsborg | 37.75 | ||||||
13 | Josefine Stensson | 2003 | Falköpings Simsällskap | 37.94 | ||||||
14 | Thyra Mellander | 2003 | Mariestads Simsällskap | 38.04 | ||||||
15 | Lovisa Engström | 2003 | Svenljunga Simklubb | 38.49 | ||||||
16 | Lovisa Stenström | 2003 | Strömstads Simförening | 39.73 | ||||||
17 | Ellen Nyqvist | 2003 | Skövde Simsällskap | 44.02 | ||||||
Gren 21, 50m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Matilda Eni | 2002 | Mariestads Simsällskap | 30.74 | ||||||
2 | Wilma Åhling | 2002 | Mariestads Simsällskap | 32.01 | ||||||
3 | Sofia Wallengren | 2002 | Mariestads Simsällskap | 32.39 | ||||||
4 | Isabel Haugland | 2002 | Strömstads Simförening | 34.43 | ||||||
5 | Anna Rettig | 2002 | Skövde Simsällskap | 43.43 | ||||||
Gren 21, 50m Frisim Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ebba Olsson | 2001 | Mariestads Simsällskap | 29.29 | ||||||
2 | Francesca Clark | 2001 | Åsundens Simsällskap | 30.99 | ||||||
3 | Emelie Gunnarsson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 31.58 | ||||||
4 | Tindra Richards | 2001 | Simklubben Alingsås | 31.69 | ||||||
5 | Moa Alsiö | 2001 | Falköpings Simsällskap | 32.44 | ||||||
6 | Alma Winberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 32.46 | ||||||
7 | Tuva Samuelsson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 33.43 | ||||||
8 | Wilma Haugland | 2000 | Strömstads Simförening | 36.87 | ||||||
9 | Amanda Stenström | 2001 | Strömstads Simförening | 37.55 | ||||||
10 | Linnea Lundqvist | 2000 | Strömstads Simförening | 37.80 | ||||||
11 | Linnea Sandin | 1999 | Åsundens Simsällskap | 37.87 | ||||||
12 | Thea Hilding | 1999 | Strömstads Simförening | 40.86 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 15:59 |