Resultat för Polisen HEAD to Head 2016
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lördag (Försök)
Resultat Gren 25 (Försök) - Officiell |
Tävling | Polisen HEAD to Head 2016 | Utskriftsdatum | 08 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 12:15 | |||
Arrangör | Polisens IF Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 oktober 2016 |
Gren 25, 100m Ryggsim Damer 13-14, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anna Vira | 2002 | Aurajoen Uinti | 32.61 | 1:06.59 | |||||
2 | Jennifer Bergström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 33.25 | 1:07.74 | |||||
3 | Carolina Jonsson | 2002 | Södertälje Simsällskap | 33.49 | 1:08.34 | |||||
3 | Paola Kylberg | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 33.56 | 1:08.34 | |||||
5 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 33.26 | 1:08.42 | |||||
6 | Sylvia Kuusisto | 2003 | Aurajoen Uinti | 33.55 | 1:08.62 | |||||
7 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 34.13 | 1:09.80 | |||||
8 | Filippa Malmström | 2003 | Södertälje Simsällskap | 34.03 | 1:10.02 | |||||
9 | Julia Koivisto | 2002 | Aurajoen Uinti | 34.20 | 1:11.02 | |||||
10 | Lilly Lundgren | 2002 | Järfälla Simsällskap | 34.49 | 1:11.16 | |||||
11 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 35.57 | 1:11.86 | |||||
12 | Anna Frisk Garcia | 2002 | Väsby Simsällskap | 35.17 | 1:11.90 | |||||
13 | Dimitra Tsirona | 2002 | Järfälla Simsällskap | 34.45 | 1:11.98 | |||||
14 | Ebba Edbom | 2002 | Järfälla Simsällskap | 35.40 | 1:12.21 | |||||
15 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.23 | 1:12.33 | |||||
16 | Rebecca Gustafsson | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.30 | 1:12.46 | |||||
17 | Isabel Teglöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | 35.70 | 1:12.49 | |||||
18 | Elin Peng | 2003 | Väsby Simsällskap | 34.33 | 1:13.06 | |||||
19 | Nadia Welin-Berger | 2002 | Södertälje Simsällskap | 34.90 | 1:13.32 | |||||
20 | Emma Roloff | 2002 | Södertörns Simsällskap | 35.44 | 1:13.43 | |||||
21 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 36.15 | 1:13.76 | |||||
22 | Rebecca Policastro | 2003 | Järfälla Simsällskap | 36.20 | 1:14.09 | |||||
23 | Jessica Kujanpää | 2002 | Aurajoen Uinti | 35.85 | 1:14.17 | |||||
24 | Victoria Danielsson | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.53 | 1:14.55 | |||||
25 | Jennifer Nyblom | 2003 | Väsby Simsällskap | 36.04 | 1:14.62 | |||||
26 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 36.00 | 1:14.63 | |||||
27 | Hanna Åsbrink | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.27 | 1:14.64 | |||||
28 | Oliwia Kantecki | 2003 | Väsby Simsällskap | 36.22 | 1:15.13 | |||||
29 | Klara Alte | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.64 | 1:15.27 | |||||
30 | Lydia Rintanen | 2002 | Aurajoen Uinti | 36.02 | 1:15.66 | |||||
31 | Linnea Yu Hammarsten | 2002 | Södertälje Simsällskap | 36.62 | 1:16.20 | |||||
32 | Amanda Lindqvist | 2002 | Järfälla Simsällskap | 37.10 | 1:16.36 | |||||
32 | Emma Hansson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 36.88 | 1:16.36 | |||||
34 | Josefin Andersson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 37.70 | 1:16.62 | |||||
35 | Elin Bergman | 2003 | Väsby Simsällskap | 37.37 | 1:16.83 | |||||
36 | Sara Strand | 2002 | Järfälla Simsällskap | 37.38 | 1:17.11 | |||||
37 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 37.74 | 1:17.24 | |||||
38 | Olivia Östlund | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 37.66 | 1:17.37 | |||||
39 | Josefine Iwarson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 37.47 | 1:17.59 | |||||
40 | Elin Andersson | 2003 | Täby Sim | 37.24 | 1:17.84 | |||||
41 | Louise Larsson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 38.21 | 1:18.01 | |||||
42 | Izabelle Lindberg | 2003 | Täby Sim | 37.65 | 1:18.10 | |||||
43 | Elvira Schei | 2003 | Spårvägen Simförening | 38.05 | 1:18.19 | |||||
44 | Thilda Ström | 2003 | Täby Sim | 37.86 | 1:18.59 | |||||
45 | Vendela Lundqvist | 2002 | Södertälje Simsällskap | 38.51 | 1:18.63 | |||||
46 | Susanna Nivenius | 2002 | Spårvägen Simförening | 38.52 | 1:18.83 | |||||
47 | Filippa Tottie-Håkansson | 2003 | Tyresö Simsällskap | 38.26 | 1:18.86 | |||||
48 | Maria Bang | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 38.46 | 1:19.11 | |||||
49 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 38.54 | 1:19.30 | |||||
49 | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | 37.53 | 1:19.30 | |||||
51 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägen Simförening | 38.20 | 1:19.35 | |||||
52 | Tuva Björkén | 2003 | Väsby Simsällskap | 38.21 | 1:19.47 | |||||
53 | Heidi Saluveer | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 38.33 | 1:19.59 | |||||
54 | Alexandra Reiman | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.83 | 1:19.87 | |||||
55 | Emma Lu | 2002 | Väsby Simsällskap | 38.44 | 1:19.88 | |||||
56 | Jennifer Bethiso | 2003 | Södertälje Simsällskap | 39.63 | 1:20.03 | |||||
57 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 39.03 | 1:20.17 | |||||
58 | Nina Takolander | 2003 | Täby Sim | 38.41 | 1:20.51 | |||||
59 | Julia Grill | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 39.49 | 1:20.67 | |||||
60 | Elsa Staaf | 2003 | Strängnäs Simklubb | 39.08 | 1:20.73 | |||||
61 | Lovisa Liljeblad | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 39.31 | 1:20.76 | |||||
62 | Emilia Forsberg | 2003 | Täby Sim | 38.97 | 1:21.15 | |||||
63 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 40.29 | 1:21.71 | |||||
64 | Wilma Stendrake | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 39.99 | 1:21.73 | |||||
65 | Alma Cyrus | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 39.95 | 1:21.79 | |||||
65 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägen Simförening | 40.12 | 1:21.79 | |||||
67 | Vera Backman | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.22 | 1:21.90 | |||||
68 | Emmy Barmark Jardelid | 2002 | Väsby Simsällskap | 40.45 | 1:22.08 | |||||
69 | Emelie Lindström | 2003 | Väsby Simsällskap | 40.02 | 1:22.09 | |||||
70 | Ioana Danes | 2002 | Spårvägen Simförening | 40.14 | 1:22.11 | |||||
71 | Isabella Galway | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 40.07 | 1:22.37 | |||||
72 | Ella Törnqvist | 2003 | Tyresö Simsällskap | 40.48 | 1:22.54 | |||||
73 | Naomi Sterling | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.81 | 1:22.88 | |||||
74 | Therese Taflin Jäghult | 2002 | Väsby Simsällskap | 40.09 | 1:22.96 | |||||
75 | Linnéa Teljstedt | 2003 | Södertälje Simsällskap | 39.75 | 1:22.99 | |||||
76 | Frida Bengtsson | 2003 | Södertälje Simsällskap | 40.88 | 1:23.63 | |||||
77 | Zelma Karlbom | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 40.12 | 1:23.66 | |||||
78 | Felicia Granberg | 2002 | Järfälla Simsällskap | 40.37 | 1:23.70 | |||||
79 | Alice Persson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 41.13 | 1:23.97 | |||||
80 | Sofia Voigt | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.01 | 1:24.06 | |||||
81 | Lisa Candelius | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.72 | 1:24.25 | |||||
82 | Sofia Holmberg | 2002 | Spårvägen Simförening | 41.12 | 1:24.29 | |||||
83 | Andrea Mitrovic | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.45 | 1:24.44 | |||||
84 | Lisa Vinger | 2003 | Södertälje Simsällskap | 40.62 | 1:24.62 | |||||
85 | Angelica Blomberg | 2002 | Södertälje Simsällskap | 41.94 | 1:24.81 | |||||
86 | Linnea Zetterlund | 2003 | Järfälla Simsällskap | 41.14 | 1:25.02 | |||||
87 | Nicole Papachristou | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 40.47 | 1:25.55 | |||||
88 | Emma Parsons | 2002 | Tyresö Simsällskap | 41.72 | 1:25.68 | |||||
89 | Agnes Nyberg | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.37 | 1:26.02 | |||||
90 | Anna Werme | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.54 | 1:26.15 | |||||
91 | Saga Grindberg | 2003 | Täby Sim | 41.85 | 1:26.35 | |||||
92 | Ebba de Besche | 2003 | Järfälla Simsällskap | 41.99 | 1:26.70 | |||||
93 | Klara Hjalt | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 42.09 | 1:26.73 | |||||
94 | Moa Arvehed | 2003 | Järfälla Simsällskap | 42.75 | 1:26.74 | |||||
95 | Amanda Vicente | 2003 | Tyresö Simsällskap | 42.42 | 1:27.18 | |||||
96 | Maja Berngrim | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.09 | 1:27.79 | |||||
97 | Sara Kärvestedt | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.10 | 1:27.93 | |||||
98 | Emma Orrung | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 42.61 | 1:28.05 | |||||
99 | Linn Claesson | 2002 | Ösmo Simsällskap | 43.77 | 1:28.30 | |||||
100 | Anna Jonsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.76 | 1:28.95 | |||||
101 | Iza Ramså Ness | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 43.35 | 1:30.63 | |||||
102 | Sofia Preste | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.60 | 1:30.71 | |||||
103 | Kore Danaë Plunkett | 2003 | Täby Sim | 43.85 | 1:30.76 | |||||
104 | Malin Wahlén | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 44.63 | 1:31.18 | |||||
105 | Adéla Darvish | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.93 | 1:31.35 | |||||
106 | Evelina Porling | 2002 | Södertälje Simsällskap | 44.10 | 1:31.75 | |||||
107 | Ebba Stromberg | 2002 | Väsby Simsällskap | 45.27 | 1:32.24 | |||||
108 | Terése Koivisto | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 44.48 | 1:32.75 | |||||
109 | Simona Yitbarek | 2003 | Södertälje Simsällskap | 46.08 | 1:33.65 | |||||
110 | Ronja Engström | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.21 | 1:33.88 | |||||
111 | Oline Rehnström | 2002 | Väsby Simsällskap | 45.92 | 1:36.43 | |||||
112 | Towalie Hedelin | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 45.88 | 1:36.48 | |||||
113 | Gabriella Klang Fornehed | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.82 | 1:38.44 | |||||
114 | Denise Frejd | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 49.76 | 1:39.26 | |||||
115 | Mimmi Krekula | 2003 | Väsby Simsällskap | 50.36 | 1:42.91 | |||||
116 | Saga Thyrberg | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 56.45 | 1:53.60 | |||||
- | Dorota Krause | 2002 | Väsby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Julia Gunneriusson | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Louise Haglund | 2003 | Strängnäs Simklubb | DNS | ||||||
- | Puma Viazovskaia | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | DNS | ||||||
- | Malin Flodin | 2002 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Rebecka Ishaq | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
- | Vilma Müller | 2002 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 08 oktober 2016 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 12:15 |