2020-06-05   04:37:38
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Picasso Cup

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Picasso Cup    Utskriftsdatum  02 oktober 2016   
  Tävlingsort  Kristinehamn    Utskriftstid  11:55   
  Arrangör  Kristinehamns SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 oktober 2016         
 
 
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lex Albringer  2007  Karlstads Simsällskap            45.43   
Oskar Mathisen  2009  Karlstads Simsällskap            1:07.95   
Johan Pellfolk  2007  Karlstads Simsällskap            1:15.49   
Zander Holmgren  2007  Karlstads Simsällskap            1:23.62   
Alexander Albringer  2007  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap            39.50   
Oskar Glawing  2005  Finspångs Simklubb            42.69   
Tim Weghammar  2005  Säffle Simsällskap            45.85   
Erik Pellfolk  2005  Karlstads Simsällskap            45.87   
Hugo Eriksson  2006  Finspångs Simklubb            47.50   
Melker Hedberg  2006  Karlstads Simsällskap            54.00   
Max Zakrisson  2006  Köpings Simsällskap            55.90   
Casper Larsson  2006  Simklubben Solsta            57.91   
Emil Lundgren  2006  Karlstads Simsällskap            1:13.08   
Adam Feki  2005  Säffle Simsällskap            DNS   
Erik Bjurenhed  2006  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 12 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap            37.05   
Anton Svennberg  2002  Örebro Simallians            38.44   
Linus Lindkvist  2003  Deje Simsällskap            39.52   
Kevin Cao  2003  Örebro Simallians            39.94   
Dominik Stefanovic  2003  Finspångs Simklubb            41.02   
Emil Wåhlén  2004  Grums Simsällskap            42.87   
Sina Atashfaraz  2003  Örebro Simallians            43.13   
Lazar Jovancic  2004  Karlstads Simsällskap            43.25   
Filip Hedin  2003  Karlstads Simsällskap            44.05   
10  Edvin Axelsson  2004  Grums Simsällskap            44.07   
11  Axel Hedberg  2004  Karlstads Simsällskap            45.30   
12  Adam Cullberg  2003  Örebro Simallians            47.27   
13  Hugo Koivumäki  2004  Mellerud Simklubb            47.91   
14  Nathaniel Miles  2004  Örebro Simallians            48.05   
15  Emil Axelsson  2004  Grums Simsällskap            48.66   
16  Ali Arian  2004  Säffle Simsällskap            52.89   
Adrian Tallroth  2004  Örebro Simallians            DNS   
William Lindblom  2004  Arvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap            34.03   
Jesper Andersson  1996  Deje Simsällskap            37.22   
Oscar Mejsten  2000  Örebro Simallians            37.41   
Markus Engström  2001  Örebro Simallians            38.74   
Niklas Johansson  1996  Simklubben Solsta            39.61   
Eric Mejsten  2000  Örebro Simallians            41.26   
Anton Daggert  1993  Örebro Simallians            47.58   
Jusuf Pasalic  2001  Arvika Simsällskap            52.44   
Max Hollsten  1999  Kristinehamns Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  02 oktober 2016 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  11:55 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner