Resultater for Gentofte Open 2016 - Kortbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open 2016 | Udskriftsdato | 17 september 2016 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 11:59 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 september 2016 |
Løb 21, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Josephine Thomsen | 2005 | 36.48 | 1:20.33 | ||||||
Herlev Svømning | 1:20.30 | |||||||||
2 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | 39.16 | 1:22.93 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:30.69 | |||||||||
3 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 38.99 | 1:23.50 | ||||||
Herlev Svømning | 1:22.32 | |||||||||
4 | Caroline Koch | 2005 | 40.51 | 1:25.82 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:27.38 | |||||||||
5 | Anna R. Strøbek | 2005 | 42.47 | 1:29.37 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:37.14 | |||||||||
6 | Sofia Wickmann Elkjær | 2005 | 39.82 | 1:29.70 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:34.73 | |||||||||
7 | Mathilde Pihl | 2005 | 47.37 | 1:31.77 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:30.11 | |||||||||
8 | Emma S. Kristensen | 2005 | 42.89 | 1:31.79 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:35.27 | |||||||||
9 | Rebecca Chur Fischer | 2005 | 43.64 | 1:32.77 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:31.08 | |||||||||
10 | Frederikke Kofod Schak | 2005 | 42.91 | 1:36.60 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:45.83 | |||||||||
11 | Neve Morrison | 2005 | 44.35 | 1:38.87 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:41.44 | |||||||||
12 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | 48.24 | 1:39.63 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:45.00 | |||||||||
13 | Amalie-Victoria Kaae | 2005 | 49.41 | 1:41.43 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:43.34 | |||||||||
14 | Emilia Clara Lindberg | 2005 | 48.39 | 1:44.63 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:45.12 | |||||||||
15 | Alberte Enggaard | 2005 | 48.61 | 1:47.71 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:43.98 | |||||||||
- | Thea Møller Larsen | 2005 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:37.86 | |||||||||
- | Kathrine E. Larsen | 2005 | DSQ | afslut mave 50m | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:45.83 | |||||||||
- | Tate Green | 2006 | DSQ | tyvstart | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:39.44 | |||||||||
Løb 21, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 33.32 | 1:12.22 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:16.00 | |||||||||
2 | Frederikke Falk-List | 2004 | 33.14 | 1:12.51 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:16.37 | |||||||||
3 | Anne Sofie Evald | 2004 | 36.68 | 1:16.47 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:17.71 | |||||||||
4 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 34.62 | 1:17.04 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:22.24 | |||||||||
5 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 36.39 | 1:20.35 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:26.88 | |||||||||
6 | Clara Toft | 2004 | 37.66 | 1:20.40 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:19.37 | |||||||||
7 | Sarah Holm Clausen | 2004 | 38.48 | 1:23.16 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:24.60 | |||||||||
8 | Maya Ehlers Hansen | 2004 | 38.61 | 1:25.13 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:39.57 | |||||||||
9 | Signe Astrup Taul | 2004 | 39.80 | 1:25.33 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:37.41 | |||||||||
10 | Tanja-Marie Mathies | 2004 | 41.94 | 1:25.41 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:37.17 | |||||||||
11 | Anja Xin Andersen | 2004 | 40.65 | 1:25.84 | ||||||
Herlev Svømning | 1:25.11 | |||||||||
12 | Laura Kristensen | 2004 | 40.96 | 1:26.75 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:35.56 | |||||||||
13 | Laura Thorlund Jensen | 2004 | 44.59 | 1:30.05 | ||||||
Herlev Svømning | 1:28.74 | |||||||||
14 | Karoline K. Larsen | 2004 | 44.67 | 1:31.97 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:42.80 | |||||||||
15 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | 45.02 | 1:32.73 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:30.85 | |||||||||
16 | Sara-Louise Andersen | 2004 | 45.83 | 1:34.66 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:46.93 | |||||||||
- | Elisabeth Roskær | 2004 | DSQ | afslut meve 50m | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:21.94 | |||||||||
Løb 21, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Mia Rindshøj | 2003 | 31.08 | 1:08.46 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:08.08 | |||||||||
2 | Caroline Brink | 2003 | 33.49 | 1:09.53 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.70 | |||||||||
3 | Tine Petersen | 2003 | 34.01 | 1:12.60 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.84 | |||||||||
4 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | 35.73 | 1:16.10 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.12 | |||||||||
5 | Ella Stenholt | 2003 | 35.32 | 1:16.93 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:16.98 | |||||||||
6 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 36.63 | 1:17.65 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:15.37 | |||||||||
7 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | 37.56 | 1:18.75 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:19.20 | |||||||||
8 | Viola Demuth Andersen | 2003 | 37.95 | 1:19.89 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:20.71 | |||||||||
9 | Maria Hagen | 2003 | 36.90 | 1:19.94 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:17.80 | |||||||||
10 | Helene Jensen | 2003 | 37.10 | 1:20.04 | ||||||
Herlev Svømning | 1:19.42 | |||||||||
11 | Thea Jacobsen | 2003 | 38.90 | 1:22.86 | ||||||
Herlev Svømning | 1:25.63 | |||||||||
12 | Emilie Nepper-Christensen | 2003 | 38.65 | 1:23.28 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:28.29 | |||||||||
13 | Carla Lyhne Weiner | 2003 | 40.18 | 1:23.86 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:25.96 | |||||||||
14 | Ida Hebeltoft | 2003 | 39.37 | 1:24.03 | ||||||
Herlev Svømning | 1:25.17 | |||||||||
15 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 38.14 | 1:24.73 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:20.39 | |||||||||
16 | Rebecca Sangild | 2003 | 38.94 | 1:25.44 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:23.93 | |||||||||
17 | Karoline Kortbæk | 2003 | 39.75 | 1:25.76 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:22.57 | |||||||||
18 | Mette Tofte Jørgensen | 2003 | 41.19 | 1:27.28 | ||||||
Rønne Svømme Klub | 1:29.60 | |||||||||
19 | Ida Oest | 2003 | 42.66 | 1:27.68 | ||||||
Herlev Svømning | 1:30.01 | |||||||||
20 | Norah Szczepanski | 2003 | 41.82 | 1:30.05 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:27.63 | |||||||||
21 | Rebecca Andersen | 2003 | 45.29 | 1:30.81 | ||||||
Rønne Svømme Klub | 1:29.98 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.00 | Udskriftsdato | 17 september 2016 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:59 |