Resultat för Gentofte Open 2016 - Kortbane
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Gentofte Open 2016 |
|
Udskriftsdato |
16 september 2016 |
|
|
Stævne by |
Gentofte |
|
Udskriftstidspunkt |
19:01 |
|
|
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
16 september 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Amalie Michelsen |
2003 |
|
|
34.36 |
1:14.27 |
1:55.75 |
|
2:37.74 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:37.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sofia Norre Bendt |
2003 |
|
|
38.35 |
1:24.13 |
2:12.11 |
|
3:00.95 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
3:45.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Cathrine Toftelund Larsen |
2003 |
|
|
38.82 |
1:25.62 |
2:14.69 |
|
3:02.90 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
3:40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ella Stenholt |
2003 |
|
|
38.04 |
1:27.10 |
2:18.69 |
|
3:10.87 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
3:30.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Maria Hagen |
2003 |
|
|
38.75 |
1:27.77 |
2:22.40 |
|
3:15.80 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
3:45.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Karoline Kortbæk |
2003 |
|
|
40.47 |
1:29.77 |
2:24.88 |
|
3:23.32 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
3:40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2002 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Regitze Gaard |
2001 |
|
|
31.53 |
1:05.95 |
1:41.59 |
|
2:16.31 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:16.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mia Steen Duus |
2001 |
|
|
31.90 |
1:08.14 |
1:45.51 |
|
2:22.97 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:28.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jessica Yu Mortensen |
2000 |
|
|
33.59 |
1:10.50 |
1:47.90 |
|
2:25.92 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:19.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Amanda Egerod Lund |
2000 |
|
|
33.24 |
1:10.40 |
1:48.40 |
|
2:26.49 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:24.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Laura Findahl Andersen |
2001 |
|
|
33.86 |
1:11.26 |
1:50.04 |
|
2:29.15 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:28.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nikoline Nielsen |
2001 |
|
|
35.34 |
1:14.60 |
1:54.60 |
|
2:35.83 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:33.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Michelle Mortensen |
2002 |
|
|
33.46 |
1:12.91 |
1:54.64 |
|
2:36.24 |
|
|
Gladsaxe Idræts Forening |
2:35.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Cecilie Porsdal |
2002 |
|
|
34.74 |
1:14.53 |
1:55.81 |
|
2:36.74 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:36.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emilia Steen |
2002 |
|
|
35.07 |
1:15.65 |
2:00.24 |
|
2:47.19 |
|
|
Rønne Svømme Klub |
2:38.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Victoria Leth |
2002 |
|
|
36.53 |
1:18.83 |
2:02.99 |
|
2:48.78 |
|
|
Gladsaxe Idræts Forening |
2:51.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Maria Borre Jacobsen |
2001 |
|
|
37.39 |
1:20.19 |
2:06.00 |
|
2:52.94 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:47.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Olivia Olivarius Vølund |
2002 |
|
|
39.44 |
1:25.09 |
2:11.50 |
|
2:56.38 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
3:04.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Nikoline Biltoft-Jensen |
2001 |
|
|
36.51 |
1:23.31 |
2:14.66 |
|
3:00.66 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
3:04.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Katrine Brandt Nielsen |
2002 |
|
|
39.72 |
1:26.94 |
2:17.03 |
|
3:06.78 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:51.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Claudia Sperling |
2002 |
|
|
38.85 |
1:25.45 |
2:16.45 |
|
3:07.72 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:55.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Ida Gelineck Padborg |
2002 |
|
|
40.74 |
1:29.93 |
2:24.56 |
|
3:19.63 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
3:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Liva Schmid |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
svøm på ryg 175m |
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:44.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1918-1999 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maj Howardsen |
1997 |
|
|
30.81 |
1:04.82 |
1:39.53 |
|
2:16.11 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:14.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Caroline Erichsen |
1998 |
|
|
30.61 |
1:04.96 |
1:40.35 |
|
2:17.10 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:13.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anna Boutrup |
1998 |
|
|
33.76 |
1:11.18 |
1:49.19 |
|
2:27.03 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:25.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Marina Heller Hansen |
1994 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:13.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.00 |
Udskriftsdato |
16 september 2016 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
19:01 |
|