2018-10-17   20:29:51
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM for hold - 1. division

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag formiddag

Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMH, 1. divison    Udskriftsdato  18 april 2009   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  12:21   
  Arrangør  Swim Team Esbjerg & Dansk Svømmeunion         
 
 
Løb 10, 4X100m Butterfly Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub                   











 
A6 Damer  1991    656          4:22.30   
  A6                   
  Marianne Duijm  1993      31.59  1:08.17      1:08.17   
  Sofie Seheim  1991      29.85  1:04.18      2:12.35   
  Cæcilie Kisby Jensen  1993      31.46  1:07.21      3:19.56   
  Kristina Thomsen  1991      29.35  1:02.74      4:22.30   
                     
Herning Killerwhales    656          4:22.31   
  Herning Svømmeklub                   
  Nanna Lunding  1991      30.82  1:04.68      1:04.68   
  Iben Rohde  1994      31.41  1:09.13      2:13.81   
  Mathilde Balle  1989      29.48  1:04.47      3:18.28   
  Heidi Mikkelsen  1985      29.38  1:04.03      4:22.31   
                     
Hovedstaden Damer  1984    610          4:28.75   
  Swim Team Hovedstaden                   
  Emma Aabroe  1994      31.07  1:06.51      1:06.51   
  Julie Leth-Espensen  1992      28.84  1:02.57      2:09.08   
  Mathilde Huss-Hansen  1994      31.98  1:09.79      3:18.87   
  Sofie Greve Dideriksen  1989      32.09  1:09.88      4:28.75   
                     
Gsc Damer    596          4:30.86   
  Gladsaxe Idræts Forenin                   
  Trine Søby  1991      31.12  1:06.43      1:06.43   
  Katrine Axelsen  1992      30.83  1:07.55      2:13.98   
  Tenna Larsson  1989      32.09  1:09.20      3:23.18   
  Ida Skaanning-Norris  1991      31.02  1:07.68      4:30.86   
                     
Køge Damer    578          4:33.58   
  Køge Svømmeklub                   
  Kia Hansen  1995      31.48  1:08.05      1:08.05   
  Simone Norman Pedersen  1993      31.18  1:07.31      2:15.36   
  Iben Fjord Kjærsgaard  1995      32.77  1:10.51      3:25.87   
  Caroline Eskildsen  1995      30.95  1:07.71      4:33.58   
                     
Usg Damer    573          4:34.45   
  U.S.G                   
  Line Lund  1981      31.80  1:08.29      1:08.29   
  Maria Fjallstein  1981      31.42  1:08.19      2:16.48   
  Ann Sophie C. Lønnberg  1983      32.64  1:12.06      3:28.54   
  Astrid Eliasen  1986      30.32  1:05.91      4:34.45   
                     
Elitesvøm Esbjerg Damer    567          4:35.33   
  EliteSvøm Esbjerg                   
  Sidse Kehlet  1996      32.37  1:09.36      1:09.36   
  Katja Søndergaard  1992      30.70  1:07.92      2:17.28   
  Laura Jacobsen Barlo  1992      31.71  1:08.43      3:25.71   
  Anette Hansen  1988      32.05  1:09.62      4:35.33   
                     
Hsc Damer    541          4:39.65   
  Holstebro Svømme Club                   
  Louise B. Dalgaard  1990      32.19  1:09.80      1:09.80   
  Lena Torsland Pedersen  1992      37.10  1:20.16      2:29.96   
  Mathilde Pugholm Hvid  1990      29.75  1:03.49      3:33.45   
  Sofie Thorsø  1992      31.39  1:06.20      4:39.65   
                     
Gentofte Damer    533          4:41.09   
  Gentofte Svømme Klub                   
  Caroline Grønbech  1993      34.54  1:15.66      1:15.66   
  Klara Grønne Leth  1990      31.24  1:05.79      2:21.45   
  Josephine Uhrbrand  1991      31.92  1:06.14      3:27.59   
  Laura Kragholm  1995      33.89  1:13.50      4:41.09   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.02 
Licens til Swim Team Esbjerg 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark