Resultat för DM for hold - 1. division
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH, 1. divison | Udskriftsdato | 18 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:08 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg & Dansk Svømmeunion |
Løb 1, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Herning Killerwhales | 0 | 773 | 1:34.51 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Lars Arnbak | 1981 | 24.11 | 24.11 | |||||||
Casper Iversen | 1991 | 22.85 | 46.96 | |||||||
Jens Glent Abildgaard | 1991 | 23.80 | 1:10.76 | |||||||
Kim Hansen | 1987 | 23.75 | 1:34.51 | |||||||
2 | Usg Herrer | 0 | 760 | 1:35.05 | ||||||
U.S.G | ||||||||||
Toke Pedersen | 1981 | 24.70 | 24.70 | |||||||
Christian Oldenburg | 1983 | 23.84 | 48.54 | |||||||
Anders Kilen | 1975 | 23.67 | 1:12.21 | |||||||
Andreas Overbeck Petersen | 1983 | 22.84 | 1:35.05 | |||||||
3 | Gsc Herrer | 0 | 743 | 1:35.76 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
Anders Blume | 1990 | 23.60 | 23.60 | |||||||
Thorbjørn H. Christensen | 1989 | 23.71 | 47.31 | |||||||
Ulrik Rosenkvist Schultz | 1992 | 24.08 | 1:11.39 | |||||||
Marc Sørensen | 1982 | 24.37 | 1:35.76 | |||||||
4 | Elitesvøm Esbjerg Herrer | 0 | 671 | 1:39.07 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Martin Sander Pedersen | 1992 | 25.21 | 25.21 | |||||||
Sørin Martin Johannessen | 1991 | 24.25 | 49.46 | |||||||
Peter Lund Hansen | 1992 | 24.99 | 1:14.45 | |||||||
Steffan Hansen | 1990 | 24.62 | 1:39.07 | |||||||
5 | Gentofte Herrer | 0 | 669 | 1:39.16 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Henrik Frandsen | 1980 | 25.13 | 25.13 | |||||||
Jonathan Ahm | 1978 | 23.78 | 48.91 | |||||||
Pierre Houdet | 1989 | 24.41 | 1:13.32 | |||||||
Gustav Håkonsson | 1994 | 25.84 | 1:39.16 | |||||||
6 | Køge Herrer | 0 | 667 | 1:39.28 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Frederik Christensen | 1992 | 25.54 | 25.54 | |||||||
Kim Henriksen | 1989 | 25.02 | 50.56 | |||||||
Christian Warm | 1992 | 24.63 | 1:15.19 | |||||||
Emil Eriksen | 1983 | 24.09 | 1:39.28 | |||||||
7 | Hovedstaden Herrer | 1988 | 646 | 1:40.33 | ||||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
Victor G. Ludvigsen | 1992 | 25.24 | 25.24 | |||||||
Joakim Ro-Poulsen | 1988 | 24.65 | 49.89 | |||||||
Mathias Andersen | 1987 | 26.04 | 1:15.93 | |||||||
Morten S. Andersen | 1984 | 24.40 | 1:40.33 | |||||||
8 | Hsc Herrer | 1992 | 638 | 1:40.75 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Philip Dreyer | 1990 | 24.66 | 24.66 | |||||||
Dennis Skov Gravsen | 1991 | 26.04 | 50.70 | |||||||
Kristian Trier Nipper | 1992 | 25.85 | 1:16.55 | |||||||
Lars Schmidt | 1987 | 24.20 | 1:40.75 | |||||||
9 | A6 Herrer | 1982 | 635 | 1:40.94 | ||||||
A6 | ||||||||||
Jannik Damm | 1983 | 25.77 | 25.77 | |||||||
Jens Antonsen | 1982 | 25.02 | 50.79 | |||||||
Frederik Andersen | 1994 | 26.37 | 1:17.16 | |||||||
Patrick Hesselberg | 1991 | 23.78 | 1:40.94 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Swim Team Esbjerg |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH, 1. divison | Udskriftsdato | 18 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:11 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg & Dansk Svømmeunion |
Løb 2, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | A6 Damer | 1991 | 707 | 1:49.85 | ||||||
A6 | ||||||||||
Sofie Seheim | 1991 | 28.45 | 28.45 | |||||||
Kristina Thomsen | 1991 | 26.29 | 54.74 | |||||||
Charlotte Jensen | 1992 | 27.45 | 1:22.19 | |||||||
Frederikke Matthiassen | 1996 | 27.66 | 1:49.85 | |||||||
2 | Herning Killerwhales | 0 | 703 | 1:50.04 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Heidi Mikkelsen | 1985 | 26.75 | 26.75 | |||||||
Tea L. Christensen | 1989 | 27.41 | 54.16 | |||||||
Mathilde Balle | 1989 | 27.04 | 1:21.20 | |||||||
Camilla Andersen | 1993 | 28.84 | 1:50.04 | |||||||
3 | Køge Damer | 0 | 670 | 1:51.85 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Christina Munkholm | 1996 | 28.52 | 28.52 | |||||||
Mathilde Jensen | 1988 | 27.78 | 56.30 | |||||||
Iben Fjord Kjærsgaard | 1995 | 28.40 | 1:24.70 | |||||||
Caroline Eskildsen | 1995 | 27.15 | 1:51.85 | |||||||
4 | Usg Damer | 0 | 667 | 1:51.99 | ||||||
U.S.G | ||||||||||
Mette Friis-Olsen | 1985 | 28.30 | 28.30 | |||||||
Astrid Eliasen | 1986 | 27.79 | 56.09 | |||||||
Line Lund | 1981 | 27.57 | 1:23.66 | |||||||
Maria B. Knudsen | 1974 | 28.33 | 1:51.99 | |||||||
5 | Hovedstaden Damer | 1984 | 656 | 1:52.61 | ||||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
Signe-Marie Bay Andersen | 1986 | 27.39 | 27.39 | |||||||
Louise Delani | 1984 | 29.02 | 56.41 | |||||||
Miriam Stupak Møller | 1994 | 28.12 | 1:24.53 | |||||||
Julie F. V. Christensen | 1995 | 28.08 | 1:52.61 | |||||||
6 | Gsc Damer | 0 | 638 | 1:53.64 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
Tenna Larsson | 1989 | 27.94 | 27.94 | |||||||
Caroline Øhrstrøm | 1995 | 29.05 | 56.99 | |||||||
Siv Nilsson Pedersen | 1995 | 28.69 | 1:25.68 | |||||||
Maika Larsson | 1993 | 27.96 | 1:53.64 | |||||||
7 | Hsc Damer | 0 | 588 | 1:56.83 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Kamilla Malczynska | 1993 | 29.71 | 29.71 | |||||||
Malene Knudsen | 1993 | 29.83 | 59.54 | |||||||
Katarina S. Thomsen | 1991 | 29.34 | 1:28.88 | |||||||
Astrid Brink Hundebøl | 1991 | 27.95 | 1:56.83 | |||||||
8 | Elitesvøm Esbjerg Damer | 0 | 582 | 1:57.22 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Anette Hansen | 1988 | 28.93 | 28.93 | |||||||
Iben Nielsen | 1994 | 30.02 | 58.95 | |||||||
Katja Søndergaard | 1992 | 28.47 | 1:27.42 | |||||||
Camilla Mikkelsen | 1993 | 29.80 | 1:57.22 | |||||||
9 | Gentofte Damer | 0 | 571 | 1:57.94 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Emilie Egesborg | 1992 | 27.95 | 27.95 | |||||||
Sarah Bro | 1996 | 29.06 | 57.01 | |||||||
Olivia Ane Frey | 1994 | 29.85 | 1:26.86 | |||||||
Laura Kragholm | 1995 | 31.08 | 1:57.94 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Swim Team Esbjerg |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH, 1. divison | Udskriftsdato | 18 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:31 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg & Dansk Svømmeunion |
Løb 3, 400m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Simon Westh | 1990 | 683 | 1:00.47 | 2:10.83 | 3:28.27 | 4:35.79 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
2 | Martin Wagner | 1991 | 663 | 1:04.59 | 2:16.79 | 3:36.42 | 4:38.55 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
3 | Stefan B. Høgild | 1991 | 651 | 1:03.02 | 2:16.10 | 3:36.19 | 4:40.17 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sigurd Greve Dideriksen | 1992 | 623 | 1:04.42 | 2:15.37 | 3:39.62 | 4:44.28 | |||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
5 | Anders Møller | 1991 | 615 | 1:03.21 | 2:13.64 | 3:38.45 | 4:45.64 | |||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
6 | Martin G. Hansen | 1992 | 614 | 1:04.70 | 2:18.74 | 3:39.00 | 4:45.74 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Rasmus Busk Sørensen | 1991 | 582 | 1:06.14 | 2:20.75 | 3:45.69 | 4:50.84 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Lasse Thorup Olesen | 1985 | 577 | 1:06.94 | 2:26.88 | 3:44.82 | 4:51.72 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Otto Linnet | 1988 | 547 | 1:02.31 | 2:21.59 | 3:49.81 | 4:56.96 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Nour Hermiz | 1994 | 528 | 1:05.55 | 2:26.42 | 3:50.74 | 5:00.39 | |||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
11 | Lars Merl | 1993 | 523 | 1:09.45 | 2:29.94 | 3:51.47 | 5:01.46 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
12 | Morten Bak Hansen | 1995 | 517 | 1:11.18 | 2:25.98 | 3:57.84 | 5:02.55 | |||
A6 | ||||||||||
13 | Peter Wittenwiler | 1994 | 495 | 1:10.60 | 2:29.16 | 3:58.62 | 5:06.99 | |||
A6 | ||||||||||
14 | Peter Schultz | 1976 | 493 | 1:06.55 | 2:24.30 | 3:58.64 | 5:07.43 | |||
U.S.G | ||||||||||
15 | Søren Schebel Steg | 1992 | 492 | 1:07.75 | 2:28.37 | 3:54.90 | 5:07.68 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
16 | Jacob Clement Nielsen | 1987 | 459 | 1:09.51 | 2:26.82 | 4:02.89 | 5:14.82 | |||
U.S.G | ||||||||||
17 | Martin Collignon | 1992 | 449 | 1:10.57 | 2:31.99 | 4:06.20 | 5:17.19 | |||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
18 | Mark Meyer Poulsen | 1994 | 443 | 1:12.79 | 2:37.68 | 4:03.09 | 5:18.57 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Swim Team Esbjerg |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH, 1. divison | Udskriftsdato | 18 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:50 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg & Dansk Svømmeunion |
Løb 4, 400m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Julie Leth-Espensen | 1992 | 794 | 1:04.68 | 2:21.68 | 3:42.76 | 4:50.57 | |||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
2 | Mette Marie Blæsbjerg | 1993 | 675 | 1:13.35 | 2:25.97 | 3:57.01 | 5:06.74 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Simone Norman Pedersen | 1993 | 673 | 1:10.71 | 2:27.52 | 3:56.76 | 5:06.97 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kia Hansen | 1995 | 667 | 1:09.93 | 2:29.02 | 3:59.95 | 5:07.98 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Ida Skaanning-Norris | 1991 | 661 | 1:10.65 | 2:28.45 | 3:58.91 | 5:08.86 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
6 | Marianne Duijm | 1993 | 634 | 1:11.10 | 2:32.46 | 4:02.82 | 5:13.18 | |||
A6 | ||||||||||
7 | Mathilde Huss-Hansen | 1994 | 628 | 1:11.77 | 2:33.02 | 4:05.03 | 5:14.22 | |||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
8 | Simone Friis Hansen | 1995 | 625 | 1:15.28 | 2:36.44 | 4:02.11 | 5:14.74 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Melizza Petersen | 1994 | 612 | 1:12.88 | 2:32.57 | 4:04.50 | 5:16.80 | |||
A6 | ||||||||||
10 | Louise B. Dalgaard | 1990 | 612 | 1:16.61 | 2:38.58 | 4:05.31 | 5:16.85 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
11 | Klara Grønne Leth | 1990 | 600 | 1:10.45 | 2:34.59 | 4:05.32 | 5:18.94 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Siv Nilsson Pedersen | 1995 | 580 | 1:16.03 | 2:36.82 | 4:11.07 | 5:22.67 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
13 | Cecilia Jespersen | 1993 | 577 | 1:17.99 | 2:36.95 | 4:09.15 | 5:23.21 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Sidse Kehlet | 1996 | 564 | 1:12.74 | 2:36.58 | 4:09.43 | 5:25.57 | |||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
15 | Sarah Bro | 1996 | 563 | 1:17.79 | 2:37.89 | 4:13.03 | 5:25.82 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
16 | Ann Sophie C. Lønnberg | 1983 | 526 | 1:16.10 | 2:40.02 | 4:20.14 | 5:33.21 | |||
U.S.G | ||||||||||
17 | Mette Grauballe | 1995 | 513 | 1:17.43 | 2:42.13 | 4:18.37 | 5:35.97 | |||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
18 | Maria Fjallstein | 1981 | 511 | 1:15.12 | 2:40.46 | 4:18.79 | 5:36.56 | |||
U.S.G | ||||||||||
- | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | DSQ | Flyben i bryst | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Swim Team Esbjerg |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH, 1. divison | Udskriftsdato | 18 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:59 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg & Dansk Svømmeunion |
Løb 5, 100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anders Blume | 1990 | 800 | 24.19 | 50.04 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
2 | Lars Arnbak | 1981 | 695 | 25.22 | 52.43 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Thorbjørn H. Christensen | 1989 | 688 | 25.58 | 52.61 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
4 | Tim Jensen | 1984 | 680 | 25.23 | 52.83 | |||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
5 | Jonathan Ahm | 1978 | 674 | 25.67 | 52.98 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Patrick Hesselberg | 1991 | 672 | 25.63 | 53.03 | |||||
A6 | ||||||||||
7 | Casper Iversen | 1991 | 641 | 25.16 | 53.86 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Christian Oldenburg | 1983 | 637 | 26.12 | 53.98 | |||||
U.S.G | ||||||||||
9 | Lars Schmidt | 1987 | 620 | 26.60 | 54.46 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Anders Kilen | 1975 | 613 | 26.41 | 54.68 | |||||
U.S.G | ||||||||||
10 | Martin Sander Pedersen | 1992 | 613 | 26.13 | 54.68 | |||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
12 | Mark von H. Poetry Vogel | 1970 | 601 | 25.85 | 55.04 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
13 | Christian Warm | 1992 | 597 | 26.81 | 55.17 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
14 | Frederik Christensen | 1992 | 560 | 26.95 | 56.34 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
15 | Victor G. Ludvigsen | 1992 | 560 | 26.31 | 56.37 | |||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
16 | Sørin Martin Johannessen | 1991 | 538 | 27.94 | 57.12 | |||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
16 | Frederik Bielefeldt | 1991 | 538 | 26.67 | 57.12 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
18 | Frederik Andersen | 1994 | 503 | 27.73 | 58.39 | |||||
A6 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Swim Team Esbjerg |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH, 1. divison | Udskriftsdato | 18 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:05 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg & Dansk Svømmeunion |
Løb 6, 100m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Signe-Marie Bay Andersen | 1986 | 755 | 28.17 | 57.58 | |||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
2 | Trine Søby | 1991 | 715 | 28.73 | 58.61 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
3 | Tenna Larsson | 1989 | 683 | 28.90 | 59.51 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
4 | Mathilde Balle | 1989 | 676 | 29.01 | 59.74 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Tea L. Christensen | 1989 | 652 | 29.47 | 1:00.44 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Line Lund | 1981 | 630 | 29.64 | 1:01.14 | |||||
U.S.G | ||||||||||
7 | Julie Langhorn | 1994 | 618 | 29.61 | 1:01.54 | |||||
A6 | ||||||||||
8 | Christina Munkholm | 1996 | 618 | 30.07 | 1:01.55 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mette Friis-Olsen | 1985 | 612 | 29.40 | 1:01.73 | |||||
U.S.G | ||||||||||
10 | Emilie Egesborg | 1992 | 608 | 29.56 | 1:01.89 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Miriam Stupak Møller | 1994 | 604 | 29.89 | 1:02.02 | |||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
12 | Frederikke Matthiassen | 1996 | 599 | 29.19 | 1:02.17 | |||||
A6 | ||||||||||
13 | Astrid Brink Hundebøl | 1991 | 588 | 29.84 | 1:02.56 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
14 | Iben Fjord Kjærsgaard | 1995 | 581 | 30.69 | 1:02.82 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
15 | Anette Hansen | 1988 | 572 | 30.45 | 1:03.15 | |||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
16 | Katja Søndergaard | 1992 | 570 | 30.71 | 1:03.22 | |||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
17 | Katarina S. Thomsen | 1991 | 552 | 30.52 | 1:03.89 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
18 | Olivia Ane Frey | 1994 | 532 | 31.16 | 1:04.69 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Swim Team Esbjerg |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH, 1. divison | Udskriftsdato | 18 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:02 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg & Dansk Svømmeunion |
Løb 7, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Lasse Sangild | 1990 | 698 | 1:01.46 | 2:05.50 | 3:11.49 | 4:17.44 | 16:17.53 | ||
Herning Svømmeklub | 5:24.23 | 6:29.64 | 7:35.09 | 8:40.34 | ||||||
9:45.68 | 10:51.11 | 11:56.41 | 13:02.11 | |||||||
14:08.14 | 15:13.35 | |||||||||
2 | Andreas B. Hiltmar | 1993 | 674 | 1:04.40 | 2:11.82 | 3:19.43 | 4:26.48 | 16:28.74 | ||
Herning Svømmeklub | 5:32.54 | 6:38.45 | 7:44.81 | 8:50.91 | ||||||
9:56.48 | 11:02.08 | 12:06.88 | 13:12.76 | |||||||
14:18.44 | 15:24.35 | |||||||||
3 | Christian Paaske | 1992 | 650 | 1:02.60 | 2:09.12 | 3:15.87 | 4:22.99 | 16:41.14 | ||
Køge Svømmeklub | 5:30.28 | 6:37.01 | 7:44.50 | 8:52.28 | ||||||
9:59.80 | 11:06.99 | 12:14.39 | 13:21.38 | |||||||
14:29.38 | 15:36.60 | |||||||||
4 | Thor Andersen | 1992 | 642 | 1:00.55 | 2:06.18 | 3:12.48 | 4:18.46 | 16:45.16 | ||
Gladsaxe Idræts Forenin | 5:25.43 | 6:32.75 | 7:40.09 | 8:48.22 | ||||||
9:56.19 | 11:04.08 | 12:11.62 | 13:20.62 | |||||||
14:28.76 | 15:37.25 | |||||||||
5 | Rasmus Busk Sørensen | 1991 | 610 | 1:05.74 | 2:13.32 | 3:21.64 | 4:30.74 | 17:02.16 | ||
Holstebro Svømme Club | 5:40.07 | 6:49.38 | 7:58.92 | 9:07.04 | ||||||
10:15.69 | 11:23.20 | 12:31.44 | 13:39.80 | |||||||
14:49.15 | 15:57.58 | |||||||||
6 | Morten Hansen | 1993 | 605 | 1:02.71 | 2:09.60 | 3:16.94 | 4:25.08 | 17:05.29 | ||
EliteSvøm Esbjerg | 5:33.21 | 6:41.44 | 7:50.23 | 8:58.60 | ||||||
10:07.07 | 11:15.68 | 12:25.34 | 13:35.65 | |||||||
14:45.70 | 15:54.92 | |||||||||
7 | Nikolaj Satterup Hansen | 1994 | 594 | 1:03.05 | 2:10.22 | 3:18.31 | 4:27.23 | 17:11.72 | ||
Gladsaxe Idræts Forenin | 5:36.48 | 6:45.94 | 7:55.84 | 9:05.48 | ||||||
10:14.70 | 11:24.64 | 12:34.08 | 13:44.07 | |||||||
14:55.03 | 16:04.85 | |||||||||
8 | Simon Albrechtsen | 1993 | 590 | 1:03.76 | 2:11.87 | 3:21.00 | 4:30.22 | 17:13.99 | ||
Gentofte Svømme Klub | 5:39.93 | 6:50.22 | 8:01.08 | 9:11.03 | ||||||
10:22.05 | 11:31.64 | 12:40.93 | 13:50.47 | |||||||
14:59.36 | 16:08.07 | |||||||||
9 | Jonathan Willems | 1993 | 589 | 1:05.00 | 2:13.85 | 3:23.84 | 4:32.99 | 17:14.18 | ||
Swim Team Hovedstaden | 5:43.72 | 6:52.61 | 8:03.85 | 9:14.63 | ||||||
10:22.27 | 11:31.61 | 12:39.97 | 13:50.31 | |||||||
14:59.80 | 16:09.13 | |||||||||
10 | Kristoffer Weber Larsen | 1993 | 556 | 1:04.10 | 2:14.28 | 3:25.04 | 4:35.87 | 17:34.76 | ||
Swim Team Hovedstaden | 5:46.88 | 6:58.09 | 8:08.22 | 9:19.06 | ||||||
10:29.67 | 11:40.77 | 12:51.65 | 14:02.52 | |||||||
15:14.29 | 16:24.99 | |||||||||
11 | Morten Bak Hansen | 1995 | 536 | 1:06.34 | 2:14.48 | 3:22.63 | 4:32.32 | 17:47.64 | ||
A6 | 5:42.61 | 6:54.05 | 8:06.11 | 9:18.98 | ||||||
10:32.07 | 11:45.19 | 12:58.06 | 14:11.36 | |||||||
15:23.53 | 16:36.43 | |||||||||
12 | Morten Suhr | 1993 | 528 | 1:05.35 | 2:14.43 | 3:25.51 | 4:36.02 | 17:52.81 | ||
Køge Svømmeklub | 5:47.51 | 6:58.81 | 8:09.86 | 9:21.80 | ||||||
10:34.90 | 11:47.58 | 13:01.93 | 14:14.53 | |||||||
15:28.16 | 16:40.85 | |||||||||
13 | Gustav Håkonsson | 1994 | 526 | 1:05.68 | 2:16.51 | 3:27.60 | 4:39.37 | 17:54.36 | ||
Gentofte Svømme Klub | 5:51.37 | 7:04.04 | 8:16.84 | 9:29.63 | ||||||
10:42.89 | 11:55.45 | 13:08.85 | 14:21.73 | |||||||
15:34.11 | 16:46.83 | |||||||||
14 | Bjarke Rasmussen | 1992 | 523 | 1:07.03 | 2:17.62 | 3:28.48 | 4:40.64 | 17:56.26 | ||
A6 | 5:53.30 | 7:06.91 | 8:20.44 | 9:32.79 | ||||||
10:44.13 | 11:56.46 | 13:09.00 | 14:21.23 | |||||||
15:34.79 | 16:46.09 | |||||||||
15 | Nicklas Ø. Jensen | 1991 | 507 | 1:03.96 | 2:14.21 | 3:25.68 | 4:38.01 | 18:07.36 | ||
EliteSvøm Esbjerg | 5:50.80 | 7:04.14 | 8:17.97 | 9:31.23 | ||||||
10:44.72 | 11:58.09 | 13:11.62 | 14:25.45 | |||||||
15:38.77 | 16:52.82 | |||||||||
16 | Mads Hopff | 1993 | 492 | 1:05.76 | 2:18.73 | 3:30.48 | 4:43.69 | 18:18.36 | ||
Holstebro Svømme Club | 5:57.90 | 7:12.84 | 8:26.92 | 9:40.70 | ||||||
10:54.47 | 12:09.85 | 13:23.79 | 14:38.72 | |||||||
15:52.12 | 17:06.23 | |||||||||
17 | Bo Stenhuus | 1972 | 457 | 1:06.36 | 2:18.45 | 3:33.01 | 4:48.16 | 18:45.38 | ||
U.S.G | 6:03.29 | 7:19.37 | 8:36.17 | 9:53.47 | ||||||
11:10.07 | 12:26.51 | 13:42.78 | 14:59.25 | |||||||
16:15.82 | 17:31.88 | |||||||||
18 | Anders Berg Jørgensen | 1978 | 457 | 1:07.43 | 2:20.23 | 3:33.87 | 4:48.37 | 18:45.91 | ||
U.S.G | 6:03.27 | 7:18.35 | 8:33.38 | 9:49.32 | ||||||
11:05.76 | 12:22.64 | 13:39.83 | 14:56.98 | |||||||
16:13.76 | 17:30.39 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Swim Team Esbjerg |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH, 1. divison | Udskriftsdato | 18 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:08 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg & Dansk Svømmeunion |
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kristina Thomsen | 1991 | 790 | 29.01 | ||||||
A6 | ||||||||||
2 | Maika Larsson | 1993 | 620 | 31.45 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
3 | Astrid Eliasen | 1986 | 620 | 31.46 | ||||||
U.S.G | ||||||||||
4 | Heidi Mikkelsen | 1985 | 598 | 31.83 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mathilde Balle | 1989 | 598 | 31.84 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Astrid Brink Hundebøl | 1991 | 595 | 31.89 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Caroline Eskildsen | 1995 | 594 | 31.90 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Caroline Øhrstrøm | 1995 | 582 | 32.12 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
9 | Christine Bjerre | 1991 | 581 | 32.14 | ||||||
A6 | ||||||||||
10 | Josephine Uhrbrand | 1991 | 574 | 32.27 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Laura Jacobsen Barlo | 1992 | 555 | 32.63 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
12 | Isabel Brylov | 1994 | 552 | 32.70 | ||||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
13 | Sabrina Wielsøe | 1990 | 547 | 32.80 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
14 | Katrine Mønsted | 1972 | 546 | 32.82 | ||||||
U.S.G | ||||||||||
15 | Sarah Bro | 1996 | 504 | 33.71 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
16 | Lena Torsland Pedersen | 1992 | 498 | 33.83 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
17 | Julie F. V. Christensen | 1995 | 487 | 34.10 | ||||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
18 | Anette Hansen | 1988 | 477 | 34.33 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Swim Team Esbjerg |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH, 1. divison | Udskriftsdato | 18 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:11 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg & Dansk Svømmeunion |
Løb 9, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Tim Jensen | 1984 | 748 | 25.84 | ||||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
2 | Mark von H. Poetry Vogel | 1970 | 597 | 27.86 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Andreas Overbeck Petersen | 1983 | 591 | 27.95 | ||||||
U.S.G | ||||||||||
4 | Patrick Hesselberg | 1991 | 585 | 28.05 | ||||||
A6 | ||||||||||
5 | Martin Duedahl | 1985 | 570 | 28.30 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Frederik Christensen | 1992 | 570 | 28.30 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Philip Dreyer | 1990 | 566 | 28.36 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Jens Antonsen | 1982 | 564 | 28.39 | ||||||
A6 | ||||||||||
9 | Simon Westh | 1990 | 564 | 28.40 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
10 | Jens Glent Abildgaard | 1991 | 562 | 28.42 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Henrik Frandsen | 1980 | 559 | 28.48 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Christian Rasmussen | 1989 | 534 | 28.91 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
13 | Lasse K. Hansen | 1989 | 514 | 29.29 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
14 | Peter Lund Hansen | 1992 | 506 | 29.45 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
15 | Jacob Clement Nielsen | 1987 | 476 | 30.04 | ||||||
U.S.G | ||||||||||
16 | Christian Christensen | 1991 | 459 | 30.42 | ||||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
17 | Rene Kølbæk Laursen | 1993 | 442 | 30.79 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
18 | Victor Graffmann | 1993 | 404 | 31.74 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Swim Team Esbjerg |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH, 1. divison | Udskriftsdato | 18 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:21 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg & Dansk Svømmeunion |
Løb 10, 4X100m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | A6 Damer | 1991 | 656 | 4:22.30 | ||||||
A6 | ||||||||||
Marianne Duijm | 1993 | 31.59 | 1:08.17 | 1:08.17 | ||||||
Sofie Seheim | 1991 | 29.85 | 1:04.18 | 2:12.35 | ||||||
Cæcilie Kisby Jensen | 1993 | 31.46 | 1:07.21 | 3:19.56 | ||||||
Kristina Thomsen | 1991 | 29.35 | 1:02.74 | 4:22.30 | ||||||
2 | Herning Killerwhales | 0 | 656 | 4:22.31 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Nanna Lunding | 1991 | 30.82 | 1:04.68 | 1:04.68 | ||||||
Iben Rohde | 1994 | 31.41 | 1:09.13 | 2:13.81 | ||||||
Mathilde Balle | 1989 | 29.48 | 1:04.47 | 3:18.28 | ||||||
Heidi Mikkelsen | 1985 | 29.38 | 1:04.03 | 4:22.31 | ||||||
3 | Hovedstaden Damer | 1984 | 610 | 4:28.75 | ||||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
Emma Aabroe | 1994 | 31.07 | 1:06.51 | 1:06.51 | ||||||
Julie Leth-Espensen | 1992 | 28.84 | 1:02.57 | 2:09.08 | ||||||
Mathilde Huss-Hansen | 1994 | 31.98 | 1:09.79 | 3:18.87 | ||||||
Sofie Greve Dideriksen | 1989 | 32.09 | 1:09.88 | 4:28.75 | ||||||
4 | Gsc Damer | 0 | 596 | 4:30.86 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
Trine Søby | 1991 | 31.12 | 1:06.43 | 1:06.43 | ||||||
Katrine Axelsen | 1992 | 30.83 | 1:07.55 | 2:13.98 | ||||||
Tenna Larsson | 1989 | 32.09 | 1:09.20 | 3:23.18 | ||||||
Ida Skaanning-Norris | 1991 | 31.02 | 1:07.68 | 4:30.86 | ||||||
5 | Køge Damer | 0 | 578 | 4:33.58 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Kia Hansen | 1995 | 31.48 | 1:08.05 | 1:08.05 | ||||||
Simone Norman Pedersen | 1993 | 31.18 | 1:07.31 | 2:15.36 | ||||||
Iben Fjord Kjærsgaard | 1995 | 32.77 | 1:10.51 | 3:25.87 | ||||||
Caroline Eskildsen | 1995 | 30.95 | 1:07.71 | 4:33.58 | ||||||
6 | Usg Damer | 0 | 573 | 4:34.45 | ||||||
U.S.G | ||||||||||
Line Lund | 1981 | 31.80 | 1:08.29 | 1:08.29 | ||||||
Maria Fjallstein | 1981 | 31.42 | 1:08.19 | 2:16.48 | ||||||
Ann Sophie C. Lønnberg | 1983 | 32.64 | 1:12.06 | 3:28.54 | ||||||
Astrid Eliasen | 1986 | 30.32 | 1:05.91 | 4:34.45 | ||||||
7 | Elitesvøm Esbjerg Damer | 0 | 567 | 4:35.33 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Sidse Kehlet | 1996 | 32.37 | 1:09.36 | 1:09.36 | ||||||
Katja Søndergaard | 1992 | 30.70 | 1:07.92 | 2:17.28 | ||||||
Laura Jacobsen Barlo | 1992 | 31.71 | 1:08.43 | 3:25.71 | ||||||
Anette Hansen | 1988 | 32.05 | 1:09.62 | 4:35.33 | ||||||
8 | Hsc Damer | 0 | 541 | 4:39.65 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Louise B. Dalgaard | 1990 | 32.19 | 1:09.80 | 1:09.80 | ||||||
Lena Torsland Pedersen | 1992 | 37.10 | 1:20.16 | 2:29.96 | ||||||
Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 29.75 | 1:03.49 | 3:33.45 | ||||||
Sofie Thorsø | 1992 | 31.39 | 1:06.20 | 4:39.65 | ||||||
9 | Gentofte Damer | 0 | 533 | 4:41.09 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Caroline Grønbech | 1993 | 34.54 | 1:15.66 | 1:15.66 | ||||||
Klara Grønne Leth | 1990 | 31.24 | 1:05.79 | 2:21.45 | ||||||
Josephine Uhrbrand | 1991 | 31.92 | 1:06.14 | 3:27.59 | ||||||
Laura Kragholm | 1995 | 33.89 | 1:13.50 | 4:41.09 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Swim Team Esbjerg |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH, 1. divison | Udskriftsdato | 18 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:34 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg & Dansk Svømmeunion |
Løb 11, 4X100m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Gsc Herrer | 0 | 687 | 3:49.83 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
Anders Blume | 1990 | 27.79 | 58.51 | 58.51 | ||||||
Thorbjørn H. Christensen | 1989 | 26.87 | 58.31 | 1:56.82 | ||||||
Christian Rasmussen | 1989 | 26.04 | 55.94 | 2:52.76 | ||||||
Simon Westh | 1990 | 26.36 | 57.07 | 3:49.83 | ||||||
2 | Gentofte Herrer | 0 | 643 | 3:54.97 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Otto Linnet | 1988 | 25.49 | 56.20 | 56.20 | ||||||
Pierre Houdet | 1989 | 26.48 | 57.59 | 1:53.79 | ||||||
Mark von H. Poetry Vogel | 1970 | 26.87 | 57.82 | 2:51.61 | ||||||
Gustav Håkonsson | 1994 | 29.37 | 1:03.36 | 3:54.97 | ||||||
3 | Hovedstaden Herrer | 1988 | 610 | 3:59.10 | ||||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
Joakim Ro-Poulsen | 1988 | 27.67 | 1:00.19 | 1:00.19 | ||||||
Sigurd Greve Dideriksen | 1992 | 27.52 | 59.73 | 1:59.92 | ||||||
Victor G. Ludvigsen | 1992 | 27.31 | 1:03.58 | 3:03.50 | ||||||
Tim Jensen | 1984 | 25.75 | 55.60 | 3:59.10 | ||||||
4 | Herning Killerwhales | 0 | 601 | 4:00.31 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Tonni Kristensen | 1992 | 27.90 | 1:01.75 | 1:01.75 | ||||||
Stefan B. Høgild | 1991 | 29.05 | 1:00.47 | 2:02.22 | ||||||
Lars Arnbak | 1981 | 26.33 | 57.79 | 3:00.01 | ||||||
Jens Glent Abildgaard | 1991 | 27.71 | 1:00.30 | 4:00.31 | ||||||
5 | Elitesvøm Esbjerg Herrer | 0 | 581 | 4:03.12 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Sørin Martin Johannessen | 1991 | 28.64 | 1:03.31 | 1:03.31 | ||||||
Steffan Hansen | 1990 | 27.84 | 59.30 | 2:02.61 | ||||||
Peter Lund Hansen | 1992 | 27.82 | 1:00.17 | 3:02.78 | ||||||
Lasse K. Hansen | 1989 | 27.79 | 1:00.34 | 4:03.12 | ||||||
6 | Køge Herrer | 0 | 569 | 4:04.73 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Christian Paaske | 1992 | 29.04 | 1:01.78 | 1:01.78 | ||||||
Lars Merl | 1993 | 28.10 | 1:02.48 | 2:04.26 | ||||||
Morten Suhr | 1993 | 28.17 | 1:02.20 | 3:06.46 | ||||||
Emil Eriksen | 1983 | 26.34 | 58.27 | 4:04.73 | ||||||
7 | Usg Herrer | 0 | 564 | 4:05.47 | ||||||
U.S.G | ||||||||||
Anders Krygell | 1982 | 27.86 | 59.64 | 59.64 | ||||||
Toke Pedersen | 1981 | 27.13 | 59.38 | 1:59.02 | ||||||
Peter Schultz | 1976 | 29.20 | 1:01.53 | 3:00.55 | ||||||
Bo Stenhuus | 1972 | 29.59 | 1:04.92 | 4:05.47 | ||||||
8 | A6 Herrer | 1982 | 514 | 4:13.17 | ||||||
A6 | ||||||||||
Jacob Skelsager | 1993 | 29.38 | 1:02.26 | 1:02.26 | ||||||
Peter Wittenwiler | 1994 | 29.70 | 1:03.30 | 2:05.56 | ||||||
Jannik Damm | 1983 | 29.19 | 1:03.71 | 3:09.27 | ||||||
Tobias Gjerløff | 1995 | 29.21 | 1:03.90 | 4:13.17 | ||||||
9 | Hsc Herrer | 1992 | 486 | 4:18.00 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Jens Christian Petersen | 1988 | 30.07 | 1:07.47 | 1:07.47 | ||||||
Rene Kølbæk Laursen | 1993 | 29.01 | 1:01.77 | 2:09.24 | ||||||
Mads Hopff | 1993 | 30.21 | 1:05.09 | 3:14.33 | ||||||
Rasmus Busk Sørensen | 1991 | 29.78 | 1:03.67 | 4:18.00 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Swim Team Esbjerg |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH, 1. divison | Udskriftsdato | 18 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 16:09 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg & Dansk Svømmeunion |
Løb 12, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Gsc Damer | 0 | 708 | 4:01.93 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
Tenna Larsson | 1989 | 29.09 | 59.79 | 59.79 | ||||||
Trine Søby | 1991 | 28.06 | 58.61 | 1:58.40 | ||||||
Caroline Øhrstrøm | 1995 | 29.57 | 1:01.91 | 3:00.31 | ||||||
Siv Nilsson Pedersen | 1995 | 29.47 | 1:01.62 | 4:01.93 | ||||||
2 | Køge Damer | 0 | 696 | 4:03.27 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Christina Munkholm | 1996 | 29.56 | 1:00.25 | 1:00.25 | ||||||
Simone Norman Pedersen | 1993 | 29.30 | 1:00.60 | 2:00.85 | ||||||
Kia Hansen | 1995 | 28.83 | 59.95 | 3:00.80 | ||||||
Iben Fjord Kjærsgaard | 1995 | 30.56 | 1:02.47 | 4:03.27 | ||||||
3 | A6 Damer | 1991 | 693 | 4:03.62 | ||||||
A6 | ||||||||||
Frederikke Matthiassen | 1996 | 29.33 | 1:02.34 | 1:02.34 | ||||||
Charlotte Jensen | 1992 | 28.06 | 59.24 | 2:01.58 | ||||||
Julie Langhorn | 1994 | 29.16 | 1:01.48 | 3:03.06 | ||||||
Maria Jensen | 1992 | 29.32 | 1:00.56 | 4:03.62 | ||||||
4 | Usg Damer | 0 | 679 | 4:05.28 | ||||||
U.S.G | ||||||||||
Maria B. Knudsen | 1974 | 30.52 | 1:02.87 | 1:02.87 | ||||||
Ann Sophie C. Lønnberg | 1983 | 29.48 | 1:01.12 | 2:03.99 | ||||||
Line Lund | 1981 | 29.15 | 1:00.61 | 3:04.60 | ||||||
Mette Friis-Olsen | 1985 | 29.02 | 1:00.68 | 4:05.28 | ||||||
5 | Herning Killerwhales | 0 | 677 | 4:05.58 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Heidi Mikkelsen | 1985 | 28.70 | 59.04 | 59.04 | ||||||
Tea L. Christensen | 1989 | 28.95 | 59.74 | 1:58.78 | ||||||
Camilla Andersen | 1993 | 30.11 | 1:03.05 | 3:01.83 | ||||||
Cecilia Jespersen | 1993 | 30.20 | 1:03.75 | 4:05.58 | ||||||
6 | Gentofte Damer | 0 | 644 | 4:09.64 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Josephine Uhrbrand | 1991 | 29.27 | 1:00.77 | 1:00.77 | ||||||
Sarah Bro | 1996 | 30.67 | 1:04.72 | 2:05.49 | ||||||
Emilie Egesborg | 1992 | 29.52 | 1:01.64 | 3:07.13 | ||||||
Klara Grønne Leth | 1990 | 29.64 | 1:02.51 | 4:09.64 | ||||||
7 | Hovedstaden Damer | 1984 | 636 | 4:10.67 | ||||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
Signe-Marie Bay Andersen | 1986 | 28.11 | 58.16 | 58.16 | ||||||
Julie F. V. Christensen | 1995 | 29.75 | 1:03.29 | 2:01.45 | ||||||
Sofie Greve Dideriksen | 1989 | 30.91 | 1:04.08 | 3:05.53 | ||||||
Alberte Bang | 1993 | 30.60 | 1:05.14 | 4:10.67 | ||||||
8 | Hsc Damer | 0 | 579 | 4:18.65 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Mette Marie Blæsbjerg | 1993 | 30.34 | 1:02.77 | 1:02.77 | ||||||
Katarina S. Thomsen | 1991 | 30.89 | 1:05.90 | 2:08.67 | ||||||
Astrid Brink Hundebøl | 1991 | 29.87 | 1:03.05 | 3:11.72 | ||||||
Malene Knudsen | 1993 | 31.42 | 1:06.93 | 4:18.65 | ||||||
9 | Elitesvøm Esbjerg Damer | 0 | 539 | 4:24.89 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Anne Vester Pedersen | 1993 | 31.20 | 1:06.87 | 1:06.87 | ||||||
Anette Hansen | 1988 | 30.91 | 1:05.66 | 2:12.53 | ||||||
Katja Søndergaard | 1992 | 30.59 | 1:05.43 | 3:17.96 | ||||||
Christinna Baden | 1990 | 31.89 | 1:06.93 | 4:24.89 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Swim Team Esbjerg |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH, 1. divison | Udskriftsdato | 18 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 16:16 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg & Dansk Svømmeunion |
Løb 13, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Gsc Herrer | 0 | 708 | 3:33.65 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
Thor Andersen | 1992 | 25.97 | 54.37 | 54.37 | ||||||
Martin Wagner | 1991 | 25.55 | 53.47 | 1:47.84 | ||||||
Thorbjørn H. Christensen | 1989 | 25.21 | 51.95 | 2:39.79 | ||||||
Ulrik Rosenkvist Schultz | 1992 | 25.32 | 53.86 | 3:33.65 | ||||||
2 | Usg Herrer | 0 | 683 | 3:36.16 | ||||||
U.S.G | ||||||||||
Andreas Overbeck Petersen | 1983 | 24.82 | 52.38 | 52.38 | ||||||
Anders Kilen | 1975 | 25.89 | 53.77 | 1:46.15 | ||||||
Christian Oldenburg | 1983 | 25.63 | 53.70 | 2:39.85 | ||||||
Anders Berg Jørgensen | 1978 | 26.86 | 56.31 | 3:36.16 | ||||||
3 | Elitesvøm Esbjerg Herrer | 0 | 681 | 3:36.46 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Sørin Martin Johannessen | 1991 | 26.48 | 54.69 | 54.69 | ||||||
Martin Sander Pedersen | 1992 | 25.25 | 53.45 | 1:48.14 | ||||||
Nicklas Ø. Jensen | 1991 | 26.00 | 55.35 | 2:43.49 | ||||||
Anders Møller | 1991 | 24.90 | 52.97 | 3:36.46 | ||||||
4 | Herning Killerwhales | 0 | 679 | 3:36.65 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Lars Arnbak | 1981 | 25.30 | 52.53 | 52.53 | ||||||
Kim Hansen | 1987 | 25.38 | 52.86 | 1:45.39 | ||||||
Tonni Kristensen | 1992 | 26.10 | 55.00 | 2:40.39 | ||||||
Alexander Rosager | 1991 | 27.05 | 56.26 | 3:36.65 | ||||||
5 | Gentofte Herrer | 0 | 662 | 3:38.45 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Otto Linnet | 1988 | 25.19 | 52.51 | 52.51 | ||||||
Simon Albrechtsen | 1993 | 26.81 | 56.69 | 1:49.20 | ||||||
Jonathan Ahm | 1978 | 24.78 | 51.87 | 2:41.07 | ||||||
Gustav Håkonsson | 1994 | 27.19 | 57.38 | 3:38.45 | ||||||
6 | Køge Herrer | 0 | 630 | 3:42.10 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Christian Warm | 1992 | 26.66 | 55.04 | 55.04 | ||||||
Frederik Christensen | 1992 | 26.67 | 55.46 | 1:50.50 | ||||||
Kim Henriksen | 1989 | 26.99 | 56.97 | 2:47.47 | ||||||
Emil Eriksen | 1983 | 25.93 | 54.63 | 3:42.10 | ||||||
7 | Hsc Herrer | 1992 | 613 | 3:44.17 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Philip Dreyer | 1990 | 26.32 | 55.33 | 55.33 | ||||||
Kristian Trier Nipper | 1992 | 28.20 | 58.05 | 1:53.38 | ||||||
Rasmus Busk Sørensen | 1991 | 27.26 | 56.53 | 2:49.91 | ||||||
Lars Schmidt | 1987 | 26.06 | 54.26 | 3:44.17 | ||||||
8 | Hovedstaden Herrer | 1988 | 572 | 3:49.33 | ||||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
Victor G. Ludvigsen | 1992 | 26.84 | 56.40 | 56.40 | ||||||
Martin Collignon | 1992 | 27.28 | 56.87 | 1:53.27 | ||||||
Christian Christensen | 1991 | 26.94 | 57.15 | 2:50.42 | ||||||
Mathias Andersen | 1987 | 27.72 | 58.91 | 3:49.33 | ||||||
9 | A6 Herrer | 1982 | 549 | 3:52.58 | ||||||
A6 | ||||||||||
Bjarke Rasmussen | 1992 | 27.31 | 55.35 | 55.35 | ||||||
Morten Bak Hansen | 1995 | 27.96 | 58.86 | 1:54.21 | ||||||
Tobias Gjerløff | 1995 | 29.24 | 1:00.63 | 2:54.84 | ||||||
Frederik Andersen | 1994 | 27.95 | 57.74 | 3:52.58 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Swim Team Esbjerg |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH, 1. divison | Udskriftsdato | 18 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 16:28 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg & Dansk Svømmeunion |
Løb 14, 200m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Julie Leth-Espensen | 1992 | 781 | 30.13 | 1:07.18 | 1:46.71 | 2:19.21 | |||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
2 | Trine Søby | 1991 | 707 | 31.64 | 1:07.42 | 1:51.23 | 2:23.89 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
3 | Nanna Lunding | 1991 | 698 | 31.58 | 1:09.49 | 1:50.63 | 2:24.54 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Caroline Eskildsen | 1995 | 686 | 32.11 | 1:08.58 | 1:51.73 | 2:25.37 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Simone Norman Pedersen | 1993 | 666 | 32.82 | 1:11.08 | 1:53.77 | 2:26.81 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mette Marie Blæsbjerg | 1993 | 663 | 34.85 | 1:10.29 | 1:54.35 | 2:26.98 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Marianne Duijm | 1993 | 657 | 31.85 | 1:09.48 | 1:53.04 | 2:27.43 | |||
A6 | ||||||||||
8 | Tenna Larsson | 1989 | 644 | 33.15 | 1:12.35 | 1:54.60 | 2:28.47 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
9 | Melizza Petersen | 1994 | 631 | 33.86 | 1:11.56 | 1:55.18 | 2:29.44 | |||
A6 | ||||||||||
10 | Simone Friis Hansen | 1995 | 622 | 34.10 | 1:13.90 | 1:56.21 | 2:30.19 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Miriam Stupak Møller | 1994 | 619 | 33.65 | 1:10.26 | 1:56.22 | 2:30.39 | |||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
12 | Olivia Ane Frey | 1994 | 618 | 34.16 | 1:14.54 | 1:55.01 | 2:30.48 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
13 | Sidse Kehlet | 1996 | 599 | 33.17 | 1:13.60 | 1:57.09 | 2:32.08 | |||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
14 | Ann Sophie C. Lønnberg | 1983 | 575 | 33.23 | 1:12.76 | 1:59.41 | 2:34.14 | |||
U.S.G | ||||||||||
15 | Maria Fjallstein | 1981 | 561 | 33.74 | 1:13.17 | 1:59.15 | 2:35.47 | |||
U.S.G | ||||||||||
16 | Katarina S. Thomsen | 1991 | 515 | 36.33 | 1:15.61 | 2:04.64 | 2:39.91 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
17 | Laura Kragholm | 1995 | 496 | 34.81 | 1:17.42 | 2:03.36 | 2:41.96 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
18 | Anne Vester Pedersen | 1993 | 450 | 36.95 | 1:22.22 | 2:07.93 | 2:47.29 | |||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Swim Team Esbjerg |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH, 1. divison | Udskriftsdato | 18 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 16:37 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg & Dansk Svømmeunion |
Løb 15, 200m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anders Blume | 1990 | 754 | 27.50 | 59.39 | 1:36.59 | 2:05.09 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
2 | Tim Jensen | 1984 | 730 | 26.29 | 57.74 | 1:35.81 | 2:06.44 | |||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
3 | Martin Wagner | 1991 | 636 | 29.55 | 1:04.06 | 1:42.74 | 2:12.43 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
4 | Patrick Hesselberg | 1991 | 622 | 29.72 | 1:03.65 | 1:43.27 | 2:13.41 | |||
A6 | ||||||||||
5 | Martin Duedahl | 1985 | 615 | 29.09 | 1:01.91 | 1:42.48 | 2:13.88 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anders Møller | 1991 | 607 | 29.52 | 1:02.83 | 1:43.06 | 2:14.46 | |||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
7 | Peter Lund Hansen | 1992 | 599 | 29.14 | 1:03.63 | 1:44.02 | 2:15.06 | |||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
8 | Otto Linnet | 1988 | 576 | 28.63 | 1:06.28 | 1:46.81 | 2:16.88 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Mark von H. Poetry Vogel | 1970 | 573 | 29.31 | 1:02.86 | 1:44.58 | 2:17.11 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Joakim Ro-Poulsen | 1988 | 566 | 29.10 | 1:06.49 | 1:44.49 | 2:17.63 | |||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
11 | Lars Merl | 1993 | 560 | 30.30 | 1:08.75 | 1:45.94 | 2:18.12 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
12 | Christian Paaske | 1992 | 559 | 29.33 | 1:05.03 | 1:45.45 | 2:18.19 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
13 | Lasse Sangild | 1990 | 552 | 30.67 | 1:07.19 | 1:45.73 | 2:18.81 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Toke Pedersen | 1981 | 550 | 29.74 | 1:04.89 | 1:46.41 | 2:18.95 | |||
U.S.G | ||||||||||
15 | Søren Schebel Steg | 1992 | 528 | 30.28 | 1:07.44 | 1:46.91 | 2:20.85 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
16 | Peter Schultz | 1976 | 499 | 30.73 | 1:07.52 | 1:51.43 | 2:23.51 | |||
U.S.G | ||||||||||
17 | Morten Bak Hansen | 1995 | 477 | 32.82 | 1:09.44 | 1:56.33 | 2:25.72 | |||
A6 | ||||||||||
18 | Rene Kølbæk Laursen | 1993 | 476 | 29.76 | 1:07.67 | 1:52.61 | 2:25.85 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Swim Team Esbjerg |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH, 1. divison | Udskriftsdato | 18 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 16:41 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg & Dansk Svømmeunion |
Løb 16, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kristina Thomsen | 1991 | 732 | 26.42 | ||||||
A6 | ||||||||||
2 | Signe-Marie Bay Andersen | 1986 | 697 | 26.86 | ||||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
3 | Heidi Mikkelsen | 1985 | 680 | 27.08 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Emilie Egesborg | 1992 | 622 | 27.89 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Josephine Uhrbrand | 1991 | 604 | 28.16 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Astrid Brink Hundebøl | 1991 | 597 | 28.27 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Tea L. Christensen | 1989 | 579 | 28.57 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Melizza Petersen | 1994 | 578 | 28.58 | ||||||
A6 | ||||||||||
9 | Kia Hansen | 1995 | 546 | 29.13 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mathilde Jensen | 1988 | 530 | 29.42 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
11 | Maria B. Knudsen | 1974 | 523 | 29.56 | ||||||
U.S.G | ||||||||||
12 | Katrine Mønsted | 1972 | 517 | 29.66 | ||||||
U.S.G | ||||||||||
13 | Louise Delani | 1984 | 514 | 29.73 | ||||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
14 | Anette Hansen | 1988 | 506 | 29.88 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
15 | Katarina S. Thomsen | 1991 | 501 | 29.98 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
16 | Caroline Øhrstrøm | 1995 | 498 | 30.03 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
17 | Siv Nilsson Pedersen | 1995 | 497 | 30.06 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
18 | Camilla Mikkelsen | 1993 | 490 | 30.21 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Swim Team Esbjerg |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH, 1. divison | Udskriftsdato | 18 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 16:44 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg & Dansk Svømmeunion |
Løb 17, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anders Kilen | 1975 | 671 | 24.10 | ||||||
U.S.G | ||||||||||
2 | Andreas Overbeck Petersen | 1983 | 666 | 24.16 | ||||||
U.S.G | ||||||||||
3 | Lars Arnbak | 1981 | 647 | 24.40 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Thorbjørn H. Christensen | 1989 | 642 | 24.46 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
5 | Casper Iversen | 1991 | 638 | 24.51 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Philip Dreyer | 1990 | 634 | 24.56 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Jonathan Ahm | 1978 | 633 | 24.57 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Sørin Martin Johannessen | 1991 | 623 | 24.71 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
9 | Emil Eriksen | 1983 | 595 | 25.09 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Martin Sander Pedersen | 1992 | 576 | 25.36 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
11 | Victor G. Ludvigsen | 1992 | 575 | 25.37 | ||||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
12 | Morten S. Andersen | 1984 | 569 | 25.47 | ||||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
13 | Christian Warm | 1992 | 564 | 25.54 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
14 | Ulrik Rosenkvist Schultz | 1992 | 560 | 25.60 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
15 | Bjarke Rasmussen | 1992 | 544 | 25.85 | ||||||
A6 | ||||||||||
16 | Lars Schmidt | 1987 | 527 | 26.13 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
17 | Simon Albrechtsen | 1993 | 520 | 26.24 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
18 | Jannik Damm | 1983 | 517 | 26.29 | ||||||
A6 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Swim Team Esbjerg |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH, 1. divison | Udskriftsdato | 18 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 16:55 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg & Dansk Svømmeunion |
Løb 18, 200m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 697 | 32.53 | 1:07.88 | 1:43.70 | 2:19.99 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Klara Grønne Leth | 1990 | 646 | 32.63 | 1:10.06 | 1:46.21 | 2:23.59 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Cæcilie Kisby Jensen | 1993 | 614 | 33.35 | 1:10.25 | 1:48.41 | 2:26.03 | |||
A6 | ||||||||||
4 | Sofie Thorsø | 1992 | 606 | 33.66 | 1:10.08 | 1:48.48 | 2:26.71 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Kia Hansen | 1995 | 592 | 33.32 | 1:10.46 | 1:48.99 | 2:27.80 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emma Aabroe | 1994 | 581 | 32.74 | 1:09.89 | 1:48.93 | 2:28.80 | |||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
7 | Iben Rohde | 1994 | 580 | 33.26 | 1:10.75 | 1:49.36 | 2:28.83 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mathilde Huss-Hansen | 1994 | 578 | 33.73 | 1:11.21 | 1:49.82 | 2:29.05 | |||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
8 | Katrine Axelsen | 1992 | 578 | 32.74 | 1:09.50 | 1:48.47 | 2:29.05 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
10 | Trine Søby | 1991 | 575 | 32.62 | 1:09.62 | 1:49.07 | 2:29.31 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
11 | Astrid Eliasen | 1986 | 530 | 32.54 | 1:11.87 | 1:51.57 | 2:33.40 | |||
U.S.G | ||||||||||
12 | Christina Munkholm | 1996 | 511 | 35.18 | 1:14.42 | 1:54.49 | 2:35.24 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
13 | Line Lund | 1981 | 509 | 34.42 | 1:14.87 | 1:55.81 | 2:35.46 | |||
U.S.G | ||||||||||
14 | Laura Jacobsen Barlo | 1992 | 492 | 33.84 | 1:13.61 | 1:55.29 | 2:37.26 | |||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
15 | Christine Bjerre | 1991 | 484 | 36.21 | 1:15.45 | 1:56.43 | 2:38.09 | |||
A6 | ||||||||||
16 | Simone Friis Hansen | 1995 | 472 | 35.18 | 1:15.42 | 1:57.78 | 2:39.39 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
17 | Katja Søndergaard | 1992 | 459 | 34.19 | 1:14.04 | 1:56.04 | 2:40.88 | |||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
18 | Caroline Grønbech | 1993 | 383 | 35.60 | 1:18.86 | 2:04.43 | 2:50.94 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Swim Team Esbjerg |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH, 1. divison | Udskriftsdato | 18 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:06 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg & Dansk Svømmeunion |
Løb 19, 200m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Thorbjørn H. Christensen | 1989 | 659 | 28.89 | 1:01.12 | 1:34.11 | 2:08.01 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
2 | Pierre Houdet | 1989 | 637 | 28.56 | 1:01.12 | 1:34.41 | 2:09.44 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Christian Rasmussen | 1989 | 634 | 28.41 | 1:00.75 | 1:33.87 | 2:09.65 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
4 | Stefan B. Høgild | 1991 | 621 | 30.13 | 1:03.82 | 1:37.31 | 2:10.55 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lasse K. Hansen | 1989 | 608 | 29.33 | 1:01.64 | 1:35.52 | 2:11.47 | |||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
6 | Sigurd Greve Dideriksen | 1992 | 581 | 29.49 | 1:03.14 | 1:37.71 | 2:13.46 | |||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
7 | Martin G. Hansen | 1992 | 568 | 30.08 | 1:04.20 | 1:39.35 | 2:14.46 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Steffan Hansen | 1990 | 547 | 30.15 | 1:03.72 | 1:38.88 | 2:16.16 | |||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
9 | Rasmus Busk Sørensen | 1991 | 534 | 31.29 | 1:06.18 | 1:41.75 | 2:17.30 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Lasse Thorup Olesen | 1985 | 520 | 30.44 | 1:05.43 | 1:42.00 | 2:18.55 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Jacob Skelsager | 1993 | 506 | 31.48 | 1:06.39 | 1:42.63 | 2:19.78 | |||
A6 | ||||||||||
12 | Christian Paaske | 1992 | 502 | 31.14 | 1:06.07 | 1:42.69 | 2:20.10 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
13 | Anders Krygell | 1982 | 488 | 30.90 | 1:06.43 | 1:42.53 | 2:21.46 | |||
U.S.G | ||||||||||
14 | Peter Wittenwiler | 1994 | 476 | 31.67 | 1:09.34 | 1:46.54 | 2:22.61 | |||
A6 | ||||||||||
15 | Christian Oldenburg | 1983 | 447 | 30.83 | 1:05.11 | 1:42.68 | 2:25.68 | |||
U.S.G | ||||||||||
16 | Morten Suhr | 1993 | 440 | 31.03 | 1:06.86 | 1:45.70 | 2:26.39 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
17 | Mads Hopff | 1993 | 425 | 32.38 | 1:09.53 | 1:48.85 | 2:28.11 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
18 | Jonathan Willems | 1993 | 397 | 33.09 | 1:11.32 | 1:51.60 | 2:31.60 | |||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Swim Team Esbjerg |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH, 1. divison | Udskriftsdato | 18 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:45 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg & Dansk Svømmeunion |
Løb 20, 100m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Seheim | 1991 | 760 | 33.67 | 1:11.16 | |||||
A6 | ||||||||||
2 | Julie Leth-Espensen | 1992 | 705 | 34.87 | 1:12.94 | |||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
3 | Nanna Lunding | 1991 | 696 | 35.29 | 1:13.27 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Charlotte Jensen | 1992 | 690 | 34.88 | 1:13.48 | |||||
A6 | ||||||||||
5 | Olivia Ane Frey | 1994 | 654 | 35.18 | 1:14.79 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Simone Friis Hansen | 1995 | 626 | 36.21 | 1:15.89 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Tenna Larsson | 1989 | 621 | 36.68 | 1:16.12 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
8 | Louise B. Dalgaard | 1990 | 619 | 36.13 | 1:16.19 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
9 | Sif Szetu | 1994 | 565 | 37.51 | 1:18.55 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
10 | Louise Fleron | 1990 | 552 | 37.00 | 1:19.16 | |||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
11 | Sidse Kehlet | 1996 | 519 | 38.55 | 1:20.81 | |||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
12 | Thea Sejr Hansen | 1984 | 497 | 39.18 | 1:21.95 | |||||
U.S.G | ||||||||||
13 | Henriette S. Frederiksen | 1985 | 491 | 39.74 | 1:22.32 | |||||
U.S.G | ||||||||||
14 | Mathilde Jensen | 1988 | 488 | 38.69 | 1:22.49 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
15 | Laura Kragholm | 1995 | 487 | 39.28 | 1:22.51 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
16 | Kamilla Malczynska | 1993 | 482 | 38.53 | 1:22.80 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
17 | Christinna Baden | 1990 | 471 | 39.25 | 1:23.48 | |||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
18 | Mia Hansgaard | 1996 | 463 | 40.64 | 1:23.91 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
- | Tea L. Christensen | 1989 | DSQ | Flyben i bryst. | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Swim Team Esbjerg |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH, 1. divison | Udskriftsdato | 18 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:20 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg & Dansk Svømmeunion |
Løb 21, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Simon Westh | 1990 | 729 | 30.31 | 1:04.24 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
2 | Marc Sørensen | 1982 | 651 | 30.90 | 1:06.73 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
3 | Mads Pedersen | 1991 | 644 | 31.41 | 1:06.96 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Joakim Ro-Poulsen | 1988 | 618 | 31.77 | 1:07.88 | |||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
5 | Casper Iversen | 1991 | 611 | 31.64 | 1:08.13 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Christian Christensen | 1991 | 601 | 31.96 | 1:08.53 | |||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
7 | Tobias Kragholm | 1992 | 581 | 31.68 | 1:09.31 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Lars Merl | 1993 | 571 | 33.43 | 1:09.68 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Glen Christiansen | 1957 | 558 | 33.06 | 1:10.22 | |||||
U.S.G | ||||||||||
10 | Jens Antonsen | 1982 | 552 | 33.15 | 1:10.47 | |||||
A6 | ||||||||||
11 | Nour Hermiz | 1994 | 550 | 33.49 | 1:10.59 | |||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
12 | Jannik Damm | 1983 | 549 | 33.36 | 1:10.62 | |||||
A6 | ||||||||||
13 | Frederik Bielefeldt | 1991 | 539 | 33.46 | 1:11.03 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
14 | Ole Hansen | 1992 | 537 | 33.56 | 1:11.15 | |||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
15 | Søren Schebel Steg | 1992 | 517 | 33.72 | 1:12.04 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
16 | Harald Welling | 1993 | 496 | 34.30 | 1:13.02 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
17 | Toke Pedersen | 1981 | 487 | 34.33 | 1:13.51 | |||||
U.S.G | ||||||||||
18 | Mark Meyer Poulsen | 1994 | 479 | 34.78 | 1:13.88 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Swim Team Esbjerg |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH, 1. divison | Udskriftsdato | 19 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 09:03 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg & Dansk Svømmeunion |
Løb 22, 800m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Mathilde Huss-Hansen | 1994 | 719 | 1:04.92 | 2:13.40 | 3:22.45 | 4:31.74 | 9:08.78 | ||
Swim Team Hovedstaden | 5:40.62 | 6:50.44 | 8:00.04 | |||||||
2 | Ida Skaanning-Norris | 1991 | 713 | 1:04.59 | 2:13.18 | 3:21.97 | 4:31.43 | 9:10.15 | ||
Gladsaxe Idræts Forenin | 5:41.55 | 6:51.56 | 8:01.57 | |||||||
3 | Kia Hansen | 1995 | 680 | 1:06.34 | 2:15.86 | 3:26.21 | 4:36.81 | 9:19.11 | ||
Køge Svømmeklub | 5:47.53 | 6:58.39 | 8:09.01 | |||||||
4 | Mette Marie Blæsbjerg | 1993 | 669 | 1:06.91 | 2:17.25 | 3:27.62 | 4:38.26 | 9:22.11 | ||
Holstebro Svømme Club | 5:49.32 | 7:00.74 | 8:12.46 | |||||||
5 | Isabel Brylov | 1994 | 648 | 1:07.10 | 2:17.81 | 3:29.31 | 4:40.63 | 9:28.15 | ||
Swim Team Hovedstaden | 5:52.36 | 7:04.22 | 8:16.41 | |||||||
6 | Ann Sophie C. Lønnberg | 1983 | 623 | 1:06.63 | 2:18.20 | 3:31.03 | 4:44.73 | 9:35.64 | ||
U.S.G | 5:57.97 | 7:11.85 | 8:24.85 | |||||||
7 | Julie Langhorn | 1994 | 615 | 1:09.21 | 2:23.09 | 3:36.07 | 4:50.23 | 9:38.17 | ||
A6 | 6:03.43 | 7:16.37 | 8:28.70 | |||||||
8 | Sabrina Wielsøe | 1990 | 609 | 1:09.86 | 2:22.62 | 3:35.62 | 4:48.56 | 9:40.00 | ||
Køge Svømmeklub | 6:01.29 | 7:13.70 | 8:26.95 | |||||||
9 | Siv Nilsson Pedersen | 1995 | 593 | 1:10.71 | 2:24.86 | 3:38.08 | 4:51.25 | 9:45.03 | ||
Gladsaxe Idræts Forenin | 6:05.04 | 7:19.05 | 8:32.91 | |||||||
10 | Mette Friis-Olsen | 1985 | 591 | 1:09.10 | 2:22.94 | 3:37.04 | 4:50.91 | 9:45.67 | ||
U.S.G | 6:04.14 | 7:17.90 | 8:32.02 | |||||||
11 | Camilla Andersen | 1993 | 580 | 1:09.30 | 2:23.03 | 3:37.17 | 4:51.90 | 9:49.54 | ||
Herning Svømmeklub | 6:06.64 | 7:21.50 | 8:35.99 | |||||||
12 | Iben Rohde | 1994 | 556 | 1:11.16 | 2:26.10 | 3:40.91 | 4:56.20 | 9:57.88 | ||
Herning Svømmeklub | 6:11.87 | 7:27.43 | 8:43.20 | |||||||
13 | Sarah Bro | 1996 | 554 | 1:10.23 | 2:25.98 | 3:42.27 | 4:58.89 | 9:58.54 | ||
Gentofte Svømme Klub | 6:14.74 | 7:30.82 | 8:46.86 | |||||||
14 | Julie Bjørner Søe | 1995 | 543 | 1:11.05 | 2:26.22 | 3:42.73 | 4:58.70 | 10:02.48 | ||
Gentofte Svømme Klub | 6:15.82 | 7:31.90 | 8:47.44 | |||||||
15 | Malene Knudsen | 1993 | 528 | 1:11.30 | 2:27.13 | 3:43.83 | 5:01.27 | 10:08.06 | ||
Holstebro Svømme Club | 6:18.41 | 7:35.92 | 8:52.35 | |||||||
16 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 514 | 1:12.16 | 2:28.74 | 3:45.10 | 5:02.21 | 10:13.47 | ||
EliteSvøm Esbjerg | 6:19.83 | 7:37.76 | 8:56.58 | |||||||
17 | Anne Vester Pedersen | 1993 | 500 | 1:13.45 | 2:31.49 | 3:50.74 | 5:09.64 | 10:19.34 | ||
EliteSvøm Esbjerg | 6:27.96 | 7:45.83 | 9:04.08 | |||||||
18 | Maria Jensen | 1992 | 496 | 1:13.90 | 2:31.29 | 3:49.52 | 5:09.02 | 10:21.13 | ||
A6 | 6:28.59 | 7:46.58 | 9:05.17 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Swim Team Esbjerg |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH, 1. divison | Udskriftsdato | 18 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 19:03 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg & Dansk Svømmeunion |
Løb 23, 4X100m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Elitesvøm Esbjerg Herrer | 0 | 545 | 4:09.68 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Lasse K. Hansen | 1989 | 31.50 | 1:04.88 | 1:04.88 | ||||||
Anders Møller | 1991 | |||||||||
Nicklas Ø. Jensen | 1991 | |||||||||
Peter Lund Hansen | 1992 | 4:09.68 | 4:09.68 | |||||||
2 | Gentofte Herrer | 0 | 541 | 4:10.31 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Henrik Frandsen | 1980 | 28.95 | 1:01.11 | 1:01.11 | ||||||
Pierre Houdet | 1989 | |||||||||
Mark von H. Poetry Vogel | 1970 | |||||||||
Simon Albrechtsen | 1993 | 4:10.31 | 4:10.31 | |||||||
3 | Herning Killerwhales | 0 | 540 | 4:10.37 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Rasmus Stendorph Hansen | 1990 | 30.19 | 1:03.19 | 1:03.19 | ||||||
Mathias Hansen | 1993 | |||||||||
Martin Duedahl | 1985 | |||||||||
Andreas B. Hiltmar | 1993 | 4:10.37 | 4:10.37 | |||||||
4 | Hovedstaden Herrer | 1988 | 539 | 4:10.55 | ||||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
Tim Jensen | 1984 | 27.64 | 57.33 | 57.33 | ||||||
Sigurd Greve Dideriksen | 1992 | |||||||||
Jonathan Holdrup | 1993 | |||||||||
Christian Christensen | 1991 | 4:10.55 | 4:10.55 | |||||||
5 | Usg Herrer | 0 | 536 | 4:11.01 | ||||||
U.S.G | ||||||||||
Bo Stenhuus | 1972 | 31.40 | 1:04.54 | 1:04.54 | ||||||
Jacob Clement Nielsen | 1987 | |||||||||
Peter Schultz | 1976 | |||||||||
Andreas Overbeck Petersen | 1983 | 4:11.01 | 4:11.01 | |||||||
6 | Gsc Herrer | 0 | 516 | 4:14.21 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
Simon Westh | 1990 | 30.46 | 1:03.24 | 1:03.24 | ||||||
Christian Rasmussen | 1989 | |||||||||
Thor Andersen | 1992 | |||||||||
Thomas Hindborg Petersen | 1991 | 4:14.21 | 4:14.21 | |||||||
7 | A6 Herrer | 1982 | 493 | 4:18.14 | ||||||
A6 | ||||||||||
Morten Bak Hansen | 1995 | 32.66 | 1:05.72 | 1:05.72 | ||||||
Patrick Hesselberg | 1991 | |||||||||
Bjarke Rasmussen | 1992 | |||||||||
Jens Antonsen | 1982 | 4:18.14 | 4:18.14 | |||||||
8 | Køge Herrer | 0 | 463 | 4:23.59 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Christian Paaske | 1992 | 31.26 | 1:04.14 | 1:04.14 | ||||||
Frederik Christensen | 1992 | |||||||||
Victor Graffmann | 1993 | |||||||||
Kim Henriksen | 1989 | 4:23.59 | 4:23.59 | |||||||
9 | Hsc Herrer | 1992 | 448 | 4:26.47 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Philip Dreyer | 1990 | 30.40 | 1:02.11 | 1:02.11 | ||||||
Kasper Schultz | 1995 | |||||||||
Rene Kølbæk Laursen | 1993 | |||||||||
Thomas Knudsen | 1996 | 4:26.47 | 4:26.47 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Swim Team Esbjerg |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH, 1. divison | Udskriftsdato | 18 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 19:04 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg & Dansk Svømmeunion |
Løb 24, 4X100m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Hsc Damer | 0 | 620 | 4:32.43 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 31.36 | 1:04.64 | 1:04.64 | ||||||
Astrid Brink Hundebøl | 1991 | |||||||||
Mette Marie Blæsbjerg | 1993 | |||||||||
Lena Torsland Pedersen | 1992 | 4:32.43 | 4:32.43 | |||||||
2 | Gsc Damer | 0 | 605 | 4:34.72 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
Maika Larsson | 1993 | 33.43 | 1:07.79 | 1:07.79 | ||||||
Trine Søby | 1991 | |||||||||
Ida Skaanning-Norris | 1991 | |||||||||
Caroline Øhrstrøm | 1995 | 4:34.72 | 4:34.72 | |||||||
3 | A6 Damer | 1991 | 574 | 4:39.51 | ||||||
A6 | ||||||||||
Kristina Thomsen | 1991 | 31.81 | 1:06.29 | 1:06.29 | ||||||
Marianne Duijm | 1993 | |||||||||
Christine Bjerre | 1991 | |||||||||
Cæcilie Kisby Jensen | 1993 | 4:39.51 | 4:39.51 | |||||||
4 | Usg Damer | 0 | 567 | 4:40.67 | ||||||
U.S.G | ||||||||||
Astrid Eliasen | 1986 | 33.11 | 1:08.45 | 1:08.45 | ||||||
Maria Fjallstein | 1981 | |||||||||
Mette Friis-Olsen | 1985 | |||||||||
Katrine Mønsted | 1972 | 4:40.67 | 4:40.67 | |||||||
5 | Gentofte Damer | 0 | 558 | 4:42.14 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Sarah Bro | 1996 | 34.34 | 1:10.70 | 1:10.70 | ||||||
Josephine Uhrbrand | 1991 | |||||||||
Laura Kragholm | 1995 | |||||||||
Donika Nikqi | 1994 | 4:42.14 | 4:42.14 | |||||||
6 | Køge Damer | 0 | 558 | 4:42.17 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Simone Norman Pedersen | 1993 | 33.62 | 1:08.53 | 1:08.53 | ||||||
Caroline Eskildsen | 1995 | |||||||||
Iben Fjord Kjærsgaard | 1995 | |||||||||
Sabrina Wielsøe | 1990 | 4:42.17 | 4:42.17 | |||||||
7 | Hovedstaden Damer | 1984 | 550 | 4:43.47 | ||||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
Miriam Stupak Møller | 1994 | 34.12 | 1:10.05 | 1:10.05 | ||||||
Julie F. V. Christensen | 1995 | |||||||||
Julie Leth-Espensen | 1992 | |||||||||
Isabel Brylov | 1994 | 4:43.47 | 4:43.47 | |||||||
8 | Herning Killerwhales | 0 | 550 | 4:43.60 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Cecilie Termøhlen | 1993 | 35.19 | 1:12.54 | 1:12.54 | ||||||
Cecilia Jespersen | 1993 | |||||||||
Pernille Thalund | 1990 | |||||||||
Heidi Mikkelsen | 1985 | 4:43.60 | 4:43.60 | |||||||
9 | Elitesvøm Esbjerg Damer | 0 | 489 | 4:54.87 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Laura Jacobsen Barlo | 1992 | 33.96 | 1:09.95 | 1:09.95 | ||||||
Diana Madsen | 1996 | |||||||||
Mette Grauballe | 1995 | |||||||||
Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 4:54.87 | 4:54.87 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Swim Team Esbjerg |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH, 1. divison | Udskriftsdato | 19 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:10 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg & Dansk Svømmeunion |
Løb 25, 4X100m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Gsc Herrer | 0 | 744 | 3:49.54 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
Anders Blume | 1990 | 28.27 | 58.51 | 58.51 | ||||||
Marc Sørensen | 1982 | 29.68 | 1:04.51 | 2:03.02 | ||||||
Christian Rasmussen | 1989 | 25.40 | 55.60 | 2:58.62 | ||||||
Thorbjørn H. Christensen | 1989 | 24.56 | 50.92 | 3:49.54 | ||||||
2 | Gentofte Herrer | 0 | 674 | 3:57.25 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Mark von H. Poetry Vogel | 1970 | 28.77 | 59.35 | 59.35 | ||||||
Tobias Kragholm | 1992 | 31.03 | 1:08.75 | 2:08.10 | ||||||
Pierre Houdet | 1989 | 26.01 | 57.32 | 3:05.42 | ||||||
Jonathan Ahm | 1978 | 24.30 | 51.83 | 3:57.25 | ||||||
3 | Hovedstaden Herrer | 1988 | 642 | 4:01.13 | ||||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
Tim Jensen | 1984 | 27.64 | 57.58 | 57.58 | ||||||
Joakim Ro-Poulsen | 1988 | 30.33 | 1:06.13 | 2:03.71 | ||||||
Sigurd Greve Dideriksen | 1992 | 27.91 | 1:00.73 | 3:04.44 | ||||||
Jonathan Holdrup | 1993 | 26.75 | 56.69 | 4:01.13 | ||||||
4 | Elitesvøm Esbjerg Herrer | 0 | 640 | 4:01.40 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Anders Møller | 1991 | 28.54 | 58.93 | 58.93 | ||||||
Steffan Hansen | 1990 | 31.58 | 1:07.65 | 2:06.58 | ||||||
Lasse K. Hansen | 1989 | 27.39 | 59.76 | 3:06.34 | ||||||
Morten Hansen | 1993 | 26.35 | 55.06 | 4:01.40 | ||||||
5 | Herning Killerwhales | 0 | 638 | 4:01.57 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Rasmus Stendorph Hansen | 1990 | 30.49 | 1:03.29 | 1:03.29 | ||||||
Casper Iversen | 1991 | 30.86 | 1:06.34 | 2:09.63 | ||||||
Stefan B. Høgild | 1991 | 28.12 | 59.31 | 3:08.94 | ||||||
Kim Hansen | 1987 | 25.44 | 52.63 | 4:01.57 | ||||||
6 | Køge Herrer | 0 | 623 | 4:03.48 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Frederik Christensen | 1992 | 28.89 | 59.96 | 59.96 | ||||||
Lars Merl | 1993 | 32.46 | 1:08.39 | 2:08.35 | ||||||
Morten Suhr | 1993 | 28.34 | 1:01.26 | 3:09.61 | ||||||
Christian Warm | 1992 | 25.80 | 53.87 | 4:03.48 | ||||||
7 | Usg Herrer | 0 | 611 | 4:05.14 | ||||||
U.S.G | ||||||||||
Peter Schultz | 1976 | 30.97 | 1:03.39 | 1:03.39 | ||||||
Glen Christiansen | 1957 | 32.12 | 1:09.65 | 2:13.04 | ||||||
Anders Krygell | 1982 | 27.24 | 58.64 | 3:11.68 | ||||||
Anders Kilen | 1975 | 25.55 | 53.46 | 4:05.14 | ||||||
8 | Hsc Herrer | 1992 | 590 | 4:08.04 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Philip Dreyer | 1990 | 30.28 | 1:02.91 | 1:02.91 | ||||||
Frederik Bielefeldt | 1991 | 32.54 | 1:10.06 | 2:12.97 | ||||||
Rene Kølbæk Laursen | 1993 | 28.11 | 1:01.23 | 3:14.20 | ||||||
Lars Schmidt | 1987 | 25.93 | 53.84 | 4:08.04 | ||||||
9 | A6 Herrer | 1982 | 586 | 4:08.52 | ||||||
A6 | ||||||||||
Jens Antonsen | 1982 | 29.41 | 1:01.47 | 1:01.47 | ||||||
Jannik Damm | 1983 | 32.22 | 1:09.70 | 2:11.17 | ||||||
Jacob Skelsager | 1993 | 27.98 | 1:00.91 | 3:12.08 | ||||||
Frederik Andersen | 1994 | 26.78 | 56.44 | 4:08.52 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Swim Team Esbjerg |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH, 1. divison | Udskriftsdato | 19 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:23 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg & Dansk Svømmeunion |
Løb 26, 4X100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | A6 Damer | 1991 | 740 | 4:21.27 | ||||||
A6 | ||||||||||
Kristina Thomsen | 1991 | 29.93 | 1:03.23 | 1:03.23 | ||||||
Charlotte Jensen | 1992 | 33.70 | 1:12.48 | 2:15.71 | ||||||
Sofie Seheim | 1991 | 29.64 | 1:04.63 | 3:20.34 | ||||||
Frederikke Matthiassen | 1996 | 28.47 | 1:00.93 | 4:21.27 | ||||||
2 | Hsc Damer | 0 | 701 | 4:26.05 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Mette Marie Blæsbjerg | 1993 | 32.42 | 1:06.34 | 1:06.34 | ||||||
Louise B. Dalgaard | 1990 | 35.40 | 1:15.31 | 2:21.65 | ||||||
Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 29.51 | 1:03.51 | 3:25.16 | ||||||
Astrid Brink Hundebøl | 1991 | 28.94 | 1:00.89 | 4:26.05 | ||||||
3 | Gentofte Damer | 0 | 679 | 4:28.94 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Josephine Uhrbrand | 1991 | 32.65 | 1:08.05 | 1:08.05 | ||||||
Olivia Ane Frey | 1994 | 35.12 | 1:15.48 | 2:23.53 | ||||||
Klara Grønne Leth | 1990 | 29.78 | 1:04.17 | 3:27.70 | ||||||
Emilie Egesborg | 1992 | 29.58 | 1:01.24 | 4:28.94 | ||||||
4 | Hovedstaden Damer | 1984 | 657 | 4:31.94 | ||||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
Miriam Stupak Møller | 1994 | 34.03 | 1:09.81 | 1:09.81 | ||||||
Louise Fleron | 1990 | 36.73 | 1:18.49 | 2:28.30 | ||||||
Emma Aabroe | 1994 | 30.39 | 1:05.91 | 3:34.21 | ||||||
Signe-Marie Bay Andersen | 1986 | 27.73 | 57.73 | 4:31.94 | ||||||
5 | Køge Damer Diskløb | 0 | 645 | 4:33.54 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Sabrina Wielsøe | 1990 | 33.79 | 1:09.65 | 1:09.65 | ||||||
Caroline Eskildsen | 1995 | 36.61 | 1:17.45 | 2:27.10 | ||||||
Kia Hansen | 1995 | 30.80 | 1:06.84 | 3:33.94 | ||||||
Simone Norman Pedersen | 1993 | 28.77 | 59.60 | 4:33.54 | ||||||
6 | Gsc Damer | 0 | 640 | 4:34.19 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
Maika Larsson | 1993 | 33.17 | 1:08.00 | 1:08.00 | ||||||
Sif Szetu | 1994 | 36.61 | 1:17.87 | 2:25.87 | ||||||
Katrine Axelsen | 1992 | 31.44 | 1:07.56 | 3:33.43 | ||||||
Siv Nilsson Pedersen | 1995 | 29.09 | 1:00.76 | 4:34.19 | ||||||
7 | Herning Killerwhales | 0 | 588 | 4:42.10 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Cecilia Jespersen | 1993 | 34.51 | 1:10.67 | 1:10.67 | ||||||
Tasha Mac Brayd | 1993 | 36.08 | 1:18.39 | 2:29.06 | ||||||
Iben Rohde | 1994 | 31.93 | 1:10.05 | 3:39.11 | ||||||
Camilla Andersen | 1993 | 30.06 | 1:02.99 | 4:42.10 | ||||||
8 | Usg Damer | 0 | 587 | 4:42.28 | ||||||
U.S.G | ||||||||||
Maria Fjallstein | 1981 | 34.43 | 1:11.10 | 1:11.10 | ||||||
Thea Sejr Hansen | 1984 | 38.96 | 1:22.38 | 2:33.48 | ||||||
Astrid Eliasen | 1986 | 29.91 | 1:05.28 | 3:38.76 | ||||||
Maria B. Knudsen | 1974 | 29.93 | 1:03.52 | 4:42.28 | ||||||
9 | Elitesvøm Esbjerg Damer | 0 | 546 | 4:49.15 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Laura Jacobsen Barlo | 1992 | 34.17 | 1:10.78 | 1:10.78 | ||||||
Iben Nielsen | 1994 | 39.28 | 1:22.82 | 2:33.60 | ||||||
Katja Søndergaard | 1992 | 32.25 | 1:10.70 | 3:44.30 | ||||||
Anette Hansen | 1988 | 30.62 | 1:04.85 | 4:49.15 | ||||||
- | Køge Damer | 0 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Sabrina Wielsøe | 1990 | 34.10 | 1:11.29 | 1:11.29 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Swim Team Esbjerg |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH, 1. divison | Udskriftsdato | 19 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:32 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg & Dansk Svømmeunion |
Løb 27, 200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anders Blume | 1990 | 720 | 26.96 | 56.49 | 1:25.68 | 1:54.35 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
2 | Lars Arnbak | 1981 | 697 | 27.23 | 56.68 | 1:26.24 | 1:55.57 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Martin Wagner | 1991 | 685 | 27.52 | 56.85 | 1:26.39 | 1:56.22 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
4 | Jens Glent Abildgaard | 1991 | 658 | 28.45 | 58.92 | 1:27.68 | 1:57.79 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Martin Sander Pedersen | 1992 | 651 | 27.00 | 56.44 | 1:26.77 | 1:58.21 | |||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
6 | Christian Paaske | 1992 | 650 | 27.93 | 57.95 | 1:28.54 | 1:58.31 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sørin Martin Johannessen | 1991 | 648 | 27.74 | 58.43 | 1:29.02 | 1:58.41 | |||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
8 | Otto Linnet | 1988 | 643 | 27.43 | 57.36 | 1:28.35 | 1:58.73 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Andreas Overbeck Petersen | 1983 | 638 | 27.68 | 57.93 | 1:28.22 | 1:59.04 | |||
U.S.G | ||||||||||
10 | Bjarke Rasmussen | 1992 | 617 | 28.25 | 59.17 | 1:30.27 | 2:00.34 | |||
A6 | ||||||||||
11 | Victor G. Ludvigsen | 1992 | 606 | 27.81 | 58.35 | 1:29.43 | 2:01.07 | |||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
12 | Rasmus Busk Sørensen | 1991 | 604 | 29.20 | 59.83 | 1:30.76 | 2:01.24 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
13 | Christian Oldenburg | 1983 | 603 | 27.82 | 57.52 | 1:29.02 | 2:01.29 | |||
U.S.G | ||||||||||
14 | Lars Schmidt | 1987 | 599 | 28.41 | 58.68 | 1:29.84 | 2:01.59 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
15 | Morten Bak Hansen | 1995 | 582 | 28.82 | 59.80 | 1:31.86 | 2:02.73 | |||
A6 | ||||||||||
16 | Simon Albrechtsen | 1993 | 577 | 28.15 | 59.18 | 1:31.24 | 2:03.06 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
17 | Christian Warm | 1992 | 555 | 28.87 | 1:00.10 | 1:32.78 | 2:04.70 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
18 | Martin Collignon | 1992 | 551 | 28.80 | 1:00.61 | 1:33.21 | 2:05.01 | |||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Swim Team Esbjerg |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH, 1. divison | Udskriftsdato | 19 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:42 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg & Dansk Svømmeunion |
Løb 28, 200m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde Balle | 1989 | 767 | 29.80 | 1:00.95 | 1:32.42 | 2:04.58 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 693 | 30.92 | 1:03.35 | 1:36.11 | 2:08.87 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Mathilde Huss-Hansen | 1994 | 681 | 30.78 | 1:03.23 | 1:36.55 | 2:09.61 | |||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
4 | Trine Søby | 1991 | 645 | 30.70 | 1:03.54 | 1:37.35 | 2:11.97 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
5 | Julie Langhorn | 1994 | 643 | 31.14 | 1:04.16 | 1:38.72 | 2:12.12 | |||
A6 | ||||||||||
6 | Christina Munkholm | 1996 | 634 | 31.27 | 1:04.51 | 1:38.81 | 2:12.76 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Tea L. Christensen | 1989 | 634 | 31.60 | 1:05.04 | 1:39.19 | 2:12.78 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mette Friis-Olsen | 1985 | 627 | 31.22 | 1:05.08 | 1:39.55 | 2:13.25 | |||
U.S.G | ||||||||||
9 | Simone Norman Pedersen | 1993 | 621 | 31.25 | 1:04.99 | 1:39.65 | 2:13.66 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sofie Thorsø | 1992 | 619 | 32.66 | 1:06.83 | 1:41.18 | 2:13.79 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
11 | Siv Nilsson Pedersen | 1995 | 619 | 31.69 | 1:05.61 | 1:40.03 | 2:13.84 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
12 | Isabel Brylov | 1994 | 612 | 31.42 | 1:05.43 | 1:40.32 | 2:14.34 | |||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
13 | Melizza Petersen | 1994 | 610 | 31.48 | 1:05.29 | 1:40.35 | 2:14.50 | |||
A6 | ||||||||||
14 | Ann Sophie C. Lønnberg | 1983 | 609 | 31.26 | 1:05.51 | 1:40.42 | 2:14.52 | |||
U.S.G | ||||||||||
15 | Klara Grønne Leth | 1990 | 600 | 31.43 | 1:05.35 | 1:40.43 | 2:15.23 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
16 | Laura Jacobsen Barlo | 1992 | 592 | 31.61 | 1:05.83 | 1:40.98 | 2:15.79 | |||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
17 | Emilie Egesborg | 1992 | 532 | 32.84 | 1:09.91 | 1:46.25 | 2:20.76 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
18 | Mette Grauballe | 1995 | 516 | 32.75 | 1:08.84 | 1:45.77 | 2:22.22 | |||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Swim Team Esbjerg |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH, 1. divison | Udskriftsdato | 19 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:52 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg & Dansk Svømmeunion |
Løb 29, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Simon Westh | 1990 | 749 | 31.28 | 1:06.06 | 1:41.29 | 2:17.81 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
2 | Mads Pedersen | 1991 | 668 | 32.32 | 1:07.97 | 1:45.06 | 2:23.11 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Thomas Hindborg Petersen | 1991 | 627 | 33.55 | 1:10.00 | 1:47.28 | 2:26.20 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
4 | Joakim Ro-Poulsen | 1988 | 587 | 33.66 | 1:11.43 | 1:50.36 | 2:29.43 | |||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
5 | Christian Christensen | 1991 | 582 | 33.97 | 1:11.97 | 1:50.20 | 2:29.91 | |||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
6 | Lasse Thorup Olesen | 1985 | 565 | 34.46 | 1:12.91 | 1:52.19 | 2:31.36 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Lasse Sangild | 1990 | 545 | 34.90 | 1:13.77 | 1:53.37 | 2:33.17 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Lars Merl | 1993 | 539 | 35.32 | 1:14.15 | 1:53.18 | 2:33.73 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jannik Damm | 1983 | 517 | 34.84 | 1:14.39 | 1:54.76 | 2:35.93 | |||
A6 | ||||||||||
10 | Frederik Bielefeldt | 1991 | 509 | 34.99 | 1:14.74 | 1:55.90 | 2:36.73 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
11 | Søren Schebel Steg | 1992 | 508 | 34.72 | 1:14.24 | 1:55.18 | 2:36.87 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
12 | Nour Hermiz | 1994 | 503 | 35.79 | 1:15.77 | 1:56.47 | 2:37.32 | |||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
13 | Glen Christiansen | 1957 | 503 | 35.64 | 1:15.31 | 1:56.39 | 2:37.37 | |||
U.S.G | ||||||||||
14 | Harald Welling | 1993 | 498 | 35.56 | 1:15.47 | 1:56.60 | 2:37.83 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
15 | Mark Meyer Poulsen | 1994 | 477 | 36.23 | 1:16.83 | 1:58.59 | 2:40.12 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
16 | Ole Hansen | 1992 | 472 | 36.63 | 1:17.74 | 1:59.27 | 2:40.74 | |||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
17 | Peter Wittenwiler | 1994 | 440 | 38.00 | 1:19.68 | 2:01.58 | 2:44.49 | |||
A6 | ||||||||||
18 | Anders Krygell | 1982 | 424 | 38.10 | 1:20.25 | 2:03.55 | 2:46.59 | |||
U.S.G | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Swim Team Esbjerg |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH, 1. divison | Udskriftsdato | 19 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:27 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg & Dansk Svømmeunion |
Løb 30, 200m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Julie Leth-Espensen | 1992 | 760 | 34.99 | 1:14.10 | 1:53.71 | 2:32.86 | |||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
2 | Nanna Lunding | 1991 | 697 | 36.60 | 1:16.06 | 1:56.36 | 2:37.34 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Charlotte Jensen | 1992 | 655 | 36.37 | 1:17.00 | 1:58.23 | 2:40.64 | |||
A6 | ||||||||||
4 | Louise B. Dalgaard | 1990 | 654 | 37.53 | 1:18.39 | 1:59.60 | 2:40.76 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Olivia Ane Frey | 1994 | 632 | 37.26 | 1:18.29 | 2:00.18 | 2:42.56 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Tenna Larsson | 1989 | 626 | 37.57 | 1:19.22 | 2:01.27 | 2:43.10 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
7 | Cecilie Termøhlen | 1993 | 625 | 37.29 | 1:19.43 | 2:01.72 | 2:43.21 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sofie Seheim | 1991 | 620 | 36.86 | 1:18.89 | 2:00.83 | 2:43.65 | |||
A6 | ||||||||||
9 | Sif Szetu | 1994 | 576 | 38.32 | 1:20.69 | 2:04.19 | 2:47.72 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
10 | Donika Nikqi | 1994 | 545 | 38.69 | 1:21.48 | 2:06.08 | 2:50.83 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Mathilde Leth-Espensen | 1995 | 534 | 39.84 | 1:23.18 | 2:07.60 | 2:51.97 | |||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
12 | Sidse Kehlet | 1996 | 508 | 40.54 | 1:25.23 | 2:10.29 | 2:54.87 | |||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
13 | Line Lund | 1981 | 506 | 40.21 | 1:24.95 | 2:10.17 | 2:55.13 | |||
U.S.G | ||||||||||
14 | Emma D. Rasmussen | 1996 | 490 | 40.51 | 1:25.43 | 2:11.06 | 2:56.99 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
14 | Iben Nielsen | 1994 | 490 | 41.40 | 1:26.39 | 2:11.69 | 2:56.99 | |||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
16 | Christina Witten | 1995 | 487 | 41.20 | 1:25.72 | 2:11.41 | 2:57.32 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
17 | Mia Hansgaard | 1996 | 485 | 41.36 | 1:26.66 | 2:12.50 | 2:57.58 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
18 | Thea Sejr Hansen | 1984 | 478 | 40.66 | 1:25.01 | 2:10.60 | 2:58.43 | |||
U.S.G | ||||||||||
- | Ida Skaanning-Norris | 1991 | DSQ | Flyben i bryst | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
- | Simone Friis Hansen | 1995 | DSQ | Opadgående flyben | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Swim Team Esbjerg |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH, 1. divison | Udskriftsdato | 19 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:21 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg & Dansk Svømmeunion |
Løb 31, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anders Møller | 1991 | 654 | 30.04 | 1:01.98 | 1:34.54 | 2:06.94 | |||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
2 | Martin Duedahl | 1985 | 644 | 30.02 | 1:02.00 | 1:34.50 | 2:07.60 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jens Glent Abildgaard | 1991 | 618 | 31.41 | 1:04.16 | 1:36.97 | 2:09.32 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Patrick Hesselberg | 1991 | 616 | 30.64 | 1:02.36 | 1:35.62 | 2:09.48 | |||
A6 | ||||||||||
5 | Anders Blume | 1990 | 612 | 29.94 | 1:02.84 | 1:36.14 | 2:09.74 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
6 | Frederik Christensen | 1992 | 598 | 30.36 | 1:02.84 | 1:36.73 | 2:10.76 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sigurd Greve Dideriksen | 1992 | 576 | 31.61 | 1:04.85 | 1:38.69 | 2:12.43 | |||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
8 | Thor Andersen | 1992 | 573 | 31.37 | 1:05.11 | 1:38.81 | 2:12.67 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
9 | Mark von H. Poetry Vogel | 1970 | 563 | 30.58 | 1:03.58 | 1:38.45 | 2:13.42 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Philip Dreyer | 1990 | 536 | 31.15 | 1:05.08 | 1:40.17 | 2:15.66 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
11 | Peter Lund Hansen | 1992 | 534 | 31.82 | 1:05.52 | 1:40.80 | 2:15.80 | |||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
12 | Jacob Clement Nielsen | 1987 | 513 | 31.72 | 1:06.08 | 1:41.58 | 2:17.67 | |||
U.S.G | ||||||||||
13 | Peter Schultz | 1976 | 490 | 33.98 | 1:09.83 | 1:45.25 | 2:19.80 | |||
U.S.G | ||||||||||
14 | Henrik Frandsen | 1980 | 489 | 32.02 | 1:06.98 | 1:43.37 | 2:19.82 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
15 | Victor Graffmann | 1993 | 448 | 33.76 | 1:10.16 | 1:47.38 | 2:23.96 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
16 | Jonathan Holdrup | 1993 | 448 | 32.84 | 1:09.33 | 1:46.60 | 2:23.97 | |||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
17 | Thomas Knudsen | 1996 | 447 | 34.84 | 1:11.48 | 1:48.81 | 2:24.13 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
18 | Frederik Andersen | 1994 | 437 | 34.51 | 1:11.27 | 1:48.50 | 2:25.24 | |||
A6 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Swim Team Esbjerg |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH, 1. divison | Udskriftsdato | 19 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:32 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg & Dansk Svømmeunion |
Løb 32, 200m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mette Marie Blæsbjerg | 1993 | 684 | 33.59 | 1:09.16 | 1:44.98 | 2:20.33 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Caroline Eskildsen | 1995 | 630 | 34.25 | 1:11.14 | 1:48.43 | 2:24.23 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Maika Larsson | 1993 | 627 | 34.49 | 1:11.36 | 1:48.66 | 2:24.40 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
4 | Caroline Øhrstrøm | 1995 | 627 | 33.85 | 1:10.49 | 1:47.87 | 2:24.42 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
5 | Isabel Brylov | 1994 | 609 | 35.07 | 1:11.64 | 1:49.00 | 2:25.81 | |||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
6 | Marianne Duijm | 1993 | 594 | 34.35 | 1:11.28 | 1:48.58 | 2:27.06 | |||
A6 | ||||||||||
7 | Cecilia Jespersen | 1993 | 570 | 36.10 | 1:13.33 | 1:51.32 | 2:29.12 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Astrid Brink Hundebøl | 1991 | 569 | 34.32 | 1:11.48 | 1:50.31 | 2:29.19 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
9 | Christine Bjerre | 1991 | 568 | 34.16 | 1:11.79 | 1:51.19 | 2:29.24 | |||
A6 | ||||||||||
10 | Miriam Stupak Møller | 1994 | 568 | 35.34 | 1:13.13 | 1:51.30 | 2:29.26 | |||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
11 | Sarah Bro | 1996 | 567 | 35.47 | 1:13.19 | 1:51.79 | 2:29.40 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Sabrina Wielsøe | 1990 | 563 | 34.80 | 1:12.22 | 1:51.09 | 2:29.74 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
13 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 556 | 35.77 | 1:13.51 | 1:52.03 | 2:30.33 | |||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
14 | Camilla Andersen | 1993 | 554 | 36.54 | 1:14.42 | 1:52.79 | 2:30.53 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
15 | Astrid Eliasen | 1986 | 536 | 34.08 | 1:12.43 | 1:51.66 | 2:32.22 | |||
U.S.G | ||||||||||
16 | Maria Fjallstein | 1981 | 482 | 35.54 | 1:15.28 | 1:56.18 | 2:37.71 | |||
U.S.G | ||||||||||
17 | Mette Grauballe | 1995 | 468 | 37.55 | 1:17.90 | 1:58.88 | 2:39.21 | |||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
18 | Julie Bjørner Søe | 1995 | 462 | 37.67 | 1:18.03 | 1:59.22 | 2:39.94 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Swim Team Esbjerg |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH, 1. divison | Udskriftsdato | 19 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:39 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg & Dansk Svømmeunion |
Løb 33, 50m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Tim Jensen | 1984 | 735 | 25.25 | ||||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
2 | Otto Linnet | 1988 | 706 | 25.59 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Lars Arnbak | 1981 | 653 | 26.27 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Pierre Houdet | 1989 | 626 | 26.64 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Toke Pedersen | 1981 | 623 | 26.69 | ||||||
U.S.G | ||||||||||
5 | Christian Rasmussen | 1989 | 623 | 26.69 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
7 | Tonni Kristensen | 1992 | 619 | 26.74 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emil Eriksen | 1983 | 617 | 26.77 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Steffan Hansen | 1990 | 601 | 27.01 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
10 | Jason V. Christensen | 1985 | 597 | 27.06 | ||||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
11 | Ulrik Rosenkvist Schultz | 1992 | 579 | 27.34 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
12 | Anders Krygell | 1982 | 575 | 27.41 | ||||||
U.S.G | ||||||||||
13 | Sørin Martin Johannessen | 1991 | 556 | 27.72 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
14 | Tobias Gjerløff | 1995 | 532 | 28.12 | ||||||
A6 | ||||||||||
15 | Rene Kølbæk Laursen | 1993 | 517 | 28.39 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
16 | Morten Suhr | 1993 | 516 | 28.42 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
17 | Mads Hopff | 1993 | 515 | 28.44 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
18 | Jacob Skelsager | 1993 | 510 | 28.53 | ||||||
A6 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Swim Team Esbjerg |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH, 1. divison | Udskriftsdato | 19 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:48 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg & Dansk Svømmeunion |
Løb 34, 50m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kristina Thomsen | 1991 | 743 | 28.21 | ||||||
A6 | ||||||||||
2 | Heidi Mikkelsen | 1985 | 736 | 28.30 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Josephine Uhrbrand | 1991 | 681 | 29.04 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Mathilde Balle | 1989 | 645 | 29.57 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Astrid Eliasen | 1986 | 630 | 29.81 | ||||||
U.S.G | ||||||||||
6 | Anette Hansen | 1988 | 621 | 29.94 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
7 | Emma Aabroe | 1994 | 600 | 30.29 | ||||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
8 | Marianne Duijm | 1993 | 588 | 30.49 | ||||||
A6 | ||||||||||
9 | Line Lund | 1981 | 577 | 30.69 | ||||||
U.S.G | ||||||||||
10 | Emilie Egesborg | 1992 | 574 | 30.74 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Sofie Thorsø | 1992 | 569 | 30.84 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
12 | Katrine Axelsen | 1992 | 563 | 30.95 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
13 | Katja Søndergaard | 1992 | 547 | 31.25 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
14 | Christina Munkholm | 1996 | 543 | 31.32 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
15 | Iben Fjord Kjærsgaard | 1995 | 525 | 31.67 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
16 | Sofie Greve Dideriksen | 1989 | 502 | 32.14 | ||||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
17 | Lena Torsland Pedersen | 1992 | 429 | 33.88 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
18 | Caroline Øhrstrøm | 1995 | 396 | 34.80 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Swim Team Esbjerg |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH, 1. divison | Udskriftsdato | 19 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:54 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg & Dansk Svømmeunion |
Løb 35, 4X100m Brystsvømning Herr, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Gsc Herrer | 0 | 694 | 4:23.85 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
Simon Westh | 1990 | 30.89 | 1:05.43 | 1:05.43 | ||||||
Marc Sørensen | 1982 | 30.02 | 1:05.27 | 2:10.70 | ||||||
Martin Wagner | 1991 | 31.07 | 1:06.83 | 3:17.53 | ||||||
Thomas Hindborg Petersen | 1991 | 31.26 | 1:06.32 | 4:23.85 | ||||||
2 | Hovedstaden Herrer | 1988 | 627 | 4:32.90 | ||||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
Christian Christensen | 1991 | 32.23 | 1:09.01 | 1:09.01 | ||||||
Joakim Ro-Poulsen | 1988 | 30.39 | 1:05.85 | 2:14.86 | ||||||
Tim Jensen | 1984 | 31.10 | 1:06.40 | 3:21.26 | ||||||
Tobias N Sandager | 1993 | 32.68 | 1:11.64 | 4:32.90 | ||||||
3 | Herning Killerwhales | 0 | 625 | 4:33.24 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Martin G. Hansen | 1992 | 32.73 | 1:09.22 | 1:09.22 | ||||||
Casper Iversen | 1991 | 30.93 | 1:07.59 | 2:16.81 | ||||||
Mads Pedersen | 1991 | 30.57 | 1:05.57 | 3:22.38 | ||||||
Lasse Sangild | 1990 | 32.88 | 1:10.86 | 4:33.24 | ||||||
4 | Gentofte Herrer | 0 | 596 | 4:37.64 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Harald Welling | 1993 | 34.89 | 1:13.69 | 1:13.69 | ||||||
Otto Linnet | 1988 | 29.92 | 1:06.41 | 2:20.10 | ||||||
Simon Albrechtsen | 1993 | 31.19 | 1:09.03 | 3:29.13 | ||||||
Lasse Thorup Olesen | 1985 | 31.84 | 1:08.51 | 4:37.64 | ||||||
5 | Elitesvøm Esbjerg Herrer | 0 | 591 | 4:38.29 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Peter Lund Hansen | 1992 | 33.92 | 1:12.40 | 1:12.40 | ||||||
Ole Hansen | 1992 | 32.74 | 1:10.20 | 2:22.60 | ||||||
Nour Hermiz | 1994 | 32.63 | 1:09.76 | 3:32.36 | ||||||
Steffan Hansen | 1990 | 30.89 | 1:05.93 | 4:38.29 | ||||||
6 | Køge Herrer | 0 | 563 | 4:42.91 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Lars Merl | 1993 | 32.78 | 1:08.75 | 1:08.75 | ||||||
Mark Meyer Poulsen | 1994 | 34.36 | 1:14.04 | 2:22.79 | ||||||
Christian Paaske | 1992 | 32.95 | 1:09.37 | 3:32.16 | ||||||
Emil Eriksen | 1983 | 32.87 | 1:10.75 | 4:42.91 | ||||||
7 | A6 Herrer | 1982 | 535 | 4:47.77 | ||||||
A6 | ||||||||||
Jannik Damm | 1983 | 32.73 | 1:10.06 | 1:10.06 | ||||||
Jens Antonsen | 1982 | 32.58 | 1:09.89 | 2:19.95 | ||||||
Patrick Hesselberg | 1991 | 33.52 | 1:10.80 | 3:30.75 | ||||||
Peter Wittenwiler | 1994 | 36.07 | 1:17.02 | 4:47.77 | ||||||
8 | Usg Herrer | 0 | 510 | 4:52.44 | ||||||
U.S.G | ||||||||||
Anders Krygell | 1982 | 35.54 | 1:17.15 | 1:17.15 | ||||||
Christian Oldenburg | 1983 | 32.55 | 1:11.26 | 2:28.41 | ||||||
Toke Pedersen | 1981 | 33.71 | 1:13.11 | 3:41.52 | ||||||
Glen Christiansen | 1957 | 32.87 | 1:10.92 | 4:52.44 | ||||||
9 | Hsc Herrer | 1992 | 505 | 4:53.40 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Søren Schebel Steg | 1992 | 33.96 | 1:12.00 | 1:12.00 | ||||||
Frederik Bielefeldt | 1991 | 32.17 | 1:09.27 | 2:21.27 | ||||||
Kristian Trier Nipper | 1992 | 35.99 | 1:16.25 | 3:37.52 | ||||||
Rasmus Busk Sørensen | 1991 | 35.72 | 1:15.88 | 4:53.40 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Swim Team Esbjerg |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH, 1. divison | Udskriftsdato | 19 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:07 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg & Dansk Svømmeunion |
Løb 36, 4X100m Brystsvømning Dame, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | A6 Damer | 1991 | 649 | 5:02.94 | ||||||
A6 | ||||||||||
Charlotte Jensen | 1992 | 34.72 | 1:13.92 | 1:13.92 | ||||||
Sofie Seheim | 1991 | 33.00 | 1:10.82 | 2:24.74 | ||||||
Marianne Duijm | 1993 | 37.85 | 1:19.32 | 3:44.06 | ||||||
Melizza Petersen | 1994 | 37.28 | 1:18.88 | 5:02.94 | ||||||
2 | Herning Killerwhales | 0 | 635 | 5:05.22 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Tasha Mac Brayd | 1993 | 36.42 | 1:17.97 | 1:17.97 | ||||||
Tea L. Christensen | 1989 | 35.97 | 1:16.50 | 2:34.47 | ||||||
Nanna Lunding | 1991 | 34.92 | 1:13.49 | 3:47.96 | ||||||
Simone Friis Hansen | 1995 | 36.50 | 1:17.26 | 5:05.22 | ||||||
3 | Gentofte Damer | 0 | 602 | 5:10.74 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Donika Nikqi | 1994 | 37.12 | 1:18.06 | 1:18.06 | ||||||
Olivia Ane Frey | 1994 | 34.51 | 1:15.02 | 2:33.08 | ||||||
Laura Kragholm | 1995 | 38.18 | 1:21.56 | 3:54.64 | ||||||
Klara Grønne Leth | 1990 | 35.54 | 1:16.10 | 5:10.74 | ||||||
4 | Hovedstaden Damer | 1984 | 574 | 5:15.63 | ||||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
Louise Fleron | 1990 | 37.17 | 1:18.52 | 1:18.52 | ||||||
Mathilde Leth-Espensen | 1995 | 37.98 | 1:20.94 | 2:39.46 | ||||||
Sofie Greve Dideriksen | 1989 | 39.36 | 1:22.89 | 4:02.35 | ||||||
Julie Leth-Espensen | 1992 | 34.53 | 1:13.28 | 5:15.63 | ||||||
5 | Gsc Damer | 0 | 553 | 5:19.58 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
Tenna Larsson | 1989 | 36.29 | 1:15.92 | 1:15.92 | ||||||
Sif Szetu | 1994 | 37.77 | 1:19.89 | 2:35.81 | ||||||
Ida Skaanning-Norris | 1991 | 38.45 | 1:21.82 | 3:57.63 | ||||||
Katrine Axelsen | 1992 | 38.76 | 1:21.95 | 5:19.58 | ||||||
6 | Hsc Damer | 0 | 551 | 5:20.00 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Emma D. Rasmussen | 1996 | 39.97 | 1:24.21 | 1:24.21 | ||||||
Louise B. Dalgaard | 1990 | 35.92 | 1:16.38 | 2:40.59 | ||||||
Kamilla Malczynska | 1993 | 36.14 | 1:19.05 | 3:59.64 | ||||||
Sofie Thorsø | 1992 | 38.36 | 1:20.36 | 5:20.00 | ||||||
7 | Køge Damer | 0 | 514 | 5:27.41 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Christina Witten | 1995 | 39.98 | 1:24.22 | 1:24.22 | ||||||
Mathilde Jensen | 1988 | 37.12 | 1:20.52 | 2:44.74 | ||||||
Christina Munkholm | 1996 | 38.43 | 1:21.25 | 4:05.99 | ||||||
Mia Hansgaard | 1996 | 38.31 | 1:21.42 | 5:27.41 | ||||||
8 | Elitesvøm Esbjerg Damer | 0 | 510 | 5:28.40 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Anne Vester Pedersen | 1993 | 38.83 | 1:23.75 | 1:23.75 | ||||||
Christinna Baden | 1990 | 38.90 | 1:24.07 | 2:47.82 | ||||||
Sidse Kehlet | 1996 | 36.01 | 1:17.83 | 4:05.65 | ||||||
Iben Nielsen | 1994 | 39.02 | 1:22.75 | 5:28.40 | ||||||
9 | Usg Damer | 0 | 463 | 5:39.02 | ||||||
U.S.G | ||||||||||
Maria Fjallstein | 1981 | 40.94 | 1:26.43 | 1:26.43 | ||||||
Ann Sophie C. Lønnberg | 1983 | 38.48 | 1:23.89 | 2:50.32 | ||||||
Thea Sejr Hansen | 1984 | 39.64 | 1:23.47 | 4:13.79 | ||||||
Maria B. Knudsen | 1974 | 40.19 | 1:25.23 | 5:39.02 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Swim Team Esbjerg |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH, 1. divison | Udskriftsdato | 19 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 16:20 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg & Dansk Svømmeunion |
Løb 37, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Gsc Herrer | 0 | 755 | 7:43.93 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
Martin Wagner | 1991 | 56.41 | 1:55.78 | 1:55.78 | ||||||
Anders Blume | 1990 | 52.28 | 1:48.84 | 3:44.62 | ||||||
Thor Andersen | 1992 | 55.18 | 1:56.23 | 5:40.85 | ||||||
Nikolaj Satterup Hansen | 1994 | 58.68 | 2:03.08 | 7:43.93 | ||||||
2 | Herning Killerwhales | 0 | 710 | 7:53.45 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Jens Glent Abildgaard | 1991 | 56.60 | 1:56.79 | 1:56.79 | ||||||
Martin Duedahl | 1985 | 56.76 | 1:58.37 | 3:55.16 | ||||||
Martin G. Hansen | 1992 | 58.40 | 2:00.15 | 5:55.31 | ||||||
Kim Hansen | 1987 | 55.97 | 1:58.14 | 7:53.45 | ||||||
3 | Elitesvøm Esbjerg Herrer | 0 | 687 | 7:58.77 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Morten Hansen | 1993 | 58.22 | 2:01.17 | 2:01.17 | ||||||
Martin Sander Pedersen | 1992 | 57.14 | 1:57.14 | 3:58.31 | ||||||
Anders Møller | 1991 | 57.74 | 1:59.13 | 5:57.44 | ||||||
Sørin Martin Johannessen | 1991 | 57.56 | 2:01.33 | 7:58.77 | ||||||
4 | Gentofte Herrer | 0 | 645 | 8:08.95 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Simon Albrechtsen | 1993 | 59.91 | 2:03.05 | 2:03.05 | ||||||
Otto Linnet | 1988 | 56.93 | 1:57.23 | 4:00.28 | ||||||
Mark von H. Poetry Vogel | 1970 | 1:00.84 | 2:04.18 | 6:04.46 | ||||||
Gustav Håkonsson | 1994 | 1:00.42 | 2:04.49 | 8:08.95 | ||||||
5 | Usg Herrer | 0 | 641 | 8:09.90 | ||||||
U.S.G | ||||||||||
Andreas Overbeck Petersen | 1983 | 58.55 | 1:59.82 | 1:59.82 | ||||||
Toke Pedersen | 1981 | 58.82 | 2:01.28 | 4:01.10 | ||||||
Peter Schultz | 1976 | 1:00.99 | 2:05.27 | 6:06.37 | ||||||
Jacob Clement Nielsen | 1987 | 59.86 | 2:03.53 | 8:09.90 | ||||||
6 | A6 Herrer | 1982 | 637 | 8:11.08 | ||||||
A6 | ||||||||||
Patrick Hesselberg | 1991 | 57.61 | 1:56.19 | 1:56.19 | ||||||
Bjarke Rasmussen | 1992 | 59.86 | 2:02.98 | 3:59.17 | ||||||
Morten Bak Hansen | 1995 | 1:00.83 | 2:04.87 | 6:04.04 | ||||||
Frederik Andersen | 1994 | 1:00.50 | 2:07.04 | 8:11.08 | ||||||
7 | Køge Herrer | 0 | 618 | 8:15.96 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Morten Suhr | 1993 | 1:00.39 | 2:05.48 | 2:05.48 | ||||||
Christian Paaske | 1992 | 57.14 | 1:57.57 | 4:03.05 | ||||||
Christian Warm | 1992 | 58.22 | 2:02.76 | 6:05.81 | ||||||
Victor Graffmann | 1993 | 1:03.27 | 2:10.15 | 8:15.96 | ||||||
8 | Hovedstaden Herrer | 1988 | 618 | 8:16.06 | ||||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
Victor G. Ludvigsen | 1992 | 57.64 | 2:00.51 | 2:00.51 | ||||||
Martin Collignon | 1992 | 58.90 | 2:03.08 | 4:03.59 | ||||||
Jonathan Holdrup | 1993 | 1:00.02 | 2:05.28 | 6:08.87 | ||||||
Kristoffer Weber Larsen | 1993 | 59.96 | 2:07.19 | 8:16.06 | ||||||
9 | Hsc Herrer | 1992 | 609 | 8:18.28 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Lars Schmidt | 1987 | 58.61 | 2:02.26 | 2:02.26 | ||||||
Rasmus Busk Sørensen | 1991 | 58.01 | 2:01.97 | 4:04.23 | ||||||
Dennis Skov Gravsen | 1991 | 1:01.33 | 2:08.57 | 6:12.80 | ||||||
Kristian Trier Nipper | 1992 | 1:01.24 | 2:05.48 | 8:18.28 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Swim Team Esbjerg |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH, 1. divison | Udskriftsdato | 19 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 16:44 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg & Dansk Svømmeunion |
Løb 38, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Gsc Damer | 0 | 731 | 8:39.88 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
Trine Søby | 1991 | 1:01.91 | 2:05.44 | 2:05.44 | ||||||
Ida Skaanning-Norris | 1991 | 1:01.47 | 2:07.83 | 4:13.27 | ||||||
Caroline Øhrstrøm | 1995 | 1:04.90 | 2:14.46 | 6:27.73 | ||||||
Siv Nilsson Pedersen | 1995 | 1:03.21 | 2:12.15 | 8:39.88 | ||||||
2 | Herning Killerwhales | 0 | 721 | 8:42.16 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Mathilde Balle | 1989 | 1:01.63 | 2:06.37 | 2:06.37 | ||||||
Nanna Lunding | 1991 | 1:02.76 | 2:09.70 | 4:16.07 | ||||||
Tea L. Christensen | 1989 | 1:04.11 | 2:11.75 | 6:27.82 | ||||||
Simone Friis Hansen | 1995 | 1:05.80 | 2:14.34 | 8:42.16 | ||||||
3 | Hsc Damer | 0 | 699 | 8:47.56 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 1:02.74 | 2:06.20 | 2:06.20 | ||||||
Sofie Thorsø | 1992 | 1:06.20 | 2:15.66 | 4:21.86 | ||||||
Mette Marie Blæsbjerg | 1993 | 1:03.69 | 2:12.36 | 6:34.22 | ||||||
Louise B. Dalgaard | 1990 | 1:05.09 | 2:13.34 | 8:47.56 | ||||||
4 | Hovedstaden Damer | 1984 | 696 | 8:48.37 | ||||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
Miriam Stupak Møller | 1994 | 1:06.05 | 2:13.38 | 2:13.38 | ||||||
Julie Leth-Espensen | 1992 | 1:02.11 | 2:07.69 | 4:21.07 | ||||||
Isabel Brylov | 1994 | 1:06.06 | 2:15.92 | 6:36.99 | ||||||
Mathilde Huss-Hansen | 1994 | 1:03.38 | 2:11.38 | 8:48.37 | ||||||
5 | A6 Damer | 1991 | 668 | 8:55.82 | ||||||
A6 | ||||||||||
Marianne Duijm | 1993 | 1:03.76 | 2:14.02 | 2:14.02 | ||||||
Frederikke Matthiassen | 1996 | 1:05.32 | 2:15.52 | 4:29.54 | ||||||
Maria Jensen | 1992 | 1:03.85 | 2:12.61 | 6:42.15 | ||||||
Julie Langhorn | 1994 | 1:05.28 | 2:13.67 | 8:55.82 | ||||||
6 | Køge Damer | 0 | 660 | 8:57.94 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Sabrina Wielsøe | 1990 | 1:05.82 | 2:16.35 | 2:16.35 | ||||||
Kia Hansen | 1995 | 1:01.88 | 2:09.20 | 4:25.55 | ||||||
Christina Witten | 1995 | 1:05.96 | 2:19.86 | 6:45.41 | ||||||
Christina Munkholm | 1996 | 1:03.84 | 2:12.53 | 8:57.94 | ||||||
7 | Usg Damer | 0 | 645 | 9:01.87 | ||||||
U.S.G | ||||||||||
Mette Friis-Olsen | 1985 | 1:04.42 | 2:13.44 | 2:13.44 | ||||||
Line Lund | 1981 | 1:05.72 | 2:15.38 | 4:28.82 | ||||||
Ann Sophie C. Lønnberg | 1983 | 1:05.32 | 2:14.62 | 6:43.44 | ||||||
Katrine Mønsted | 1972 | 1:06.77 | 2:18.43 | 9:01.87 | ||||||
8 | Gentofte Damer | 0 | 600 | 9:15.38 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Sarah Bro | 1996 | 1:05.92 | 2:17.12 | 2:17.12 | ||||||
Emilie Egesborg | 1992 | 1:04.95 | 2:12.58 | 4:29.70 | ||||||
Julie Bjørner Søe | 1995 | 1:09.11 | 2:23.88 | 6:53.58 | ||||||
Olivia Ane Frey | 1994 | 1:08.33 | 2:21.80 | 9:15.38 | ||||||
9 | Elitesvøm Esbjerg Damer | 0 | 588 | 9:18.86 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Sidse Kehlet | 1996 | 1:05.89 | 2:16.11 | 2:16.11 | ||||||
Iben Nielsen | 1994 | 1:11.04 | 2:25.77 | 4:41.88 | ||||||
Laura Jacobsen Barlo | 1992 | 1:04.07 | 2:12.57 | 6:54.45 | ||||||
Mette Grauballe | 1995 | 1:09.42 | 2:24.41 | 9:18.86 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Swim Team Esbjerg |
Resultat Løb 39 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH, 1. divison | Udskriftsdato | 19 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:19 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg & Dansk Svømmeunion |
Løb 39, 100m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Otto Linnet | 1988 | 716 | 26.96 | 56.12 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Christian Rasmussen | 1989 | 657 | 27.07 | 57.75 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
3 | Lars Arnbak | 1981 | 627 | 27.16 | 58.66 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Pierre Houdet | 1989 | 626 | 27.21 | 58.67 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Thorbjørn H. Christensen | 1989 | 624 | 27.69 | 58.73 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
6 | Anders Krygell | 1982 | 611 | 27.64 | 59.16 | |||||
U.S.G | ||||||||||
7 | Steffan Hansen | 1990 | 586 | 28.46 | 59.98 | |||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
8 | Stefan B. Høgild | 1991 | 582 | 28.65 | 1:00.11 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Frederik Christensen | 1992 | 566 | 28.52 | 1:00.69 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Christian Oldenburg | 1983 | 565 | 28.71 | 1:00.71 | |||||
U.S.G | ||||||||||
11 | Sigurd Greve Dideriksen | 1992 | 554 | 28.86 | 1:01.12 | |||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
12 | Lasse K. Hansen | 1989 | 547 | 29.01 | 1:01.39 | |||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
13 | Joakim Ro-Poulsen | 1988 | 531 | 28.59 | 1:02.00 | |||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
14 | Tobias Gjerløff | 1995 | 512 | 29.45 | 1:02.75 | |||||
A6 | ||||||||||
15 | Rene Kølbæk Laursen | 1993 | 511 | 29.50 | 1:02.79 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
16 | Mads Hopff | 1993 | 502 | 29.54 | 1:03.18 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
17 | Morten Suhr | 1993 | 499 | 29.61 | 1:03.27 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
18 | Peter Wittenwiler | 1994 | 488 | 29.72 | 1:03.77 | |||||
A6 | ||||||||||
- | Jacob Skelsager | 1993 | DSQ | Tyvstart | ||||||
A6 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Swim Team Esbjerg |
Resultat Løb 40 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH, 1. divison | Udskriftsdato | 19 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 16:54 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg & Dansk Svømmeunion |
Løb 40, 100m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Leth-Espensen | 1992 | 696 | 30.12 | 1:03.65 | |||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
2 | Kristina Thomsen | 1991 | 692 | 29.42 | 1:03.77 | |||||
A6 | ||||||||||
3 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 682 | 30.61 | 1:04.09 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Heidi Mikkelsen | 1985 | 679 | 30.05 | 1:04.18 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Klara Grønne Leth | 1990 | 666 | 30.54 | 1:04.61 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Josephine Uhrbrand | 1991 | 659 | 30.26 | 1:04.82 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Nanna Lunding | 1991 | 654 | 31.17 | 1:04.99 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Astrid Eliasen | 1986 | 623 | 30.78 | 1:06.06 | |||||
U.S.G | ||||||||||
9 | Sofie Seheim | 1991 | 593 | 31.50 | 1:07.13 | |||||
A6 | ||||||||||
9 | Simone Norman Pedersen | 1993 | 593 | 31.96 | 1:07.13 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emma Aabroe | 1994 | 592 | 31.74 | 1:07.18 | |||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
12 | Katrine Axelsen | 1992 | 590 | 31.32 | 1:07.25 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
13 | Sofie Thorsø | 1992 | 573 | 32.53 | 1:07.90 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
14 | Ida Skaanning-Norris | 1991 | 559 | 32.19 | 1:08.46 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
15 | Anette Hansen | 1988 | 548 | 32.26 | 1:08.92 | |||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
16 | Maria Fjallstein | 1981 | 543 | 32.71 | 1:09.16 | |||||
U.S.G | ||||||||||
17 | Iben Fjord Kjærsgaard | 1995 | 499 | 33.00 | 1:11.13 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
18 | Katja Søndergaard | 1992 | 492 | 33.20 | 1:11.44 | |||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Swim Team Esbjerg |
Resultat Løb 41 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH, 1. divison | Udskriftsdato | 19 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:01 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg & Dansk Svømmeunion |
Løb 41, 100m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Tim Jensen | 1984 | 726 | 26.05 | 58.10 | |||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
2 | Thorbjørn H. Christensen | 1989 | 702 | 27.90 | 58.78 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
3 | Simon Westh | 1990 | 669 | 27.90 | 59.72 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
4 | Anders Møller | 1991 | 631 | 28.24 | 1:00.91 | |||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
5 | Casper Iversen | 1991 | 611 | 28.71 | 1:01.54 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jonathan Ahm | 1978 | 581 | 29.69 | 1:02.60 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Jens Glent Abildgaard | 1991 | 580 | 28.61 | 1:02.63 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Toke Pedersen | 1981 | 571 | 28.96 | 1:02.97 | |||||
U.S.G | ||||||||||
9 | Peter Lund Hansen | 1992 | 558 | 29.12 | 1:03.43 | |||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
10 | Christian Warm | 1992 | 555 | 30.30 | 1:03.55 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jens Antonsen | 1982 | 554 | 29.95 | 1:03.58 | |||||
A6 | ||||||||||
12 | Lars Merl | 1993 | 551 | 31.07 | 1:03.70 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
13 | Morten S. Andersen | 1984 | 551 | 29.36 | 1:03.71 | |||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
14 | Tobias Kragholm | 1992 | 546 | 29.80 | 1:03.92 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
15 | Frederik Bielefeldt | 1991 | 544 | 30.40 | 1:04.00 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
16 | Jannik Damm | 1983 | 522 | 30.21 | 1:04.86 | |||||
A6 | ||||||||||
17 | Jacob Clement Nielsen | 1987 | 498 | 30.97 | 1:05.89 | |||||
U.S.G | ||||||||||
18 | Jens Christian Petersen | 1988 | 448 | 30.98 | 1:08.26 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Swim Team Esbjerg |
Resultat Løb 42 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH, 1. divison | Udskriftsdato | 19 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:07 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg & Dansk Svømmeunion |
Løb 42, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Seheim | 1991 | 701 | 32.05 | 1:07.25 | |||||
A6 | ||||||||||
2 | Heidi Mikkelsen | 1985 | 694 | 31.09 | 1:07.49 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Caroline Eskildsen | 1995 | 686 | 31.89 | 1:07.74 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nanna Lunding | 1991 | 685 | 32.13 | 1:07.78 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Melizza Petersen | 1994 | 661 | 32.17 | 1:08.58 | |||||
A6 | ||||||||||
6 | Tenna Larsson | 1989 | 660 | 32.85 | 1:08.63 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
7 | Louise B. Dalgaard | 1990 | 644 | 33.02 | 1:09.20 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Signe-Marie Bay Andersen | 1986 | 639 | 31.84 | 1:09.37 | |||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
9 | Klara Grønne Leth | 1990 | 636 | 32.26 | 1:09.47 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Christina Munkholm | 1996 | 628 | 32.93 | 1:09.76 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sidse Kehlet | 1996 | 621 | 33.60 | 1:10.03 | |||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
12 | Mette Friis-Olsen | 1985 | 602 | 32.58 | 1:10.78 | |||||
U.S.G | ||||||||||
13 | Line Lund | 1981 | 587 | 34.06 | 1:11.38 | |||||
U.S.G | ||||||||||
14 | Miriam Stupak Møller | 1994 | 570 | 33.06 | 1:12.05 | |||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
15 | Sif Szetu | 1994 | 533 | 35.76 | 1:13.68 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
16 | Donika Nikqi | 1994 | 527 | 33.37 | 1:13.97 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
17 | Katarina S. Thomsen | 1991 | 520 | 33.88 | 1:14.31 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
18 | Camilla Mikkelsen | 1993 | 491 | 34.29 | 1:15.75 | |||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Swim Team Esbjerg |
Resultat Løb 43 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH, 1. divison | Udskriftsdato | 19 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:12 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg & Dansk Svømmeunion |
Løb 43, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Marc Sørensen | 1982 | 664 | 30.45 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
2 | Joakim Ro-Poulsen | 1988 | 625 | 31.07 | ||||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
3 | Mads Pedersen | 1991 | 624 | 31.08 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Steffan Hansen | 1990 | 603 | 31.43 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
5 | Joachim Mortensen | 1995 | 595 | 31.58 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Christian Christensen | 1991 | 592 | 31.64 | ||||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
7 | Jannik Damm | 1983 | 581 | 31.83 | ||||||
A6 | ||||||||||
8 | Glen Christiansen | 1957 | 577 | 31.90 | ||||||
U.S.G | ||||||||||
9 | Emil Eriksen | 1983 | 576 | 31.92 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Thomas Hindborg Petersen | 1991 | 576 | 31.93 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
11 | Ole Hansen | 1992 | 547 | 32.47 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
12 | Lasse Thorup Olesen | 1985 | 543 | 32.55 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
13 | Søren Schebel Steg | 1992 | 522 | 32.99 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
14 | Anders Kilen | 1975 | 516 | 33.11 | ||||||
U.S.G | ||||||||||
15 | Jens Antonsen | 1982 | 511 | 33.23 | ||||||
A6 | ||||||||||
15 | Frederik Bielefeldt | 1991 | 511 | 33.23 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
17 | Harald Welling | 1993 | 508 | 33.28 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
18 | Mark Meyer Poulsen | 1994 | 476 | 34.02 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Swim Team Esbjerg |
Resultat Løb 44 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH, 1. divison | Udskriftsdato | 19 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:17 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg & Dansk Svømmeunion |
Løb 44, 50m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Charlotte Jensen | 1992 | 728 | 33.42 | ||||||
A6 | ||||||||||
2 | Sofie Seheim | 1991 | 697 | 33.91 | ||||||
A6 | ||||||||||
3 | Olivia Ane Frey | 1994 | 611 | 35.44 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Tasha Mac Brayd | 1993 | 601 | 35.64 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mathilde Jensen | 1988 | 589 | 35.88 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Louise B. Dalgaard | 1990 | 585 | 35.96 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Cecilie Termøhlen | 1993 | 569 | 36.29 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Louise Fleron | 1990 | 559 | 36.51 | ||||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
9 | Sif Szetu | 1994 | 516 | 37.48 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
10 | Laura Kragholm | 1995 | 510 | 37.63 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Kamilla Malczynska | 1993 | 506 | 37.74 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
12 | Mathilde Leth-Espensen | 1995 | 492 | 38.08 | ||||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
13 | Katrine Axelsen | 1992 | 486 | 38.25 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
14 | Christinna Baden | 1990 | 479 | 38.42 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
15 | Iben Fjord Kjærsgaard | 1995 | 469 | 38.70 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
16 | Thea Sejr Hansen | 1984 | 463 | 38.87 | ||||||
U.S.G | ||||||||||
17 | Maria B. Knudsen | 1974 | 440 | 39.55 | ||||||
U.S.G | ||||||||||
18 | Iben Nielsen | 1994 | 435 | 39.68 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Swim Team Esbjerg |
Resultat Løb 45 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH, 1. divison | Udskriftsdato | 19 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:34 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg & Dansk Svømmeunion |
Løb 45, 400m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Martin Wagner | 1991 | 698 | 1:29.45 | 2:32.01 | 3:34.95 | 4:05.53 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
2 | Thor Andersen | 1992 | 669 | 58.46 | 2:01.51 | 3:05.68 | 4:09.05 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
3 | Christian Paaske | 1992 | 646 | 1:00.59 | 2:04.66 | 3:09.00 | 4:12.06 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Andreas B. Hiltmar | 1993 | 642 | 1:00.31 | 2:03.58 | 3:08.45 | 4:12.54 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Alexander Rosager | 1991 | 632 | 1:32.94 | 2:37.34 | 3:42.07 | 4:13.86 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Martin Sander Pedersen | 1992 | 617 | 1:01.70 | 2:06.40 | 3:11.48 | 4:15.91 | |||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
7 | Bjarke Rasmussen | 1992 | 606 | 1:34.30 | 2:40.29 | 3:45.98 | 4:17.42 | |||
A6 | ||||||||||
8 | Rasmus Busk Sørensen | 1991 | 598 | 1:35.54 | 2:41.40 | 3:45.61 | 4:18.56 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
9 | Victor G. Ludvigsen | 1992 | 589 | 1:01.18 | 2:07.95 | 3:14.60 | 4:19.87 | |||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
10 | Morten Hansen | 1993 | 579 | 1:02.03 | 2:09.63 | 3:14.70 | 4:21.37 | |||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
11 | Simon Albrechtsen | 1993 | 573 | 1:03.04 | 2:10.40 | 3:16.96 | 4:22.21 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Morten Bak Hansen | 1995 | 571 | 1:03.94 | 2:12.16 | 3:19.33 | 4:22.61 | |||
A6 | ||||||||||
13 | Lars Schmidt | 1987 | 560 | 1:02.76 | 2:08.56 | 3:16.27 | 4:24.34 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
14 | Christian Oldenburg | 1983 | 539 | 1:02.26 | 2:09.22 | 3:19.03 | 4:27.72 | |||
U.S.G | ||||||||||
15 | Kristoffer Weber Larsen | 1993 | 537 | 1:02.62 | 2:10.94 | 3:19.20 | 4:27.95 | |||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
16 | Gustav Håkonsson | 1994 | 531 | 1:39.41 | 2:48.05 | 3:56.01 | 4:29.05 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
17 | Peter Schultz | 1976 | 522 | 1:38.33 | 2:47.55 | 3:56.78 | 4:30.63 | |||
U.S.G | ||||||||||
18 | Morten Suhr | 1993 | 495 | 1:02.86 | 2:11.92 | 3:23.06 | 4:35.46 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Swim Team Esbjerg |
Resultat Løb 46 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH, 1. divison | Udskriftsdato | 19 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:52 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg & Dansk Svømmeunion |
Løb 46, 400m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Trine Søby | 1991 | 770 | 1:02.62 | 2:09.34 | 3:16.08 | 4:21.65 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
2 | Mathilde Balle | 1989 | 717 | 1:02.17 | 2:09.48 | 3:19.26 | 4:27.95 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Kia Hansen | 1995 | 714 | 1:03.44 | 2:11.11 | 3:19.52 | 4:28.32 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ida Skaanning-Norris | 1991 | 701 | 1:05.01 | 2:12.86 | 3:21.61 | 4:30.02 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
5 | Mathilde Huss-Hansen | 1994 | 700 | 1:04.44 | 2:12.80 | 3:21.80 | 4:30.18 | |||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
6 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 695 | 1:05.52 | 2:14.68 | 3:23.23 | 4:30.78 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Simone Norman Pedersen | 1993 | 649 | 1:05.71 | 2:16.02 | 3:27.23 | 4:37.07 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Miriam Stupak Møller | 1994 | 610 | 1:07.43 | 2:20.01 | 3:32.01 | 4:42.91 | |||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
9 | Julie Langhorn | 1994 | 609 | 1:08.51 | 2:20.85 | 3:33.02 | 4:43.04 | |||
A6 | ||||||||||
10 | Ann Sophie C. Lønnberg | 1983 | 608 | 1:07.64 | 2:20.41 | 3:33.27 | 4:43.15 | |||
U.S.G | ||||||||||
11 | Sarah Bro | 1996 | 603 | 1:06.96 | 2:19.94 | 3:32.29 | 4:44.00 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Mette Friis-Olsen | 1985 | 590 | 1:08.87 | 2:21.84 | 3:34.47 | 4:46.03 | |||
U.S.G | ||||||||||
13 | Tea L. Christensen | 1989 | 585 | 1:06.76 | 2:18.86 | 3:33.27 | 4:46.82 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Marianne Duijm | 1993 | 568 | 1:08.32 | 2:22.12 | 3:36.15 | 4:49.57 | |||
A6 | ||||||||||
15 | Sofie Thorsø | 1992 | 560 | 1:10.10 | 2:22.98 | 3:37.00 | 4:50.95 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
16 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 513 | 1:11.70 | 2:27.97 | 3:44.18 | 4:59.60 | |||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
17 | Julie Bjørner Søe | 1995 | 502 | 1:12.24 | 2:29.64 | 3:46.32 | 5:01.76 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
18 | Mette Grauballe | 1995 | 495 | 1:12.45 | 2:29.29 | 3:46.89 | 5:03.25 | |||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Swim Team Esbjerg |
Resultat Løb 47 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH, 1. divison | Udskriftsdato | 19 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:00 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg & Dansk Svømmeunion |
Løb 47, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anders Blume | 1990 | 655 | 28.17 | 58.12 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
2 | Andreas Overbeck Petersen | 1983 | 638 | 28.31 | 58.62 | |||||
U.S.G | ||||||||||
3 | Anders Møller | 1991 | 611 | 29.41 | 59.47 | |||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
4 | Patrick Hesselberg | 1991 | 605 | 29.16 | 59.67 | |||||
A6 | ||||||||||
5 | Martin Duedahl | 1985 | 594 | 29.05 | 1:00.04 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mark von H. Poetry Vogel | 1970 | 589 | 29.15 | 1:00.22 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Jens Glent Abildgaard | 1991 | 575 | 29.48 | 1:00.68 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Henrik Frandsen | 1980 | 574 | 28.93 | 1:00.73 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Peter Lund Hansen | 1992 | 542 | 30.16 | 1:01.91 | |||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
10 | Philip Dreyer | 1990 | 537 | 30.02 | 1:02.10 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
11 | Frederik Christensen | 1992 | 526 | 29.44 | 1:02.54 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
12 | Sigurd Greve Dideriksen | 1992 | 519 | 30.60 | 1:02.81 | |||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
13 | Jens Antonsen | 1982 | 511 | 30.41 | 1:03.13 | |||||
A6 | ||||||||||
14 | Jacob Clement Nielsen | 1987 | 507 | 30.89 | 1:03.28 | |||||
U.S.G | ||||||||||
15 | Christian Rasmussen | 1989 | 503 | 30.06 | 1:03.48 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
16 | Jonathan Holdrup | 1993 | 446 | 31.75 | 1:06.05 | |||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
17 | Thomas Knudsen | 1996 | 425 | 32.88 | 1:07.11 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
18 | Victor Graffmann | 1993 | 416 | 32.93 | 1:07.63 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Swim Team Esbjerg |
Resultat Løb 48 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH, 1. divison | Udskriftsdato | 19 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:07 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg & Dansk Svømmeunion |
Løb 48, 100m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Kristina Thomsen | 1991 | 787 | 29.56 | 1:02.29 | |||||
A6 | ||||||||||
2 | Caroline Eskildsen | 1995 | 604 | 33.47 | 1:08.01 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mette Marie Blæsbjerg | 1993 | 600 | 33.37 | 1:08.16 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Maika Larsson | 1993 | 585 | 33.79 | 1:08.76 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
5 | Astrid Brink Hundebøl | 1991 | 585 | 33.03 | 1:08.77 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Christine Bjerre | 1991 | 584 | 33.16 | 1:08.79 | |||||
A6 | ||||||||||
7 | Isabel Brylov | 1994 | 583 | 34.16 | 1:08.84 | |||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
8 | Josephine Uhrbrand | 1991 | 571 | 33.67 | 1:09.31 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Caroline Øhrstrøm | 1995 | 545 | 34.19 | 1:10.40 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
10 | Cecilia Jespersen | 1993 | 536 | 34.78 | 1:10.78 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Pernille Thalund | 1990 | 534 | 34.08 | 1:10.86 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Sabrina Wielsøe | 1990 | 531 | 34.26 | 1:11.00 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
13 | Laura Jacobsen Barlo | 1992 | 529 | 34.49 | 1:11.11 | |||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
14 | Katrine Mønsted | 1972 | 522 | 34.90 | 1:11.41 | |||||
U.S.G | ||||||||||
15 | Maria Fjallstein | 1981 | 516 | 34.23 | 1:11.70 | |||||
U.S.G | ||||||||||
16 | Julie F. V. Christensen | 1995 | 482 | 35.26 | 1:13.36 | |||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
17 | Diana Madsen | 1996 | 474 | 35.47 | 1:13.75 | |||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
18 | Donika Nikqi | 1994 | 455 | 35.58 | 1:14.75 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Swim Team Esbjerg |