2018-08-15   13:13:25
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM for hold - 1. division

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMH, 1. divison    Udskriftsdato  18 april 2009   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  10:08   
  Arrangør  Swim Team Esbjerg & Dansk Svømmeunion         
 
 
Løb 1, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Herning Killerwhales    773          1:34.51   
  Herning Svømmeklub                   
  Lars Arnbak  1981      24.11        24.11   
  Casper Iversen  1991      22.85        46.96   
  Jens Glent Abildgaard  1991      23.80        1:10.76   
  Kim Hansen  1987      23.75        1:34.51   
                     
Usg Herrer    760          1:35.05   
  U.S.G                   
  Toke Pedersen  1981      24.70        24.70   
  Christian Oldenburg  1983      23.84        48.54   
  Anders Kilen  1975      23.67        1:12.21   
  Andreas Overbeck Petersen  1983      22.84        1:35.05   
                     
Gsc Herrer    743          1:35.76   
  Gladsaxe Idræts Forenin                   
  Anders Blume  1990      23.60        23.60   
  Thorbjørn H. Christensen  1989      23.71        47.31   
  Ulrik Rosenkvist Schultz  1992      24.08        1:11.39   
  Marc Sørensen  1982      24.37        1:35.76   
                     
Elitesvøm Esbjerg Herrer    671          1:39.07   
  EliteSvøm Esbjerg                   
  Martin Sander Pedersen  1992      25.21        25.21   
  Sørin Martin Johannessen  1991      24.25        49.46   
  Peter Lund Hansen  1992      24.99        1:14.45   
  Steffan Hansen  1990      24.62        1:39.07   
                     
Gentofte Herrer    669          1:39.16   
  Gentofte Svømme Klub                   
  Henrik Frandsen  1980      25.13        25.13   
  Jonathan Ahm  1978      23.78        48.91   
  Pierre Houdet  1989      24.41        1:13.32   
  Gustav Håkonsson  1994      25.84        1:39.16   
                     
Køge Herrer    667          1:39.28   
  Køge Svømmeklub                   
  Frederik Christensen  1992      25.54        25.54   
  Kim Henriksen  1989      25.02        50.56   
  Christian Warm  1992      24.63        1:15.19   
  Emil Eriksen  1983      24.09        1:39.28   
                     
Hovedstaden Herrer  1988    646          1:40.33   
  Swim Team Hovedstaden                   
  Victor G. Ludvigsen  1992      25.24        25.24   
  Joakim Ro-Poulsen  1988      24.65        49.89   
  Mathias Andersen  1987      26.04        1:15.93   
  Morten S. Andersen  1984      24.40        1:40.33   
                     
Hsc Herrer  1992    638          1:40.75   
  Holstebro Svømme Club                   
  Philip Dreyer  1990      24.66        24.66   
  Dennis Skov Gravsen  1991      26.04        50.70   
  Kristian Trier Nipper  1992      25.85        1:16.55   
  Lars Schmidt  1987      24.20        1:40.75   
                     
A6 Herrer  1982    635          1:40.94   
  A6                   
  Jannik Damm  1983      25.77        25.77   
  Jens Antonsen  1982      25.02        50.79   
  Frederik Andersen  1994      26.37        1:17.16   
  Patrick Hesselberg  1991      23.78        1:40.94   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.02 
Licens til Swim Team Esbjerg 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMH, 1. divison    Udskriftsdato  18 april 2009   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  10:11   
  Arrangør  Swim Team Esbjerg & Dansk Svømmeunion         
 
 
Løb 2, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
A6 Damer  1991    707          1:49.85   
  A6                   
  Sofie Seheim  1991      28.45        28.45   
  Kristina Thomsen  1991      26.29        54.74   
  Charlotte Jensen  1992      27.45        1:22.19   
  Frederikke Matthiassen  1996      27.66        1:49.85   
                     
Herning Killerwhales    703          1:50.04   
  Herning Svømmeklub                   
  Heidi Mikkelsen  1985      26.75        26.75   
  Tea L. Christensen  1989      27.41        54.16   
  Mathilde Balle  1989      27.04        1:21.20   
  Camilla Andersen  1993      28.84        1:50.04   
                     
Køge Damer    670          1:51.85   
  Køge Svømmeklub                   
  Christina Munkholm  1996      28.52        28.52   
  Mathilde Jensen  1988      27.78        56.30   
  Iben Fjord Kjærsgaard  1995      28.40        1:24.70   
  Caroline Eskildsen  1995      27.15        1:51.85   
                     
Usg Damer    667          1:51.99   
  U.S.G                   
  Mette Friis-Olsen  1985      28.30        28.30   
  Astrid Eliasen  1986      27.79        56.09   
  Line Lund  1981      27.57        1:23.66   
  Maria B. Knudsen  1974      28.33        1:51.99   
                     
Hovedstaden Damer  1984    656          1:52.61   
  Swim Team Hovedstaden                   
  Signe-Marie Bay Andersen  1986      27.39        27.39   
  Louise Delani  1984      29.02        56.41   
  Miriam Stupak Møller  1994      28.12        1:24.53   
  Julie F. V. Christensen  1995      28.08        1:52.61   
                     
Gsc Damer    638          1:53.64   
  Gladsaxe Idræts Forenin                   
  Tenna Larsson  1989      27.94        27.94   
  Caroline Øhrstrøm  1995      29.05        56.99   
  Siv Nilsson Pedersen  1995      28.69        1:25.68   
  Maika Larsson  1993      27.96        1:53.64   
                     
Hsc Damer    588          1:56.83   
  Holstebro Svømme Club                   
  Kamilla Malczynska  1993      29.71        29.71   
  Malene Knudsen  1993      29.83        59.54   
  Katarina S. Thomsen  1991      29.34        1:28.88   
  Astrid Brink Hundebøl  1991      27.95        1:56.83   
                     
Elitesvøm Esbjerg Damer    582          1:57.22   
  EliteSvøm Esbjerg                   
  Anette Hansen  1988      28.93        28.93   
  Iben Nielsen  1994      30.02        58.95   
  Katja Søndergaard  1992      28.47        1:27.42   
  Camilla Mikkelsen  1993      29.80        1:57.22   
                     
Gentofte Damer    571          1:57.94   
  Gentofte Svømme Klub                   
  Emilie Egesborg  1992      27.95        27.95   
  Sarah Bro  1996      29.06        57.01   
  Olivia Ane Frey  1994      29.85        1:26.86   
  Laura Kragholm  1995      31.08        1:57.94   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.02 
Licens til Swim Team Esbjerg 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMH, 1. divison    Udskriftsdato  18 april 2009   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  10:31   
  Arrangør  Swim Team Esbjerg & Dansk Svømmeunion         
 
 
Løb 3, 400m Medley Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Simon Westh  1990    683  1:00.47  2:10.83  3:28.27    4:35.79   
  Gladsaxe Idræts Forenin                   
                     
Martin Wagner  1991    663  1:04.59  2:16.79  3:36.42    4:38.55   
  Gladsaxe Idræts Forenin                   
                     
Stefan B. Høgild  1991    651  1:03.02  2:16.10  3:36.19    4:40.17   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Sigurd Greve Dideriksen  1992    623  1:04.42  2:15.37  3:39.62    4:44.28   
  Swim Team Hovedstaden                   
                     
Anders Møller  1991    615  1:03.21  2:13.64  3:38.45    4:45.64   
  EliteSvøm Esbjerg                   
                     
Martin G. Hansen  1992    614  1:04.70  2:18.74  3:39.00    4:45.74   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Rasmus Busk Sørensen  1991    582  1:06.14  2:20.75  3:45.69    4:50.84   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Lasse Thorup Olesen  1985    577  1:06.94  2:26.88  3:44.82    4:51.72   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Otto Linnet  1988    547  1:02.31  2:21.59  3:49.81    4:56.96   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
10  Nour Hermiz  1994    528  1:05.55  2:26.42  3:50.74    5:00.39   
  EliteSvøm Esbjerg                   
                     
11  Lars Merl  1993    523  1:09.45  2:29.94  3:51.47    5:01.46   
  Køge Svømmeklub                   
                     
12  Morten Bak Hansen  1995    517  1:11.18  2:25.98  3:57.84    5:02.55   
  A6                   
                     
13  Peter Wittenwiler  1994    495  1:10.60  2:29.16  3:58.62    5:06.99   
  A6                   
                     
14  Peter Schultz  1976    493  1:06.55  2:24.30  3:58.64    5:07.43   
  U.S.G                   
                     
15  Søren Schebel Steg  1992    492  1:07.75  2:28.37  3:54.90    5:07.68   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
16  Jacob Clement Nielsen  1987    459  1:09.51  2:26.82  4:02.89    5:14.82   
  U.S.G                   
                     
17  Martin Collignon  1992    449  1:10.57  2:31.99  4:06.20    5:17.19   
  Swim Team Hovedstaden                   
                     
18  Mark Meyer Poulsen  1994    443  1:12.79  2:37.68  4:03.09    5:18.57   
  Køge Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.02 
Licens til Swim Team Esbjerg 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMH, 1. divison    Udskriftsdato  18 april 2009   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  12:50   
  Arrangør  Swim Team Esbjerg & Dansk Svømmeunion         
 
 
Løb 4, 400m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Julie Leth-Espensen  1992    794  1:04.68  2:21.68  3:42.76    4:50.57   
  Swim Team Hovedstaden                   
                     
Mette Marie Blæsbjerg  1993    675  1:13.35  2:25.97  3:57.01    5:06.74   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Simone Norman Pedersen  1993    673  1:10.71  2:27.52  3:56.76    5:06.97   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Kia Hansen  1995    667  1:09.93  2:29.02  3:59.95    5:07.98   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Ida Skaanning-Norris  1991    661  1:10.65  2:28.45  3:58.91    5:08.86   
  Gladsaxe Idræts Forenin                   
                     
Marianne Duijm  1993    634  1:11.10  2:32.46  4:02.82    5:13.18   
  A6                   
                     
Mathilde Huss-Hansen  1994    628  1:11.77  2:33.02  4:05.03    5:14.22   
  Swim Team Hovedstaden                   
                     
Simone Friis Hansen  1995    625  1:15.28  2:36.44  4:02.11    5:14.74   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Melizza Petersen  1994    612  1:12.88  2:32.57  4:04.50    5:16.80   
  A6                   
                     
10  Louise B. Dalgaard  1990    612  1:16.61  2:38.58  4:05.31    5:16.85   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
11  Klara Grønne Leth  1990    600  1:10.45  2:34.59  4:05.32    5:18.94   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
12  Siv Nilsson Pedersen  1995    580  1:16.03  2:36.82  4:11.07    5:22.67   
  Gladsaxe Idræts Forenin                   
                     
13  Cecilia Jespersen  1993    577  1:17.99  2:36.95  4:09.15    5:23.21   
  Herning Svømmeklub                   
                     
14  Sidse Kehlet  1996    564  1:12.74  2:36.58  4:09.43    5:25.57   
  EliteSvøm Esbjerg                   
                     
15  Sarah Bro  1996    563  1:17.79  2:37.89  4:13.03    5:25.82   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
16  Ann Sophie C. Lønnberg  1983    526  1:16.10  2:40.02  4:20.14    5:33.21   
  U.S.G                   
                     
17  Mette Grauballe  1995    513  1:17.43  2:42.13  4:18.37    5:35.97   
  EliteSvøm Esbjerg                   
                     
18  Maria Fjallstein  1981    511  1:15.12  2:40.46  4:18.79    5:36.56   
  U.S.G                   
                     
Mathilde Pugholm Hvid  1990              DSQ  Flyben i bryst 
  Holstebro Svømme Club                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.02 
Licens til Swim Team Esbjerg 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMH, 1. divison    Udskriftsdato  18 april 2009   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  10:59   
  Arrangør  Swim Team Esbjerg & Dansk Svømmeunion         
 
 
Løb 5, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anders Blume  1990    800  24.19        50.04   
  Gladsaxe Idræts Forenin                   
                     
Lars Arnbak  1981    695  25.22        52.43   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Thorbjørn H. Christensen  1989    688  25.58        52.61   
  Gladsaxe Idræts Forenin                   
                     
Tim Jensen  1984    680  25.23        52.83   
  Swim Team Hovedstaden                   
                     
Jonathan Ahm  1978    674  25.67        52.98   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Patrick Hesselberg  1991    672  25.63        53.03   
  A6                   
                     
Casper Iversen  1991    641  25.16        53.86   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Christian Oldenburg  1983    637  26.12        53.98   
  U.S.G                   
                     
Lars Schmidt  1987    620  26.60        54.46   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
10  Anders Kilen  1975    613  26.41        54.68   
  U.S.G                   
                     
10  Martin Sander Pedersen  1992    613  26.13        54.68   
  EliteSvøm Esbjerg                   
                     
12  Mark von H. Poetry Vogel  1970    601  25.85        55.04   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
13  Christian Warm  1992    597  26.81        55.17   
  Køge Svømmeklub                   
                     
14  Frederik Christensen  1992    560  26.95        56.34   
  Køge Svømmeklub                   
                     
15  Victor G. Ludvigsen  1992    560  26.31        56.37   
  Swim Team Hovedstaden                   
                     
16  Sørin Martin Johannessen  1991    538  27.94        57.12   
  EliteSvøm Esbjerg                   
                     
16  Frederik Bielefeldt  1991    538  26.67        57.12   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
18  Frederik Andersen  1994    503  27.73        58.39   
  A6                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.02 
Licens til Swim Team Esbjerg 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMH, 1. divison    Udskriftsdato  18 april 2009   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  11:05   
  Arrangør  Swim Team Esbjerg & Dansk Svømmeunion         
 
 
Løb 6, 100m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Signe-Marie Bay Andersen  1986    755  28.17        57.58   
  Swim Team Hovedstaden                   
                     
Trine Søby  1991    715  28.73        58.61   
  Gladsaxe Idræts Forenin                   
                     
Tenna Larsson  1989    683  28.90        59.51   
  Gladsaxe Idræts Forenin                   
                     
Mathilde Balle  1989    676  29.01        59.74   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Tea L. Christensen  1989    652  29.47        1:00.44   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Line Lund  1981    630  29.64        1:01.14   
  U.S.G                   
                     
Julie Langhorn  1994    618  29.61        1:01.54   
  A6                   
                     
Christina Munkholm  1996    618  30.07        1:01.55   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Mette Friis-Olsen  1985    612  29.40        1:01.73   
  U.S.G                   
                     
10  Emilie Egesborg  1992    608  29.56        1:01.89   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
11  Miriam Stupak Møller  1994    604  29.89        1:02.02   
  Swim Team Hovedstaden                   
                     
12  Frederikke Matthiassen  1996    599  29.19        1:02.17   
  A6                   
                     
13  Astrid Brink Hundebøl  1991    588  29.84        1:02.56   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
14  Iben Fjord Kjærsgaard  1995    581  30.69        1:02.82   
  Køge Svømmeklub                   
                     
15  Anette Hansen  1988    572  30.45        1:03.15   
  EliteSvøm Esbjerg                   
                     
16  Katja Søndergaard  1992    570  30.71        1:03.22   
  EliteSvøm Esbjerg                   
                     
17  Katarina S. Thomsen  1991    552  30.52        1:03.89   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
18  Olivia Ane Frey  1994    532  31.16        1:04.69   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.02 
Licens til Swim Team Esbjerg 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMH, 1. divison    Udskriftsdato  18 april 2009   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  12:02   
  Arrangør  Swim Team Esbjerg & Dansk Svømmeunion         
 
 
Løb 7, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Lasse Sangild  1990    698  1:01.46  2:05.50  3:11.49  4:17.44  16:17.53   
  Herning Svømmeklub        5:24.23  6:29.64  7:35.09  8:40.34     
          9:45.68  10:51.11  11:56.41  13:02.11     
          14:08.14  15:13.35         
                     
Andreas B. Hiltmar  1993    674  1:04.40  2:11.82  3:19.43  4:26.48  16:28.74   
  Herning Svømmeklub        5:32.54  6:38.45  7:44.81  8:50.91     
          9:56.48  11:02.08  12:06.88  13:12.76     
          14:18.44  15:24.35         
                     
Christian Paaske  1992    650  1:02.60  2:09.12  3:15.87  4:22.99  16:41.14   
  Køge Svømmeklub        5:30.28  6:37.01  7:44.50  8:52.28     
          9:59.80  11:06.99  12:14.39  13:21.38     
          14:29.38  15:36.60         
                     
Thor Andersen  1992    642  1:00.55  2:06.18  3:12.48  4:18.46  16:45.16   
  Gladsaxe Idræts Forenin        5:25.43  6:32.75  7:40.09  8:48.22     
          9:56.19  11:04.08  12:11.62  13:20.62     
          14:28.76  15:37.25         
                     
Rasmus Busk Sørensen  1991    610  1:05.74  2:13.32  3:21.64  4:30.74  17:02.16   
  Holstebro Svømme Club        5:40.07  6:49.38  7:58.92  9:07.04     
          10:15.69  11:23.20  12:31.44  13:39.80     
          14:49.15  15:57.58         
                     
Morten Hansen  1993    605  1:02.71  2:09.60  3:16.94  4:25.08  17:05.29   
  EliteSvøm Esbjerg        5:33.21  6:41.44  7:50.23  8:58.60     
          10:07.07  11:15.68  12:25.34  13:35.65     
          14:45.70  15:54.92         
                     
Nikolaj Satterup Hansen  1994    594  1:03.05  2:10.22  3:18.31  4:27.23  17:11.72   
  Gladsaxe Idræts Forenin        5:36.48  6:45.94  7:55.84  9:05.48     
          10:14.70  11:24.64  12:34.08  13:44.07     
          14:55.03  16:04.85         
                     
Simon Albrechtsen  1993    590  1:03.76  2:11.87  3:21.00  4:30.22  17:13.99   
  Gentofte Svømme Klub        5:39.93  6:50.22  8:01.08  9:11.03     
          10:22.05  11:31.64  12:40.93  13:50.47     
          14:59.36  16:08.07         
                     
Jonathan Willems  1993    589  1:05.00  2:13.85  3:23.84  4:32.99  17:14.18   
  Swim Team Hovedstaden        5:43.72  6:52.61  8:03.85  9:14.63     
          10:22.27  11:31.61  12:39.97  13:50.31     
          14:59.80  16:09.13         
                     
10  Kristoffer Weber Larsen  1993    556  1:04.10  2:14.28  3:25.04  4:35.87  17:34.76   
  Swim Team Hovedstaden        5:46.88  6:58.09  8:08.22  9:19.06     
          10:29.67  11:40.77  12:51.65  14:02.52     
          15:14.29  16:24.99         
                     
11  Morten Bak Hansen  1995    536  1:06.34  2:14.48  3:22.63  4:32.32  17:47.64   
  A6        5:42.61  6:54.05  8:06.11  9:18.98     
          10:32.07  11:45.19  12:58.06  14:11.36     
          15:23.53  16:36.43         
                     
12  Morten Suhr  1993    528  1:05.35  2:14.43  3:25.51  4:36.02  17:52.81   
  Køge Svømmeklub        5:47.51  6:58.81  8:09.86  9:21.80     
          10:34.90  11:47.58  13:01.93  14:14.53     
          15:28.16  16:40.85         
                     
13  Gustav Håkonsson  1994    526  1:05.68  2:16.51  3:27.60  4:39.37  17:54.36   
  Gentofte Svømme Klub        5:51.37  7:04.04  8:16.84  9:29.63     
          10:42.89  11:55.45  13:08.85  14:21.73     
          15:34.11  16:46.83         
                     
14  Bjarke Rasmussen  1992    523  1:07.03  2:17.62  3:28.48  4:40.64  17:56.26   
  A6        5:53.30  7:06.91  8:20.44  9:32.79     
          10:44.13  11:56.46  13:09.00  14:21.23     
          15:34.79  16:46.09         
                     
15  Nicklas Ø. Jensen  1991    507  1:03.96  2:14.21  3:25.68  4:38.01  18:07.36   
  EliteSvøm Esbjerg        5:50.80  7:04.14  8:17.97  9:31.23     
          10:44.72  11:58.09  13:11.62  14:25.45     
          15:38.77  16:52.82         
                     
16  Mads Hopff  1993    492  1:05.76  2:18.73  3:30.48  4:43.69  18:18.36   
  Holstebro Svømme Club        5:57.90  7:12.84  8:26.92  9:40.70     
          10:54.47  12:09.85  13:23.79  14:38.72     
          15:52.12  17:06.23         
                     
17  Bo Stenhuus  1972    457  1:06.36  2:18.45  3:33.01  4:48.16  18:45.38   
  U.S.G        6:03.29  7:19.37  8:36.17  9:53.47     
          11:10.07  12:26.51  13:42.78  14:59.25     
          16:15.82  17:31.88         
                     
18  Anders Berg Jørgensen  1978    457  1:07.43  2:20.23  3:33.87  4:48.37  18:45.91   
  U.S.G        6:03.27  7:18.35  8:33.38  9:49.32     
          11:05.76  12:22.64  13:39.83  14:56.98     
          16:13.76  17:30.39         
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.02 
Licens til Swim Team Esbjerg 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMH, 1. divison    Udskriftsdato  18 april 2009   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  12:08   
  Arrangør  Swim Team Esbjerg & Dansk Svømmeunion         
 
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Kristina Thomsen  1991    790          29.01   
  A6                   
Maika Larsson  1993    620          31.45   
  Gladsaxe Idræts Forenin                   
Astrid Eliasen  1986    620          31.46   
  U.S.G                   
Heidi Mikkelsen  1985    598          31.83   
  Herning Svømmeklub                   
Mathilde Balle  1989    598          31.84   
  Herning Svømmeklub                   
Astrid Brink Hundebøl  1991    595          31.89   
  Holstebro Svømme Club                   
Caroline Eskildsen  1995    594          31.90   
  Køge Svømmeklub                   
Caroline Øhrstrøm  1995    582          32.12   
  Gladsaxe Idræts Forenin                   
Christine Bjerre  1991    581          32.14   
  A6                   
10  Josephine Uhrbrand  1991    574          32.27   
  Gentofte Svømme Klub                   
11  Laura Jacobsen Barlo  1992    555          32.63   
  EliteSvøm Esbjerg                   
12  Isabel Brylov  1994    552          32.70   
  Swim Team Hovedstaden                   
13  Sabrina Wielsøe  1990    547          32.80   
  Køge Svømmeklub                   
14  Katrine Mønsted  1972    546          32.82   
  U.S.G                   
15  Sarah Bro  1996    504          33.71   
  Gentofte Svømme Klub                   
16  Lena Torsland Pedersen  1992    498          33.83   
  Holstebro Svømme Club                   
17  Julie F. V. Christensen  1995    487          34.10   
  Swim Team Hovedstaden                   
18  Anette Hansen  1988    477          34.33   
  EliteSvøm Esbjerg                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.02 
Licens til Swim Team Esbjerg 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMH, 1. divison    Udskriftsdato  18 april 2009   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  12:11   
  Arrangør  Swim Team Esbjerg & Dansk Svømmeunion         
 
 
Løb 9, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Tim Jensen  1984    748          25.84   
  Swim Team Hovedstaden                   
Mark von H. Poetry Vogel  1970    597          27.86   
  Gentofte Svømme Klub                   
Andreas Overbeck Petersen  1983    591          27.95   
  U.S.G                   
Patrick Hesselberg  1991    585          28.05   
  A6                   
Martin Duedahl  1985    570          28.30   
  Herning Svømmeklub                   
Frederik Christensen  1992    570          28.30   
  Køge Svømmeklub                   
Philip Dreyer  1990    566          28.36   
  Holstebro Svømme Club                   
Jens Antonsen  1982    564          28.39   
  A6                   
Simon Westh  1990    564          28.40   
  Gladsaxe Idræts Forenin                   
10  Jens Glent Abildgaard  1991    562          28.42   
  Herning Svømmeklub                   
11  Henrik Frandsen  1980    559          28.48   
  Gentofte Svømme Klub                   
12  Christian Rasmussen  1989    534          28.91   
  Gladsaxe Idræts Forenin                   
13  Lasse K. Hansen  1989    514          29.29   
  EliteSvøm Esbjerg                   
14  Peter Lund Hansen  1992    506          29.45   
  EliteSvøm Esbjerg                   
15  Jacob Clement Nielsen  1987    476          30.04   
  U.S.G                   
16  Christian Christensen  1991    459          30.42   
  Swim Team Hovedstaden                   
17  Rene Kølbæk Laursen  1993    442          30.79   
  Holstebro Svømme Club                   
18  Victor Graffmann  1993    404          31.74   
  Køge Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.02 
Licens til Swim Team Esbjerg 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMH, 1. divison    Udskriftsdato  18 april 2009   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  12:21   
  Arrangør  Swim Team Esbjerg & Dansk Svømmeunion         
 
 
Løb 10, 4X100m Butterfly Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub                   











 
A6 Damer  1991    656          4:22.30   
  A6                   
  Marianne Duijm  1993      31.59  1:08.17      1:08.17   
  Sofie Seheim  1991      29.85  1:04.18      2:12.35   
  Cæcilie Kisby Jensen  1993      31.46  1:07.21      3:19.56   
  Kristina Thomsen  1991      29.35  1:02.74      4:22.30   
                     
Herning Killerwhales    656          4:22.31   
  Herning Svømmeklub                   
  Nanna Lunding  1991      30.82  1:04.68      1:04.68   
  Iben Rohde  1994      31.41  1:09.13      2:13.81   
  Mathilde Balle  1989      29.48  1:04.47      3:18.28   
  Heidi Mikkelsen  1985      29.38  1:04.03      4:22.31   
                     
Hovedstaden Damer  1984    610          4:28.75   
  Swim Team Hovedstaden                   
  Emma Aabroe  1994      31.07  1:06.51      1:06.51   
  Julie Leth-Espensen  1992      28.84  1:02.57      2:09.08   
  Mathilde Huss-Hansen  1994      31.98  1:09.79      3:18.87   
  Sofie Greve Dideriksen  1989      32.09  1:09.88      4:28.75   
                     
Gsc Damer    596          4:30.86   
  Gladsaxe Idræts Forenin                   
  Trine Søby  1991      31.12  1:06.43      1:06.43   
  Katrine Axelsen  1992      30.83  1:07.55      2:13.98   
  Tenna Larsson  1989      32.09  1:09.20      3:23.18   
  Ida Skaanning-Norris  1991      31.02  1:07.68      4:30.86   
                     
Køge Damer    578          4:33.58   
  Køge Svømmeklub                   
  Kia Hansen  1995      31.48  1:08.05      1:08.05   
  Simone Norman Pedersen  1993      31.18  1:07.31      2:15.36   
  Iben Fjord Kjærsgaard  1995      32.77  1:10.51      3:25.87   
  Caroline Eskildsen  1995      30.95  1:07.71      4:33.58   
                     
Usg Damer    573          4:34.45   
  U.S.G                   
  Line Lund  1981      31.80  1:08.29      1:08.29   
  Maria Fjallstein  1981      31.42  1:08.19      2:16.48   
  Ann Sophie C. Lønnberg  1983      32.64  1:12.06      3:28.54   
  Astrid Eliasen  1986      30.32  1:05.91      4:34.45   
                     
Elitesvøm Esbjerg Damer    567          4:35.33   
  EliteSvøm Esbjerg                   
  Sidse Kehlet  1996      32.37  1:09.36      1:09.36   
  Katja Søndergaard  1992      30.70  1:07.92      2:17.28   
  Laura Jacobsen Barlo  1992      31.71  1:08.43      3:25.71   
  Anette Hansen  1988      32.05  1:09.62      4:35.33   
                     
Hsc Damer    541          4:39.65   
  Holstebro Svømme Club                   
  Louise B. Dalgaard  1990      32.19  1:09.80      1:09.80   
  Lena Torsland Pedersen  1992      37.10  1:20.16      2:29.96   
  Mathilde Pugholm Hvid  1990      29.75  1:03.49      3:33.45   
  Sofie Thorsø  1992      31.39  1:06.20      4:39.65   
                     
Gentofte Damer    533          4:41.09   
  Gentofte Svømme Klub                   
  Caroline Grønbech  1993      34.54  1:15.66      1:15.66   
  Klara Grønne Leth  1990      31.24  1:05.79      2:21.45   
  Josephine Uhrbrand  1991      31.92  1:06.14      3:27.59   
  Laura Kragholm  1995      33.89  1:13.50      4:41.09   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.02 
Licens til Swim Team Esbjerg 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMH, 1. divison    Udskriftsdato  18 april 2009   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  12:34   
  Arrangør  Swim Team Esbjerg & Dansk Svømmeunion         
 
 
Løb 11, 4X100m Butterfly Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub                   











 
Gsc Herrer    687          3:49.83   
  Gladsaxe Idræts Forenin                   
  Anders Blume  1990      27.79  58.51      58.51   
  Thorbjørn H. Christensen  1989      26.87  58.31      1:56.82   
  Christian Rasmussen  1989      26.04  55.94      2:52.76   
  Simon Westh  1990      26.36  57.07      3:49.83   
                     
Gentofte Herrer    643          3:54.97   
  Gentofte Svømme Klub                   
  Otto Linnet  1988      25.49  56.20      56.20   
  Pierre Houdet  1989      26.48  57.59      1:53.79   
  Mark von H. Poetry Vogel  1970      26.87  57.82      2:51.61   
  Gustav Håkonsson  1994      29.37  1:03.36      3:54.97   
                     
Hovedstaden Herrer  1988    610          3:59.10   
  Swim Team Hovedstaden                   
  Joakim Ro-Poulsen  1988      27.67  1:00.19      1:00.19   
  Sigurd Greve Dideriksen  1992      27.52  59.73      1:59.92   
  Victor G. Ludvigsen  1992      27.31  1:03.58      3:03.50   
  Tim Jensen  1984      25.75  55.60      3:59.10   
                     
Herning Killerwhales    601          4:00.31   
  Herning Svømmeklub                   
  Tonni Kristensen  1992      27.90  1:01.75      1:01.75   
  Stefan B. Høgild  1991      29.05  1:00.47      2:02.22   
  Lars Arnbak  1981      26.33  57.79      3:00.01   
  Jens Glent Abildgaard  1991      27.71  1:00.30      4:00.31   
                     
Elitesvøm Esbjerg Herrer    581          4:03.12   
  EliteSvøm Esbjerg                   
  Sørin Martin Johannessen  1991      28.64  1:03.31      1:03.31   
  Steffan Hansen  1990      27.84  59.30      2:02.61   
  Peter Lund Hansen  1992      27.82  1:00.17      3:02.78   
  Lasse K. Hansen  1989      27.79  1:00.34      4:03.12   
                     
Køge Herrer    569          4:04.73   
  Køge Svømmeklub                   
  Christian Paaske  1992      29.04  1:01.78      1:01.78   
  Lars Merl  1993      28.10  1:02.48      2:04.26   
  Morten Suhr  1993      28.17  1:02.20      3:06.46   
  Emil Eriksen  1983      26.34  58.27      4:04.73   
                     
Usg Herrer    564          4:05.47   
  U.S.G                   
  Anders Krygell  1982      27.86  59.64      59.64   
  Toke Pedersen  1981      27.13  59.38      1:59.02   
  Peter Schultz  1976      29.20  1:01.53      3:00.55   
  Bo Stenhuus  1972      29.59  1:04.92      4:05.47   
                     
A6 Herrer  1982    514          4:13.17   
  A6                   
  Jacob Skelsager  1993      29.38  1:02.26      1:02.26   
  Peter Wittenwiler  1994      29.70  1:03.30      2:05.56   
  Jannik Damm  1983      29.19  1:03.71      3:09.27   
  Tobias Gjerløff  1995      29.21  1:03.90      4:13.17   
                     
Hsc Herrer  1992    486          4:18.00   
  Holstebro Svømme Club                   
  Jens Christian Petersen  1988      30.07  1:07.47      1:07.47   
  Rene Kølbæk Laursen  1993      29.01  1:01.77      2:09.24   
  Mads Hopff  1993      30.21  1:05.09      3:14.33   
  Rasmus Busk Sørensen  1991      29.78  1:03.67      4:18.00   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.02 
Licens til Swim Team Esbjerg 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMH, 1. divison    Udskriftsdato  18 april 2009   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  16:09   
  Arrangør  Swim Team Esbjerg & Dansk Svømmeunion         
 
 
Løb 12, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub                   











 
Gsc Damer    708          4:01.93   
  Gladsaxe Idræts Forenin                   
  Tenna Larsson  1989      29.09  59.79      59.79   
  Trine Søby  1991      28.06  58.61      1:58.40   
  Caroline Øhrstrøm  1995      29.57  1:01.91      3:00.31   
  Siv Nilsson Pedersen  1995      29.47  1:01.62      4:01.93   
                     
Køge Damer    696          4:03.27   
  Køge Svømmeklub                   
  Christina Munkholm  1996      29.56  1:00.25      1:00.25   
  Simone Norman Pedersen  1993      29.30  1:00.60      2:00.85   
  Kia Hansen  1995      28.83  59.95      3:00.80   
  Iben Fjord Kjærsgaard  1995      30.56  1:02.47      4:03.27   
                     
A6 Damer  1991    693          4:03.62   
  A6                   
  Frederikke Matthiassen  1996      29.33  1:02.34      1:02.34   
  Charlotte Jensen  1992      28.06  59.24      2:01.58   
  Julie Langhorn  1994      29.16  1:01.48      3:03.06   
  Maria Jensen  1992      29.32  1:00.56      4:03.62   
                     
Usg Damer    679          4:05.28   
  U.S.G                   
  Maria B. Knudsen  1974      30.52  1:02.87      1:02.87   
  Ann Sophie C. Lønnberg  1983      29.48  1:01.12      2:03.99   
  Line Lund  1981      29.15  1:00.61      3:04.60   
  Mette Friis-Olsen  1985      29.02  1:00.68      4:05.28   
                     
Herning Killerwhales    677          4:05.58   
  Herning Svømmeklub                   
  Heidi Mikkelsen  1985      28.70  59.04      59.04   
  Tea L. Christensen  1989      28.95  59.74      1:58.78   
  Camilla Andersen  1993      30.11  1:03.05      3:01.83   
  Cecilia Jespersen  1993      30.20  1:03.75      4:05.58   
                     
Gentofte Damer    644          4:09.64   
  Gentofte Svømme Klub                   
  Josephine Uhrbrand  1991      29.27  1:00.77      1:00.77   
  Sarah Bro  1996      30.67  1:04.72      2:05.49   
  Emilie Egesborg  1992      29.52  1:01.64      3:07.13   
  Klara Grønne Leth  1990      29.64  1:02.51      4:09.64   
                     
Hovedstaden Damer  1984    636          4:10.67   
  Swim Team Hovedstaden                   
  Signe-Marie Bay Andersen  1986      28.11  58.16      58.16   
  Julie F. V. Christensen  1995      29.75  1:03.29      2:01.45   
  Sofie Greve Dideriksen  1989      30.91  1:04.08      3:05.53   
  Alberte Bang  1993      30.60  1:05.14      4:10.67   
                     
Hsc Damer    579          4:18.65   
  Holstebro Svømme Club                   
  Mette Marie Blæsbjerg  1993      30.34  1:02.77      1:02.77   
  Katarina S. Thomsen  1991      30.89  1:05.90      2:08.67   
  Astrid Brink Hundebøl  1991      29.87  1:03.05      3:11.72   
  Malene Knudsen  1993      31.42  1:06.93      4:18.65   
                     
Elitesvøm Esbjerg Damer    539          4:24.89   
  EliteSvøm Esbjerg                   
  Anne Vester Pedersen  1993      31.20  1:06.87      1:06.87   
  Anette Hansen  1988      30.91  1:05.66      2:12.53   
  Katja Søndergaard  1992      30.59  1:05.43      3:17.96   
  Christinna Baden  1990      31.89  1:06.93      4:24.89   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.02 
Licens til Swim Team Esbjerg 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMH, 1. divison    Udskriftsdato  18 april 2009   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  16:16   
  Arrangør  Swim Team Esbjerg & Dansk Svømmeunion         
 
 
Løb 13, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub                   











 
Gsc Herrer    708          3:33.65   
  Gladsaxe Idræts Forenin                   
  Thor Andersen  1992      25.97  54.37      54.37   
  Martin Wagner  1991      25.55  53.47      1:47.84   
  Thorbjørn H. Christensen  1989      25.21  51.95      2:39.79   
  Ulrik Rosenkvist Schultz  1992      25.32  53.86      3:33.65   
                     
Usg Herrer    683          3:36.16   
  U.S.G                   
  Andreas Overbeck Petersen  1983      24.82  52.38      52.38   
  Anders Kilen  1975      25.89  53.77      1:46.15   
  Christian Oldenburg  1983      25.63  53.70      2:39.85   
  Anders Berg Jørgensen  1978      26.86  56.31      3:36.16   
                     
Elitesvøm Esbjerg Herrer    681          3:36.46   
  EliteSvøm Esbjerg                   
  Sørin Martin Johannessen  1991      26.48  54.69      54.69   
  Martin Sander Pedersen  1992      25.25  53.45      1:48.14   
  Nicklas Ø. Jensen  1991      26.00  55.35      2:43.49   
  Anders Møller  1991      24.90  52.97      3:36.46   
                     
Herning Killerwhales    679          3:36.65   
  Herning Svømmeklub                   
  Lars Arnbak  1981      25.30  52.53      52.53   
  Kim Hansen  1987      25.38  52.86      1:45.39   
  Tonni Kristensen  1992      26.10  55.00      2:40.39   
  Alexander Rosager  1991      27.05  56.26      3:36.65   
                     
Gentofte Herrer    662          3:38.45   
  Gentofte Svømme Klub                   
  Otto Linnet  1988      25.19  52.51      52.51   
  Simon Albrechtsen  1993      26.81  56.69      1:49.20   
  Jonathan Ahm  1978      24.78  51.87      2:41.07   
  Gustav Håkonsson  1994      27.19  57.38      3:38.45   
                     
Køge Herrer    630          3:42.10   
  Køge Svømmeklub                   
  Christian Warm  1992      26.66  55.04      55.04   
  Frederik Christensen  1992      26.67  55.46      1:50.50   
  Kim Henriksen  1989      26.99  56.97      2:47.47   
  Emil Eriksen  1983      25.93  54.63      3:42.10   
                     
Hsc Herrer  1992    613          3:44.17   
  Holstebro Svømme Club                   
  Philip Dreyer  1990      26.32  55.33      55.33   
  Kristian Trier Nipper  1992      28.20  58.05      1:53.38   
  Rasmus Busk Sørensen  1991      27.26  56.53      2:49.91   
  Lars Schmidt  1987      26.06  54.26      3:44.17   
                     
Hovedstaden Herrer  1988    572          3:49.33   
  Swim Team Hovedstaden                   
  Victor G. Ludvigsen  1992      26.84  56.40      56.40   
  Martin Collignon  1992      27.28  56.87      1:53.27   
  Christian Christensen  1991      26.94  57.15      2:50.42   
  Mathias Andersen  1987      27.72  58.91      3:49.33   
                     
A6 Herrer  1982    549          3:52.58   
  A6                   
  Bjarke Rasmussen  1992      27.31  55.35      55.35   
  Morten Bak Hansen  1995      27.96  58.86      1:54.21   
  Tobias Gjerløff  1995      29.24  1:00.63      2:54.84   
  Frederik Andersen  1994      27.95  57.74      3:52.58   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.02 
Licens til Swim Team Esbjerg 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMH, 1. divison    Udskriftsdato  18 april 2009   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  16:28   
  Arrangør  Swim Team Esbjerg & Dansk Svømmeunion         
 
 
Løb 14, 200m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Julie Leth-Espensen  1992    781  30.13  1:07.18  1:46.71    2:19.21   
  Swim Team Hovedstaden                   
                     
Trine Søby  1991    707  31.64  1:07.42  1:51.23    2:23.89   
  Gladsaxe Idræts Forenin                   
                     
Nanna Lunding  1991    698  31.58  1:09.49  1:50.63    2:24.54   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Caroline Eskildsen  1995    686  32.11  1:08.58  1:51.73    2:25.37   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Simone Norman Pedersen  1993    666  32.82  1:11.08  1:53.77    2:26.81   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Mette Marie Blæsbjerg  1993    663  34.85  1:10.29  1:54.35    2:26.98   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Marianne Duijm  1993    657  31.85  1:09.48  1:53.04    2:27.43   
  A6                   
                     
Tenna Larsson  1989    644  33.15  1:12.35  1:54.60    2:28.47   
  Gladsaxe Idræts Forenin                   
                     
Melizza Petersen  1994    631  33.86  1:11.56  1:55.18    2:29.44   
  A6                   
                     
10  Simone Friis Hansen  1995    622  34.10  1:13.90  1:56.21    2:30.19   
  Herning Svømmeklub                   
                     
11  Miriam Stupak Møller  1994    619  33.65  1:10.26  1:56.22    2:30.39   
  Swim Team Hovedstaden                   
                     
12  Olivia Ane Frey  1994    618  34.16  1:14.54  1:55.01    2:30.48   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
13  Sidse Kehlet  1996    599  33.17  1:13.60  1:57.09    2:32.08   
  EliteSvøm Esbjerg                   
                     
14  Ann Sophie C. Lønnberg  1983    575  33.23  1:12.76  1:59.41    2:34.14   
  U.S.G                   
                     
15  Maria Fjallstein  1981    561  33.74  1:13.17  1:59.15    2:35.47   
  U.S.G                   
                     
16  Katarina S. Thomsen  1991    515  36.33  1:15.61  2:04.64    2:39.91   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
17  Laura Kragholm  1995    496  34.81  1:17.42  2:03.36    2:41.96   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
18  Anne Vester Pedersen  1993    450  36.95  1:22.22  2:07.93    2:47.29   
  EliteSvøm Esbjerg                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.02 
Licens til Swim Team Esbjerg 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMH, 1. divison    Udskriftsdato  18 april 2009   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  16:37   
  Arrangør  Swim Team Esbjerg & Dansk Svømmeunion         
 
 
Løb 15, 200m Medley Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anders Blume  1990    754  27.50  59.39  1:36.59    2:05.09   
  Gladsaxe Idræts Forenin                   
                     
Tim Jensen  1984    730  26.29  57.74  1:35.81    2:06.44   
  Swim Team Hovedstaden                   
                     
Martin Wagner  1991    636  29.55  1:04.06  1:42.74    2:12.43   
  Gladsaxe Idræts Forenin                   
                     
Patrick Hesselberg  1991    622  29.72  1:03.65  1:43.27    2:13.41   
  A6                   
                     
Martin Duedahl  1985    615  29.09  1:01.91  1:42.48    2:13.88   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Anders Møller  1991    607  29.52  1:02.83  1:43.06    2:14.46   
  EliteSvøm Esbjerg                   
                     
Peter Lund Hansen  1992    599  29.14  1:03.63  1:44.02    2:15.06   
  EliteSvøm Esbjerg                   
                     
Otto Linnet  1988    576  28.63  1:06.28  1:46.81    2:16.88   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Mark von H. Poetry Vogel  1970    573  29.31  1:02.86  1:44.58    2:17.11   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
10  Joakim Ro-Poulsen  1988    566  29.10  1:06.49  1:44.49    2:17.63   
  Swim Team Hovedstaden                   
                     
11  Lars Merl  1993    560  30.30  1:08.75  1:45.94    2:18.12   
  Køge Svømmeklub                   
                     
12  Christian Paaske  1992    559  29.33  1:05.03  1:45.45    2:18.19   
  Køge Svømmeklub                   
                     
13  Lasse Sangild  1990    552  30.67  1:07.19  1:45.73    2:18.81   
  Herning Svømmeklub                   
                     
14  Toke Pedersen  1981    550  29.74  1:04.89  1:46.41    2:18.95   
  U.S.G                   
                     
15  Søren Schebel Steg  1992    528  30.28  1:07.44  1:46.91    2:20.85   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
16  Peter Schultz  1976    499  30.73  1:07.52  1:51.43    2:23.51   
  U.S.G                   
                     
17  Morten Bak Hansen  1995    477  32.82  1:09.44  1:56.33    2:25.72   
  A6                   
                     
18  Rene Kølbæk Laursen  1993    476  29.76  1:07.67  1:52.61    2:25.85   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.02 
Licens til Swim Team Esbjerg 
 
Resultat Løb 16 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMH, 1. divison    Udskriftsdato  18 april 2009   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  16:41   
  Arrangør  Swim Team Esbjerg & Dansk Svømmeunion         
 
 
Løb 16, 50m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Kristina Thomsen  1991    732          26.42   
  A6                   
Signe-Marie Bay Andersen  1986    697          26.86   
  Swim Team Hovedstaden                   
Heidi Mikkelsen  1985    680          27.08   
  Herning Svømmeklub                   
Emilie Egesborg  1992    622          27.89   
  Gentofte Svømme Klub                   
Josephine Uhrbrand  1991    604          28.16   
  Gentofte Svømme Klub                   
Astrid Brink Hundebøl  1991    597          28.27   
  Holstebro Svømme Club                   
Tea L. Christensen  1989    579          28.57   
  Herning Svømmeklub                   
Melizza Petersen  1994    578          28.58   
  A6                   
Kia Hansen  1995    546          29.13   
  Køge Svømmeklub                   
10  Mathilde Jensen  1988    530          29.42   
  Køge Svømmeklub                   
11  Maria B. Knudsen  1974    523          29.56   
  U.S.G                   
12  Katrine Mønsted  1972    517          29.66   
  U.S.G                   
13  Louise Delani  1984    514          29.73   
  Swim Team Hovedstaden                   
14  Anette Hansen  1988    506          29.88   
  EliteSvøm Esbjerg                   
15  Katarina S. Thomsen  1991    501          29.98   
  Holstebro Svømme Club                   
16  Caroline Øhrstrøm  1995    498          30.03   
  Gladsaxe Idræts Forenin                   
17  Siv Nilsson Pedersen  1995    497          30.06   
  Gladsaxe Idræts Forenin                   
18  Camilla Mikkelsen  1993    490          30.21   
  EliteSvøm Esbjerg                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.02 
Licens til Swim Team Esbjerg 
 
Resultat Løb 17 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMH, 1. divison    Udskriftsdato  18 april 2009   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  16:44   
  Arrangør  Swim Team Esbjerg & Dansk Svømmeunion         
 
 
Løb 17, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anders Kilen  1975    671          24.10   
  U.S.G                   
Andreas Overbeck Petersen  1983    666          24.16   
  U.S.G                   
Lars Arnbak  1981    647          24.40   
  Herning Svømmeklub                   
Thorbjørn H. Christensen  1989    642          24.46   
  Gladsaxe Idræts Forenin                   
Casper Iversen  1991    638          24.51   
  Herning Svømmeklub                   
Philip Dreyer  1990    634          24.56   
  Holstebro Svømme Club                   
Jonathan Ahm  1978    633          24.57   
  Gentofte Svømme Klub                   
Sørin Martin Johannessen  1991    623          24.71   
  EliteSvøm Esbjerg                   
Emil Eriksen  1983    595          25.09   
  Køge Svømmeklub                   
10  Martin Sander Pedersen  1992    576          25.36   
  EliteSvøm Esbjerg                   
11  Victor G. Ludvigsen  1992    575          25.37   
  Swim Team Hovedstaden                   
12  Morten S. Andersen  1984    569          25.47   
  Swim Team Hovedstaden                   
13  Christian Warm  1992    564          25.54   
  Køge Svømmeklub                   
14  Ulrik Rosenkvist Schultz  1992    560          25.60   
  Gladsaxe Idræts Forenin                   
15  Bjarke Rasmussen  1992    544          25.85   
  A6                   
16  Lars Schmidt  1987    527          26.13   
  Holstebro Svømme Club                   
17  Simon Albrechtsen  1993    520          26.24   
  Gentofte Svømme Klub                   
18  Jannik Damm  1983    517          26.29   
  A6                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.02 
Licens til Swim Team Esbjerg 
 
Resultat Løb 18 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMH, 1. divison    Udskriftsdato  18 april 2009   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  16:55   
  Arrangør  Swim Team Esbjerg & Dansk Svømmeunion         
 
 
Løb 18, 200m Butterfly Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mathilde Pugholm Hvid  1990    697  32.53  1:07.88  1:43.70    2:19.99   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Klara Grønne Leth  1990    646  32.63  1:10.06  1:46.21    2:23.59   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Cæcilie Kisby Jensen  1993    614  33.35  1:10.25  1:48.41    2:26.03   
  A6                   
                     
Sofie Thorsø  1992    606  33.66  1:10.08  1:48.48    2:26.71   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Kia Hansen  1995    592  33.32  1:10.46  1:48.99    2:27.80   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Emma Aabroe  1994    581  32.74  1:09.89  1:48.93    2:28.80   
  Swim Team Hovedstaden                   
                     
Iben Rohde  1994    580  33.26  1:10.75  1:49.36    2:28.83   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Mathilde Huss-Hansen  1994    578  33.73  1:11.21  1:49.82    2:29.05   
  Swim Team Hovedstaden                   
                     
Katrine Axelsen  1992    578  32.74  1:09.50  1:48.47    2:29.05   
  Gladsaxe Idræts Forenin                   
                     
10  Trine Søby  1991    575  32.62  1:09.62  1:49.07    2:29.31   
  Gladsaxe Idræts Forenin                   
                     
11  Astrid Eliasen  1986    530  32.54  1:11.87  1:51.57    2:33.40   
  U.S.G                   
                     
12  Christina Munkholm  1996    511  35.18  1:14.42  1:54.49    2:35.24   
  Køge Svømmeklub                   
                     
13  Line Lund  1981    509  34.42  1:14.87  1:55.81    2:35.46   
  U.S.G                   
                     
14  Laura Jacobsen Barlo  1992    492  33.84  1:13.61  1:55.29    2:37.26   
  EliteSvøm Esbjerg                   
                     
15  Christine Bjerre  1991    484  36.21  1:15.45  1:56.43    2:38.09   
  A6                   
                     
16  Simone Friis Hansen  1995    472  35.18  1:15.42  1:57.78    2:39.39   
  Herning Svømmeklub                   
                     
17  Katja Søndergaard  1992    459  34.19  1:14.04  1:56.04    2:40.88   
  EliteSvøm Esbjerg                   
                     
18  Caroline Grønbech  1993    383  35.60  1:18.86  2:04.43    2:50.94   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.02 
Licens til Swim Team Esbjerg 
 
Resultat Løb 19 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMH, 1. divison    Udskriftsdato  18 april 2009   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  17:06   
  Arrangør  Swim Team Esbjerg & Dansk Svømmeunion         
 
 
Løb 19, 200m Butterfly Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Thorbjørn H. Christensen  1989    659  28.89  1:01.12  1:34.11    2:08.01   
  Gladsaxe Idræts Forenin                   
                     
Pierre Houdet  1989    637  28.56  1:01.12  1:34.41    2:09.44   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Christian Rasmussen  1989    634  28.41  1:00.75  1:33.87    2:09.65   
  Gladsaxe Idræts Forenin                   
                     
Stefan B. Høgild  1991    621  30.13  1:03.82  1:37.31    2:10.55   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Lasse K. Hansen  1989    608  29.33  1:01.64  1:35.52    2:11.47   
  EliteSvøm Esbjerg                   
                     
Sigurd Greve Dideriksen  1992    581  29.49  1:03.14  1:37.71    2:13.46   
  Swim Team Hovedstaden                   
                     
Martin G. Hansen  1992    568  30.08  1:04.20  1:39.35    2:14.46   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Steffan Hansen  1990    547  30.15  1:03.72  1:38.88    2:16.16   
  EliteSvøm Esbjerg                   
                     
Rasmus Busk Sørensen  1991    534  31.29  1:06.18  1:41.75    2:17.30   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
10  Lasse Thorup Olesen  1985    520  30.44  1:05.43  1:42.00    2:18.55   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
11  Jacob Skelsager  1993    506  31.48  1:06.39  1:42.63    2:19.78   
  A6                   
                     
12  Christian Paaske  1992    502  31.14  1:06.07  1:42.69    2:20.10   
  Køge Svømmeklub                   
                     
13  Anders Krygell  1982    488  30.90  1:06.43  1:42.53    2:21.46   
  U.S.G                   
                     
14  Peter Wittenwiler  1994    476  31.67  1:09.34  1:46.54    2:22.61   
  A6                   
                     
15  Christian Oldenburg  1983    447  30.83  1:05.11  1:42.68    2:25.68   
  U.S.G                   
                     
16  Morten Suhr  1993    440  31.03  1:06.86  1:45.70    2:26.39   
  Køge Svømmeklub                   
                     
17  Mads Hopff  1993    425  32.38  1:09.53  1:48.85    2:28.11   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
18  Jonathan Willems  1993    397  33.09  1:11.32  1:51.60    2:31.60   
  Swim Team Hovedstaden                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.02 
Licens til Swim Team Esbjerg 
 
Resultat Løb 20 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMH, 1. divison    Udskriftsdato  18 april 2009   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  18:45   
  Arrangør  Swim Team Esbjerg & Dansk Svømmeunion         
 
 
Løb 20, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sofie Seheim  1991    760  33.67        1:11.16   
  A6                   
                     
Julie Leth-Espensen  1992    705  34.87        1:12.94   
  Swim Team Hovedstaden                   
                     
Nanna Lunding  1991    696  35.29        1:13.27   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Charlotte Jensen  1992    690  34.88        1:13.48   
  A6                   
                     
Olivia Ane Frey  1994    654  35.18        1:14.79   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Simone Friis Hansen  1995    626  36.21        1:15.89   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Tenna Larsson  1989    621  36.68        1:16.12   
  Gladsaxe Idræts Forenin                   
                     
Louise B. Dalgaard  1990    619  36.13        1:16.19   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Sif Szetu  1994    565  37.51        1:18.55   
  Gladsaxe Idræts Forenin                   
                     
10  Louise Fleron  1990    552  37.00        1:19.16   
  Swim Team Hovedstaden                   
                     
11  Sidse Kehlet  1996    519  38.55        1:20.81   
  EliteSvøm Esbjerg                   
                     
12  Thea Sejr Hansen  1984    497  39.18        1:21.95   
  U.S.G                   
                     
13  Henriette S. Frederiksen  1985    491  39.74        1:22.32   
  U.S.G                   
                     
14  Mathilde Jensen  1988    488  38.69        1:22.49   
  Køge Svømmeklub                   
                     
15  Laura Kragholm  1995    487  39.28        1:22.51   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
16  Kamilla Malczynska  1993    482  38.53        1:22.80   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
17  Christinna Baden  1990    471  39.25        1:23.48   
  EliteSvøm Esbjerg                   
                     
18  Mia Hansgaard  1996    463  40.64        1:23.91   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Tea L. Christensen  1989              DSQ  Flyben i bryst. 
  Herning Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.02 
Licens til Swim Team Esbjerg 
 
Resultat Løb 21 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMH, 1. divison    Udskriftsdato  18 april 2009   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  17:20   
  Arrangør  Swim Team Esbjerg & Dansk Svømmeunion         
 
 
Løb 21, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Simon Westh  1990    729  30.31        1:04.24   
  Gladsaxe Idræts Forenin                   
                     
Marc Sørensen  1982    651  30.90        1:06.73   
  Gladsaxe Idræts Forenin                   
                     
Mads Pedersen  1991    644  31.41        1:06.96   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Joakim Ro-Poulsen  1988    618  31.77        1:07.88   
  Swim Team Hovedstaden                   
                     
Casper Iversen  1991    611  31.64        1:08.13   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Christian Christensen  1991    601  31.96        1:08.53   
  Swim Team Hovedstaden                   
                     
Tobias Kragholm  1992    581  31.68        1:09.31   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Lars Merl  1993    571  33.43        1:09.68   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Glen Christiansen  1957    558  33.06        1:10.22   
  U.S.G                   
                     
10  Jens Antonsen  1982    552  33.15        1:10.47   
  A6                   
                     
11  Nour Hermiz  1994    550  33.49        1:10.59   
  EliteSvøm Esbjerg                   
                     
12  Jannik Damm  1983    549  33.36        1:10.62   
  A6                   
                     
13  Frederik Bielefeldt  1991    539  33.46        1:11.03   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
14  Ole Hansen  1992    537  33.56        1:11.15   
  EliteSvøm Esbjerg                   
                     
15  Søren Schebel Steg  1992    517  33.72        1:12.04   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
16  Harald Welling  1993    496  34.30        1:13.02   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
17  Toke Pedersen  1981    487  34.33        1:13.51   
  U.S.G                   
                     
18  Mark Meyer Poulsen  1994    479  34.78        1:13.88   
  Køge Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.02 
Licens til Swim Team Esbjerg 
 
Resultat Løb 22 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMH, 1. divison    Udskriftsdato  19 april 2009   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  09:03   
  Arrangør  Swim Team Esbjerg & Dansk Svømmeunion         
 
 
Løb 22, 800m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub        500m  600m  700m       











 
Mathilde Huss-Hansen  1994    719  1:04.92  2:13.40  3:22.45  4:31.74  9:08.78   
  Swim Team Hovedstaden        5:40.62  6:50.44  8:00.04       
                     
Ida Skaanning-Norris  1991    713  1:04.59  2:13.18  3:21.97  4:31.43  9:10.15   
  Gladsaxe Idræts Forenin        5:41.55  6:51.56  8:01.57       
                     
Kia Hansen  1995    680  1:06.34  2:15.86  3:26.21  4:36.81  9:19.11   
  Køge Svømmeklub        5:47.53  6:58.39  8:09.01       
                     
Mette Marie Blæsbjerg  1993    669  1:06.91  2:17.25  3:27.62  4:38.26  9:22.11   
  Holstebro Svømme Club        5:49.32  7:00.74  8:12.46       
                     
Isabel Brylov  1994    648  1:07.10  2:17.81  3:29.31  4:40.63  9:28.15   
  Swim Team Hovedstaden        5:52.36  7:04.22  8:16.41       
                     
Ann Sophie C. Lønnberg  1983    623  1:06.63  2:18.20  3:31.03  4:44.73  9:35.64   
  U.S.G        5:57.97  7:11.85  8:24.85       
                     
Julie Langhorn  1994    615  1:09.21  2:23.09  3:36.07  4:50.23  9:38.17   
  A6        6:03.43  7:16.37  8:28.70       
                     
Sabrina Wielsøe  1990    609  1:09.86  2:22.62  3:35.62  4:48.56  9:40.00   
  Køge Svømmeklub        6:01.29  7:13.70  8:26.95       
                     
Siv Nilsson Pedersen  1995    593  1:10.71  2:24.86  3:38.08  4:51.25  9:45.03   
  Gladsaxe Idræts Forenin        6:05.04  7:19.05  8:32.91       
                     
10  Mette Friis-Olsen  1985    591  1:09.10  2:22.94  3:37.04  4:50.91  9:45.67   
  U.S.G        6:04.14  7:17.90  8:32.02       
                     
11  Camilla Andersen  1993    580  1:09.30  2:23.03  3:37.17  4:51.90  9:49.54   
  Herning Svømmeklub        6:06.64  7:21.50  8:35.99       
                     
12  Iben Rohde  1994    556  1:11.16  2:26.10  3:40.91  4:56.20  9:57.88   
  Herning Svømmeklub        6:11.87  7:27.43  8:43.20       
                     
13  Sarah Bro  1996    554  1:10.23  2:25.98  3:42.27  4:58.89  9:58.54   
  Gentofte Svømme Klub        6:14.74  7:30.82  8:46.86       
                     
14  Julie Bjørner Søe  1995    543  1:11.05  2:26.22  3:42.73  4:58.70  10:02.48   
  Gentofte Svømme Klub        6:15.82  7:31.90  8:47.44       
                     
15  Malene Knudsen  1993    528  1:11.30  2:27.13  3:43.83  5:01.27  10:08.06   
  Holstebro Svømme Club        6:18.41  7:35.92  8:52.35       
                     
16  Rikke Svejgård Nielsen  1997    514  1:12.16  2:28.74  3:45.10  5:02.21  10:13.47   
  EliteSvøm Esbjerg        6:19.83  7:37.76  8:56.58       
                     
17  Anne Vester Pedersen  1993    500  1:13.45  2:31.49  3:50.74  5:09.64  10:19.34   
  EliteSvøm Esbjerg        6:27.96  7:45.83  9:04.08       
                     
18  Maria Jensen  1992    496  1:13.90  2:31.29  3:49.52  5:09.02  10:21.13   
  A6        6:28.59  7:46.58  9:05.17       
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.02 
Licens til Swim Team Esbjerg 
 
Resultat Løb 23 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMH, 1. divison    Udskriftsdato  18 april 2009   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  19:03   
  Arrangør  Swim Team Esbjerg & Dansk Svømmeunion         
 
 
Løb 23, 4X100m Rygsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub                   











 
Elitesvøm Esbjerg Herrer    545          4:09.68   
  EliteSvøm Esbjerg                   
  Lasse K. Hansen  1989      31.50  1:04.88      1:04.88   
  Anders Møller  1991                 
  Nicklas Ø. Jensen  1991                 
  Peter Lund Hansen  1992        4:09.68      4:09.68   
                     
Gentofte Herrer    541          4:10.31   
  Gentofte Svømme Klub                   
  Henrik Frandsen  1980      28.95  1:01.11      1:01.11   
  Pierre Houdet  1989                 
  Mark von H. Poetry Vogel  1970                 
  Simon Albrechtsen  1993        4:10.31      4:10.31   
                     
Herning Killerwhales    540          4:10.37   
  Herning Svømmeklub                   
  Rasmus Stendorph Hansen  1990      30.19  1:03.19      1:03.19   
  Mathias Hansen  1993                 
  Martin Duedahl  1985                 
  Andreas B. Hiltmar  1993        4:10.37      4:10.37   
                     
Hovedstaden Herrer  1988    539          4:10.55   
  Swim Team Hovedstaden                   
  Tim Jensen  1984      27.64  57.33      57.33   
  Sigurd Greve Dideriksen  1992                 
  Jonathan Holdrup  1993                 
  Christian Christensen  1991        4:10.55      4:10.55   
                     
Usg Herrer    536          4:11.01   
  U.S.G                   
  Bo Stenhuus  1972      31.40  1:04.54      1:04.54   
  Jacob Clement Nielsen  1987                 
  Peter Schultz  1976                 
  Andreas Overbeck Petersen  1983        4:11.01      4:11.01   
                     
Gsc Herrer    516          4:14.21   
  Gladsaxe Idræts Forenin                   
  Simon Westh  1990      30.46  1:03.24      1:03.24   
  Christian Rasmussen  1989                 
  Thor Andersen  1992                 
  Thomas Hindborg Petersen  1991        4:14.21      4:14.21   
                     
A6 Herrer  1982    493          4:18.14   
  A6                   
  Morten Bak Hansen  1995      32.66  1:05.72      1:05.72   
  Patrick Hesselberg  1991                 
  Bjarke Rasmussen  1992                 
  Jens Antonsen  1982        4:18.14      4:18.14   
                     
Køge Herrer    463          4:23.59   
  Køge Svømmeklub                   
  Christian Paaske  1992      31.26  1:04.14      1:04.14   
  Frederik Christensen  1992                 
  Victor Graffmann  1993                 
  Kim Henriksen  1989        4:23.59      4:23.59   
                     
Hsc Herrer  1992    448          4:26.47   
  Holstebro Svømme Club                   
  Philip Dreyer  1990      30.40  1:02.11      1:02.11   
  Kasper Schultz  1995                 
  Rene Kølbæk Laursen  1993                 
  Thomas Knudsen  1996        4:26.47      4:26.47   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.02 
Licens til Swim Team Esbjerg 
 
Resultat Løb 24 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 24 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMH, 1. divison    Udskriftsdato  18 april 2009   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  19:04   
  Arrangør  Swim Team Esbjerg & Dansk Svømmeunion         
 
 
Løb 24, 4X100m Rygsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub                   











 
Hsc Damer    620          4:32.43   
  Holstebro Svømme Club                   
  Mathilde Pugholm Hvid  1990      31.36  1:04.64      1:04.64   
  Astrid Brink Hundebøl  1991                 
  Mette Marie Blæsbjerg  1993                 
  Lena Torsland Pedersen  1992        4:32.43      4:32.43   
                     
Gsc Damer    605          4:34.72   
  Gladsaxe Idræts Forenin                   
  Maika Larsson  1993      33.43  1:07.79      1:07.79   
  Trine Søby  1991                 
  Ida Skaanning-Norris  1991                 
  Caroline Øhrstrøm  1995        4:34.72      4:34.72   
                     
A6 Damer  1991    574          4:39.51   
  A6                   
  Kristina Thomsen  1991      31.81  1:06.29      1:06.29   
  Marianne Duijm  1993                 
  Christine Bjerre  1991                 
  Cæcilie Kisby Jensen  1993        4:39.51      4:39.51   
                     
Usg Damer    567          4:40.67   
  U.S.G                   
  Astrid Eliasen  1986      33.11  1:08.45      1:08.45   
  Maria Fjallstein  1981                 
  Mette Friis-Olsen  1985                 
  Katrine Mønsted  1972        4:40.67      4:40.67   
                     
Gentofte Damer    558          4:42.14   
  Gentofte Svømme Klub                   
  Sarah Bro  1996      34.34  1:10.70      1:10.70   
  Josephine Uhrbrand  1991                 
  Laura Kragholm  1995                 
  Donika Nikqi  1994        4:42.14      4:42.14   
                     
Køge Damer    558          4:42.17   
  Køge Svømmeklub                   
  Simone Norman Pedersen  1993      33.62  1:08.53      1:08.53   
  Caroline Eskildsen  1995                 
  Iben Fjord Kjærsgaard  1995                 
  Sabrina Wielsøe  1990        4:42.17      4:42.17   
                     
Hovedstaden Damer  1984    550          4:43.47   
  Swim Team Hovedstaden                   
  Miriam Stupak Møller  1994      34.12  1:10.05      1:10.05   
  Julie F. V. Christensen  1995                 
  Julie Leth-Espensen  1992                 
  Isabel Brylov  1994        4:43.47      4:43.47   
                     
Herning Killerwhales    550          4:43.60   
  Herning Svømmeklub                   
  Cecilie Termøhlen  1993      35.19  1:12.54      1:12.54   
  Cecilia Jespersen  1993                 
  Pernille Thalund  1990                 
  Heidi Mikkelsen  1985        4:43.60      4:43.60   
                     
Elitesvøm Esbjerg Damer    489          4:54.87   
  EliteSvøm Esbjerg                   
  Laura Jacobsen Barlo  1992      33.96  1:09.95      1:09.95   
  Diana Madsen  1996                 
  Mette Grauballe  1995                 
  Rikke Svejgård Nielsen  1997        4:54.87      4:54.87   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.02 
Licens til Swim Team Esbjerg 
 
Resultat Løb 25 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 25 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMH, 1. divison    Udskriftsdato  19 april 2009   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  10:10   
  Arrangør  Swim Team Esbjerg & Dansk Svømmeunion         
 
 
Løb 25, 4X100m Medley Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub                   











 
Gsc Herrer    744          3:49.54   
  Gladsaxe Idræts Forenin                   
  Anders Blume  1990      28.27  58.51      58.51   
  Marc Sørensen  1982      29.68  1:04.51      2:03.02   
  Christian Rasmussen  1989      25.40  55.60      2:58.62   
  Thorbjørn H. Christensen  1989      24.56  50.92      3:49.54   
                     
Gentofte Herrer    674          3:57.25   
  Gentofte Svømme Klub                   
  Mark von H. Poetry Vogel  1970      28.77  59.35      59.35   
  Tobias Kragholm  1992      31.03  1:08.75      2:08.10   
  Pierre Houdet  1989      26.01  57.32      3:05.42   
  Jonathan Ahm  1978      24.30  51.83      3:57.25   
                     
Hovedstaden Herrer  1988    642          4:01.13   
  Swim Team Hovedstaden                   
  Tim Jensen  1984      27.64  57.58      57.58   
  Joakim Ro-Poulsen  1988      30.33  1:06.13      2:03.71   
  Sigurd Greve Dideriksen  1992      27.91  1:00.73      3:04.44   
  Jonathan Holdrup  1993      26.75  56.69      4:01.13   
                     
Elitesvøm Esbjerg Herrer    640          4:01.40   
  EliteSvøm Esbjerg                   
  Anders Møller  1991      28.54  58.93      58.93   
  Steffan Hansen  1990      31.58  1:07.65      2:06.58   
  Lasse K. Hansen  1989      27.39  59.76      3:06.34   
  Morten Hansen  1993      26.35  55.06      4:01.40   
                     
Herning Killerwhales    638          4:01.57   
  Herning Svømmeklub                   
  Rasmus Stendorph Hansen  1990      30.49  1:03.29      1:03.29   
  Casper Iversen  1991      30.86  1:06.34      2:09.63   
  Stefan B. Høgild  1991      28.12  59.31      3:08.94   
  Kim Hansen  1987      25.44  52.63      4:01.57   
                     
Køge Herrer    623          4:03.48   
  Køge Svømmeklub                   
  Frederik Christensen  1992      28.89  59.96      59.96   
  Lars Merl  1993      32.46  1:08.39      2:08.35   
  Morten Suhr  1993      28.34  1:01.26      3:09.61   
  Christian Warm  1992      25.80  53.87      4:03.48   
                     
Usg Herrer    611          4:05.14   
  U.S.G                   
  Peter Schultz  1976      30.97  1:03.39      1:03.39   
  Glen Christiansen  1957      32.12  1:09.65      2:13.04   
  Anders Krygell  1982      27.24  58.64      3:11.68   
  Anders Kilen  1975      25.55  53.46      4:05.14   
                     
Hsc Herrer  1992    590          4:08.04   
  Holstebro Svømme Club                   
  Philip Dreyer  1990      30.28  1:02.91      1:02.91   
  Frederik Bielefeldt  1991      32.54  1:10.06      2:12.97   
  Rene Kølbæk Laursen  1993      28.11  1:01.23      3:14.20   
  Lars Schmidt  1987      25.93  53.84      4:08.04   
                     
A6 Herrer  1982    586          4:08.52   
  A6                   
  Jens Antonsen  1982      29.41  1:01.47      1:01.47   
  Jannik Damm  1983      32.22  1:09.70      2:11.17   
  Jacob Skelsager  1993      27.98  1:00.91      3:12.08   
  Frederik Andersen  1994      26.78  56.44      4:08.52   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.02 
Licens til Swim Team Esbjerg 
 
Resultat Løb 26 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 26 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMH, 1. divison    Udskriftsdato  19 april 2009   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  12:23   
  Arrangør  Swim Team Esbjerg & Dansk Svømmeunion         
 
 
Løb 26, 4X100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub                   











 
A6 Damer  1991    740          4:21.27   
  A6                   
  Kristina Thomsen  1991      29.93  1:03.23      1:03.23   
  Charlotte Jensen  1992      33.70  1:12.48      2:15.71   
  Sofie Seheim  1991      29.64  1:04.63      3:20.34   
  Frederikke Matthiassen  1996      28.47  1:00.93      4:21.27   
                     
Hsc Damer    701          4:26.05   
  Holstebro Svømme Club                   
  Mette Marie Blæsbjerg  1993      32.42  1:06.34      1:06.34   
  Louise B. Dalgaard  1990      35.40  1:15.31      2:21.65   
  Mathilde Pugholm Hvid  1990      29.51  1:03.51      3:25.16   
  Astrid Brink Hundebøl  1991      28.94  1:00.89      4:26.05   
                     
Gentofte Damer    679          4:28.94   
  Gentofte Svømme Klub                   
  Josephine Uhrbrand  1991      32.65  1:08.05      1:08.05   
  Olivia Ane Frey  1994      35.12  1:15.48      2:23.53   
  Klara Grønne Leth  1990      29.78  1:04.17      3:27.70   
  Emilie Egesborg  1992      29.58  1:01.24      4:28.94   
                     
Hovedstaden Damer  1984    657          4:31.94   
  Swim Team Hovedstaden                   
  Miriam Stupak Møller  1994      34.03  1:09.81      1:09.81   
  Louise Fleron  1990      36.73  1:18.49      2:28.30   
  Emma Aabroe  1994      30.39  1:05.91      3:34.21   
  Signe-Marie Bay Andersen  1986      27.73  57.73      4:31.94   
                     
Køge Damer Diskløb    645          4:33.54   
  Køge Svømmeklub                   
  Sabrina Wielsøe  1990      33.79  1:09.65      1:09.65   
  Caroline Eskildsen  1995      36.61  1:17.45      2:27.10   
  Kia Hansen  1995      30.80  1:06.84      3:33.94   
  Simone Norman Pedersen  1993      28.77  59.60      4:33.54   
                     
Gsc Damer    640          4:34.19   
  Gladsaxe Idræts Forenin                   
  Maika Larsson  1993      33.17  1:08.00      1:08.00   
  Sif Szetu  1994      36.61  1:17.87      2:25.87   
  Katrine Axelsen  1992      31.44  1:07.56      3:33.43   
  Siv Nilsson Pedersen  1995      29.09  1:00.76      4:34.19   
                     
Herning Killerwhales    588          4:42.10   
  Herning Svømmeklub                   
  Cecilia Jespersen  1993      34.51  1:10.67      1:10.67   
  Tasha Mac Brayd  1993      36.08  1:18.39      2:29.06   
  Iben Rohde  1994      31.93  1:10.05      3:39.11   
  Camilla Andersen  1993      30.06  1:02.99      4:42.10   
                     
Usg Damer    587          4:42.28   
  U.S.G                   
  Maria Fjallstein  1981      34.43  1:11.10      1:11.10   
  Thea Sejr Hansen  1984      38.96  1:22.38      2:33.48   
  Astrid Eliasen  1986      29.91  1:05.28      3:38.76   
  Maria B. Knudsen  1974      29.93  1:03.52      4:42.28   
                     
Elitesvøm Esbjerg Damer    546          4:49.15   
  EliteSvøm Esbjerg                   
  Laura Jacobsen Barlo  1992      34.17  1:10.78      1:10.78   
  Iben Nielsen  1994      39.28  1:22.82      2:33.60   
  Katja Søndergaard  1992      32.25  1:10.70      3:44.30   
  Anette Hansen  1988      30.62  1:04.85      4:49.15   
                     
Køge Damer              DSQ  Tyvstart 
  Køge Svømmeklub                   
  Sabrina Wielsøe  1990      34.10  1:11.29      1:11.29   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.02 
Licens til Swim Team Esbjerg 
 
Resultat Løb 27 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 27 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMH, 1. divison    Udskriftsdato  19 april 2009   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  10:32   
  Arrangør  Swim Team Esbjerg & Dansk Svømmeunion         
 
 
Løb 27, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anders Blume  1990    720  26.96  56.49  1:25.68    1:54.35   
  Gladsaxe Idræts Forenin                   
                     
Lars Arnbak  1981    697  27.23  56.68  1:26.24    1:55.57   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Martin Wagner  1991    685  27.52  56.85  1:26.39    1:56.22   
  Gladsaxe Idræts Forenin                   
                     
Jens Glent Abildgaard  1991    658  28.45  58.92  1:27.68    1:57.79   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Martin Sander Pedersen  1992    651  27.00  56.44  1:26.77    1:58.21   
  EliteSvøm Esbjerg                   
                     
Christian Paaske  1992    650  27.93  57.95  1:28.54    1:58.31   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Sørin Martin Johannessen  1991    648  27.74  58.43  1:29.02    1:58.41   
  EliteSvøm Esbjerg                   
                     
Otto Linnet  1988    643  27.43  57.36  1:28.35    1:58.73   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Andreas Overbeck Petersen  1983    638  27.68  57.93  1:28.22    1:59.04   
  U.S.G                   
                     
10  Bjarke Rasmussen  1992    617  28.25  59.17  1:30.27    2:00.34   
  A6                   
                     
11  Victor G. Ludvigsen  1992    606  27.81  58.35  1:29.43    2:01.07   
  Swim Team Hovedstaden                   
                     
12  Rasmus Busk Sørensen  1991    604  29.20  59.83  1:30.76    2:01.24   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
13  Christian Oldenburg  1983    603  27.82  57.52  1:29.02    2:01.29   
  U.S.G                   
                     
14  Lars Schmidt  1987    599  28.41  58.68  1:29.84    2:01.59   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
15  Morten Bak Hansen  1995    582  28.82  59.80  1:31.86    2:02.73   
  A6                   
                     
16  Simon Albrechtsen  1993    577  28.15  59.18  1:31.24    2:03.06   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
17  Christian Warm  1992    555  28.87  1:00.10  1:32.78    2:04.70   
  Køge Svømmeklub                   
                     
18  Martin Collignon  1992    551  28.80  1:00.61  1:33.21    2:05.01   
  Swim Team Hovedstaden                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.02 
Licens til Swim Team Esbjerg 
 
Resultat Løb 28 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 28 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMH, 1. divison    Udskriftsdato  19 april 2009   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  10:42   
  Arrangør  Swim Team Esbjerg & Dansk Svømmeunion         
 
 
Løb 28, 200m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mathilde Balle  1989    767  29.80  1:00.95  1:32.42    2:04.58   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Mathilde Pugholm Hvid  1990    693  30.92  1:03.35  1:36.11    2:08.87   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Mathilde Huss-Hansen  1994    681  30.78  1:03.23  1:36.55    2:09.61   
  Swim Team Hovedstaden                   
                     
Trine Søby  1991    645  30.70  1:03.54  1:37.35    2:11.97   
  Gladsaxe Idræts Forenin                   
                     
Julie Langhorn  1994    643  31.14  1:04.16  1:38.72    2:12.12   
  A6                   
                     
Christina Munkholm  1996    634  31.27  1:04.51  1:38.81    2:12.76   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Tea L. Christensen  1989    634  31.60  1:05.04  1:39.19    2:12.78   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Mette Friis-Olsen  1985    627  31.22  1:05.08  1:39.55    2:13.25   
  U.S.G                   
                     
Simone Norman Pedersen  1993    621  31.25  1:04.99  1:39.65    2:13.66   
  Køge Svømmeklub                   
                     
10  Sofie Thorsø  1992    619  32.66  1:06.83  1:41.18    2:13.79   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
11  Siv Nilsson Pedersen  1995    619  31.69  1:05.61  1:40.03    2:13.84   
  Gladsaxe Idræts Forenin                   
                     
12  Isabel Brylov  1994    612  31.42  1:05.43  1:40.32    2:14.34   
  Swim Team Hovedstaden                   
                     
13  Melizza Petersen  1994    610  31.48  1:05.29  1:40.35    2:14.50   
  A6                   
                     
14  Ann Sophie C. Lønnberg  1983    609  31.26  1:05.51  1:40.42    2:14.52   
  U.S.G                   
                     
15  Klara Grønne Leth  1990    600  31.43  1:05.35  1:40.43    2:15.23   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
16  Laura Jacobsen Barlo  1992    592  31.61  1:05.83  1:40.98    2:15.79   
  EliteSvøm Esbjerg                   
                     
17  Emilie Egesborg  1992    532  32.84  1:09.91  1:46.25    2:20.76   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
18  Mette Grauballe  1995    516  32.75  1:08.84  1:45.77    2:22.22   
  EliteSvøm Esbjerg                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.02 
Licens til Swim Team Esbjerg 
 
Resultat Løb 29 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 29 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMH, 1. divison    Udskriftsdato  19 april 2009   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  10:52   
  Arrangør  Swim Team Esbjerg & Dansk Svømmeunion         
 
 
Løb 29, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Simon Westh  1990    749  31.28  1:06.06  1:41.29    2:17.81   
  Gladsaxe Idræts Forenin                   
                     
Mads Pedersen  1991    668  32.32  1:07.97  1:45.06    2:23.11   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Thomas Hindborg Petersen  1991    627  33.55  1:10.00  1:47.28    2:26.20   
  Gladsaxe Idræts Forenin                   
                     
Joakim Ro-Poulsen  1988    587  33.66  1:11.43  1:50.36    2:29.43   
  Swim Team Hovedstaden                   
                     
Christian Christensen  1991    582  33.97  1:11.97  1:50.20    2:29.91   
  Swim Team Hovedstaden