2020-07-04   06:55:15
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Ruska uinnit 2016

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

lauantaiaamu

Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ruska uinnit 2016    Tulostuspäivämäärä  01 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  11:22   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  01 lokakuu 2016         
 
 
Laji 7, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Pinja Taskila  2004    504  36.72        1:18.32   
  Oulun Uinti 1906  1:17.04                 
                     
Laura Markuksela  2004    426  38.16        1:22.87   
  Oulun Lohet  1:20.84                 
                     
Viivi Säntti  2005    381  40.48        1:25.96   
  Oulun Uinti 1906  1:25.80                 
                     
Olga Emilia Mattila  2004    372  40.71        1:26.64   
  Oulun Uinti 1906  1:27.45                 
                     
Saara Niemi  2005    369  40.75        1:26.89   
  Haukiputaan Heitto  1:27.36                 
                     
Helmi Jouhten  2004    360  43.38        1:27.64   
  Kempeleen Pyrintö  1:28.88                 
                     
Miina Torvikoski  2006    310  44.36        1:32.08   
  Kemin Uimaseura  1:35.77                 
                     
Aava Aula  2004    306  42.04        1:32.54   
  Helsingin Uimarit  1:33.80                 
                     
Elina Gavrilov  2004    298  43.70        1:33.28   
  Joensuun Uimaseura  1:34.36                 
                     
10  Sara Meissner  2004    286  44.99        1:34.56   
  Oulun Uinti 1906  1:33.81                 
                     
11  Milla Hälikkä  2004    275  47.52        1:35.78   
  Helsingin Uimarit  1:43.01                 
                     
12  Meeri Kerkkänen  2004    270  45.97        1:36.42   
  Joensuun Uimaseura  1:36.02                 
                     
13  Milla Marttila  2005    246  48.52        1:39.50   
  Kempeleen Pyrintö  1:40.46                 
                     
14  Julia Minttu-Maria Tiensuu  2005    245  47.82        1:39.60   
  Kemin Uimaseura  1:42.96                 
                     
15  Maria Korkalainen  2005    240  47.86        1:40.24   
  Joensuun Uimaseura  1:51.91                 
                     
16  Siiri Rahikkala  2004    229  48.20        1:41.84   
  Oulun Uinti 1906  1:45.38                 
                     
17  Petra Laukkanen  2004    228  48.40        1:41.97   
  Oulun Lohet  1:45.58                 
                     
18  Sofia Kivelä  2005    224  49.89        1:42.64   
  Kempeleen Pyrintö  1:43.28                 
                     
19  Aada Hirvasoja  2005    209  51.66        1:44.93   
  Haukiputaan Heitto  1:49.52                 
                     
20  Katariina Koivuranta  2005    209  49.33        1:44.98   
  Kempeleen Pyrintö  1:46.74                 
                     
21  Lidia Evans  2005    201  51.44        1:46.39   
  Swimming Club Vuokatti  1:49.91                 
                     
22  Janina Paakkolanvaara  2006    197  50.68        1:47.03   
  Kemin Työväen Uimarit  1:53.49                 
                     
23  Amanda Riuttanen  2005    195  50.70        1:47.48   
  Oulun Uinti 1906  1:46.65                 
                     
24  Jenna Salonen  2004    194  50.96        1:47.60   
  Oulun Uinti 1906  1:45.91                 
                     
25  Mikaela Laaksola  2004    187  51.18        1:48.90   
  Swimming Club Vuokatti  1:48.78                 
                     
25  Vilma Kiviniemi  2005    187  50.64        1:48.90   
  Oulun Uinti 1906  1:47.91                 
                     
27  Inka Hämäläinen  2007    182  53.64        1:49.98   
  Joensuun Uimaseura  1:47.97                 
                     
28  Ronja Kämäräinen  2004    171  53.51        1:52.31   
  Swimming Club Vuokatti  1:56.33                 
                     
29  Isabella Yu  2006    163  54.91        1:54.06   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
30  Eveliina Vakkuri  2005    163  56.07        1:54.07   
  Kemin Työväen Uimarit  1:59.04                 
                     
31  Teresa Pulkkinen  2005    161  54.84        1:54.59   
  Oulun Lohet  1:54.72                 
                     
32  Pinja Junttari  2006    154  54.34        1:56.33   
  Kemin Työväen Uimarit  1:53.50                 
                     
33  Sointu Purola  2005    152  53.96        1:56.60   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
34  Roosa Hautamäki  2005    152  55.36        1:56.70   
  Oulun Uinti 1906  1:54.41                 
                     
35  Veera Pulkkinen  2004    152  56.16        1:56.79   
  Oulun Lohet  1:53.53                 
                     
36  Iina Tapaninen  2006    145  54.40        1:58.63   
  Oulun Lohet                   
                     
37  Saga Tuisku  2005    144  57.65        1:58.73   
  Kemin Työväen Uimarit  1:59.89                 
                     
38  Merete Lätti  2006    135  59.74        2:01.51   
  Joensuun Uimaseura  1:53.96                 
                     
39  Pihla Louhela  2005    133  59.53        2:02.14   
  Oulun Uinti 1906  2:14.47                 
                     
40  Sofia Kilpeläinen  2005    128  59.24        2:03.58   
  Oulun Uinti 1906  2:06.44                 
                     
41  Emma Olivia Mattila  2007    121  1:00.14        2:05.93   
  Oulun Uinti 1906  2:08.96                 
                     
42  Anniina Törmi  2005    119  1:00.58        2:06.46   
  Oulun Uinti 1906  2:09.73                 
                     
43  Peppi Päivärinne  2004    119  1:00.06        2:06.62   
  Nivalan Saukot                   
                     
44  Kerttu Törmälä  2005    118  1:01.25        2:06.88   
  Kempeleen Pyrintö  2:09.54                 
                     
45  Jade Luukas  2007    113  1:02.68        2:08.82   
  Kemin Uimaseura                   
                     
Ella Sipola  2005              DNS   
  Haukiputaan Heitto  1:52.95                 
                     
Armi Aurora Tavi  2007              DSQ  75m 
  Kemin Uimaseura                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Lotta Kaarre  2005              DSQ   
  Kempeleen Pyrintö  1:43.09                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 7, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Laura Lahtinen  2003    648  34.12        1:12.05   
  Oulun Uinti 1906  1:10.94                 
                     
Minja Lukkari  2003    529  37.32        1:17.10   
  Oulun Uinti 1906  1:17.08                 
                     
Senni Jouhten  2002    522  37.29        1:17.43   
  Kempeleen Pyrintö  1:17.35                 
                     
Riika Huttula  2001    496  38.23        1:18.77   
  Oulun Lohet  1:17.45                 
                     
Henna Haipus  2001    483  38.53        1:19.43   
  Kempeleen Pyrintö  1:23.03                 
                     
Pauliina Lohilahti  2002    457  38.57        1:20.94   
  Oulun Lohet  1:23.26                 
                     
Madeleine Hiltunen  2003    446  40.08        1:21.59   
  Oulun Uinti 1906  1:21.94                 
                     
Iida-Maria Laine  2001    444  39.59        1:21.69   
  Oulun Uinti 1906  1:24.66                 
                     
Seela Peuralahti  2001    442  39.10        1:21.85   
  Oulun Uinti 1906  1:19.30                 
                     
10  Pippi Nordström  2001    440  38.88        1:21.98   
  Helsingin Uimarit  1:19.43                 
                     
11  Amalia Siekkinen  2002    419  39.24        1:23.30   
  Oulun Lohet  1:22.63                 
                     
12  Katariina Kourula  2002    415  39.43        1:23.60   
  Kemin Uimaseura  1:19.46                 
                     
13  Emma Hämäläinen  2003    411  40.91        1:23.82   
  Vieskan Uimarit  1:19.60                 
                     
14  Henna Hökkä  2003    392  40.11        1:25.15   
  Oulun Uinti 1906  1:25.05                 
                     
15  Sarah Tepponen  2001    390  39.89        1:25.34   
  Helsingin Uimarit  1:25.92                 
                     
16  Elisa Vakkuri  2002    370  41.50        1:26.84   
  Kemin Uimaseura  1:27.19                 
                     
17  Emma Pajuluoma  2001    334  42.88        1:29.83   
  Oulun Lohet                   
                     
18  Iiris Jurmu  2003    304  44.08        1:32.67   
  Kempeleen Pyrintö  1:30.04                 
                     
19  Malla Juutinen  2003    304  44.55        1:32.70   
  Oulun Uinti 1906  1:34.23                 
                     
20  Iiris Isokoski  2003    287  44.81        1:34.48   
  Haukiputaan Heitto  1:44.42                 
                     
21  Pipsa Remes  2001    267  45.70        1:36.84   
  Kemin Työväen Uimarit  1:34.96                 
                     
22  Lotta Pakanen  2001    234  48.50        1:41.06   
  Haukiputaan Heitto  1:46.11                 
                     
23  Saga Alisa Bruun  2003    223  46.95        1:42.75   
  Oulun Uinti 1906  1:48.01                 
                     
24  Liisa Pasma  2002    210  48.91        1:44.80   
  Oulun Lohet  1:49.14                 
                     
25  Iiris Saranpää  2002    181  52.49        1:50.24   
  Joensuun Uimaseura  1:50.31                 
                     
Jade Huhtamaa  2002              DNF   
  Helsingin Uimarit  1:27.36                 
                     
Roosa Kärkkäinen  2003              DSQ   
  Oulun Lohet  1:18.29                 
  SW 7.6 Väärä uintisykli (=1 käsiveto, 1 potku), paitsi käännökseen / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 7, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Heidi Kivioja  2000    504  36.38        1:18.31   
  Swimming Club Vuokatti  1:16.35                 
                     
Anni Rajaniemi  2000    495  36.78        1:18.82   
  Oulun Uinti 1906  1:20.30                 
                     
Eveliina Palo  1999    484  37.48        1:19.39   
  Kemin Uimaseura  1:19.18                 
                     
Noora Siltari  2000    441  38.82        1:21.91   
  Kemin Uimaseura  1:23.39                 
                     
Saana Luokkanen  1999    438  39.19        1:22.10   
  Kempeleen Pyrintö  1:25.02                 
                     
Riikka Korpi  1998    366  41.52        1:27.12   
  Oulun Lohet  1:23.17                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.07  Tulostuspäivämäärä  01 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  11:22 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner