Resultat för PTC - Arena & Poseidon Team Cup 2016
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Friday 26 august
Results Event 14 (Finals) - With Points and lap times |
Competition name | Arena & Poseidon Team Cup 2016 | Print Date | 26 August 2016 | |||
Competition place | Lund | Print Time | 20:43 | |||
Organizer | SK Poseidon | |||||
Pool | 25m | |||||
Competition date | 26 August 2016 |
Event 14, 10x50 Frestyle 25-100-25, Finals |
Place | Name | Born | Points | FINA | 50m | Finish | Status | |||
Club | EntryTime | Code | ||||||||
1 | Hs Mix [2003] Lag 1 | 2003 | 32 | 4:40.48 | ||||||
Helsingborgs Simsällskap | 4:55.00 | |||||||||
Tyra Littorin | 2004 | |||||||||
Daniel Fischer | 2002 | |||||||||
Alicia Lundblad | 2001 | |||||||||
Alexander Almeida Sundell | 1997 | |||||||||
Ronja Wikström | 1996 | |||||||||
Albin Edvardsson | 2000 | |||||||||
Angelina Agrell | 2003 | |||||||||
William Lundblad | 2004 | |||||||||
0 | ||||||||||
0 | 4:40.48 | 4:40.48 | ||||||||
2 | Poseidon Lag 1 | 1940 | 30 | 4:45.30 | ||||||
Simklubben Poseidon | 4:51.47 | |||||||||
Ida Nordberg | 2006 | |||||||||
Daniel Li | 2002 | |||||||||
Li Björner Oh | 1998 | |||||||||
Hugo Cedervall | 1997 | |||||||||
Hanna Bergman | 2001 | |||||||||
Gustav Östlund | 2000 | |||||||||
Ditte Oredsson | 2003 | |||||||||
Oscar Johansson | 2000 | |||||||||
0 | ||||||||||
0 | 4:45.30 | 4:45.30 | ||||||||
3 | Triton Lag 1 | 0 | 28 | 4:50.28 | ||||||
Simklubben Triton | 4:56.00 | |||||||||
Markus Qvarfordh | 2004 | |||||||||
Felicia Lejox | 2002 | |||||||||
Felix Wetterborg | 2001 | |||||||||
Johanna Nilsson | 1996 | |||||||||
Rasmus Wetterborg | 1996 | |||||||||
Sara Stenberg | 2001 | |||||||||
Thor Grandin | 2002 | |||||||||
Mica Nolén | 2004 | |||||||||
0 | ||||||||||
0 | 4:50.28 | 4:50.28 | ||||||||
4 | SK Sydsim Mix | 0 | 26 | 4:56.02 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
Jonathan Fröjd | 2004 | |||||||||
Emma Cerutti | 2002 | |||||||||
Jens Christiansen | 2001 | |||||||||
Klara Johansson | 2001 | |||||||||
Dennie Halilovic | 2002 | |||||||||
Frida Nordefell | 2000 | |||||||||
Vilhelm Andersson | 2002 | |||||||||
Jennie Christiansen | 2004 | |||||||||
0 | ||||||||||
0 | 4:56.02 | 4:56.02 | ||||||||
5 | Triton Lag 2 | 0 | 24 | 4:58.43 | ||||||
Simklubben Triton | 5:10.00 | |||||||||
David Olofsson | 2004 | |||||||||
Antonia Sandblom | 2003 | |||||||||
Nicolas Nolén | 2000 | |||||||||
Alexandra Volkova | 1996 | |||||||||
Oskar Skarin | 1999 | |||||||||
Thea Lindström | 2000 | |||||||||
Arvid Nilsson | 2003 | |||||||||
Maja Blomliden | 2004 | |||||||||
0 | ||||||||||
0 | 4:58.43 | 4:58.43 | ||||||||
6 | Triton Lag 3 | 0 | 22 | 5:09.14 | ||||||
Simklubben Triton | 5:24.00 | |||||||||
Victor Borg | 2005 | |||||||||
Siri Bokander | 2003 | |||||||||
Samuel Kvist | 2000 | |||||||||
Amanda Granborg | 1999 | |||||||||
Erik Boos | 1999 | |||||||||
Cornelia Forsgren | 2000 | |||||||||
Linus Forsgren | 2003 | |||||||||
Tyra Öhlin | 2004 | |||||||||
0 | ||||||||||
0 | 5:09.14 | 5:09.14 | ||||||||
7 | Poseidon Lag 4 | 1940 | 20 | 5:16.36 | ||||||
Simklubben Poseidon | 5:13.34 | |||||||||
Alice Klasholm | 2004 | |||||||||
Nicodemos Abraha | 2000 | |||||||||
Sara Jendbro | 2000 | |||||||||
Julius Ekstrand | 1998 | |||||||||
Linn Tufvesson | 2001 | |||||||||
Axel Hörestrand | 2002 | |||||||||
Sofia Lund | 2003 | |||||||||
Edvard Levau | 2004 | |||||||||
0 | ||||||||||
0 | 5:16.36 | 5:16.36 | ||||||||
- | Poseidon Lag 2 | 1940 | NT | |||||||
Simklubben Poseidon | 5:13.32 | |||||||||
Emma Bontidean | 2003 | |||||||||
Carl Elmer | 2003 | |||||||||
Matilda Carlberg | 2002 | |||||||||
Gustav Östlund | 1997 | |||||||||
Mary Lagoguez | 2001 | |||||||||
Ivan Sivolov | 2003 | |||||||||
Vanessa Johansson | 2006 | |||||||||
Edvin Dahlén | 2004 | |||||||||
0 | ||||||||||
0 | NT | |||||||||
- | Poseidon Lag 3 | 1940 | NT | |||||||
Simklubben Poseidon | 5:13.33 | |||||||||
Boel Bergquist | 2003 | |||||||||
Nils Tired | 2003 | |||||||||
Serena Gravrogk-Linde | 2000 | |||||||||
Alexander Olsson | 1996 | |||||||||
Elin Melin | 2000 | |||||||||
Victor Bergstrand | 2000 | |||||||||
Sabina Nilbecker | 2004 | |||||||||
Elias af Trampe | 2004 | |||||||||
0 | ||||||||||
0 | NT | |||||||||
- | Poseidon Lag 5 | 1940 | NT | |||||||
Simklubben Poseidon | 5:13.35 | |||||||||
Isabelle Bengtsson | 2002 | |||||||||
Joel Henriksson | 2003 | |||||||||
Jenny Le | 2000 | |||||||||
Sebastian Andersson | 1999 | |||||||||
Annamaria Bontidean | 2000 | |||||||||
Linus Ljunghusen | 2000 | |||||||||
Johanna Andersson Medhanie | 2005 | |||||||||
Axel Sandberg | 2004 | |||||||||
0 | ||||||||||
0 | NT | |||||||||
- | Poseidon Lag 6 | 1940 | NT | |||||||
Simklubben Poseidon | 5:13.36 | |||||||||
Julia Rieschel | 2003 | |||||||||
Simon Mattiasson Nazar | 2002 | |||||||||
Anna Björnberg | 1992 | |||||||||
Jesper Olsson | 1998 | |||||||||
Elin Moberg | 1999 | |||||||||
Pascal Björkman | 2001 | |||||||||
Linnea Costa Caesar | 2006 | |||||||||
Lucas Bontidean | 2005 | |||||||||
0 | ||||||||||
0 | NT | |||||||||
- | SK Hajen Mix | 1971 | NT | |||||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
Ella Gutenwik | 2004 | |||||||||
Gabriel Agardh | 2003 | |||||||||
Elin Lackegård | 2000 | |||||||||
Rickard Wemlén | 2000 | |||||||||
Sara Nobrell | 2002 | |||||||||
Kalle Jonsson | 1990 | |||||||||
Ella Jeppsson | 2003 | |||||||||
Markus Olsson | 1991 | |||||||||
0 | ||||||||||
0 | NT | |||||||||
Generated by WinGrodan 1.25.07 | Print Date | 26 August 2016 |
Licensed to: Simklubben Poseidon | Print Time | 20:43 |