Resultat för Vestkyst Cup 2016
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lørdag
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2016 | Udskriftsdato | 19 november 2016 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:30 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 november 2016 |
Løb 19, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Sigma Seafood |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nanette Nikolajsen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 30.36 | 1:03.04 | |||||
2 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | DeltaSwim | 31.07 | 1:03.72 | |||||
3 | Emma Lykke Holm | 2000 | DeltaSwim | 31.34 | 1:04.65 | |||||
4 | Kasandra Isager | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 32.02 | 1:05.22 | |||||
5 | Karla Sejling | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 31.66 | 1:05.40 | |||||
6 | Katharina Schmidt Madsen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 31.74 | 1:05.41 | |||||
7 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 30.98 | 1:06.05 | |||||
8 | Laura Davidsen Nielsen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 32.69 | 1:07.98 | |||||
9 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 33.41 | 1:09.17 | |||||
10 | Mathilde Marthedal Markma | 2001 | Holstebro Svømme Club | 33.39 | 1:09.28 | |||||
11 | Julie Fink | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.08 | 1:10.24 | |||||
12 | SIF Rubæk | 2001 | DeltaSwim | 33.45 | 1:10.87 | |||||
13 | Janni S Hansen | 2001 | DeltaSwim | 34.12 | 1:10.89 | |||||
13 | Maria S. Johannsen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.09 | 1:10.89 | |||||
15 | Mie Trothe | 1998 | DeltaSwim | 35.06 | 1:11.73 | |||||
16 | Anne Sunesen | 2001 | Viborg Svømme Klub | 36.34 | 1:12.39 | |||||
17 | Thea Krøll | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 34.68 | 1:12.76 | |||||
18 | Emma Jeppesen Krøyer | 2001 | Skanderborg Svømmeklub | 36.02 | 1:15.27 | |||||
19 | Carina Bro | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 36.78 | 1:15.46 | |||||
20 | Lærke Wittenberg | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 36.48 | 1:15.82 | |||||
21 | Katrine Jensen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 36.71 | 1:15.88 | |||||
22 | Tenna Knigge | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 36.27 | 1:16.39 | |||||
- | Pernille H. Gravgaard | 1997 | DeltaSwim | DNS | ||||||
- | Sofie Bruun Boye | 2001 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Sofie Rahbek Hansen | 2000 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 19, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Sigma Seafood |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 30.65 | 1:03.35 | |||||
2 | Cecilie Christensen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 31.27 | 1:04.09 | |||||
3 | Johanne S. Christiansen | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 31.16 | 1:04.17 | |||||
4 | Sarah Bundgaard | 2003 | Viborg Svømme Klub | 31.57 | 1:04.65 | |||||
5 | Jasmin Larsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 31.59 | 1:05.31 | |||||
6 | Sofie S. Aaby Nielsen | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 31.58 | 1:05.96 | |||||
7 | Frederikke Møller Pederse | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 32.34 | 1:06.09 | |||||
8 | Louise Skovgaard Jensen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 32.37 | 1:06.93 | |||||
9 | Cathrine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 32.37 | 1:06.94 | |||||
10 | Mie L. Bendtsen | 2002 | DeltaSwim | 32.17 | 1:07.32 | |||||
11 | Sophie Grandjean | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 33.27 | 1:07.46 | |||||
12 | Josephine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 32.54 | 1:07.53 | |||||
13 | Josefine Heuer | 2003 | Viborg Svømme Klub | 33.55 | 1:08.21 | |||||
14 | Louise Jensen | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 33.65 | 1:08.51 | |||||
15 | Jasmina K. Jacobsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 33.69 | 1:09.57 | |||||
16 | Sara Mette Kvitzau | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 34.17 | 1:10.58 | |||||
17 | Lizette Nikolajsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 35.18 | 1:10.83 | |||||
18 | Josephine S. Johansen | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.26 | 1:11.40 | |||||
19 | Jasmin Lykke | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 34.38 | 1:11.87 | |||||
20 | Mia Kølbæk Hansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 35.96 | 1:13.00 | |||||
21 | Selma Rubenius | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 34.51 | 1:13.51 | |||||
22 | Henriette Yong Klogborg | 2002 | Holstebro Svømme Club | 35.44 | 1:14.08 | |||||
23 | Ida Raabjerg Møller | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 35.88 | 1:14.30 | |||||
24 | Emilie Kristiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 36.77 | 1:14.38 | |||||
25 | Ida Kjærgaard | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 36.31 | 1:15.55 | |||||
26 | Clara Lynggaard | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 36.79 | 1:16.39 | |||||
27 | Astrid Nørret Schmidt | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 37.68 | 1:17.83 | |||||
28 | Sille Busk Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 37.78 | 1:18.44 | |||||
29 | Emma Karlsson | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 38.53 | 1:19.30 | |||||
30 | Julie Londorf | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 38.21 | 1:21.52 | |||||
31 | Gertrud Skov | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 39.54 | 1:22.30 | |||||
32 | Julie Madsen | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 40.11 | 1:24.17 | |||||
33 | Ronja Beck Christensen | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 42.29 | 1:24.68 | |||||
34 | Katrine Bisgaard | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 46.39 | 1:37.69 | |||||
- | Emma Lundorff Johannsen | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | DNS | ||||||
- | Rikke Struntze Sørensen | 2003 | Viborg Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 19, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Sigma Seafood |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christina M. Glargaard | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 32.24 | 1:05.76 | |||||
2 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 32.01 | 1:09.02 | |||||
3 | Anna Varming | 2005 | Viborg Svømme Klub | 34.57 | 1:09.98 | |||||
4 | Maria Østergaard Nielsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 33.39 | 1:10.15 | |||||
5 | Louise Sunesen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 35.25 | 1:11.42 | |||||
6 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 34.89 | 1:11.88 | |||||
7 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 34.54 | 1:11.92 | |||||
8 | Kathrine Weide | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 35.99 | 1:12.38 | |||||
9 | Karoline Kristensen | 2004 | DeltaSwim | 34.30 | 1:12.61 | |||||
10 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 35.35 | 1:12.83 | |||||
11 | Josephine Larsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 35.24 | 1:12.86 | |||||
12 | Michelle Mølby | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 35.61 | 1:13.62 | |||||
13 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 35.77 | 1:14.88 | |||||
14 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 37.05 | 1:16.43 | |||||
15 | Isabell Rothgordt | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 37.09 | 1:16.67 | |||||
16 | Maria Mathiesen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 36.59 | 1:16.78 | |||||
17 | Maria Aakmann Andersen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 37.18 | 1:17.16 | |||||
18 | Amalie Holst | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 37.56 | 1:17.24 | |||||
19 | Alberthe Skovborg Hansen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 36.97 | 1:17.74 | |||||
20 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 37.25 | 1:18.05 | |||||
21 | Malena Pind Therkildsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 37.98 | 1:18.12 | |||||
22 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svømme Club | 38.42 | 1:18.60 | |||||
23 | Sofie Bjerre | 2005 | Holstebro Svømme Club | 37.28 | 1:19.13 | |||||
24 | Selma Skipper | 2004 | Viborg Svømme Klub | 39.06 | 1:20.04 | |||||
25 | Helene Thielsen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 39.44 | 1:20.91 | |||||
26 | Amanda Busk Olesen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 37.84 | 1:21.23 | |||||
27 | Mille Broholm Brixen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 38.80 | 1:22.07 | |||||
28 | Rose Pernille Simon | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 39.86 | 1:22.92 | |||||
29 | Malene Reynolds | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 41.25 | 1:23.85 | |||||
30 | Elisabeth Vingborg | 2005 | Viborg Svømme Klub | 40.39 | 1:23.90 | |||||
31 | Sille Mortensen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 40.83 | 1:24.03 | |||||
32 | Freja Jungersen Nielsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 40.61 | 1:24.54 | |||||
33 | Ida Jacobsen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 39.81 | 1:24.61 | |||||
34 | Maria Nedergaard Jensen | 2004 | Holstebro Svømme Club | 40.34 | 1:25.60 | |||||
35 | Julie Bjerre Kristensen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 42.00 | 1:25.93 | |||||
36 | Sophie Kronborg | 2005 | Vejle Svømmeklub | 42.84 | 1:26.81 | |||||
37 | Louisa Christensen | 2005 | Svømmeklubben Sønderborg | 40.98 | 1:26.89 | |||||
38 | Cecilie Jinshun Leth Bay | 2005 | Holstebro Svømme Club | 42.15 | 1:27.17 | |||||
39 | Amalie Nyvang Jensen | 2005 | Thisted Svømmeklub | 41.59 | 1:27.97 | |||||
40 | Cecilie Linnet | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 42.14 | 1:30.42 | |||||
40 | Julie Eriksen | 2005 | Thisted Svømmeklub | 43.71 | 1:30.42 | |||||
42 | Silje Anna Raaberg | 2005 | Vejle Svømmeklub | 41.07 | 1:30.51 | |||||
43 | Ella Ryberg | 2004 | Viborg Svømme Klub | 43.15 | 1:31.75 | |||||
44 | Mathilde Hedekær Mischorr | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 44.14 | 1:36.12 | |||||
45 | Sofie Reinholdt Andreasen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 49.99 | 1:42.90 | |||||
- | Luna Holm Møller | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | DNS | ||||||
- | Mette Barfoot | 2005 | Vejle Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 19, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2016 |
Sponsor: Sigma Seafood |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Clara Kapke | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 35.98 | 1:16.61 | |||||
2 | Sofie A. Wolf | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 36.98 | 1:19.42 | |||||
3 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | Vejle Svømmeklub | 37.95 | 1:20.31 | |||||
4 | Sophia Jochumsen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 40.19 | 1:23.29 | |||||
5 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 39.30 | 1:24.11 | |||||
6 | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 40.49 | 1:24.22 | |||||
7 | Andrea Legaard Stelman | 2006 | Vejle Svømmeklub | 41.86 | 1:27.12 | |||||
8 | Mathilde Vasegaard | 2006 | Viborg Svømme Klub | 43.04 | 1:28.39 | |||||
9 | Olivia Mørch | 2006 | Viborg Svømme Klub | 41.89 | 1:28.40 | |||||
10 | Cecilie Erbo Kjær | 2006 | Vejle Svømmeklub | 41.39 | 1:28.76 | |||||
11 | Kalina Gamisheva | 2008 | Svømmeklubben Sønderborg | 42.62 | 1:30.03 | |||||
12 | Sarah Laursen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 44.66 | 1:30.37 | |||||
13 | Laura Vibe Hansen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 44.04 | 1:32.04 | |||||
14 | Millie Møller | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 43.66 | 1:34.41 | |||||
15 | Frida Høj Foldager | 2006 | Vejle Svømmeklub | 45.31 | 1:36.98 | |||||
16 | Helene Siegenthaler | 2006 | Viborg Svømme Klub | 48.69 | 1:43.67 | |||||
17 | Ea Gram Møller | 2006 | Vejle Svømmeklub | 51.20 | 1:44.75 | |||||
18 | Andrea Bjerring Pedersen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 52.89 | 1:49.24 | |||||
19 | Frederikke Sørensen | 2006 | Thisted Svømmeklub | 50.50 | 1:51.43 | |||||
20 | Anne-Kathrine Nielsen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 54.57 | 1:52.12 | |||||
- | Katrine Bager | 2006 | Thisted Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 19 november 2016 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:30 |