Results for Vestkyst Cup 2016
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Fredag
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2016 | Udskriftsdato | 18 november 2016 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 21:25 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 november 2016 |
Løb 7, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: TK Transport |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | DeltaSwim | 1:07.53 | 2:19.91 | 3:33.19 | 4:45.55 | |||
2 | Nanette Nikolajsen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 1:09.71 | 2:23.95 | 3:37.87 | 4:53.63 | |||
3 | Karla Sejling | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 1:08.67 | 2:23.47 | 3:39.86 | 4:55.02 | |||
4 | Ida L. Bendtsen | 2000 | DeltaSwim | 1:09.11 | 2:25.45 | 3:43.37 | 5:00.03 | |||
5 | Laura Davidsen Nielsen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 1:12.40 | 2:28.25 | 3:45.25 | 5:02.24 | |||
6 | Helene Marie Andersen | 2001 | Viborg Svømme Klub | 1:12.19 | 2:29.81 | 3:46.72 | 5:03.40 | |||
7 | Mie Trothe | 1998 | DeltaSwim | 1:16.21 | 2:37.84 | 4:00.88 | 5:21.88 | |||
8 | Carina Bro | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 1:23.01 | 2:51.39 | 4:20.41 | 5:48.77 | |||
9 | Katrine Jensen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:19.54 | 2:49.30 | 4:20.35 | 5:51.02 | |||
10 | Tenna Knigge | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 1:23.28 | 2:56.93 | 4:32.17 | 6:10.33 | |||
- | Sofie Bruun Boye | 2001 | Viborg Svømme Klub | DNF | ||||||
Løb 7, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: TK Transport |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | DeltaSwim | 1:06.92 | 2:18.07 | 3:29.18 | 4:39.18 | |||
2 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 1:09.35 | 2:22.36 | 3:36.40 | 4:49.85 | |||
3 | Jasmin Larsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:10.05 | 2:25.34 | 3:41.16 | 4:56.37 | |||
4 | Cathrine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:10.43 | 2:25.53 | 3:41.30 | 4:57.36 | |||
5 | Sophie Grandjean | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 1:12.19 | 2:29.04 | 3:45.11 | 4:58.30 | |||
6 | Josephine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:09.93 | 2:25.88 | 3:43.16 | 5:00.20 | |||
7 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 1:10.34 | 2:26.59 | 3:44.52 | 5:00.73 | |||
8 | Frederikke Møller Pederse | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 1:11.78 | 2:27.18 | 3:43.98 | 5:01.77 | |||
9 | Maria Szokody | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:13.05 | 2:30.02 | 3:48.07 | 5:03.73 | |||
10 | Louise Houe Andersen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 1:12.25 | 2:28.68 | 3:46.42 | 5:04.77 | |||
11 | Lizette Nikolajsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 1:17.33 | 2:39.84 | 4:02.62 | 5:22.57 | |||
12 | Mia Kølbæk Hansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 1:16.41 | 2:38.79 | 4:02.85 | 5:26.70 | |||
13 | Jasmin Lykke | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 1:21.08 | 2:46.68 | 4:12.72 | 5:37.40 | |||
14 | Jasmina K. Jacobsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 1:19.39 | 2:46.26 | 4:13.47 | 5:40.76 | |||
15 | Sille Busk Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 1:19.41 | 2:47.30 | 4:17.77 | 5:46.17 | |||
16 | Sara Farag | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:21.59 | 2:50.34 | 4:20.28 | 5:47.45 | |||
17 | Emma M. Andersen | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 1:17.99 | 2:47.52 | 4:19.28 | 5:48.57 | |||
18 | Selma Rubenius | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:21.56 | 2:50.42 | 4:20.72 | 5:50.89 | |||
19 | Kirstine Kjær Sørensen | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 1:22.76 | 2:54.38 | 4:27.86 | 5:59.85 | |||
20 | Ronja Beck Christensen | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:33.70 | 3:15.82 | 4:59.65 | 6:40.81 | |||
Løb 7, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: TK Transport |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Victoria Underbjerg | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 1:13.95 | 2:33.79 | 3:55.13 | 5:14.79 | |||
2 | Karoline Kristensen | 2004 | DeltaSwim | 1:15.74 | 2:39.95 | 4:03.72 | 5:23.55 | |||
3 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 1:17.67 | 2:41.33 | 4:04.98 | 5:26.36 | |||
4 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 1:24.67 | 2:51.95 | 4:18.35 | 5:43.95 | |||
5 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 1:22.21 | 2:52.16 | 4:21.86 | 5:50.40 | |||
6 | Amalie Nyvang Jensen | 2005 | Thisted Svømmeklub | 1:28.55 | 3:08.74 | 4:49.35 | 6:28.15 | |||
7 | Louisa Christensen | 2005 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:33.73 | 3:22.73 | 5:12.90 | 6:59.71 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 november 2016 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:25 |