Results for Vestkyst Cup 2016
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2016 | Udskriftsdato | 20 november 2016 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 07:52 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 november 2016 |
Løb 22, 4X100m Medley Mix, Finaler Årg. 0-2016 |
Sponsor: Ugeavisen |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Vs Mix 1 | 0 | Viborg Svømme Klub | 4:27.33 | ||||||
Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 33.92 | 1:09.05 | 1:09.05 | ||||||
Oliver Widemann Bache | 2001 | 34.41 | 1:12.00 | 2:21.05 | ||||||
Louise D. Liboriussen | 2002 | 30.55 | 1:08.70 | 3:29.75 | ||||||
Mikkel Weis Kallesøe | 2000 | 27.29 | 57.58 | 4:27.33 | ||||||
2 | Hsc Mix 1 | 0 | Holstebro Svømme Club | 4:30.93 | ||||||
Cecilie Christiansen | 2003 | 34.52 | 1:11.15 | 1:11.15 | ||||||
Filip Cederstrøm | 2002 | 33.25 | 1:10.08 | 2:21.23 | ||||||
Julius Henriksen | 2002 | 29.79 | 1:04.24 | 3:25.47 | ||||||
Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 30.50 | 1:05.46 | 4:30.93 | ||||||
3 | Esbjerg 2 | 0 | Esbjerg Svømmeklub | 4:34.89 | ||||||
Mads Frydenholm | 2001 | 32.46 | 1:06.32 | 1:06.32 | ||||||
Nadia Nørskov Vogt | 2000 | 37.81 | 1:20.86 | 2:27.18 | ||||||
Parsa Hosini | 2001 | 31.66 | 1:09.03 | 3:36.21 | ||||||
Jakob Mose | 2000 | 28.04 | 58.68 | 4:34.89 | ||||||
4 | Erritsø 3 | 0 | Erritsø Gymnastik Og IF | 4:42.05 | ||||||
Louise Jensen | 2003 | 35.10 | 1:13.00 | 1:13.00 | ||||||
Morten Baxter | 1996 | 36.52 | 1:17.66 | 2:30.66 | ||||||
Louise Skovgaard Jensen | 2002 | 34.71 | 1:14.83 | 3:45.49 | ||||||
Lukas Jeppesen | 2001 | 26.75 | 56.56 | 4:42.05 | ||||||
5 | Esbjerg 3 | 0 | Esbjerg Svømmeklub | 4:42.43 | ||||||
Nanette Nikolajsen | 2000 | 35.07 | 1:12.07 | 1:12.07 | ||||||
Michelle Kramer Andersen | 2003 | 37.15 | 1:20.05 | 2:32.12 | ||||||
Tobias Boström | 2002 | 31.52 | 1:07.89 | 3:40.01 | ||||||
Emil Frydenholm | 2002 | 29.97 | 1:02.42 | 4:42.43 | ||||||
6 | Vs Mix 2 | 0 | Viborg Svømme Klub | 4:44.59 | ||||||
Mathias Pedersen | 2002 | 31.99 | 1:45.73 | 1:45.73 | ||||||
Ane Emilie Nielsen | 1996 | 42.81 | 1:17.54 | 3:03.27 | ||||||
Josefine Heuer | 2003 | 41.37 | 1:10.46 | 4:13.73 | ||||||
Oscar Rundqvist | 2000 | 30.86 | 30.86 | 4:44.59 | ||||||
7 | Sønderborg Flodhesterne | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 4:48.35 | ||||||
Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 35.12 | 1:10.23 | 1:10.23 | ||||||
Johanne S. Christiansen | 2002 | 39.04 | 1:21.65 | 2:31.88 | ||||||
Simon Perzynski | 2002 | 31.06 | 1:07.30 | 3:39.18 | ||||||
Julie Fink | 2001 | 33.17 | 1:09.17 | 4:48.35 | ||||||
8 | Hsc Mix 2 | 0 | Holstebro Svømme Club | 4:52.02 | ||||||
Oskar Allerslev | 2002 | 34.05 | 1:10.10 | 1:10.10 | ||||||
Annika Hausgaard Godt | 2003 | 38.49 | 1:20.81 | 2:30.91 | ||||||
Emma Fjordside Jensen | 2003 | 37.12 | 1:18.06 | 3:48.97 | ||||||
Mads Lund | 2002 | 29.87 | 1:03.05 | 4:52.02 | ||||||
9 | Vs Mix 3 | 0 | Viborg Svømme Klub | 4:52.09 | ||||||
Anton Kirkegaard Olesen | 2000 | 33.96 | 1:08.87 | 1:08.87 | ||||||
Martin Madsen | 2001 | 38.64 | 1:22.30 | 2:31.17 | ||||||
Helene Marie Andersen | 2001 | 33.01 | 1:12.54 | 3:43.71 | ||||||
Laura Davidsen Nielsen | 2000 | 32.09 | 1:08.38 | 4:52.09 | ||||||
10 | Delta 2 | 0 | DeltaSwim | 4:57.74 | ||||||
Karl Johansen | 2002 | 37.69 | 1:17.68 | 1:17.68 | ||||||
Mathias Teuchler | 2000 | 36.92 | 1:17.45 | 2:35.13 | ||||||
Frederikke Skau Hansen | 2002 | 35.80 | 1:17.98 | 3:53.11 | ||||||
Emma Lykke Holm | 2000 | 31.20 | 1:04.63 | 4:57.74 | ||||||
11 | Sønderborg Elefanterne | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 5:10.12 | ||||||
Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 33.37 | 1:08.47 | 1:08.47 | ||||||
Josephine S. Johansen | 2003 | 43.37 | 1:33.33 | 2:41.80 | ||||||
Philip Andersen Ravn | 2002 | 32.75 | 1:12.93 | 3:54.73 | ||||||
Katrine Jensen | 2001 | 35.66 | 1:15.39 | 5:10.12 | ||||||
12 | Sksv Mix 1 | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 5:14.73 | ||||||
Johan Bendixen Nissen | 2002 | 38.17 | 1:20.14 | 1:20.14 | ||||||
Ida Kjærgaard | 2003 | 42.99 | 1:30.91 | 2:51.05 | ||||||
Mads Iversen | 2002 | 33.35 | 1:17.45 | 4:08.50 | ||||||
Sofie S. Aaby Nielsen | 2003 | 31.46 | 1:06.23 | 5:14.73 | ||||||
13 | Hsc Mix 3 | 0 | Holstebro Svømme Club | 5:23.02 | ||||||
Mia Kølbæk Hansen | 2003 | 37.86 | 1:18.94 | 1:18.94 | ||||||
Mikkel Søby | 2001 | 38.14 | 1:22.76 | 2:41.70 | ||||||
Joachim Norup Frøjk | 2003 | 42.09 | 1:29.09 | 4:10.79 | ||||||
Mathilde Marthedal Markma | 2001 | 33.80 | 1:12.23 | 5:23.02 | ||||||
14 | Ringsted 2 | 0 | Ringsted Svømme Klub | 5:30.60 | ||||||
Cathrine Wismann | 2002 | 37.33 | 1:17.04 | 1:17.04 | ||||||
Astrid Nørret Schmidt | 2002 | 45.34 | 2:08.36 | 3:25.40 | ||||||
Joakim Mortensen | 2002 | 41.73 | 1:20.20 | 4:45.60 | ||||||
Mikkel Kjaer | 2004 | 45.00 | 45.00 | 5:30.60 | ||||||
15 | Sønderborg Pink Panter | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 5:33.35 | ||||||
Torben Wetcke-Brask | 2002 | 38.29 | 1:19.67 | 1:19.67 | ||||||
Sara Farag | 2003 | 45.24 | 1:37.24 | 2:56.91 | ||||||
Christopher Kristiansen | 2000 | 33.13 | 1:11.32 | 4:08.23 | ||||||
Julie Madsen | 2002 | 40.19 | 1:25.12 | 5:33.35 | ||||||
16 | Erritsø 2 | 0 | Erritsø Gymnastik Og IF | 5:34.70 | ||||||
Jeppe Søgaard Rasmussen | 2002 | 40.75 | 1:26.40 | 1:26.40 | ||||||
Clara Lynggaard | 2002 | 44.89 | 1:38.00 | 3:04.40 | ||||||
Sofie Sjøgren | 2002 | 35.20 | 1:20.55 | 4:24.95 | ||||||
Christian Lorey | 2003 | 33.29 | 1:09.75 | 5:34.70 | ||||||
17 | Sksv Mix 2 | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 5:35.89 | ||||||
Nicklas B. Christensen | 2002 | 35.61 | 1:13.15 | 1:13.15 | ||||||
Emma Jeppesen Krøyer | 2001 | 46.42 | 1:37.82 | 2:50.97 | ||||||
Sophus Lund Øe | 2003 | 42.77 | 1:35.23 | 4:26.20 | ||||||
Sara Mette Kvitzau | 2003 | 33.06 | 1:09.69 | 5:35.89 | ||||||
- | Delta 3 | 0 | DeltaSwim | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Delta 1 | 0 | DeltaSwim | DSQ | ej forts bev 75 m | |||||
Martin Broch | 2001 | 35 | ||||||||
Enya Lindum Eskildsen | 2000 | |||||||||
Malthe Lindeblad | 2001 | |||||||||
Cathrine Skau Hansen | 1999 | 35 | DSQ | |||||||
- | Esbjerg 1 | 0 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Frederikke Møller Pederse | 2002 | 37.88 | 1:17.58 | 1:17.58 | ||||||
Esben F. Buchwaldt | 2002 | 34.60 | 1:13.16 | 2:30.74 | ||||||
Oliver Christensen | 2000 | 29.33 | 1:04.07 | 3:34.81 | ||||||
- | Hsc Mix 4 | 0 | Holstebro Svømme Club | DSQ | 1 hånd vend 125 m | |||||
Sille Busk Pedersen | 2003 | 33.35 | ||||||||
Gustav K Kjeldsen | 2004 | |||||||||
Henriette Yong Klogborg | 2002 | |||||||||
Nikolaj Pilgaard | 2004 | 35 | DSQ | |||||||
- | Ringsted 3 | 2002 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Karla Sejling | 2001 | 36.35 | 1:15.19 | 1:15.19 | ||||||
Alexander Søgaard | 2002 | 32.79 | 1:10.66 | 2:25.85 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 20 november 2016 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 07:52 |