2020-05-29   18:03:36
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for GTI Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag

Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  GTI Cup    Udskriftsdato  02 oktober 2016   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  15:38   
  Arrangør  Startfællesskabet GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 oktober 2016         
 
 
Løb 36, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 0-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Josefine B. Pedersen  1999    567  32.46        1:08.46   
  VAT Copenhagen-MK31  1:07.49                 
                     
Kristine Barrett  1998    552  31.19        1:09.07   
  GTI  1:08.45                 
                     
Cecilie Holten  1996    539  33.10        1:09.63   
  VAT Copenhagen-MK31  1:05.56                 
                     
Emily Brophy  1999    527  31.34        1:10.13   
  VAT Copenhagen-MK31  1:13.59                 
                     
Katrine V. Sørensen  1996    465  35.81        1:13.14   
  Vest-Brøndby  1:12.14                 
                     
Josefine Boisen  1996    427  35.23        1:15.22   
  Roskilde Svømning  1:13.23                 
                     
 
Løb 36, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Johanna Berthelsen  2000    579  32.35        1:07.98   
  VAT Copenhagen-MK31  1:06.51                 
                     
Victoria Vorm  2001    554  31.47        1:08.96   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:13.07                 
                     
Sarah Missing  2001    552  32.21        1:09.08   
  Vest-Brøndby  1:07.90                 
                     
Emma Mikkelsen  2001    476  33.81        1:12.53   
  Vest-Brøndby  1:14.69                 
                     
Katharina N Møller  2001    442  34.93        1:14.34   
  Vest-Brøndby  1:18.47                 
                     
Anna Andersen  2001    442  33.84        1:14.38   
  GTI  1:12.91                 
                     
Emilie Larsen  2001    431  33.61        1:14.97   
  Vest-Brøndby  1:14.89                 
                     
Kajsa Berglind  2001    429  34.76        1:15.10   
  Vellinge-Näsets Simklubb  1:21.03                 
                     
Frida Rödin  2000    398  34.34        1:17.03   
  Vellinge-Näsets Simklubb  1:13.96                 
                     
10  Cecilie Hjarsø  2001    384  36.83        1:17.93   
  VAT Copenhagen-MK31  1:20.00                 
                     
11  Emilia Høffer  2001    226  42.82        1:33.03   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
12  Nina Andersson-Wulf  2001    203  45.96        1:36.31   
  Vellinge-Näsets Simklubb  1:50.75                 
                     
Cecilie Daluiso Salmonsen  2001              DSQ  ERL v/50 
  GTI  1:10.71                 
                     
Ebba Löfgren  2001              DSQ  ERL v/50 
  Vellinge-Näsets Simklubb  1:25.66                 
                     
Silke Mehr  2000              DSQ  ERL v/50 
  Roskilde Svømning  1:16.27                 
                     
 
Løb 36, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karoline Barrett  2002    649  29.19        1:05.44   
  GTI  1:04.03                 
                     
Kirstine Mørk Rasmussen  2003    500  36.37        1:11.37   
  Holbæk Svømme Klub  1:10.27                 
                     
Emilie Holst Lange  2002    486  32.87        1:12.05   
  Gentofte Svømme Klub  1:12.22                 
                     
Kaya Fjeldsted Kristensen  2002    486  34.11        1:12.06   
  Roskilde Svømning  1:14.78                 
                     
Alberte V. Bisgaard  2003    458  33.50        1:13.48   
  Gentofte Svømme Klub  1:11.19                 
                     
Anna Wrist-Elkjær  2003    439  34.03        1:14.56   
  Swim Team Tåstrup  1:14.17                 
                     
Sasia Lundhus  2002    392  35.62        1:17.38   
  Vest-Brøndby  1:17.90                 
                     
Amalie V. Sørensen  2002    370  37.21        1:18.92   
  Vest-Brøndby  1:18.30                 
                     
Julie Wolter  2003    367  37.04        1:19.14   
  GTI  1:20.88                 
                     
10  Klara Rödin  2003    361  36.39        1:19.56   
  Vellinge-Näsets Simklubb  1:21.81                 
                     
11  Mie Mørkedal  2003    341  38.48        1:21.10   
  Holbæk Svømme Klub  1:22.07                 
                     
12  Mia Witt  2002    305  39.63        1:24.11   
  Vest-Brøndby  1:22.24                 
                     
13  Amalie Nissov-Johannsen  2003    299  39.33        1:24.69   
  Vest-Brøndby  1:22.96                 
                     
14  Lærke Blond  2003    290  40.97        1:25.53   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:23.05                 
                     
15  Lærke Samsø Svenningsen  2002    256  41.99        1:29.24   
  Solrød Svømmeklub  1:30.65                 
                     
16  Ida Bekker Poulsen  2002    225  46.18        1:33.17   
  Solrød Svømmeklub  1:34.94                 
                     
Anna Foverskov  2002              DNS   
  Holbæk Svømme Klub  1:23.87                 
                     
 
Løb 36, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederikke Falk-List  2004    461  32.60        1:13.35   
  Gentofte Svømme Klub  1:16.37                 
                     
Sofie Bruun Høvring  2004    441  34.59        1:14.41   
  VAT Copenhagen-MK31  1:15.69                 
                     
Anne Sofie Evald  2004    422  35.37        1:15.53   
  Gentofte Svømme Klub  1:17.71                 
                     
Sidse M. Ø. Engsbro  2004    383  36.34        1:17.98   
  GTI  1:17.91                 
                     
Schastine Skifter Tabor  2005    382  35.37        1:18.09   
  Swim Team Tåstrup  1:17.14                 
                     
Clara Toft  2004    373  37.02        1:18.66   
  Gentofte Svømme Klub  1:19.37                 
                     
Laura L. Hørning  2004    373  38.83        1:18.68   
  Glostrup Svømme Klub  1:19.83                 
                     
Anna Maria Madsen  2004    367  37.06        1:19.09   
  Swim Team Tåstrup  1:18.49                 
                     
Emilia C. R. Olsen  2004    357  36.80        1:19.85   
  VAT Copenhagen-MK31  1:28.09                 
                     
10  Nicoline H. Baadsgaard  2004    349  36.41        1:20.45   
  GTI  1:21.51                 
                     
11  Clara Hartvig-Olsen  2004    342  38.50        1:21.02   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:22.63                 
                     
12  Josefine Arbo Sørensen  2004    340  36.36        1:21.16   
  GTI  1:21.49                 
                     
13  Viktoria Freja Sørensen  2004    335  36.43        1:21.58   
  Swim Team Tåstrup  1:18.49                 
                     
14  Mathilde Mathiesen  2004    332  37.65        1:21.82   
  Albertslund IF  1:22.29                 
                     
15  Emma Zambrano Thorsen  2004    332  37.94        1:21.83   
  VAT Copenhagen-MK31  1:21.17                 
                     
16  Kajsa Söderholm  2004    314  40.11        1:23.33   
  Vellinge-Näsets Simklubb  1:27.16                 
                     
17  Antoinette Zafra  2005    300  40.05        1:24.60   
  Glostrup Svømme Klub  1:30.32                 
                     
18  Hannah B. Pedersen  2005    293  41.30        1:25.29   
  VAT Copenhagen-MK31  1:31.79                 
                     
19  Astrid Høffer  2004    291  40.50        1:25.50   
  Swim Team Tåstrup  1:23.39                 
                     
20  Liva Lund Hansen  2005    290  38.54        1:25.55   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:24.13                 
                     
21  Clara Schmedes  2004    287  38.32        1:25.88   
  GTI  1:32.90                 
                     
22  Lykke Gøtterup Jensen  2004    270  41.20        1:27.59   
  Vest-Brøndby  1:30.60                 
                     
23  Emma Kjer Rasmussen  2004    267  42.45        1:27.90   
  VAT Copenhagen-MK31  1:30.00                 
                     
24  Anne Sepstrup-Skjoldner  2005    262  43.83        1:28.51   
  Solrød Svømmeklub  1:36.07                 
                     
25  Julie Dahl  2004    260  40.56        1:28.73   
  Glostrup Svømme Klub  1:25.68                 
                     
26  Laura Thomadsen  2004    259  42.68        1:28.84   
  Glostrup Svømme Klub  1:31.34                 
                     
27  Kajsa Salomonsen  2005    238  43.46        1:31.39   
  VAT Copenhagen-MK31  1:36.68                 
                     
28  Annika Britt Larsen  2005    237  44.32        1:31.53   
  GTI  1:36.84                 
                     
29  Ida Mørk  2004    237  41.45        1:31.54   
  GTI  1:31.34                 
                     
30  Thea Mikkelsen  2005    231  43.72        1:32.27   
  Glostrup Svømme Klub  1:31.70                 
                     
31  Freya Ry Nielsen  2005    229  47.55        1:32.57   
  Glostrup Svømme Klub  1:34.82                 
                     
32  Mathilde Svendsen  2004    226  43.23        1:33.02   
  GTI  1:37.10                 
                     
33  Filippa Eiler  2005    223  44.17        1:33.41   
  VAT Copenhagen-MK31  1:46.08                 
                     
34  Emilia Gotfredsen  2005    217  45.19        1:34.22   
  GTI  1:39.57                 
                     
35  Frida Høj Andersen  2005    214  45.58        1:34.60   
  GTI  1:33.37                 
                     
36  Cille Kirketerp  2005    210  47.53        1:35.30   
  VAT Copenhagen-MK31  2:00.00                 
                     
37  Ida Jacobsen  2005    208  46.14        1:35.58   
  Vest-Brøndby  1:38.28                 
                     
38  Emma Hou Theilade Klausen  2005    198  44.78        1:37.13   
  GTI  1:46.46                 
                     
39  Ella Gohr Metz  2005    195  46.03        1:37.68   
  Vest-Brøndby                   
                     
40  Natacha Munch  2005    195  46.80        1:37.71   
  Solrød Svømmeklub  1:42.80                 
                     
41  Nora Kejser  2004    186  48.18        1:39.25   
  VAT Copenhagen-MK31  2:00.00                 
                     
42  Julie Segato  2005    178  48.93        1:40.71   
  GTI  1:40.93                 
                     
43  Natascha Packert-Frandsen  2005    174  47.97        1:41.35   
  Vest-Brøndby  1:39.96                 
                     
44  Laila Elliks  2005    170  48.17        1:42.18   
  VAT Copenhagen-MK31  2:10.00                 
                     
45  Caroline Svane  2005    168  48.31        1:42.60   
  Vest-Brøndby  1:44.64                 
                     
46  Lærke Marie Clausen  2005    161  50.26        1:44.03   
  GTI  1:48.28                 
                     
47  Sofie Riis  2005    151  53.19        1:46.22   
  Albertslund IF  1:51.91                 
                     
48  Lilya Oregan  2005    149  54.90        1:46.89   
  VAT Copenhagen-MK31  2:00.00                 
                     
49  Emma Riis  2005    144  51.37        1:47.93   
  Albertslund IF  1:50.24                 
                     
50  Safira Vestergaard  2005    140  56.17        1:48.94   
  Glostrup Svømme Klub  1:45.68                 
                     
51  Mathilde U. Thorborg  2005    110  58.10        1:58.03   
  Vest-Brøndby                   
                     
52  Freja Johanna Kepser  2005    100  1:02.58        2:01.88   
  Albertslund IF                   
                     
53  Amanda L. Munch-Jensen  2005    91  1:00.11        2:05.74   
  Solrød Svømmeklub  2:28.17                 
                     
Luna Luminari  2005              DSQ  ESB v/75 
  VAT Copenhagen-MK31  2:00.00                 
                     
 
Løb 36, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julie Liv Madsen  2006    272  39.29        1:27.44   
  GTI  1:32.67                 
                     
Dicte Laurberg Vedel  2006    243  41.75        1:30.74   
  Swim Team Tåstrup  1:41.31                 
                     
Liva Gottorp Sørensen  2006    201  44.75        1:36.65   
  Vest-Brøndby  1:36.81                 
                     
Leonora M Postgaard  2006    194  48.53        1:37.79   
  Glostrup Svømme Klub  1:36.40                 
                     
Elisabeth Augusta Englev  2006    171  45.37        1:41.93   
  GTI  1:44.23                 
                     
Alberte Crone Larsen  2006    166  51.60        1:42.98   
  GTI  1:48.53                 
                     
Mathilde Willumsen  2006    160  49.20        1:44.32   
  GTI  1:48.73                 
                     
Katharina Beyer Hansen  2006    160  50.80        1:44.35   
  Glostrup Svømme Klub  2:13.90                 
                     
Caroline Rygaard Hansen  2006    156  53.84        1:45.14   
  Solrød Svømmeklub  2:03.07                 
                     
10  Petrea Hostrup Stærke  2006    153  48.60        1:45.77   
  Glostrup Svømme Klub  1:56.91                 
                     
11  Frida Caroline Knudsen  2007    152  51.21        1:46.02   
  GTI  1:44.21                 
                     
12  Rikke Therp  2006    150  51.02        1:46.47   
  Vest-Brøndby  1:51.38                 
                     
13  Anna Blom Bygum  2006    140  52.87        1:48.98   
  Vest-Brøndby  1:48.87                 
                     
14  Malouca Laura Bruun  2007    139  50.86        1:49.22   
  Glostrup Svømme Klub  1:49.88                 
                     
15  Johanna Rasmussen  2006    132  53.31        1:51.05   
  VAT Copenhagen-MK31  1:55.00                 
                     
16  Maya Amstrup Riis  2007    131  51.08        1:51.39   
  Vest-Brøndby  1:50.92                 
                     
17  Regitze Rosenkrantz  2006    130  50.88        1:51.77   
  Glostrup Svømme Klub  2:02.55                 
                     
18  Rebecca Loft Helms  2006    128  52.61        1:52.26   
  Vest-Brøndby  1:56.66                 
                     
19  Isabella M. Madsen  2007    126  56.43        1:52.85   
  Swim Team Tåstrup  1:48.46                 
                     
20  Nicole Damshøj Andersen  2006    125  56.59        1:53.11   
  GTI                   
                     
21  Sophie Amalie Rasmussen  2006    122  58.10        1:54.06   
  GTI  1:56.83                 
                     
22  Marie Nissov-Johansen  2006    122  52.61        1:54.17   
  Vest-Brøndby  1:46.79                 
                     
23  Sarah Ankjær Pedersen  2006    119  59.22        1:55.19   
  GTI                   
                     
24  Felicia N. Nielsen  2006    114  1:01.73        1:56.58   
  GTI                   
                     
25  Malene Dithmar  2006    106  58.83        1:59.67   
  GTI  2:08.30                 
                     
26  Liva Josephine Lang  2006    100  58.27        2:01.70   
  GTI                   
                     
27  Maja Hansen  2006    94  1:01.14        2:04.33   
  Swim Team Tåstrup  2:06.34                 
                     
28  Philippa Mitchell  2006    76  1:09.33        2:13.77   
  Vest-Brøndby  2:04.93                 
                     
Alma Høj Andersen  2007              DSQ  Tyvstart 
  GTI  2:07.65                 
                     
Camille Cueto Rasmussen  2006              DSQ  ERL v/50 
  Swim Team Tåstrup  1:47.46                 
                     
Celina Bruhn Kyhnæb  2006              DSQ  Armtag t hofte v/70 
  GTI                   
                     
Marie Skole Sørensen  2006              DSQ  Tyvstart 
  GTI                   
                     
Sabrina Meldgaard Pejø  2006              DSQ  Flere flyben eft.50 
  GTI  2:07.20                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  02 oktober 2016 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  15:38 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark