2020-05-28   03:45:26
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for GTI Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag

Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  GTI Cup    Udskriftsdato  02 oktober 2016   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  11:00   
  Arrangør  Startfællesskabet GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 oktober 2016         
 
 
Løb 23, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rasmus Hasemann  1996    524  32.56        1:08.94   
  VAT Copenhagen-MK31  1:06.40                 
                     
Jonas B. Sørensen  1993    401  35.52        1:15.41   
  Roskilde Svømning  1:15.64                 
                     
 
Løb 23, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathias Yu Fagerberg  2000    590  30.76        1:06.27   
  GTI  1:05.36                 
                     
Mikkel Salmansen  2000    578  31.61        1:06.74   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:04.84                 
                     
Frederik Hatting Petersen  2000    508  32.16        1:09.66   
  Swim Team Tåstrup  1:07.60                 
                     
Mathias Hatting Petersen  2000    450  33.82        1:12.53   
  Swim Team Tåstrup  1:13.90                 
                     
Anders Engtorp Olesen  1999    402  35.37        1:15.34   
  Roskilde Svømning  1:17.56                 
                     
Victor N Andersen  2000    386  36.08        1:16.37   
  Glostrup Svømme Klub  1:15.54                 
                     
Frederik Presskorn  2000    362  36.29        1:17.96   
  Gladsaxe Idræts Forening  1:23.50                 
                     
Morten Kilhof  2000    215  42.20        1:32.81   
  Solrød Svømmeklub  1:38.27                 
                     
Andreas Norup  1999              DNS   
  VAT Copenhagen-MK31  1:13.78                 
                     
 
Løb 23, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Casper Mørkhøj Hartington  2002    570  32.34        1:07.06   
  GTI  1:08.94                 
                     
Christian Crone  2001    529  32.32        1:08.74   
  Gladsaxe Idræts Forening  1:09.68                 
                     
Carl-Emil Lønborg  2002    516  32.16        1:09.30   
  Gentofte Svømme Klub  1:09.55                 
                     
Carl Terp Larsen  2001    496  33.21        1:10.25   
  VAT Copenhagen-MK31  1:11.11                 
                     
Asger Væver Hartvig  2002    483  32.98        1:10.85   
  Hørsholm Svømmeforening  1:12.23                 
                     
Albert Voldum Krog  2001    448  34.76        1:12.64   
  Vest-Brøndby  1:13.66                 
                     
Casper Koch Henriksen  2002    439  34.06        1:13.15   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:15.96                 
                     
Leo Badaker  2002    387  35.14        1:16.27   
  Gentofte Svømme Klub  1:17.95                 
                     
Nikolai Vaabengaard Olsen  2001    379  36.58        1:16.78   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:17.79                 
                     
10  Christian Skinhøj  2001    355  37.22        1:18.51   
  Gentofte Svømme Klub  1:17.47                 
                     
11  Luccas Dam Brenner  2001    350  36.84        1:18.89   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:21.91                 
                     
12  Casper Koch  2002    348  37.14        1:19.06   
  GTI  1:19.66                 
                     
13  Silas Bøjsen  2002    340  36.89        1:19.62   
  Holbæk Svømme Klub  1:20.60                 
                     
14  Mads Bjørn Andersen  2001    325  37.64        1:20.88   
  Gentofte Svømme Klub  1:17.97                 
                     
15  Marcus Dessau  2002    305  38.13        1:22.53   
  Gentofte Svømme Klub  1:33.56                 
                     
16  Frederik Emil Bækgaard  2002    293  38.77        1:23.66   
  Vest-Brøndby  1:23.47                 
                     
17  Mikkel Hemmingsen  2002    283  39.56        1:24.69   
  Vest-Brøndby  1:28.61                 
                     
18  Martin Jacobsen  2002    279  40.76        1:25.10   
  Vest-Brøndby  1:26.95                 
                     
19  Karl-Emil Rohr  2001    276  39.48        1:25.35   
  Vest-Brøndby  1:28.13                 
                     
20  Frederik Helms  2001    254  41.63        1:27.75   
  Vest-Brøndby  1:33.85                 
                     
21  Mikkel Brundert Hansen  2002    199  43.89        1:35.22   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
22  William Jensen  2002    142  50.23        1:46.56   
  Swim Team Tåstrup  1:50.24                 
                     
 
Løb 23, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Filip Bruhn  2003    361  36.76        1:18.08   
  Hørsholm Svømmeforening  1:22.73                 
                     
Sebastian Hviid Larsen  2004    274  40.12        1:25.53   
  Hørsholm Svømmeforening  1:29.13                 
                     
Esben Brasch Jensen  2003    257  41.65        1:27.46   
  GTI  1:33.15                 
                     
Tobias Davidsen  2003    247  41.64        1:28.56   
  Vest-Brøndby  1:31.68                 
                     
Gustav Conradsen  2003    231  42.55        1:30.55   
  Vellinge-Näsets Simklubb  1:31.87                 
                     
Kalle Gerner Knudsen  2004    226  42.72        1:31.27   
  Swim Team Tåstrup  1:38.91                 
                     
Esben Rasmussen  2004    199  45.53        1:35.15   
  Vest-Brøndby  1:38.59                 
                     
Villads Brasch Jensen  2004    197  45.35        1:35.53   
  GTI  1:49.11                 
                     
Cassius Arbo Christensen  2003    180  45.26        1:38.36   
  Vest-Brøndby  1:40.04                 
                     
10  Daniel Bornhøft Nielsen  2004    176  45.51        1:39.11   
  Vest-Brøndby  1:48.07                 
                     
11  Matias Munkholm  2004    176  46.42        1:39.22   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:33.84                 
                     
12  Anton Skov Grell  2004    170  48.22        1:40.28   
  Glostrup Svømme Klub  1:45.54                 
                     
13  Lauritz Johansen  2004    155  46.93        1:43.44   
  Glostrup Svømme Klub  1:52.37                 
                     
14  Leonard Steen Jensen  2003    152  49.07        1:44.12   
  Gentofte Svømme Klub  1:40.74                 
                     
15  William Mitchell  2004    137  49.97        1:47.83   
  Vest-Brøndby  2:02.76                 
                     
16  William Pohl Stangerup  2004    135  50.33        1:48.15   
  Hørsholm Svømmeforening  1:47.45                 
                     
17  Jonas Vollquartz Svensson  2004    131  52.10        1:49.44   
  Swim Team Tåstrup  1:57.64                 
                     
18  Andreas Lau Sørensen  2004    123  52.23        1:51.68   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
Eddie Nilsson  2003              DNS   
  Vellinge-Näsets Simklubb  1:30.76                 
                     
 
Løb 23, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Mørkhøj Hartington  2006    223  43.07        1:31.61   
  GTI  1:36.66                 
                     
Oscar Vinge-Maigaard  2007    189  46.06        1:36.80   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:47.58                 
                     
Peter K. M. Petersen  2006    145  50.07        1:45.66   
  Swim Team Tåstrup  1:49.93                 
                     
Magnus Rasmussen  2006    144  51.67        1:45.97   
  Vest-Brøndby  1:45.14                 
                     
Emil Strandquist  2005    140  50.04        1:47.03   
  Albertslund IF  1:48.13                 
                     
Mathias Olsen  2005    134  51.78        1:48.44   
  GTI  1:43.35                 
                     
Marius Mains  2005    134  50.96        1:48.66   
  GTI  1:55.94                 
                     
Frederik Rasmussen  2005    122  52.97        1:52.03   
  Swim Team Tåstrup  1:53.39                 
                     
Carl Emil Ljungdahl  2006    120  54.42        1:52.50   
  Vest-Brøndby  1:54.16                 
                     
10  Jonathan Skadhauge  2005    118  53.11        1:53.26   
  Swim Team Tåstrup  1:51.00                 
                     
11  Simon Hejbroch  2006    117  53.07        1:53.51   
  Swim Team Tåstrup  2:06.99                 
                     
12  Frederik Funder  2005    105  55.55        1:57.54   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
13  Erik Rasmussen  2006    101  57.21        1:59.26   
  Vest-Brøndby  2:09.54                 
                     
14  Mathias H. Baadsgaard  2006    84  1:01.08        2:06.84   
  GTI                   
                     
15  Jonas Hayatzaki  2007    80  59.20        2:08.55   
  Swim Team Tåstrup  1:55.71                 
                     
16  Josef Shukri  2006    76  1:03.63        2:11.22   
  Vest-Brøndby  2:08.50                 
                     
17  Rodi Cetinkaya  2006    64  1:06.64        2:18.81   
  Vest-Brøndby  2:13.59                 
                     
Asbjørn Brandt-Lassen  2006              DSQ  ESB v/100 
  VAT Copenhagen-MK31  2:15.00                 
                     
Conrad Klyver Vind  2005              DSQ  fl. tag u vand v/sta 
  Vest-Brøndby  2:18.34                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  02 oktober 2016 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  11:00 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark