2020-08-13   02:33:33
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for GTI Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag

Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  GTI Cup    Udskriftsdato  02 oktober 2016   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  10:41   
  Arrangør  Startfællesskabet GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 oktober 2016         
 
 
Løb 22, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Freja Gram  1999    703  29.57  1:00.67  1:32.47    2:04.53   
  Gladsaxe Idræts Forening  2:01.85                 
                     
Emma Wael  1993    654  29.34  1:01.21  1:34.32    2:07.59   
  VAT Copenhagen-MK31  2:04.19                 
                     
Nanna Drewsen  1998    641  29.73  1:02.36  1:35.65    2:08.45   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:05.97                 
                     
Kristine Barrett  1998    521  31.96  1:07.35  1:42.39    2:17.66   
  GTI  2:15.64                 
                     
 
Løb 22, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Andrea Paaske  2001    688  28.92  1:00.80  1:33.57    2:05.44   
  Roskilde Svømning  2:04.54                 
                     
Alberte M Hansen  2000    582  30.26  1:03.51  1:38.22    2:12.63   
  VAT Copenhagen-MK31  2:10.83                 
                     
Katrine Tetzschner Madsen  2000    575  30.67  1:04.34  1:39.34    2:13.21   
  Gladsaxe Idræts Forening  2:17.18                 
                     
Anna Aavang Brendstrup  2000    574  31.12  1:04.55  1:38.80    2:13.27   
  Roskilde Svømning  2:12.53                 
                     
Cecilie Daluiso Salmonsen  2001    568  30.79  1:04.58  1:39.23    2:13.69   
  GTI  2:13.59                 
                     
Sara Mortensen  2001    540  30.92  1:05.29  1:40.67    2:15.97   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:14.54                 
                     
Ebba Löfgren  2001    525  31.89  1:07.43  1:43.17    2:17.28   
  Vellinge-Näsets Simklubb  2:17.06                 
                     
Frida Rödin  2000    497  31.30  1:05.53  1:42.29    2:19.81   
  Vellinge-Näsets Simklubb  2:14.09                 
                     
Zenia Aarestrup  2001    465  32.70  1:08.56  1:45.91    2:22.98   
  Gladsaxe Idræts Forening  2:25.03                 
                     
10  Olivia Foltmar-Michaelsen  2001    459  31.95  1:08.15  1:45.82    2:23.53   
  GTI  2:21.94                 
                     
11  Kajsa Berglind  2001    453  31.94  1:08.05  1:46.10    2:24.20   
  Vellinge-Näsets Simklubb  2:24.49                 
                     
12  Cecilie Hjarsø  2001    406  33.77  1:11.73  1:51.07    2:29.50   
  VAT Copenhagen-MK31  2:25.00                 
                     
13  Nina Andersson-Wulf  2001    302  38.27  1:20.13  2:03.47    2:45.03   
  Vellinge-Näsets Simklubb  2:50.84                 
                     
 
Løb 22, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Clara Rybak-Andersen  2003    575  30.71  1:04.66  1:39.60    2:13.15   
  Gentofte Svømme Klub  2:17.27                 
                     
Michelle Mortensen  2002    571  31.18  1:05.45  1:40.69    2:13.47   
  Gladsaxe Idræts Forening  2:17.00                 
                     
Mia Rindshøj  2003    528  31.67  1:07.18  1:42.77    2:17.01   
  Gentofte Svømme Klub  2:18.26                 
                     
Lærke Rask Sander  2002    526  31.55  1:06.63  1:42.10    2:17.23   
  VAT Copenhagen-MK31  2:18.90                 
                     
Ida T Mose  2002    510  30.99  1:05.78  1:42.47    2:18.58   
  Glostrup Svømme Klub  2:20.59                 
                     
Mathilde Nielsen  2003    472  32.77  1:08.45  1:45.48    2:22.19   
  Holbæk Svømme Klub  2:21.27                 
                     
Sofie Hertzberg  2002    467  33.54  1:09.53  1:46.65    2:22.77   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:21.03                 
                     
Victoria Leth  2002    447  35.06  1:11.73  1:49.05    2:24.83   
  Gladsaxe Idræts Forening  2:22.04                 
                     
Julie Wolter  2003    416  33.59  1:12.09  1:51.31    2:28.39   
  GTI  2:29.24                 
                     
10  Emma Hebsgaard Nielsen  2003    405  32.74  1:10.42  1:50.29    2:29.69   
  GTI  2:29.28                 
                     
11  Mathilda Kamper-Johnson  2002    374  33.27  1:12.49  1:52.92    2:33.69   
  Vellinge-Näsets Simklubb  2:41.06                 
                     
12  Viola Demuth Andersen  2003    365  34.84  1:14.41  1:54.76    2:34.88   
  Gentofte Svømme Klub  2:31.14                 
                     
13  Hanna Paulsson  2002    351  35.24  1:15.77  1:57.31    2:37.01   
  Vellinge-Näsets Simklubb  2:45.98                 
                     
14  Mia Witt  2002    329  35.82  1:16.21  1:57.96    2:40.35   
  Vest-Brøndby  2:35.39                 
                     
15  Ellen Johansson  2002    311  37.54  1:19.85  2:02.26    2:43.37   
  Vellinge-Näsets Simklubb  2:50.60                 
                     
16  Cornelia Hökmark  2002    285  37.71  1:20.90  2:05.33    2:48.15   
  Vellinge-Näsets Simklubb  2:51.77                 
                     
17  Lærke Blond  2003    260  36.72  1:19.43  2:07.17    2:53.41   
  Vallensbæk IF Af 1939  3:07.18                 
                     
18  Ida Bekker Poulsen  2002    257  38.88  1:24.04  2:11.54    2:54.24   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
 
Løb 22, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Bruun Høvring  2004    445  33.80  1:11.76  1:48.68    2:25.02   
  VAT Copenhagen-MK31  2:27.96                 
                     
Josephine Holst Vinther  2004    425  34.70  1:12.65  1:50.73    2:27.32   
  Gentofte Svømme Klub  2:31.29                 
                     
Laura L. Hørning  2004    413  33.87  1:12.48  1:51.40    2:28.72   
  Glostrup Svømme Klub  2:35.47                 
                     
Emilia C. R. Olsen  2004    409  34.99  1:13.48  1:51.62    2:29.21   
  VAT Copenhagen-MK31  2:30.67                 
                     
Martha Hjuler Britze  2004    404  32.83  1:10.54  1:50.35    2:29.84   
  Hørsholm Svømmeforening  2:32.14                 
                     
Liva Søby  2004    400  33.98  1:13.26  1:52.91    2:30.34   
  VAT Copenhagen-MK31  2:32.85                 
                     
Josefine Arbo Sørensen  2004    387  33.86  1:12.98  1:53.83    2:31.93   
  GTI  2:32.76                 
                     
Viktoria Freja Sørensen  2004    382  34.00  1:12.83  1:53.28    2:32.61   
  Swim Team Tåstrup  2:29.20                 
                     
Anna Maria Madsen  2004    366  34.45  1:14.36  1:55.35    2:34.82   
  Swim Team Tåstrup  2:31.33                 
                     
10  Mathilde Edele Borg  2004    363  34.83  1:13.90  1:55.17    2:35.21   
  Hørsholm Svømmeforening  2:36.70                 
                     
11  Kaya Vennick Haugbølle  2004    348  35.36  1:15.64  1:57.54    2:37.44   
  Hørsholm Svømmeforening  2:34.70                 
                     
12  Liva Lund Hansen  2005    345  36.20  1:17.00  1:58.80    2:37.81   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:41.02                 
                     
13  Clara Hartvig-Olsen  2004    344  35.99  1:16.61  1:58.57    2:38.02   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:38.72                 
                     
14  Mathilde Mathiesen  2004    342  36.09  1:16.11  1:57.60    2:38.33   
  Albertslund IF  2:40.68                 
                     
15  Clara Schmedes  2004    323  33.67  1:15.27  1:59.69    2:41.44   
  GTI  2:47.77                 
                     
16  Emma Kjer Rasmussen  2004    316  37.37  1:19.65  2:02.27    2:42.50   
  VAT Copenhagen-MK31  2:50.00                 
                     
17  Schastine Skifter Tabor  2005    311  34.52  1:16.11  2:00.94    2:43.44   
  Swim Team Tåstrup  2:38.18                 
                     
18  Kajsa Salomonsen  2005    307  37.18  1:18.87  2:02.15    2:44.18   
  VAT Copenhagen-MK31  2:45.00                 
                     
19  Astrid Høffer  2004    306  37.20  1:18.58  2:02.16    2:44.37   
  Swim Team Tåstrup  2:38.35                 
                     
20  Hannah B. Pedersen  2005    305  37.05  1:19.99  2:03.01    2:44.46   
  VAT Copenhagen-MK31  2:45.00                 
                     
21  Filippa Eiler  2005    303  36.55  1:19.74  2:03.27    2:44.91   
  VAT Copenhagen-MK31  3:03.30                 
                     
22  Mathilde Busch Erhardi  2004    298  37.55  1:21.02  2:04.38    2:45.81   
  Hørsholm Svømmeforening  2:49.90                 
                     
23  Julie Dahl  2004    276  36.76  1:21.04  2:06.19    2:50.01   
  Glostrup Svømme Klub  2:52.13                 
                     
24  Laura Thomadsen  2004    260  37.47  1:21.27  2:07.97    2:53.41   
  Glostrup Svømme Klub  3:03.61                 
                     
25  Annika Britt Larsen  2005    256  39.61  1:24.81  2:11.62    2:54.25   
  GTI  3:02.67                 
                     
26  Thea Mikkelsen  2005    249  39.48  1:25.70  2:12.65    2:56.01   
  Glostrup Svømme Klub  3:03.27                 
                     
27  Frida Høj Andersen  2005    248  39.70  1:24.83  2:11.06    2:56.11   
  GTI  3:13.59                 
                     
28  Julie Segato  2005    233  40.92  1:28.88      2:59.88   
  GTI  3:03.45                 
                     
29  Emma Hou Theilade Klausen  2005    221  41.30  1:29.28  2:18.38    3:03.23   
  GTI  3:10.32                 
                     
30  Lilya Oregan  2005    210  44.28  1:33.95  2:22.48    3:06.18   
  VAT Copenhagen-MK31  3:43.53                 
                     
31  Laura Kall  2005    190  43.31  1:33.16  2:25.45    3:12.62   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
32  Sofie Korczak  2004    131  48.06  1:44.90  2:42.59    3:37.75   
  Swim Team Tåstrup  3:25.91                 
                     
33  Amanda L. Munch-Jensen  2005    121  48.24  1:45.35  2:45.04    3:43.51   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
 
Løb 22, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Dicte Laurberg Vedel  2006    252  39.86  1:25.07  2:11.96    2:55.22   
  Swim Team Tåstrup  3:05.32                 
                     
Sarah Gudme  2007    209  42.52  1:31.30  2:20.28    3:06.63   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Alberte Crone Larsen  2006    185  42.54  1:32.45  2:26.31    3:14.33   
  GTI                   
                     
Frida Caroline Knudsen  2007    172  45.24  1:38.19  2:30.43    3:19.03   
  GTI                   
                     
Anna Blom Bygum  2006    169  46.08  1:39.68  2:32.31    3:20.26   
  Vest-Brøndby  3:29.00                 
                     
Katharina Beyer Hansen  2006    158  43.59  1:39.02  2:35.79    3:24.70   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Malouca Laura Bruun  2007    157  43.12  1:37.23  2:33.89    3:25.28   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Isabella M. Madsen  2007    145  47.50  1:44.25  2:38.39    3:30.68   
  Swim Team Tåstrup  3:46.17                 
                     
Sabrina Meldgaard Pejø  2006    131  46.54  1:44.22  2:42.85    3:37.79   
  GTI                   
                     
10  Rebecca Loft Helms  2006    126  50.24  1:48.64  2:47.45    3:40.95   
  Vest-Brøndby  3:41.02                 
                     
Sarah Ankjær Pedersen  2006              DNF   
  GTI                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  02 oktober 2016 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  10:41 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark