Resultater for Kalundborg Swim Cup 2016
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Kalundborg Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 27 november 2016 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 11:38 | |||
Arrangør | Kalundborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 november 2016 |
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | Vest-Brøndby | 47.01 | ||||||
2 | Maya Amstrup Riis | 2007 | Vest-Brøndby | 47.28 | ||||||
3 | Rebecca Skov Vinding | 2007 | Kalundborg SK | 50.83 | ||||||
4 | Klara Fris Ottosen | 2007 | Dragsholm Svømmeklub | 52.79 | ||||||
5 | Frederikke Vesth | 2007 | Vest-Brøndby | 53.58 | ||||||
5 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | Vest-Brøndby | 53.58 | ||||||
7 | Freja Koppernagel | 2008 | Vest-Brøndby | 54.92 | ||||||
8 | Thilde Thomsen | 2008 | Kalundborg SK | 55.68 | ||||||
9 | Amanda Fafner | 2007 | Kalundborg SK | 57.18 | ||||||
10 | Hannah Bjerg Hagens | 2007 | Vest-Brøndby | 58.37 | ||||||
11 | Nanna Maria S. Sørensen | 2007 | Vest-Brøndby | 1:01.61 | ||||||
- | Silje Sørensen | 2007 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Agnes Højsteen | 2007 | Vest-Brøndby | DSQ | afsl på mave | |||||
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josephine Thomsen | 2005 | Herlev Svømning | 35.64 | ||||||
2 | Juliane Bo Andersen | 2005 | Roskilde Svømning | 39.39 | ||||||
3 | Fanta Osatoharimwen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.40 | ||||||
4 | Anna Mundt Karup | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 39.69 | ||||||
5 | Agnes Barner Hansen | 2005 | Næstved IF | 40.96 | ||||||
6 | Freja Juul | 2006 | Næstved IF | 41.19 | ||||||
7 | Alba Seneca | 2005 | Kalundborg SK | 41.57 | ||||||
8 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | Kalundborg SK | 41.71 | ||||||
9 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | Vest-Brøndby | 41.99 | ||||||
10 | Lea Tångberg | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 43.68 | ||||||
11 | Nana Andersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 44.22 | ||||||
12 | Alberte Pedersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 44.32 | ||||||
13 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | Vest-Brøndby | 44.56 | ||||||
14 | Maria Stoklund | 2006 | Kalundborg SK | 44.97 | ||||||
15 | Annette Toft | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 45.26 | ||||||
16 | Liva Mayland | 2006 | Næstved IF | 45.67 | ||||||
17 | Mie Visler | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 45.83 | ||||||
18 | Caroline Svane | 2005 | Vest-Brøndby | 47.15 | ||||||
19 | Iben Lund Nielsen | 2006 | Næstved IF | 48.64 | ||||||
20 | Freja Katrine Raunholt | 2006 | Næstved IF | 49.72 | ||||||
21 | Isabella Holme Bjerborg | 2005 | Kalundborg SK | 51.13 | ||||||
22 | Rebecca Loft Helms | 2006 | Vest-Brøndby | 52.68 | ||||||
23 | Philippa Mitchell | 2006 | Vest-Brøndby | 53.45 | ||||||
24 | Laura Saul Jensen | 2005 | Kalundborg SK | 59.94 | ||||||
- | Mathilde Ludvigsen | 2006 | Næstved IF | DSQ | svøm på mave v 25 m | |||||
- | Merle Holmgaard | 2005 | Næstved IF | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Wilma Anker | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.03 | ||||||
2 | Ida Hebeltoft | 2003 | Herlev Svømning | 35.98 | ||||||
3 | Helene Jensen | 2003 | Herlev Svømning | 36.74 | ||||||
4 | Anja Xin Andersen | 2004 | Herlev Svømning | 36.85 | ||||||
5 | Emma Olsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 38.10 | ||||||
6 | Ida Oest | 2003 | Herlev Svømning | 39.41 | ||||||
7 | Laura Thorlund Jensen | 2004 | Herlev Svømning | 39.60 | ||||||
8 | Emmanuella Nygaard | 2003 | Herlev Svømning | 40.54 | ||||||
9 | Camille Neess | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 40.72 | ||||||
10 | Thea Kaiser | 2004 | Kalundborg SK | 42.64 | ||||||
11 | Anne Louise Ingleby | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 49.09 | ||||||
12 | Maria Hardis | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 55.12 | ||||||
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Zara Wendel | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 31.59 | ||||||
2 | Emma Bruhn | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.62 | ||||||
3 | Emilia Lønborg | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.83 | ||||||
4 | Julie Darlem Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.85 | ||||||
5 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.93 | ||||||
6 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.19 | ||||||
7 | Johanne B. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.95 | ||||||
8 | Engeline Scheby Petersen | 2002 | Kalundborg SK | 35.13 | ||||||
9 | Caroline Gerlach | 2002 | Roskilde Svømning | 36.15 | ||||||
10 | Mia Witt | 2002 | Vest-Brøndby | 38.15 | ||||||
11 | Laura Sørensen | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 39.86 | ||||||
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1918-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie F. Jensen | 1998 | Herlev Svømning | 31.41 | ||||||
2 | Nicole Kristensen | 1999 | Kalundborg SK | 33.09 | ||||||
3 | Caroline Strandberg | 1998 | Kalundborg SK | 36.10 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 27 november 2016 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 11:38 |