2018-10-16   07:55:40
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Kalundborg Swim Cup 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Kalundborg Swim Cup 2016    Udskriftsdato  26 november 2016   
  Stævne by  Kalundborg    Udskriftstidspunkt  14:22   
  Arrangør  Kalundborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 november 2016         
 
 
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Andrea Holm Sørensen  2005  Herlufsholm Svømmeklub    38.67        1:29.66   
Signe Eie  2005  Herlev Svømning    44.08        1:38.42   
Kaja Waag Kallesøe  2005  Herlev Svømning    46.11        1:40.58   
Juliane Bo Andersen  2005  Roskilde Svømning    44.16        1:43.09   
Beatrice Buhr Müller  2006  Kalundborg SK    48.69        1:46.76   
Ellen Simoni Alfast  2006  Herlev Svømning    50.45        1:54.90   
Sophie Hartwig-Porsdal  2006  Herlev Svømning    54.10        1:56.46   
Liv Waag Kallesøe  2006  Herlev Svømning    56.51        2:00.40   
Mie Visler  2006  Herlufsholm Svømmeklub    56.40        2:03.67   
                     
 
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kirstine Mørk Rasmussen  2003  Holbæk Svømme Klub    34.32        1:12.04   
Wilma Anker  2004  Herlufsholm Svømmeklub    34.44        1:13.48   
Mathilde Nielsen  2003  Holbæk Svømme Klub    36.22        1:19.46   
Mie Mørkedal  2003  Holbæk Svømme Klub    38.29        1:20.62   
Anne Sofie Devantier  2004  Vest-Brøndby    36.61        1:20.79   
Ida Hebeltoft  2003  Herlev Svømning    37.43        1:20.83   
Mathilde Bennetzen  2004  Vest-Brøndby    36.99        1:23.55   
Annika Egenhardt  2003  Vest-Brøndby    39.61        1:26.53   
Lykke Gøtterup Jensen  2004  Vest-Brøndby    42.46        1:31.92   
10  Laura Thorlund Jensen  2004  Herlev Svømning    43.23        1:36.53   
11  Celina Mehr  2003  Roskilde Svømning    43.89        1:36.75   
                     
 
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kamille Auerbach-Lind  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.55        1:08.00   
Marie Uglebjerg  2002  Kalundborg SK    32.02        1:08.32   
Liva Palmund  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.58        1:08.85   
Josephine G. Lauridsen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.24        1:11.57   
Frederikke Echardt  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    34.05        1:11.77   
Alberte Fie Petersen  2002  Roskilde Svømning    33.58        1:12.28   
Line Strandby  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    34.60        1:13.36   
Emma Bækgaard  2002  Herlufsholm Svømmeklub    33.71        1:13.68   
Alberte Mammen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    34.28        1:14.09   
10  Johanne B. Hansen  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    36.16        1:17.76   
11  Zara Wendel  2002  Holbæk Svømme Klub    34.56        1:18.49   
12  Freja Zerbst Hansen  2001  Næstved IF    37.53        1:23.30   
13  Caroline Bendtsen  2002  Næstved IF    38.37        1:23.87   
14  Amalie V. Sørensen  2002  Vest-Brøndby    39.13        1:25.76   
15  Ida Rishøj  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    39.98        1:26.34   
                     
 
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1918-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Maria Caroline Krumbak  2000  Herlufsholm Svømmeklub    31.73        1:07.66   
Anika Bryde  2000  Herlufsholm Svømmeklub    33.96        1:15.53   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  26 november 2016 
Licens til Kalundborg SK  Udskriftstidspunkt  14:22 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark