2018-04-24   08:42:31
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Kalundborg Swim Cup 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Kalundborg Swim Cup 2016    Udskriftsdato  26 november 2016   
  Stævne by  Kalundborg    Udskriftstidspunkt  12:43   
  Arrangør  Kalundborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 november 2016         
 
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Asta Maria R. Jensen  2007  Næstved IF            52.36   
Maila Anker  2007  Herlufsholm Svømmeklub            58.39   
Sandra Bünsov Frederiksen  2007  Vest-Brøndby            58.78   
Sara Kaiser  2007  Herlufsholm Svømmeklub            1:05.75   
Selma Frederiksen  2008  Herlufsholm Svømmeklub            1:07.07   
Ida Marie Frederiksen  2008  Herlev Svømning            1:08.45   
Mikkeline H. Jacobsen  2007  Vest-Brøndby            1:13.27   
Emilie Neess  2007  Dragsholm Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
Frederikke Vesth  2007  Vest-Brøndby            DSQ  Arm ført til hoft 
Thilde Thomsen  2008  Kalundborg SK            DSQ  armtag til hoft v 40 
                     
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Josephine Thomsen  2005  Herlev Svømning            41.56   
Liva Gottorp Sørensen  2006  Vest-Brøndby            46.95   
Anna Mundt Karup  2005  Holbæk Svømme Klub            47.10   
Freja Threms  2005  Dragsholm Svømmeklub            47.16   
Frederikke Poulsen  2006  Dragsholm Svømmeklub            47.57   
Annette Toft  2006  Holbæk Svømme Klub            47.68   
Beatrice Buhr Müller  2006  Kalundborg SK            48.25   
Natascha Packert-Frandsen  2005  Vest-Brøndby            48.38   
Rikke Therp  2006  Vest-Brøndby            48.40   
10  Mathilde U. Thorborg  2005  Vest-Brøndby            48.91   
11  Victoria Dinesen  2005  Næstved IF            48.96   
12  Caroline Svane  2005  Vest-Brøndby            49.12   
13  Signe Eie  2005  Herlev Svømning            49.79   
14  Alberte Pedersen  2006  Holbæk Svømme Klub            52.40   
15  Pauline Andersen  2005  Kalundborg SK            52.98   
16  Nana Andersen  2006  Holbæk Svømme Klub            53.55   
17  Alberte K. Andersen  2006  Vest-Brøndby            53.57   
18  Maria Stoklund  2006  Kalundborg SK            53.87   
19  Liv Waag Kallesøe  2006  Herlev Svømning            54.89   
20  Dicte Maar  2006  Næstved IF            55.96   
21  Anna Blom Bygum  2006  Vest-Brøndby            56.34   
22  Merle Holmgaard  2005  Næstved IF            57.73   
23  Isabella Holme Bjerborg  2005  Kalundborg SK            57.76   
24  Wilma Nørgaard  2006  Vest-Brøndby            57.93   
25  Mie Visler  2006  Herlufsholm Svømmeklub            1:01.78   
26  Oline Jensen  2005  Herlev Svømning            1:10.70   
                     
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kirstine Mørk Rasmussen  2003  Holbæk Svømme Klub            35.14   
Thea Jacobsen  2003  Herlev Svømning            42.24   
Lea Andersen  2003  Holbæk Svømme Klub            42.58   
Mathilde Bennetzen  2004  Vest-Brøndby            42.70   
Anna Larsen  2004  Kalundborg SK            42.89   
Emma Olsen  2003  Dragsholm Svømmeklub            44.92   
Laura Thorlund Jensen  2004  Herlev Svømning            44.96   
Maja Buck  2004  Holbæk Svømme Klub            45.18   
Ella Rasmussen  2004  Dragsholm Svømmeklub            46.96   
10  Zille-Marie Lund Christen  2003  Odsherred Svømmeklub            47.07   
11  Sille Møller  2004  Kalundborg SK            48.09   
12  Anne Louise Ingleby  2003  Dragsholm Svømmeklub            48.66   
13  Nadja Sofie Larsen  2004  Dragsholm Svømmeklub            49.16   
14  Sille Bachmann  2004  Dragsholm Svømmeklub            51.03   
15  Fiona Kring Dahl  2003  Odsherred Svømmeklub            52.94   
Simone Hoppe  2004  Holbæk Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emma Bruhn  2002  Herlufsholm Svømmeklub            35.89   
Line Strandby  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            36.58   
Viktoria Bæts Kristensen  2002  Næstved IF            36.77   
Amalie V. Sørensen  2002  Vest-Brøndby            36.89   
Liva Palmund  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            37.50   
Astrid Katrine Andersen  2002  Holbæk Svømme Klub            39.18   
Caroline Gerlach  2002  Roskilde Svømning            40.77   
SIF Jørgin  2002  Dragsholm Svømmeklub            41.87   
Ida Rishøj  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            44.51   
10  Felina Noe  2002  Dragsholm Svømmeklub            44.52   
11  Nicoline Strandberg  2002  Kalundborg SK            45.30   
12  Sofie-Amalie Føns Lomholt  2001  Odsherred Svømmeklub            46.43   
Alma Birch Christensen  2001  Odsherred Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1918-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Silke Mehr  2000  Roskilde Svømning            35.06   
Anika Bryde  2000  Herlufsholm Svømmeklub            37.25   
Emilie Hermann Schimming  1999  Roskilde Svømning            37.73   
Nicole Kristensen  1999  Kalundborg SK            39.14   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  26 november 2016 
Licens til Kalundborg SK  Udskriftstidspunkt  12:43 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare