2020-03-30   08:16:17
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Kalundborg Swim Cup 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Kalundborg Swim Cup 2016    Udskriftsdato  26 november 2016   
  Stævne by  Kalundborg    Udskriftstidspunkt  11:14   
  Arrangør  Kalundborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 november 2016         
 
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Nicolas Christiansen  2007  Roskilde Svømning    39.46    2:13.96    2:58.90   
Jonathan Nyegaard  2007  Roskilde Svømning    39.35  1:25.73  2:11.95    2:59.72   
Bertil Frøbjerg Hellum  2007  Roskilde Svømning    41.73  1:32.51  2:24.99    3:16.18   
Frederik Isaksen  2007  Roskilde Svømning    44.35  1:37.85  2:31.06    3:20.19   
David Stoklund  2008  Kalundborg SK    46.65  1:42.30  2:38.53    3:28.86   
Victor Buch  2007  Holbæk Svømme Klub    48.98  1:46.90  2:45.23    3:38.59   
Sofus Rasmussen  2008  Kalundborg SK    49.38  1:46.94  2:46.59    3:44.33   
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Carl-Emil Echardt  2005  Roskilde Svømning    36.49  1:18.12  2:00.07    2:36.84   
Malte Hagbarth Jørgensen  2005  Roskilde Svømning    36.99  1:19.14  2:01.12    2:39.85   
Jeppe Bayer Christensen  2005  Herlev Svømning    36.16  1:18.29  2:01.12    2:41.04   
Elias Elmedyb  2006  Herlev Svømning    37.73  1:19.85  2:02.17    2:41.40   
Emil Isaksen  2005  Roskilde Svømning    38.45  1:21.47  2:05.61    2:45.88   
Jonatan Hagbarth Jørgense  2005  Roskilde Svømning    39.06  1:21.00  2:05.73    2:48.36   
Hjalte Dalskov  2005  Holbæk Svømme Klub    40.27  1:26.12  2:13.35    2:57.92   
Allan Li  2005  Herlev Svømning    40.55  1:26.07  2:15.36    3:02.69   
Bjørn Andersen  2006  Herlev Svømning    41.80  1:29.57  2:18.82    3:05.06   
10  Mathias Toft Cortsen  2005  Herlev Svømning    41.86  1:32.26  2:22.23    3:10.17   
11  Sigurd Chistopher Vickery  2005  Vest-Brøndby    43.60  1:33.49  2:23.93    3:12.51   
12  Nikolaj Pedersen  2005  Roskilde Svømning    40.76  1:30.29  2:21.74    3:12.52   
13  Rodi Cetinkaya  2006  Vest-Brøndby    45.10  1:37.11  2:21.48    3:20.81   
14  Sebastian Møller-Munkøe  2005  Roskilde Svømning    49.02  1:42.74  2:34.14    3:21.59   
15  Jonas Rask  2006  Kalundborg SK    45.70  1:41.81  2:39.02    3:32.46   
16  Daniel Skyt  2006  Roskilde Svømning    50.43  1:48.12  2:46.08    3:41.60   
Marius Grønholm  2005  Herlev Svømning            DNS   
Theodor Møller  2005  Herlev Svømning            DNS   
Hugo Haakansson  2006  Vest-Brøndby            DSQ  Ej berøring ved 75 m 
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mikkel Mortensen  2003  Kalundborg SK    29.15  1:01.51  1:34.49    2:06.93   
Lucas Jul Pedersen  2003  Næstved IF    30.62  1:04.53  1:39.81    2:14.86   
Emil Osberg Poulsen  2003  Dragsholm Svømmeklub    32.48  1:08.68  1:45.52    2:22.32   
Lukas Pedersen  2003  Roskilde Svømning    31.81  1:08.42  1:46.90    2:22.52   
Jacob Meisner Hansen  2003  Næstved IF    34.74  1:13.43  1:52.73    2:30.76   
Elias Noe  2004  Dragsholm Svømmeklub    34.75  1:12.54  1:51.86    2:30.79   
Oliver Lystlund  2003  Holbæk Svømme Klub    33.24  1:12.87  1:54.47    2:32.21   
Bertram Nyegaard  2004  Roskilde Svømning    36.06  1:16.47  1:58.00    2:37.05   
Daniel Bornhøft Nielsen  2004  Vest-Brøndby    33.52  1:14.11  1:56.25    2:37.40   
10  Mikkel Nielsen  2004  Holbæk Svømme Klub    36.74  1:18.90  2:01.09    2:40.26   
11  Joachim Mårtensen  2004  Kalundborg SK    35.86  1:17.23  2:01.15    2:42.04   
12  Pelle Colmorten  2004  Roskilde Svømning    37.18  1:20.94  2:06.37    2:47.49   
13  Hjalte Petersen  2004  Næstved IF    36.89  1:20.87  2:05.43    2:52.06   
Martin Christensen  2004  Herlev Svømning            DNS   
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Magnus Løhr  2001  Herlufsholm Svømmeklub    28.21  59.48  1:31.87    2:02.58   
Lauge Bastian Maar  2001  Næstved IF    28.44  59.25  1:30.99    2:02.78   
Mads Raaby Jensen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    28.31  59.96  1:31.92    2:03.22   
David Arneskov  2002  Holbæk Svømme Klub    28.48  59.49  1:31.65    2:04.40   
William Kristiansen  2001  Holbæk Svømme Klub    29.46  1:01.19  1:33.50    2:05.77   
Christopher H. Brown  2002  Holbæk Svømme Klub    30.38  1:03.62  1:36.96    2:09.56   
Nicolai Wiuff  2002  Herlev Svømning    30.09  1:03.21  1:37.51    2:10.94   
Alexander Ravn Borch  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    30.61  1:04.72  1:38.50    2:11.52   
Sebastian Bonde  2002  Holbæk Svømme Klub    31.06  1:05.03  1:38.83    2:11.66   
10  Silas Storm Nielsen  2002  Dragsholm Svømmeklub    29.99  1:03.57  1:38.16    2:11.87   
11  Silas Bøjsen  2002  Holbæk Svømme Klub    29.92  1:03.33  1:38.35    2:12.62   
12  Frederik Pedersen  2002  Holbæk Svømme Klub    31.66  1:05.43  1:40.08    2:13.31   
13  Lucas Jensen  2001  Vest-Brøndby    31.13  1:05.17  1:40.03    2:14.74   
14  Carl Magnus Krievs  2002  Vest-Brøndby    31.09  1:05.48  1:41.25    2:16.70   
15  Frederik Emil Bækgaard  2002  Vest-Brøndby    32.16  1:07.63  1:44.07    2:19.85   
16  Frederik Helms  2001  Vest-Brøndby    33.43  1:10.58  1:45.14    2:20.26   
17  Jacob Ellekær  2002  Holbæk Svømme Klub    32.55  1:09.07  1:46.47    2:22.32   
18  Rasmus Lorentzen  2001  Næstved IF    32.87  1:09.46  1:47.22    2:24.45   
19  Adar Benli  2001  Herlev Svømning    32.86  1:09.99  1:47.66    2:25.19   
20  Mathias Jelshøj  2001  Herlev Svømning    33.78  1:10.65  1:47.98    2:25.82   
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Sebastian H. Andersen  1997  Kalundborg SK    27.39  57.03  1:27.20    1:57.40   
Emil Toft  1998  Holbæk Svømme Klub    27.94  57.94  1:28.41    1:59.16   
Mikkel S. Hansen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    27.75  58.23  1:29.33    1:59.65   
Jakob H. Andersen  1993  Kalundborg SK    28.34  59.52  1:30.77    2:02.09   
Johan Joensen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    28.36  58.91  1:30.70    2:02.17   
Mads Lünell Bruhn  1998  Herlufsholm Svømmeklub    28.12  59.00  1:31.24    2:03.77   
Mads Witthøft  2000  Kalundborg SK    28.34  59.27  1:31.73    2:04.84   
Filip Bækgaard  2000  Herlufsholm Svømmeklub    28.73  59.60  1:32.07    2:05.27   
Emil Johansen  1999  Roskilde Svømning    29.63  1:01.42  1:34.27    2:07.13   
10  Nicolai Yung Hansen  2000  Herlufsholm Svømmeklub    28.08  59.77  1:33.38    2:07.37   
11  Karl Bryde  2000  Herlufsholm Svømmeklub    29.05  1:01.31  1:34.28    2:07.53   
12  Magnus Loose  1999  Kalundborg SK    30.83  1:05.49  1:38.22    2:12.34   
13  Asmund V. Christiansen  2000  Odsherred Svømmeklub    34.41  1:12.51  1:52.14    2:29.75   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  26 november 2016 
Licens til Kalundborg SK  Udskriftstidspunkt  11:13 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark