Tulokset Mastersmestaruuskilpailut
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
La aamu
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Virallinen |
Kilpailu | Mastersien lyhyenradan SM | Tulostuspäivämäärä | 28 maaliskuu 2009 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 15:35 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet |
Laji 5, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Pekka Hurskainen | 1965 | Oulun Lohet | 45.79 | 45.79 | |||||
2 | Janne Haapaniemi | 1979 | Keravan Uimarit | 34.59 | 1:13.22 | 1:53.16 | 2:34.14 | |||
3 | Kaleva Latvala | 1984 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 35.82 | 1:15.51 | 1:57.31 | 2:38.23 | |||
4 | Eerikki Rutanen | 1972 | HTU Stadi | 35.36 | 1:14.77 | 1:56.27 | 2:40.06 | |||
5 | Aki Inkilä | 1977 | Cetus | 35.20 | 1:17.50 | 2:00.58 | 2:41.36 | |||
6 | Jussi Sillanpää | 1983 | Kuopion Uimaseura | 34.79 | 1:15.09 | 1:57.83 | 2:41.38 | |||
7 | Mika Sulkava | 1978 | Vetehiset | 37.82 | 1:19.75 | 2:02.07 | 2:44.37 | |||
8 | Tomi Parkkonen | 1978 | Tuusulan Uimaseura | 37.39 | 1:20.00 | 2:03.65 | 2:45.37 | |||
9 | Sergey Pakhomov | 1960 | Moskova All Stars | 38.17 | 1:19.55 | 2:03.33 | 2:46.31 | |||
10 | Kai Mustonen | 1966 | Seinäjoen Uimarit | 37.69 | 1:20.73 | 2:05.37 | 2:48.60 | |||
11 | Asko Lieto | 1984 | Oulun Lohet | 36.96 | 1:19.07 | 2:03.17 | 2:49.87 | |||
12 | Janne Soininen | 1966 | Cetus | 39.60 | 1:23.34 | 2:07.51 | 2:49.93 | |||
13 | Aleksandr Batistsev | 1953 | Tallinn U-Club | 40.50 | 1:24.84 | 2:09.79 | 2:53.53 | |||
14 | Christer Burman | 1968 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 38.77 | 1:22.49 | 2:08.10 | 2:53.90 | |||
15 | Henrik Munck | 1961 | Helsingfors Simsällskap | 38.44 | 1:24.16 | 2:09.68 | 2:54.36 | |||
16 | Lauri Heikkilä | 1964 | KOO-VEE Tampere | 40.82 | 1:25.28 | 2:10.36 | 2:54.66 | |||
17 | Juha Lairola | 1955 | Aurajoen Uinti | 39.94 | 1:25.37 | 2:12.70 | 2:58.68 | |||
18 | Petteri Niininen | 1972 | Vetehiset | 39.73 | 1:26.15 | 2:12.95 | 2:59.11 | |||
19 | Petter Karjaluoto | 1984 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 39.27 | 1:24.76 | 2:13.34 | 3:00.35 | |||
20 | Vladimir Brodski | 1946 | Kajaanin Uimaseura | 44.87 | 1:30.93 | 2:16.31 | 3:00.58 | |||
21 | Timo Siika-Aho | 1968 | Oulun Lohet | 40.53 | 1:27.00 | 2:15.93 | 3:04.67 | |||
22 | Aleksei Terestsenkov | 1963 | Tallinn U-Club | 38.78 | 1:23.79 | 2:16.34 | 3:06.26 | |||
23 | Lembit Laht | 1949 | Tallinn U-Club | 44.61 | 1:31.73 | 2:19.22 | 3:06.45 | |||
24 | Raimo Karhunen | 1956 | Oulun Lohet | 41.59 | 1:30.92 | 2:20.09 | 3:06.53 | |||
25 | Tuomas Tapaninen | 1981 | Oulun Lohet | 42.37 | 1:28.91 | 2:17.59 | 3:06.84 | |||
26 | Jussi Kyröhonka | 1979 | Vetehiset | 40.66 | 1:29.05 | 2:19.47 | 3:08.24 | |||
27 | Matti Nikula | 1960 | Oulun Lohet | 39.19 | 1:25.26 | 2:15.29 | 3:09.11 | |||
28 | Aksel Luige | 1949 | Tallinn U-Club | 41.82 | 1:29.73 | 2:20.42 | 3:10.34 | |||
29 | Jorma Latva-Pirilä | 1959 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 42.53 | 1:31.90 | 2:23.32 | 3:11.83 | |||
30 | Pertti Laaksonen | 1943 | Helsingin Uimarit | 48.20 | 1:39.23 | 2:28.44 | 3:12.90 | |||
31 | Hans Sarre | 1971 | Swimming Club Rovaniemi | 40.44 | 1:28.68 | 2:22.44 | 3:13.02 | |||
32 | Juhani Sillanpää | 1947 | Helsingfors Simsällskap | 42.60 | 1:31.93 | 2:22.59 | 3:13.72 | |||
33 | Pertti Rasilainen | 1964 | S.C.Pingviinit | 43.43 | 1:35.93 | 2:31.56 | 3:25.95 | |||
34 | Markku Makkonen | 1948 | Savonlinnan Uimaseura | 48.40 | 1:42.23 | 2:36.78 | 3:30.35 | |||
35 | Juha Kainulainen | 1954 | Kuopion Uimaseura | 45.78 | 1:38.91 | 2:37.02 | 3:32.78 | |||
36 | Jukka Vatanen | 1961 | Tuusulan Uimaseura | 49.16 | 1:45.16 | 2:43.33 | 3:37.48 | |||
37 | Esko Mäkelä | 1957 | Oulun Lohet | 51.33 | 1:46.44 | 2:43.55 | 3:37.72 | |||
38 | Juha Koski | 1942 | Cetus | 53.45 | 1:52.78 | 2:50.33 | 3:44.04 | |||
39 | Martti Lahti | 1937 | Cetus | 50.43 | 1:49.22 | 2:47.54 | 3:44.92 | |||
40 | Mikko Pietiläinen | 1978 | Oulun Lohet | 50.84 | 1:47.89 | 2:46.89 | 3:45.96 | |||
41 | Keijo Hela-Aro | 1946 | Vetehiset | 46.45 | 1:42.56 | 2:44.49 | 3:46.60 | |||
42 | Markku Ikkala | 1947 | Swimming Jyväskylä | 52.61 | 1:52.63 | 2:56.21 | 3:47.39 | |||
43 | Juha Holma | 1957 | Tuusulan Uimaseura | 50.80 | 1:48.52 | 2:49.56 | 3:50.36 | |||
44 | Juhani Soininen | 1941 | Cetus | 58.80 | 2:05.33 | 3:13.89 | 4:20.16 | |||
45 | Harri Salonen | 1944 | Cetus | 54.56 | 2:04.39 | 3:21.73 | 4:34.85 | |||
46 | Erkki Väisänen | 1938 | Oulun Lohet | 1:07.58 | 2:21.78 | 3:38.54 | 4:53.82 | |||
47 | Arno Lehtonen | 1932 | Porin Pyrintö | 1:30.17 | 3:10.91 | 4:44.90 | 6:10.46 | |||
- | Hannu Koivisto | 1953 | Vetehiset | DSQ | ||||||
SW 8.4 Yhden käden käännös | ||||||||||
- | Peter Fjellström | 1963 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DSQ | ||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Tomi Haapanen | 1973 | Swimming Jyväskylä | DSQ | ||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.17.00 |
Lisenssi: Oulun Seurat |