Resultat för DM Årgang Langbane
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Mandag 09.00
Resultat Løb 42 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 27 juni 2016 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 10:27 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 juni 2016 |
Løb 42, 100m Frisvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 50.19 2013-07-11 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Leo Badaker | 2002 | 551 | 26.88 | 57.22 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 58.63 | |||||||||
2 | Frederik Møller | 2002 | 547 | 26.93 | 57.33 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 57.61 | |||||||||
3 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 542 | 57.50 | ||||||
Herlev Svømning | 57.43 | |||||||||
4 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 533 | 28.07 | 57.85 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 58.58 | |||||||||
5 | Gustav Stjernholm | 2002 | 531 | 57.92 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 58.66 | |||||||||
6 | August Schade Cantby | 2002 | 517 | 27.69 | 58.42 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:00.51 | |||||||||
7 | Tobias Dan Hansen | 2002 | 515 | 27.75 | 58.52 | |||||
Glostrup Svømme Klub | 1:00.28 | |||||||||
8 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | 514 | 58.54 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 58.51 | |||||||||
9 | Mads Kloster | 2002 | 506 | 28.00 | 58.86 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:00.12 | |||||||||
10 | Joachim Hjertmann | 2002 | 504 | 58.93 | ||||||
Lyseng IF | 1:00.19 | |||||||||
11 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | 502 | 27.96 | 58.99 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:00.95 | |||||||||
12 | Jacob Tietgen | 2002 | 502 | 28.52 | 59.02 | |||||
Frem Odense | 1:00.75 | |||||||||
13 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 497 | 28.29 | 59.22 | |||||
Swim Team Tåstrup - Vatcph | 1:01.69 | |||||||||
14 | Julius Henriksen | 2002 | 493 | 28.57 | 59.37 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:01.21 | |||||||||
15 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 487 | 28.73 | 59.62 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 59.32 | |||||||||
16 | Frederik Bojesen | 2002 | 486 | 59.64 | ||||||
JGI Svømning | 59.83 | |||||||||
17 | Rasmus Petersen | 2002 | 481 | 59.83 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:00.64 | |||||||||
18 | Gustav Fabiansen | 2002 | 478 | 28.97 | 59.98 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:01.76 | |||||||||
19 | Mingus Okkerholm | 2002 | 469 | 1:00.35 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:01.40 | |||||||||
20 | Gustav Stahl | 2002 | 467 | 29.05 | 1:00.43 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:01.24 | |||||||||
21 | Alfred Højberg | 2002 | 464 | 28.90 | 1:00.56 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:02.53 | |||||||||
22 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 464 | 29.01 | 1:00.58 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 59.98 | |||||||||
23 | Philip Andersen Ravn | 2002 | 463 | 29.75 | 1:00.62 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:01.53 | |||||||||
24 | Artúr Jegesi | 2002 | 462 | 29.07 | 1:00.66 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 59.67 | |||||||||
25 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 457 | 28.40 | 1:00.86 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 58.50 | |||||||||
26 | Simon Perzynski | 2002 | 449 | 29.74 | 1:01.24 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:01.77 | |||||||||
27 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 449 | 28.67 | 1:01.26 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | 1:01.75 | |||||||||
28 | August Ryom | 2002 | 447 | 29.57 | 1:01.33 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:01.55 | |||||||||
29 | Andreas Blaaberg | 2002 | 437 | 29.14 | 1:01.77 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:01.68 | |||||||||
30 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 437 | 1:01.80 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:01.21 | |||||||||
31 | Frede Meincke | 2002 | 435 | 30.05 | 1:01.88 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.38 | |||||||||
32 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 433 | 29.57 | 1:01.99 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:02.29 | |||||||||
33 | Nicolai Wiuff | 2002 | 430 | 29.54 | 1:02.12 | |||||
Herlev Svømning | 1:01.77 | |||||||||
34 | Daniel Gallacher | 2002 | 426 | 29.06 | 1:02.31 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | 1:01.65 | |||||||||
35 | Nicolai Pagh Petersen | 2002 | 420 | 29.61 | 1:02.60 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:01.66 | |||||||||
36 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 415 | 30.26 | 1:02.85 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:02.13 | |||||||||
37 | Anders Skousen | 2002 | 412 | 29.99 | 1:03.03 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:02.60 | |||||||||
38 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 405 | 29.93 | 1:03.39 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:02.42 | |||||||||
39 | Marcus Dessau | 2002 | 405 | 29.82 | 1:03.40 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:02.33 | |||||||||
40 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 403 | 30.41 | 1:03.46 | |||||
Odder IGF | 1:02.63 | |||||||||
41 | William Vig Stærmose | 2002 | 403 | 30.63 | 1:03.48 | |||||
Frem Odense | 1:02.79 | |||||||||
42 | Oskar Allerslev | 2002 | 401 | 30.17 | 1:03.60 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:06.12 | |||||||||
43 | Tobias Boström | 2002 | 400 | 30.94 | 1:03.65 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:03.71 | |||||||||
44 | Mads Enghave | 2002 | 397 | 30.08 | 1:03.78 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 1:02.39 | |||||||||
45 | Andreas Kronborg | 2002 | 391 | 30.94 | 1:04.15 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:10.01 | |||||||||
45 | Mikkel Juul Pedersen | 2002 | 391 | 31.48 | 1:04.15 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:08.59 | |||||||||
47 | Silas Bøjsen | 2002 | 390 | 31.01 | 1:04.19 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:04.62 | |||||||||
48 | Ruben C. Nørgaard | 2002 | 381 | 31.38 | 1:04.69 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:03.98 | |||||||||
49 | Joshua Dannevang | 2002 | 370 | 31.24 | 1:05.30 | |||||
Kolding SK | 1:03.78 | |||||||||
50 | Stefan Hansen | 2002 | 366 | 32.31 | 1:05.57 | |||||
Svendborg Svømme Klub | 1:07.63 | |||||||||
51 | Mikkel Riis | 2002 | 365 | 31.78 | 1:05.62 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:05.72 | |||||||||
52 | Oliver Hallenborg | 2002 | 363 | 31.53 | 1:05.70 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:06.86 | |||||||||
53 | Mads Baltzer | 2002 | 363 | 31.03 | 1:05.71 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:05.38 | |||||||||
54 | Emil Frydenholm | 2002 | 362 | 31.75 | 1:05.81 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:04.74 | |||||||||
55 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 357 | 31.25 | 1:06.07 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:10.98 | |||||||||
56 | Asbjørn Guldager | 2002 | 356 | 31.72 | 1:06.17 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:07.51 | |||||||||
57 | Theodor Palmø | 2002 | 354 | 30.97 | 1:06.26 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:06.40 | |||||||||
58 | Kevin Liang | 2002 | 354 | 31.82 | 1:06.29 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 1:04.91 | |||||||||
59 | Magnus Christensen | 2002 | 354 | 30.80 | 1:06.30 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:05.60 | |||||||||
60 | Victor Lund | 2002 | 340 | 31.39 | 1:07.19 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:06.73 | |||||||||
61 | Lucas Burmester | 2002 | 330 | 32.76 | 1:07.85 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:10.70 | |||||||||
62 | Mathias Simoni | 2002 | 314 | 32.72 | 1:08.95 | |||||
Albertslund IF | 1:09.75 | |||||||||
63 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | 308 | 33.36 | 1:09.42 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:11.46 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 27 juni 2016 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:27 |