Results for Nordea Midsommer Cup
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2016 | Udskriftsdato | 11 juni 2016 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 11:26 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 juni 2016 |
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anna Svit Pedersen | 1996 | H.G.F. Svømning | 35.09 | 1:13.96 | |||||
2 | Vicki Jensen | 1998 | Struer Svømmeklub | 34.68 | 1:14.40 | |||||
3 | Louise Damborg | 1982 | Grenaa Svømmeklub | 36.49 | 1:16.30 | |||||
4 | Sarah Hygum Jensen | 1998 | Svømmeklubben Koral | 36.36 | 1:17.20 | |||||
5 | Christina Kyed | 1998 | Struer Svømmeklub | 38.02 | 1:22.39 | |||||
- | Milena Christensen | 1999 | Svømmeklubben Koral | DNS | ||||||
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lærke Toftgaard | 2001 | Kolding SK | 30.11 | 1:01.86 | |||||
2 | Freja Nicholas | 2000 | Frem Odense | 30.85 | 1:04.02 | |||||
3 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 31.16 | 1:04.43 | |||||
4 | Elisa Rytter | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 30.83 | 1:04.72 | |||||
5 | Laura Gam | 2001 | Herning Svømmeklub | 31.73 | 1:05.97 | |||||
6 | Trine Dam | 2001 | Svømmeklubben Koral | 31.56 | 1:06.14 | |||||
7 | Mathilde Marthedal Markma | 2001 | Holstebro Svømme Club | 32.41 | 1:06.82 | |||||
8 | Emma Viborg Larsen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 31.78 | 1:06.94 | |||||
9 | Lærke Cassøe Alexandersen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 32.25 | 1:06.95 | |||||
10 | Janni Martinussen | 2001 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 31.65 | 1:07.09 | |||||
11 | Louise Xia Klogborg | 2000 | Holstebro Svømme Club | 33.18 | 1:10.37 | |||||
12 | Christina Berggren Munch | 2001 | Struer Svømmeklub | 33.79 | 1:11.01 | |||||
13 | Karen Schmieg Toft | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 35.51 | 1:13.28 | |||||
14 | Liv Persson | 2001 | Frem Odense | 35.71 | 1:13.54 | |||||
15 | Klea Christensen | 2001 | Struer Svømmeklub | 35.17 | 1:13.67 | |||||
16 | Sofie Astrup | 2001 | Struer Svømmeklub | 35.12 | 1:13.80 | |||||
17 | Emilie Spliid | 2000 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 34.29 | 1:13.88 | |||||
18 | Nanna Eriksen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 35.61 | 1:14.82 | |||||
19 | Vivi Nguyen | 2001 | Frem Odense | 35.81 | 1:14.93 | |||||
20 | Lea Hyldal Nissen | 2000 | Struer Svømmeklub | 37.03 | 1:17.49 | |||||
21 | Mette Louise Jensen | 2001 | Svømmeklubben Koral | 37.24 | 1:18.04 | |||||
22 | Emilie Støve | 2000 | H.G.F. Svømning | 37.50 | 1:24.04 | |||||
23 | Amalie Laursen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 40.74 | 1:27.40 | |||||
24 | Anna Pedersen | 2001 | Struer Svømmeklub | 40.84 | 1:29.50 | |||||
- | Emma Rye Lund | 2001 | Svømmeklubben Koral | DNS | ||||||
- | Julie Geertsen Lund | 2001 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Pernille Koch Sinding | 2002 | Herning Svømmeklub | 29.65 | 1:02.48 | |||||
2 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | Herning Svømmeklub | 30.93 | 1:04.18 | |||||
3 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 31.14 | 1:05.15 | |||||
4 | Sascha Lausten | 2002 | Herning Svømmeklub | 31.82 | 1:05.22 | |||||
5 | Signe B. Hansen | 2002 | Herning Svømmeklub | 32.37 | 1:06.13 | |||||
6 | Emilie Knudsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 32.31 | 1:08.24 | |||||
7 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | Struer Svømmeklub | 33.01 | 1:08.53 | |||||
8 | Sofie S. Aaby Nielsen | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 32.71 | 1:08.70 | |||||
9 | Cecilie Batz | 2003 | Kolding SK | 33.33 | 1:09.18 | |||||
10 | Frederikke Kruse | 2002 | Herning Svømmeklub | 33.21 | 1:09.33 | |||||
11 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 33.43 | 1:09.93 | |||||
12 | Julia Harpøth | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 33.95 | 1:10.79 | |||||
13 | Amalie Vilstrup | 2002 | Herning Svømmeklub | 33.87 | 1:10.94 | |||||
14 | Maja Fjord Kristensen | 2002 | Herning Svømmeklub | 33.81 | 1:10.97 | |||||
15 | Maja G. Pedersen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 34.48 | 1:11.10 | |||||
16 | Laura Arentsen | 2003 | Kolding SK | 34.30 | 1:11.60 | |||||
17 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | Brædstrup Svømmeklub | 34.06 | 1:12.37 | |||||
18 | Mai Jørgensen | 2003 | Frem Odense | 35.05 | 1:12.49 | |||||
19 | Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | Frem Odense | 34.82 | 1:12.60 | |||||
20 | Maja Brinkmann | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 35.31 | 1:12.72 | |||||
21 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | Herning Svømmeklub | 35.15 | 1:12.80 | |||||
22 | Emma Rose Treney | 2002 | Aabybro Idrætsforening | 35.24 | 1:13.54 | |||||
23 | Marie Graff Esbensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 36.16 | 1:14.44 | |||||
24 | Sara Fiil Jensen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 36.51 | 1:14.73 | |||||
25 | Julie Heby Kanstrup | 2002 | Aabybro Idrætsforening | 36.91 | 1:15.19 | |||||
26 | Stine Rejkjær Gadgaard | 2003 | Struer Svømmeklub | 36.57 | 1:15.62 | |||||
27 | Mia Kølbæk Hansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 36.34 | 1:15.76 | |||||
28 | Anna Maja Lund | 2002 | Swim Team Neptun | 36.29 | 1:16.14 | |||||
29 | Gro Sørensen | 2002 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 36.77 | 1:16.83 | |||||
30 | Line Heise | 2003 | H.G.F. Svømning | 36.28 | 1:17.03 | |||||
31 | Emilie Kristiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 38.78 | 1:19.12 | |||||
32 | Karen Moos Jensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 37.15 | 1:19.13 | |||||
33 | Kirstine Kjær Sørensen | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 37.55 | 1:19.46 | |||||
34 | Sofia Lysgaard Hammer | 2003 | Struer Svømmeklub | 36.26 | 1:19.51 | |||||
35 | Ida Kjærdgaard | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 36.85 | 1:20.63 | |||||
36 | Elisabeth Stoltenborg | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 37.96 | 1:21.10 | |||||
37 | Freja Ulka Nielsen | 2003 | Kolding SK | 38.93 | 1:21.71 | |||||
38 | Louise Amanda Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 38.93 | 1:22.14 | |||||
39 | Marie Lund Sørensen | 2003 | H.G.F. Svømning | 40.07 | 1:22.21 | |||||
40 | Maja Volke | 2002 | Swim Team Neptun | 40.69 | 1:22.90 | |||||
41 | Line Virkelyst Johansen | 2003 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 39.98 | 1:23.64 | |||||
42 | Katrine Søndergaard | 2002 | Swim Team Neptun | 39.63 | 1:23.92 | |||||
43 | Nicoline Bech | 2003 | Brædstrup Svømmeklub | 39.94 | 1:24.34 | |||||
44 | Methea Kristensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 40.57 | 1:25.50 | |||||
45 | Mette Buur Holt | 2003 | Herning Svømmeklub | 39.32 | 1:27.45 | |||||
46 | Nete Kirial | 2003 | Swim Team Neptun | 42.24 | 1:30.12 | |||||
47 | Mathilde Nielsen | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 42.06 | 1:30.89 | |||||
48 | Elena Wendt Haugset | 2002 | Swim Team Neptun | 41.99 | 1:32.55 | |||||
49 | Signe Kjeldskov | 2003 | Hobro Svømmeklub | 44.25 | 1:32.91 | |||||
50 | Iben Schønwandt | 2003 | Hobro Svømmeklub | 44.20 | 1:34.11 | |||||
51 | Celina Sørensen | 2002 | Hobro Svømmeklub | 42.06 | 1:36.11 | |||||
52 | Emma Triel | 2003 | Struer Svømmeklub | 43.77 | 1:36.60 | |||||
53 | Nanna Ballisager Hansen | 2003 | Brædstrup Svømmeklub | 46.88 | 1:39.62 | |||||
54 | Michele Jensen | 2003 | Brønderslev SK08 | 49.93 | 1:49.08 | |||||
- | Emma Ulka Bech Petersen | 2002 | Svømmeklubben Koral | DNS | ||||||
- | Frederikke Suhnsen | 2002 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Lykke Munk | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Minna Guldberg | 2003 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | DNS | ||||||
- | Cecilie Madsen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Gertrud Skov | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Elma Gabela | 2004 | Kolding SK | 32.06 | 1:06.18 | |||||
2 | Cille Christensen | 2004 | Kolding SK | 33.12 | 1:08.81 | |||||
3 | Asta Buur Ovesen | 2004 | Herning Svømmeklub | 34.78 | 1:11.84 | |||||
4 | Anne Terp | 2004 | Struer Svømmeklub | 36.51 | 1:14.72 | |||||
5 | Melanie Petersen | 2004 | Kolding SK | 36.51 | 1:15.74 | |||||
6 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 36.63 | 1:17.34 | |||||
7 | Amalie Holst | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 38.16 | 1:17.70 | |||||
8 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svømme Club | 37.73 | 1:17.84 | |||||
9 | Clara Jensen | 2005 | Herning Svømmeklub | 37.49 | 1:18.11 | |||||
9 | Ida Kristensen | 2004 | Frem Odense | 36.78 | 1:18.11 | |||||
11 | Nikoline Kaae | 2005 | Frem Odense | 37.37 | 1:18.12 | |||||
12 | Signe Vestergaard Jensen | 2005 | Herning Svømmeklub | 37.01 | 1:18.20 | |||||
13 | Weronicka L. Bjørn | 2005 | Ikast Svømmeklub | 37.60 | 1:18.80 | |||||
14 | Julie Nguyen | 2004 | Frem Odense | 38.18 | 1:18.95 | |||||
15 | Karoline Thagård Jakobsen | 2004 | Struer Svømmeklub | 39.61 | 1:19.23 | |||||
16 | Mathilde Stilund | 2005 | Frem Odense | 38.19 | 1:20.54 | |||||
17 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | Frem Odense | 38.54 | 1:20.88 | |||||
18 | Katrine Rasmussen | 2004 | Swim Team Neptun | 39.41 | 1:21.85 | |||||
19 | Laura Pedersen | 2004 | Herning Svømmeklub | 39.88 | 1:23.01 | |||||
20 | Sofie Dyg Holme | 2005 | Ikast Svømmeklub | 39.11 | 1:24.23 | |||||
21 | Laura B. Nielsen | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 40.41 | 1:24.48 | |||||
22 | Maja Fjordside Jensen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 40.71 | 1:25.74 | |||||
23 | Ida Kristensen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 40.15 | 1:25.76 | |||||
24 | Karen K. H. Hagensen | 2004 | H.G.F. Svømning | 41.43 | 1:26.12 | |||||
25 | Maria Nedergaard Jensen | 2004 | Holstebro Svømme Club | 41.18 | 1:27.44 | |||||
26 | Mille Broholm Brixen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 42.51 | 1:27.60 | |||||
27 | Lærke Nygaard Bertelsen | 2004 | Herning Svømmeklub | 41.90 | 1:28.28 | |||||
28 | Sofie Rasmussen | 2005 | Swim Team Neptun | 42.78 | 1:29.43 | |||||
29 | Laura Løh | 2005 | Holstebro Svømme Club | 44.36 | 1:30.28 | |||||
30 | Melek Canpolat | 2005 | Frem Odense | 42.89 | 1:30.65 | |||||
31 | Cecilie Jinshun Leth Bay | 2005 | Holstebro Svømme Club | 42.80 | 1:33.85 | |||||
32 | Maria Fiil Jensen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 45.30 | 1:35.19 | |||||
33 | Lucca Tinggaard Larsen | 2004 | Hobro Svømmeklub | 45.36 | 1:35.71 | |||||
34 | Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | Skive Svømmeklub Poseidon | 44.07 | 1:36.26 | |||||
35 | Katrine Krogh | 2005 | Ikast Svømmeklub | 45.93 | 1:36.77 | |||||
36 | Helena Boldsen | 2005 | Hobro Svømmeklub | 45.20 | 1:37.01 | |||||
37 | Caroline Bomholt Jensen | 2005 | Brønderslev SK08 | 46.47 | 1:37.60 | |||||
38 | Caroline Bahn Vilstrup | 2005 | Herning Svømmeklub | 46.51 | 1:37.86 | |||||
39 | Thea Bomholdt Madsen | 2004 | Brønderslev SK08 | 46.68 | 1:37.90 | |||||
40 | Teresa Juel Winther | 2005 | Herning Svømmeklub | 49.82 | 1:41.88 | |||||
41 | Emma Kjær Johannesen | 2004 | Brønderslev SK08 | 51.29 | 1:47.82 | |||||
42 | Sara Lauridsen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 49.46 | 1:49.03 | |||||
43 | Anna Sander Iversen | 2005 | Brønderslev SK08 | 52.54 | 1:49.38 | |||||
44 | Isabella Rebo Mejlstrup | 2005 | Hobro Svømmeklub | 52.19 | 1:49.74 | |||||
45 | Karoline Bang-Larsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 50.55 | 1:49.81 | |||||
46 | Emilie Væring Nielsen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 46.87 | 1:53.90 | |||||
47 | Anne Vorup Iversen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 51.00 | 1:56.52 | |||||
- | Frida Karoline Dall | 2004 | Frem Odense | DNS | ||||||
- | Lærke Egebjerg Almaas | 2004 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mie Holst Nielsen | 2004 | Hobro Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Nanna Svensgaard | 2004 | Struer Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sofie Bjerre | 2005 | Holstebro Svømme Club | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2016 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | Ikast Svømmeklub | 38.84 | 1:20.07 | |||||
2 | Laura Toftgaard | 2007 | Kolding SK | 42.19 | 1:29.87 | |||||
3 | Elea Amalie Poulsen | 2006 | Herning Svømmeklub | 44.75 | 1:36.14 | |||||
4 | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | Herning Svømmeklub | 47.59 | 1:38.36 | |||||
5 | Mille Dahl Lindholm | 2006 | Holstebro Svømme Club | 47.71 | 1:43.46 | |||||
6 | Sara Gilling-Iskov | 2006 | Hobro Svømmeklub | 51.37 | 1:46.88 | |||||
7 | Trine Lundø Michaelsen | 2006 | Herning Svømmeklub | 49.44 | 1:47.17 | |||||
8 | Maja Broholm Brixen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 50.02 | 1:49.67 | |||||
9 | Leonora Mejer | 2006 | Ikast Svømmeklub | 57.06 | 2:06.16 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 11 juni 2016 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:26 |