2018-09-23   14:25:40
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Ringsted cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2016    Udskriftsdato  24 september 2016   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  13:49   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 september 2016         
 
 
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1918-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Christina Munkholm  1996  Køge Svømmeklub    29.71        1:03.35   
Camilla Dufour  1996  Svømmeklubben Triton Ballerup    30.76        1:04.28   
Katrine B. Hansen  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.47        1:07.35   
Nicole Jensen  1996  Haslev Svømmeklub    32.83        1:11.87   
Sophia Sander-Bjerge  1999  Svømmeklubben Syd    43.65        1:35.02   
Isabella Drest  1999  Odense Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Thyra Jørgensen  2002  Svømmeklubben Syd    31.02        1:06.46   
Marie Uglebjerg  2002  Kalundborg SK    32.25        1:07.77   
Frederikke Echardt  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.36        1:08.40   
Helena Berg Wenk  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.40        1:09.50   
Sofie Nielsen  2001  Slagelse Svømmeklub    32.39        1:09.69   
Isabel K. Eriksen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.90        1:10.45   
Julie Darlem Brandt  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.60        1:11.17   
Frederikke Jensen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    34.00        1:12.92   
Pernille Pedersen  2001  Køge Svømmeklub    34.39        1:13.58   
10  Emma Bækgaard  2002  Herlufsholm Svømmeklub    34.91        1:14.31   
11  Melanie Degner  2000  Køge Svømmeklub    33.80        1:14.41   
12  Josefine H. Lundstrøm  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    35.02        1:14.91   
13  Elisa Stegemann  2002  Psv Schwerin    34.57        1:15.02   
14  Anika Bryde  2000  Herlufsholm Svømmeklub    33.96        1:16.25   
15  Maya Nykjær  2001  Vordingborg Svømme Klub    36.00        1:16.42   
16  Sarah Aarslew Jensen  2000  Køge Svømmeklub    36.04        1:16.88   
17  Nicole Vaabengaard  2002  Herlufsholm Svømmeklub    36.15        1:18.85   
18  Cathrine Wismann  2002  Ringsted Svømme Klub    36.40        1:19.85   
19  Karen Hazell Brink  2002  O.S.L.F.    36.65        1:20.17   
20  Patricia Andersen  2002  Slagelse Svømmeklub    36.00        1:20.95   
21  Natalie Vaabengaard  2002  Herlufsholm Svømmeklub    36.56        1:21.96   
22  Abby Kristine Waterval  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    37.47        1:22.75   
23  Caroline Bendtsen  2002  Næstved IF    38.12        1:23.06   
24  Astrid Nørret Schmidt  2002  Ringsted Svømme Klub    44.66        1:40.41   
Amalie Frederiksen  2001  Slagelse Svømmeklub            DNS   
Hanna Stegemann  2002  Psv Schwerin            DNS   
Alberte Mammen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            DSQ  en hånd vend v/50m 
Ida Rishøj  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            DSQ  ej samt berø v/25m 
                     
 
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Wilma Anker  2004  Herlufsholm Svømmeklub    32.67        1:10.31   
Christine Krogh  2003  O.S.L.F.    34.89        1:16.71   
Amelie Ritter  2003  Psv Schwerin    36.85        1:18.48   
Finja Schönerstedt  2005  Psv Schwerin    37.73        1:20.98   
Anna Leopold Brandt  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    38.87        1:21.51   
Aurelia Pedersen  2004  Odense Svømme Klub    35.87        1:23.06   
Nikoline Andersen  2003  Odense Svømme Klub    37.12        1:23.10   
Maya Krogh Brønnicke  2005  Køge Svømmeklub    35.99        1:25.35   
Liv Salhauge  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    39.85        1:26.64   
10  Gaya Josefine Maar  2003  Næstved IF    43.32        1:32.23   
11  Josefine Risum Jørgensen  2004  Odense Svømme Klub    42.06        1:32.29   
12  Charlotte Wium  2006  Køge Svømmeklub    45.07        1:32.80   
13  Emilie Hostrup Sahlberg  2005  Ringsted Svømme Klub    43.55        1:36.28   
14  Sophia Christensen  2003  Køge Svømmeklub    43.49        1:37.59   
15  Emilie Wilms Jensen  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup    47.60        1:38.11   
16  Agnete Habermann  2005  Odense Svømme Klub    44.73        1:39.01   
17  Frederikke B. Hansen  2005  Herlufsholm Svømmeklub    41.98        1:39.76   
18  Julie Brix Østergaard  2006  Køge Svømmeklub    48.28        1:39.95   
19  Sveda Naima Grude  2006  Psv Schwerin    44.13        1:41.48   
20  Olivia Mai Gustafson  2005  Køge Svømmeklub    47.40        1:42.26   
21  Fanta Osatoharimwen  2005  Herlufsholm Svømmeklub    45.16        1:44.18   
22  Agnes Barner Hansen  2005  Næstved IF    47.97        1:47.58   
23  Agnes Dalgas Frederiksen  2005  Køge Svømmeklub    48.02        1:47.92   
24  Klara-Sofie Bollmann  2006  Køge Svømmeklub    49.79        1:50.29   
25  Silje Kjærsgaard  2005  Køge Svømmeklub    1:00.10        2:15.56   
Beatrice Buhr Müller  2006  Kalundborg SK            DNS   
Emma Olivia Nymand  2003  Køge Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  24 september 2016 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:49 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark