2018-12-16   18:59:04
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Ringsted cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2016    Udskriftsdato  24 september 2016   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  15:09   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 september 2016         
 
 
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1918-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Viktor Christensen  1995  Køge Svømmeklub    27.07        57.86   
Bjørn Hansen  1998  Ringsted Svømme Klub    28.09        1:00.46   
Tobias Andersen  1998  Svømmeklubben Triton Ballerup    28.22        1:00.49   
Sebastian H. Andersen  1997  Kalundborg SK    29.38        1:03.26   
Jesper Waterval  1975  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.21        1:03.71   
Claus Hansen  1995  Ringsted Svømme Klub    28.83        1:04.08   
Marvin Kollrich  1998  Psv Schwerin    30.37        1:06.02   
Mads Hauge Sørensen  1997  Køge Svømmeklub    30.45        1:06.90   
Kaare Fisker Larsen  1998  O.S.L.F.    31.31        1:07.20   
10  Steffen Deutsch  1998  Psv Schwerin    31.30        1:09.43   
Christian V. Rasmussen  1996  Odense Svømme Klub            DNS   
Magnus Lundgren  1996  Køge Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1999-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mikkel S. Hansen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    28.51        1:00.12   
Andreas Bui  2000  O.S.L.F.    28.71        1:01.26   
Philip Krogh Brønnicke  2000  Køge Svømmeklub    29.44        1:01.72   
Jakob Schmidt  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.90        1:03.41   
Lukas Gustafson  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.53        1:03.65   
Jacob Friland  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.67        1:04.28   
Tim Krüger  2000  Psv Schwerin    30.44        1:05.04   
Casper Ramsdahl Sørensen  2000  Ringsted Svømme Klub    30.71        1:05.88   
Mads Witthøft  2000  Kalundborg SK    29.78        1:06.06   
10  Simon Juul Henriksen  2001  Odense Svømme Klub    29.86        1:06.47   
11  Jonas Hansen  2001  Slagelse Svømmeklub    29.59        1:06.80   
12  Magnus Nygaard  2000  Slagelse Svømmeklub    32.58        1:06.91   
13  Lauge Bastian Maar  2001  Næstved IF    31.47        1:07.45   
14  Thor B. Hansen  2000  Køge Svømmeklub    32.54        1:08.16   
15  Jonathan Kock Jensen  2001  Slagelse Svømmeklub    32.92        1:09.45   
16  Magnus Madsen  2000  Nakskov Svømme Klub    30.97        1:09.52   
17  Oscar Fischer Kokholm  2000  Slagelse Svømmeklub    30.48        1:09.91   
18  Luke Töpfer  1999  Psv Schwerin    32.97        1:10.48   
19  Nickolas Irani Jahromi  2001  Odense Svømme Klub    33.28        1:10.63   
20  Alexander Ravn Borch  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.27        1:11.22   
21  Mathias Persson  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.77        1:12.39   
22  Valdemar Piihl Hansen  2001  Nakskov Svømme Klub    34.02        1:12.76   
23  Emil Mosegaard  2001  Korsør Sv & Livr. Klub    34.56        1:12.94   
24  Viktor Eibye  2001  Haslev Svømmeklub    34.38        1:14.84   
25  Frederik Birch Jørgensen  2001  Haslev Svømmeklub    34.64        1:14.87   
26  Colins Anthony George  2001  Nakskov Svømme Klub    37.53        1:18.75   
27  Lucas Leal  2001  Korsør Sv & Livr. Klub    49.28        1:42.06   
Asger Flytkjær-Hansen  2000  Haslev Svømmeklub            DNS   
Kristoffer Koch Pedersen  2001  Korsør Sv & Livr. Klub            DNS   
                     
 
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Gustav Klit Stjernholm  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.87        1:03.62   
Gustav Stahl  2002  Odense Svømme Klub    30.41        1:04.77   
Frederik Møller  2002  Ringsted Svømme Klub    29.80        1:04.92   
Kasper Bonnichsen  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.69        1:06.51   
Magnus Dolleris Schroll  2002  Odense Svømme Klub    31.79        1:10.55   
August Ryom  2002  Køge Svømmeklub    32.95        1:10.63   
Elias Rought  2003  Slagelse Svømmeklub    34.17        1:10.90   
Mikkel Mortensen  2003  Kalundborg SK    32.58        1:12.23   
Joakim Mortensen  2002  Ringsted Svømme Klub    35.07        1:12.35   
10  Silas Lykke  2003  Slagelse Svømmeklub    32.60        1:13.14   
11  Harald Franck  2003  Næstved IF    34.70        1:13.21   
12  Emil Carstensen  2002  Ringsted Svømme Klub    33.63        1:14.24   
13  Mark Kuhlmann  2003  Psv Schwerin    34.78        1:15.20   
14  Lucas Jul Pedersen  2003  Næstved IF    35.99        1:15.22   
15  Benjamin Bodal  2003  Ringsted Svømme Klub    35.66        1:16.37   
16  Lukas Stæhr Bentsen  2003  O.S.L.F.    36.27        1:16.39   
17  Mathias Munch Pedersen  2003  Odense Svømme Klub    35.08        1:16.40   
18  Jonathan Eskildsen  2003  Køge Svømmeklub    35.52        1:16.42   
19  Frederik Scheby Petersen  2004  Kalundborg SK    34.98        1:17.73   
20  Bertram Dalgas Frederikse  2003  Køge Svømmeklub    37.76        1:18.04   
21  August Østerholdt  2002  Køge Svømmeklub    38.66        1:18.98   
22  Matias Ersgaard Sandbirk  2003  Vordingborg Svømme Klub    36.11        1:19.84   
23  Casper Madsen  2004  Slagelse Svømmeklub    37.13        1:20.69   
24  Laurids Isling Kurtzmann  2002  Svømmeklubben Syd    38.67        1:21.60   
25  Elias Yldiz  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    38.52        1:21.70   
25  Jacob Meisner Hansen  2003  Næstved IF    35.99        1:21.70   
27  Nicklas Stæcker  2003  Næstved IF    37.97        1:23.50   
28  Holger Flytkjær-Hansen  2004  Haslev Svømmeklub    38.36        1:25.28   
29  Joachim Mårtensen  2004  Kalundborg SK    42.93        1:26.82   
30  Mathias Toft Nørskov  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    39.33        1:27.00   
31  Lauritz Dyhr-Rasmussen  2004  Næstved IF    40.51        1:27.07   
32  Sebastian N. Bentsen  2004  Næstved IF    39.72        1:27.40   
33  Christoffer Jensen  2002  Nakskov Svømme Klub    37.69        1:27.53   
34  Marcus Artmann  2002  Herlufsholm Svømmeklub    40.12        1:28.92   
35  Christopher Vejlbo Hansen  2005  Haslev Svømmeklub    41.37        1:29.05   
36  Tobias Rehder Knudsen  2005  Korsør Sv & Livr. Klub    43.13        1:30.21   
37  Christoffer R.s. Pedersen  2004  O.S.L.F.    41.64        1:30.47   
38  Anton Ritter  2005  Psv Schwerin    43.78        1:30.58   
39  Frederik Taubert Løgager  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    42.74        1:30.70   
39  Mathias Ankersen  2004  Herlufsholm Svømmeklub    43.27        1:30.70   
41  Marius Dyrgaard Tholstrup  2005  Odense Svømme Klub    43.75        1:30.85   
42  Tobias Mølbak  2004  Ringsted Svømme Klub    42.74        1:30.89   
43  Lasse Rohrbeck  2005  Psv Schwerin    42.38        1:31.52   
44  Jonas P. Dahrup  2004  Haslev Svømmeklub    40.65        1:31.63   
45  Magnus Ravn Borch  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    40.38        1:32.23   
46  Adam Bugge Frandsen  2005  Ringsted Svømme Klub    43.62        1:32.43   
47  Philip Rindum  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    40.82        1:32.53   
48  Emre Emil Tømmerby Kiliç  2004  Ringsted Svømme Klub    44.00        1:32.98   
49  Tobias Wiegaard Hansen  2004  Korsør Sv & Livr. Klub            1:34.36   
50  Theo Jäck  2005  Psv Schwerin    45.35        1:34.38   
51  August K Madsen  2004  Nakskov Svømme Klub    44.37        1:36.94   
52  Noah Olsson  2003  Korsør Sv & Livr. Klub    46.02        1:37.38   
53  Jeremy William Millard  2005  Ringsted Svømme Klub    45.71        1:37.39   
54  Jakob Stærmose  2005  Ringsted Svømme Klub    47.99        1:37.40   
55  Viktor Holst Rasmussen  2003  Korsør Sv & Livr. Klub    48.99        1:38.50   
56  Julius Vadmand  2005  Slagelse Svømmeklub    44.34        1:38.68   
57  Tobias Chr. Stæcker  2005  Næstved IF    48.58        1:42.20   
58  Oliver Hostrup Sahlberg  2003  Ringsted Svømme Klub    49.33        1:42.23   
59  Albert U. Thystrup  2003  Haslev Svømmeklub    48.85        1:42.44   
60  Zacharias Houmann  2006  Ringsted Svømme Klub    47.98        1:43.00   
61  Mikkel Kjaer  2004  Ringsted Svømme Klub    51.10        1:44.58   
62  Jonas Rask  2006  Kalundborg SK    50.75        1:44.96   
63  Kristian Slott Rasmussen  2004  Ringsted Svømme Klub    49.63        1:46.99   
64  Anders Fredslund-Andersen  2006  Slagelse Svømmeklub    52.17        1:49.09   
65  Johannes Tobel Nielsen  2004  Slagelse Svømmeklub    48.25        1:49.30   
66  Mikkel Holm Pedersen  2004  Ringsted Svømme Klub    51.97        1:50.56   
67  Victor Hemmingsen  2006  Ringsted Svømme Klub    54.27        1:51.99   
68  James Sibbern-Larsen  2005  Næstved IF    55.09        2:01.53   
August B Bjerregaard  2003  O.S.L.F.            DNS   
Jeppe Kristian Lund Larse  2004  Herlufsholm Svømmeklub            DNS   
Nikolaj Li Nissen  2006  Slagelse Svømmeklub            DNS   
Andreas Mølbak  2006  Ringsted Svømme Klub            DSQ  Udsvøm mave v/25m 
Joakim Grøn-Henriksen  2004  Ringsted Svømme Klub            DSQ  ESB efter 75m 
Lucas Sibbern-Larsen  2007  Næstved IF            DSQ  Crawlben v/start 
Noel Gjelstrup  2004  Kalundborg SK            DSQ  Ingen ber. v/afslut 
Victor Lund  2002  Køge Svømmeklub            DSQ  Afslutn. mave v/50m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  24 september 2016 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:09 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark