2018-06-22   07:18:51
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Ringsted cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2016    Udskriftsdato  24 september 2016   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  19:26   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 september 2016         
 
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1918-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Christina Munkholm  1996  Køge Svømmeklub    29.78  1:01.60  1:33.08    2:04.52   
Katrine B. Hansen  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    30.89  1:03.05  1:35.48    2:07.96   
Annabelle Grønbech Ladik  1997  Ringsted Svømme Klub    30.13  1:02.98  1:36.38    2:08.87   
Laura Holm Junge  1998  Kalundborg SK    31.90  1:05.10  1:38.96    2:12.87   
Amalie Gotthard  1999  Slagelse Svømmeklub    31.02  1:05.24  1:39.94    2:14.23   
Caroline Amalie Duus  1998  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.08  1:06.59  1:41.49    2:16.40   
Farah Mohamed Nabil  1999  Korsør Sv & Livr. Klub    31.09  1:05.53  1:42.50    2:19.29   
Sofie Strandby  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.20  1:07.65  1:43.81    2:19.78   
Nicole Jensen  1996  Haslev Svømmeklub    31.93  1:07.29  1:45.32    2:24.62   
10  Sophia Sander-Bjerge  1999  Svømmeklubben Syd    37.45  1:17.40  1:58.80    2:38.96   
Camilla Dufour  1996  Svømmeklubben Triton Ballerup            DNS   
Emma Nyborg-Vedsted  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup            DNS   
Isabella Drest  1999  Odense Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Clara Neumann  2001  Svømmeklubben Syd    30.24  1:02.63  1:36.21    2:09.95   
Sofie Nielsen  2001  Slagelse Svømmeklub    30.74  1:04.15  1:38.82    2:12.59   
Helena Berg Wenk  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    30.84  1:05.03  1:39.37    2:12.73   
Frederikke Jensen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.80  1:05.55  1:40.04    2:13.81   
Regitze Gotthard  2002  Slagelse Svømmeklub    31.55  1:05.76  1:40.72    2:15.48   
Cecilie Baraviec  2000  Odense Svømme Klub    31.32  1:06.12  1:40.90    2:15.64   
Amalie W. Olsen  2001  Herlufsholm Svømmeklub    31.30  1:06.14  1:41.25    2:15.71   
Katja Kjær Nielsen  2002  Ringsted Svømme Klub    32.13  1:06.76  1:41.54    2:15.89   
Alberte Mammen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.15  1:05.73  1:41.35    2:16.47   
10  Friederike Fass  2002  Psv Schwerin    30.72  1:05.45  1:41.67    2:16.76   
11  Isabel K. Eriksen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.56  1:06.21  1:42.17    2:18.02   
12  Sarah Aarslew Jensen  2000  Køge Svømmeklub    32.58  1:07.31  1:43.40    2:18.09   
13  Marie Uglebjerg  2002  Kalundborg SK    32.42  1:07.43  1:42.70    2:18.19   
14  Viktoria Bæts Kristensen  2002  Næstved IF    33.15  1:08.98  1:45.12    2:19.20   
15  Melanie Degner  2000  Køge Svømmeklub    31.76  1:06.78  1:43.20    2:20.07   
16  Karen Hazell Brink  2002  O.S.L.F.    32.87  1:09.38  1:46.35    2:21.99   
17  Ida Rishøj  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.15  1:09.29  1:46.33    2:22.49   
18  Pernille Pedersen  2001  Køge Svømmeklub    32.64  1:08.27  1:45.08    2:22.57   
19  Maria Szokody  2002  Ringsted Svømme Klub    33.83  1:11.01  1:47.76    2:23.52   
20  Jasmin Larsen  2002  Ringsted Svømme Klub    32.43  1:09.16  1:46.69    2:23.57   
21  Karoline Kjær  2000  Køge Svømmeklub    32.76  1:09.32  1:46.63    2:23.69   
22  Cathrine Wismann  2002  Ringsted Svømme Klub    33.48  1:09.60  1:46.91    2:24.25   
23  Josephine Wismann  2002  Ringsted Svømme Klub    32.85  1:09.20  1:46.78    2:24.48   
24  Karla Sejling  2001  Ringsted Svømme Klub    32.96  1:10.16  1:47.78    2:24.61   
25  Patricia Andersen  2002  Slagelse Svømmeklub    32.75  1:08.53  1:46.01    2:24.72   
26  Julie Galsgaard Hansen  2000  Nakskov Svømme Klub    33.18  1:09.46  1:47.66    2:26.16   
27  Maike Kozelnik  2002  Psv Schwerin    31.68  1:09.29  1:48.32    2:26.89   
28  Victoria Christoffersen  2002  Korsør Sv & Livr. Klub    34.20  1:11.19  1:50.59    2:28.11   
29  Emilie Ferslev Christians  2002  Vordingborg Svømme Klub    34.95  1:13.68  1:51.36    2:28.30   
30  Natalie Vaabengaard  2002  Herlufsholm Svømmeklub    33.19  1:11.59  1:53.22    2:33.65   
31  Laura Mikkelsen  2001  Haslev Svømmeklub    35.31  1:14.50  1:54.33    2:33.83   
32  Celine Nordal Jacobsen  2001  Svømmeklubben Syd    35.10  1:13.94  1:55.50    2:34.03   
33  Caroline Bendtsen  2002  Næstved IF    34.69  1:13.63  1:54.45    2:35.09   
34  Emmely Andersen  2001  Haslev Svømmeklub    35.28  1:16.62  2:01.25    2:44.71   
35  Astrid Nørret Schmidt  2002  Ringsted Svømme Klub    40.02  1:26.62  2:14.80    2:59.78   
Nicole Vaabengaard  2002  Herlufsholm Svømmeklub            DNF   
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Liva Stjernholm  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.41  1:06.21  1:42.67    2:17.30   
Caroline Gøttrup Bagge  2003  Køge Svømmeklub    31.73  1:06.73  1:43.27    2:18.32   
Julie Bruun Jørgensen  2003  Svømmeklubben Syd    32.85  1:08.86  1:45.96    2:20.82   
Wilma Anker  2004  Herlufsholm Svømmeklub    33.11  1:09.23  1:46.17    2:21.53   
Sophie Grandjean  2003  Ringsted Svømme Klub    34.61  1:11.71  1:49.70    2:25.76   
Nikoline Skovly Larsen  2003  Næstved IF    32.95  1:09.92  1:48.84    2:25.88   
Katrine Duus  2003  Næstved IF    33.21  1:10.04  1:48.52    2:26.29   
Katja Skovdal Lorentzen  2003  Køge Svømmeklub    32.75  1:09.18  1:47.79    2:26.60   
Amelie Ritter  2003  Psv Schwerin    32.59  1:10.01  1:48.97    2:26.84   
10  Aurelia Pedersen  2004  Odense Svømme Klub    33.81  1:11.89  1:50.67    2:27.55   
11  Maya Krogh Brønnicke  2005  Køge Svømmeklub    34.42  1:11.55  1:49.78    2:27.88   
12  Kathrine Sofie Jensen  2003  Køge Svømmeklub    32.41  1:09.25  1:48.97    2:29.70   
13  Christine Krogh  2003  O.S.L.F.    33.74  1:11.36  1:50.99    2:29.72   
14  Mikala Ravn Borch  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    34.62  1:12.88  1:52.29    2:30.76   
15  Elisabeth Them Jensen  2004  Køge Svømmeklub    34.96  1:14.55  1:54.66    2:33.37   
16  Eden Sydney Schröder  2005  Psv Schwerin    33.73  1:13.44  1:55.57    2:35.64   
17  Benedicte Them Jensen  2004  Køge Svømmeklub    36.37  1:15.16  1:56.56    2:36.10   
18  Olivia Møller  2004  Haslev Svømmeklub    34.74  1:15.76  1:58.05    2:37.62   
19  Josefine Risum Jørgensen  2004  Odense Svømme Klub    37.19  1:19.94  2:01.93    2:40.51   
20  Silje Gärtner  2003  Køge Svømmeklub    35.87  1:17.25  1:59.07    2:40.55   
21  Marie Louise B Andersen  2005  Slagelse Svømmeklub    36.49  1:17.00  2:00.18    2:41.48   
22  Lucca Rademakers  2004  Korsør Sv & Livr. Klub    35.69  1:17.08  2:00.90    2:41.96   
23  Anna Leopold Brandt  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    38.51  1:20.17  2:02.06    2:42.04   
24  Amalie Wichmann Larsen  2005  Haslev Svømmeklub    35.71  1:18.25  2:02.34    2:42.91   
25  Emma M. Andersen  2003  Ringsted Svømme Klub    35.23  1:15.50  2:00.20    2:43.50   
26  Agnes Dalgas Frederiksen  2005  Køge Svømmeklub    36.53  1:17.99  2:01.31    2:43.52   
26  Nynne Jakobsen  2004  Haslev Svømmeklub    36.65  1:18.64  2:01.66    2:43.52   
28  Clara Dreier  2004  Køge Svømmeklub    35.31  1:15.67  2:00.57    2:44.06   
29  Frederikke B. Hansen  2005  Herlufsholm Svømmeklub    36.70  1:18.73  2:03.18    2:44.41   
30  Selma V Studnitz Andersen  2005  Herlufsholm Svømmeklub    35.68  1:17.94  2:02.98    2:44.46   
31  Josefine S Jørgensen  2004  O.S.L.F.    37.53  1:19.98  2:03.61    2:45.71   
32  Emilie Hostrup Sahlberg  2005  Ringsted Svømme Klub    36.73  1:19.16  2:02.95    2:45.74   
33  Ida Juul Grønning  2004  Odense Svømme Klub    36.82  1:18.92  2:03.00    2:46.82   
34  Nikoline Andersen  2003  Odense Svømme Klub    37.01  1:20.17  2:04.94    2:47.07   
35  Emilie Wilms Jensen  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup    37.71  1:20.21  2:04.16    2:47.21   
36  Agnete Habermann  2005  Odense Svømme Klub    38.98  1:23.29  2:07.71    2:47.72   
37  Caroline Bjørn Hvilsom  2005  Korsør Sv & Livr. Klub    38.02  1:20.95  2:05.80    2:48.31   
38  Naja Færgemann  2006  Odense Svømme Klub    39.34  1:23.72  2:07.94    2:49.02   
39  Andrea Holm Sørensen  2005  Herlufsholm Svømmeklub    36.35  1:19.94  2:05.52    2:50.26   
40  Olivia Mai Gustafson  2005  Køge Svømmeklub    36.10  1:18.97  2:05.60    2:51.95   
41  Anna Lind Petersen  2004  Haslev Svømmeklub    37.61  1:21.37  2:06.84    2:51.96   
42  Mille Marie Ullerup  2004  Svømmeklubben Syd    37.60  1:22.49  2:08.46    2:52.72   
43  Emmeline S. Bertelsen  2005  Ringsted Svømme Klub    39.29  1:24.84  2:09.89    2:52.76   
44  Esther Haudrum Larsen  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    39.12  1:23.81  2:10.62    2:54.53   
45  Sophia Christensen  2003  Køge Svømmeklub    39.94  1:24.41  2:11.53    2:56.82   
46  Thea Torndal Jensen  2004  Næstved IF    40.47    2:13.39    2:57.93   
47  Helene Thielsen  2004  Ringsted Svømme Klub    38.25  1:22.55  2:10.63    2:58.02   
48  Klara-Sofie Bollmann  2006  Køge Svømmeklub    39.67  1:24.65  2:11.47    2:58.30   
49  Charlotte Wium  2006  Køge Svømmeklub    40.76  1:26.24  2:14.11    2:58.76   
50  Nanna Lauritsen  2004  Haslev Svømmeklub    40.02  1:27.66  2:15.19    2:59.96   
51  Malou Hansen  2004  Nakskov Svømme Klub    41.32  1:27.54  2:14.48    3:00.01   
52  Julie Brix Østergaard  2006  Køge Svømmeklub    39.72  1:29.53  2:18.30    3:00.87   
53  Olivia My Nielsen  2004  Næstved IF      1:25.78      3:02.90   
54  Malene Reynolds  2005  Ringsted Svømme Klub    41.04  1:28.82  2:18.23    3:03.60   
55  Lærke Møller  2005  Haslev Svømmeklub    42.46  1:29.36  2:18.35    3:03.61   
56  Sveda Naima Grude  2006  Psv Schwerin    38.49  1:24.66      3:03.71   
57  Maja Raalund  2003  Vordingborg Svømme Klub    38.76  1:25.10  2:16.37    3:04.78   
58  Emilia Sander-Bjerge  2003  Svømmeklubben Syd    40.39  1:26.43      3:05.64   
59  Petrine Nielson  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    41.99  1:30.12  2:18.87    3:05.72   
60  Ida Marie Bundgaard Ravn  2004  Svømmeklubben Syd    41.13  1:28.48  2:17.68    3:05.94   
61  Isabella Hejlesen  2004  Korsør Sv & Livr. Klub    40.88  1:28.30  3:07.58    3:07.58   
62  Katrine Mørkeberg  2004  Næstved IF    41.13  1:28.91      3:08.17   
63  Sigrid B. Kristensen  2004  Slagelse Svømmeklub    43.46  1:32.90  2:23.70    3:10.14   
64  Isabel Valsted Bavnbæk  2003  Vordingborg Svømme Klub    42.73  1:30.07  2:23.46    3:11.21   
65  Mie Ankersen  2006  Herlufsholm Svømmeklub    42.03  1:30.84  2:23.14    3:11.45   
66  Ella Bødker Thomsen  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup      1:34.49      3:14.07   
67  Cecilie Terp  2005  Odense Svømme Klub    41.98  1:34.54  2:28.22    3:14.79   
68  Linnea Worm Thomsen  2005  Ringsted Svømme Klub    41.40  1:31.23  2:24.57    3:15.10   
69  Lara W. S. Olsen  2006  Ringsted Svømme Klub    40.75  1:31.89  2:25.51    3:15.18   
70  Josephine Frederiksen  2005  Svømmeklubben Syd    44.41  1:36.03  2:27.93    3:17.36   
71  Matilde Baraviec  2006  Odense Svømme Klub    43.52  1:33.61  2:27.83    3:19.53   
72  Mathilde Mørk Hansen  2004  Korsør Sv & Livr. Klub    42.84  1:33.03  2:28.02    3:22.49   
73  Cecilie Drud Astrup  2005  O.S.L.F.    45.88  1:40.22  2:34.74    3:25.58   
74  Sofie Løfmark Jensen  2004  Herlufsholm Svømmeklub    45.12  1:38.09  2:33.76    3:25.98   
75  Amalie K. Nielsen  2005  Ringsted Svømme Klub    45.42  1:38.00  2:34.70    3:28.48   
76  Mathilde Bendtsen  2007  Næstved IF    45.64  1:42.25  2:40.01    3:36.33   
77  Mejse Jakobsen  2007  Haslev Svømmeklub    46.48  1:44.31  2:43.21    3:38.72   
78  Silje Kjærsgaard  2005  Køge Svømmeklub    48.30  1:44.98  3:40.19    3:40.19   
79  Julija Bliucukis  2006  Odense Svømme Klub    51.81  1:51.38  2:53.85    3:51.96   
Emma Ahrenkiel Karløv  2003  Slagelse Svømmeklub            DNS   
Emma Olivia Nymand  2003  Køge Svømmeklub            DNS   
Melanie Person  2006  Slagelse Svømmeklub            DNF   
Sarah Møller Jakobsen  2004  Nakskov Svømme Klub            DNF   
Frederikke Steffensen  2005  Ringsted Svømme Klub            DSQ  Tyvsstart 
Frida Bang Stanelt  2004  Kalundborg SK            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  24 september 2016 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  19:26 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark