2018-06-21   20:17:49
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Ringsted cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2016    Udskriftsdato  24 september 2016   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  19:26   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 september 2016         
 
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1918-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Christina Munkholm  1996  Køge Svømmeklub    29.78  1:01.60  1:33.08    2:04.52   
Katrine B. Hansen  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    30.89  1:03.05  1:35.48    2:07.96   
Annabelle Grønbech Ladik  1997  Ringsted Svømme Klub    30.13  1:02.98  1:36.38    2:08.87   
Laura Holm Junge  1998  Kalundborg SK    31.90  1:05.10  1:38.96    2:12.87   
Amalie Gotthard  1999  Slagelse Svømmeklub    31.02  1:05.24  1:39.94    2:14.23   
Caroline Amalie Duus  1998  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.08  1:06.59  1:41.49    2:16.40   
Farah Mohamed Nabil  1999  Korsør Sv & Livr. Klub    31.09  1:05.53  1:42.50    2:19.29   
Sofie Strandby  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.20  1:07.65  1:43.81    2:19.78   
Nicole Jensen  1996  Haslev Svømmeklub    31.93  1:07.29  1:45.32    2:24.62   
10  Sophia Sander-Bjerge  1999  Svømmeklubben Syd    37.45  1:17.40  1:58.80    2:38.96   
Camilla Dufour  1996  Svømmeklubben Triton Ballerup            DNS   
Emma Nyborg-Vedsted  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup            DNS   
Isabella Drest  1999  Odense Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Clara Neumann  2001  Svømmeklubben Syd    30.24  1:02.63  1:36.21    2:09.95   
Sofie Nielsen  2001  Slagelse Svømmeklub    30.74  1:04.15  1:38.82    2:12.59   
Helena Berg Wenk  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    30.84  1:05.03  1:39.37    2:12.73   
Frederikke Jensen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.80  1:05.55  1:40.04    2:13.81   
Regitze Gotthard  2002  Slagelse Svømmeklub    31.55  1:05.76  1:40.72    2:15.48   
Cecilie Baraviec  2000  Odense Svømme Klub    31.32  1:06.12  1:40.90    2:15.64   
Amalie W. Olsen  2001  Herlufsholm Svømmeklub    31.30  1:06.14  1:41.25    2:15.71   
Katja Kjær Nielsen  2002  Ringsted Svømme Klub    32.13  1:06.76  1:41.54    2:15.89   
Alberte Mammen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.15  1:05.73  1:41.35    2:16.47   
10  Friederike Fass  2002  Psv Schwerin    30.72  1:05.45  1:41.67    2:16.76   
11  Isabel K. Eriksen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.56  1:06.21  1:42.17    2:18.02   
12  Sarah Aarslew Jensen  2000  Køge Svømmeklub    32.58  1:07.31  1:43.40    2:18.09   
13  Marie Uglebjerg  2002  Kalundborg SK    32.42  1:07.43  1:42.70    2:18.19   
14  Viktoria Bæts Kristensen  2002  Næstved IF    33.15  1:08.98  1:45.12    2:19.20   
15  Melanie Degner  2000  Køge Svømmeklub    31.76  1:06.78  1:43.20    2:20.07   
16  Karen Hazell Brink  2002  O.S.L.F.    32.87  1:09.38  1:46.35    2:21.99   
17  Ida Rishøj  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.15  1:09.29  1:46.33    2:22.49   
18  Pernille Pedersen  2001  Køge Svømmeklub    32.64  1:08.27  1:45.08    2:22.57   
19  Maria Szokody  2002  Ringsted Svømme Klub    33.83  1:11.01  1:47.76    2:23.52   
20  Jasmin Larsen  2002  Ringsted Svømme Klub    32.43  1:09.16  1:46.69    2:23.57   
21  Karoline Kjær  2000  Køge Svømmeklub    32.76  1:09.32  1:46.63    2:23.69   
22  Cathrine Wismann  2002  Ringsted Svømme Klub    33.48  1:09.60  1:46.91    2:24.25   
23  Josephine Wismann  2002  Ringsted Svømme Klub    32.85  1:09.20  1:46.78    2:24.48   
24  Karla Sejling  2001  Ringsted Svømme Klub    32.96  1:10.16  1:47.78    2:24.61   
25  Patricia Andersen  2002  Slagelse Svømmeklub    32.75  1:08.53  1:46.01    2:24.72   
26  Julie Galsgaard Hansen  2000  Nakskov Svømme Klub    33.18  1:09.46  1:47.66    2:26.16   
27  Maike Kozelnik  2002  Psv Schwerin    31.68  1:09.29  1:48.32    2:26.89   
28  Victoria Christoffersen  2002  Korsør Sv & Livr. Klub    34.20  1:11.19  1:50.59    2:28.11   
29  Emilie Ferslev Christians  2002  Vordingborg Svømme Klub    34.95  1:13.68  1:51.36    2:28.30   
30  Natalie Vaabengaard  2002  Herlufsholm Svømmeklub    33.19  1:11.59  1:53.22    2:33.65   
31  Laura Mikkelsen  2001  Haslev Svømmeklub    35.31  1:14.50  1:54.33    2:33.83   
32  Celine Nordal Jacobsen  2001  Svømmeklubben Syd    35.10  1:13.94  1:55.50    2:34.03   
33  Caroline Bendtsen  2002  Næstved IF    34.69  1:13.63  1:54.45    2:35.09   
34  Emmely Andersen  2001  Haslev Svømmeklub    35.28  1:16.62  2:01.25    2:44.71   
35  Astrid Nørret Schmidt  2002  Ringsted Svømme Klub    40.02  1:26.62  2:14.80    2:59.78   
Nicole Vaabengaard  2002  Herlufsholm Svømmeklub            DNF   
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Liva Stjernholm  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.41  1:06.21  1:42.67    2:17.30   
Caroline Gøttrup Bagge  2003  Køge Svømmeklub    31.73  1:06.73  1:43.27    2:18.32   
Julie Bruun Jørgensen  2003  Svømmeklubben Syd    32.85  1:08.86  1:45.96    2:20.82   
Wilma Anker  2004  Herlufsholm Svømmeklub    33.11  1:09.23  1:46.17    2:21.53   
Sophie Grandjean  2003  Ringsted Svømme Klub    34.61  1:11.71  1:49.70    2:25.76   
Nikoline Skovly Larsen  2003  Næstved IF    32.95  1:09.92  1:48.84    2:25.88   
Katrine Duus  2003  Næstved IF    33.21  1:10.04  1:48.52    2:26.29   
Katja Skovdal Lorentzen  2003  Køge Svømmeklub    32.75  1:09.18  1:47.79    2:26.60   
Amelie Ritter  2003  Psv Schwerin    32.59  1:10.01  1:48.97    2:26.84   
10  Aurelia Pedersen  2004  Odense Svømme Klub    33.81  1:11.89  1:50.67    2:27.55   
11  Maya Krogh Brønnicke  2005  Køge Svømmeklub    34.42  1:11.55  1:49.78    2:27.88   
12  Kathrine Sofie Jensen  2003  Køge Svømmeklub    32.41  1:09.25  1:48.97    2:29.70   
13  Christine Krogh  2003  O.S.L.F.    33.74  1:11.36  1:50.99    2:29.72   
14  Mikala Ravn Borch  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    34.62  1:12.88  1:52.29    2:30.76   
15  Elisabeth Them Jensen  2004  Køge Svømmeklub    34.96  1:14.55  1:54.66    2:33.37   
16  Eden Sydney Schröder  2005  Psv Schwerin    33.73  1:13.44  1:55.57    2:35.64   
17  Benedicte Them Jensen  2004  Køge Svømmeklub    36.37  1:15.16  1:56.56    2:36.10   
18  Olivia Møller  2004  Haslev Svømmeklub    34.74  1:15.76  1:58.05    2:37.62   
19  Josefine Risum Jørgensen  2004  Odense Svømme Klub    37.19  1:19.94  2:01.93    2:40.51   
20  Silje Gärtner  2003  Køge Svømmeklub    35.87  1:17.25  1:59.07    2:40.55   
21  Marie Louise B Andersen  2005  Slagelse Svømmeklub    36.49  1:17.00  2:00.18    2:41.48   
22  Lucca Rademakers  2004  Korsør Sv & Livr. Klub    35.69  1:17.08  2:00.90    2:41.96   
23  Anna Leopold Brandt  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    38.51  1:20.17  2:02.06    2:42.04   
24  Amalie Wichmann Larsen  2005  Haslev Svømmeklub    35.71  1:18.25  2:02.34    2:42.91   
25  Emma M. Andersen  2003  Ringsted Svømme Klub    35.23  1:15.50  2:00.20    2:43.50   
26  Agnes Dalgas Frederiksen  2005  Køge Svømmeklub    36.53  1:17.99  2:01.31    2:43.52   
26  Nynne Jakobsen  2004  Haslev Svømmeklub    36.65  1:18.64  2:01.66    2:43.52   
28  Clara Dreier  2004  Køge Svømmeklub    35.31  1:15.67  2:00.57    2:44.06   
29  Frederikke B. Hansen  2005  Herlufsholm Svømmeklub    36.70  1:18.73  2:03.18    2:44.41   
30  Selma V Studnitz Andersen  2005  Herlufsholm Svømmeklub    35.68  1:17.94  2:02.98    2:44.46   
31  Josefine S Jørgensen  2004  O.S.L.F.    37.53  1:19.98  2:03.61    2:45.71   
32  Emilie Hostrup Sahlberg  2005  Ringsted Svømme Klub    36.73  1:19.16  2:02.95    2:45.74   
33  Ida Juul Grønning  2004  Odense Svømme Klub    36.82  1:18.92  2:03.00    2:46.82   
34  Nikoline Andersen  2003  Odense Svømme Klub    37.01  1:20.17  2:04.94    2:47.07   
35  Emilie Wilms Jensen  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup    37.71  1:20.21  2:04.16    2:47.21   
36  Agnete Habermann  2005  Odense Svømme Klub    38.98  1:23.29  2:07.71    2:47.72   
37  Caroline Bjørn Hvilsom  2005  Korsør Sv & Livr. Klub    38.02  1:20.95  2:05.80    2:48.31   
38  Naja Færgemann  2006  Odense Svømme Klub    39.34  1:23.72  2:07.94    2:49.02   
39  Andrea Holm Sørensen  2005  Herlufsholm Svømmeklub    36.35  1:19.94  2:05.52    2:50.26   
40  Olivia Mai Gustafson  2005  Køge Svømmeklub    36.10  1:18.97  2:05.60    2:51.95   
41  Anna Lind Petersen  2004  Haslev Svømmeklub    37.61  1:21.37  2:06.84    2:51.96   
42  Mille Marie Ullerup  2004  Svømmeklubben Syd    37.60  1:22.49  2:08.46    2:52.72   
43  Emmeline S. Bertelsen  2005  Ringsted Svømme Klub    39.29  1:24.84  2:09.89    2:52.76   
44  Esther Haudrum Larsen  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    39.12  1:23.81  2:10.62    2:54.53   
45  Sophia Christensen  2003  Køge Svømmeklub    39.94  1:24.41  2:11.53    2:56.82   
46  Thea Torndal Jensen  2004  Næstved IF    40.47    2:13.39    2:57.93   
47  Helene Thielsen  2004  Ringsted Svømme Klub    38.25  1:22.55  2:10.63    2:58.02   
48  Klara-Sofie Bollmann  2006  Køge Svømmeklub    39.67  1:24.65  2:11.47    2:58.30   
49  Charlotte Wium  2006  Køge Svømmeklub    40.76  1:26.24  2:14.11    2:58.76   
50  Nanna Lauritsen  2004  Haslev Svømmeklub    40.02  1:27.66  2:15.19    2:59.96   
51  Malou Hansen  2004  Nakskov Svømme Klub    41.32  1:27.54  2:14.48    3:00.01   
52  Julie Brix Østergaard  2006  Køge Svømmeklub    39.72  1:29.53  2:18.30    3:00.87   
53  Olivia My Nielsen  2004  Næstved IF      1:25.78      3:02.90   
54  Malene Reynolds  2005  Ringsted Svømme Klub    41.04  1:28.82  2:18.23    3:03.60   
55  Lærke Møller  2005  Haslev Svømmeklub    42.46  1:29.36  2:18.35    3:03.61   
56  Sveda Naima Grude  2006  Psv Schwerin    38.49  1:24.66      3:03.71   
57  Maja Raalund  2003  Vordingborg Svømme Klub    38.76  1:25.10  2:16.37    3:04.78   
58  Emilia Sander-Bjerge  2003  Svømmeklubben Syd    40.39  1:26.43      3:05.64   
59  Petrine Nielson  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    41.99  1:30.12  2:18.87    3:05.72   
60  Ida Marie Bundgaard Ravn  2004  Svømmeklubben Syd    41.13  1:28.48  2:17.68    3:05.94   
61  Isabella Hejlesen  2004  Korsør Sv & Livr. Klub    40.88  1:28.30  3:07.58    3:07.58   
62  Katrine Mørkeberg  2004  Næstved IF    41.13  1:28.91      3:08.17   
63  Sigrid B. Kristensen  2004  Slagelse Svømmeklub    43.46  1:32.90  2:23.70    3:10.14   
64  Isabel Valsted Bavnbæk  2003  Vordingborg Svømme Klub    42.73  1:30.07  2:23.46    3:11.21   
65  Mie Ankersen  2006  Herlufsholm Svømmeklub    42.03  1:30.84  2:23.14    3:11.45   
66  Ella Bødker Thomsen  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup      1:34.49      3:14.07   
67  Cecilie Terp  2005  Odense Svømme Klub    41.98  1:34.54  2:28.22    3:14.79   
68  Linnea Worm Thomsen  2005  Ringsted Svømme Klub    41.40  1:31.23  2:24.57    3:15.10   
69  Lara W. S. Olsen  2006  Ringsted Svømme Klub    40.75  1:31.89  2:25.51    3:15.18   
70  Josephine Frederiksen  2005  Svømmeklubben Syd    44.41  1:36.03  2:27.93    3:17.36   
71  Matilde Baraviec  2006  Odense Svømme Klub    43.52  1:33.61  2:27.83    3:19.53   
72  Mathilde Mørk Hansen  2004  Korsør Sv & Livr. Klub    42.84  1:33.03  2:28.02    3:22.49   
73  Cecilie Drud Astrup  2005  O.S.L.F.    45.88  1:40.22  2:34.74    3:25.58   
74  Sofie Løfmark Jensen  2004  Herlufsholm Svømmeklub    45.12  1:38.09  2:33.76    3:25.98   
75  Amalie K. Nielsen  2005  Ringsted Svømme Klub    45.42  1:38.00  2:34.70    3:28.48   
76  Mathilde Bendtsen  2007  Næstved IF    45.64  1:42.25  2:40.01    3:36.33   
77  Mejse Jakobsen  2007  Haslev Svømmeklub    46.48  1:44.31  2:43.21    3:38.72   
78  Silje Kjærsgaard  2005  Køge Svømmeklub    48.30  1:44.98  3:40.19    3:40.19   
79  Julija Bliucukis  2006  Odense Svømme Klub    51.81  1:51.38  2:53.85    3:51.96   
Emma Ahrenkiel Karløv  2003  Slagelse Svømmeklub            DNS   
Emma Olivia Nymand  2003  Køge Svømmeklub            DNS   
Melanie Person  2006  Slagelse Svømmeklub            DNF   
Sarah Møller Jakobsen  2004  Nakskov Svømme Klub            DNF   
Frederikke Steffensen  2005  Ringsted Svømme Klub            DSQ  Tyvsstart 
Frida Bang Stanelt  2004  Kalundborg SK            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  24 september 2016 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  19:26 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2016    Udskriftsdato  24 september 2016   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  13:38   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 september 2016         
 
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Frans Johannessen  1992  Svømmeklubben Triton Ballerup    25.11  52.54  1:20.26    1:47.44   
Gustav Friberg  1997  Ringsted Svømme Klub    26.32  54.85  1:23.90    1:53.02   
Tobias Andersen  1998  Svømmeklubben Triton Ballerup    27.93  57.64  1:27.86    1:57.43   
Jacob Holst  1991  Køge Svømmeklub    26.68  55.27  1:26.55    1:58.89   
Sebastian H. Andersen  1997  Kalundborg SK    27.84  58.23  1:28.90    1:59.51   
Johan Müller  1998  Svømmeklubben Triton Ballerup    27.80  58.38  1:29.24    2:00.44   
Mads Lünell Bruhn  1998  Herlufsholm Svømmeklub    28.01  58.68  1:30.54    2:02.80   
Kaare Fisker Larsen  1998  O.S.L.F.    28.68  1:00.62  1:33.60    2:06.88   
Andreas Østergaard Nielse  1997  Vordingborg Svømme Klub    31.56  1:08.23  1:46.57    2:25.01   
Mads Hauge Sørensen  1997  Køge Svømmeklub            DNS   
Magnus Lundgren  1996  Køge Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Philip Krogh Brønnicke  2000  Køge Svømmeklub    27.17  56.83  1:27.09    1:56.11   
Marius Rasmussen  1999  Svømmeklubben Syd    27.42  57.21  1:26.57    1:56.56   
Mads Rishøj  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    27.33  57.49  1:28.28    1:57.93   
Niels Paulli Sparholt  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    27.83  58.32  1:28.81    1:59.92   
Lukas Gustafson  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    28.11  58.54  1:29.06    2:00.06   
Matthias Hansen  2001  Slagelse Svømmeklub    28.29  59.31  1:30.18    2:00.48   
Johan Joensen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    28.05  58.70  1:30.08    2:01.13   
Gustav Westerlin Larsen  1999  O.S.L.F.    27.71  58.23  1:29.02    2:01.25   
Malthe Burgaard  2000  Odense Svømme Klub    27.26  58.13  1:29.64    2:01.57   
10  Oliver H. Andersen  1999  Kalundborg SK    28.39  59.01  1:30.37    2:02.93   
11  Anders Nielsen  2001  Ringsted Svømme Klub    29.27  1:01.06  1:32.58    2:04.07   
12  Lauge Bastian Maar  2001  Næstved IF    28.72  59.95  1:32.34    2:04.33   
13  Erling Johansen  2000  Nakskov Svømme Klub    29.70  1:01.06  1:32.37    2:04.85   
14  Magnus Løhr  2001  Herlufsholm Svømmeklub    27.85  59.43  1:32.03    2:05.10   
15  Gustav T Madsen  2001  Nakskov Svømme Klub    29.26  1:00.99  1:33.68    2:05.87   
16  Mads Witthøft  2000  Kalundborg SK    28.72  1:00.14  1:33.21    2:06.37   
17  Rasmus Danielsen  2001  Køge Svømmeklub    29.07  1:01.08  1:34.01    2:06.52   
18  Martin Szokody  1999  Ringsted Svømme Klub    27.69  59.59  1:33.18    2:06.58   
19  Nicolai Yung Hansen  2000  Herlufsholm Svømmeklub    28.84  1:00.71  1:34.11    2:06.82   
20  Mert Kaya  2001  Køge Svømmeklub    29.33  1:01.18  1:34.71    2:07.01   
21  Valdemar Piihl Hansen  2001  Nakskov Svømme Klub    29.66  1:01.92  1:34.24    2:07.12   
22  Mads Emil Christensen  1999  Køge Svømmeklub    28.66  1:00.82  1:34.29    2:07.32   
23  Mathias Aner  2001  Svømmeklubben Syd    30.22  1:02.99  1:36.18    2:08.15   
24  Illya Ponomarov  2000  Psv Schwerin    29.68  1:02.58  1:36.06    2:09.27   
25  Casper Ramsdahl Sørensen  2000  Ringsted Svømme Klub    28.83  1:02.70  1:37.47    2:09.64   
26  Ian Romberg  2001  Psv Schwerin    28.37  1:00.99  1:35.71    2:10.05   
27  Tobias Daniel Larsen  2001  Slagelse Svømmeklub    31.23  1:04.00  1:38.14    2:11.53   
28  Karl Bryde  2000  Herlufsholm Svømmeklub    23.58  1:03.12  1:37.74    2:12.18   
29  Frederik Birch Jørgensen  2001  Haslev Svømmeklub    30.24  1:04.41  1:38.90    2:12.74   
30  Sebastian Jensen  2001  Nakskov Svømme Klub    31.39  1:05.81  1:40.46    2:14.37   
31  Kristian Heinz Buskov  2000  Køge Svømmeklub    30.71  1:05.31  1:40.04    2:15.26   
32  Jacob Holm  2000  Køge Svømmeklub    30.19  1:04.41  1:39.91    2:15.46   
33  Thor B. Hansen  2000  Køge Svømmeklub    30.00  1:05.40  1:41.54    2:17.38   
34  Kristoffer Koch Pedersen  2001  Korsør Sv & Livr. Klub    30.55  1:04.48  1:40.76    2:18.73   
35  Nickolas Irani Jahromi  2001  Odense Svømme Klub    30.37  1:05.79  1:43.52    2:20.66   
36  Viktor Eibye  2001  Haslev Svømmeklub    30.29  1:05.21  1:43.22    2:21.40   
37  Andreas Hausner  1999  Nakskov Svømme Klub    33.06  1:11.99  1:53.89    2:35.17   
Daniel Hartkopf  2001  Køge Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Gustav Klit Stjernholm  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    28.95  1:00.81  1:33.55    2:05.64   
Gustav Stahl  2002  Odense Svømme Klub    28.93  1:01.33  1:34.43    2:05.67   
Kasper Bonnichsen  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.73  1:01.40  1:33.45    2:06.11   
August Ryom  2002  Køge Svømmeklub    30.15  1:03.95  1:38.15    2:10.13   
August Schade Cantby  2002  Slagelse Svømmeklub    29.56  1:02.84  1:37.42    2:10.57   
Mikkel Hjelm  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    30.99  1:05.63  1:39.90    2:14.55   
Ole Hovmand  2003  Svømmeklubben Syd    30.94  1:05.44  1:40.49    2:15.00   
Benjamin Bodal  2003  Ringsted Svømme Klub    31.79  1:06.88  1:42.33    2:16.32   
Lasse Darlem Brandt  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    30.82  1:05.56  1:40.89    2:16.61   
10  Lucas Jul Pedersen  2003  Næstved IF    30.89  1:05.47  1:41.32    2:16.69   
11  Oliver Hallenborg  2002  Odense Svømme Klub    30.87  1:05.58  1:42.79    2:19.12   
12  Marc Amon Göttmann  2003  Psv Schwerin    31.94  1:08.56  1:46.36    2:20.05   
13  Karl Becker  2002  Psv Schwerin    31.30  1:06.56  1:43.94    2:21.02   
14  Jonathan Eskildsen  2003  Køge Svømmeklub    32.24  1:09.05  1:45.61    2:21.94   
15  Mads Juul Henriksen  2004  Odense Svømme Klub    31.58  1:08.64  1:45.73    2:22.00   
16  Kristian Mouridsen  2002  Næstved IF    31.59  1:08.35  1:47.94    2:23.00   
17  Victor Lund  2002  Køge Svømmeklub    32.91  1:09.50  1:47.18    2:23.24   
18  Alfred Nissen  2002  Herlufsholm Svømmeklub    31.24  1:07.16  1:45.35    2:23.52   
19  Kasper Francke Johannesen  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.88  1:09.73  1:47.18    2:24.52   
20  Lukas Stæhr Bentsen  2003  O.S.L.F.    32.76  1:10.00  1:48.08    2:25.50   
21  August Østerholdt  2002  Køge Svømmeklub    33.69  1:11.11  1:49.51    2:26.36   
22  Casper Madsen  2004  Slagelse Svømmeklub    33.59  1:11.49  1:49.50    2:26.57   
23  Tobias Lindberg  2003  Nakskov Svømme Klub    33.90  1:11.32  1:49.98    2:26.93   
24  Bertram Dalgas Frederikse  2003  Køge Svømmeklub    35.32  1:12.52  1:51.50    2:29.03   
25  Silas Waterval  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    34.87  1:13.87  1:52.80    2:29.57   
26  Jonathan F. K. Jensen  2002  Vordingborg Svømme Klub    35.86  1:17.37  1:55.13    2:30.24   
27  Jacob Meisner Hansen  2003  Næstved IF    33.32  1:11.93  1:52.89    2:32.66   
28  Mathias Clausen  2002  Næstved IF    35.26  1:14.17  1:54.95    2:33.93   
29  Joakim Grøn-Henriksen  2004  Ringsted Svømme Klub    34.54  1:14.54  1:56.09    2:34.29   
30  Nicolai Quist  2003  Korsør Sv & Livr. Klub    34.96  1:15.20  1:56.24    2:36.29   
31  Magnus Juul Hansen  2003  Vordingborg Svømme Klub    34.99  1:15.53  1:57.96    2:37.52   
32  Mikkel Roed  2004  Køge Svømmeklub    33.45  1:11.85  1:46.59    2:38.16   
33  Oliver Schultz  2004  Køge Svømmeklub    36.10  1:17.27  1:59.53    2:39.73   
34  Mathias Toft Nørskov  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    36.45  1:17.92  2:00.22    2:41.60   
35  Jonas P. Dahrup  2004  Haslev Svømmeklub    36.06  1:17.13  1:58.40    2:43.15   
36  Marcus Artmann  2002  Herlufsholm Svømmeklub    35.58  1:16.19      2:45.50   
37  Christopher Vejlbo Hansen  2005  Haslev Svømmeklub        2:47.34    2:47.34   
38  Philip Rindum  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    38.31  1:21.77  2:05.81    2:48.16   
39  Daniel Mir  2003  Slagelse Svømmeklub    35.55        2:48.18   
40  Malthe Foged  2005  Næstved IF    37.47  1:20.78  2:05.83    2:48.20   
41  Emre Emil Tømmerby Kiliç  2004  Ringsted Svømme Klub    39.14  1:23.53  2:07.97    2:48.58   
42  Anton Ritter  2005  Psv Schwerin    38.22  1:22.47  2:03.48    2:48.76   
43  Christoffer R.s. Pedersen  2004  O.S.L.F.    36.63  1:19.63  2:04.90    2:48.87   
44  Jakob Stærmose  2005  Ringsted Svømme Klub    38.68  1:22.72  2:07.76    2:49.17   
45  Stefan Helding Danielsen  2005  Køge Svømmeklub    39.35  1:23.29  2:07.78    2:49.42   
46  Marius Dyrgaard Tholstrup  2005  Odense Svømme Klub    36.93  1:21.11  2:06.84    2:49.48   
47  Tobias Wiegaard Hansen  2004  Korsør Sv & Livr. Klub    37.40  1:20.99  2:05.88    2:50.13   
48  Bertram Grøn Brandelev  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    39.67  1:24.65  2:10.22    2:50.63   
49  Jannik Jørgensen  2004  Slagelse Svømmeklub    39.95  1:24.81  2:10.15    2:50.87   
50  Mathias Ankersen  2004  Herlufsholm Svømmeklub    38.94  1:23.43  2:07.25    2:50.88   
51  Gustav B. Frederiksen  2004  Vordingborg Svømme Klub    40.71  1:26.29  2:10.46    2:51.84   
52  Lauritz Dyhr-Rasmussen  2004  Næstved IF    36.97  1:20.75  2:07.03    2:52.03   
53  Lasse Rohrbeck  2005  Psv Schwerin    37.36  1:21.94  2:08.67    2:52.08   
54  Eren Kaya  2004  Køge Svømmeklub    37.23  1:20.52  2:06.76    2:52.71   
55  Tobias Bjørnsteen  2005  Svømmeklubben Syd    39.10  1:22.82  2:10.30    2:57.20   
56  Oliver Hostrup Sahlberg  2003  Ringsted Svømme Klub    38.42  1:23.91  2:11.39    2:57.93   
57  Mads Munksgaard  2004  Næstved IF    41.57  1:30.08  2:20.62    3:01.79   
58  Adam Bugge Frandsen  2005  Ringsted Svømme Klub    41.21  1:28.71  2:18.13    3:03.30   
59  Tobias Mølbak  2004  Ringsted Svømme Klub    38.93  1:26.27  2:16.50    3:03.45   
60  August K Madsen  2004  Nakskov Svømme Klub    39.37  1:27.25  2:17.26    3:04.07   
61  Valdemar Stahl  2004  Odense Svømme Klub    40.32  1:28.38  2:19.10    3:05.56   
62  Marc Oliver Prittwitz  2003  Svømmeklubben Syd    42.33  1:31.61  2:20.49    3:05.86   
63  Albert U. Thystrup  2003  Haslev Svømmeklub    40.45  1:28.00      3:05.97   
64  Jeppe Kristian Lund Larse  2004  Herlufsholm Svømmeklub    40.41  1:28.33      3:06.08   
65  Oliver Gadegaard  2003  Køge Svømmeklub    41.82  1:30.22  2:19.59    3:08.24   
66  Kristian Slott Rasmussen  2004  Ringsted Svømme Klub    42.45  1:32.08  2:21.65    3:08.98   
67  Mikkel Holm Pedersen  2004  Ringsted Svømme Klub    42.28  1:31.48  2:23.04    3:11.42   
68  Philip Nøhr Christensen  2004  Køge Svømmeklub    42.04  1:31.76  2:23.66    3:13.17   
69  Zacharias Houmann  2006  Ringsted Svømme Klub    41.82  1:33.05  2:26.11    3:19.08   
70  Philip H. Christensen  2004  Køge Svømmeklub    40.86  1:26.43  2:14.83    3:22.86   
71  Mikkel Kjaer  2004  Ringsted Svømme Klub    44.56  1:36.83  2:31.84    3:22.87   
72  Frej Zachariasen  2005  Herlufsholm Svømmeklub    41.17  1:29.13  2:36.65    3:24.37   
73  Andreas Mølbak  2006  Ringsted Svømme Klub    44.65  1:37.23  2:32.29    3:25.23   
74  Victor Hemmingsen  2006  Ringsted Svømme Klub    44.94  1:38.88  2:34.68    3:26.14   
Lucas Bülow Møller  2003  Slagelse Svømmeklub            DNS   
Nikolai Pagh Pedersen  2002  Nakskov Svømme Klub            DNS   
Anders Fredslund-Andersen  2006  Slagelse Svømmeklub            DNF   
Jeremy William Millard  2005  Ringsted Svømme Klub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  24 september 2016 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:38 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2016    Udskriftsdato  24 september 2016   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  13:39   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 september 2016         
 
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1918-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Laura Glerup Jensen  1998  O.S.L.F.    31.54        1:04.24   
Emma Anne Ljungstrøm  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.92        1:06.74   
Katrine B. Hansen  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.42        1:06.84   
Caroline Amalie Duus  1998  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.22        1:07.40   
Camilla Dufour  1996  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.33        1:07.62   
Farah Mohamed Nabil  1999  Korsør Sv & Livr. Klub    34.27        1:09.77   
Nicole Kristensen  1999  Kalundborg SK    34.73        1:12.44   
Eva Sperlich  1999  Psv Schwerin    35.13        1:12.98   
Volena Dimitrova  1999  Vordingborg Svømme Klub    35.33        1:13.70   
10  Emma Nyborg-Vedsted  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    43.05        1:28.07   
Camilla Hansen  1997  Korsør Sv & Livr. Klub            DSQ  Svøm mave v/100m 
                     
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Liva Palmund  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.06        1:04.67   
Gina Elisa Koop  2000  Psv Schwerin    32.46        1:06.82   
Melanie Eggertsen  2002  Nakskov Svømme Klub    33.22        1:07.87   
Julie Darlem Brandt  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    34.25        1:08.99   
Frederikke Echardt  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.25        1:09.49   
Amanda Duus  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.65        1:10.14   
Hannah Rühlke  2000  Psv Schwerin    34.28        1:10.58   
Line Strandby  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    34.86        1:10.61   
Josefine H. Lundstrøm  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    34.61        1:10.76   
10  Emma Bækgaard  2002  Herlufsholm Svømmeklub    34.73        1:11.44   
11  Kamille Auerbach-Lind  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    35.51        1:11.72   
12  Emma Bruhn  2002  Herlufsholm Svømmeklub    35.34        1:12.05   
13  Charlotte-Christin Sander  2001  Psv Schwerin    34.97        1:12.74   
14  Laura Janner  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    35.79        1:13.02   
15  Gry Floor  2000  Odense Svømme Klub    35.43        1:13.06   
16  Maike Kozelnik  2002  Psv Schwerin    35.55        1:13.31   
17  Emilia Lønborg  2002  Herlufsholm Svømmeklub    36.63        1:13.52   
18  Karoline Kjær  2000  Køge Svømmeklub    36.40        1:14.70   
19  Abby Kristine Waterval  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    36.63        1:14.90   
20  Emilie Nyegaard  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    37.19        1:15.13   
21  Johanne B. Hansen  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    36.57        1:15.18   
22  Maria Andersen  2002  Ringsted Svømme Klub    37.37        1:15.34   
23  Maibritt Skjoldborg  2002  Odense Svømme Klub    36.32        1:15.71   
24  Clara Neumann  2001  Svømmeklubben Syd    36.82        1:15.85   
25  Anne-Sofie P. Clausen  2002  Næstved IF    36.47        1:16.02   
26  Victoria Andersen  2001  Slagelse Svømmeklub    37.46        1:17.54   
27  Madeleine Thornsen  2001  Korsør Sv & Livr. Klub    37.55        1:18.22   
28  Karla Sejling  2001  Ringsted Svømme Klub    37.96        1:18.37   
29  Freja Zerbst Hansen  2001  Næstved IF    37.87        1:18.47   
30  Cecilie Baraviec  2000  Odense Svømme Klub    38.25        1:18.76   
31  Ida Rishøj  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    39.14        1:19.18   
32  Mathilde Rasmussen  2002  Slagelse Svømmeklub    38.12        1:19.45   
33  Malea Benediktson  2001  Odense Svømme Klub    38.67        1:19.49   
34  Engeline Scheby Petersen  2002  Kalundborg SK    37.68        1:20.46   
35  Sofie Mosegaard  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    39.99        1:20.96   
36  Julie K Madsen  2001  Nakskov Svømme Klub    40.21        1:21.36   
37  Maja Wiegaard Hansen  2002  Korsør Sv & Livr. Klub    40.20        1:24.60   
38  Line Due Truelsen  2002  Nakskov Svømme Klub    42.78        1:28.72   
39  Caroline Christensen  2000  Korsør Sv & Livr. Klub    44.07        1:35.00   
                     
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
My Phuong Bui  2003  O.S.L.F.    34.53        1:10.29   
Sofie Nielsen  2003  Haslev Svømmeklub    33.66        1:10.70   
Naya Modin Thomsen  2003  Køge Svømmeklub    35.56        1:12.70   
Matilde Mantzius Mosegård  2003  Slagelse Svømmeklub    35.01        1:12.88   
Mia T. Klüver-Kristensen  2004  O.S.L.F.    37.08        1:15.19   
Olivia Mammen  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    36.75        1:15.94   
Amelie Ritter  2003  Psv Schwerin    37.45        1:16.81   
Kaya Yang Eisensee  2004  Odense Svømme Klub    38.22        1:18.94   
Kathrine Bang Rubak  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    38.92        1:19.10   
10  Sofie Ølgaard Hansen  2004  Korsør Sv & Livr. Klub    39.32        1:19.18   
11  Caroline Holm  2004  Kalundborg SK    39.23        1:19.89   
12  Eden Sydney Schröder  2005  Psv Schwerin    39.37        1:20.51   
13  Ida Bruhn  2004  Herlufsholm Svømmeklub    39.99        1:22.60   
14  Sophie Lærke Sandell  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:22.85   
15  Maya Krogh Brønnicke  2005  Køge Svømmeklub    41.16        1:23.19   
16  Petrine R. E. Sørensen  2005  Haslev Svømmeklub    42.01        1:24.86   
17  Laura Rasmussen  2004  Kalundborg SK    41.49        1:25.02   
18  Liv Salhauge  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    41.99        1:25.50   
19  Emilie Wilms Jensen  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup    43.17        1:26.33   
20  Sophia Christensen  2003  Køge Svømmeklub    42.01        1:26.49   
21  Agnes Dalgas Frederiksen  2005  Køge Svømmeklub    42.20        1:27.01   
22  Katrine Brolykke Madsen  2003  O.S.L.F.    42.20        1:27.30   
23  Freja Søndergaard  2004  Vordingborg Svømme Klub    41.46        1:27.59   
24  Ida Kjølby  2003  Svømmeklubben Syd    43.00        1:27.95   
24  Olivia Mai Gustafson  2005  Køge Svømmeklub    43.25        1:27.95   
26  Gaya Josefine Maar  2003  Næstved IF    43.38        1:29.02   
27  Caroline Bjørn Hvilsom  2005  Korsør Sv & Livr. Klub    43.61        1:29.32   
28  Thea Torndal Jensen  2004  Næstved IF    1:31.62        1:31.62   
29  Mille Marie Ullerup  2004  Svømmeklubben Syd    45.32        1:32.12   
30  Alba Seneca  2005  Kalundborg SK    44.80        1:32.61   
31  Freja Arentsen  2005  Næstved IF    46.26        1:33.95   
32  Charlotte Wium  2006  Køge Svømmeklub            1:33.98   
33  Klara-Sofie Bollmann  2006  Køge Svømmeklub    46.01        1:34.08   
34  Mie Ankersen  2006  Herlufsholm Svømmeklub    46.48        1:35.18   
35  Pernille Goth Pedersen  2003  Vordingborg Svømme Klub    46.94        1:35.98   
36  Sisse Berg Olesen  2005  Haslev Svømmeklub            1:36.23   
37  Martha Bødker Thomsen  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    47.04        1:36.72   
38  Mathilde Hjort Lodstrup  2005  Haslev Svømmeklub    47.39        1:36.74   
39  Nicoline Hansen  2004  Haslev Svømmeklub    46.78        1:37.66   
40  Kamille Bentsen  2006  Herlufsholm Svømmeklub    49.24        1:38.09   
41  Maya Baltser  2004  Nakskov Svømme Klub    48.34        1:38.43   
42  Julie Brix Østergaard  2006  Køge Svømmeklub    51.69        1:40.81   
43  Mie Visler  2006  Herlufsholm Svømmeklub    49.16        1:41.14   
44  Linnea Worm Thomsen  2005  Ringsted Svømme Klub    50.43        1:41.15   
45  Josephine Larsen  2004  Korsør Sv & Livr. Klub    50.31        1:41.42   
46  Maria Stoklund  2006  Kalundborg SK    49.68        1:42.34   
47  Lea Tångberg  2005  Herlufsholm Svømmeklub    49.57        1:42.65   
48  Iben Lund Nielsen  2006  Næstved IF    49.26        1:43.53   
49  Amalie Carlsen Risager  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:43.89   
50  Line Tångberg  2004  Herlufsholm Svømmeklub    50.12        1:45.69   
51  Thea Kaiser  2004  Kalundborg SK    49.77        1:46.53   
52  Dicte Maar  2006  Næstved IF    52.53        1:48.58   
53  Astrid Kruuse  2005  Ringsted Svømme Klub    50.91        1:49.62   
54  Mathilde Ludvigsen  2006  Næstved IF    52.88        1:50.11   
55  Rosa Dyhr-Rasmussen  2007  Næstved IF    54.26        1:51.51   
56  Josefine von Bülow  2005  Kalundborg SK    53.33        1:52.55   
57  Mathilde Klintby  2004  Ringsted Svømme Klub    50.26        1:52.70   
58  Silje Kjærsgaard  2005  Køge Svømmeklub            1:53.86   
59  Emilia Sjursen  2004  Nakskov Svømme Klub    56.00        1:53.89   
60  Emma Skjold Sørensen  2004  Ringsted Svømme Klub    57.92        2:00.84   
61  Cecilie Møller  2005  Ringsted Svømme Klub    57.84        2:02.67   
62  Victoria Petersen  2008  Herlufsholm Svømmeklub    1:01.17        2:05.40   
63  Frida Lauridsen  2005  Slagelse Svømmeklub    57.59        2:05.68   
64  Victoria Dinesen  2005  Næstved IF            2:07.03   
65  Elisabeth Tobel Nielsen  2007  Slagelse Svømmeklub    1:00.30        2:09.30   
66  Freja Millie  2006  Herlufsholm Svømmeklub    1:02.48        2:10.20   
67  Anna Møller  2007  Ringsted Svømme Klub    1:01.57        2:12.98   
Emma Olivia Nymand  2003  Køge Svømmeklub            DNS   
Karoline Nielsen  2004  Slagelse Svømmeklub            DNS   
Thilde Thomsen  2008  Kalundborg SK            DNS   
Victoria Dinesen  2006  Næstved IF            DNS   
Andrea Strandby  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            DSQ  Tyvstart 
Isabella Holme Bjerborg  2003  Kalundborg SK            DSQ  Afslutning på mave 
Katrine Drygaard  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup            DSQ  ej berøring v/75m 
Merle Holmgaard  2005  Næstved IF            DSQ  EFB v/50m 
Sara Kaiser  2007  Herlufsholm Svømmeklub            DSQ  ej berøring v/75m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  24 september 2016 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:39 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2016    Udskriftsdato  24 september 2016   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  13:02   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 september 2016         
 
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Gustav Friberg  1997  Ringsted Svømme Klub    27.64        57.56   
Bjørn Hansen  1998  Ringsted Svømme Klub    28.42        58.44   
Mads Christensen  1997  Herlufsholm Svømmeklub    30.17        1:02.82   
Steffen Deutsch  1998  Psv Schwerin    32.69        1:09.34   
                     
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lukas Gustafson  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    28.32        58.72   
Mads Raaby Jensen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.16        59.77   
Filip Bækgaard  2000  Herlufsholm Svømmeklub    28.77        1:00.24   
Till Otto Göttmann  2000  Psv Schwerin    29.29        1:00.31   
Jakob Schmidt  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.78        1:00.77   
Magnus Carstensen  1999  Ringsted Svømme Klub    29.46        1:01.33   
Mads Witthøft  2000  Kalundborg SK    30.55        1:02.32   
Mikkel S. Hansen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    30.67        1:02.45   
Gustav Westerlin Larsen  1999  O.S.L.F.    30.53        1:03.16   
10  Daniel Berg Wenk  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.04        1:04.07   
11  Jonas Hansen  2001  Slagelse Svømmeklub    31.18        1:04.36   
12  Magnus Madsen  2000  Nakskov Svømme Klub    32.44        1:05.97   
13  Simon Juul Henriksen  2001  Odense Svømme Klub    32.43        1:07.06   
14  Tim Krüger  2000  Psv Schwerin    32.14        1:07.18   
15  Marius Møldrup  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.53        1:07.75   
16  Oscar Fischer Kokholm  2000  Slagelse Svømmeklub    33.59        1:08.31   
17  Magnus Aasberg  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.92        1:08.58   
18  Alexander Ravn Borch  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.97        1:10.11   
18  Frederik Kongstad Hansen  2001  Haslev Svømmeklub    34.01        1:10.11   
20  Mathias Persson  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    34.16        1:10.40   
21  Colins Anthony George  2001  Nakskov Svømme Klub    39.86        1:20.64   
22  Lucas Leal  2001  Korsør Sv & Livr. Klub    50.58        1:42.24   
Rasmus Lynge Schmidt  2000  Haslev Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Gustav Klit Stjernholm  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.27        1:03.24   
Kasper Bonnichsen  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.22        1:03.84   
Magnus Dolleris Schroll  2002  Odense Svømme Klub    32.41        1:06.49   
Frederik Møller  2002  Ringsted Svømme Klub    32.80        1:06.50   
Mikkel Mortensen  2003  Kalundborg SK    34.22        1:10.24   
Mikkel Hjelm  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    34.42        1:10.38   
Emil Carstensen  2002  Ringsted Svømme Klub    34.84        1:11.82   
Lukas Stæhr Bentsen  2003  O.S.L.F.    35.49        1:12.26   
Johan Siksne Kaalund  2002  O.S.L.F.    36.37        1:13.78   
10  Joakim Mortensen  2002  Ringsted Svømme Klub    36.35        1:14.24   
11  Aaron Leupold  2005  Psv Schwerin    36.76        1:14.25   
12  Lasse Darlem Brandt  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    35.89        1:14.64   
13  Mathias Munch Pedersen  2003  Odense Svømme Klub    36.79        1:14.72   
14  Harald Franck  2003  Næstved IF    36.36        1:15.12   
15  Frederik Scheby Petersen  2004  Kalundborg SK    35.99        1:15.18   
16  Kasper Francke Johannesen  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    37.33        1:15.53   
17  Matias Ersgaard Sandbirk  2003  Vordingborg Svømme Klub    36.54        1:15.70   
18  Karl Becker  2002  Psv Schwerin    37.92        1:15.80   
19  Adrian Paschke  2003  Psv Schwerin    37.04        1:17.36   
20  Christer Papenbroock  2002  Psv Schwerin    37.40        1:17.99   
21  Laurids Isling Kurtzmann  2002  Svømmeklubben Syd    39.39        1:18.41   
22  Silas Waterval  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    38.94        1:19.88   
23  Mikkel Roed  2004  Køge Svømmeklub    40.35        1:20.51   
24  Tobias Lindberg  2003  Nakskov Svømme Klub    40.63        1:20.98   
25  Casper Bang Clausen  2003  O.S.L.F.    39.46        1:21.88   
25  Christoffer Jensen  2002  Nakskov Svømme Klub    39.63        1:21.88   
27  Magnus Ravn Borch  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    41.68        1:23.92   
28  Oliver Schultz  2004  Køge Svømmeklub    42.61        1:24.56   
29  Valdemar Jensen  2004  Nakskov Svømme Klub    41.60        1:24.72   
30  Joakim Grøn-Henriksen  2004  Ringsted Svømme Klub    42.07        1:25.20   
31  Frederik Taubert Løgager  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    43.79        1:27.72   
32  Tobias Rehder Knudsen  2005  Korsør Sv & Livr. Klub    44.30        1:28.88   
33  Stefan Helding Danielsen  2005  Køge Svømmeklub    44.87        1:29.65   
34  Lasse Rohrbeck  2005  Psv Schwerin    42.58        1:29.69   
35  Valdemar Stahl  2004  Odense Svømme Klub    44.26        1:31.47   
36  Tobias Mølbak  2004  Ringsted Svømme Klub    47.31        1:32.65   
37  Tobias Bjørnsteen  2005  Svømmeklubben Syd    46.51        1:35.43   
38  Konrad Clausen  2005  Korsør Sv & Livr. Klub    46.91        1:35.80   
39  Eren Kaya  2004  Køge Svømmeklub    47.76        1:37.78   
40  Sylvester Wichmann Meisne  2005  Herlufsholm Svømmeklub    48.31        1:38.83   
41  Johannes Tobel Nielsen  2004  Slagelse Svømmeklub    47.55        1:38.94   
42  Kristian Slott Rasmussen  2004  Ringsted Svømme Klub    48.96        1:39.39   
43  Oliver Gadegaard  2003  Køge Svømmeklub    48.77        1:39.69   
44  Viktor Holst Rasmussen  2003  Korsør Sv & Livr. Klub    51.61        1:40.15   
45  Philip H. Christensen  2004  Køge Svømmeklub    50.02        1:41.49   
46  Thoke Thomsen  2006  Kalundborg SK    49.15        1:42.01   
47  Noah Olsson  2003  Korsør Sv & Livr. Klub    50.93        1:42.78   
48  Mikkel Kjaer  2004  Ringsted Svømme Klub    50.11        1:43.14   
49  Noah Vester Nielsen  2004  Korsør Sv & Livr. Klub    50.65        1:43.33   
50  Noel Gjelstrup  2004  Kalundborg SK    52.37        1:48.12   
51  David Stoklund  2008  Kalundborg SK    55.04        1:48.20   
52  Hjalte Møller  2007  Haslev Svømmeklub    50.21        1:49.15   
53  Philip Nøhr Christensen  2004  Køge Svømmeklub    52.82        1:50.62   
54  Sofus Rasmussen  2008  Kalundborg SK    54.03        1:54.02   
Nicolai H. Henriksen  2004  Korsør Sv & Livr. Klub            DNS   
Nikolaj Li Nissen  2006  Slagelse Svømmeklub            DNS   
Oliver Schou Krogsgaard  2003  Korsør Sv & Livr. Klub            DNS   
Oliver Sørensen  2006  Slagelse Svømmeklub            DNS   
Jonas Rask  2006  Kalundborg SK            DNF   
August Juul-Andersen  2007  Ringsted Svømme Klub            DSQ  svøm på maven v/50m 
Marcell Woedd  2002  Slagelse Svømmeklub            DSQ  svøm på maven v/50m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  24 september 2016 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:02 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2016    Udskriftsdato  24 september 2016   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  13:49   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 september 2016         
 
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1918-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Matilde Schrøder  1996  O.S.L.F.            32.13   
Elina Lynge Wagner  1996  Svømmeklubben Triton Ballerup            34.10   
Camilla Rask  1999  Odense Svømme Klub            34.15   
Julie Bak  1997  Svømmeklubben Triton Ballerup            35.00   
Sofie Strandby  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup            35.40   
Katrine B. Hansen  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup            36.20   
Trine Rübner-Petersen  1997  Svømmeklubben Syd            38.35   
Amalie Gotthard  1999  Slagelse Svømmeklub            38.50   
Anna Wermuth  1996  Odense Svømme Klub            DNS   
Camilla Dufour  1996  Svømmeklubben Triton Ballerup            DNS   
                     
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Josephine G. Lauridsen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            34.46   
Friederike Fass  2002  Psv Schwerin            35.11   
Hannah Rühlke  2000  Psv Schwerin            36.23   
Malou Carlsen  2000  Nakskov Svømme Klub            36.33   
Anika Bryde  2000  Herlufsholm Svømmeklub            37.09   
Hanna Stegemann  2002  Psv Schwerin            39.97   
Maike Kozelnik  2002  Psv Schwerin            40.57   
Celine Nordal Jacobsen  2001  Svømmeklubben Syd            41.70   
Maibritt Skjoldborg  2002  Odense Svømme Klub            41.71   
10  Léa Zoé Bingler  2000  Vordingborg Svømme Klub            42.13   
11  Clara Nyborg-Vedsted  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            43.82   
12  Anna Broe  2002  O.S.L.F.            44.19   
13  Nicoline Strandberg  2002  Kalundborg SK            45.42   
14  Kristine Christensen  2002  Slagelse Svømmeklub            46.89   
15  Josefine Ruhwald Ibsen  2001  Slagelse Svømmeklub            48.61   
Madeleine Thornsen  2001  Korsør Sv & Livr. Klub            DNS   
Charlotte W. Jørgensen  2000  Vordingborg Svømme Klub            DSQ  ej sync ben 50m 
Thomine Maren Hansen  2001  Slagelse Svømmeklub            DSQ  crawlben efter start 
                     
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ida-Marie Frydenlund  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            37.29   
Nikoline Skovly Larsen  2003  Næstved IF            37.98   
Emilie Højen Meyer  2004  Herlufsholm Svømmeklub            38.86   
Caroline Holm  2004  Kalundborg SK            39.30   
Anna Larsen  2004  Kalundborg SK            41.73   
Alma Burgaard  2003  Odense Svømme Klub            42.07   
Kathrine Bang Rubak  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            42.47   
Elida Thornsen  2005  Korsør Sv & Livr. Klub            42.81   
Finja Schönerstedt  2005  Psv Schwerin            43.80   
10  Ida Bruhn  2004  Herlufsholm Svømmeklub            43.85   
11  Sophie Lærke Sandell  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup            44.22   
12  Mille Scheel  2003  Herlufsholm Svømmeklub            44.66   
13  Freya Andreasen  2004  Haslev Svømmeklub            46.59   
14  Aliyah Savannah Rasmussen  2005  Vordingborg Svømme Klub            46.68   
15  Kathrine Jensen-Mattebjer  2004  Korsør Sv & Livr. Klub            47.40   
16  Sille Møller  2004  Kalundborg SK            47.99   
17  Laura Meyer  2006  Herlufsholm Svømmeklub            48.19   
18  Malene Gjermandsen  2003  Korsør Sv & Livr. Klub            48.55   
19  Ida Sjøgren Kaiser  2004  Slagelse Svømmeklub            48.99   
20  Tilde-Sofie Qwist  2005  Slagelse Svømmeklub            49.28   
21  Agnes Barner Hansen  2005  Næstved IF            49.32   
22  Fanta Osatoharimwen  2005  Herlufsholm Svømmeklub            49.65   
23  Silje Mathiasen  2006  Korsør Sv & Livr. Klub            49.76   
24  Pauline Andersen  2005  Kalundborg SK            49.87   
25  Katrine Mørkeberg  2004  Næstved IF            50.01   
26  Josephine Frederiksen  2005  Svømmeklubben Syd            50.02   
27  Anna Leopold Brandt  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            50.15   
28  Isabella Koch Juhl  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            50.27   
29  Thea Kaiser  2004  Kalundborg SK            50.31   
30  Petrine Nielson  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            50.91   
31  Lea Tångberg  2005  Herlufsholm Svømmeklub            51.51   
32  Mille Marie Ullerup  2004  Svømmeklubben Syd            51.72   
33  Andrea Holm Sørensen  2005  Herlufsholm Svømmeklub            51.92   
33  Ella Bødker Thomsen  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup            51.92   
35  Cecilie Terp  2005  Odense Svømme Klub            52.11   
36  Malene Reynolds  2005  Ringsted Svømme Klub            52.91   
37  Dicte Maar  2006  Næstved IF            53.34   
38  Naja Færgemann  2006  Odense Svømme Klub            53.81   
39  Katrine R. K. Hansen  2005  Nakskov Svømme Klub            54.31   
40  Mathilde Ludvigsen  2006  Næstved IF            54.81   
41  Ditte Bønnebæk  2003  Slagelse Svømmeklub            55.96   
42  Sofie Løfmark Jensen  2004  Herlufsholm Svømmeklub            56.20   
43  Melanie Person  2006  Slagelse Svømmeklub            56.44   
44  Rosa Dyhr-Rasmussen  2007  Næstved IF            57.70   
45  Silke Krakau Tønnesen  2006  Slagelse Svømmeklub            58.12   
46  Merle Holmgaard  2005  Næstved IF            58.59   
47  Leonora Franck  2006  Næstved IF            58.60   
48  Sigrid B. Kristensen  2004  Slagelse Svømmeklub            58.67   
49  Emilie Larsen  2007  Slagelse Svømmeklub            59.09   
50  Isabella Holme Bjerborg  2003  Kalundborg SK            59.45   
51  Frida Lauridsen  2005  Slagelse Svømmeklub            59.50   
52  Naja Møller Danielsen  2006  Slagelse Svømmeklub            59.63   
53  Maila Anker  2007  Herlufsholm Svømmeklub            59.73   
54  Julija Bliucukis  2006  Odense Svømme Klub            1:00.63   
55  Ida Marie Bundgaard Ravn  2004  Svømmeklubben Syd            1:00.72   
56  Celina Lindholm Hansen  2006  Haslev Svømmeklub            1:01.26   
57  Izabella Schouw Bast  2005  Herlufsholm Svømmeklub            1:01.70   
58  Dzejla Alibasic  2005  Slagelse Svømmeklub            1:03.21   
59  Elisabeth Tobel Nielsen  2007  Slagelse Svømmeklub            1:04.95   
60  Cecilie Møller  2005  Ringsted Svømme Klub            1:05.58   
61  Amalie K. Nielsen  2005  Ringsted Svømme Klub            1:07.32   
62  Victoria Petersen  2008  Herlufsholm Svømmeklub            1:09.86   
63  Selma Frederiksen  2008  Herlufsholm Svømmeklub            1:10.87   
64  Emma Skjold Sørensen  2004  Ringsted Svømme Klub            1:13.04   
65  Sara Kaiser  2007  Herlufsholm Svømmeklub            1:22.40   
66  Anna Møller  2007  Ringsted Svømme Klub            1:23.69   
67  Line Stærmose  2006  Ringsted Svømme Klub            1:29.77   
Josefine Larsen  2004  Slagelse Svømmeklub            DNS   
Katharina Jensen  2005  Slagelse Svømmeklub            DNS   
Sascha Haste  2007  Ringsted Svømme Klub            DNS   
Thilde Thomsen  2008  Kalundborg SK            DNS   
Freja Millie  2006  Herlufsholm Svømmeklub            DSQ  ej samt. indsl v/25m 
Victoria Paulsen  2006  Herlufsholm Svømmeklub            DSQ  flyben efter start 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  24 september 2016 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:49 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2016    Udskriftsdato  24 september 2016   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  13:49   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 september 2016         
 
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Frans Johannessen  1992  Svømmeklubben Triton Ballerup            28.33   
Viktor Christensen  1995  Køge Svømmeklub            29.57   
Claus Hansen  1995  Ringsted Svømme Klub            30.53   
Mads Ingeman Hansen  1997  Herlufsholm Svømmeklub            30.54   
Sebastian H. Andersen  1997  Kalundborg SK            30.81   
Nicolai Degn Andersen  1990  Odense Svømme Klub            31.04   
Tobias Andersen  1998  Svømmeklubben Triton Ballerup            31.91   
Marvin Kollrich  1998  Psv Schwerin            32.30   
Rasmus Aavang Jensen  1998  Slagelse Svømmeklub            33.96   
10  Andreas Østergaard Nielse  1997  Vordingborg Svømme Klub            42.05   
                     
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Malthe Burgaard  2000  Odense Svømme Klub            31.38   
Till Otto Göttmann  2000  Psv Schwerin            31.49   
Andreas Bui  2000  O.S.L.F.            31.91   
Tim Krüger  2000  Psv Schwerin            32.01   
Magnus Nygaard  2000  Slagelse Svømmeklub            32.27   
Marius Rasmussen  1999  Svømmeklubben Syd            32.90   
Jacob Friland  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup            33.14   
Luke Töpfer  1999  Psv Schwerin            33.40   
Nicolai Yung Hansen  2000  Herlufsholm Svømmeklub            33.63   
10  Mads Rishøj  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup            34.26   
11  Lukas Gustafson  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup            34.35   
12  Jonathan Kock Jensen  2001  Slagelse Svømmeklub            34.54   
13  Jacob Holm  2000  Køge Svømmeklub            34.70   
14  Gustav Nissen  2001  Herlufsholm Svømmeklub            36.02   
15  Ian Romberg  2001  Psv Schwerin            36.15   
16  Nickolas Irani Jahromi  2001  Odense Svømme Klub            37.34   
17  Alexander Kragesand  1999  Korsør Sv & Livr. Klub            38.18   
18  Kristoffer Koch Pedersen  2001  Korsør Sv & Livr. Klub            40.37   
Asger Flytkjær-Hansen  2000  Haslev Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Gustav Klit Stjernholm  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            32.22   
Gustav Stahl  2002  Odense Svømme Klub            33.77   
Elias Rought  2003  Slagelse Svømmeklub            33.94   
Victor Nygaard  2003  O.S.L.F.            35.34   
Kasper Bonnichsen  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            35.63   
Christer Papenbroock  2002  Psv Schwerin            36.08   
Magnus Dolleris Schroll  2002  Odense Svømme Klub            36.47   
Silas Lykke  2003  Slagelse Svømmeklub            37.82   
Marc Amon Göttmann  2003  Psv Schwerin            38.42   
10  Mark Kuhlmann  2003  Psv Schwerin            39.19   
11  Joachim Mårtensen  2004  Kalundborg SK            42.60   
12  Stefan Rasmussen  2004  Svømmeklubben Syd            43.84   
13  Marcell Woedd  2002  Slagelse Svømmeklub            43.91   
14  Jacob Meisner Hansen  2003  Næstved IF            44.63   
15  Mathias Clausen  2002  Næstved IF            45.01   
16  Gustav B. Frederiksen  2004  Vordingborg Svømme Klub            46.51   
17  Anton Ritter  2005  Psv Schwerin            46.89   
18  Nicklas Stæcker  2003  Næstved IF            47.04   
19  Rasmus Mortensen  2004  Herlufsholm Svømmeklub            47.08   
20  Theo Jäck  2005  Psv Schwerin            47.49   
21  Mathias Ankersen  2004  Herlufsholm Svømmeklub            48.76   
22  Konrad Clausen  2005  Korsør Sv & Livr. Klub            50.53   
23  Tue Vestergaard Jürs  2004  Svømmeklubben Syd            50.59   
24  Jeremy William Millard  2005  Ringsted Svømme Klub            50.81   
25  Frej Zachariasen  2005  Herlufsholm Svømmeklub            51.86   
26  Thoke Thomsen  2006  Kalundborg SK            53.91   
27  Mads Munksgaard  2004  Næstved IF            54.73   
28  Nikolaj Nielsen  2006  Slagelse Svømmeklub            56.91   
29  Gustav Meinert  2006  Ringsted Svømme Klub            57.92   
30  Valdemar Stahl  2004  Odense Svømme Klub            58.01   
31  Sofus Rasmussen  2008  Kalundborg SK            1:00.23   
32  Anders Fredslund-Andersen  2006  Slagelse Svømmeklub            1:01.74   
33  Tobias Chr. Stæcker  2005  Næstved IF            1:02.55   
34  David Stoklund  2008  Kalundborg SK            1:09.67   
35  August Juul-Andersen  2007  Ringsted Svømme Klub            1:11.94   
36  Tristan Houmann  2008  Ringsted Svømme Klub            1:15.00   
August B Bjerregaard  2003  O.S.L.F.            DNS   
Johannes Forsbæk  2004  Korsør Sv & Livr. Klub            DNS   
Oliver Sørensen  2006  Slagelse Svømmeklub            DNS   
James Sibbern-Larsen  2005  Næstved IF            DSQ  ej syncron ben 
Jeppe Kristian Lund Larse  2004  Herlufsholm Svømmeklub            DSQ  flyben efter start 
Lucas Sibbern-Larsen  2007  Næstved IF            DSQ  asynkron ben start 
Theodor Kongstad  2006  Haslev Svømmeklub            DSQ  crawlben efter start 
Thor Tørngren  2006  Haslev Svømmeklub            DSQ  ej samtidig indslag 
William Marcher  2002  Slagelse Svømmeklub            DSQ  en hånd afslutning 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  24 september 2016 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:49 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2016    Udskriftsdato  24 september 2016   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  13:49   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 september 2016         
 
 
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1918-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Christina Munkholm  1996  Køge Svømmeklub    29.71        1:03.35   
Camilla Dufour  1996  Svømmeklubben Triton Ballerup    30.76        1:04.28   
Katrine B. Hansen  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.47        1:07.35   
Nicole Jensen  1996  Haslev Svømmeklub    32.83        1:11.87   
Sophia Sander-Bjerge  1999  Svømmeklubben Syd    43.65        1:35.02   
Isabella Drest  1999  Odense Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Thyra Jørgensen  2002  Svømmeklubben Syd    31.02        1:06.46   
Marie Uglebjerg  2002  Kalundborg SK    32.25        1:07.77   
Frederikke Echardt  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.36        1:08.40   
Helena Berg Wenk  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.40        1:09.50   
Sofie Nielsen  2001  Slagelse Svømmeklub    32.39        1:09.69   
Isabel K. Eriksen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.90        1:10.45   
Julie Darlem Brandt  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.60        1:11.17   
Frederikke Jensen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    34.00        1:12.92   
Pernille Pedersen  2001  Køge Svømmeklub    34.39        1:13.58   
10  Emma Bækgaard  2002  Herlufsholm Svømmeklub    34.91        1:14.31   
11  Melanie Degner  2000  Køge Svømmeklub    33.80        1:14.41   
12  Josefine H. Lundstrøm  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    35.02        1:14.91   
13  Elisa Stegemann  2002  Psv Schwerin    34.57        1:15.02   
14  Anika Bryde  2000  Herlufsholm Svømmeklub    33.96        1:16.25   
15  Maya Nykjær  2001  Vordingborg Svømme Klub    36.00        1:16.42   
16  Sarah Aarslew Jensen  2000  Køge Svømmeklub    36.04        1:16.88   
17  Nicole Vaabengaard  2002  Herlufsholm Svømmeklub    36.15        1:18.85   
18  Cathrine Wismann  2002  Ringsted Svømme Klub    36.40        1:19.85   
19  Karen Hazell Brink  2002  O.S.L.F.    36.65        1:20.17   
20  Patricia Andersen  2002  Slagelse Svømmeklub    36.00        1:20.95   
21  Natalie Vaabengaard  2002  Herlufsholm Svømmeklub    36.56        1:21.96   
22  Abby Kristine Waterval  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    37.47        1:22.75   
23  Caroline Bendtsen  2002  Næstved IF    38.12        1:23.06   
24  Astrid Nørret Schmidt  2002  Ringsted Svømme Klub    44.66        1:40.41   
Amalie Frederiksen  2001  Slagelse Svømmeklub            DNS   
Hanna Stegemann  2002  Psv Schwerin            DNS   
Alberte Mammen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            DSQ  en hånd vend v/50m 
Ida Rishøj  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            DSQ  ej samt berø v/25m 
                     
 
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Wilma Anker  2004  Herlufsholm Svømmeklub    32.67        1:10.31   
Christine Krogh  2003  O.S.L.F.    34.89        1:16.71   
Amelie Ritter  2003  Psv Schwerin    36.85        1:18.48   
Finja Schönerstedt  2005  Psv Schwerin    37.73        1:20.98   
Anna Leopold Brandt  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    38.87        1:21.51   
Aurelia Pedersen  2004  Odense Svømme Klub    35.87        1:23.06   
Nikoline Andersen  2003  Odense Svømme Klub    37.12        1:23.10   
Maya Krogh Brønnicke  2005  Køge Svømmeklub    35.99        1:25.35   
Liv Salhauge  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    39.85        1:26.64   
10  Gaya Josefine Maar  2003  Næstved IF    43.32        1:32.23   
11  Josefine Risum Jørgensen  2004  Odense Svømme Klub    42.06        1:32.29   
12  Charlotte Wium  2006  Køge Svømmeklub    45.07        1:32.80   
13  Emilie Hostrup Sahlberg  2005  Ringsted Svømme Klub    43.55        1:36.28   
14  Sophia Christensen  2003  Køge Svømmeklub    43.49        1:37.59   
15  Emilie Wilms Jensen  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup    47.60        1:38.11   
16  Agnete Habermann  2005  Odense Svømme Klub    44.73        1:39.01   
17  Frederikke B. Hansen  2005  Herlufsholm Svømmeklub    41.98        1:39.76   
18  Julie Brix Østergaard  2006  Køge Svømmeklub    48.28        1:39.95   
19  Sveda Naima Grude  2006  Psv Schwerin    44.13        1:41.48   
20  Olivia Mai Gustafson  2005  Køge Svømmeklub    47.40        1:42.26   
21  Fanta Osatoharimwen  2005  Herlufsholm Svømmeklub    45.16        1:44.18   
22  Agnes Barner Hansen  2005  Næstved IF    47.97        1:47.58   
23  Agnes Dalgas Frederiksen  2005  Køge Svømmeklub    48.02        1:47.92   
24  Klara-Sofie Bollmann  2006  Køge Svømmeklub    49.79        1:50.29   
25  Silje Kjærsgaard  2005  Køge Svømmeklub    1:00.10        2:15.56   
Beatrice Buhr Müller  2006  Kalundborg SK            DNS   
Emma Olivia Nymand  2003  Køge Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  24 september 2016 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:49 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2016    Udskriftsdato  24 september 2016   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  14:57   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 september 2016         
 
 
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1918-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Frederik K. Mortensen  1995  Svømmeklubben Triton Ballerup    26.26        56.46   
Johan Müller  1998  Svømmeklubben Triton Ballerup    27.03        57.76   
Gustav Friberg  1997  Ringsted Svømme Klub    27.33        57.95   
Jacob Holst  1991  Køge Svømmeklub    28.52        1:01.00   
Mads Hauge Sørensen  1997  Køge Svømmeklub    29.42        1:01.63   
Kaare Fisker Larsen  1998  O.S.L.F.    28.81        1:02.56   
Mads Lünell Bruhn  1998  Herlufsholm Svømmeklub    30.32        1:05.97   
                     
 
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1999-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Magnus Carstensen  1999  Ringsted Svømme Klub    27.49        58.18   
Johan Joensen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    27.98        59.36   
Matthias Hansen  2001  Slagelse Svømmeklub    28.32        59.94   
Philip Krogh Brønnicke  2000  Køge Svømmeklub    28.16        1:00.21   
Till Otto Göttmann  2000  Psv Schwerin    28.48        1:00.21   
Mads Raaby Jensen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.05        1:00.76   
Oliver H. Andersen  1999  Kalundborg SK    29.07        1:01.13   
Marius Møldrup  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    28.73        1:01.24   
Jonas Hansen  2001  Slagelse Svømmeklub    28.83        1:01.37   
10  Mads Rishøj  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.13        1:01.82   
11  Martin Szokody  1999  Ringsted Svømme Klub    28.82        1:02.08   
12  Filip Bækgaard  2000  Herlufsholm Svømmeklub    29.59        1:02.50   
13  Mads Emil Christensen  1999  Køge Svømmeklub    29.21        1:02.67   
14  Illya Ponomarov  2000  Psv Schwerin    29.50        1:02.87   
15  Sebastian Jensen  2001  Nakskov Svømme Klub    29.25        1:02.94   
16  Jakob Schmidt  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    28.91        1:02.95   
17  Magnus Løhr  2001  Herlufsholm Svømmeklub    29.94        1:04.14   
18  Niels Paulli Sparholt  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.65        1:04.43   
19  Rasmus Danielsen  2001  Køge Svømmeklub    30.68        1:04.89   
20  Karl Bryde  2000  Herlufsholm Svømmeklub    29.22        1:04.93   
21  Mert Kaya  2001  Køge Svømmeklub    31.16        1:05.42   
22  Simon Juul Henriksen  2001  Odense Svømme Klub    30.39        1:05.85   
23  Tobias Daniel Larsen  2001  Slagelse Svømmeklub    31.14        1:05.87   
24  Erling Johansen  2000  Nakskov Svømme Klub    30.99        1:07.17   
25  Lukas Gustafson  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    30.73        1:07.20   
26  Emil Mosegaard  2001  Korsør Sv & Livr. Klub    32.19        1:07.22   
27  Thor B. Hansen  2000  Køge Svømmeklub    32.04        1:09.63   
28  Anders Nielsen  2001  Ringsted Svømme Klub    32.66        1:09.70   
29  Gustav T Madsen  2001  Nakskov Svømme Klub    32.64        1:10.27   
30  Kristian Heinz Buskov  2000  Køge Svømmeklub    32.67        1:13.07   
31  Mathias Aner  2001  Svømmeklubben Syd    34.12        1:14.58   
32  Andreas Hausner  1999  Nakskov Svømme Klub    35.17        1:18.07   
Daniel Hartkopf  2001  Køge Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kasper Bonnichsen  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.13        1:02.17   
Alexander Søgaard  2002  Ringsted Svømme Klub    29.39        1:03.59   
August Schade Cantby  2002  Slagelse Svømmeklub    30.15        1:05.46   
Lasse Darlem Brandt  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.88        1:11.73   
Johan Siksne Kaalund  2002  O.S.L.F.    34.55        1:12.20   
Ole Hovmand  2003  Svømmeklubben Syd    33.38        1:13.67   
Mads Juul Henriksen  2004  Odense Svømme Klub    33.95        1:14.23   
Karl Becker  2002  Psv Schwerin    34.46        1:14.24   
Casper Madsen  2004  Slagelse Svømmeklub    35.94        1:17.31   
10  Oliver Hallenborg  2002  Odense Svømme Klub    35.39        1:17.36   
11  Harald Franck  2003  Næstved IF    34.40        1:17.67   
12  Adrian Paschke  2003  Psv Schwerin    34.80        1:17.72   
13  Lucas Jul Pedersen  2003  Næstved IF    36.40        1:18.35   
14  Benjamin Bodal  2003  Ringsted Svømme Klub    36.07        1:18.85   
15  Kasper Francke Johannesen  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    34.65        1:18.88   
16  Jonathan F. K. Jensen  2002  Vordingborg Svømme Klub    36.45        1:19.91   
17  Kristian Mouridsen  2002  Næstved IF    35.67        1:20.25   
18  Mikkel Roed  2004  Køge Svømmeklub    37.55        1:20.95   
19  Silas Waterval  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    38.28        1:21.58   
20  Nicolai Quist  2003  Korsør Sv & Livr. Klub    37.45        1:24.82   
21  Oliver Schultz  2004  Køge Svømmeklub    38.68        1:25.68   
22  Mathias Toft Nørskov  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    41.59        1:30.54   
23  Casper Bang Clausen  2003  O.S.L.F.    40.47        1:32.41   
24  Daniel Mir  2003  Slagelse Svømmeklub    38.57        1:34.29   
25  Magnus Juul Hansen  2003  Vordingborg Svømme Klub    40.92        1:35.18   
26  Emre Emil Tømmerby Kiliç  2004  Ringsted Svømme Klub    43.73        1:35.40   
27  Bertram Grøn Brandelev  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    45.08        1:35.92   
28  Stefan Helding Danielsen  2005  Køge Svømmeklub    46.63        1:36.36   
29  Eren Kaya  2004  Køge Svømmeklub    44.57        1:36.57   
30  Malthe Foged  2005  Næstved IF    45.69        1:41.31   
31  Jannik Jørgensen  2004  Slagelse Svømmeklub    48.19        1:41.65   
32  Oliver Gadegaard  2003  Køge Svømmeklub    51.31        1:48.23   
33  Philip H. Christensen  2004  Køge Svømmeklub    52.56        1:51.31   
Nikolai Pagh Pedersen  2002  Nakskov Svømme Klub            DNS   
Philip Rindum  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup            DSQ  asynkrone arme start 
Theo Jäck  2005  Psv Schwerin            DSQ  ej samt berøring 25m 
Valdemar Jensen  2004  Nakskov Svømme Klub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  24 september 2016 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:57 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2016    Udskriftsdato  24 september 2016   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  15:09   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 september 2016         
 
 
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1918-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Matilde Schrøder  1996  O.S.L.F.    31.77        1:05.70   
Katrine B. Hansen  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.99        1:07.45   
Camilla Dufour  1996  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.28        1:07.48   
Camilla Rask  1999  Odense Svømme Klub    32.19        1:08.05   
Laura Glerup Jensen  1998  O.S.L.F.    32.04        1:08.90   
Elina Lynge Wagner  1996  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.21        1:09.09   
Julie Bak  1997  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.86        1:09.94   
Annabelle Grønbech Ladik  1997  Ringsted Svømme Klub    33.15        1:11.33   
Caroline Amalie Duus  1998  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.44        1:12.08   
10  Sofie Strandby  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    34.45        1:12.83   
11  Farah Mohamed Nabil  1999  Korsør Sv & Livr. Klub    33.56        1:13.02   
12  Eva Sperlich  1999  Psv Schwerin    33.25        1:13.29   
13  Nicole Kristensen  1999  Kalundborg SK    34.23        1:13.66   
14  Volena Dimitrova  1999  Vordingborg Svømme Klub    34.30        1:14.77   
Anna Wermuth  1996  Odense Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Josephine G. Lauridsen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.27        1:06.18   
Liva Palmund  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.73        1:08.95   
Regitze Gotthard  2002  Slagelse Svømmeklub    32.98        1:09.24   
Amanda Duus  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.85        1:09.41   
Kamille Auerbach-Lind  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.98        1:10.46   
Friederike Fass  2002  Psv Schwerin    34.34        1:10.70   
Emilie Nyegaard  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.88        1:11.04   
Line Strandby  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.94        1:11.18   
Amalie W. Olsen  2001  Herlufsholm Svømmeklub    33.87        1:11.57   
10  Helena Berg Wenk  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.43        1:12.04   
11  Viktoria Bæts Kristensen  2002  Næstved IF    34.37        1:12.15   
12  Laura Janner  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.73        1:12.26   
13  Melanie Eggertsen  2002  Nakskov Svømme Klub    33.13        1:12.83   
14  Katja Kjær Nielsen  2002  Ringsted Svømme Klub    35.04        1:13.47   
15  Alberte Mammen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    35.54        1:14.33   
16  Thyra Jørgensen  2002  Svømmeklubben Syd    34.80        1:14.66   
17  Anna Broe  2002  O.S.L.F.    32.93        1:14.75   
18  Maria Andersen  2002  Ringsted Svømme Klub    34.55        1:15.00   
19  Gina Elisa Koop  2000  Psv Schwerin    33.45        1:16.00   
20  Charlotte-Christin Sander  2001  Psv Schwerin    34.50        1:16.34   
21  Karoline Kjær  2000  Køge Svømmeklub    34.88        1:16.55   
22  Johanne B. Hansen  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    35.58        1:16.69   
23  Malou Carlsen  2000  Nakskov Svømme Klub    37.68        1:17.22   
24  Elisa Stegemann  2002  Psv Schwerin    36.00        1:17.41   
25  Gry Floor  2000  Odense Svømme Klub    34.65        1:17.54   
26  Anne-Sofie P. Clausen  2002  Næstved IF    35.49        1:18.06   
27  Jasmin Larsen  2002  Ringsted Svømme Klub    36.78        1:18.27   
27  Maria Szokody  2002  Ringsted Svømme Klub    36.38        1:18.27   
29  Victoria Andersen  2001  Slagelse Svømmeklub    35.71        1:19.31   
30  Julie K Madsen  2001  Nakskov Svømme Klub    37.08        1:19.92   
31  Mathilde Rasmussen  2002  Slagelse Svømmeklub    36.53        1:20.03   
32  Emilie Ferslev Christians  2002  Vordingborg Svømme Klub    37.86        1:21.12   
33  Freja Zerbst Hansen  2001  Næstved IF    36.13        1:21.19   
34  Abby Kristine Waterval  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    36.51        1:21.23   
35  Victoria Christoffersen  2002  Korsør Sv & Livr. Klub    37.33        1:21.43   
36  Sofie Mosegaard  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    38.14        1:21.59   
37  Julie Galsgaard Hansen  2000  Nakskov Svømme Klub    38.18        1:21.94   
38  Josephine Wismann  2002  Ringsted Svømme Klub    38.54        1:24.22   
39  Engeline Scheby Petersen  2002  Kalundborg SK    36.81        1:24.25   
40  Maja Wiegaard Hansen  2002  Korsør Sv & Livr. Klub    40.38        1:24.47   
41  Nicoline Strandberg  2002  Kalundborg SK    38.42        1:25.68   
42  Clara Nyborg-Vedsted  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    41.30        1:28.38   
43  Line Due Truelsen  2002  Nakskov Svømme Klub    41.80        1:29.16   
44  Astrid Nørret Schmidt  2002  Ringsted Svømme Klub    42.98        1:29.46   
45  Caroline Christensen  2000  Korsør Sv & Livr. Klub    43.06        1:32.89   
46  Josefine Ruhwald Ibsen  2001  Slagelse Svømmeklub    44.97        1:35.65   
Hanna Stegemann  2002  Psv Schwerin            DNS   
                     
 
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Naya Modin Thomsen  2003  Køge Svømmeklub    34.20        1:12.20   
Liva Stjernholm  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    34.27        1:12.49   
Caroline Gøttrup Bagge  2003  Køge Svømmeklub    36.46        1:13.21   
My Phuong Bui  2003  O.S.L.F.    34.06        1:13.89   
Matilde Mantzius Mosegård  2003  Slagelse Svømmeklub    34.03        1:14.71   
Benedicte Them Jensen  2004  Køge Svømmeklub    37.03        1:15.58   
Katja Skovdal Lorentzen  2003  Køge Svømmeklub    34.73        1:16.77   
Kathrine Sofie Jensen  2003  Køge Svømmeklub    35.53        1:17.64   
Aurelia Pedersen  2004  Odense Svømme Klub    35.93        1:17.99   
10  Mikala Ravn Borch  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    35.74        1:19.33   
11  Frida Bang Stanelt  2004  Kalundborg SK    35.68        1:20.17   
12  Olivia Møller  2004  Haslev Svømmeklub    35.85        1:20.31   
13  Emilie Højen Meyer  2004  Herlufsholm Svømmeklub    38.03        1:20.37   
14  Katrine Duus  2003  Næstved IF    37.69        1:20.44   
15  Mia T. Klüver-Kristensen  2004  O.S.L.F.    36.90        1:20.52   
16  Caroline Holm  2004  Kalundborg SK    37.91        1:20.72   
17  Sofie Ølgaard Hansen  2004  Korsør Sv & Livr. Klub    38.43        1:21.27   
18  Elida Thornsen  2005  Korsør Sv & Livr. Klub    38.25        1:21.41   
19  Clara Dreier  2004  Køge Svømmeklub    36.49        1:21.71   
20  Anna Larsen  2004  Kalundborg SK    38.89        1:21.95   
21  Alma Burgaard  2003  Odense Svømme Klub    38.87        1:22.11   
22  Ida-Marie Frydenlund  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    39.93        1:22.18   
23  Kaya Yang Eisensee  2004  Odense Svømme Klub    37.48        1:22.35   
24  Sophie Grandjean  2003  Ringsted Svømme Klub    38.05        1:22.60   
25  Elisabeth Them Jensen  2004  Køge Svømmeklub    39.09        1:22.72   
26  Sophie Lærke Sandell  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    39.91        1:23.81   
27  Ida Juul Grønning  2004  Odense Svømme Klub    38.50        1:24.20   
28  Emma M. Andersen  2003  Ringsted Svømme Klub    40.53        1:24.72   
29  Selma V Studnitz Andersen  2005  Herlufsholm Svømmeklub    38.43        1:24.91   
30  Silje Gärtner  2003  Køge Svømmeklub    39.27        1:25.32   
31  Finja Schönerstedt  2005  Psv Schwerin    39.60        1:25.61   
32  Petrine R. E. Sørensen  2005  Haslev Svømmeklub    37.91        1:25.75   
33  Katrine Brolykke Madsen  2003  O.S.L.F.    40.05        1:25.81   
34  Kathrine Bang Rubak  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    38.97        1:25.82   
35  Laura Rasmussen  2004  Kalundborg SK    40.85        1:25.91   
36  Lucca Rademakers  2004  Korsør Sv & Livr. Klub    40.83        1:26.43   
37  Mille Scheel  2003  Herlufsholm Svømmeklub    40.84        1:27.07   
38  Freja Søndergaard  2004  Vordingborg Svømme Klub    40.95        1:27.45   
39  Amalie Wichmann Larsen  2005  Haslev Svømmeklub    39.66        1:28.09   
40  Ida Kjølby  2003  Svømmeklubben Syd    42.71        1:28.15   
41  Anna Lind Petersen  2004  Haslev Svømmeklub    39.96        1:28.63   
42  Marie Louise B Andersen  2005  Slagelse Svømmeklub    43.14        1:29.39   
43  Olivia My Nielsen  2004  Næstved IF    43.81        1:30.81   
44  Andrea Holm Sørensen  2005  Herlufsholm Svømmeklub    41.23        1:31.24   
45  Josefine S Jørgensen  2004  O.S.L.F.    41.65        1:31.47   
46  Mille Marie Ullerup  2004  Svømmeklubben Syd    42.16        1:32.12   
47  Emilie Hostrup Sahlberg  2005  Ringsted Svømme Klub    43.06        1:32.22   
48  Emmeline S. Bertelsen  2005  Ringsted Svømme Klub    44.64        1:32.74   
49  Aliyah Savannah Rasmussen  2005  Vordingborg Svømme Klub    43.95        1:32.83   
50  Esther Haudrum Larsen  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    41.76        1:33.08   
51  Malou Hansen  2004  Nakskov Svømme Klub    45.07        1:33.59   
52  Isabel Valsted Bavnbæk  2003  Vordingborg Svømme Klub    43.76        1:33.71   
53  Ida Sjøgren Kaiser  2004  Slagelse Svømmeklub    44.46        1:34.26   
54  Freja Arentsen  2005  Næstved IF    45.42        1:34.42   
55  Sille Møller  2004  Kalundborg SK    47.71        1:34.60   
56  Helene Thielsen  2004  Ringsted Svømme Klub    44.28        1:34.73   
57  Mie Ankersen  2006  Herlufsholm Svømmeklub    45.03        1:34.86   
58  Petrine Nielson  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    44.49        1:34.93   
59  Silje Mathiasen  2006  Korsør Sv & Livr. Klub    45.31        1:35.03   
60  Thea Torndal Jensen  2004  Næstved IF    43.12        1:35.23   
61  Kathrine Jensen-Mattebjer  2004  Korsør Sv & Livr. Klub    45.74        1:35.55   
62  Malene Gjermandsen  2003  Korsør Sv & Livr. Klub    45.89        1:36.26   
63  Maya Baltser  2004  Nakskov Svømme Klub    47.46        1:37.12   
64  Line Tångberg  2004  Herlufsholm Svømmeklub    46.40        1:37.63   
65  Katrine Mørkeberg  2004  Næstved IF    48.02        1:37.96   
66  Alba Seneca  2005  Kalundborg SK    46.92        1:38.02   
67  Malene Reynolds  2005  Ringsted Svømme Klub    44.87        1:38.20   
68  Lara W. S. Olsen  2006  Ringsted Svømme Klub    45.72        1:38.87   
69  Maja Raalund  2003  Vordingborg Svømme Klub    46.43        1:39.29   
70  Mathilde Mørk Hansen  2004  Korsør Sv & Livr. Klub    46.63        1:39.52   
71  Tilde-Sofie Qwist  2005  Slagelse Svømmeklub    48.80        1:39.81   
72  Agnes Barner Hansen  2005  Næstved IF    46.40        1:41.00   
73  Linnea Worm Thomsen  2005  Ringsted Svømme Klub    48.37        1:42.87   
74  Maria Stoklund  2006  Kalundborg SK    51.14        1:43.41   
75  Cecilie Terp  2005  Odense Svømme Klub    49.34        1:43.57   
76  Cecilie Drud Astrup  2005  O.S.L.F.    49.60        1:43.94   
77  Ella Bødker Thomsen  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    49.74        1:43.98   
78  Pauline Andersen  2005  Kalundborg SK    52.22        1:44.11   
79  Isabella Hejlesen  2004  Korsør Sv & Livr. Klub    49.85        1:44.83   
80  Kamille Bentsen  2006  Herlufsholm Svømmeklub    51.22        1:46.03   
81  Matilde Baraviec  2006  Odense Svømme Klub    54.17        1:46.68   
82  Josephine Larsen  2004  Korsør Sv & Livr. Klub    53.72        1:47.76   
83  Frederikke Steffensen  2005  Ringsted Svømme Klub    53.37        1:48.04   
84  Mie Visler  2006  Herlufsholm Svømmeklub    49.55        1:48.58   
85  Andrea Strandby  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup    52.71        1:48.75   
86  Erica Veggerby Grønlund  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup    50.55        1:50.36   
87  Sofie Løfmark Jensen  2004  Herlufsholm Svømmeklub    54.76        1:52.64   
88  Astrid Kruuse  2005  Ringsted Svømme Klub    53.30        1:54.66   
89  Amalie Carlsen Risager  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup    56.83        1:56.88   
90  Merle Holmgaard  2005  Næstved IF    57.43        1:57.59   
91  Amalie K. Nielsen  2005  Ringsted Svømme Klub    54.08        1:57.73   
92  Julija Bliucukis  2006  Odense Svømme Klub    58.59        2:00.18   
93  Mathilde Bendtsen  2007  Næstved IF    58.81        2:01.98   
94  Emma Skjold Sørensen  2004  Ringsted Svømme Klub    53.00        2:02.06   
95  Iben Lund Nielsen  2006  Næstved IF    56.74        2:03.43   
Camilla Gjermandsen  2004  Korsør Sv & Livr. Klub            DNS   
Emma Ahrenkiel Karløv  2003  Slagelse Svømmeklub            DNS   
Karoline Nielsen  2004  Slagelse Svømmeklub            DNS   
Sascha Haste  2007  Ringsted Svømme Klub            DNS   
Caroline Bjørn Hvilsom  2005  Korsør Sv & Livr. Klub            DSQ  2 flyspark v/50m 
Leonora Franck  2006  Næstved IF            DSQ  Afsl. på mave v/50m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  24 september 2016 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:09 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2016    Udskriftsdato  24 september 2016   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  15:09   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 september 2016         
 
 
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1918-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Viktor Christensen  1995  Køge Svømmeklub    27.07        57.86   
Bjørn Hansen  1998  Ringsted Svømme Klub    28.09        1:00.46   
Tobias Andersen  1998  Svømmeklubben Triton Ballerup    28.22        1:00.49   
Sebastian H. Andersen  1997  Kalundborg SK    29.38        1:03.26   
Jesper Waterval  1975  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.21        1:03.71   
Claus Hansen  1995  Ringsted Svømme Klub    28.83        1:04.08   
Marvin Kollrich  1998  Psv Schwerin    30.37        1:06.02   
Mads Hauge Sørensen  1997  Køge Svømmeklub    30.45        1:06.90   
Kaare Fisker Larsen  1998  O.S.L.F.    31.31        1:07.20   
10  Steffen Deutsch  1998  Psv Schwerin    31.30        1:09.43   
Christian V. Rasmussen  1996  Odense Svømme Klub            DNS   
Magnus Lundgren  1996  Køge Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1999-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mikkel S. Hansen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    28.51        1:00.12   
Andreas Bui  2000  O.S.L.F.    28.71        1:01.26   
Philip Krogh Brønnicke  2000  Køge Svømmeklub    29.44        1:01.72   
Jakob Schmidt  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.90        1:03.41   
Lukas Gustafson  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.53        1:03.65   
Jacob Friland  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.67        1:04.28   
Tim Krüger  2000  Psv Schwerin    30.44        1:05.04   
Casper Ramsdahl Sørensen  2000  Ringsted Svømme Klub    30.71        1:05.88   
Mads Witthøft  2000  Kalundborg SK    29.78        1:06.06   
10  Simon Juul Henriksen  2001  Odense Svømme Klub    29.86        1:06.47   
11  Jonas Hansen  2001  Slagelse Svømmeklub    29.59        1:06.80   
12  Magnus Nygaard  2000  Slagelse Svømmeklub    32.58        1:06.91   
13  Lauge Bastian Maar  2001  Næstved IF    31.47        1:07.45   
14  Thor B. Hansen  2000  Køge Svømmeklub    32.54        1:08.16   
15  Jonathan Kock Jensen  2001  Slagelse Svømmeklub    32.92        1:09.45   
16  Magnus Madsen  2000  Nakskov Svømme Klub    30.97        1:09.52   
17  Oscar Fischer Kokholm  2000  Slagelse Svømmeklub    30.48        1:09.91   
18  Luke Töpfer  1999  Psv Schwerin    32.97        1:10.48   
19  Nickolas Irani Jahromi  2001  Odense Svømme Klub    33.28        1:10.63   
20  Alexander Ravn Borch  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.27        1:11.22   
21  Mathias Persson  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.77        1:12.39   
22  Valdemar Piihl Hansen  2001  Nakskov Svømme Klub    34.02        1:12.76   
23  Emil Mosegaard  2001  Korsør Sv & Livr. Klub    34.56        1:12.94   
24  Viktor Eibye  2001  Haslev Svømmeklub    34.38        1:14.84   
25  Frederik Birch Jørgensen  2001  Haslev Svømmeklub    34.64        1:14.87   
26  Colins Anthony George  2001  Nakskov Svømme Klub    37.53        1:18.75   
27  Lucas Leal  2001  Korsør Sv & Livr. Klub    49.28        1:42.06   
Asger Flytkjær-Hansen  2000  Haslev Svømmeklub            DNS   
Kristoffer Koch Pedersen  2001  Korsør Sv & Livr. Klub            DNS   
                     
 
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Gustav Klit Stjernholm  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.87        1:03.62   
Gustav Stahl  2002  Odense Svømme Klub    30.41        1:04.77   
Frederik Møller  2002  Ringsted Svømme Klub    29.80        1:04.92   
Kasper Bonnichsen  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.69        1:06.51   
Magnus Dolleris Schroll  2002  Odense Svømme Klub    31.79        1:10.55   
August Ryom  2002  Køge Svømmeklub    32.95        1:10.63   
Elias Rought  2003  Slagelse Svømmeklub    34.17        1:10.90   
Mikkel Mortensen  2003  Kalundborg SK    32.58        1:12.23   
Joakim Mortensen  2002  Ringsted Svømme Klub    35.07        1:12.35   
10  Silas Lykke  2003  Slagelse Svømmeklub    32.60        1:13.14   
11  Harald Franck  2003  Næstved IF    34.70        1:13.21   
12  Emil Carstensen  2002  Ringsted Svømme Klub    33.63        1:14.24   
13  Mark Kuhlmann  2003  Psv Schwerin    34.78        1:15.20   
14  Lucas Jul Pedersen  2003  Næstved IF    35.99        1:15.22   
15  Benjamin Bodal  2003  Ringsted Svømme Klub    35.66        1:16.37   
16  Lukas Stæhr Bentsen  2003  O.S.L.F.    36.27        1:16.39   
17  Mathias Munch Pedersen  2003  Odense Svømme Klub    35.08        1:16.40   
18  Jonathan Eskildsen  2003  Køge Svømmeklub    35.52        1:16.42   
19  Frederik Scheby Petersen  2004  Kalundborg SK    34.98        1:17.73   
20  Bertram Dalgas Frederikse  2003  Køge Svømmeklub    37.76        1:18.04   
21  August Østerholdt  2002  Køge Svømmeklub    38.66        1:18.98   
22  Matias Ersgaard Sandbirk  2003  Vordingborg Svømme Klub    36.11        1:19.84   
23  Casper Madsen  2004  Slagelse Svømmeklub    37.13        1:20.69   
24  Laurids Isling Kurtzmann  2002  Svømmeklubben Syd    38.67        1:21.60   
25  Elias Yldiz  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    38.52        1:21.70   
25  Jacob Meisner Hansen  2003  Næstved IF    35.99        1:21.70   
27  Nicklas Stæcker  2003  Næstved IF    37.97        1:23.50   
28  Holger Flytkjær-Hansen  2004  Haslev Svømmeklub    38.36        1:25.28   
29  Joachim Mårtensen  2004  Kalundborg SK    42.93        1:26.82   
30  Mathias Toft Nørskov  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    39.33        1:27.00   
31  Lauritz Dyhr-Rasmussen  2004  Næstved IF    40.51        1:27.07   
32  Sebastian N. Bentsen  2004  Næstved IF    39.72        1:27.40   
33  Christoffer Jensen  2002  Nakskov Svømme Klub    37.69        1:27.53   
34  Marcus Artmann  2002  Herlufsholm Svømmeklub    40.12        1:28.92   
35  Christopher Vejlbo Hansen  2005  Haslev Svømmeklub    41.37        1:29.05   
36  Tobias Rehder Knudsen  2005  Korsør Sv & Livr. Klub    43.13        1:30.21   
37  Christoffer R.s. Pedersen  2004  O.S.L.F.    41.64        1:30.47   
38  Anton Ritter  2005  Psv Schwerin    43.78        1:30.58   
39  Frederik Taubert Løgager  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    42.74        1:30.70   
39  Mathias Ankersen  2004  Herlufsholm Svømmeklub    43.27        1:30.70   
41  Marius Dyrgaard Tholstrup  2005  Odense Svømme Klub    43.75        1:30.85   
42  Tobias Mølbak  2004  Ringsted Svømme Klub    42.74        1:30.89   
43  Lasse Rohrbeck  2005  Psv Schwerin    42.38        1:31.52   
44  Jonas P. Dahrup  2004  Haslev Svømmeklub    40.65        1:31.63   
45  Magnus Ravn Borch  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    40.38        1:32.23   
46  Adam Bugge Frandsen  2005  Ringsted Svømme Klub    43.62        1:32.43   
47  Philip Rindum  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    40.82        1:32.53   
48  Emre Emil Tømmerby Kiliç  2004  Ringsted Svømme Klub    44.00        1:32.98   
49  Tobias Wiegaard Hansen  2004  Korsør Sv & Livr. Klub            1:34.36   
50  Theo Jäck  2005  Psv Schwerin    45.35        1:34.38   
51  August K Madsen  2004  Nakskov Svømme Klub    44.37        1:36.94   
52  Noah Olsson  2003  Korsør Sv & Livr. Klub    46.02        1:37.38   
53  Jeremy William Millard  2005  Ringsted Svømme Klub    45.71        1:37.39   
54  Jakob Stærmose  2005  Ringsted Svømme Klub    47.99        1:37.40   
55  Viktor Holst Rasmussen  2003  Korsør Sv & Livr. Klub    48.99        1:38.50   
56  Julius Vadmand  2005  Slagelse Svømmeklub    44.34        1:38.68   
57  Tobias Chr. Stæcker  2005  Næstved IF    48.58        1:42.20   
58  Oliver Hostrup Sahlberg  2003  Ringsted Svømme Klub    49.33        1:42.23   
59  Albert U. Thystrup  2003  Haslev Svømmeklub    48.85        1:42.44   
60  Zacharias Houmann  2006  Ringsted Svømme Klub    47.98        1:43.00   
61  Mikkel Kjaer  2004  Ringsted Svømme Klub    51.10        1:44.58   
62  Jonas Rask  2006  Kalundborg SK    50.75        1:44.96   
63  Kristian Slott Rasmussen  2004  Ringsted Svømme Klub    49.63        1:46.99   
64  Anders Fredslund-Andersen  2006  Slagelse Svømmeklub    52.17        1:49.09   
65  Johannes Tobel Nielsen  2004  Slagelse Svømmeklub    48.25        1:49.30   
66  Mikkel Holm Pedersen  2004  Ringsted Svømme Klub    51.97        1:50.56   
67  Victor Hemmingsen  2006  Ringsted Svømme Klub    54.27        1:51.99   
68  James Sibbern-Larsen  2005  Næstved IF    55.09        2:01.53   
August B Bjerregaard  2003  O.S.L.F.            DNS   
Jeppe Kristian Lund Larse  2004  Herlufsholm Svømmeklub            DNS   
Nikolaj Li Nissen  2006  Slagelse Svømmeklub            DNS   
Andreas Mølbak  2006  Ringsted Svømme Klub            DSQ  Udsvøm mave v/25m 
Joakim Grøn-Henriksen  2004  Ringsted Svømme Klub            DSQ  ESB efter 75m 
Lucas Sibbern-Larsen  2007  Næstved IF            DSQ  Crawlben v/start 
Noel Gjelstrup  2004  Kalundborg SK            DSQ  Ingen ber. v/afslut 
Victor Lund  2002  Køge Svømmeklub            DSQ  Afslutn. mave v/50m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  24 september 2016 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:09 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2016    Udskriftsdato  24 september 2016   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  15:28   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 september 2016         
 
 
Løb 11, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1918-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Katrine B. Hansen  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    37.19  1:17.87  1:59.27    2:41.11   
Julie Bak  1997  Svømmeklubben Triton Ballerup    37.54  1:18.71  2:00.85    2:42.46   
Sofie Strandby  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    38.25  1:20.62  2:03.17    2:46.87   
Camilla Dufour  1996  Svømmeklubben Triton Ballerup    39.76  1:23.16  2:08.44    2:54.42   
Trine Rübner-Petersen  1997  Svømmeklubben Syd    43.19  1:32.19  2:23.69    3:15.39   
Camilla Hansen  1997  Korsør Sv & Livr. Klub    52.20  1:52.37  2:55.85    4:00.67   
                     
 
Løb 11, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Frederikke Echardt  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    36.21  1:16.54  1:58.19    2:40.16   
Hannah Rühlke  2000  Psv Schwerin    37.33  1:19.24  2:02.66    2:45.40   
Line Strandby  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    39.04  1:22.36  2:06.22    2:50.17   
Friederike Fass  2002  Psv Schwerin    38.65  1:22.51  2:06.81    2:50.57   
Pernille Pedersen  2001  Køge Svømmeklub    40.59  1:24.53  2:09.20    2:54.39   
Anika Bryde  2000  Herlufsholm Svømmeklub    38.44  1:22.11  2:07.91    2:54.51   
Sarah Aarslew Jensen  2000  Køge Svømmeklub    41.81  1:28.17  2:15.12    3:01.32   
Caroline Bendtsen  2002  Næstved IF    42.66  1:28.60  2:15.14    3:01.95   
Celine Nordal Jacobsen  2001  Svømmeklubben Syd    41.73  1:27.63  2:14.73    3:02.84   
10  Maibritt Skjoldborg  2002  Odense Svømme Klub    42.29  1:30.83  2:20.10    3:08.62   
11  Malea Benediktson  2001  Odense Svømme Klub    41.59  1:29.29  2:18.99    3:08.90   
12  Léa Zoé Bingler  2000  Vordingborg Svømme Klub    43.00  1:32.40  2:23.58    3:14.09   
13  Clara Nyborg-Vedsted  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    45.57  1:38.49  2:32.76    3:26.94   
Melanie Degner  2000  Køge Svømmeklub            DSQ  Dobb. flyben v/175m 
                     
 
Løb 11, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Nikoline Skovly Larsen  2003  Næstved IF    39.07  1:22.64  2:07.73    2:50.42   
Liva Stjernholm  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    38.45  1:21.74  2:06.17    2:50.96   
Benedicte Them Jensen  2004  Køge Svømmeklub    38.29  1:22.76  2:08.04    2:51.24   
Caroline Gøttrup Bagge  2003  Køge Svømmeklub    39.03  1:23.39  2:08.06    2:51.72   
Ida-Marie Frydenlund  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    40.97  1:26.86  2:14.18    3:00.50   
Christine Krogh  2003  O.S.L.F.    42.27  1:28.70  2:15.69    3:02.12   
Olivia Mammen  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    41.37  1:28.32  2:16.62    3:05.33   
Emilie Højen Meyer  2004  Herlufsholm Svømmeklub    43.90  1:34.46  2:23.69    3:11.77   
Agnete Habermann  2005  Odense Svømme Klub    45.40  1:37.07  2:29.98    3:22.15   
10  Emma M. Andersen  2003  Ringsted Svømme Klub    46.34  1:38.78  2:33.65    3:27.42   
11  Nynne Jakobsen  2004  Haslev Svømmeklub    45.60  1:39.32  2:34.54    3:28.21   
12  Frederikke B. Hansen  2005  Herlufsholm Svømmeklub    47.38  1:39.53  2:34.29    3:28.57   
13  Liv Salhauge  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    49.72  1:45.15  2:40.70    3:34.53   
14  Emmeline S. Bertelsen  2005  Ringsted Svømme Klub    51.11  1:47.44  2:43.52    3:38.77   
15  Kathrine Jensen-Mattebjer  2004  Korsør Sv & Livr. Klub    52.33  1:51.44  2:49.83    3:44.47   
16  Lærke Møller  2005  Haslev Svømmeklub    52.37  1:50.86  2:49.01    3:47.36   
17  Silje Mathiasen  2006  Korsør Sv & Livr. Klub    53.87  1:52.86  2:50.63    3:47.49   
18  Laura Meyer  2006  Herlufsholm Svømmeklub    53.89  1:52.71  2:52.00    3:48.49   
19  Line Tångberg  2004  Herlufsholm Svømmeklub    49.95  1:49.41  2:51.76    3:52.70   
20  Josephine Larsen  2004  Korsør Sv & Livr. Klub    54.84  1:55.52  2:56.92    3:56.87   
21  Martha Bødker Thomsen  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    55.16  1:56.41  2:59.35    3:59.74   
22  Frederikke Steffensen  2005  Ringsted Svømme Klub    59.92  2:07.57  3:12.18    4:15.50   
23  Mejse Jakobsen  2007  Haslev Svømmeklub    1:00.54  2:09.46  3:19.69    4:27.79   
24  Silke Krakau Tønnesen  2006  Slagelse Svømmeklub    1:01.68  2:13.90  3:23.63    4:32.24   
Emma Ahrenkiel Karløv  2003  Slagelse Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  24 september 2016 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:28 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2016    Udskriftsdato  24 september 2016   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  16:09   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 september 2016         
 
 
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Frans Johannessen  1992  Svømmeklubben Triton Ballerup    30.71  1:06.24  1:40.79    2:14.84   
Viktor Christensen  1995  Køge Svømmeklub    32.04  1:07.19  1:42.60    2:17.62   
Niklas Hedegaard  1990  Farum Svømmeklub    30.68  1:05.53  1:41.72    2:19.30   
Rasmus Aavang Jensen  1998  Slagelse Svømmeklub    36.81  1:19.44  2:03.00    2:46.86   
Marvin Kollrich  1998  Psv Schwerin    35.42  1:18.03  2:03.51    2:47.11   
                     
 
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Magnus Carstensen  1999  Ringsted Svømme Klub    33.58  1:10.94  1:47.61    2:24.69   
Magnus Nygaard  2000  Slagelse Svømmeklub    35.81  1:14.75  1:54.27    2:33.50   
Daniel Berg Wenk  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    35.44  1:16.89  1:58.87    2:39.90   
Jacob Holm  2000  Køge Svømmeklub    36.30  1:17.25  1:59.06    2:41.24   
Mert Kaya  2001  Køge Svømmeklub    38.01  1:20.07  2:02.13    2:43.58   
Gustav Nissen  2001  Herlufsholm Svømmeklub    37.68  1:19.69  2:02.93    2:47.50   
Rasmus Danielsen  2001  Køge Svømmeklub    39.04  1:23.95  2:09.79    2:55.66   
Alexander Kragesand  1999  Korsør Sv & Livr. Klub    39.55  1:24.20  2:10.84    2:58.66   
Daniel Hartkopf  2001  Køge Svømmeklub            DNS   
Lukas Gustafson  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup            DSQ  dobelt flyben 125m 
                     
 
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Alexander Søgaard  2002  Ringsted Svømme Klub    35.35  1:14.00  1:53.75    2:34.30   
Elias Rought  2003  Slagelse Svømmeklub    37.14  1:19.17  2:02.12    2:44.80   
Victor Nygaard  2003  O.S.L.F.    37.71  1:20.37  2:03.95    2:46.02   
Christer Papenbroock  2002  Psv Schwerin    37.05  1:20.12  2:05.18    2:51.54   
Alfred Nissen  2002  Herlufsholm Svømmeklub    40.75  1:26.32  2:12.71    2:58.42   
Kristian Mouridsen  2002  Næstved IF    41.28  1:29.12  2:17.38    3:03.90   
Elias Yldiz  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    45.27  1:36.95  2:29.84    3:23.39   
Stefan Rasmussen  2004  Svømmeklubben Syd    47.02  1:40.39  2:34.38    3:27.56   
Lauritz Dyhr-Rasmussen  2004  Næstved IF    47.72  1:41.05  2:35.87    3:30.20   
10  Frederik Taubert Løgager  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    50.59  1:47.83  2:46.71    3:43.76   
11  Adam Bugge Frandsen  2005  Ringsted Svømme Klub    52.16  1:49.31  2:48.80    3:45.48   
12  Sylvester Wichmann Meisne  2005  Herlufsholm Svømmeklub    54.33  1:53.14  2:52.77    3:50.21   
13  Jakob Stærmose  2005  Ringsted Svømme Klub    54.93  1:56.08  2:53.99    3:50.26   
14  Konrad Clausen  2005  Korsør Sv & Livr. Klub    54.09  1:53.02  2:53.59    3:50.50   
15  Viktor Holst Rasmussen  2003  Korsør Sv & Livr. Klub    55.29  1:56.06  2:55.45    3:51.90   
16  Rasmus Mortensen  2004  Herlufsholm Svømmeklub    53.12  1:53.61  2:56.99    3:54.99   
17  Victor Hemmingsen  2006  Ringsted Svømme Klub    57.51  2:00.09  3:03.14    4:06.92   
18  Noah Vester Nielsen  2004  Korsør Sv & Livr. Klub    55.69  2:01.22  3:06.33    4:10.24   
Oliver Schou Krogsgaard  2003  Korsør Sv & Livr. Klub            DNS   
Nikolaj Nielsen  2006  Slagelse Svømmeklub            DSQ  Asynk. ben v/50-75m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  24 september 2016 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  16:09 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2016    Udskriftsdato  24 september 2016   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  18:04   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 september 2016         
 
 
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1918-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Matilde Schrøder  1996  O.S.L.F.            27.07   
Christina Munkholm  1996  Køge Svømmeklub            27.11   
Camilla Rask  1999  Odense Svømme Klub            27.21   
Laura Glerup Jensen  1998  O.S.L.F.            27.86   
Annabelle Grønbech Ladik  1997  Ringsted Svømme Klub            27.87   
Laura Holm Junge  1998  Kalundborg SK            28.49   
Emma Anne Ljungstrøm  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup            28.53   
Katrine B. Hansen  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup            28.72   
Amalie Gotthard  1999  Slagelse Svømmeklub            29.06   
10  Eva Sperlich  1999  Psv Schwerin            29.51   
11  Nicole Kristensen  1999  Kalundborg SK            29.80   
12  Volena Dimitrova  1999  Vordingborg Svømme Klub            29.91   
13  Trine Rübner-Petersen  1997  Svømmeklubben Syd            32.57   
14  Sophia Sander-Bjerge  1999  Svømmeklubben Syd            34.50   
15  Emma Nyborg-Vedsted  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup            36.49   
16  Camilla Hansen  1997  Korsør Sv & Livr. Klub            43.83   
Anna Wermuth  1996  Odense Svømme Klub            DNS   
Camilla Dufour  1996  Svømmeklubben Triton Ballerup            DNS   
Isabella Drest  1999  Odense Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Josephine G. Lauridsen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            27.51   
Julie Darlem Brandt  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            27.82   
Sofie Nielsen  2001  Slagelse Svømmeklub            28.07   
Amanda Duus  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            28.26   
Liva Palmund  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            28.40   
Amalie W. Olsen  2001  Herlufsholm Svømmeklub            28.58   
Thyra Jørgensen  2002  Svømmeklubben Syd            28.73   
Regitze Gotthard  2002  Slagelse Svømmeklub            28.82   
Maike Kozelnik  2002  Psv Schwerin            28.92   
10  Kamille Auerbach-Lind  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            28.93   
11  Gina Elisa Koop  2000  Psv Schwerin            29.08   
12  Melanie Eggertsen  2002  Nakskov Svømme Klub            29.09   
13  Frederikke Jensen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            29.24   
14  Emilie Nyegaard  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            29.34   
15  Emma Bruhn  2002  Herlufsholm Svømmeklub            29.39   
16  Emma Bækgaard  2002  Herlufsholm Svømmeklub            29.42   
17  Helena Berg Wenk  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            29.57   
18  Viktoria Bæts Kristensen  2002  Næstved IF            29.59   
19  Maria Andersen  2002  Ringsted Svømme Klub            29.65   
20  Marie Uglebjerg  2002  Kalundborg SK            29.66   
21  Cecilie Baraviec  2000  Odense Svømme Klub            29.77   
22  Emilia Lønborg  2002  Herlufsholm Svømmeklub            30.06   
23  Victoria Andersen  2001  Slagelse Svømmeklub            30.34   
24  Katja Kjær Nielsen  2002  Ringsted Svømme Klub            30.45   
25  Patricia Andersen  2002  Slagelse Svømmeklub            30.46   
26  Maria Szokody  2002  Ringsted Svømme Klub            30.49   
27  Isabel K. Eriksen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            30.53   
28  Karla Sejling  2001  Ringsted Svømme Klub            30.57   
29  Elisa Stegemann  2002  Psv Schwerin            30.61   
30  Karen Hazell Brink  2002  O.S.L.F.            30.65   
31  Gry Floor  2000  Odense Svømme Klub            30.73   
31  Jasmin Larsen  2002  Ringsted Svømme Klub            30.73   
33  Anna Broe  2002  O.S.L.F.            30.79   
34  Victoria Christoffersen  2002  Korsør Sv & Livr. Klub            30.85   
35  Natalie Vaabengaard  2002  Herlufsholm Svømmeklub            30.90   
36  Maya Nykjær  2001  Vordingborg Svømme Klub            30.91   
37  Malou Carlsen  2000  Nakskov Svømme Klub            31.11   
38  Cathrine Wismann  2002  Ringsted Svømme Klub            31.16   
39  Madeleine Thornsen  2001  Korsør Sv & Livr. Klub            31.38   
40  Julie Galsgaard Hansen  2000  Nakskov Svømme Klub            31.41   
41  Charlotte-Christin Sander  2001  Psv Schwerin            31.54   
42  Johanne B. Hansen  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            31.56   
43  Josefine H. Lundstrøm  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            31.71   
44  Josephine Wismann  2002  Ringsted Svømme Klub            31.78   
45  Julie K Madsen  2001  Nakskov Svømme Klub            31.93   
46  Mathilde Rasmussen  2002  Slagelse Svømmeklub            32.01   
47  Anne-Sofie P. Clausen  2002  Næstved IF            32.10   
48  Laura Mikkelsen  2001  Haslev Svømmeklub            32.17   
49  Emilie Ferslev Christians  2002  Vordingborg Svømme Klub            32.19   
50  Nicole Vaabengaard  2002  Herlufsholm Svømmeklub            32.31   
51  Emmely Andersen  2001  Haslev Svømmeklub            32.42   
52  Maja Wiegaard Hansen  2002  Korsør Sv & Livr. Klub            32.43   
53  Malea Benediktson  2001  Odense Svømme Klub            32.48   
54  Freja Zerbst Hansen  2001  Næstved IF            32.49   
55  Nicoline Strandberg  2002  Kalundborg SK            33.17   
56  Engeline Scheby Petersen  2002  Kalundborg SK            33.24   
57  Line Due Truelsen  2002  Nakskov Svømme Klub            34.29   
58  Thomine Maren Hansen  2001  Slagelse Svømmeklub            34.35   
59  Charlotte W. Jørgensen  2000  Vordingborg Svømme Klub            35.75   
60  Kristine Christensen  2002  Slagelse Svømmeklub            36.81   
61  Caroline Christensen  2000  Korsør Sv & Livr. Klub            37.03   
Amalie Frederiksen  2001  Slagelse Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Naya Modin Thomsen  2003  Køge Svømmeklub            28.72   
My Phuong Bui  2003  O.S.L.F.            29.50   
Sofie Nielsen  2003  Haslev Svømmeklub            29.63   
Julie Bruun Jørgensen  2003  Svømmeklubben Syd            29.85   
Frida Bang Stanelt  2004  Kalundborg SK            30.10   
Matilde Mantzius Mosegård  2003  Slagelse Svømmeklub            30.10   
Wilma Anker  2004  Herlufsholm Svømmeklub            30.25   
Amelie Ritter  2003  Psv Schwerin            30.96   
Mikala Ravn Borch  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            31.00   
10  Katja Skovdal Lorentzen  2003  Køge Svømmeklub            31.03   
10  Olivia Mammen  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            31.03   
12  Kathrine Sofie Jensen  2003  Køge Svømmeklub            31.17   
13  Alma Burgaard  2003  Odense Svømme Klub            31.31   
14  Clara Dreier  2004  Køge Svømmeklub            31.46   
15  Anna Larsen  2004  Kalundborg SK            31.72   
15  Elisabeth Them Jensen  2004  Køge Svømmeklub            31.72   
17  Eden Sydney Schröder  2005  Psv Schwerin            31.74   
18  Katrine Duus  2003  Næstved IF            31.75   
19  Sophie Grandjean  2003  Ringsted Svømme Klub            32.03   
20  Elida Thornsen  2005  Korsør Sv & Livr. Klub            32.05   
21  Mia T. Klüver-Kristensen  2004  O.S.L.F.            32.06   
22  Olivia Møller  2004  Haslev Svømmeklub            32.31   
23  Petrine R. E. Sørensen  2005  Haslev Svømmeklub            32.57   
24  Sofie Ølgaard Hansen  2004  Korsør Sv & Livr. Klub            33.02   
25  Lucca Rademakers  2004  Korsør Sv & Livr. Klub            33.10   
26  Ida Juul Grønning  2004  Odense Svømme Klub            33.24   
26  Kaya Yang Eisensee  2004  Odense Svømme Klub            33.24   
28  Laura Rasmussen  2004  Kalundborg SK            33.40   
29  Ida Bruhn  2004  Herlufsholm Svømmeklub            33.43   
30  Amalie Wichmann Larsen  2005  Haslev Svømmeklub            33.48   
31  Katrine Brolykke Madsen  2003  O.S.L.F.            33.52   
31  Nikoline Andersen  2003  Odense Svømme Klub            33.52   
33  Silje Gärtner  2003  Køge Svømmeklub            33.55   
34  Josefine Risum Jørgensen  2004  Odense Svømme Klub            33.78   
35  Anna Leopold Brandt  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            33.81   
36  Selma V Studnitz Andersen  2005  Herlufsholm Svømmeklub            34.08   
37  Josefine S Jørgensen  2004  O.S.L.F.            34.28   
38  Emilie Wilms Jensen  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            34.39   
39  Ida Kjølby  2003  Svømmeklubben Syd            34.44   
40  Naja Færgemann  2006  Odense Svømme Klub            34.66   
41  Maya Baltser  2004  Nakskov Svømme Klub            35.49   
42  Esther Haudrum Larsen  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup            35.69   
43  Gaya Josefine Maar  2003  Næstved IF            35.70   
44  Maja Raalund  2003  Vordingborg Svømme Klub            35.80   
45  Freja Søndergaard  2004  Vordingborg Svømme Klub            35.82   
46  Mille Scheel  2003  Herlufsholm Svømmeklub            35.98   
47  Mille Marie Ullerup  2004  Svømmeklubben Syd            36.05   
48  Fanta Osatoharimwen  2005  Herlufsholm Svømmeklub            36.43   
49  Helene Thielsen  2004  Ringsted Svømme Klub            36.61   
50  Sveda Naima Grude  2006  Psv Schwerin            36.78   
51  Ida Sjøgren Kaiser  2004  Slagelse Svømmeklub            36.80   
52  Nicoline Hansen  2004  Haslev Svømmeklub            36.81   
53  Matilde Baraviec  2006  Odense Svømme Klub            36.89   
54  Freya Andreasen  2004  Haslev Svømmeklub            36.94   
55  Sille Møller  2004  Kalundborg SK            36.98   
56  Mathilde Hjort Lodstrup  2005  Haslev Svømmeklub            37.04   
57  Sarah Møller Jakobsen  2004  Nakskov Svømme Klub            37.13   
58  Sisse Berg Olesen  2005  Haslev Svømmeklub            37.22   
59  Malene Gjermandsen  2003  Korsør Sv & Livr. Klub            37.38   
60  Nanna Lauritsen  2004  Haslev Svømmeklub            37.54   
61  Freja Arentsen  2005  Næstved IF            37.60   
62  Isabel Valsted Bavnbæk  2003  Vordingborg Svømme Klub            37.61   
63  Olivia My Nielsen  2004  Næstved IF            37.67   
64  Alba Seneca  2005  Kalundborg SK            37.79   
65  Isabella Hejlesen  2004  Korsør Sv & Livr. Klub            37.88   
66  Emilia Sander-Bjerge  2003  Svømmeklubben Syd            37.97   
67  Pernille Goth Pedersen  2003  Vordingborg Svømme Klub            38.03   
68  Pauline Andersen  2005  Kalundborg SK            38.11   
69  Lara W. S. Olsen  2006  Ringsted Svømme Klub            38.12   
70  Aliyah Savannah Rasmussen  2005  Vordingborg Svømme Klub            38.19   
71  Malou Hansen  2004  Nakskov Svømme Klub            38.41   
72  Lea Tångberg  2005  Herlufsholm Svømmeklub            38.59   
73  Laura Meyer  2006  Herlufsholm Svømmeklub            38.68   
74  Kamille Bentsen  2006  Herlufsholm Svømmeklub            38.73   
75  Ida Marie Bundgaard Ravn  2004  Svømmeklubben Syd            38.86   
76  Mathilde Mørk Hansen  2004  Korsør Sv & Livr. Klub            38.96   
77  Martha Bødker Thomsen  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup            39.06   
78  Mathilde Klintby  2004  Ringsted Svømme Klub            39.77   
79  Emilia Sjursen  2004  Nakskov Svømme Klub            39.87   
80  Josephine Frederiksen  2005  Svømmeklubben Syd            40.22   
81  Katrine R. K. Hansen  2005  Nakskov Svømme Klub            40.28   
82  Maria Stoklund  2006  Kalundborg SK            40.30   
83  Emilie Larsen  2007  Slagelse Svømmeklub            40.99   
84  Sigrid B. Kristensen  2004  Slagelse Svømmeklub            41.04   
85  Tilde-Sofie Qwist  2005  Slagelse Svømmeklub            41.17   
86  Andrea Strandby  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            41.85   
87  Maila Anker  2007  Herlufsholm Svømmeklub            41.99   
88  Mathilde Ludvigsen  2006  Næstved IF            42.25   
89  Josefine von Bülow  2005  Kalundborg SK            42.43   
90  Mie Visler  2006  Herlufsholm Svømmeklub            43.13   
91  Leonora Franck  2006  Næstved IF            43.36   
92  Dicte Maar  2006  Næstved IF            43.42   
93  Isabella Koch Juhl  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            43.45   
94  Victoria Dinesen  2006  Næstved IF            44.36   
95  Erica Veggerby Grønlund  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            45.19   
96  Iben Lund Nielsen  2006  Næstved IF            45.91   
97  Katrine Drygaard  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup            45.99   
98  Mathilde Bendtsen  2007  Næstved IF            46.29   
99  Melanie Person  2006  Slagelse Svømmeklub            46.30   
100  Silke Krakau Tønnesen  2006  Slagelse Svømmeklub            46.50   
101  Frida Lauridsen  2005  Slagelse Svømmeklub            47.10   
102  Rosa Dyhr-Rasmussen  2007  Næstved IF            47.21   
103  Isabella Holme Bjerborg  2003  Kalundborg SK            47.28   
104  Amalie Carlsen Risager  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            47.83   
105  Cecilie Møller  2005  Ringsted Svømme Klub            48.39   
106  Dzejla Alibasic  2005  Slagelse Svømmeklub            48.47   
107  Naja Møller Danielsen  2006  Slagelse Svømmeklub            48.50   
108  Izabella Schouw Bast  2005  Herlufsholm Svømmeklub            48.78   
109  Elisabeth Tobel Nielsen  2007  Slagelse Svømmeklub            49.01   
110  Freja Millie  2006  Herlufsholm Svømmeklub            51.64   
111  Selma Frederiksen  2008  Herlufsholm Svømmeklub            53.53   
112  Anna Møller  2007  Ringsted Svømme Klub            54.70   
113  Celina Lindholm Hansen  2006  Haslev Svømmeklub            54.93   
114  Line Stærmose  2006  Ringsted Svømme Klub            58.12   
Beatrice Buhr Müller  2006  Kalundborg SK            DNS   
Camilla Gjermandsen  2004  Korsør Sv & Livr. Klub            DNS   
Josefine Larsen  2004  Slagelse Svømmeklub            DNS   
Karoline Nielsen  2004  Slagelse Svømmeklub            DNS   
Sascha Haste  2007  Ringsted Svømme Klub            DNS   
Thilde Thomsen  2008  Kalundborg SK            DNS   
Ditte Bønnebæk  2003  Slagelse Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
Thea Kaiser  2004  Kalundborg SK            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  24 september 2016 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  18:04 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2016    Udskriftsdato  24 september 2016   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  17:46   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 september 2016         
 
 
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Claus Hansen  1995  Ringsted Svømme Klub            23.76   
Gustav Friberg  1997  Ringsted Svømme Klub            24.17   
Frederik K. Mortensen  1995  Svømmeklubben Triton Ballerup            24.58   
Tobias Andersen  1998  Svømmeklubben Triton Ballerup            24.69   
Jacob Holst  1991  Køge Svømmeklub            24.93   
Bjørn Hansen  1998  Ringsted Svømme Klub            25.08   
Mads Ingeman Hansen  1997  Herlufsholm Svømmeklub            25.43   
Johan Müller  1998  Svømmeklubben Triton Ballerup            25.64   
Nicolai Degn Andersen  1990  Odense Svømme Klub            25.99   
10  Mads Lünell Bruhn  1998  Herlufsholm Svømmeklub            26.26   
11  Jesper Waterval  1975  Svømmeklubben Triton Ballerup            26.47   
12  Jakob Rasmussen  1992  Ringsted Svømme Klub            26.62   
13  Mads Christensen  1997  Herlufsholm Svømmeklub            27.02   
14  Steffen Deutsch  1998  Psv Schwerin            27.06   
15  Rasmus Aavang Jensen  1998  Slagelse Svømmeklub            27.91   
16  Andreas Østergaard Nielse  1997  Vordingborg Svømme Klub            29.88   
Christian V. Rasmussen  1996  Odense Svømme Klub            DNS   
Magnus Lundgren  1996  Køge Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Andreas Bui  2000  O.S.L.F.            24.40   
Malthe Burgaard  2000  Odense Svømme Klub            24.52   
Marius Rasmussen  1999  Svømmeklubben Syd            24.72   
Till Otto Göttmann  2000  Psv Schwerin            24.89   
Gustav Westerlin Larsen  1999  O.S.L.F.            25.42   
Mads Raaby Jensen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            25.46   
Matthias Hansen  2001  Slagelse Svømmeklub            25.48   
Filip Bækgaard  2000  Herlufsholm Svømmeklub            25.53   
Magnus Aasberg  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            25.72   
10  Oliver H. Andersen  1999  Kalundborg SK            25.84