Results for UGP3-Eriksdal
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 - 2016 | Utskriftsdatum | 05 juni 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:58 | |||
Arrangör | Spårvägen sim & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 04 juni 2016 |
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hanna Reithner | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.27 | 1:10.16 | |||||
2 | Elin Grenholm | 1999 | Spårvägen Simförening | 33.81 | 1:10.46 | |||||
3 | Sara Andersson | 2000 | Simklubben Neptun | 36.32 | 1:15.38 | |||||
4 | Hermella Alem | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 36.73 | 1:17.75 | |||||
5 | Maya Lindhe | 2000 | Södertörns Simsällskap | 37.41 | 1:18.45 | |||||
6 | Astrid Onno | 2000 | Spårvägen Simförening | 39.95 | 1:20.51 | |||||
7 | Nelly Åkerblom | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 39.11 | 1:20.60 | |||||
8 | Astrid Eliasson | 2000 | Södertörns Simsällskap | 39.17 | 1:21.31 | |||||
9 | Johanna Larsson | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 39.36 | 1:22.01 | |||||
10 | Cajsa-Lisa Jansson | 1999 | Spårvägen Simförening | 39.62 | 1:24.05 | |||||
11 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägen Simförening | 40.72 | 1:25.39 | |||||
12 | Alice Albinzon | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 42.18 | 1:26.41 | |||||
13 | Elin Öberg | 2000 | Spårvägen Simförening | 41.99 | 1:28.22 | |||||
14 | Jessica Wiklund | 2000 | Wisby Simsällskap | 41.39 | 1:30.11 | |||||
15 | Thea Jonsson | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 44.19 | 1:33.40 | |||||
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Zafira Vaamonde | 2001 | Spårvägen Simförening | 35.67 | 1:12.46 | |||||
2 | Linnea Lindqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 36.67 | 1:14.29 | |||||
3 | Alexandra Lindén | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 36.93 | 1:16.40 | |||||
4 | Lea Granert | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 37.33 | 1:17.47 | |||||
5 | Hjördis Köhler | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 38.93 | 1:20.44 | |||||
6 | Malin Strand | 2001 | Södertörns Simsällskap | 40.92 | 1:24.23 | |||||
7 | Sofia Ekström | 2001 | Spårvägen Simförening | 47.13 | 1:39.01 | |||||
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Paola Kylberg | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 35.34 | 1:11.94 | |||||
2 | Alwa Widmark | 2002 | Södertörns Simsällskap | 34.52 | 1:11.95 | |||||
3 | Sophie Bladin | 2002 | Simklubben Neptun | 36.29 | 1:15.10 | |||||
4 | Anna Westborg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 37.19 | 1:16.41 | |||||
5 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 37.51 | 1:16.51 | |||||
6 | Jemina Granholm | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 37.84 | 1:18.90 | |||||
7 | Michelle Aspberg | 2002 | Södertörns Simsällskap | 37.94 | 1:19.93 | |||||
8 | Klara Alte | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.03 | 1:20.75 | |||||
9 | Hanna Åsbrink | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.03 | 1:21.15 | |||||
10 | Erica Sundholm | 2002 | Simklubben Neptun | 40.09 | 1:22.14 | |||||
11 | Victoria Danielsson | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.86 | 1:22.75 | |||||
12 | Julia Gunneriusson | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.67 | 1:24.53 | |||||
13 | Emma Stråhle | 2002 | Tyresö Simsällskap | 42.17 | 1:27.15 | |||||
14 | Thea Perrone | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 42.36 | 1:27.31 | |||||
15 | Tove Hägerdal | 2002 | Spårvägen Simförening | 43.23 | 1:27.98 | |||||
16 | Amanda Nilsson | 2002 | Södertörns Simsällskap | 42.06 | 1:29.02 | |||||
17 | Alexandra Eriksson | 2002 | Spårvägen Simförening | 54.12 | 1:53.41 | |||||
- | Jennie Wensmark | 2002 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | Simklubben Neptun | 35.52 | 1:13.03 | |||||
2 | Rebecca Gustafsson | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.73 | 1:13.93 | |||||
3 | Freja Nordeman | 2003 | Simklubben Neptun | 36.76 | 1:14.73 | |||||
4 | Rebecca Sandström | 2003 | Lidingö Simklubb | 37.37 | 1:16.76 | |||||
5 | Mikaela Hedström | 2003 | Spårvägen Simförening | 37.92 | 1:17.37 | |||||
6 | Liv Asp Olsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 38.96 | 1:19.70 | |||||
7 | Veronika Hiram | 2004 | Södertörns Simsällskap | 38.24 | 1:20.16 | |||||
8 | Elvira Schei | 2003 | Spårvägen Simförening | 38.21 | 1:20.94 | |||||
9 | Vendela Hillström | 2003 | Simklubben Neptun | 40.18 | 1:20.96 | |||||
10 | Olivia Östlund | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 39.37 | 1:21.21 | |||||
11 | Maria Bang | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 39.97 | 1:21.83 | |||||
12 | Elsa Fogelsjöö | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 39.65 | 1:22.36 | |||||
13 | Elin Grähs | 2004 | Simklubben Neptun | 40.71 | 1:23.56 | |||||
14 | Tindra Norling | 2003 | Södertörns Simsällskap | 39.64 | 1:24.33 | |||||
15 | Hedda Wallberg | 2003 | Simklubben Neptun | 41.73 | 1:24.36 | |||||
16 | Lova Gottberg | 2003 | Simklubben Neptun | 41.94 | 1:24.38 | |||||
17 | Emma Björkman | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.30 | 1:24.68 | |||||
18 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 42.67 | 1:25.64 | |||||
19 | Johanna Bagelius | 2004 | Spårvägen Simförening | 42.79 | 1:26.69 | |||||
20 | Filippa Lindskog | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 42.48 | 1:26.99 | |||||
21 | Vera Backman | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.16 | 1:27.14 | |||||
22 | Nova Morota | 2005 | Spårvägen Simförening | 42.92 | 1:27.15 | |||||
23 | Anna Wainikka | 2004 | Simklubben Neptun | 42.04 | 1:27.64 | |||||
24 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 43.41 | 1:28.22 | |||||
25 | Rebecka Axelmalm | 2003 | Södertörns Simsällskap | 43.50 | 1:29.10 | |||||
26 | Shirley Lidman | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 43.13 | 1:29.56 | |||||
27 | Anna Werme | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.13 | 1:29.80 | |||||
28 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 43.12 | 1:30.77 | |||||
29 | Mandana Fardi | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 44.08 | 1:31.16 | |||||
30 | Leah Amtell | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 44.48 | 1:31.42 | |||||
31 | Nicole Papachristou | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 44.10 | 1:32.28 | |||||
32 | Maya Levin | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.97 | 1:32.44 | |||||
33 | Lilly Eriksson | 2004 | Simklubben Neptun | 45.69 | 1:32.74 | |||||
34 | Maja Gunnarson | 2003 | Simklubben Neptun | 45.24 | 1:34.27 | |||||
35 | Meja Morota | 2003 | Spårvägen Simförening | 46.27 | 1:34.58 | |||||
36 | Sara Kärvestedt | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.53 | 1:34.82 | |||||
37 | Ella Ekepil | 2005 | Wisby Simsällskap | 47.48 | 1:35.41 | |||||
38 | Eleonora Engström | 2004 | Lidingö Simklubb | 47.08 | 1:37.09 | |||||
39 | Veronica Olsson | 2005 | Spårvägen Simförening | 48.25 | 1:37.63 | |||||
40 | Emelie Sveding | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.63 | 1:37.83 | |||||
41 | Else Jomaa | 2004 | Simklubben Neptun | 48.82 | 1:39.35 | |||||
42 | Nella Silfwergård | 2004 | Wisby Simsällskap | 47.84 | 1:39.72 | |||||
43 | Isabelle Karlsson | 2006 | Spårvägen Simförening | 48.62 | 1:41.26 | |||||
44 | Ella Holmberg | 2006 | Spårvägen Simförening | 51.43 | 1:42.40 | |||||
45 | Elin Glifberg | 2004 | Lidingö Simklubb | 49.51 | 1:42.84 | |||||
46 | Jennifer Geaney | 2005 | Spårvägen Simförening | 50.10 | 1:43.30 | |||||
47 | Elvira Weid | 2003 | Spårvägen Simförening | 49.88 | 1:43.57 | |||||
48 | Kristina Chiuarzzo Åström | 2004 | Spårvägen Simförening | 50.72 | 1:44.69 | |||||
49 | Jennifer Brodin | 2003 | Spårvägen Simförening | 55.69 | 1:53.53 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 05 juni 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 16:58 |