Resultat för KVIK Årgangs Cup 2016
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
søndag
Resultat Løb 28 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:35 | |||
Arrangør | KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 28, 8x50 im mix, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gsc 1 | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:58.60 | ||||||
Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 31.64 | 31.64 | |||||||
Jakob Alexander Jensen | 2002 | 30.01 | 1:01.65 | |||||||
Sara Damkjær Bartels | 2004 | 34.42 | 1:36.07 | |||||||
Oliver Steenberg | 2002 | 32.06 | 2:08.13 | |||||||
Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 28.57 | 2:36.70 | |||||||
Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 27.19 | 3:03.89 | |||||||
Frederikke Marie Hansen | 2003 | 28.26 | 3:32.15 | |||||||
Emil Steenberg | 2002 | 26.45 | 3:58.60 | |||||||
2 | Vat Skyskraber | 2002 | VAT Copenhagen | 3:59.94 | ||||||
Julie Laugesen | 2003 | 31.51 | 31.51 | |||||||
Tobias Dan Hansen | 2002 | 28.43 | 59.94 | |||||||
Schastine Skifter Tabor | 2005 | 36.67 | 1:36.61 | |||||||
Mohammed Ghizzaui | 2003 | 33.42 | 2:10.03 | |||||||
Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 31.15 | 2:41.18 | |||||||
Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 27.46 | 3:08.64 | |||||||
Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 27.66 | 3:36.30 | |||||||
Rasmus Nickelsen | 2003 | 23.64 | 3:59.94 | |||||||
3 | Kvik 2. Hold 1 | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:04.11 | ||||||
Amalie Nielsen | 2003 | 32.77 | 32.77 | |||||||
Jakob Strunge Nissen | 2002 | 28.94 | 1:01.71 | |||||||
Caroline Brink | 2003 | 33.76 | 1:35.47 | |||||||
Joakim Køhn | 2003 | 35.24 | 2:10.71 | |||||||
Celia Puggaard | 2003 | 29.68 | 2:40.39 | |||||||
Mikkel Jørgensen | 2003 | 29.49 | 3:09.88 | |||||||
Tine Petersen | 2003 | 28.04 | 3:37.92 | |||||||
Carl Heyn Stage | 2003 | 26.19 | 4:04.11 | |||||||
4 | A6 Mix 1 | 2002 | A6 | 4:06.28 | ||||||
Luna Emilie Olsen | 2003 | 33.25 | 33.25 | |||||||
Frederik Bojesen | 2002 | 30.11 | 1:03.36 | |||||||
Liva Buchholt Johansen | 2003 | 33.83 | 1:37.19 | |||||||
Morten Østergaard | 2002 | 33.89 | 2:11.08 | |||||||
Pernille Elm Jensen | 2003 | 30.31 | 2:41.39 | |||||||
Nicolai Therkelsen | 2003 | 29.91 | 3:11.30 | |||||||
Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 27.97 | 3:39.27 | |||||||
Rasmus Skarby Madsen | 2003 | 27.01 | 4:06.28 | |||||||
5 | Triton 1 Ballerup | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:12.42 | ||||||
Mikala Ravn Borch | 2003 | 34.86 | 34.86 | |||||||
Mikkel Hjelm | 2003 | 31.34 | 1:06.20 | |||||||
Ida-Marie Frydenlund | 2003 | 36.24 | 1:42.44 | |||||||
Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 32.46 | 2:14.90 | |||||||
Liva Stjernholm | 2004 | 32.33 | 2:47.23 | |||||||
Kasper Bonnichsen | 2002 | 27.05 | 3:14.28 | |||||||
Olivia Mammen | 2003 | 29.57 | 3:43.85 | |||||||
Lasse Darlem Brandt | 2003 | 28.57 | 4:12.42 | |||||||
6 | Kvik 2. Hold 2 | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:15.01 | ||||||
Sofie Findahl Andersen | 2003 | 32.79 | 32.79 | |||||||
Rasmus Warberg | 2004 | 31.52 | 1:04.31 | |||||||
Emilie Meng | 2003 | 34.05 | 1:38.36 | |||||||
Arthur Hansen | 2002 | 37.83 | 2:16.19 | |||||||
Amalie Michelsen | 2003 | 30.65 | 2:46.84 | |||||||
Casper Puggaard | 2005 | 31.67 | 3:18.51 | |||||||
Sarah Sirek Hansen | 2003 | 27.83 | 3:46.34 | |||||||
Lukas Majvig Andersen | 2003 | 28.67 | 4:15.01 | |||||||
7 | Gsc 2 | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:23.68 | ||||||
Emma Hansen | 2004 | 32.19 | 32.19 | |||||||
Marcus Hiort | 2003 | 31.88 | 1:04.07 | |||||||
Amalie Schou | 2003 | 37.25 | 1:41.32 | |||||||
Noah Bred | 2003 | 37.85 | 2:19.17 | |||||||
Esther Else Grubert | 2003 | 31.11 | 2:50.28 | |||||||
Mark Brandt | 2002 | 31.61 | 3:21.89 | |||||||
Sophia Bøttger | 2004 | 30.19 | 3:52.08 | |||||||
Andreas Ivang Ladefoged | 2004 | 31.60 | 4:23.68 | |||||||
8 | A6 Mix 2 | 2002 | A6 | 4:37.78 | ||||||
Isabel Lillebæk | 2004 | 36.52 | 36.52 | |||||||
Victor Toftehøj | 2003 | 37.21 | 1:13.73 | |||||||
Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 37.93 | 1:51.66 | |||||||
Anders Kousgard Kortegaar | 2004 | 38.21 | 2:29.87 | |||||||
Clara Sass Husum | 2004 | 33.42 | 3:03.29 | |||||||
Julius Svarrer | 2005 | 35.74 | 3:39.03 | |||||||
Christine Henriksen | 2003 | 29.68 | 4:08.71 | |||||||
Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | 29.07 | 4:37.78 | |||||||
9 | Kvik 2. Hold 3 | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:45.96 | ||||||
Alma Heyn Stage | 2004 | 36.52 | 36.52 | |||||||
Mathias Christensen | 2004 | 35.01 | 1:11.53 | |||||||
Mille Maxwell Berthou | 2005 | 38.78 | 1:50.31 | |||||||
Niklas Wiese Dobel | 2004 | 40.68 | 2:30.99 | |||||||
Sofia Wickmann Elkjær | 2005 | 37.54 | 3:08.53 | |||||||
Oliver Schäbethal | 2004 | 34.92 | 3:43.45 | |||||||
Elisabeth Roskær | 2004 | 31.39 | 4:14.84 | |||||||
Oscar Kroos | 2004 | 31.12 | 4:45.96 | |||||||
10 | Vat Parcelhuse | 2002 | VAT Copenhagen | 4:55.62 | ||||||
Julie Dahl | 2004 | 40.78 | 40.78 | |||||||
Sebastian Rasmussen | 2003 | 37.44 | 1:18.22 | |||||||
Astrid Høffer | 2004 | 41.23 | 1:59.45 | |||||||
Mikkel Hansen | 2003 | 36.11 | 2:35.56 | |||||||
Liva Lund Hansen | 2005 | 35.49 | 3:11.05 | |||||||
Samuel Risager | 2003 | 40.45 | 3:51.50 | |||||||
Laura Thomadsen | 2004 | 32.00 | 4:23.50 | |||||||
Malte Hjalholt | 2003 | 32.12 | 4:55.62 | |||||||
11 | Triton 2 Ballerup | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:59.74 | ||||||
Kathrine Bang Rubak | 2004 | |||||||||
Frederik Taubert Løgager | 2004 | 1:16.51 | 1:16.51 | |||||||
Sophie Lærke Sandell | 2005 | 42.49 | 1:59.00 | |||||||
Silas Waterval | 2004 | 44.59 | 2:43.59 | |||||||
Anna Leopold Brandt | 2004 | 34.69 | 3:18.28 | |||||||
Kasper Francke Johannesen | 2003 | 31.79 | 3:50.07 | |||||||
Emilie Wilms Jensen | 2006 | 36.50 | 4:26.57 | |||||||
Mathias Toft Nørskov | 2003 | 33.17 | 4:59.74 | |||||||
12 | Gsc 4 | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 5:45.80 | ||||||
Maise Trærup Tychsen | 2006 | 45.90 | 45.90 | |||||||
Vincent Matras | 2005 | 41.27 | 1:27.17 | |||||||
Henriette Roos | 2006 | 48.32 | 2:15.49 | |||||||
William Bogø Andersen | 2005 | 44.80 | 3:00.29 | |||||||
Milla Klausen | 2006 | 47.73 | 3:48.02 | |||||||
Christian Moefelt | 2006 | 42.63 | 4:30.65 | |||||||
Jasmine Løkkegaard | 2006 | 37.01 | 5:07.66 | |||||||
Andreas Kelstrup Schou | 2005 | 38.14 | 5:45.80 | |||||||
- | Gsc 3 | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | Ryg svøm i crawl | |||||
Sara Elmsted | 2006 | 43.72 | 43.72 | |||||||
William Bendix Schmidt | 2005 | 37.47 | 1:21.19 | |||||||
Kamma Rasmussen | 2006 | 47.07 | 2:08.26 | |||||||
Nicholas H. Hansen | 2005 | 43.03 | 2:51.29 | |||||||
Monika Dragieva | 2006 | 38.45 | 3:29.74 | |||||||
Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 33.65 | 4:03.39 | |||||||
- | Vat Højhuse | 2002 | VAT Copenhagen | DSQ | tyvstart | |||||
Caroline Veggerby | 2003 | 33.32 | 33.32 | |||||||
Thomas Langvad | 2002 | 33.26 | 1:06.58 | |||||||
Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 37.33 | 1:43.91 | |||||||
Asger Johansen | 2003 | 37.32 | 2:21.23 | |||||||
Anna Maria Madsen | 2004 | 33.34 | 2:54.57 | |||||||
Oskar Skov Grell | 2002 | 31.10 | 3:25.67 | |||||||
Laura L. Hørning | 2004 | 30.22 | 3:55.89 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:35 |