2019-12-06   20:09:51
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Nybolig Kastrup - Åbne Københavnske Masters 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Formiddag kl. 9.30

Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  05 november 2016   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  12:01   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 november 2016         
 
 
Løb 11, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 240-279 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Stt Mix  279  Swim Team Tåstrup            2:21.39   
  Elisabeth Ketelsen  1943      41.18        41.18   
  Pia Thulstrup  1961      37.19        1:18.37   
  Dan Ole Johansen  1960      31.89        1:50.26   
  Finn Bækgaard  1955      31.13        2:21.39   
                     
                     
 
Løb 11, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 200-239 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Master Mix Næstved  200  Næstved IF            2:14.84   
  Vibeke Larsen  1961      38.93        38.93   
  Christian A. Frederiksen  1981      31.11        1:10.04   
  Tine Carstensen  1962      35.61        1:45.65   
  Per F. Møller  1960      29.19        2:14.84   
                     
Eidsvoll Sv. Kl.  202  Eidsvoll Svømmeklubb            2:20.94   
  Eirik Vågshaug  1958      35.09        35.09   
  Birgit Dønnum Jensen  1967      39.50        1:14.59   
  Rune Svendsen  1968      33.61        1:48.20   
  Inger J. Dønnum Jensen  1969      32.74        2:20.94   
                     
Bom Mix1 D  212  Bergen og Omegn Masters            2:27.10   
  Kjell Hagenes  1961      39.14        39.14   
  Gro Jørstad Nilsen  1967      43.26        1:22.40   
  Annicke Bergh Monsen  1958      34.76        1:57.16   
  Helge Holgersen  1966      29.94        2:27.10   
                     
Kungsbacka SS Kbss Mix  203  Kungsbacka Simsällskap            2:27.73   
  Peter Lundin  1959      37.41        37.41   
  Lars Backlund  1949      40.62        1:18.03   
  Sonja Haglund  1966      39.01        1:57.04   
  Sofia Åkerberg  1987      30.69        2:27.73   
                     
Sigma Mix D  217  Sigma Swim            2:32.33   
  Ulla Olin  1963      42.96        42.96   
  Anette Bøgsted  1962      45.74        1:28.70   
  Lars J Christensen  1960      33.41        2:02.11   
  Ulrik Schäfer  1962      30.22        2:32.33   
                     
Norrköping Mix  205  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:34.87   
  Ulf Eriksson  1965      45.46        45.46   
  Annika Svensson  1974      38.64        1:24.10   
  Johanna Fyrk  1969      37.45        2:01.55   
  Jan Andersson  1962      33.32        2:34.87   
                     
                     
 
Løb 11, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 160-199 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kvik Masters Mix 2  170  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:59.47   
  Berit Puggaard  1972      32.70        32.70   
  Klaus Nissen  1964      33.51        1:06.21   
  Sophia Skou  1975      29.30        1:35.51   
  Sebastian Marko-Varga  1984      23.96        1:59.47   
                     
Mkk Medley Mix  165  Malmö Kappsimningsklubb            2:04.65   
  Caroline Lindborg  1966      32.44        32.44   
  Margreet Aanstoot  1980      35.73        1:08.17   
  Jonas Falk  1979      29.09        1:37.26   
  Karl Sommarström  1974      27.39        2:04.65   
                     
Køge Mix  167  Køge Svømmeklub            2:08.11   
  Linda Lund Tietze  1984      31.35        31.35   
  Mads Bo Larsen  1964      34.19        1:05.54   
  Martin Backs  1972      31.70        1:37.24   
  Madoka Christensen  1977      30.87        2:08.11   
                     
SK Triton Lag 160  174  Simklubben Triton            2:15.31   
  Camilla Borglin  1971      38.62        38.62   
  Peter Ahlgren  1968      34.74        1:13.36   
  Natalie Månsson  1979      32.69        1:46.05   
  Per Cederholm  1972      29.26        2:15.31   
                     
Sydsim Mix  186  Simklubben Sydsim            2:15.86   
  Ulrika Thuné  1972      33.94        33.94   
  Matthias Walemo  1977      33.14        1:07.08   
  Lennart Fritzon  1968      30.48        1:37.56   
  Carina Anderson  1961      38.30        2:15.86   
                     
Varbergs Mix  193  Varberg Sim            2:16.01   
  Ulrika Balslev  1966      36.56        36.56   
  Christian Engström  1971      37.38        1:13.94   
  Anna-Karin Josefson  1964      32.83        1:46.77   
  Patrik Svensson  1970      29.24        2:16.01   
                     
Västerås Mix  171  Västerås Simsällskap            2:19.95   
  Hanna Wengrud  1984      33.14        33.14   
  Lars-Gunnar Aufrecht  1963      40.52        1:13.66   
  Helena Ekdahl  1985      32.44        1:46.10   
  Håkan Quist  1961      33.85        2:19.95   
                     
Usg Mix C  182  U.S.G            2:20.35   
  Ebbe Rasmussen  1949      37.54        37.54   
  Louise Buhl Borg  1987      38.10        1:15.64   
  Lars Kruse Byron  1960      32.79        1:48.43   
  Sylvia Yang  1986      31.92        2:20.35   
                     
Sigma Mix C  167  Sigma Swim            2:22.08   
  Dorte Dugbæk  1976      42.46        42.46   
  Michael Nielsen  1985      33.50        1:15.96   
  Anders Dalsgaard  1970      29.67        1:45.63   
  Henriette Lilleør  1970      36.45        2:22.08   
                     
10  Haldens Mix  174  Haldens Svømmeklub            2:23.69   
  Jørgen Berg  1965      33.90        33.90   
  Vivi Åkerman  1967      46.13        1:20.03   
  Elise Nygaard Martinsen  1990      35.30        1:55.33   
  Kjetil Fjellstad  1968      28.36        2:23.69   
                     
11  Täby Sim Mixed  193  Täby Sim            2:30.77   
  Harald Kruger  1967      33.85        33.85   
  Caroline Magnusson  1956      42.63        1:16.48   
  Stefan Scherling  1972      29.04        1:45.52   
  Sofia Ekman  1976      45.25        2:30.77   
                     
Lass Mixed  190  Linköpings Allmänna SS            DSQ  tyvstart 
  Anette Philipsson  1965      33.73        33.73   
  David Lindahl  1982      35.73        1:09.46   
  Ilze Adolfsson  1972      42.21        1:51.67   
                     
                     
 
Løb 11, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 120-159 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kvik Masters Mix 1  159  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:12.89   
  Øyvind Loftheim  1961      35.21        35.21   
  Casper Nordahl-Meyer  1982      32.81        1:08.02   
  Sophie Schmidt  1991      33.49        1:41.51   
  Signe de Neergaard  1971      31.38        2:12.89   
                     
Hs Mix  157  Hørsholm Svømmeforening            2:21.00   
  Rémi Maguet  1986      32.65        32.65   
  Bente Holm Gottlieb  1966      44.64        1:17.29   
  Kathleen Kent  1986      33.98        1:51.27   
  Henrik Petersen  1969      29.73        2:21.00   
                     
                     
 
Løb 11, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 80-96 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Usg Pre-Masters Mix  90  U.S.G            2:04.55   
  Stine Dahl Vest  1994      34.76        34.76   
  Emma Vilstrup  1994      36.93        1:11.69   
  Bartal Hestoy  1992      26.42        1:38.11   
  Emil Holm Kristiansen  1993      26.44        2:04.55   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  05 november 2016 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  12:01 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark