Resultater for Danske Ã…rgangsmesterskaber gr. 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 2 | Udskriftsdato | 12 juni 2009 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 19:55 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub og Dansk Svømmeunion |
Løb 4, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sara Fogh Myrup | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 38.18 | 1:20.93 | 2:05.33 | 2:49.74 | |||
2 | Frederikke Andersen | 1997 | Køge Svømmeklub | 41.73 | 1:27.90 | 2:15.40 | 3:03.19 | |||
3 | Benedicte Zilmer | 1997 | Greve Svømmeklub | 41.37 | 1:28.17 | 2:16.51 | 3:04.50 | |||
4 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | Herning Svømmeklub | 43.64 | 1:31.67 | 2:19.28 | 3:04.75 | |||
5 | Rikke Mouritsen | 1997 | Svømmeklubben Nord | 43.08 | 1:30.45 | 2:18.48 | 3:05.59 | |||
6 | Julie Leth-Petersen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 42.47 | 1:30.17 | 2:19.30 | 3:07.54 | |||
7 | Nicoline M. Riisberg | 1997 | Allerød Svømmeklub | 41.93 | 1:29.79 | 2:19.14 | 3:07.87 | |||
8 | Mette Sannerud | 1997 | Roskilde Svømning | 43.47 | 1:31.42 | 2:19.94 | 3:08.19 | |||
9 | Jacqueline L. Jensen | 1997 | Swim Team Esbjerg | 42.81 | 1:31.05 | 2:20.36 | 3:09.45 | |||
10 | Ida Schwertfeger | 1997 | O.S.L.F. | 43.53 | 1:32.34 | 2:21.91 | 3:10.02 | |||
11 | Katrine Larsen | 1997 | West Swim Esbjerg | 42.34 | 1:30.55 | 2:20.68 | 3:10.16 | |||
12 | Louise Vangstrup | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 42.61 | 1:30.02 | 2:18.94 | 3:10.27 | |||
13 | Emilie Yung Meiling | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 43.42 | 1:32.20 | 2:21.88 | 3:10.39 | |||
14 | Martine Mørck Taagholt | 1997 | Farum Svømmeklub | 44.77 | 1:32.92 | 2:21.62 | 3:12.00 | |||
15 | Rebekka Gustafson | 1997 | Frederiksværk Svømmeklub | 43.39 | 1:32.25 | 2:22.75 | 3:12.34 | |||
16 | Mette Jensen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 44.32 | 1:33.10 | 2:22.69 | 3:12.47 | |||
17 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 44.32 | 1:33.64 | 2:23.17 | 3:12.61 | |||
18 | Freja Englund | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 43.58 | 1:33.39 | 2:23.05 | 3:12.77 | |||
19 | Laura Andersen | 1997 | Vordingborg Svømme Klub | 42.18 | 1:30.60 | 2:21.20 | 3:13.66 | |||
20 | Nadia Holm | 1997 | JGI Svømning | 43.72 | 1:32.84 | 2:23.62 | 3:14.67 | |||
21 | Mathilde Hallgren | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 43.44 | 1:32.99 | 2:24.34 | 3:14.74 | |||
22 | Christine Bitsch | 1997 | Hørsholm Svømmeforening | 44.69 | 1:35.70 | 2:26.97 | 3:16.43 | |||
23 | Maja Hjuler | 1997 | Farum Svømmeklub | 46.54 | 1:37.00 | 2:27.11 | 3:17.25 | |||
24 | Agnes Marie Frey | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 44.87 | 1:34.97 | 2:26.87 | 3:17.30 | |||
25 | Anna Olsen | 1997 | Albertslund IF | 45.61 | 1:35.63 | 2:27.03 | 3:17.37 | |||
26 | Sara Gustafson | 1997 | Frederiksværk Svømmeklub | 44.80 | 1:35.41 | 2:27.13 | 3:19.09 | |||
27 | Caroline Skovdrup Jensen | 1997 | Svømmeklubben Tempo | 44.98 | 1:34.77 | 2:27.47 | 3:19.78 | |||
28 | Stine Johansen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 44.75 | 1:35.31 | 2:27.97 | 3:19.80 | |||
29 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 46.29 | 1:37.79 | 2:29.49 | 3:19.99 | |||
- | Tanja Skaalum | 1997 | Svimjisamband Foroya | 38.77 | 1:22.08 | 2:06.10 | 2:49.76 | EXTRA | ||
- | Katarina Vogel | 1997 | Allerød Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 4, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sara Cramon | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 42.40 | 1:30.78 | 2:18.83 | 3:06.83 | |||
2 | Thea Schulze | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 42.93 | 1:31.76 | 2:20.14 | 3:07.39 | |||
3 | Mei Mei Dreyer | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.83 | 1:30.70 | 2:19.48 | 3:07.93 | |||
4 | Alma Lundin | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 46.03 | 1:34.60 | 2:22.82 | 3:09.63 | |||
5 | Anna Boutrup | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 46.68 | 1:36.56 | 2:27.13 | 3:16.96 | |||
6 | Frederikke Holm Iversen | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 45.24 | 1:35.22 | 2:26.84 | 3:17.14 | |||
7 | Merle Christensen | 1998 | GI-40 Hermes | 46.19 | 1:36.75 | 2:28.25 | 3:18.73 | |||
8 | Signe Hauch | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 45.64 | 1:35.93 | 2:26.93 | 3:19.10 | |||
9 | Tanja Lylloff | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 46.50 | 1:36.72 | 2:28.64 | 3:19.12 | |||
10 | Josephine Holm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.85 | 1:35.78 | 2:28.12 | 3:19.26 | |||
11 | Marie Louise L. Petersen | 1998 | GI-40 Hermes | 46.27 | 1:37.55 | 2:29.23 | 3:19.97 | |||
12 | Amalie Mortensen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 45.08 | 1:36.65 | 2:29.26 | 3:21.51 | |||
13 | Caroline Erichsen | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 46.81 | 1:37.88 | 2:30.77 | 3:22.42 | |||
14 | Ida Krogh Gøtzsche | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 46.76 | 1:39.40 | 2:31.58 | 3:23.05 | |||
15 | Camilla Skrindo | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 47.33 | 1:39.67 | 2:32.53 | 3:23.51 | |||
16 | Natacha Bergmann | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.40 | 1:40.92 | 2:33.87 | 3:26.10 | |||
17 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.29 | 1:39.58 | 2:33.71 | 3:26.26 | |||
18 | Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | West Swim Esbjerg | 47.34 | 1:40.71 | 2:35.14 | 3:27.61 | |||
19 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Struer Svømmeklub | 45.82 | 1:38.86 | 2:34.50 | 3:28.80 | |||
20 | Ida Petersen | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 48.67 | 1:42.45 | 2:37.24 | 3:31.80 | |||
21 | Frederikke Gunni | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 48.22 | 1:42.21 | 2:37.70 | 3:32.22 | |||
22 | Silke Meyer | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 48.45 | 1:43.52 | 2:38.31 | 3:33.07 | |||
23 | Signe Nielsen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 47.88 | 1:42.79 | 2:39.53 | 3:33.40 | |||
24 | Johanne Laursen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 49.36 | 1:44.47 | 2:40.12 | 3:35.18 | |||
- | Maria Grandt | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | DSQ | Async armtag 60m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |