Results for Danske Årgangsmesterskaber gr. 2
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stvne navn | DM Gruppe 2 | Udskriftsdato | 14 juni 2009 | |||
Stvne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 11:26 | |||
Arrangr | Haderslev Svmmeklub og Dansk Svmmeunion |
Lb 22, 100m Frisvmning Damer, Finaler 12 r |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | Opnet | Status | ||||
1 | Mette Haagen Larsen | 1997 | Allerd Svmmeklub | 30.05 | 1:01.99 | |||||
2 | Emilie Beckmann | 1997 | Tune I.F. Svmmeafdeling | 30.88 | 1:03.30 | |||||
3 | Maj Howardsen | 1997 | Allerd Svmmeklub | 31.01 | 1:03.65 | |||||
4 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | Allerd Svmmeklub | 31.31 | 1:05.69 | |||||
5 | Maria Bjrnbak Bostrup | 1997 | Svmmeklubben Nord | 31.78 | 1:05.88 | |||||
6 | Martha Meilstrup | 1997 | Birkerd Svmmeklub | 31.77 | 1:06.41 | |||||
7 | Iben Schmidt | 1997 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 31.98 | 1:06.58 | |||||
8 | Caroline Brostrup Jensen | 1997 | Korsr Sv & Livr. Klub | 31.87 | 1:06.60 | |||||
9 | Louise Mller Jessen | 1997 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 32.28 | 1:07.32 | |||||
10 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Gentofte Svmme Klub | 32.67 | 1:08.04 | |||||
11 | Sofie Srensen | 1997 | Gladsaxe Idrts Forening | 32.44 | 1:08.57 | |||||
12 | Tatjana Hansen | 1997 | Svmmeklubben Snderborg | 33.04 | 1:08.71 | |||||
13 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svmmeafdeling | 33.34 | 1:08.75 | |||||
13 | Emilie Eskildsen | 1997 | Kge Svmmeklub | 33.33 | 1:08.75 | |||||
15 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | Ikast Svmmeklub | 33.12 | 1:09.47 | |||||
16 | Megan Forslund Hansen | 1997 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 33.62 | 1:09.58 | |||||
17 | Benedicte Zilmer | 1997 | Greve Svmmeklub | 33.38 | 1:09.69 | |||||
18 | Emilie Yung Meiling | 1997 | Agfs Svmmeafdeling | 34.38 | 1:10.06 | |||||
19 | Mette Jensen | 1997 | Holbk Svmme Klub | 33.87 | 1:10.43 | |||||
20 | Andrea Broe | 1997 | O.S.L.F. | 33.47 | 1:10.52 | |||||
21 | Helena Daugbjerg Petersen | 1997 | Farum Svmmeklub | 34.96 | 1:12.55 | |||||
- | Gurun Mortensen | 1997 | Svimjisamband Foroya | 33.05 | 1:09.37 | EXTRA | ||||
- | luva Jacobsen | 1997 | Svimjisamband Foroya | 33.16 | 1:08.21 | EXTRA | ||||
- | Sunnleyg Eliasen | 1997 | Svimjisamband Foroya | 33.51 | 1:11.68 | EXTRA | ||||
- | Karina Vestergaard Jensen | 1997 | Aalborg Svmmeklub | akut syg | ||||||
Lb 22, 100m Frisvmning Damer, Finaler 11 r og yngre |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | Opnet | Status | ||||
1 | Maria Uldal | 1998 | Kge Svmmeklub | 32.20 | 1:07.41 | |||||
2 | Sofia Altoft | 1998 | Hrsholm Svmmeforening | 33.44 | 1:10.40 | |||||
3 | Caroline Erichsen | 1998 | Birkerd Svmmeklub | 33.96 | 1:11.47 | |||||
4 | Kathrine Hansen | 1998 | Kge Svmmeklub | 34.58 | 1:11.79 | |||||
5 | Signe Bjerre | 1998 | Frederikssund Svmmeklub | 34.22 | 1:12.14 | |||||
6 | Anna Boutrup | 1998 | Birkerd Svmmeklub | 35.05 | 1:12.36 | |||||
7 | Mei Mei Dreyer | 1998 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 34.92 | 1:13.09 | |||||
8 | Mathilde Zaggai | 1998 | Svmmeklubben MK 31 | 35.17 | 1:13.14 | |||||
9 | Olivia Jensen | 1998 | Kge Svmmeklub | 34.73 | 1:13.64 | |||||
10 | Lea Moesgaard | 1998 | Herning Svmmeklub | 35.49 | 1:14.02 | |||||
11 | Ingrid Eklundh Srensen | 1998 | Helsingr Svmmeklub | 35.03 | 1:14.29 | |||||
12 | Josephine Holm | 1999 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 34.85 | 1:14.40 | |||||
13 | Maria Kaisa Mundt | 1998 | Helsingr Svmmeklub | 35.66 | 1:14.66 | |||||
14 | Ccilie Schade Cantby | 1998 | Korsr Sv & Livr. Klub | 36.35 | 1:14.77 | |||||
15 | Tanja Lylloff | 1998 | Herlufsholm Svmmeklub | 35.95 | 1:15.23 | |||||
15 | Camilla Skrindo | 1998 | Gladsaxe Idrts Forening | 35.59 | 1:15.23 | |||||
17 | Christina Blaaberg | 1998 | Svmmeklubben Tempo | 35.82 | 1:15.26 | |||||
18 | Alma Lundin | 1998 | Gentofte Svmme Klub | 37.20 | 1:15.39 | |||||
19 | Frederikke Holm Iversen | 1998 | Gentofte Svmme Klub | 35.68 | 1:15.74 | |||||
20 | Frederikke Petrine Hansen | 1998 | Holbk Svmme Klub | 37.17 | 1:16.00 | |||||
21 | Ida Petersen | 1998 | Herlufsholm Svmmeklub | 35.58 | 1:16.22 | |||||
22 | Kaja Aunstrup | 1998 | Frederiksvrk Svmmeklub | 37.13 | 1:17.00 | |||||
23 | Kathrine Jokumsen | 1998 | Hrsholm Svmmeforening | 37.11 | 1:17.23 | |||||
24 | Pernille Nislev | 1998 | Slangerup Svmmeklub | 37.50 | 1:17.26 | |||||
25 | Ida Henriksen | 1998 | Kge Svmmeklub | 36.92 | 1:17.38 | |||||
26 | Kristin Blach Petersen | 1998 | Birkerd Svmmeklub | 37.26 | 1:18.62 | |||||
27 | Nicoline Reinstrup | 1998 | Helsingr Svmmeklub | 38.30 | 1:18.67 | |||||
28 | Sara Cramon | 1998 | Hrsholm Svmmeforening | 37.92 | 1:20.09 | |||||
- | Victoria Eysturdal | 1998 | Svimjisamband Foroya | 36.73 | 1:17.18 | EXTRA | ||||
- | Kristina Elin Thomsen | 1998 | Svimjisamband Foroya | 36.55 | 1:17.10 | EXTRA | ||||
- | Emilia Lders | 1998 | Birkerd Svmmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Haderslev Svmme Klub |