Resultater for Danske Ã…rgangsmesterskaber gr. 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 2 | Udskriftsdato | 13 juni 2009 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 12:55 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub og Dansk Svømmeunion |
Løb 12, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Morten Lundsgaard Lange | 1995 | Birkerød Svømmeklub | 30.32 | 1:03.76 | 1:38.73 | 2:15.45 | |||
2 | Andreas Gerlach | 1995 | Hillerød Svømmeklub | 31.95 | 1:06.61 | 1:42.04 | 2:16.14 | |||
3 | Magnus Westermann | 1995 | Herlev Svømning | 31.39 | 1:06.99 | 1:43.05 | 2:17.29 | |||
4 | Mathias Holm Sørensen | 1995 | Swim Team Esbjerg | 32.11 | 1:07.04 | 1:43.21 | 2:17.88 | |||
5 | Daniel Steen Andersen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 32.34 | 1:07.74 | 1:43.97 | 2:18.02 | |||
6 | Marcus Olesen | 1995 | Herlev Svømning | 32.44 | 1:07.58 | 1:43.64 | 2:18.60 | |||
7 | Michael R. Olesen | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 31.95 | 1:06.99 | 1:43.19 | 2:18.90 | |||
8 | Kevin Witt Christensen | 1995 | Herlev Svømning | 32.60 | 1:07.81 | 1:44.53 | 2:21.40 | |||
9 | Frederik K. Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.12 | 1:09.10 | 1:46.29 | 2:23.04 | |||
10 | Rasmus Ejby Nyeland | 1995 | Helsingør Svømmeklub | 33.23 | 1:09.80 | 1:47.32 | 2:24.03 | |||
11 | Jacob Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 33.90 | 1:10.49 | 1:47.85 | 2:24.57 | |||
12 | Morten Bak Hansen | 1995 | Svømmeklubben Laksen | 33.60 | 1:10.07 | 1:47.72 | 2:24.64 | |||
13 | Sebastian Terp | 1995 | Farum Svømmeklub | 33.96 | 1:10.66 | 1:48.47 | 2:26.01 | |||
14 | Lasse Lykke Nielsen | 1995 | Helsinge Skytte & IF | 35.41 | 1:12.94 | 1:49.66 | 2:26.29 | |||
15 | Jonas Himmelstrup | 1995 | Allerød Svømmeklub | 35.10 | 1:12.36 | 1:49.86 | 2:27.23 | |||
16 | Kasper Egelund | 1995 | Ringe Svømme Klub | 35.15 | 1:12.46 | 1:51.79 | 2:28.91 | |||
17 | Ori Turin | 1995 | West Swim Esbjerg | 35.19 | 1:12.71 | 1:51.24 | 2:29.48 | |||
18 | Lasse Bang Krogh | 1995 | Herning Svømmeklub | 35.20 | 1:13.01 | 1:52.47 | 2:30.28 | |||
19 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 34.75 | 1:12.21 | 1:52.12 | 2:31.06 | |||
19 | Thomas K. Johansen | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 34.84 | 1:12.39 | 1:52.19 | 2:31.06 | |||
21 | Jesper Bang | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 35.15 | 1:13.57 | 1:53.11 | 2:31.29 | |||
22 | Mark H. Østermann | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.10 | 1:13.65 | 1:53.24 | 2:31.40 | |||
23 | Mikkel Møller Jensen | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 35.78 | 1:13.92 | 1:50.80 | 2:32.33 | |||
24 | Kasper Lousdal Nielsen | 1995 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 35.43 | 1:13.23 | 1:53.05 | 2:32.37 | |||
25 | Frederik V-Nielsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 35.19 | 1:13.95 | 1:53.79 | 2:33.12 | |||
26 | Mikkel Jensen | 1995 | Delta Svøm | 37.62 | 1:16.71 | 1:55.55 | 2:33.76 | |||
- | Lasse Høgh | 1995 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | inaktiv i v. f. 175m | |||||
Løb 12, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Thomas Knudsen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 34.34 | 1:10.02 | 1:46.35 | 2:22.88 | |||
2 | Thomas Schultz Nielsen | 1996 | Swim Team Esbjerg | 34.71 | 1:11.89 | 1:50.17 | 2:27.41 | |||
3 | Nikolai Østergaard | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.03 | 1:13.06 | 1:50.72 | 2:28.13 | |||
4 | Asger Skafte | 1996 | Odense Svømme Klub | 35.39 | 1:13.53 | 1:51.60 | 2:29.74 | |||
5 | Morten Børre Petersen | 1996 | Roskilde Svømning | 36.65 | 1:14.91 | 1:53.35 | 2:31.13 | |||
6 | Rasmus Christensen | 1996 | Bov IF | 35.64 | 1:14.28 | 1:53.35 | 2:31.47 | |||
7 | Thomas Birkkjær | 1996 | Svømmeklubben Nord | 36.09 | 1:15.35 | 1:54.98 | 2:32.63 | |||
8 | Oliver Sørensen | 1996 | Delta Svøm | 38.27 | 1:17.00 | 1:56.38 | 2:34.62 | |||
9 | Victor Pedersen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 37.30 | 1:16.43 | 1:55.94 | 2:34.80 | |||
10 | Rasmus Hasemann | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.59 | 1:15.75 | 1:56.07 | 2:34.95 | |||
11 | Lars Breum Hansen | 1997 | Helsinge Skytte & IF | 37.11 | 1:15.95 | 1:55.54 | 2:35.67 | |||
12 | Ditlev Balle | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.08 | 1:17.10 | 1:56.77 | 2:35.86 | |||
13 | Chris Johansen | 1996 | Herlev Svømning | 36.71 | 1:16.28 | 1:56.40 | 2:36.50 | |||
14 | Rued Dalby | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 36.39 | 1:15.98 | 1:56.70 | 2:36.55 | |||
15 | Kasper Sveistrup Holck | 1996 | Allerød Svømmeklub | 37.38 | 1:17.67 | 1:57.68 | 2:36.77 | |||
16 | Peter Gjerulff | 1996 | GI-40 Hermes | 36.55 | 1:16.87 | 1:57.92 | 2:38.30 | |||
17 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | West Swim Esbjerg | 36.11 | 1:16.10 | 1:57.96 | 2:39.61 | |||
18 | Marcus Roldgaard | 1996 | Albertslund IF | 37.48 | 1:17.94 | 1:58.79 | 2:39.67 | |||
19 | Lasse Jørgensen | 1996 | Swim Team Tåstrup | 37.04 | 1:17.46 | 1:59.35 | 2:40.30 | |||
20 | Axel Bevort | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 38.96 | 1:19.84 | 2:01.54 | 2:41.97 | |||
21 | Jonas Berg-Sørensen | 1996 | Helsingør Svømmeklub | 38.83 | 1:19.86 | 2:01.41 | 2:42.45 | |||
22 | Kristian Seehuusen Juhl | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 38.51 | 1:19.98 | 2:02.30 | 2:43.41 | |||
23 | Nicolai Maron | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 38.63 | 1:20.13 | 2:03.32 | 2:45.58 | |||
24 | Gustav Krøll | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 38.81 | 1:20.37 | 2:03.05 | 2:46.24 | |||
- | Alvi Hjelm | 1996 | Svimjisamband Foroya | 37.22 | 1:18.23 | 2:00.33 | 2:41.77 | EXTRA | ||
- | Tobias Vester | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | inaktiv i v. f. 25m | |||||
- | Aske Colding Ekman | 1996 | Orient Svømning | DSQ | inaktiv i v. f. 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |