2019-10-21   22:50:30
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Laviaarit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Laviaarit    Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  16:01   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  14 toukokuu 2016         
 
 
Laji 12, 100m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuuli Pippuri  2005      41.98        1:29.90   
  Cetus Espoo  1:30.71                 
                     
Inka Vahtola  2005      43.95        1:31.89   
  Cetus Espoo  1:33.49                 
                     
Aino Koskelo  2005      44.64        1:33.47   
  Nurmijärven Uinti  1:38.89                 
                     
Kira Lindroos  2005      44.29        1:33.59   
  Cetus Espoo  1:33.55                 
                     
Milla Strandberg  2005      44.61        1:36.22   
  Vanders  1:35.28                 
                     
Elina Ryynänen  2005      46.16        1:37.55   
  Vanders  1:37.51                 
                     
Lumi Luoma  2005      46.67        1:38.63   
  Hyvinkään Uimaseura  1:45.48                 
                     
Silja Villanen  2005      49.09        1:41.78   
  Salon Uimarit  1:45.41                 
                     
Wilma Sundt  2006      50.66        1:42.12   
  Cetus Espoo  1:42.01                 
                     
10  Celina Siggberg  2005      49.10        1:42.19   
  Cetus Espoo  1:50.87                 
                     
11  Ronja Terävä  2005      48.95        1:42.42   
  Lappeenrannan Uimarit  1:45.49                 
                     
12  Roosa Tuomainen  2005      50.76        1:45.51   
  Salon Uimarit  1:44.62                 
                     
13  Anna Hakkarainen  2005      50.30        1:45.66   
  Cetus Espoo  1:50.18                 
                     
14  Isabella Hale  2005      49.99        1:45.69   
  Cetus Espoo                   
                     
15  Maija Hinkkala  2005      50.86        1:46.58   
  Riihimäen Uimaseura  1:46.75                 
                     
16  Vilja Saarinen  2005      51.27        1:46.59   
  Riihimäen Uimaseura  1:49.64                 
                     
17  Aino Jäkärä  2005      53.06        1:47.67   
  Lappeenrannan Uimarit  1:52.28                 
                     
17  Inger Isaksen  2005      51.50        1:47.67   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:47.96                 
                     
19  Sini Kaivola  2005      52.38        1:47.69   
  Nurmijärven Uinti  1:47.92                 
                     
20  Saara Seppälä  2005      52.23        1:47.95   
  Nummelan Kisaajat  1:50.09                 
                     
21  Sofia Morais  2005      50.04        1:48.03   
  Cetus Espoo                   
                     
22  Ada Hakkarainen  2005      52.08        1:48.05   
  Helsingfors Simsällskap  1:44.25                 
                     
23  Anniina Ahonen  2005      52.74        1:48.72   
  Hyvinkään Uimaseura  1:45.06                 
                     
24  Veera Korsoff  2005      52.14        1:49.55   
  Helsingfors Simsällskap  1:45.29                 
                     
25  Jasmin Savonen  2005      52.45        1:49.86   
  Cetus Espoo  1:55.17                 
                     
26  Hilla Wiemers  2005      54.88        1:50.87   
  ORCA Helsinki  1:57.36                 
                     
27  Tatiana Sukhareva  2005      54.03        1:52.03   
  Vanders  1:52.65                 
                     
28  Juulia Lindfors  2005      53.50        1:52.50   
  Cetus Espoo  1:54.91                 
                     
29  Sofie Johansson  2005      53.56        1:52.57   
  Gladius Kirkkonummi  1:58.41                 
                     
30  Elina Ruha  2005      55.61        1:52.83   
  Cetus Espoo  1:54.39                 
                     
31  Kukka Peill  2005      53.80        1:53.00   
  Cetus Espoo  1:58.97                 
                     
32  Laura Turunen  2005      52.66        1:53.15   
  Cetus Espoo  1:54.61                 
                     
33  Saana Hyvönen  2005      54.54        1:53.27   
  Lahden Uimaseura  1:50.32                 
                     
34  Ida Kauppinen  2005      54.34        1:53.28   
  Lappeenrannan Uimarit  1:50.49                 
                     
35  Säde Ryynänen  2005      55.72        1:54.45   
  Cetus Espoo  1:56.19                 
                     
36  Janica Nieminen  2005      53.91        1:54.89   
  Hyvinkään Uimaseura  1:51.81                 
                     
37  Olivia Turtiainen  2005      56.84        1:56.53   
  Cetus Espoo  1:56.72                 
                     
38  Helmi Räsänen  2006      57.47        1:56.65   
  Simmis Grani                   
                     
39  Anni Mäki-Hokkonen  2007      56.99        1:57.01   
  Lappeenrannan Uimarit  2:18.82                 
                     
40  Milla Kähkönen  2005      55.65        1:57.05   
  Lahden Uimaseura  1:56.93                 
                     
41  Siri Kaskeala  2005      55.99        1:57.87   
  Cetus Espoo  1:59.37                 
                     
42  Sofia Kraptsak  2005      59.28        2:03.14   
  ORCA Helsinki  1:56.79                 
                     
43  Emma Veide  2005      58.25        2:04.37   
  Riihimäen Uimaseura  2:06.93                 
                     
44  Venla Varvikko  2005      1:03.21        2:11.02   
  Cetus Espoo  2:07.89                 
                     
Laura Kousa  2005              DNS   
  Cetus Espoo  2:01.84                 
                     
Saana Perkkiö  2005              DSQ   
  Riihimäen Uimaseura                   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
 
Laji 12, 100m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lotta Pälsi  2004      39.26        1:23.96   
  Helsingfors Simsällskap  1:25.11                 
                     
Sohvi Kallinen  2004      41.44        1:28.06   
  Lahden Uimaseura  1:30.53                 
                     
Helmiina Toivonen  2004      41.92        1:28.10   
  Helsingfors Simsällskap  1:27.26                 
                     
Sonja Salmimies  2004      42.54        1:31.17   
  Nurmijärven Uinti  1:30.81                 
                     
Helmi Haverinen  2004      43.93        1:33.70   
  Cetus Espoo  1:34.86                 
                     
Nicole Yisrael  2004      42.82        1:33.76   
  Vanders  1:34.43                 
                     
Vlada Guljajeva  2004      44.63        1:34.62   
  Hyvinkään Uimaseura  1:39.93                 
                     
Iida Herrala  2004      44.45        1:34.75   
  Vanders  1:36.30                 
                     
Greta Beszteri  2004      44.56        1:34.89   
  Cetus Espoo  1:33.52                 
                     
10  Veera Säämänen  2004      45.38        1:35.31   
  Helsingfors Simsällskap  1:35.10                 
                     
11  Anna Edwards  2004      44.43        1:35.64   
  Helsingfors Simsällskap  1:41.56                 
                     
12  Josephine Otis  2004      46.50        1:36.06   
  Cetus Espoo  1:35.31                 
                     
13  Saga Kovanen  2004      47.54        1:37.35   
  Cetus Espoo  1:39.05                 
                     
14  Iiris Jämsä  2004      46.38        1:38.49   
  Mikkelin Uimaseura  1:36.90                 
                     
15  Auri Keurulainen  2004      46.63        1:38.78   
  Cetus Espoo  1:38.37                 
                     
16  Meeri Kerkkänen  2004      47.77        1:39.02   
  Joensuun Uimaseura  1:44.92                 
                     
17  Anna Mattila  2004      47.57        1:39.76   
  Helsingfors Simsällskap  1:44.55                 
                     
18  Jutta Jauhiainen  2004      48.73        1:39.99   
  Cetus Espoo  1:44.83                 
                     
19  Wilma Savonen  2004      47.19        1:40.52   
  Cetus Espoo  1:39.60                 
                     
20  Iida Savulahti  2004      47.77        1:42.60   
  Riihimäen Uimaseura  1:44.95                 
                     
21  Milla Hännikäinen  2004      48.88        1:44.29   
  Lahden Uimaseura  1:48.22                 
                     
22  Iisa Karpela  2004      51.11        1:44.91   
  Cetus Espoo  1:46.16                 
                     
23  Anna-Maria Siivonen  2004      51.70        1:46.11   
  Riihimäen Uimaseura  1:47.57                 
                     
24  Janita Severinkangas  2004      51.77        1:47.09   
  Cetus Espoo  1:48.61                 
                     
25  Roona Karola  2004      52.86        1:49.59   
  Tuusulan Uimaseura  1:54.71                 
                     
26  Vilma Saarinen  2004      52.26        1:49.87   
  Octopus Lohja  1:52.88                 
                     
27  Ada-maj Saarinen  2004      57.16        2:01.51   
  ORCA Helsinki  2:05.22                 
                     
28  Katarina Kobycheva  2004      57.16        2:04.43   
  Cetus Espoo  1:56.43                 
                     
29  Helmi Romppanen  2004      1:00.70        2:05.33   
  Riihimäen Uimaseura  2:05.68                 
                     
30  Riina Krouvi  2004      1:05.12        2:16.40   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Stella Kela  2004              DNS   
  Cetus Espoo                   
                     
Veera Mikkonen  2004              DSQ   
  Tuusulan Uimaseura  1:57.78                 
  SW 7.6 Väärä uintisykli (=1 käsiveto, 1 potku), paitsi käännökseen / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 12, 100m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Siiri Einiö  2003      37.73        1:19.34   
  Gladius Kirkkonummi  1:21.43                 
                     
Vilhelmiina Leppänen  2003      37.45        1:19.54   
  Cetus Espoo  1:21.28                 
                     
Iiris Yli-Jama  2003      40.63        1:24.82   
  Salon Uimarit  1:25.86                 
                     
Siiri Reiniluoto  2003      39.97        1:24.92   
  Helsingfors Simsällskap  1:25.58                 
                     
Winona Forslund  2003      39.42        1:25.04   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:27.50                 
                     
Milla Hyttinen  2003      40.97        1:25.58   
  Helsingfors Simsällskap  1:27.89                 
                     
Sofia Långström  2003      41.03        1:27.50   
  Cetus Espoo  1:27.19                 
                     
Milla-lotta Tapanainen  2003      42.88        1:28.36   
  Cetus Espoo  1:30.89                 
                     
Hilla Kuuva  2003      41.43        1:28.63   
  Lappeenrannan Uimarit  1:28.41                 
                     
10  Emilia Hokkanen  2003      42.28        1:29.70   
  Lahden Uimaseura  1:30.30                 
                     
11  Helmi Ahonen  2003      43.63        1:32.11   
  Helsingfors Simsällskap  1:35.88                 
                     
12  Ida Lehtovaara  2003      42.57        1:32.14   
  Uimaseura Aquila  1:29.88                 
                     
13  Emmi Partanen  2003      44.29        1:32.22   
  Cetus Espoo  1:34.81                 
                     
14  Julia Peltola  2003      43.07        1:32.29   
  Cetus Espoo  1:35.40                 
                     
15  Anna Retva  2003      43.17        1:33.14   
  Tuusulan Uimaseura  1:34.75                 
                     
16  Veera Laakkonen  2003      44.26        1:34.61   
  Kampuksen Plaani  1:30.02                 
                     
17  Tiiu Korhonen  2003      45.18        1:34.67   
  Uimaseura Aquila  1:35.98                 
                     
18  Enni Silvennoinen  2003      44.89        1:35.25   
  Riihimäen Uimaseura  1:34.49                 
                     
19  Emma Johansson  2003      44.94        1:35.48   
  Cetus Espoo  1:33.47                 
                     
20  Kaisa Himanen  2003      45.70        1:36.46   
  Mikkelin Uimaseura  1:34.36                 
                     
21  Snezhana Ilcheva  2003      45.00        1:36.65   
  Someron Esa  1:36.44                 
                     
22  Kreetta Uusitalo  2003      45.73        1:38.13   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:38.29                 
                     
23  Susanna Kuisma  2003      46.91        1:39.33   
  Hyvinkään Uimaseura  1:38.53                 
                     
24  Martina Uusitalo  2003      48.94        1:39.39   
  Cetus Espoo  1:38.91                 
                     
25  Cinja Åvist  2003      47.72        1:39.83   
  Hyvinkään Uimaseura  1:44.18                 
                     
26  Roosa Pilsari  2003      46.62        1:40.41   
  Järvenpään Uintiklubi  1:48.55                 
                     
27  Annika Heikkilä  2003      47.91        1:40.43   
  Lahden Uimaseura  1:34.62                 
                     
28  Julia Romo  2003      48.41        1:41.90   
  Lahden Uimaseura  1:40.17                 
                     
29  Liisa Nurm  2003      48.57        1:43.12   
  ORCA Helsinki  1:39.95                 
                     
30  Sara Myller  2003      49.48        1:43.17   
  Tuusulan Uimaseura  1:44.74                 
                     
31  Nea Grundström  2003      51.48        1:46.73   
  Cetus Espoo  1:47.89                 
                     
32  Kia Kivelä  2003      50.87        1:47.80   
  Nummelan Kisaajat  1:46.95                 
                     
33  Lotta Heinimäki  2003      51.65        1:48.10   
  Helsingfors Simsällskap  1:46.49                 
                     
34  Sohvi Seppänen  2003      52.70        1:48.52   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:51.10                 
                     
35  Henrietta Löfgren  2003      50.46        1:48.78   
  Keravan Uimarit  1:40.16                 
                     
36  Delia Helena Aho  2003      52.57        1:49.00   
  Cetus Espoo  1:47.75                 
                     
37  Liisa Penttinen  2003      52.26        1:49.69   
  Nummelan Kisaajat  1:45.07                 
                     
38  Niini Saxelin  2003      52.23        1:54.07   
  Tuusulan Uimaseura  1:55.40                 
                     
39  Sanni Hakkarainen  2003      55.62        1:57.82   
  Nummelan Kisaajat  1:53.28                 
                     
40  Vilma Mäkelä  2003      55.92        2:00.60   
  Cetus Espoo  2:00.25                 
                     
Nea Kovalainen  2003              DNF   
  ORCA Helsinki                   
                     
Inkeri Aunesluoma  2003              DSQ   
  ORCA Helsinki  1:52.30                 
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
                     
Kiira Tulkki  2003              DSQ   
  Haminan Uimaseura  1:53.89                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.06  Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2016 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  16:01 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner