2020-08-15   21:07:19
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Arvo - Kisat

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Arvo uinnit    Tulostuspäivämäärä  28 toukokuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  13:11   
  Järjestäjä  Porin Uimaseura         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  28 toukokuu 2016         
 
 
Laji 1, 4X50m Skuv Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
Sponsori: Tilipalvelu Koskinen & He 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Pus 1  2000    582          2:07.08   
  Porin Uimaseura  2:04.79                 
  Helmi Lehti  1997      33.95        33.95   
  Anniina Murto  2001      34.09        1:08.04   
  Janina Ollikainen  2000      30.25        1:38.29   
  Heta Känkänen  2001      28.79        2:07.08   
                     
Gladius 1    565          2:08.35   
  Gladius Kirkkonummi  2:09.31                 
  Sara Lehtolainen  1996      33.82        33.82   
  Siiri Einiö  2003      35.79        1:09.61   
  Marilla Parhiala  2000      29.97        1:39.58   
  Iiris Himanto  2001      28.77        2:08.35   
                     
Nokian Pyry    523          2:11.67   
  Nokian Pyry  2:08.14                 
  Jenni Moisio  2002      34.15        34.15   
  Noora Vallinen  1998      38.55        1:12.70   
  Mila Manner  2001      30.26        1:42.96   
  Camilla Tyven  2001      28.71        2:11.67   
                     
Pus 2  2000    474          2:16.02   
  Porin Uimaseura  2:15.52                 
  Senni Mattila  2003      34.71        34.71   
  Julia Sottinen  2000      37.41        1:12.12   
  Emmi Kaunisto  2002      31.98        1:44.10   
  Tinja Lasonen  2004      31.92        2:16.02   
                     
Gladius 2    337          2:32.38   
  Gladius Kirkkonummi  2:33.26                 
  Viivi Sorri  2003      37.82        37.82   
  Enni Kanerva  2000      43.02        1:20.84   
  Emmi Kima  2000      38.29        1:59.13   
  Nea Wirtanen  2000      33.25        2:32.38   
                     
Lus Naiset 1  2002    319          2:35.23   
  Loimaan Uimaseura  2:40.54                 
  Milla Lempiälä  2005      39.15        39.15   
  Anni Haavisto  2002      42.18        1:21.33   
  Jenna Rautava  2003      39.68        2:01.01   
  Aino Kallio  2003      34.22        2:35.23   
                     
Pus 4  2000    315          2:35.92   
  Porin Uimaseura  2:37.41                 
  Ellen-Maria Neiramaa  2002      37.67        37.67   
  Ida Heino  2000      44.78        1:22.45   
  Siiri Haanpää  2001      39.96        2:02.41   
  Sofia Karismaa  2002      33.51        2:35.92   
                     
Kury Naiset    287          2:40.85   
  Kurikan Ryhti  2:43.32                 
  Milla Laiteenmäki  2001      36.62        36.62   
  Maria Hautala  2003      50.06        1:26.68   
  Janette Ylinen  2000      37.65        2:04.33   
  Julia Lehtinen  2002      36.52        2:40.85   
                     
Uita 1    231          2:52.84   
  Uinti Tampere  2:59.71                 
  Isla Leinonen  2006      43.01        43.01   
  Ilona Niemi  2005      48.71        1:31.72   
  Enni Halttunen  2005      43.33        2:15.05   
  Elvira Lydén  2006      37.79        2:52.84   
                     
10  Gladius 3    209          2:58.54   
  Gladius Kirkkonummi  3:01.99                 
  Ella-Maija Syväniemi  2004      39.15        39.15   
  Lotta Florström  2004      56.32        1:35.47   
  Peppi Eskola  2005      50.43        2:25.90   
  Lotta Tamminen  2004      32.64        2:58.54   
                     
11  Pus 3  2004    206          2:59.43   
  Porin Uimaseura  3:04.45                 
  Vea Victoria Ramsten  2005      46.75        46.75   
  Emilia Rahola  2006      49.56        1:36.31   
  Nelli Laaksonen  2005      44.09        2:20.40   
  Hilla Känkänen  2006      39.03        2:59.43   
                     
12  Uita 2    174          3:09.77   
  Uinti Tampere  3:26.27                 
  Eeva Toroi  2005      48.40        48.40   
  Nella Kortteinen  2007      52.55        1:40.95   
  Emmi Lapikisto  2005      49.26        2:30.21   
  Tara Salli  2005      39.56        3:09.77   
                     
13  Lus Naiset 2  2002    143          3:22.83   
  Loimaan Uimaseura  3:18.92                 
  Jessi Isomaa  2004      44.20        44.20   
  Veera Ele  2006      54.94        1:39.14   
  Iida Kallio  2004      53.31        2:32.45   
  Nea Salmela  2006      50.38        3:22.83   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  28 toukokuu 2016 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  13:11 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Arvo uinnit    Tulostuspäivämäärä  28 toukokuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  13:18   
  Järjestäjä  Porin Uimaseura         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  28 toukokuu 2016         
 
 
Laji 2, 4X50m Skuv Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Gladius 1  1998    470          2:00.12   
  Gladius Kirkkonummi  2:02.69                 
  Severi Nieminen  1999      32.14        32.14   
  Henri Koski  2000      33.40        1:05.54   
  Alexi Taimela  1998      28.65        1:34.19   
  Dmitry Nosov  1998      25.93        2:00.12   
                     
Pus 2  1999    457          2:01.25   
  Porin Uimaseura  2:01.77                 
  Jussi Kause  1997      30.48        30.48   
  Eetu Nyrhinen  2000      35.60        1:06.08   
  Lauri Törmä  2000      28.97        1:35.05   
  Rami Rissanen  1999      26.20        2:01.25   
                     
Pus 1  1998    400          2:06.80   
  Porin Uimaseura  2:05.41                 
  Matias Pennanen  2001      32.57        32.57   
  Raul Heinikangas  1998      36.25        1:08.82   
  Leevi Lehti  2000      28.76        1:37.58   
  Aleksei Belov  1998      29.22        2:06.80   
                     
Lus Miehet  2001    310          2:18.04   
  Loimaan Uimaseura  2:18.93                 
  Marko Isomaa  1977      33.86        33.86   
  Aapo Huhti  2003      37.71        1:11.57   
  Mikael Jokinen  2001      32.54        1:44.11   
  Jesper Isomaa  2004      33.93        2:18.04   
                     
Pus 3  2002    244          2:29.39   
  Porin Uimaseura  2:34.17                 
  Lauri Anttila  2002      41.86        41.86   
  Ville Kuusimäki  2002      42.14        1:24.00   
  Lauri-Luukas Jäntti  2002      33.51        1:57.51   
  Matias Valli  2002      31.88        2:29.39   
                     
Gladius 2    220          2:34.73   
  Gladius Kirkkonummi  2:37.37                 
  Emil Strandell  2002      43.19        43.19   
  Heikki Väkeväinen  2002      45.76        1:28.95   
  Pyry Talvitie  2002      35.21        2:04.16   
  Repe Kupila  2001      30.57        2:34.73   
                     
Uita 1    159          2:52.36   
  Uinti Tampere  2:56.33                 
  Daniel Kontula  2005      44.91        44.91   
  Litti Penttilä  2004      52.25        1:37.16   
  Lev Vlasov  2007      38.69        2:15.85   
  Akseli Liukkonen  2005      36.51        2:52.36   
                     
Pus 4  2004    147          2:56.77   
  Porin Uimaseura  2:57.97                 
  Veeti Lettosunti  2004      49.06        49.06   
  Roope Ollikainen  2004      44.78        1:33.84   
  Lauri Huhtasalo  2004      43.35        2:17.19   
  Arttu Ahola  2004      39.58        2:56.77   
                     
Gladius 3    130          3:04.38   
  Gladius Kirkkonummi  3:07.08                 
  Rufus Strandell  2005      51.62        51.62   
  Anton Kettunen  2005      13.36        1:04.98   
  Otso Mäkivuokko  2003      37.13        1:42.11   
  Matteus Einiö  2004      1:22.27        3:04.38   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  28 toukokuu 2016 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  13:18 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Arvo uinnit    Tulostuspäivämäärä  28 toukokuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  13:55   
  Järjestäjä  Porin Uimaseura         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  28 toukokuu 2016         
 
 
Laji 3, 200m Sku T-11 -13 -15 N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Sponsori: Porin Linjat Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Milla Lempiälä  2005    338  39.86  1:26.32  2:24.95    3:01.08   
  Loimaan Uimaseura  3:07.52                 
                     
Lilli Kulpakko  2005    334  40.49  1:26.75  2:23.00    3:01.68   
  Aurajoen Uinti  3:07.91                 
                     
Mirelle Hirsiniemi  2007    273  42.33  1:33.88  2:32.66    3:14.30   
  Aurajoen Uinti  3:13.43                 
                     
Nelli Lehmijoki  2005    262  40.87  1:32.80  2:30.35    3:17.14   
  Nokian Pyry  3:20.26                 
                     
Jenna Nousiainen  2005    228  44.58  1:35.09  2:37.45    3:26.41   
  Nokian Pyry  3:28.09                 
                     
Isla Leinonen  2006    210  48.67  1:41.36  2:42.06    3:31.95   
  Uinti Tampere  3:48.06                 
                     
Enni Halttunen  2005    198  49.42  1:45.39  2:46.69    3:36.28   
  Uinti Tampere  3:40.34                 
                     
Nelli Laaksonen  2005    195  47.67  1:45.53  2:49.46    3:37.21   
  Porin Uimaseura                   
                     
Ilona Niemi  2005    175  54.67  1:56.20  2:56.50    3:45.21   
  Uinti Tampere  3:31.90                 
                     
10  Sofie Johansson  2005    174  51.22  1:50.48  2:54.21    3:45.94   
  Gladius Kirkkonummi  4:02.67                 
                     
11  Elvira Lydén  2006    167  56.42  1:50.92  2:58.62    3:49.02   
  Uinti Tampere                   
                     
12  Amanda Kortet  2006    166  51.14  1:50.33  2:54.43    3:49.09   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
13  Oona Turunen  2006    163  55.87  1:57.48  3:02.49    3:50.47   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
14  Emilia Rahola  2006    162  58.63  1:57.99  2:59.24    3:51.14   
  Porin Uimaseura                   
                     
 
Laji 3, 200m Sku T-11 -13 -15 N, Loppukilpailut 12 - 13 v 
Sponsori: Porin Linjat Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Senni Mattila  2003    428  33.81  1:17.39  2:08.62    2:47.34   
  Porin Uimaseura  2:44.87                 
                     
Maija Nurmi  2003    400  36.87  1:19.27  2:13.02    2:51.16   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:51.31                 
                     
Iiris Yli-Jama  2003    396  38.07  1:24.30  2:12.81    2:51.68   
  Salon Uimarit  2:49.48                 
                     
Tinja Lasonen  2004    368  37.07  1:24.35  2:18.43    2:55.88   
  Porin Uimaseura  2:55.61                 
                     
Viivi Sorri  2003    348  37.09  1:23.01  2:17.70    2:59.19   
  Gladius Kirkkonummi  2:58.74                 
                     
Matilda Laitinen  2004    347  37.68  1:25.83  2:18.69    2:59.50   
  Aurajoen Uinti  2:58.34                 
                     
Mimosa Rintala  2003    338  37.94  1:24.81  2:19.89    3:00.98   
  Rauman Uimaseura  2:57.86                 
                     
Salla Rantala  2004    326  43.65  1:32.98  2:24.00    3:03.22   
  Nokian Pyry  3:10.06                 
                     
Anni Hyttinen  2004    315  45.25  1:32.16  2:25.47    3:05.22   
  Aurajoen Uinti  3:07.64                 
                     
10  Ella Alanko  2003    300  44.36  1:32.94  2:26.32    3:08.39   
  Aurajoen Uinti  3:19.12                 
                     
11  Greta Kandolin  2003    291  44.83  1:35.62  2:28.68    3:10.29   
  Aurajoen Uinti  3:09.30                 
                     
12  Alisa Ailanen  2004    290  44.68  1:35.37  2:28.48    3:10.37   
  Swimming Team Rauma  3:09.40                 
                     
13  Sanni Salmi  2003    274  40.18  1:31.69  2:29.20    3:14.09   
  Nokian Pyry  3:15.14                 
                     
14  Riina Uimonen  2003    250  44.95  1:36.54  2:32.24    3:20.23   
  Kurikan Ryhti                   
                     
15  Maria Hautala  2003    217  49.71  1:45.73  2:46.81    3:29.79   
  Kurikan Ryhti  3:33.97                 
                     
16  Lotta Florström  2004    200  47.66  1:42.07  2:47.31    3:35.70   
  Gladius Kirkkonummi  3:38.10                 
                     
17  Lotta Tamminen  2004    158  51.51  1:53.25  3:02.78    3:53.30   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
Iris Hanski  2003              DNS   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:51.94                 
                     
 
Laji 3, 200m Sku T-11 -13 -15 N, Loppukilpailut 14 - 15 v 
Sponsori: Porin Linjat Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Anniina Murto  2001    469  35.99  1:20.00  2:04.67    2:42.35   
  Porin Uimaseura  2:33.67                 
                     
Annika Lepistö  2001    462  33.47  1:16.62  2:04.65    2:43.17   
  Pihlava Työväen Urheilijat  2:42.50                 
                     
Ellen-Maria Neiramaa  2002    389  36.45  1:23.05  2:12.92    2:52.71   
  Porin Uimaseura  3:00.41                 
                     
Milla Laiteenmäki  2001    342  37.75  1:23.54  2:18.85    3:00.26   
  Kurikan Ryhti  3:05.32                 
                     
Amanda Mankinen  2001    328  42.63  1:27.48  2:24.33    3:02.88   
  Aurajoen Uinti  3:10.38                 
                     
Inari Laaksonen  2002    313  38.87  1:28.54  2:24.85    3:05.67   
  Swimming Team Rauma  3:06.18                 
                     
Saana Vähämaa  2002    303  40.75  1:30.54  2:25.67    3:07.78   
  Rauman Uimaseura  2:58.90                 
                     
Aada-Maria Järvenpää  2002    287  40.03  1:28.90  2:28.86    3:11.08   
  Rauman Uimaseura  3:03.69                 
                     
Siiri Haanpää  2001    254  41.89  1:32.87  2:34.63    3:19.01   
  Porin Uimaseura  3:17.17                 
                     
 
Laji 3, 200m Sku T-11 -13 -15 N, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
Sponsori: Porin Linjat Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Emilia Lahtinen  1996    596  31.92  1:11.02  1:53.42    2:29.85   
  Uinti Tampere  2:32.12                 
                     
Janina Ollikainen  2000    548  30.86  1:12.50  1:58.13    2:34.15   
  Porin Uimaseura  2:32.22                 
                     
Nea Wirtanen  2000    275  41.65  1:35.46  2:32.24    3:13.90   
  Gladius Kirkkonummi  3:22.61                 
                     
Ida Heino  2000    225  41.02  1:40.44  2:37.39    3:27.25   
  Porin Uimaseura  3:26.21                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  28 toukokuu 2016 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  13:55 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Arvo uinnit    Tulostuspäivämäärä  28 toukokuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  14:27   
  Järjestäjä  Porin Uimaseura         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  28 toukokuu 2016         
 
 
Laji 4, 200m Sku P-12 -14 -16 M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Ajjuub Ezzat  2005    291  38.10  1:22.50  2:13.81    2:52.07   
  Aurajoen Uinti  2:53.02                 
                     
Mikael Hirsiniemi  2004    266  37.20  1:22.06  2:18.01    2:57.40   
  Aurajoen Uinti  3:01.23                 
                     
Tuomas Toppinen  2005    228  42.42  1:30.75  2:27.62    3:06.55   
  Aurajoen Uinti  3:17.18                 
                     
Jaakko Pihlava  2004    219  45.97  1:33.29  2:27.10    3:09.11   
  Aurajoen Uinti  3:18.29                 
                     
Sakari Korri  2005    203  41.59  1:32.35  2:32.22    3:13.87   
  Rauman Uimaseura  3:17.30                 
                     
Matteus Einiö  2004    198  42.85  1:30.04  2:31.20    3:15.47   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
Lauri Huhtasalo  2004    193  44.97  1:38.84  2:35.35    3:17.19   
  Porin Uimaseura                   
                     
Juho Törmä  2005    181  49.01  1:38.85  2:37.40    3:21.70   
  Pihlava Työväen Urheilijat  3:19.37                 
                     
Daniel Kontula  2005    149  56.30  1:49.89  2:48.77    3:35.01   
  Uinti Tampere  3:45.81                 
                     
10  Lassi Tenho  2005    138  50.30  1:48.74  2:52.91    3:40.29   
  Pihlava Työväen Urheilijat  3:39.62                 
                     
 
Laji 4, 200m Sku P-12 -14 -16 M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Justus Hilaja  2002    367  34.15  1:15.43  2:00.83    2:39.28   
  Pihlava Työväen Urheilijat  2:38.15                 
                     
Eemil Kankare  2003    325  36.25  1:19.58  2:08.36    2:45.82   
  Aurajoen Uinti  2:46.21                 
                     
Vilho Heino  2003    321  35.07  1:19.08  2:09.26    2:46.48   
  Rauman Uimaseura  2:50.39                 
                     
Veeti Verronen  2002    281  36.46  1:22.53  2:14.54    2:54.06   
  Swimming Team Rauma  3:00.98                 
                     
Aapo Huhti  2003    246  39.58  1:28.02  2:17.74    3:01.96   
  Loimaan Uimaseura                   
                     
Dan Lampinen  2003    227  40.68  1:27.65  2:24.88    3:06.85   
  Pihlava Työväen Urheilijat  3:23.40                 
                     
Otso Mäkivuokko  2003    158  49.12  1:43.82  2:47.00    3:31.01   
  Gladius Kirkkonummi  3:26.68                 
                     
Olli Erkkilä  2003    136  55.49  1:48.86  2:54.24    3:41.77   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Aimo Rantasuo  2003    133  54.08  1:51.43  2:56.37    3:43.13   
  Uinti-Vakka  3:49.25                 
                     
 
Laji 4, 200m Sku P-12 -14 -16 M, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Lauri Törmä  2000    461  29.45  1:08.05  1:55.35    2:27.70   
  Porin Uimaseura  2:25.99                 
                     
Leevi Lehti  2000    401  30.46  1:10.41  1:56.87    2:34.72   
  Porin Uimaseura  2:32.81                 
                     
Otto Lindroos  2001    280  40.92  1:22.87  2:14.37    2:54.37   
  Aurajoen Uinti  3:18.51                 
                     
 
Laji 4, 200m Sku P-12 -14 -16 M, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Emil Martikainen  1997    590  28.39  1:01.26  1:42.23    2:16.01   
  Rauman Uimaseura  2:12.24                 
                     
Eemil Varho  1997    518  28.86  1:04.26  1:48.85    2:22.03   
  Rauman Uimaseura  2:19.41                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  28 toukokuu 2016 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  14:27 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Arvo uinnit    Tulostuspäivämäärä  28 toukokuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  14:33   
  Järjestäjä  Porin Uimaseura         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  28 toukokuu 2016         
 
 
Laji 5, 50m Vu T-9 -11 -13 N, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Hanna Törmä  2007    156          44.07   
  Pihlava Työväen Urheilijat  45.77                 
Peppi Lehtinen  2007    153          44.30   
  Kankaanpään Uimarit  48.02                 
Veera Nurmikolu  2007    114          48.89   
  Nokian Pyry  55.82                 
Anni Frusti  2007    110          49.39   
  Nokian Pyry  52.04                 
Adalmiina Levula  2007    108          49.68   
  Kankaanpään Uimarit                   
Sinna Somppi  2007    98          51.34   
  Nokian Pyry  57.49                 
Emilia Tähkänen  2007    87          53.46   
  Uinti-Vakka  56.94                 
Veera Malmelin  2007    81          54.83   
  Nokian Pyry  1:00.26                 
Nelli Ranne  2007    80          54.96   
  Porin Uimaseura  1:00.47                 
10  Helka Känkänen  2008    79          55.16   
  Porin Uimaseura  54.20                 
11  Adeliina Lindholm  2008    78          55.31   
  Porin Uimaseura                   
 
Laji 5, 50m Vu T-9 -11 -13 N, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Aino Koskelo  2005    337          34.10   
  Nurmijärven Uinti  33.61                 
Noora Suonsivu  2005    299          35.48   
  Porin Uimaseura  35.64                 
Veera Ele  2006    242          38.03   
  Loimaan Uimaseura  39.72                 
Nelli Laaksonen  2005    234          38.48   
  Porin Uimaseura  39.92                 
Hilla Känkänen  2006    206          40.14   
  Porin Uimaseura  40.33                 
Karoliina Salmi  2006    206          40.15   
  Pihlava Työväen Urheilijat  43.07                 
Iida Lindholm  2005    205          40.23   
  Porin Uimaseura  41.45                 
Peppi Eskola  2005    203          40.37   
  Gladius Kirkkonummi  40.55                 
Vilja Pusa  2005    201          40.48   
  Swimming Team Rauma  41.79                 
10  Olivia Levula  2006    195          40.88   
  Kankaanpään Uimarit  43.55                 
11  Vea Victoria Ramsten  2005    188          41.38   
  Porin Uimaseura  42.12                 
12  Eveliina Laine  2005    184          41.67   
  Rauman Uimaseura  41.42                 
13  Veera Tall  2005    182          41.80   
  Porin Uimaseura  44.12                 
14  Ronja Simsek  2005    178          42.14   
  Porin Uimaseura  43.77                 
15  Milla Juhola  2005    175          42.39   
  Nokian Pyry  45.80                 
16  Kätrin Koppel  2005    155          44.17   
  Rauman Uimaseura  48.16                 
17  Rianna Hoda  2006    146          44.99   
  Loimaan Uimaseura  46.71                 
18  Kaisa Harjula  2005    111          49.24   
  Porin Uimaseura                   
19  Veera Kylänen  2006    111          49.35   
  Pihlava Työväen Urheilijat  49.42                 
20  Amanda Ahmaoja  2005    110          49.41   
  Porin Uimaseura                   
21  Peppi Värikoski  2006    98          51.30   
  Nokian Pyry  57.02                 
22  Enni Laine  2006    98          51.31   
  Porin Uimaseura                   
 
Laji 5, 50m Vu T-9 -11 -13 N, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Siiri Einiö  2003    571          28.59   
  Gladius Kirkkonummi  28.58                 
Juulia Käräjämies  2003    446          31.04   
  Nummelan Kisaajat  32.02                 
Senni Mattila  2003    430          31.43   
  Porin Uimaseura  30.62                 
Sanna Pajula  2003    338          34.06   
  Kankaanpään Uimarit  34.51                 
Helka Suomäki  2003    319          34.70   
  Aurajoen Uinti  34.74                 
Aino Kallio  2003    315          34.85   
  Loimaan Uimaseura  33.49                 
Heidi Javanainen  2003    259          37.19   
  Swimming Team Rauma  36.51                 
Pinja Kallio  2004    241          38.13   
  Kankaanpään Uimarit  38.08                 
 
Laji 5, 50m Vu T-9 -11 -13 N, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Nea-Amanda Heinola  2000    731          26.34   
  Nummelan Kisaajat  26.46                 
Heta Koivuluoma  1999    587          28.33   
  Pihlava Työväen Urheilijat  28.74                 
Ella-Noora Haanpää  1998    578          28.48   
  Rauman Uimaseura  28.59                 
Marilla Parhiala  2000    570          28.61   
  Gladius Kirkkonummi  28.43                 
Heta Känkänen  2001    570          28.62   
  Porin Uimaseura  28.54                 
Elviira Tanninen  1999    538          29.17   
  Porin Pyrintö  28.77                 
Mila Manner  2001    537          29.19   
  Nokian Pyry  29.13                 
Emmi Kaunisto  2002    528          29.35   
  Porin Uimaseura  28.76                 
Jenni Moisio  2002    518          29.53   
  Nokian Pyry  28.99                 
10  Sara Lehtolainen  1996    508          29.73   
  Gladius Kirkkonummi  28.87                 
11  Helmi Lehti  1997    486          30.18   
  Porin Uimaseura  29.14                 
12  Nora Kosonen  2001    462          30.69   
  TaTu Tampere  30.48                 
13  Emmi Heine  2002    460          30.74   
  Rauman Uimaseura  29.91                 
14  Auroora Tanninen  2001    449          30.98   
  Porin Pyrintö  31.01                 
15  Ronja Vallenius  2001    432          31.38   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.63                 
16  Noora Vallinen  1998    429          31.44   
  Nokian Pyry  32.54                 
17  Senni Ovaskainen  2001    421          31.65   
  Lahden Uimaseura  32.45                 
18  Aino Heininen  2002    417          31.75   
  Pihlava Työväen Urheilijat  30.75                 
19  Janette Ylinen  2000    409          31.95   
  Kurikan Ryhti  31.69                 
20  Milla Laiteenmäki  2001    391          32.44   
  Kurikan Ryhti  33.09                 
21  Anni Haavisto  2002    389          32.49   
  Loimaan Uimaseura  31.85                 
22  Vilhelmiina Pusa  2001    387          32.56   
  Swimming Team Rauma  33.35                 
23  Suvi Tuominen  2000    382          32.68   
  Uinti-Vakka  33.97                 
24  Helmi Viitasalo  2002    367          33.12   
  Rauman Uimaseura  33.03                 
25  Enni Kanerva  2000    343          33.89   
  Gladius Kirkkonummi  33.50                 
26  Lidian Vihervä  2002    329          34.35   
  Rauman Uimaseura  34.52                 
27  Siiri Haanpää  2001    313          34.92   
  Porin Uimaseura  35.39                 
28  Ella Nore  2002    312          34.98   
  Pihlava Työväen Urheilijat  34.36                 
29  Sofia Karismaa  2002    303          35.30   
  Porin Uimaseura  33.50                 
30  Nuppu Toiva  2001    269          36.75   
  Nokian Pyry  36.74                 
31  Jenna Rajahalme  2002    259          37.20   
  Nokian Pyry  39.34                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  28 toukokuu 2016 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  14:33 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Arvo uinnit    Tulostuspäivämäärä  28 toukokuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  14:35   
  Järjestäjä  Porin Uimaseura         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  28 toukokuu 2016         
 
 
Laji 6, 50m Vu P-10 -12 -14 M, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Lev Vlasov  2007    186          36.63   
  Uinti Tampere  35.32                 
Mikael Böckerman  2006    145          39.75   
  Gladius Kirkkonummi  38.99                 
Iiro Räty  2006    136          40.64   
  Nokian Pyry  53.51                 
Juho Kallio  2007    131          41.14   
  Kankaanpään Uimarit  41.62                 
Leevi Saarinen  2006    120          42.36   
  Uinti-Vakka  41.37                 
Valtteri Pellinen  2007    120          42.36   
  Uinti Tampere  46.88                 
Eino Jussinoja  2006    116          42.77   
  Swimming Team Rauma  45.98                 
Marius Koivisto  2006    99          45.08   
  Uinti-Vakka  44.01                 
Veeti Heittokangas  2006    95          45.70   
  Uinti Tampere  45.83                 
10  Sean Salli  2007    88          46.87   
  Uinti Tampere  47.69                 
11  Niko Antman  2006    83          47.78   
  Gladius Kirkkonummi  49.37                 
12  Eero Kärkkäinen  2006    76          49.24   
  Nokian Pyry  52.39                 
 
Laji 6, 50m Vu P-10 -12 -14 M, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Aapo Kinnunen  2004    287          31.67   
  Raision Urheilijat  32.46                 
Mio Heinola  2005    237          33.77   
  Nummelan Kisaajat  35.68                 
Jesper Isomaa  2004    226          34.28   
  Loimaan Uimaseura  34.19                 
Jesse Anoschkin  2004    181          36.96   
  Pihlava Työväen Urheilijat  41.03                 
Akseli Liukkonen  2005    176          37.26   
  Uinti Tampere  36.65                 
Arttu Ahola  2004    175          37.37   
  Porin Uimaseura  37.75                 
Joonas Arponen  2005    134          40.82   
  Rauman Uimaseura  42.33                 
Viljami Vaahensalo  2005    81          48.30   
  Swimming Team Rauma  46.35                 
 
Laji 6, 50m Vu P-10 -12 -14 M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Axel Olander  2002    402          28.32   
  Nokian Pyry  29.18                 
Lauri-Luukas Jäntti  2002    327          30.35   
  Porin Uimaseura  30.59                 
Pyry Talvitie  2002    277          32.05   
  Gladius Kirkkonummi  33.61                 
Matias Valli  2002    265          32.55   
  Porin Uimaseura  32.98                 
Eemi Korpela  2002    250          33.16   
  Lapuan Virkiä  33.39                 
Emil Strandell  2002    248          33.25   
  Gladius Kirkkonummi  35.44                 
Viljami Kuosmanen  2002    236          33.83   
  Rauman Uimaseura  32.86                 
Elias Laine  2003    230          34.12   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  33.67                 
Heikki Väkeväinen  2002    209          35.18   
  Gladius Kirkkonummi  35.93                 
10  Väinö Syrjä  2003    89          46.82   
  Rauman Uimaseura  49.98                 
 
Laji 6, 50m Vu P-10 -12 -14 M, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Matti Myllyaho  1995    591          24.91   
  Kampuksen Plaani  25.10                 
Henri Koski  2000    519          26.01   
  Gladius Kirkkonummi  26.25                 
Dmitry Nosov  1998    481          26.68   
  Gladius Kirkkonummi  26.62                 
Rami Rissanen  1999    476          26.78   
  Porin Uimaseura  26.77                 
Leevi Lehti  2000    468          26.92   
  Porin Uimaseura  26.51                 
Jussi Kause  1997    457          27.14   
  Porin Uimaseura  27.11                 
Perttu Mikkola  2001    438          27.52   
  Nokian Pyry  28.25                 
Severi Nieminen  1999    427          27.75   
  Gladius Kirkkonummi  27.35                 
Matias Pennanen  2001    425          27.79   
  Porin Uimaseura  27.04                 
10  Alexi Taimela  1998    412          28.09   
  Gladius Kirkkonummi  28.37                 
11  Onni Kuronen  2000    408          28.18   
  Nokian Pyry  29.18                 
12  Sampo Kärkkäinen  2000    397          28.45   
  Nokian Pyry  29.59                 
13  Raul Heinikangas  1998    394          28.52   
  Porin Uimaseura  28.70                 
14  Daniel Laurila  1996    392          28.55   
  Nokian Pyry  29.95                 
15  Leo Penttilä  2001    360          29.38   
  Swimming Team Rauma  29.48                 
16  Miko Järviö  2000    351          29.62   
  Pihlava Työväen Urheilijat  28.87                 
17  Aleksei Belov  1998    346          29.78   
  Porin Uimaseura  29.45                 
18  Eetu Nyrhinen  2000    345          29.81   
  Porin Uimaseura  28.73                 
19  Repe Kupila  2001    308          30.93   
  Gladius Kirkkonummi  31.11                 
20  Lasse Harju  2001    279          31.99   
  Pihlava Työväen Urheilijat  35.38                 
21  Lauri Koskela  1999    250          33.18   
  Pihlava Työväen Urheilijat  32.34                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  28 toukokuu 2016 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  14:35 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Arvo uinnit    Tulostuspäivämäärä  28 toukokuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  16:07   
  Järjestäjä  Porin Uimaseura         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  28 toukokuu 2016         
 
 
Laji 7, 100m Ru T-11 -13 -15 N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Emmi Ellonen  2005    284  45.85        1:38.04   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:43.48                 
                     
Tiitu Koskinen  2005    278  47.39        1:38.70   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:40.49                 
                     
Sonila Selimi  2005    259  48.25        1:41.03   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:42.72                 
                     
Nelli Lehmijoki  2005    222  50.18        1:46.38   
  Nokian Pyry  1:43.64                 
                     
Veera Maijala  2005    217  51.02        1:47.09   
  Rauman Uimaseura  1:47.77                 
                     
Sivi Juvakka  2005    212  52.63        1:47.92   
  Nokian Pyry  1:48.04                 
                     
Ilona Niemi  2005    209  50.63        1:48.57   
  Uinti Tampere  1:45.47                 
                     
Jenna Nousiainen  2005    197  52.27        1:50.71   
  Nokian Pyry  1:47.58                 
                     
Emmi Lapikisto  2005    182  55.12        1:53.71   
  Uinti Tampere  1:56.78                 
                     
10  Nella Kortteinen  2007    177  54.81        1:54.61   
  Uinti Tampere                   
                     
11  Ronja Simsek  2005    174  56.35        1:55.28   
  Porin Uimaseura  2:01.63                 
                     
12  Enni Halttunen  2005    173  54.90        1:55.64   
  Uinti Tampere  1:53.22                 
                     
13  Emilia Rahola  2006    172  55.93        1:55.68   
  Porin Uimaseura  1:56.09                 
                     
14  Eeva Toroi  2005    168  56.22        1:56.80   
  Uinti Tampere  1:56.97                 
                     
15  Iida Lindholm  2005    166  55.46        1:57.14   
  Porin Uimaseura  1:58.93                 
                     
16  Tara Salli  2005    148  57.20        2:01.81   
  Uinti Tampere  1:59.74                 
                     
17  Kätrin Koppel  2005    146  58.47        2:02.19   
  Rauman Uimaseura                   
                     
18  Amanda Kortet  2006    144  57.54        2:02.96   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
19  Pinja Pakkanen  2006    142  1:00.45        2:03.43   
  Kankaanpään Uimarit  2:09.11                 
                     
20  Eveliina Laine  2005    141  58.88        2:03.70   
  Rauman Uimaseura  2:03.82                 
                     
21  Nelli Laaksonen  2005    137  57.77        2:04.84   
  Porin Uimaseura                   
                     
22  Elena Surakka  2005    132  59.69        2:06.36   
  Uinti Tampere  2:04.74                 
                     
23  Olivia Levula  2006    122  1:00.20        2:09.71   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
24  Milla Juhola  2005    122  1:03.26        2:09.77   
  Nokian Pyry                   
                     
25  Zara Rintala  2006    111  1:03.82        2:13.93   
  Rauman Uimaseura  2:23.84                 
                     
26  Veera Kylänen  2006    89  1:06.83        2:23.97   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
27  Anni Frusti  2007    87  1:07.87        2:25.02   
  Nokian Pyry                   
                     
28  Sinna Somppi  2007    84  1:11.24        2:26.72   
  Nokian Pyry                   
                     
29  Veera Malmelin  2007    83  1:07.90        2:27.40   
  Nokian Pyry                   
                     
30  Peppi Värikoski  2006    73  1:15.69        2:33.75   
  Nokian Pyry                   
                     
31  Veera Nurmikolu  2007    52  1:20.92        2:51.90   
  Nokian Pyry                   
                     
Petra Soini  2007              DNS   
  Nokian Pyry                   
                     
Emilia Peuhkurinen  2005              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 7, 100m Ru T-11 -13 -15 N, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Juulia Käräjämies  2003    472  39.67        1:22.75   
  Nummelan Kisaajat  1:21.48                 
                     
Iris Hanski  2003    385  40.90        1:28.59   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:29.97                 
                     
Senni Mattila  2003    368  42.04        1:29.88   
  Porin Uimaseura  1:29.78                 
                     
Sonja Salmimies  2004    356  41.15        1:30.89   
  Nurmijärven Uinti  1:30.81                 
                     
Salla Rantala  2004    355  43.54        1:30.97   
  Nokian Pyry  1:31.83                 
                     
Kerttu Nurmi  2003    351  42.74        1:31.32   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:31.37                 
                     
Ella Alanko  2003    316  44.98        1:34.58   
  Aurajoen Uinti  1:34.95                 
                     
Mimosa Rintala  2003    311  45.48        1:35.06   
  Rauman Uimaseura  1:35.21                 
                     
Olivia Uusitorppa  2004    300  45.48        1:36.24   
  Swimming Team Rauma  1:37.37                 
                     
10  Nita Tenho  2004    295  45.79        1:36.78   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:37.44                 
                     
11  Anni Hyttinen  2004    286  47.10        1:37.73   
  Aurajoen Uinti  1:37.10                 
                     
12  Viola Penttilä  2004    272  45.91        1:39.41   
  Swimming Team Rauma  1:41.80                 
                     
13  Viivi Sorri  2003    266  47.46        1:40.20   
  Gladius Kirkkonummi  1:36.63                 
                     
14  Riina Uimonen  2003    263  46.98        1:40.52   
  Kurikan Ryhti  1:38.02                 
                     
15  Ella-Maija Syväniemi  2004    259  48.55        1:41.00   
  Gladius Kirkkonummi  1:47.26                 
                     
16  Greta Kandolin  2003    259  47.32        1:41.07   
  Aurajoen Uinti  1:40.80                 
                     
17  Alisa Ailanen  2004    256  47.17        1:41.42   
  Swimming Team Rauma  1:37.53                 
                     
18  Ulla Haarala  2004    239  50.69        1:43.73   
  Uimaseura Kaarina  1:42.56                 
                     
19  Sanni Jouppi  2004    227  50.15        1:45.62   
  Swimming Team Rauma  1:47.94                 
                     
20  Amanda Malminen  2004    220  50.27        1:46.76   
  Nokian Pyry  1:44.37                 
                     
21  Maria Hautala  2003    183  54.13        1:53.46   
  Kurikan Ryhti  1:52.76                 
                     
22  Iida Kallio  2004    182  53.56        1:53.54   
  Loimaan Uimaseura  1:51.81                 
                     
 
Laji 7, 100m Ru T-11 -13 -15 N, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Anniina Murto  2001    578  35.77        1:17.35   
  Porin Uimaseura  1:15.34                 
                     
Iiris Himanto  2001    420  40.83        1:26.06   
  Gladius Kirkkonummi  1:25.78                 
                     
Auroora Tanninen  2001    388  41.08        1:28.29   
  Porin Pyrintö  1:24.95                 
                     
Ronja Vallenius  2001    359  43.90        1:30.68   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:28.77                 
                     
Meri Pohjola  2001    358  42.10        1:30.72   
  Salon Uimarit  1:27.68                 
                     
Emmi Kaunisto  2002    344  42.21        1:31.95   
  Porin Uimaseura  1:26.71                 
                     
Inari Laaksonen  2002    326  42.94        1:33.57   
  Swimming Team Rauma  1:35.65                 
                     
Lidian Vihervä  2002    306  45.27        1:35.61   
  Rauman Uimaseura  1:35.31                 
                     
Josefiina Kause  2002    293  46.67        1:36.99   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:35.93                 
                     
10  Martta Haarala  2001    286  46.77        1:37.76   
  Uimaseura Kaarina  1:37.85                 
                     
11  Saana Vähämaa  2002    277  45.83        1:38.82   
  Rauman Uimaseura  1:34.56                 
                     
12  Ella Nore  2002    275  48.16        1:39.09   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:40.35                 
                     
13  Sofia Karismaa  2002    271  46.80        1:39.58   
  Porin Uimaseura  1:33.40                 
                     
14  Aino Haarala  2001    245  48.81        1:42.97   
  Uimaseura Kaarina  1:42.81                 
                     
15  Nuppu Toiva  2001    238  50.39        1:43.87   
  Nokian Pyry  1:41.46                 
                     
16  Jenna Rajahalme  2002    203  52.52        1:49.60   
  Nokian Pyry                   
                     
17  Julia Lehtinen  2002    183  52.14        1:53.32   
  Kurikan Ryhti  1:49.38                 
                     
Ellen-Maria Neiramaa  2002              DNS   
  Porin Uimaseura  1:29.39                 
                     
 
Laji 7, 100m Ru T-11 -13 -15 N, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Julia Sottinen  2000    544  37.14        1:18.94   
  Porin Uimaseura  1:20.81                 
                     
Elviira Tanninen  1999    475  39.29        1:22.55   
  Porin Pyrintö  1:19.36                 
                     
Riikka Yli-Jama  2000    293  45.81        1:37.00   
  Salon Uimarit  1:31.47                 
                     
Emmi Kima  2000    276  46.02        1:38.87   
  Gladius Kirkkonummi  1:37.02                 
                     
Ida Heino  2000    251  46.44        1:42.17   
  Porin Uimaseura  1:37.27                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  28 toukokuu 2016 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  16:07 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Arvo uinnit    Tulostuspäivämäärä  28 toukokuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  16:07   
  Järjestäjä  Porin Uimaseura         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  28 toukokuu 2016         
 
 
Laji 8, 100m Ru P-12 -14 -16 M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
Sponsori: Citysiivous Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Roope Ollikainen  2004    234  45.80        1:35.00   
  Porin Uimaseura  1:32.54                 
                     
Lev Vlasov  2007    188  47.77        1:42.12   
  Uinti Tampere  1:40.11                 
                     
Joona Pohjola  2004    169  50.29        1:45.80   
  Salon Uimarit  1:45.21                 
                     
Anton Kettunen  2005    163  50.49        1:47.10   
  Gladius Kirkkonummi  1:51.81                 
                     
Lauri Huhtasalo  2004    152  51.75        1:49.57   
  Porin Uimaseura                   
                     
Litti Penttilä  2004    149  53.27        1:50.32   
  Uinti Tampere  1:52.57                 
                     
Tuomas Mäkinen  2005    142  53.79        1:52.14   
  Rauman Uimaseura  1:51.91                 
                     
Veeti Lettosunti  2004    113  57.65        2:01.04   
  Porin Uimaseura                   
                     
Jesse Anoschkin  2004    110  57.88        2:02.01   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:59.65                 
                     
10  Leevi Jalava  2004    110  57.47        2:02.21   
  Swimming Team Rauma  1:56.25                 
                     
11  Ivan German  2004    108  59.11        2:03.00   
  Pihlava Työväen Urheilijat  2:09.60                 
                     
12  Niko Antman  2006    105  58.81        2:04.16   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
13  Rufus Strandell  2005    101  59.57        2:05.52   
  Gladius Kirkkonummi  2:21.10                 
                     
14  Samuele Cavallotti  2005    100  57.43        2:05.87   
  Uinti Tampere  2:03.50                 
                     
15  Joel Korte  2005    97  1:00.90        2:07.29   
  Swimming Team Rauma  2:03.11                 
                     
Iiro Räty  2006              DNS   
  Nokian Pyry                   
                     
Marius Koivisto  2006              DSQ   
  Uinti-Vakka                   
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
 
Laji 8, 100m Ru P-12 -14 -16 M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
Sponsori: Citysiivous Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Lauri Kinnunen  2003    471  35.10        1:15.26   
  Raision Urheilijat  1:16.75                 
                     
Justus Hilaja  2002    418  36.00        1:18.29   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:21.95                 
                     
Jere Broman  2002    342  39.31        1:23.76   
  Nokian Pyry  1:23.87                 
                     
Eemil Kankare  2003    326  40.04        1:25.04   
  Aurajoen Uinti  1:24.57                 
                     
Arttu Seppänen  2002    287  41.14        1:28.71   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:27.81                 
                     
Akseli Ylikoski  2002    263  42.65        1:31.39   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:31.75                 
                     
Ville Kuusimäki  2002    243  45.27        1:33.83   
  Porin Uimaseura  1:34.54                 
                     
Matias Valli  2002    237  43.99        1:34.60   
  Porin Uimaseura  1:36.30                 
                     
Samu Hatakka  2003    230  44.14        1:35.50   
  Rauman Uimaseura  1:37.47                 
                     
10  Topias Vaahensalo  2002    189  46.94        1:41.93   
  Swimming Team Rauma  1:44.10                 
                     
11  Aaro Puutio  2003    147  53.28        1:50.78   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:50.27                 
                     
12  Aimo Rantasuo  2003    111  58.85        2:01.79   
  Uinti-Vakka  1:59.24                 
                     
 
Laji 8, 100m Ru P-12 -14 -16 M, Loppukilpailut 15 - 16 v 
Sponsori: Citysiivous Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Eetu Einto  2001    478  33.57        1:14.92   
  Nurmijärven Uinti  1:13.33                 
                     
Eetu Nyrhinen  2000    414  36.15        1:18.54   
  Porin Uimaseura  1:16.49                 
                     
Oskari Ovaskainen  2000    410  36.53        1:18.81   
  Porin Uimaseura  1:20.44                 
                     
Leevi Lehti  2000    392  36.05        1:20.04   
  Porin Uimaseura  1:21.60                 
                     
Ville Aaltonen  2001    320  40.57        1:25.61   
  Porin Uimaseura  1:28.39                 
                     
Lasse Harju  2001    260  43.66        1:31.70   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:37.39                 
                     
Otto Lindroos  2001    243  44.10        1:33.79   
  Aurajoen Uinti  1:43.24                 
                     
Mikael Jokinen  2001              DSQ   
  Loimaan Uimaseura  1:28.26                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
 
Laji 8, 100m Ru P-12 -14 -16 M, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
Sponsori: Citysiivous Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Rami Rissanen  1999    470  33.90        1:15.30   
  Porin Uimaseura  1:14.93                 
                     
Raul Heinikangas  1998    386  37.11        1:20.42   
  Porin Uimaseura  1:21.27                 
                     
Dmitry Nosov  1998    350  36.69        1:23.12   
  Gladius Kirkkonummi  1:25.35                 
                     
Aleksei Belov  1998    303  40.53        1:27.15   
  Porin Uimaseura  1:29.72                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  28 toukokuu 2016 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  16:07 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Arvo uinnit    Tulostuspäivämäärä  28 toukokuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  16:07   
  Järjestäjä  Porin Uimaseura         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  28 toukokuu 2016         
 
 
Laji 9, 200m Vu T-15 N, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Camilla Tyven  2001    571  30.30  1:05.09  1:40.64    2:16.12   
  Nokian Pyry  2:16.29                 
                     
Nora Kosonen  2001    500  31.50  1:06.90  1:45.14    2:22.34   
  TaTu Tampere  2:23.21                 
                     
Annika Lepistö  2001    491  32.92  1:09.53  1:47.59    2:23.13   
  Pihlava Työväen Urheilijat  2:24.08                 
                     
Sanni Kilponen  2001    456  31.46  1:08.40  1:47.17    2:26.72   
  Hämeenlinnan Uimaseura  2:27.49                 
                     
Siiri Toiva  2002    447  33.44  1:11.18  1:49.95    2:27.68   
  Nokian Pyry  2:33.32                 
                     
Kerttu Nurmi  2003    426  33.59  1:11.02  1:50.40    2:30.05   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:31.11                 
                     
Aada-Maria Järvenpää  2002    406  34.17  1:13.22  1:54.19    2:32.57   
  Rauman Uimaseura  2:32.48                 
                     
Anni Matikainen  2001    404  34.37  1:13.14  1:54.07    2:32.82   
  Nokian Pyry  2:33.16                 
                     
Helmi Viitasalo  2002    389  34.50  1:13.91  1:54.51    2:34.74   
  Rauman Uimaseura  2:34.93                 
                     
10  Tinja Lasonen  2004    365  35.03  1:16.37  1:58.05    2:37.98   
  Porin Uimaseura  2:39.35                 
                     
11  Milla Laiteenmäki  2001    351  34.41  1:14.84  1:58.28    2:40.04   
  Kurikan Ryhti  2:45.83                 
                     
12  Sanna Pajula  2003    320  35.43  1:17.91  2:02.07    2:45.15   
  Kankaanpään Uimarit  3:05.36                 
                     
13  Siiri Haanpää  2001    258  39.40  1:24.34  2:11.94    2:57.31   
  Porin Uimaseura  2:51.12                 
                     
14  Veera Maijala  2005    255  38.53  1:23.62  2:11.53    2:57.99   
  Rauman Uimaseura  3:04.82                 
                     
15  Hilla Känkänen  2006    189  42.97  1:34.02  2:26.25    3:16.59   
  Porin Uimaseura  3:10.38                 
                     
 
Laji 9, 200m Vu T-15 N, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Emilia Lahtinen  1996    558  31.06  1:05.76  1:41.89    2:17.21   
  Uinti Tampere  2:21.09                 
                     
Marilla Parhiala  2000    555  32.06  1:07.10  1:43.21    2:17.40   
  Gladius Kirkkonummi  2:16.85                 
                     
Miia Hurskainen  1992    519  31.24  1:06.74  1:44.07    2:20.58   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:16.31                 
                     
Nea Wirtanen  2000    345  37.34  1:18.90  2:01.13    2:41.01   
  Gladius Kirkkonummi  2:40.49                 
                     
Ida Heino  2000    205  41.04  1:30.50  2:21.09    3:11.32   
  Porin Uimaseura  3:13.81                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  28 toukokuu 2016 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  16:07 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Arvo uinnit    Tulostuspäivämäärä  28 toukokuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  16:07   
  Järjestäjä  Porin Uimaseura         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  28 toukokuu 2016         
 
 
Laji 10, 200m Vu P-16 M, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Leevi Luhtanen  2000    449  28.84  1:02.85  1:38.43    2:13.18   
  Porin Uimaseura  2:12.77                 
                     
Miko Järviö  2000    355  31.47  1:08.45  1:48.10    2:24.04   
  Pihlava Työväen Urheilijat  2:25.23                 
                     
Lauri-Luukas Jäntti  2002    330  32.88  1:10.39  1:49.64    2:27.54   
  Porin Uimaseura  2:28.30                 
                     
Ville Kuusimäki  2002    243  37.44  1:19.54  2:03.54    2:43.37   
  Porin Uimaseura  2:44.52                 
                     
Arttu Ahola  2004    135  44.35  1:37.39  2:31.39    3:18.58   
  Porin Uimaseura  2:46.56                 
                     
Matias Pennanen  2001              DNF   
  Porin Uimaseura  2:15.43                 
                     
 
Laji 10, 200m Vu P-16 M, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Matti Myllyaho  1995    609  28.00  58.64  1:29.94    2:00.31   
  Kampuksen Plaani  2:07.43                 
                     
Emil Martikainen  1997    608  27.76  58.69  1:29.95    2:00.40   
  Rauman Uimaseura  1:57.23                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  28 toukokuu 2016 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  16:07 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Arvo uinnit    Tulostuspäivämäärä  28 toukokuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  16:24   
  Järjestäjä  Porin Uimaseura         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  28 toukokuu 2016         
 
 
Laji 11, 50m Pu T-9 -11 -13 N, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Mirelle Hirsiniemi  2007    231          40.80   
  Aurajoen Uinti  41.11                 
Nella Kortteinen  2007    127          49.76   
  Uinti Tampere  51.97                 
Hanna Törmä  2007    95          54.82   
  Pihlava Työväen Urheilijat  51.09                 
Emilia Tähkänen  2007    70          1:00.57   
  Uinti-Vakka  1:05.56                 
 
Laji 11, 50m Pu T-9 -11 -13 N, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Milla Lempiälä  2005    326          36.40   
  Loimaan Uimaseura  36.90                 
Aino Koskelo  2005    308          37.11   
  Nurmijärven Uinti  37.64                 
Sonila Selimi  2005    279          38.36   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  38.66                 
Tiitu Koskinen  2005    262          39.14   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  37.74                 
Nelli Lehmijoki  2005    232          40.75   
  Nokian Pyry  41.03                 
Noora Suonsivu  2005    224          41.24   
  Porin Uimaseura  43.03                 
Emmi Ellonen  2005    200          42.85   
  Pihlava Työväen Urheilijat  44.53                 
Jenna Nousiainen  2005    186          43.86   
  Nokian Pyry  41.73                 
Nelli Laaksonen  2005    162          45.94   
  Porin Uimaseura  46.01                 
10  Isla Leinonen  2006    131          49.36   
  Uinti Tampere  55.20                 
11  Sivi Juvakka  2005    130          49.44   
  Nokian Pyry  47.68                 
12  Sofie Johansson  2005    128          49.67   
  Gladius Kirkkonummi  49.52                 
13  Iida Lindholm  2005    110          52.29   
  Porin Uimaseura                   
14  Emmi Lapikisto  2005    105          53.03   
  Uinti Tampere  52.35                 
15  Vea Victoria Ramsten  2005    101          53.81   
  Porin Uimaseura  53.30                 
16  Eeva Toroi  2005    99          54.07   
  Uinti Tampere  52.88                 
17  Veera Ele  2006    98          54.27   
  Loimaan Uimaseura  51.70                 
18  Pinja Pakkanen  2006    97          54.47   
  Kankaanpään Uimarit  59.76                 
19  Emilia Rahola  2006    86          56.79   
  Porin Uimaseura  52.37                 
20  Vilja Pusa  2005    79          58.24   
  Swimming Team Rauma  51.28                 
21  Nea Salmela  2006    73          59.96   
  Loimaan Uimaseura                   
22  Elvira Lydén  2006    72          1:00.10   
  Uinti Tampere  55.08                 
23  Ronja Simsek  2005    69          1:00.85   
  Porin Uimaseura  56.81                 
Zara Rintala  2006              DSQ   
  Rauman Uimaseura  1:05.32                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 11, 50m Pu T-9 -11 -13 N, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Senni Mattila  2003    438          33.00   
  Porin Uimaseura  33.43                 
Oona Sirkiä  2004    388          34.35   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  34.75                 
Sonja Salmimies  2004    262          39.15   
  Nurmijärven Uinti  38.52                 
Sanni Salmi  2003    243          40.17   
  Nokian Pyry  41.78                 
Siiri Niskasaari  2004    235          40.59   
  Pihlava Työväen Urheilijat  39.44                 
Lotta Florström  2004    208          42.26   
  Gladius Kirkkonummi  45.19                 
Riina Uimonen  2003    208          42.29   
  Kurikan Ryhti  43.80                 
Aino Kallio  2003    204          42.58   
  Loimaan Uimaseura  42.75                 
Jenna Rautava  2003    202          42.72   
  Loimaan Uimaseura  38.26                 
10  Maria Hautala  2003    161          46.02   
  Kurikan Ryhti  45.86                 
11  Lotta Tamminen  2004    137          48.55   
  Gladius Kirkkonummi  52.35                 
12  Saga Peltolehto  2003    89          56.10   
  Nokian Pyry  59.20                 
Jessi Isomaa  2004              DNS   
  Loimaan Uimaseura  51.14                 
 
Laji 11, 50m Pu T-9 -11 -13 N, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Janina Ollikainen  2000    588          29.91   
  Porin Uimaseura  30.21                 
Emilia Lahtinen  1996    550          30.59   
  Uinti Tampere  30.64                 
Mila Manner  2001    536          30.85   
  Nokian Pyry  31.15                 
Ella-Noora Haanpää  1998    524          31.09   
  Rauman Uimaseura  30.43                 
Emmi Kaunisto  2002    519          31.19   
  Porin Uimaseura  31.63                 
Annika Lepistö  2001    479          32.04   
  Pihlava Työväen Urheilijat  33.05                 
Heta Känkänen  2001    476          32.09   
  Porin Uimaseura  32.24                 
Julia Sottinen  2000    464          32.38   
  Porin Uimaseura  32.47                 
Jenni Moisio  2002    427          33.28   
  Nokian Pyry  34.06                 
10  Auroora Tanninen  2001    427          33.29   
  Porin Pyrintö  33.40                 
11  Noora Vallinen  1998    400          34.01   
  Nokian Pyry  34.54                 
12  Ellen-Maria Neiramaa  2002    396          34.13   
  Porin Uimaseura  35.82                 
13  Riikka Yli-Jama  2000    326          36.40   
  Salon Uimarit  36.65                 
14  Janette Ylinen  2000    315          36.81   
  Kurikan Ryhti  37.21                 
15  Josefiina Kause  2002    299          37.47   
  Pihlava Työväen Urheilijat  37.35                 
16  Suvi Tuominen  2000    284          38.12   
  Uinti-Vakka  41.06                 
17  Anni Haavisto  2002    279          38.36   
  Loimaan Uimaseura  35.79                 
18  Saana Vähämaa  2002    267          38.93   
  Rauman Uimaseura  37.08                 
19  Emmi Kima  2000    258          39.33   
  Gladius Kirkkonummi  39.00                 
20  Martta Haarala  2001    213          41.93   
  Uimaseura Kaarina  43.77                 
21  Julia Lehtinen  2002    212          42.03   
  Kurikan Ryhti                   
22  Julianna Rintala  2001    204          42.53   
  Rauman Uimaseura  40.92                 
23  Lidian Vihervä  2002    201          42.78   
  Rauman Uimaseura  41.69                 
24  Iida Kuuva  2001    189          43.61   
  Aurajoen Uinti  37.83                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  28 toukokuu 2016 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  16:24 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Arvo uinnit    Tulostuspäivämäärä  28 toukokuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  16:36   
  Järjestäjä  Porin Uimaseura         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  28 toukokuu 2016         
 
 
Laji 12, 50m Pu P-10 -12 -14 M, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Leevi Saarinen  2006    82          51.56   
  Uinti-Vakka  1:01.65                 
Valtteri Pellinen  2007              DNS   
  Uinti Tampere                   
Mikael Böckerman  2006              DSQ   
  Gladius Kirkkonummi  58.45                 
  SW 8.2 Eriaikainen käsiveto vedenpinnan alapuolella               
 
Laji 12, 50m Pu P-10 -12 -14 M, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Ajjuub Ezzat  2005    248          35.69   
  Aurajoen Uinti  33.63                 
Matteus Einiö  2004    201          38.27   
  Gladius Kirkkonummi  45.36                 
Tuomas Toppinen  2005    183          39.47   
  Aurajoen Uinti  39.57                 
Niklas Nordquist  2005    174          40.13   
  Raision Urheilijat  40.70                 
Jesper Isomaa  2004    167          40.71   
  Loimaan Uimaseura  42.19                 
Sakari Korri  2005    165          40.85   
  Rauman Uimaseura  37.60                 
Akseli Liukkonen  2005    139          43.22   
  Uinti Tampere  44.10                 
Lauri Huhtasalo  2004    136          43.54   
  Porin Uimaseura  45.12                 
Tuomas Mäkinen  2005    111          46.63   
  Rauman Uimaseura  46.78                 
10  Lassi Tenho  2005    111          46.64   
  Pihlava Työväen Urheilijat  48.40                 
11  Juho Törmä  2005    108          46.99   
  Pihlava Työväen Urheilijat  44.75                 
12  Litti Penttilä  2004    94          49.16   
  Uinti Tampere  49.28                 
13  Joona Pohjola  2004    73          53.50   
  Salon Uimarit  48.85                 
14  Daniel Kontula  2005    67          55.19   
  Uinti Tampere  54.04                 
Ivan German  2004              DSQ   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:00.39                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 12, 50m Pu P-10 -12 -14 M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Axel Olander  2002    355          31.65   
  Nokian Pyry  33.82                 
Justus Hilaja  2002    335          32.27   
  Pihlava Työväen Urheilijat  33.73                 
Akseli Ylikoski  2002    249          35.63   
  Pihlava Työväen Urheilijat  36.63                 
Pyry Talvitie  2002    247          35.73   
  Gladius Kirkkonummi  38.56                 
Eemi Korpela  2002    189          39.08   
  Lapuan Virkiä  39.15                 
Emil Strandell  2002    151          42.06   
  Gladius Kirkkonummi  40.30                 
Heikki Väkeväinen  2002    130          44.19   
  Gladius Kirkkonummi  45.41                 
Otso Mäkivuokko  2003    101          48.06   
  Gladius Kirkkonummi  45.90                 
Markus Nuoranne  2003    91          49.81   
  Nokian Pyry  47.49                 
10  Aimo Rantasuo  2003    83          51.26   
  Uinti-Vakka  49.31                 
 
Laji 12, 50m Pu P-10 -12 -14 M, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Eemil Varho  1997    679          25.51   
  Rauman Uimaseura  24.75                 
Lauri Törmä  2000    497          28.30   
  Porin Uimaseura  27.79                 
Henri Koski  2000    491          28.43   
  Gladius Kirkkonummi  28.34                 
Leevi Lehti  2000    452          29.22   
  Porin Uimaseura  28.66                 
Jussi Kause  1997    449          29.29   
  Porin Uimaseura  29.20                 
Alexi Taimela  1998    436          29.56   
  Gladius Kirkkonummi  29.89                 
Dmitry Nosov  1998    433          29.63   
  Gladius Kirkkonummi  29.52                 
Raul Heinikangas  1998    347          31.89   
  Porin Uimaseura  30.67                 
Leo Penttilä  2001    332          32.37   
  Swimming Team Rauma  32.88                 
10  Aleksei Belov  1998    284          34.12   
  Porin Uimaseura  34.46                 
11  Lauri Koskela  1999    255          35.37   
  Pihlava Työväen Urheilijat  34.44                 
12  Lasse Harju  2001    231          36.55   
  Pihlava Työväen Urheilijat  38.05                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  28 toukokuu 2016 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  16:36 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Arvo uinnit    Tulostuspäivämäärä  28 toukokuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  16:42   
  Järjestäjä  Porin Uimaseura         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  28 toukokuu 2016         
 
 
Laji 13, 400m Ru Miehet, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
Sponsori: City Talohuolto Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Emil Martikainen  1997      36.60  1:19.35  2:03.93    5:45.40   
  Rauman Uimaseura  6:01.88                 
                     
Onni Kuronen  2000      35.18  1:18.65  2:03.33    5:53.48   
  Nokian Pyry                   
                     
Oskari Ovaskainen  2000      42.09  1:29.70  2:19.27    6:34.48   
  Porin Uimaseura                   
                     
Anniina Murto  2001              DNF   
  Porin Uimaseura                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  28 toukokuu 2016 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  16:42 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Arvo uinnit    Tulostuspäivämäärä  28 toukokuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  17:12   
  Järjestäjä  Porin Uimaseura         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  28 toukokuu 2016         
 
 
Laji 14, 100m Su T-11 -13 -15 N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Aino Koskelo  2005    302  42.08        1:26.54   
  Nurmijärven Uinti  1:26.69                 
                     
Emmi Ellonen  2005    239  45.48        1:33.63   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:31.52                 
                     
Nelli Lehmijoki  2005    238  45.47        1:33.66   
  Nokian Pyry  1:33.80                 
                     
Noora Suonsivu  2005    226  46.17        1:35.28   
  Porin Uimaseura  1:29.79                 
                     
Vea Victoria Ramsten  2005    183  50.44        1:42.25   
  Porin Uimaseura  1:48.78                 
                     
Tara Salli  2005    176  50.24        1:43.54   
  Uinti Tampere                   
                     
Elena Surakka  2005    176  50.92        1:43.56   
  Uinti Tampere  2:09.20                 
                     
Emilia Peuhkurinen  2005    166  50.29        1:45.60   
  Uinti Tampere  1:58.02                 
                     
Nelli Laaksonen  2005    156  51.66        1:47.80   
  Porin Uimaseura  1:43.59                 
                     
10  Hanna Törmä  2007    146  54.36        1:50.23   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:58.27                 
                     
11  Olivia Levula  2006    131  52.62        1:54.24   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
12  Pinja Pakkanen  2006    128  55.86        1:55.08   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
13  Kätrin Koppel  2005    128  56.05        1:55.30   
  Rauman Uimaseura  1:58.22                 
                     
 
Laji 14, 100m Su T-11 -13 -15 N, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Senni Mattila  2003    470  36.13        1:14.73   
  Porin Uimaseura  1:13.05                 
                     
Kerttu Nurmi  2003    426  37.41        1:17.23   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:17.74                 
                     
Juulia Käräjämies  2003    411  37.69        1:18.11   
  Nummelan Kisaajat  1:16.78                 
                     
Maija Nurmi  2003    393  38.29        1:19.31   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:19.63                 
                     
Iris Hanski  2003    384  39.15        1:19.93   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:21.18                 
                     
Viivi Sorri  2003    379  39.00        1:20.28   
  Gladius Kirkkonummi  1:20.62                 
                     
Ronja Myllykallio  2003    346  41.27        1:22.77   
  Nokian Pyry  1:17.58                 
                     
Tinja Lasonen  2004    327  41.17        1:24.35   
  Porin Uimaseura  1:17.53                 
                     
Mimosa Rintala  2003    320  41.07        1:24.93   
  Rauman Uimaseura  1:25.45                 
                     
10  Heidi Javanainen  2003    289  42.63        1:27.82   
  Swimming Team Rauma  1:28.64                 
                     
11  Helka Suomäki  2003    289  41.90        1:27.90   
  Aurajoen Uinti  1:26.40                 
                     
12  Siiri Niskasaari  2004    224  45.96        1:35.62   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:41.57                 
                     
13  Sanni Jouppi  2004    223  47.02        1:35.79   
  Swimming Team Rauma  1:34.46                 
                     
14  Ulla Haarala  2004    216  48.12        1:36.77   
  Uimaseura Kaarina  1:31.86                 
                     
15  Pinja Kallio  2004    213  46.40        1:37.24   
  Kankaanpään Uimarit  1:33.22                 
                     
16  Viola Penttilä  2004    209  46.41        1:37.81   
  Swimming Team Rauma  1:36.35                 
                     
17  Amanda Malminen  2004    187  49.96        1:41.53   
  Nokian Pyry  1:38.77                 
                     
18  Saga Peltolehto  2003    155  52.56        1:48.19   
  Nokian Pyry  1:48.90                 
                     
 
Laji 14, 100m Su T-11 -13 -15 N, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Noora Kokko  2001    462  34.30        1:15.13   
  Helsingin Uimarit  1:10.83                 
                     
Senni Ovaskainen  2001    462  36.04        1:15.16   
  Lahden Uimaseura  1:15.07                 
                     
Sanni Kilponen  2001    435  36.82        1:16.68   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:16.06                 
                     
Iiris Himanto  2001    434  38.07        1:16.71   
  Gladius Kirkkonummi  1:20.47                 
                     
Milla Laiteenmäki  2001    369  37.67        1:20.99   
  Kurikan Ryhti  1:21.70                 
                     
Emmi Heine  2002    360  38.55        1:21.68   
  Rauman Uimaseura  1:19.21                 
                     
Aada-Maria Järvenpää  2002    334  40.64        1:23.69   
  Rauman Uimaseura  1:20.94                 
                     
Ada Aartela  2002    333  40.47        1:23.81   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:21.69                 
                     
Amanda Mankinen  2001    329  41.52        1:24.13   
  Aurajoen Uinti  1:22.32                 
                     
10  Meri Pohjola  2001    322  41.85        1:24.78   
  Salon Uimarit  1:23.89                 
                     
11  Josefiina Kause  2002    319  41.81        1:25.03   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:23.86                 
                     
12  Julianna Rintala  2001    292  42.07        1:27.59   
  Rauman Uimaseura  1:26.51                 
                     
13  Helmi Viitasalo  2002    280  42.46        1:28.81   
  Rauman Uimaseura  1:26.87                 
                     
14  Inari Laaksonen  2002    264  44.12        1:30.56   
  Swimming Team Rauma  1:28.25                 
                     
15  Iida Kuuva  2001    256  43.89        1:31.48   
  Aurajoen Uinti                   
                     
16  Siiri Haanpää  2001    234  45.19        1:34.26   
  Porin Uimaseura  1:38.45                 
                     
17  Aino Haarala  2001    205  48.24        1:38.50   
  Uimaseura Kaarina  1:37.00                 
                     
Aino Heininen  2002              DNS   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:19.15                 
                     
Ellen-Maria Neiramaa  2002              DNS   
  Porin Uimaseura  1:24.79                 
                     
 
Laji 14, 100m Su T-11 -13 -15 N, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Nea-Amanda Heinola  2000    719  31.54        1:04.87   
  Nummelan Kisaajat  1:05.50                 
                     
Helmi Lehti  1997    493  35.16        1:13.53   
  Porin Uimaseura  1:10.27                 
                     
Sara Lehtolainen  1996    460  35.33        1:15.25   
  Gladius Kirkkonummi  1:13.00                 
                     
Miia Hurskainen  1992    444  36.76        1:16.14   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:11.00                 
                     
Enni Kanerva  2000    263  44.61        1:30.62   
  Gladius Kirkkonummi  1:27.52                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  28 toukokuu 2016 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  17:12 
 
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Arvo uinnit    Tulostuspäivämäärä  28 toukokuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  17:31   
  Järjestäjä  Porin Uimaseura         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  28 toukokuu 2016         
 
 
Laji 15, 100m Su P-12 -14 -16 M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Mikael Hirsiniemi  2004    249  39.58        1:22.49   
  Aurajoen Uinti  1:20.24                 
                     
Aapo Kinnunen  2004    244  39.97        1:23.09   
  Raision Urheilijat  1:26.59                 
                     
Roope Ollikainen  2004    237  40.93        1:23.93   
  Porin Uimaseura  1:22.57                 
                     
Jaakko Pihlava  2004    233  41.77        1:24.34   
  Aurajoen Uinti  1:27.92                 
                     
Mio Heinola  2005    215  42.43        1:26.61   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Sakari Korri  2005    183  43.96        1:31.32   
  Rauman Uimaseura  1:35.34                 
                     
Eerik Rantanen  2004    182  46.69        1:31.49   
  Uimaseura Kaarina  1:32.54                 
                     
Joonas Arponen  2005    145  48.10        1:38.67   
  Rauman Uimaseura  1:37.11                 
                     
Daniel Kontula  2005    131  48.99        1:42.02   
  Uinti Tampere                   
                     
10  Leevi Jalava  2004    131  48.12        1:42.16   
  Swimming Team Rauma  1:52.09                 
                     
11  Veeti Lettosunti  2004    124  50.31        1:44.05   
  Porin Uimaseura  1:49.44                 
                     
12  Juho Kallio  2007    117  50.14        1:46.07   
  Kankaanpään Uimarit  1:47.20                 
                     
13  Arttu Ahola  2004    111  51.17        1:47.80   
  Porin Uimaseura                   
                     
14  Anton Kettunen  2005    103  53.78        1:50.67   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
15  Veeti Heittokangas  2006    97  57.36        1:52.95   
  Uinti Tampere                   
                     
16  Leevi Saarinen  2006    90  55.07        1:55.52   
  Uinti-Vakka                   
                     
17  Sean Salli  2007    88  55.36        1:56.72   
  Uinti Tampere                   
                     
18  Ivan German  2004    86  57.39        1:57.43   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:57.20                 
                     
19  Rufus Strandell  2005    83  58.34        1:59.01   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
20  Samuele Cavallotti  2005    79  52.81        2:00.75   
  Uinti Tampere                   
                     
 
Laji 15, 100m Su P-12 -14 -16 M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Lauri Kinnunen  2003    381  34.36        1:11.59   
  Raision Urheilijat  1:15.45                 
                     
Vilho Heino  2003    288  38.37        1:18.61   
  Rauman Uimaseura  1:18.29                 
                     
Eemil Kankare  2003    272  39.52        1:20.16   
  Aurajoen Uinti  1:17.64                 
                     
Eemi Korpela  2002    242  40.90        1:23.30   
  Lapuan Virkiä  1:24.11                 
                     
Arttu Seppänen  2002    232  41.44        1:24.45   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:22.00                 
                     
Viljami Kuosmanen  2002    219  41.36        1:26.08   
  Rauman Uimaseura  1:25.80                 
                     
Aapo Huhti  2003    218  41.88        1:26.25   
  Loimaan Uimaseura  1:26.39                 
                     
Lauri Anttila  2002    183  44.61        1:31.34   
  Porin Uimaseura  1:35.88                 
                     
Samu Hatakka  2003    164  45.25        1:34.87   
  Rauman Uimaseura  1:39.21                 
                     
10  Elias Laine  2003    153  46.55        1:36.91   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:32.94                 
                     
11  Markus Nuoranne  2003    151  48.46        1:37.43   
  Nokian Pyry  1:36.85                 
                     
12  Olli Erkkilä  2003    132  48.59        1:41.94   
  Aurajoen Uinti  1:39.65                 
                     
13  Aaro Puutio  2003    125  49.27        1:43.79   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:40.37                 
                     
14  Topias Vaahensalo  2002    116  51.86        1:46.49   
  Swimming Team Rauma  1:57.27                 
                     
15  Väinö Syrjä  2003    97  55.70        1:52.66   
  Rauman Uimaseura  1:47.73                 
                     
 
Laji 15, 100m Su P-12 -14 -16 M, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Valtteri Länsipuro  2000    379  34.18        1:11.72   
  Nokian Pyry  1:11.66                 
                     
Perttu Mikkola  2001    344  34.84        1:14.12   
  Nokian Pyry  1:12.56                 
                     
Ville Aaltonen  2001    280  38.71        1:19.37   
  Porin Uimaseura  1:18.53                 
                     
Miko Järviö  2000    269  38.82        1:20.40   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:14.48                 
                     
Repe Kupila  2001    242  40.69        1:23.29   
  Gladius Kirkkonummi  1:22.25                 
                     
Matias Pennanen  2001              DNS   
  Porin Uimaseura  1:10.64                 
                     
 
Laji 15, 100m Su P-12 -14 -16 M, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Jussi Kause  1997    484  32.83        1:06.15   
  Porin Uimaseura  1:04.70                 
                     
Severi Nieminen  1999    409  34.18        1:09.97   
  Gladius Kirkkonummi  1:07.39                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  28 toukokuu 2016 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  17:31 
 
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Arvo uinnit    Tulostuspäivämäärä  28 toukokuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  17:34   
  Järjestäjä  Porin Uimaseura         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  28 toukokuu 2016         
 
 
Laji 16, 100m Pu T-11 -13 -15 N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Sponsori: Lukkotalo, Lukko ja Kone 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Lilli Kulpakko  2005    249  41.26        1:29.09   
  Aurajoen Uinti  1:28.05                 
                     
Peppi Eskola  2005    169  49.07        1:41.21   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
Veera Maijala  2005    112  49.71        1:55.96   
  Rauman Uimaseura                   
                     
 
Laji 16, 100m Pu T-11 -13 -15 N, Loppukilpailut 12 - 13 v 
Sponsori: Lukkotalo, Lukko ja Kone 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Oona Sirkiä  2004    415  34.88        1:15.14   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:17.04                 
                     
Siiri Einiö  2003    364  34.85        1:18.46   
  Gladius Kirkkonummi  1:20.17                 
                     
Matilda Laitinen  2004    343  37.26        1:20.02   
  Aurajoen Uinti  1:21.28                 
                     
Ronja Myllykallio  2003    291  39.46        1:24.56   
  Nokian Pyry  1:20.84                 
                     
Nita Tenho  2004    198  43.13        1:36.06   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:39.50