Results for Arvo - Kisat
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Arvo uinnit | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Pori | Tulostusaika | 16:36 | |||
Järjestäjä | Porin Uimaseura | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 toukokuu 2016 |
Laji 12, 50m Pu P-10 -12 -14 M, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Leevi Saarinen | 2006 | 82 | 51.56 | ||||||
Uinti-Vakka | 1:01.65 | |||||||||
- | Valtteri Pellinen | 2007 | DNS | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Mikael Böckerman | 2006 | DSQ | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 58.45 | |||||||||
SW 8.2 Eriaikainen käsiveto vedenpinnan alapuolella | ||||||||||
Laji 12, 50m Pu P-10 -12 -14 M, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Ajjuub Ezzat | 2005 | 248 | 35.69 | ||||||
Aurajoen Uinti | 33.63 | |||||||||
2 | Matteus Einiö | 2004 | 201 | 38.27 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 45.36 | |||||||||
3 | Tuomas Toppinen | 2005 | 183 | 39.47 | ||||||
Aurajoen Uinti | 39.57 | |||||||||
4 | Niklas Nordquist | 2005 | 174 | 40.13 | ||||||
Raision Urheilijat | 40.70 | |||||||||
5 | Jesper Isomaa | 2004 | 167 | 40.71 | ||||||
Loimaan Uimaseura | 42.19 | |||||||||
6 | Sakari Korri | 2005 | 165 | 40.85 | ||||||
Rauman Uimaseura | 37.60 | |||||||||
7 | Akseli Liukkonen | 2005 | 139 | 43.22 | ||||||
Uinti Tampere | 44.10 | |||||||||
8 | Lauri Huhtasalo | 2004 | 136 | 43.54 | ||||||
Porin Uimaseura | 45.12 | |||||||||
9 | Tuomas Mäkinen | 2005 | 111 | 46.63 | ||||||
Rauman Uimaseura | 46.78 | |||||||||
10 | Lassi Tenho | 2005 | 111 | 46.64 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 48.40 | |||||||||
11 | Juho Törmä | 2005 | 108 | 46.99 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 44.75 | |||||||||
12 | Litti Penttilä | 2004 | 94 | 49.16 | ||||||
Uinti Tampere | 49.28 | |||||||||
13 | Joona Pohjola | 2004 | 73 | 53.50 | ||||||
Salon Uimarit | 48.85 | |||||||||
14 | Daniel Kontula | 2005 | 67 | 55.19 | ||||||
Uinti Tampere | 54.04 | |||||||||
- | Ivan German | 2004 | DSQ | |||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 1:00.39 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 12, 50m Pu P-10 -12 -14 M, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Axel Olander | 2002 | 355 | 31.65 | ||||||
Nokian Pyry | 33.82 | |||||||||
2 | Justus Hilaja | 2002 | 335 | 32.27 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 33.73 | |||||||||
3 | Akseli Ylikoski | 2002 | 249 | 35.63 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 36.63 | |||||||||
4 | Pyry Talvitie | 2002 | 247 | 35.73 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 38.56 | |||||||||
5 | Eemi Korpela | 2002 | 189 | 39.08 | ||||||
Lapuan Virkiä | 39.15 | |||||||||
6 | Emil Strandell | 2002 | 151 | 42.06 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 40.30 | |||||||||
7 | Heikki Väkeväinen | 2002 | 130 | 44.19 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 45.41 | |||||||||
8 | Otso Mäkivuokko | 2003 | 101 | 48.06 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 45.90 | |||||||||
9 | Markus Nuoranne | 2003 | 91 | 49.81 | ||||||
Nokian Pyry | 47.49 | |||||||||
10 | Aimo Rantasuo | 2003 | 83 | 51.26 | ||||||
Uinti-Vakka | 49.31 | |||||||||
Laji 12, 50m Pu P-10 -12 -14 M, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Eemil Varho | 1997 | 679 | 25.51 | ||||||
Rauman Uimaseura | 24.75 | |||||||||
2 | Lauri Törmä | 2000 | 497 | 28.30 | ||||||
Porin Uimaseura | 27.79 | |||||||||
3 | Henri Koski | 2000 | 491 | 28.43 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 28.34 | |||||||||
4 | Leevi Lehti | 2000 | 452 | 29.22 | ||||||
Porin Uimaseura | 28.66 | |||||||||
5 | Jussi Kause | 1997 | 449 | 29.29 | ||||||
Porin Uimaseura | 29.20 | |||||||||
6 | Alexi Taimela | 1998 | 436 | 29.56 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 29.89 | |||||||||
7 | Dmitry Nosov | 1998 | 433 | 29.63 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 29.52 | |||||||||
8 | Raul Heinikangas | 1998 | 347 | 31.89 | ||||||
Porin Uimaseura | 30.67 | |||||||||
9 | Leo Penttilä | 2001 | 332 | 32.37 | ||||||
Swimming Team Rauma | 32.88 | |||||||||
10 | Aleksei Belov | 1998 | 284 | 34.12 | ||||||
Porin Uimaseura | 34.46 | |||||||||
11 | Lauri Koskela | 1999 | 255 | 35.37 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 34.44 | |||||||||
12 | Lasse Harju | 2001 | 231 | 36.55 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 38.05 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura | Tulostusaika | 16:36 |