Resultater for Copenhagen Alm. Brand Bank Cup 2016
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
15:12 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 800m Frisvømning Damer, Finaler |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anne Føyn |
2002 |
|
658 |
1:07.03 |
2:17.68 |
3:28.15 |
4:39.21 |
9:24.37 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
9:40.03 |
|
|
5:50.09 |
7:01.58 |
8:13.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mille Graasbøll |
2002 |
|
596 |
1:08.24 |
2:22.51 |
3:36.78 |
4:50.62 |
9:43.38 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
9:23.76 |
|
|
6:04.28 |
7:18.76 |
8:32.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Michelle Mortensen |
2002 |
|
594 |
1:08.72 |
2:22.79 |
3:36.73 |
4:50.45 |
9:44.08 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
9:55.88 |
|
|
6:05.14 |
7:19.99 |
8:33.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mia Lindberg |
2003 |
|
543 |
1:09.31 |
2:24.56 |
3:40.82 |
4:57.15 |
10:01.74 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
9:52.08 |
|
|
6:13.41 |
7:30.15 |
8:47.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Signe Fich Hansen |
2002 |
|
536 |
1:11.61 |
2:27.59 |
3:43.43 |
4:59.81 |
10:04.10 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
9:49.60 |
|
|
6:15.81 |
7:32.46 |
8:49.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Clara Carlquist |
2003 |
|
533 |
1:11.53 |
2:28.78 |
3:46.04 |
5:03.27 |
10:05.57 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
10:04.75 |
|
|
6:19.88 |
7:36.02 |
8:52.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Naja Thomsen |
2003 |
|
508 |
1:13.35 |
2:30.97 |
3:48.42 |
5:04.98 |
10:15.03 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
10:17.14 |
|
|
6:22.66 |
7:40.56 |
8:57.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Cassandra L. L. Hansen |
2002 |
|
479 |
1:13.14 |
2:30.52 |
3:47.83 |
5:05.79 |
10:27.34 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
10:00.79 |
|
|
6:24.22 |
7:44.26 |
9:05.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
15:12 |
|
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
15:12 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emil Steenberg |
2002 |
|
444 |
1:12.25 |
2:29.21 |
3:45.38 |
5:02.62 |
19:01.41 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
19:24.80 |
|
|
6:20.52 |
7:38.12 |
8:54.69 |
10:10.93 |
|
|
|
|
|
|
|
11:26.91 |
12:42.81 |
13:59.00 |
15:16.01 |
|
|
|
|
|
|
|
16:32.70 |
17:48.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Frederik Riedel Lentz |
2001 |
|
428 |
1:11.81 |
2:30.44 |
3:49.38 |
5:08.38 |
19:15.26 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
18:29.35 |
|
|
6:24.84 |
7:42.92 |
8:59.59 |
10:17.32 |
|
|
|
|
|
|
|
11:33.86 |
12:52.55 |
14:10.72 |
15:27.48 |
|
|
|
|
|
|
|
16:45.41 |
18:00.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mattias Houen |
2002 |
|
415 |
1:11.56 |
2:30.27 |
3:49.49 |
5:08.44 |
19:27.69 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
20:06.28 |
|
|
6:26.04 |
7:44.56 |
9:03.16 |
10:22.01 |
|
|
|
|
|
|
|
11:41.20 |
12:59.18 |
14:16.88 |
15:33.73 |
|
|
|
|
|
|
|
16:52.52 |
18:11.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nicklas Taylor |
2002 |
|
384 |
1:14.26 |
2:34.27 |
3:55.12 |
5:15.64 |
19:57.70 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
21:00.00 |
|
|
6:36.39 |
7:56.33 |
9:16.49 |
10:37.76 |
|
|
|
|
|
|
|
11:58.19 |
13:19.14 |
14:40.53 |
16:00.89 |
|
|
|
|
|
|
|
17:21.36 |
18:40.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mark Brandt |
2002 |
|
356 |
1:15.12 |
2:35.20 |
3:55.37 |
5:16.04 |
20:28.27 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
20:30.18 |
|
|
6:38.09 |
8:00.00 |
9:23.19 |
10:45.65 |
|
|
|
|
|
|
|
12:09.21 |
13:33.10 |
14:57.26 |
16:21.67 |
|
|
|
|
|
|
|
17:45.62 |
19:07.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
15:12 |
|
Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
12:07 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler |
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
12:07 |
|
Resultat Løb 13 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
12:42 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 400m Medley Damer, Indledende |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Liva Palmund |
2002 |
|
568 |
1:14.05 |
2:35.08 |
4:11.17 |
|
5:23.94 |
Deltager ikke i finalen |
|
Roskilde Svømning |
5:14.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Frederikke Echardt |
2002 |
|
566 |
1:17.04 |
2:42.00 |
4:10.04 |
|
5:24.41 |
|
|
Roskilde Svømning |
5:15.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Julie Stampe |
2002 |
|
542 |
1:13.30 |
2:35.54 |
4:13.86 |
|
5:29.19 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
5:21.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kaya Fjeldsted Kristensen |
2002 |
|
532 |
1:17.52 |
2:46.07 |
4:16.87 |
|
5:31.16 |
|
|
Roskilde Svømning |
5:23.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Michelle Mortensen |
2002 |
|
516 |
1:12.41 |
2:42.68 |
4:20.23 |
|
5:34.48 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
5:40.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Clara Carlquist |
2003 |
|
512 |
1:16.29 |
2:46.74 |
4:20.75 |
|
5:35.51 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:25.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Signe Fich Hansen |
2002 |
|
503 |
1:16.04 |
2:48.76 |
4:23.88 |
|
5:37.32 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:19.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mia Lindberg |
2003 |
|
477 |
1:25.29 |
2:52.46 |
4:29.42 |
|
5:43.49 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:44.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Gro Grinda Rasmussen |
2003 |
|
473 |
1:20.97 |
2:47.72 |
4:28.12 |
|
5:44.38 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
5:26.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Esther Else Grubert |
2003 |
|
472 |
1:17.12 |
2:46.24 |
4:25.49 |
|
5:44.53 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
5:56.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Hannah Höesch |
2003 |
|
451 |
1:22.39 |
2:53.53 |
4:30.27 |
|
5:49.87 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:48.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Luna Gammelgaard |
2003 |
|
446 |
1:24.84 |
2:52.55 |
4:35.91 |
|
5:51.08 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
6:02.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Cecilie Porsdal |
2002 |
|
432 |
1:19.09 |
2:50.83 |
4:34.47 |
|
5:54.97 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
5:40.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Kajsa G. Christensen |
2004 |
|
415 |
1:22.69 |
2:54.60 |
4:40.57 |
|
5:59.64 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
6:05.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Ofelia Vejsager Nøddekær |
2005 |
|
413 |
1:21.83 |
2:55.68 |
4:40.71 |
|
6:00.42 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:56.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Amalie Schou |
2003 |
|
410 |
1:24.29 |
2:57.92 |
4:39.52 |
|
6:01.18 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
6:03.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Therese Sand Frederiksen |
2003 |
|
406 |
1:22.34 |
2:53.23 |
4:40.16 |
|
6:02.45 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
6:16.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Cassandra G. Nygaard |
2003 |
|
404 |
1:27.72 |
2:57.85 |
4:43.20 |
|
6:02.86 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
6:14.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Esther Marie Heunicke |
2003 |
|
388 |
1:23.44 |
3:01.48 |
4:42.54 |
|
6:07.73 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
6:00.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Roseline Løkkegaard |
2004 |
|
386 |
1:26.98 |
3:02.03 |
4:53.27 |
|
6:08.50 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
6:16.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Mathilde Hagihara |
2004 |
|
378 |
1:25.51 |
2:59.75 |
4:43.76 |
|
6:11.10 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
6:14.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Katrine Bonefeld |
2004 |
|
373 |
1:35.93 |
3:07.86 |
4:53.48 |
|
6:12.62 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
6:12.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Emma Stoltz |
2004 |
|
366 |
1:35.85 |
3:11.37 |
4:55.50 |
|
6:15.21 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
6:20.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Josefine Zebitz |
2004 |
|
364 |
1:32.73 |
3:07.35 |
4:51.87 |
|
6:15.80 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
6:19.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Laura Boutrup |
2003 |
|
348 |
1:25.36 |
3:03.66 |
4:58.45 |
|
6:21.50 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
6:24.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Thea Pedersen |
2003 |
|
344 |
1:41.15 |
3:13.73 |
5:00.17 |
|
6:23.08 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
6:23.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Camille Nørby |
2004 |
|
310 |
1:38.38 |
3:20.90 |
5:04.00 |
|
6:36.24 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
6:23.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Signe Krag Andersen |
2004 |
|
291 |
1:36.99 |
3:23.69 |
5:12.32 |
|
6:44.85 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
6:50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
12:42 |
|
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
16:19 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frederikke Echardt |
2002 |
|
587 |
1:15.66 |
2:38.40 |
4:07.42 |
|
5:20.48 |
|
|
Roskilde Svømning |
5:15.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Julie Stampe |
2002 |
|
567 |
1:12.97 |
2:33.50 |
4:11.56 |
|
5:24.13 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
5:21.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kaya Fjeldsted Kristensen |
2002 |
|
548 |
1:16.21 |
2:43.60 |
4:14.66 |
|
5:27.85 |
|
|
Roskilde Svømning |
5:23.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Signe Fich Hansen |
2002 |
|
528 |
1:15.05 |
2:44.92 |
4:20.16 |
|
5:32.05 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:19.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Cecilie Porsdal |
2002 |
|
489 |
1:16.03 |
2:42.16 |
4:24.30 |
|
5:40.57 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
5:40.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Michelle Mortensen |
2002 |
|
481 |
1:14.57 |
2:42.79 |
4:26.26 |
|
5:42.36 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
5:40.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gro Grinda Rasmussen |
2003 |
|
529 |
1:16.54 |
2:40.27 |
4:18.52 |
|
5:31.78 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
5:26.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Clara Carlquist |
2003 |
|
526 |
1:17.44 |
2:46.00 |
4:19.30 |
|
5:32.40 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:25.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mia Lindberg |
2003 |
|
510 |
1:23.60 |
2:49.23 |
4:24.66 |
|
5:35.95 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:44.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Esther Else Grubert |
2003 |
|
507 |
1:18.60 |
2:47.28 |
4:24.04 |
|
5:36.43 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
5:56.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Hannah Höesch |
2003 |
|
447 |
1:23.24 |
2:55.43 |
4:30.67 |
|
5:51.03 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:48.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Luna Gammelgaard |
2003 |
|
439 |
1:26.10 |
2:56.38 |
4:37.34 |
|
5:53.11 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
6:02.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Amalie Schou |
2003 |
|
416 |
1:25.79 |
2:59.39 |
4:40.88 |
|
5:59.56 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
6:03.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2016 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kajsa G. Christensen |
2004 |
|
411 |
1:22.67 |
2:53.78 |
4:39.89 |
|
6:00.91 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
6:05.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
16:19 |
|
Resultat Løb 14 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
12:10 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 400m Medley Herrer, Indledende |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alfred August Grubert |
2001 |
|
494 |
1:09.39 |
2:27.46 |
3:56.60 |
|
5:08.45 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
5:01.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marcus Skøtt Haslev |
2002 |
|
435 |
1:15.72 |
2:35.49 |
4:10.72 |
|
5:21.76 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:23.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Christian Boutrup |
2003 |
|
425 |
1:15.80 |
2:39.29 |
4:13.19 |
|
5:24.32 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
5:29.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mathias Vestergaard |
2001 |
|
425 |
1:14.95 |
2:38.56 |
4:12.97 |
|
5:24.32 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:05.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Carl Emil Hertz Bugge |
2003 |
|
416 |
1:14.51 |
2:37.75 |
4:14.14 |
|
5:26.42 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:38.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jannick Hansen |
2001 |
|
405 |
1:12.76 |
2:39.34 |
4:16.38 |
|
5:29.46 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
5:19.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
William W. Kofoed |
2001 |
|
402 |
1:12.07 |
2:34.91 |
4:15.70 |
|
5:30.28 |
|
|
Roskilde Svømning |
5:36.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jens Bomgaard |
2002 |
|
397 |
1:18.50 |
2:42.44 |
4:19.13 |
|
5:31.55 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:32.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emil Steenberg |
2002 |
|
369 |
1:17.54 |
2:45.61 |
4:25.18 |
|
5:39.95 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
5:28.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Magnus Christensen |
2002 |
|
360 |
1:17.78 |
2:50.67 |
4:21.35 |
|
5:42.49 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
5:56.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Joshua P. Sidebotham |
2003 |
|
355 |
1:21.25 |
2:46.37 |
4:25.82 |
|
5:44.36 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:40.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Lucas Emil Christensen |
2003 |
|
345 |
1:17.99 |
2:45.37 |
4:29.95 |
|
5:47.66 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
5:46.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jeppe Seelig Larsen |
2002 |
|
330 |
1:16.25 |
2:55.63 |
4:30.54 |
|
5:52.52 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:59.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Christoffer Rekling |
2003 |
|
328 |
1:19.99 |
2:49.04 |
4:35.86 |
|
5:53.56 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
5:52.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Alexander Tullberg |
2003 |
|
318 |
1:33.38 |
3:05.17 |
4:44.17 |
|
5:57.08 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
5:47.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Mathias Holm |
2001 |
|
317 |
1:23.62 |
2:57.19 |
4:40.32 |
|
5:57.39 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
5:32.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Daniel Garne Larsen |
2003 |
|
315 |
1:26.34 |
2:55.31 |
4:35.79 |
|
5:58.14 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
5:55.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Andreas Hoffmann |
2003 |
|
301 |
1:22.76 |
2:53.85 |
4:46.63 |
|
6:03.79 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
6:15.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Nicklas Taylor |
2002 |
|
261 |
1:37.19 |
3:12.21 |
5:02.15 |
|
6:21.12 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
6:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Oscar Jensen |
2003 |
|
203 |
1:44.06 |
3:26.40 |
5:27.01 |
|
6:54.83 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
6:22.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
12:10 |
|
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
16:31 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alfred August Grubert |
2001 |
|
534 |
1:08.75 |
2:23.54 |
3:51.07 |
|
5:00.42 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
5:01.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mathias Vestergaard |
2001 |
|
469 |
1:12.72 |
2:31.22 |
4:02.50 |
|
5:13.71 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:05.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jannick Hansen |
2001 |
|
445 |
1:13.00 |
2:36.79 |
4:11.74 |
|
5:19.37 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
5:19.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
William W. Kofoed |
2001 |
|
414 |
1:11.81 |
2:35.77 |
4:15.38 |
|
5:26.97 |
|
|
Roskilde Svømning |
5:36.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mathias Holm |
2001 |
|
334 |
1:22.26 |
2:52.41 |
4:36.21 |
|
5:51.12 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
5:32.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marcus Skøtt Haslev |
2002 |
|
450 |
1:15.40 |
2:36.01 |
4:07.76 |
|
5:18.14 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:23.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emil Steenberg |
2002 |
|
409 |
1:18.40 |
2:43.51 |
4:18.94 |
|
5:28.26 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
5:28.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jens Bomgaard |
2002 |
|
407 |
1:17.92 |
2:40.90 |
4:17.52 |
|
5:28.77 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:32.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Magnus Christensen |
2002 |
|
344 |
1:19.82 |
2:53.77 |
4:26.91 |
|
5:48.00 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
5:56.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jeppe Seelig Larsen |
2002 |
|
336 |
1:19.19 |
2:57.76 |
4:32.30 |
|
5:50.62 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:59.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2016 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christian Boutrup |
2003 |
|
411 |
1:19.01 |
2:43.78 |
4:18.62 |
|
5:27.88 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
5:29.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Christoffer Rekling |
2003 |
|
331 |
1:23.48 |
2:51.84 |
4:38.42 |
|
5:52.24 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
5:52.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lucas Emil Christensen |
2003 |
|
330 |
1:24.22 |
2:51.55 |
4:36.68 |
|
5:52.58 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
5:46.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
16:31 |
|
Resultat Løb 15 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 15 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
12:10 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Indledende |
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
12:10 |
|
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
16:44 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
|
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julie K Rose |
2003 |
|
522 |
37.98 |
|
|
|
1:19.91 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
1:21.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sofie Maagøe |
2003 |
|
482 |
39.45 |
|
|
|
1:22.05 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:20.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Esther Marie Heunicke |
2003 |
|
445 |
39.52 |
|
|
|
1:24.24 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
1:24.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Naja Thomsen |
2003 |
|
424 |
40.51 |
|
|
|
1:25.62 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:23.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Esther Else Grubert |
2003 |
|
362 |
42.65 |
|
|
|
1:30.28 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
1:25.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2016 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
|
492 |
37.96 |
|
|
|
1:21.49 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
1:23.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mathilde Maria Thorsen |
2004 |
|
431 |
40.76 |
|
|
|
1:25.16 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
1:25.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emma Hansen |
2004 |
|
391 |
40.37 |
|
|
|
1:27.96 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
1:25.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
16:44 |
|
Resultat Løb 16 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
12:11 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende |
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
12:11 |
|
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
16:49 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
|
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
|
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2016 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexander Tullberg |
2003 |
|
356 |
38.60 |
|
|
|
1:22.41 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
1:23.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
16:49 |
|
Resultat Løb 17 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 17 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
12:12 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 200m Frisvømning Damer, Indledende |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anne Føyn |
2002 |
|
601 |
32.53 |
1:04.66 |
1:40.53 |
|
2:13.81 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:11.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Clara Carlquist |
2003 |
|
545 |
32.12 |
1:07.35 |
1:43.30 |
|
2:18.28 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:14.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mathilde Menck Nielsen |
2002 |
|
535 |
32.12 |
1:07.11 |
1:43.05 |
|
2:19.12 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:14.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mille Graasbøll |
2002 |
|
527 |
32.73 |
1:09.57 |
1:45.04 |
|
2:19.82 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:12.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mia Lindberg |
2003 |
|
516 |
32.93 |
1:08.66 |
1:44.81 |
|
2:20.77 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:20.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sofie Maagøe |
2003 |
|
506 |
33.21 |
1:09.77 |
1:46.08 |
|
2:21.74 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:16.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Cassandra L. L. Hansen |
2002 |
|
499 |
34.77 |
1:10.57 |
1:46.57 |
|
2:22.35 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:15.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Signe Fich Hansen |
2002 |
|
493 |
32.53 |
1:09.01 |
1:46.30 |
|
2:22.94 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:12.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Terese Kjøller Rudbeck |
2003 |
|
488 |
33.64 |
1:08.53 |
1:46.56 |
|
2:23.46 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:20.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Olivia Olivarius Vølund |
2002 |
|
473 |
34.46 |
1:11.09 |
1:47.64 |
|
2:24.91 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:26.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Cornelia Bergqvist |
2003 |
|
465 |
34.25 |
1:11.37 |
1:49.26 |
|
2:25.79 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:23.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Claudia Sperling |
2002 |
|
461 |
33.76 |
1:10.63 |
1:49.26 |
|
2:26.18 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:22.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
|
454 |
34.19 |
1:13.26 |
1:51.09 |
|
2:26.92 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:25.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Thea Blomsterberg |
2002 |
|
446 |
34.09 |
1:10.45 |
1:48.89 |
|
2:27.87 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:23.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Roseline Løkkegaard |
2004 |
|
442 |
34.05 |
1:13.14 |
1:51.20 |
|
2:28.27 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:26.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Anna Wrist-Elkjær |
2003 |
|
439 |
33.77 |
1:11.83 |
1:50.61 |
|
2:28.63 |
Deltager ikke i finalen |
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
2:29.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Sofia Norre Bendt |
2003 |
|
437 |
33.29 |
1:10.88 |
1:49.77 |
|
2:28.78 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:25.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Maria Lund |
2003 |
|
435 |
34.87 |
1:13.79 |
1:52.25 |
|
2:29.08 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:30.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Caroline Buhl Schrøder |
2003 |
|
434 |
34.87 |
1:13.40 |
1:51.78 |
|
2:29.21 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:30.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Luna Gammelgaard |
2003 |
|
430 |
34.76 |
1:12.60 |
1:51.62 |
|
2:29.64 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:23.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Ida Gelineck Padborg |
2002 |
|
427 |
34.30 |
1:12.14 |
1:50.92 |
|
2:29.95 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:27.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Victoria Leth |
2002 |
|
421 |
33.49 |
1:11.03 |
1:50.82 |
|
2:30.65 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:24.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Amalie Schou |
2003 |
|
413 |
36.15 |
1:13.54 |
1:52.27 |
|
2:31.66 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:29.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Nicoline Ingeman-Petersen |
2002 |
|
404 |
35.28 |
1:14.73 |
1:53.73 |
|
2:32.79 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:20.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Olivia Callesen |
2004 |
|
401 |
34.88 |
1:14.06 |
1:54.20 |
|
2:33.16 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:34.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Coco Li Fuhrmann |
2006 |
|
390 |
36.40 |
1:16.66 |
1:55.95 |
|
2:34.55 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:38.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Maya Hatting Bärmann |
2004 |
|
386 |
35.95 |
1:15.97 |
1:56.00 |
|
2:35.10 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:35.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Katrine Brandt Nielsen |
2002 |
|
385 |
34.45 |
1:13.75 |
1:54.27 |
|
2:35.30 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:19.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Jasmin Philip |
2004 |
|
381 |
36.02 |
1:15.76 |
1:56.40 |
|
2:35.71 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:32.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Malou Soelberg |
2004 |
|
378 |
36.05 |
1:16.77 |
1:57.31 |
|
2:36.19 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:37.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Emma Stoltz |
2004 |
|
376 |
37.31 |
1:17.54 |
1:57.81 |
|
2:36.50 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:38.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Ofelia Vejsager Nøddekær |
2005 |
|
373 |
36.19 |
1:17.56 |
1:57.48 |
|
2:36.87 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:37.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Laura Borre Jacobsen |
2004 |
|
368 |
35.91 |
1:16.02 |
1:57.62 |
|
2:37.60 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:34.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Cornelia Vámosi |
2004 |
|
364 |
35.82 |
1:16.24 |
1:57.81 |
|
2:38.19 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:40.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Thea Pedersen |
2003 |
|
352 |
36.31 |
1:17.79 |
1:59.46 |
|
2:40.01 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:36.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Katrine Bonefeld |
2004 |
|
327 |
39.37 |
1:22.24 |
2:04.03 |
|
2:43.97 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:47.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Rebecca Petersen |
2005 |
|
326 |
37.03 |
1:21.54 |
2:04.79 |
|
2:44.09 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:46.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Laura Vangkilde |
2004 |
|
320 |
38.00 |
1:20.54 |
2:03.45 |
|
2:45.09 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:44.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Cathrine Østergaard Niels |
2004 |
|
319 |
36.84 |
1:19.51 |
2:03.37 |
|
2:45.34 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:47.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Laura Boutrup |
2003 |
|
300 |
37.66 |
1:21.68 |
2:05.46 |
|
2:48.61 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:30.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Jasmin Egeskov Andersen |
2005 |
|
295 |
38.85 |
1:24.15 |
2:07.05 |
|
2:49.60 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:44.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
12:12 |
|
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
17:03 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anne Føyn |
2002 |
|
628 |
31.99 |
1:05.56 |
1:38.90 |
|
2:11.92 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:11.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mille Graasbøll |
2002 |
|
578 |
31.83 |
1:06.24 |
1:40.75 |
|
2:15.56 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:12.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mathilde Menck Nielsen |
2002 |
|
554 |
32.22 |
1:06.60 |
1:41.86 |
|
2:17.55 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:14.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Signe Fich Hansen |
2002 |
|
534 |
32.30 |
1:07.65 |
1:44.05 |
|
2:19.18 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:12.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Cassandra L. L. Hansen |
2002 |
|
498 |
33.78 |
1:09.27 |
1:45.89 |
|
2:22.52 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:15.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Olivia Olivarius Vølund |
2002 |
|
492 |
33.88 |
1:09.49 |
1:46.18 |
|
2:23.10 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:26.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Thea Blomsterberg |
2002 |
|
478 |
33.26 |
1:09.64 |
1:46.67 |
|
2:24.44 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:23.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Claudia Sperling |
2002 |
|
470 |
33.70 |
1:10.12 |
1:47.73 |
|
2:25.23 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:22.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sofie Maagøe |
2003 |
|
560 |
32.63 |
1:07.81 |
1:42.93 |
|
2:17.06 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:16.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Cornelia Bergqvist |
2003 |
|
529 |
32.87 |
1:08.31 |
1:44.62 |
|
2:19.69 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:23.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Terese Kjøller Rudbeck |
2003 |
|
528 |
32.99 |
1:07.71 |
1:44.07 |
|
2:19.74 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:20.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Clara Carlquist |
2003 |
|
524 |
32.39 |
1:07.37 |
1:43.75 |
|
2:20.12 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:14.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mia Lindberg |
2003 |
|
505 |
32.86 |
1:08.37 |
1:45.06 |
|
2:21.85 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:20.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
|
463 |
34.17 |
1:12.79 |
1:49.76 |
|
2:25.97 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:25.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sofia Norre Bendt |
2003 |
|
446 |
33.07 |
1:09.47 |
1:48.35 |
|
2:27.80 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:25.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2016 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Roseline Løkkegaard |
2004 |
|
429 |
33.67 |
1:11.55 |
1:51.00 |
|
2:29.70 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:26.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:03 |
|
Resultat Løb 18 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 18 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
11:05 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Indledende |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jakob Alexander Jensen |
2002 |
|
477 |
29.63 |
1:03.04 |
1:36.41 |
|
2:10.49 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:12.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Frederik Riedel Lentz |
2001 |
|
465 |
28.59 |
1:01.62 |
1:36.96 |
|
2:11.63 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:06.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mikkel Eg Ibsen |
2002 |
|
456 |
31.52 |
1:05.22 |
1:38.79 |
|
2:12.46 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:16.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jannick Hansen |
2001 |
|
441 |
32.45 |
1:04.85 |
1:40.64 |
|
2:13.93 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:08.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Frederik Eg Ibsen |
2002 |
|
441 |
30.84 |
1:03.69 |
1:40.27 |
|
2:14.00 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:09.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Gustav Fabiansen |
2002 |
|
439 |
30.70 |
1:04.39 |
1:40.49 |
|
2:14.16 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:12.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mathias Vestergaard |
2001 |
|
436 |
29.93 |
1:03.90 |
1:39.13 |
|
2:14.49 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:08.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Oliver Aagaard Jeppesen |
2001 |
|
431 |
32.40 |
1:05.65 |
1:40.58 |
|
2:15.00 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:12.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emil Kayerød-Rasmussen |
2002 |
|
429 |
30.78 |
1:06.08 |
1:41.93 |
|
2:15.20 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:13.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Villads Bomholt Larsen |
2001 |
|
422 |
31.27 |
1:06.47 |
1:42.43 |
|
2:15.98 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:09.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Emil Steenberg |
2002 |
|
417 |
31.60 |
1:06.68 |
1:41.64 |
|
2:16.46 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:18.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Ulrik Blach Petersen |
2001 |
|
414 |
32.12 |
1:06.94 |
1:42.58 |
|
2:16.79 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:14.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Andreas Eklundh Sørensen |
2001 |
|
408 |
32.56 |
1:06.99 |
1:42.67 |
|
2:17.49 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:09.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Jens Bomgaard |
2002 |
|
402 |
31.73 |
1:07.53 |
1:43.57 |
|
2:18.17 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:17.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Marcus Skøtt Haslev |
2002 |
|
400 |
31.19 |
1:05.99 |
1:42.40 |
|
2:18.40 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:10.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Valdemar Brøns |
2003 |
|
399 |
32.62 |
1:06.68 |
1:43.00 |
|
2:18.46 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:20.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Frederik Røgind |
2001 |
|
396 |
31.70 |
1:06.67 |
1:43.62 |
|
2:18.79 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:18.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Frede Meincke |
2002 |
|
393 |
31.83 |
1:07.15 |
1:43.69 |
|
2:19.15 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:18.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Emil Kildahl Døssing |
2002 |
|
385 |
32.56 |
1:08.21 |
1:44.31 |
|
2:20.16 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:18.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Carl Emil Hertz Bugge |
2003 |
|
382 |
32.11 |
1:07.59 |
1:44.31 |
|
2:20.52 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:19.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Niels Skovbye Brandt |
2002 |
|
369 |
32.48 |
1:09.01 |
1:45.68 |
|
2:22.18 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:20.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Jet Li Fuhrmann |
2004 |
|
356 |
32.32 |
1:09.17 |
1:46.31 |
|
2:23.88 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:23.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Lucas Emil Christensen |
2003 |
|
339 |
32.29 |
1:08.98 |
1:47.49 |
|
2:26.22 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:26.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Christoffer Rekling |
2003 |
|
338 |
34.68 |
1:13.59 |
1:50.79 |
|
2:26.42 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:26.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Jesper Schiødt |
2001 |
|
324 |
32.11 |
1:10.44 |
1:50.04 |
|
2:28.46 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Cornelius Olsen |
2005 |
|
314 |
34.38 |
1:12.88 |
1:52.18 |
|
2:29.96 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:31.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Marcus Hiort |
2003 |
|
312 |
34.34 |
1:13.05 |
1:52.55 |
|
2:30.29 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:31.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Sebastian Greisen |
2004 |
|
303 |
34.76 |
1:13.97 |
1:53.79 |
|
2:31.72 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:32.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Daniel Garne Larsen |
2003 |
|
301 |
34.41 |
1:14.18 |
1:54.52 |
|
2:32.04 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:28.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Troels Fode |
2004 |
|
298 |
34.58 |
1:13.77 |
1:54.06 |
|
2:32.68 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:32.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Nicholas Svane |
2002 |
|
287 |
35.73 |
1:15.79 |
1:55.73 |
|
2:34.47 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:27.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mikkel Quaade |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Lyngby Svømmeklub |
2:33.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:05 |
|
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
17:11 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frederik Riedel Lentz |
2001 |
|
529 |
28.91 |
1:00.54 |
1:33.02 |
|
2:06.09 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:06.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jannick Hansen |
2001 |
|
501 |
29.81 |
1:01.73 |
1:35.29 |
|
2:08.37 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:08.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mathias Vestergaard |
2001 |
|
461 |
29.72 |
1:03.41 |
1:37.90 |
|
2:11.95 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:08.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Oliver Aagaard Jeppesen |
2001 |
|
443 |
30.90 |
1:04.40 |
1:39.53 |
|
2:13.73 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:12.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Frederik Røgind |
2001 |
|
437 |
31.27 |
1:05.37 |
1:39.77 |
|
2:14.35 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:18.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ulrik Blach Petersen |
2001 |
|
413 |
31.99 |
1:06.74 |
1:42.45 |
|
2:16.89 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:14.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Villads Bomholt Larsen |
2001 |
|
407 |
31.70 |
1:06.45 |
1:42.97 |
|
2:17.55 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:09.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jesper Schiødt |
2001 |
|
314 |
33.14 |
1:11.18 |
1:51.18 |
|
2:30.02 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frederik Eg Ibsen |
2002 |
|
513 |
29.40 |
1:01.49 |
1:34.74 |
|
2:07.40 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:09.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jakob Alexander Jensen |
2002 |
|
480 |
29.52 |
1:02.65 |
1:36.56 |
|
2:10.23 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:12.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mikkel Eg Ibsen |
2002 |
|
464 |
30.13 |
1:03.38 |
1:37.10 |
|
2:11.71 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:16.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Marcus Skøtt Haslev |
2002 |
|
449 |
29.67 |
1:04.55 |
1:39.27 |
|
2:13.16 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:10.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Gustav Fabiansen |
2002 |
|
448 |
30.70 |
1:05.03 |
1:39.40 |
|
2:13.22 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:12.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emil Kayerød-Rasmussen |
2002 |
|
406 |
31.10 |
1:06.35 |
1:42.67 |
|
2:17.70 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:13.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jens Bomgaard |
2002 |
|
392 |
32.39 |
1:08.74 |
1:45.00 |
|
2:19.36 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:17.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Emil Steenberg |
2002 |
|
391 |
32.14 |
1:07.58 |
1:44.07 |
|
2:19.48 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:18.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:11 |
|
Resultat Løb 19 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 19 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
11:17 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Butterfly Damer, Indledende |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anne Føyn |
2002 |
|
591 |
33.02 |
1:08.58 |
1:47.05 |
|
2:25.09 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:21.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Michelle Mortensen |
2002 |
|
424 |
34.82 |
1:16.97 |
1:59.96 |
|
2:42.13 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:34.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Cecilie Porsdal |
2002 |
|
378 |
35.98 |
1:17.75 |
2:02.95 |
|
2:48.43 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:38.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Rebecca Hoeck |
2004 |
|
335 |
38.85 |
1:22.74 |
2:09.73 |
|
2:55.28 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:55.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Naja Thomsen |
2003 |
|
299 |
38.93 |
1:25.56 |
2:14.61 |
|
3:02.00 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
3:00.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Hannah Höesch |
2003 |
|
288 |
40.67 |
1:28.51 |
2:17.28 |
|
3:04.37 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:56.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Victoria Leth |
2002 |
|
277 |
41.73 |
1:29.82 |
2:19.04 |
|
3:06.80 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:52.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Therese Sand Frederiksen |
2003 |
|
270 |
40.38 |
1:28.86 |
2:21.07 |
|
3:08.39 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:49.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Maya Hatting Bärmann |
2004 |
|
261 |
42.89 |
1:36.42 |
2:25.25 |
|
3:10.55 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
3:18.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Laura Boutrup |
2003 |
|
253 |
42.16 |
1:32.30 |
2:24.05 |
|
3:12.53 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:52.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
|
252 |
40.95 |
1:31.54 |
2:23.59 |
|
3:12.72 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
3:30.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Kajsa G. Christensen |
2004 |
|
252 |
39.59 |
1:29.99 |
2:23.13 |
|
3:12.76 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
3:00.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Cassandra G. Nygaard |
2003 |
|
244 |
41.26 |
1:31.99 |
2:23.00 |
|
3:14.68 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
3:10.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Sophia Bøttger |
2004 |
|
212 |
43.39 |
1:37.61 |
2:31.71 |
|
3:24.03 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
3:25.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Katrine Bonefeld |
2004 |
|
208 |
45.83 |
1:40.11 |
2:32.66 |
|
3:25.56 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
3:18.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Josefine Zebitz |
2004 |
|
206 |
45.76 |
1:40.43 |
2:34.06 |
|
3:26.12 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
3:31.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Camille Nørby |
2004 |
|
171 |
44.43 |
1:42.60 |
2:41.73 |
|
3:39.36 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
3:26.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:17 |
|
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
17:24 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anne Føyn |
2002 |
|
587 |
33.14 |
1:10.18 |
1:47.45 |
|
2:25.47 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:21.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Michelle Mortensen |
2002 |
|
422 |
34.75 |
1:16.81 |
1:59.95 |
|
2:42.38 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:34.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Cecilie Porsdal |
2002 |
|
389 |
35.39 |
1:16.39 |
2:00.94 |
|
2:46.85 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:38.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Victoria Leth |
2002 |
|
323 |
39.62 |
1:24.93 |
2:11.34 |
|
2:57.52 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:52.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Naja Thomsen |
2003 |
|
343 |
37.97 |
1:23.38 |
2:09.55 |
|
2:53.94 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
3:00.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Therese Sand Frederiksen |
2003 |
|
332 |
36.28 |
1:19.91 |
2:07.95 |
|
2:55.77 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:49.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Laura Boutrup |
2003 |
|
324 |
37.73 |
1:23.66 |
2:12.41 |
|
2:57.30 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:52.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Hannah Höesch |
2003 |
|
312 |
37.75 |
1:22.84 |
2:10.83 |
|
2:59.41 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:56.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Cassandra G. Nygaard |
2003 |
|
268 |
39.04 |
1:27.19 |
2:18.07 |
|
3:08.81 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
3:10.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2016 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
|
255 |
39.36 |
1:29.35 |
2:21.39 |
|
3:11.91 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
3:30.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kajsa G. Christensen |
2004 |
|
250 |
40.42 |
1:30.14 |
2:21.90 |
|
3:13.23 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
3:00.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Katrine Bonefeld |
2004 |
|
235 |
43.53 |
1:34.95 |
2:26.07 |
|
3:17.39 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
3:18.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:24 |
|
Resultat Løb 20 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 20 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
12:24 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Butterfly Herrer, Indledende |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Bertram Dreyer Riis |
2002 |
|
444 |
32.68 |
1:10.18 |
1:47.78 |
|
2:26.09 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:26.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Frederik Bornemann |
2001 |
|
416 |
33.37 |
1:09.81 |
1:52.13 |
|
2:29.26 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:25.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Frederik Eg Ibsen |
2002 |
|
380 |
34.30 |
1:12.98 |
1:54.56 |
|
2:33.83 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:29.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jeroen Grimmelikhuijzen |
2002 |
|
324 |
35.04 |
1:16.70 |
1:59.42 |
|
2:42.21 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:58.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Oliver Søgaard-Andersen |
2003 |
|
307 |
35.84 |
1:20.43 |
2:03.88 |
|
2:45.17 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:45.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Christian Boutrup |
2003 |
|
287 |
37.68 |
1:22.32 |
2:05.83 |
|
2:48.86 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:41.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Christoffer Rekling |
2003 |
|
269 |
39.59 |
1:26.08 |
2:11.12 |
|
2:52.57 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:49.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jeppe Seelig Larsen |
2002 |
|
265 |
37.19 |
1:21.36 |
2:08.21 |
|
2:53.51 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:53.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Frederik Røgind |
2001 |
|
262 |
37.64 |
1:20.75 |
2:06.98 |
|
2:54.16 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:43.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Andreas Hoffmann |
2003 |
|
247 |
41.03 |
1:27.31 |
2:12.76 |
|
2:57.59 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
3:01.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
William Christoffersen |
2001 |
|
235 |
34.81 |
1:19.25 |
2:08.79 |
|
3:00.53 |
Deltager ikke i finalen |
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:44.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Lucas Emil Christensen |
2003 |
|
224 |
39.96 |
1:26.36 |
2:15.57 |
|
3:03.51 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:53.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jakob Legaard |
2003 |
|
201 |
42.75 |
1:31.52 |
2:21.35 |
|
3:10.06 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
3:10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
12:24 |
|
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
17:33 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frederik Bornemann |
2001 |
|
425 |
32.44 |
1:10.25 |
1:49.69 |
|
2:28.25 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:25.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Frederik Røgind |
2001 |
|
276 |
32.91 |
1:12.41 |
2:02.43 |
|
2:51.14 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:43.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Bertram Dreyer Riis |
2002 |
|
430 |
32.44 |
1:10.98 |
1:49.58 |
|
2:27.72 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:26.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Frederik Eg Ibsen |
2002 |
|
409 |
33.46 |
1:12.43 |
1:51.48 |
|
2:30.11 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:29.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jeroen Grimmelikhuijzen |
2002 |
|
339 |
34.70 |
1:15.11 |
1:57.35 |
|
2:39.90 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:58.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jeppe Seelig Larsen |
2002 |
|
267 |
36.74 |
1:21.80 |
2:07.38 |
|
2:53.11 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:53.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2016 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christian Boutrup |
2003 |
|
307 |
37.11 |
1:19.28 |
2:02.69 |
|
2:45.24 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:41.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Christoffer Rekling |
2003 |
|
283 |
37.99 |
1:21.70 |
2:06.71 |
|
2:49.70 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:49.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Andreas Hoffmann |
2003 |
|
260 |
38.89 |
1:23.61 |
2:08.67 |
|
2:54.60 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
3:01.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lucas Emil Christensen |
2003 |
|
215 |
39.80 |
1:28.01 |
2:17.64 |
|
3:05.93 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:53.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:33 |
|
Resultat Løb 21 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 21 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
12:25 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Indledende |
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
12:25 |
|
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
17:50 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
|
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
|
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2016 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Hansen |
2004 |
|
480 |
35.17 |
|
|
|
1:14.18 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
1:12.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Linnea Hietala |
2004 |
|
431 |
37.44 |
|
|
|
1:16.94 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
1:16.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:50 |
|
Resultat Løb 22 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 22 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
12:26 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende |
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
12:26 |
|
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
17:51 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
|
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
|
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2016 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Andreas Hoffmann |
2003 |
|
321 |
37.28 |
|
|
|
1:15.78 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
1:16.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:51 |
|
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
18:23 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 4x200m IM Medley Mix, Finaler Årg. 2001-2016 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
18:23 |
|
Resultat Løb 25 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 25 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
22 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
17:27 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 400m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2002 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Michelle Mortensen |
2002 |
|
568 |
1:09.24 |
2:23.61 |
3:36.87 |
|
4:48.29 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
4:51.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mille Graasbøll |
2002 |
|
568 |
1:09.65 |
2:21.72 |
3:35.20 |
|
4:48.37 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
4:35.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mathilde Menck Nielsen |
2002 |
|
510 |
1:10.99 |
2:26.26 |
3:42.57 |
|
4:58.79 |
Deltager ikke i finalen |
|
Helsingør Svømmeklub |
4:51.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Cassandra L. L. Hansen |
2002 |
|
491 |
1:14.57 |
2:30.92 |
3:46.13 |
|
5:02.74 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
4:47.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Olivia Olivarius Vølund |
2002 |
|
456 |
1:14.08 |
2:34.22 |
3:52.36 |
|
5:10.31 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
5:20.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Johanne Hingebjerg |
2002 |
|
447 |
1:14.07 |
2:33.12 |
3:53.35 |
|
5:12.24 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:12.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Victoria Leth |
2002 |
|
421 |
1:17.46 |
2:36.13 |
3:57.81 |
|
5:18.55 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
5:17.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Katrine Brandt Nielsen |
2002 |
|
370 |
1:18.39 |
2:42.98 |
4:08.41 |
|
5:32.63 |
Deltager ikke i finalen |
|
Lyngby Svømmeklub |
5:04.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 400m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2003 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mia Lindberg |
2003 |
|
543 |
1:08.73 |
2:23.25 |
3:38.28 |
|
4:52.72 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:49.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sofie Maagøe |
2003 |
|
541 |
1:11.24 |
2:26.12 |
3:39.93 |
|
4:53.11 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:55.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Clara Carlquist |
2003 |
|
523 |
1:10.88 |
2:26.51 |
3:42.16 |
|
4:56.44 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:55.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Naja Thomsen |
2003 |
|
500 |
1:12.52 |
2:29.19 |
3:45.60 |
|
5:00.82 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:08.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Luna Gammelgaard |
2003 |
|
452 |
1:12.57 |
2:31.16 |
3:52.00 |
|
5:11.23 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:15.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Hannah Höesch |
2003 |
|
424 |
1:16.47 |
2:38.01 |
3:59.14 |
|
5:17.76 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:08.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Thea Pedersen |
2003 |
|
422 |
1:15.37 |
2:36.21 |
3:58.55 |
|
5:18.41 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:26.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Cassandra G. Nygaard |
2003 |
|
409 |
1:15.52 |
2:37.27 |
3:59.42 |
|
5:21.78 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
5:30.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Esther Else Grubert |
2003 |
|
397 |
1:15.15 |
2:37.20 |
4:02.11 |
|
5:24.91 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
5:11.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 400m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2016 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kajsa G. Christensen |
2004 |
|
445 |
1:14.81 |
2:35.45 |
3:55.78 |
|
5:12.78 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
5:27.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Olivia Callesen |
2004 |
|
418 |
1:15.36 |
2:36.87 |
3:58.84 |
|
5:19.41 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:17.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Rebecca Hoeck |
2004 |
|
412 |
1:15.15 |
2:37.73 |
4:00.98 |
|
5:21.00 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:18.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Maya Hatting Bärmann |
2004 |
|
391 |
1:19.14 |
2:43.41 |
4:06.48 |
|
5:26.62 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:24.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jasmin Philip |
2004 |
|
382 |
1:18.67 |
2:43.49 |
4:07.92 |
|
5:29.01 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:28.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ofelia Vejsager Nøddekær |
2005 |
|
362 |
1:19.31 |
2:47.49 |
4:14.64 |
|
5:35.08 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:30.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Coco Li Fuhrmann |
2006 |
|
351 |
1:21.63 |
2:49.14 |
4:16.17 |
|
5:38.57 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:38.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Josefine Zebitz |
2004 |
|
335 |
1:22.64 |
2:50.91 |
4:18.38 |
|
5:43.69 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:49.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Katrine Bonefeld |
2004 |
|
330 |
1:26.07 |
2:55.29 |
4:23.54 |
|
5:45.42 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
5:47.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Camille Nørby |
2004 |
|
329 |
1:24.88 |
2:54.17 |
4:22.29 |
|
5:45.75 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
5:39.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Laura Vangkilde |
2004 |
|
322 |
1:24.39 |
2:54.27 |
4:23.92 |
|
5:48.37 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:50.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Jasmin Egeskov Andersen |
2005 |
|
314 |
1:23.56 |
2:54.86 |
4:26.18 |
|
5:51.17 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:41.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Cathrine Østergaard Niels |
2004 |
|
288 |
1:23.46 |
2:55.81 |
4:30.36 |
|
6:01.68 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
5:35.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
22 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:27 |
|
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
22 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
16:14 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
|
Løb 25, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sofie Maagøe |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:10.36 |
2:23.68 |
3:35.67 |
|
4:45.46 |
|
2 |
Mia Lindberg |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:09.77 |
2:23.67 |
3:35.19 |
|
4:45.59 |
|
3 |
Clara Carlquist |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:10.17 |
2:24.51 |
3:38.85 |
|
4:52.96 |
|
4 |
Naja Thomsen |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:10.80 |
2:26.07 |
3:42.37 |
|
4:55.62 |
|
5 |
Luna Gammelgaard |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:13.44 |
2:32.82 |
3:52.91 |
|
5:12.44 |
|
6 |
Hannah Höesch |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:15.91 |
2:36.39 |
3:56.41 |
|
5:15.53 |
|
7 |
Thea Pedersen |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:14.34 |
2:34.81 |
3:56.32 |
|
5:16.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2016 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kajsa G. Christensen |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
|
1:13.02 |
2:35.16 |
3:56.50 |
|
5:15.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
22 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
16:14 |
|
Resultat Løb 26 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 26 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
22 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
17:30 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 400m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2001 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jannick Hansen |
2001 |
|
496 |
1:04.77 |
2:14.48 |
3:26.01 |
|
4:37.83 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
4:34.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mathias Vestergaard |
2001 |
|
485 |
1:05.31 |
2:16.68 |
3:28.87 |
|
4:39.96 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:36.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Frederik Riedel Lentz |
2001 |
|
479 |
1:05.44 |
2:17.34 |
3:30.15 |
|
4:41.07 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:41.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Frederik Bornemann |
2001 |
|
467 |
1:06.34 |
2:19.32 |
3:32.90 |
|
4:43.52 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
4:52.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Oliver Aagaard Jeppesen |
2001 |
|
421 |
1:09.54 |
2:26.16 |
3:42.29 |
|
4:53.49 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
4:56.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 400m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2002 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marcus Skøtt Haslev |
2002 |
|
477 |
1:06.75 |
2:18.01 |
3:29.52 |
|
4:41.47 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:40.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mikkel Eg Ibsen |
2002 |
|
472 |
1:06.48 |
2:17.82 |
3:30.73 |
|
4:42.58 |
Deltager ikke i finalen |
|
Sigma Swim Birkerød |
4:49.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jens Bomgaard |
2002 |
|
436 |
1:07.85 |
2:22.07 |
3:37.54 |
|
4:50.10 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:54.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jakob Alexander Jensen |
2002 |
|
433 |
1:10.08 |
2:24.61 |
3:40.16 |
|
4:50.73 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
4:48.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Frede Meincke |
2002 |
|
432 |
1:09.22 |
2:24.67 |
3:38.51 |
|
4:50.93 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:47.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emil Steenberg |
2002 |
|
432 |
1:09.08 |
2:22.83 |
3:38.01 |
|
4:51.05 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
4:59.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emil Kildahl Døssing |
2002 |
|
431 |
1:10.55 |
2:23.87 |
3:37.95 |
|
4:51.28 |
Deltager ikke i finalen |
|
Sigma Swim Birkerød |
4:51.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Niels Skovbye Brandt |
2002 |
|
404 |
1:09.66 |
2:26.67 |
3:43.09 |
|
4:57.45 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
4:58.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Nicklas Taylor |
2002 |
|
370 |
1:12.88 |
2:31.73 |
3:51.03 |
|
5:06.34 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
5:09.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mark Brandt |
2002 |
|
342 |
1:11.03 |
2:31.14 |
3:53.14 |
|
5:14.53 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
5:07.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 400m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2016 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Valdemar Brøns |
2003 |
|
418 |
1:10.72 |
2:25.24 |
3:40.68 |
|
4:54.16 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:53.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Christian Boutrup |
2003 |
|
416 |
1:10.90 |
2:25.70 |
3:40.98 |
|
4:54.76 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
4:48.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Noah Koefoed Weiss |
2003 |
|
372 |
1:10.64 |
2:28.93 |
3:48.82 |
|
5:05.88 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:07.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lucas Emil Christensen |
2003 |
|
361 |
1:11.99 |
2:31.33 |
3:51.02 |
|
5:08.87 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
5:04.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Andreas Hoffmann |
2003 |
|
357 |
1:13.13 |
2:33.47 |
3:52.36 |
|
5:10.08 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
5:14.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jakob Legaard |
2003 |
|
266 |
1:20.39 |
2:48.18 |
4:16.76 |
|
5:41.92 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
5:23.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
22 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:30 |
|
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
22 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
16:27 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
|
Løb 26, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marcus Skøtt Haslev |
2002 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:05.42 |
2:16.18 |
3:27.56 |
|
4:37.09 |
|
2 |
Jakob Alexander Jensen |
2002 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
1:06.25 |
2:17.43 |
3:29.53 |
|
4:40.15 |
|
3 |
Frede Meincke |
2002 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:07.44 |
2:19.47 |
3:31.39 |
|
4:43.11 |
|
4 |
Emil Steenberg |
2002 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
1:07.65 |
2:20.34 |
3:33.97 |
|
4:46.82 |
|
5 |
Jens Bomgaard |
2002 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:08.36 |
2:22.58 |
3:38.47 |
|
4:53.63 |
|
6 |
Niels Skovbye Brandt |
2002 |
Sigma Swim Allerød |
|
1:10.41 |
2:26.25 |
3:42.65 |
|
4:57.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2016 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christian Boutrup |
2003 |
Sigma Swim Birkerød |
|
1:11.82 |
2:26.45 |
3:40.27 |
|
4:51.64 |
|
- |
Noah Koefoed Weiss |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
22 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
16:27 |
|
Resultat Løb 27 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 27 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
22 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
17:30 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2002 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Josephine Kruse |
2002 |
|
605 |
37.78 |
1:17.54 |
2:02.06 |
|
2:44.42 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:41.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Thea Blomsterberg |
2002 |
|
596 |
38.61 |
1:18.37 |
2:03.39 |
|
2:45.26 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:37.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Frederikke Echardt |
2002 |
|
576 |
38.09 |
1:19.65 |
2:03.20 |
|
2:47.14 |
|
|
Roskilde Svømning |
2:40.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kaya Fjeldsted Kristensen |
2002 |
|
478 |
40.60 |
1:26.04 |
2:12.27 |
|
2:57.90 |
|
|
Roskilde Svømning |
2:53.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Nicoline Ingeman-Petersen |
2002 |
|
404 |
43.24 |
1:32.50 |
2:20.17 |
|
3:08.16 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:51.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Cecilie Porsdal |
2002 |
|
338 |
45.93 |
1:36.15 |
2:27.91 |
|
3:19.55 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
3:07.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2003 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hannah Höesch |
2003 |
|
440 |
43.08 |
1:30.32 |
2:16.78 |
|
3:02.86 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:59.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Julie K Rose |
2003 |
|
432 |
41.79 |
1:27.72 |
2:16.86 |
|
3:03.90 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:52.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Esther Marie Heunicke |
2003 |
|
427 |
40.57 |
1:27.26 |
2:15.92 |
|
3:04.68 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
3:06.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Gro Grinda Rasmussen |
2003 |
|
399 |
42.55 |
1:31.58 |
2:20.73 |
|
3:08.82 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
3:00.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Caroline Buhl Schrøder |
2003 |
|
374 |
45.50 |
1:33.90 |
2:23.54 |
|
3:12.93 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
3:17.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Cornelia Bergqvist |
2003 |
|
374 |
45.10 |
1:34.71 |
2:23.66 |
|
3:13.02 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
3:03.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Amalie Schou |
2003 |
|
374 |
44.59 |
1:33.63 |
2:23.09 |
|
3:13.06 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
3:06.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2016 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
|
438 |
41.91 |
1:30.11 |
2:16.60 |
|
3:03.10 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
3:01.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emma Hansen |
2004 |
|
430 |
42.12 |
1:28.79 |
2:16.35 |
|
3:04.28 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
3:06.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Camille Nørby |
2004 |
|
379 |
44.14 |
1:34.31 |
2:23.35 |
|
3:12.11 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
3:09.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emma Stoltz |
2004 |
|
365 |
45.46 |
1:35.46 |
2:25.14 |
|
3:14.63 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
3:16.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Josefine Zebitz |
2004 |
|
365 |
43.75 |
1:33.75 |
2:24.79 |
|
3:14.63 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
3:23.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Rebecca Petersen |
2005 |
|
329 |
45.80 |
1:38.43 |
2:30.70 |
|
3:21.46 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
3:29.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Malou Soelberg |
2004 |
|
322 |
45.25 |
1:36.74 |
2:29.74 |
|
3:22.92 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
3:28.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Amalie Brammer Kærgaard |
2004 |
|
292 |
47.71 |
1:43.85 |
2:37.75 |
|
3:29.56 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
3:34.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Signe Krag Andersen |
2004 |
|
276 |
47.50 |
1:42.03 |
2:38.87 |
|
3:33.65 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
3:33.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Laura Kjørtsholtsen |
2004 |
|
249 |
51.98 |
1:49.83 |
2:45.30 |
|
3:41.05 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
3:34.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Laura Vangkilde |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
2 armtag u vand v st |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
3:19.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
22 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:30 |
|
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
22 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
16:42 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
|
Løb 27, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
|
Løb 27, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2016 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
42.24 |
1:29.44 |
2:14.14 |
|
2:57.67 |
|
2 |
Emma Hansen |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
41.13 |
1:29.86 |
2:19.50 |
|
3:07.94 |
|
3 |
Camille Nørby |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
|
44.67 |
1:34.33 |
2:23.47 |
|
3:12.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
22 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
16:42 |
|
Resultat Løb 28 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 28 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
22 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
17:31 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2001 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ulrik Blach Petersen |
2001 |
|
495 |
37.50 |
1:18.18 |
2:01.09 |
|
2:40.46 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:33.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Christian Crone |
2001 |
|
421 |
38.45 |
1:21.58 |
2:05.95 |
|
2:49.43 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:37.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Frederik Røgind |
2001 |
|
414 |
38.13 |
1:21.29 |
2:05.94 |
|
2:50.33 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:53.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Andreas Eklundh Sørensen |
2001 |
|
406 |
39.05 |
1:23.82 |
2:07.77 |
|
2:51.49 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:40.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Rasmus Nielsen |
2001 |
|
373 |
38.73 |
1:23.32 |
2:09.16 |
|
2:56.38 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:50.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Alfred August Grubert |
2001 |
|
363 |
40.55 |
1:26.46 |
2:12.51 |
|
2:57.91 |
Deltager ikke i finalen |
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:40.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Rahul Singh Sekhon |
2001 |
|
322 |
41.94 |
1:29.06 |
2:17.27 |
|
3:05.30 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:59.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2002 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Bertram Dreyer Riis |
2002 |
|
479 |
36.25 |
1:17.71 |
2:00.06 |
|
2:42.31 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:40.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Magnus Christensen |
2002 |
|
381 |
39.12 |
1:24.50 |
2:11.13 |
|
2:55.11 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:56.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jeppe Seelig Larsen |
2002 |
|
355 |
40.74 |
1:26.83 |
2:13.05 |
|
2:59.26 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
3:00.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Oliver Steenberg |
2002 |
|
344 |
40.57 |
1:27.79 |
2:15.15 |
|
3:01.24 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:57.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Nicholas Svane |
2002 |
|
232 |
46.22 |
1:39.37 |
2:34.29 |
|
3:26.70 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
3:09.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2016 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexander Tullberg |
2003 |
|
357 |
40.06 |
1:25.94 |
2:13.17 |
|
2:58.92 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:55.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Daniel Garne Larsen |
2003 |
|
355 |
39.46 |
1:25.55 |
2:12.92 |
|
2:59.24 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
3:00.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Troels Fode |
2004 |
|
352 |
40.48 |
1:26.60 |
2:13.50 |
|
2:59.84 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
3:13.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Frederik Bach Mindested |
2003 |
|
297 |
43.02 |
1:32.48 |
2:21.75 |
|
3:10.18 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
3:10.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Christian Boutrup |
2003 |
|
296 |
43.42 |
1:33.14 |
2:22.85 |
|
3:10.39 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
3:02.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Noah Koefoed Weiss |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
2 armt u vand v 100 |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
3:10.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
22 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:31 |
|
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
22 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
16:52 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
|
Løb 28, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Bertram Dreyer Riis |
2002 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
36.97 |
1:17.69 |
1:59.82 |
|
2:41.66 |
|
2 |
Oliver Steenberg |
2002 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
38.38 |
1:22.02 |
2:05.91 |
|
2:49.29 |
|
3 |
Magnus Christensen |
2002 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
39.14 |
1:23.72 |
2:09.23 |
|
2:53.35 |
|
4 |
Jeppe Seelig Larsen |
2002 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
40.28 |
1:25.49 |
2:11.44 |
|
2:56.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2016 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
22 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
16:52 |
|
Resultat Løb 29 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 29 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
22 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
17:31 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2002-2002 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Signe Fich Hansen |
2002 |
|
532 |
34.08 |
|
|
|
1:09.06 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:07.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Julie Stampe |
2002 |
|
463 |
33.18 |
|
|
|
1:12.36 |
Deltager ikke i finalen |
|
Sigma Swim Allerød |
1:10.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Regitze Lyngfeldt |
2002 |
|
352 |
35.87 |
|
|
|
1:19.26 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
1:15.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Victoria Leth |
2002 |
|
336 |
37.16 |
|
|
|
1:20.48 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
1:14.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mathilde Schrøder |
2002 |
|
331 |
36.29 |
|
|
|
1:20.87 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
1:17.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Amanda Hietala |
2002 |
|
311 |
37.59 |
|
|
|
1:22.57 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
1:20.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Olivia Olivarius Vølund |
2002 |
|
287 |
38.28 |
|
|
|
1:24.78 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
1:18.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2003-2003 |
|
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2004-2016 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mathilde Hagihara |
2004 |
|
336 |
35.87 |
|
|
|
1:20.52 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:21.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jasmin Philip |
2004 |
|
331 |
37.02 |
|
|
|
1:20.85 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:22.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lærke Vinneck Hansen |
2004 |
|
325 |
37.58 |
|
|
|
1:21.36 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
1:26.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
|
311 |
36.05 |
|
|
|
1:22.54 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
1:18.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Katrine Bonefeld |
2004 |
|
235 |
41.96 |
|
|
|
1:30.70 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
1:28.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
22 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:31 |
|
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
22 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
17:03 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
|
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
|
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2016 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
22 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:03 |
|
Resultat Løb 30 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 30 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
22 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
17:31 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2001-2001 |
|
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2002-2002 |
|
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2003-2016 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
22 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:31 |
|
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
22 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
17:08 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
|
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
|
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2016 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christoffer Rekling |
2003 |
Sigma Swim Birkerød |
|
35.39 |
|
|
|
1:15.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
22 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:08 |
|
Resultat Løb 31 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 31 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
22 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
17:31 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2002 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Liva Palmund |
2002 |
|
559 |
34.16 |
1:11.17 |
1:51.51 |
|
2:30.60 |
|
|
Roskilde Svømning |
2:22.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Julie Stampe |
2002 |
|
474 |
34.20 |
1:11.09 |
1:56.28 |
|
2:39.01 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:26.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nicoline Ingeman-Petersen |
2002 |
|
473 |
35.89 |
1:16.62 |
1:58.23 |
|
2:39.14 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:32.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Johanne Hingebjerg |
2002 |
|
462 |
37.66 |
1:17.97 |
1:59.27 |
|
2:40.42 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:38.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Claudia Sperling |
2002 |
|
438 |
37.91 |
1:19.80 |
2:01.55 |
|
2:43.27 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:38.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Cecilie Porsdal |
2002 |
|
409 |
39.10 |
1:21.06 |
2:04.29 |
|
2:47.09 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:38.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2003 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gro Grinda Rasmussen |
2003 |
|
455 |
40.00 |
1:19.51 |
2:01.27 |
|
2:41.18 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:38.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Maria Lund |
2003 |
|
445 |
38.88 |
1:20.59 |
2:01.85 |
|
2:42.48 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:39.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sofie Maagøe |
2003 |
|
445 |
38.70 |
1:19.67 |
2:01.68 |
|
2:42.48 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:40.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Luna Gammelgaard |
2003 |
|
437 |
38.68 |
1:19.70 |
2:01.72 |
|
2:43.45 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:41.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Esther Else Grubert |
2003 |
|
411 |
38.89 |
1:21.94 |
2:04.65 |
|
2:46.76 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:40.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Caroline Buhl Schrøder |
2003 |
|
406 |
39.59 |
1:22.09 |
2:05.19 |
|
2:47.46 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:43.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Naja Thomsen |
2003 |
|
388 |
40.54 |
1:24.19 |
2:07.50 |
|
2:50.02 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:49.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Clara Carlquist |
2003 |
|
386 |
39.94 |
1:22.83 |
2:07.12 |
|
2:50.25 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:30.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Cassandra G. Nygaard |
2003 |
|
377 |
41.27 |
1:24.65 |
2:08.00 |
|
2:51.59 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:47.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Olivia Ida Madsen |
2003 |
|
366 |
39.40 |
1:23.19 |
2:09.44 |
|
2:53.31 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:52.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Thea Pedersen |
2003 |
|
364 |
40.79 |
1:25.40 |
2:10.44 |
|
2:53.75 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:54.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ingrid Lindemann |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Ej berør elpl vstart |
|
Sigma Swim Birkerød |
2:45.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2016 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Hansen |
2004 |
|
437 |
39.07 |
1:21.04 |
2:02.48 |
|
2:43.40 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:43.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Roseline Løkkegaard |
2004 |
|
374 |
40.61 |
1:24.88 |
2:09.99 |
|
2:52.17 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:51.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kajsa G. Christensen |
2004 |
|
358 |
41.08 |
1:26.44 |
2:12.05 |
|
2:54.68 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:56.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Malou Soelberg |
2004 |
|
357 |
40.89 |
1:25.71 |
2:10.05 |
|
2:54.81 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:54.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Maya Hatting Bärmann |
2004 |
|
346 |
41.20 |
1:26.27 |
2:12.20 |
|
2:56.56 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:51.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mathilde Hedager |
2004 |
|
343 |
40.39 |
1:25.34 |
2:11.78 |
|
2:57.19 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:58.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Rebecca Hoeck |
2004 |
|
327 |
42.84 |
1:28.52 |
2:15.01 |
|
3:00.06 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:55.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Emma Stoltz |
2004 |
|
318 |
43.52 |
1:29.91 |
2:16.97 |
|
3:01.66 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:59.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
22 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:31 |
|
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
22 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
17:22 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Liva Palmund |
2002 |
Roskilde Svømning |
|
34.99 |
1:12.29 |
1:50.07 |
|
2:26.81 |
|
2 |
Julie Stampe |
2002 |
Sigma Swim Allerød |
|
34.91 |
1:12.21 |
1:50.31 |
|
2:27.78 |
|
3 |
Nicoline Ingeman-Petersen |
2002 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
36.09 |
1:15.70 |
1:56.32 |
|
2:36.06 |
|
4 |
Johanne Hingebjerg |
2002 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
37.26 |
1:17.72 |
1:59.10 |
|
2:40.49 |
|
5 |
Claudia Sperling |
2002 |
Lyngby Svømmeklub |
|
36.97 |
1:17.67 |
2:00.07 |
|
2:42.18 |
|
6 |
Cecilie Porsdal |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
|
38.83 |
1:21.20 |
2:05.22 |
|
2:48.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maria Lund |
2003 |
Sigma Swim Birkerød |
|
37.78 |
1:18.64 |
1:58.59 |
|
2:37.10 |
|
2 |
Gro Grinda Rasmussen |
2003 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
38.76 |
1:18.78 |
1:58.37 |
|
2:37.79 |
|
3 |
Esther Else Grubert |
2003 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
38.76 |
1:18.46 |
1:59.61 |
|
2:39.19 |
|
4 |
Sofie Maagøe |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
38.70 |
1:18.98 |
2:00.30 |
|
2:39.85 |
|
5 |
Luna Gammelgaard |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
37.91 |
1:17.85 |
1:59.28 |
|
2:40.36 |
|
6 |
Caroline Buhl Schrøder |
2003 |
Sigma Swim Allerød |
|
38.83 |
1:20.12 |
2:02.26 |
|
2:45.14 |
|
7 |
Naja Thomsen |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
39.85 |
1:22.85 |
2:06.41 |
|
2:48.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2016 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Hansen |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
39.13 |
1:19.85 |
2:03.20 |
|
2:46.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
22 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:22 |
|
Resultat Løb 32 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 32 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
22 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
17:31 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2001 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alfred August Grubert |
2001 |
|
485 |
33.77 |
1:10.08 |
1:47.10 |
|
2:22.39 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:17.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Frederik Riedel Lentz |
2001 |
|
475 |
31.90 |
1:08.56 |
1:46.49 |
|
2:23.35 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:16.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mathias Vestergaard |
2001 |
|
468 |
33.80 |
1:10.29 |
1:47.78 |
|
2:24.09 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:21.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ulrik Blach Petersen |
2001 |
|
394 |
37.32 |
1:16.29 |
1:55.29 |
|
2:32.66 |
Deltager ikke i finalen |
|
Sigma Swim Birkerød |
2:23.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jonathan P. Hedager |
2001 |
|
392 |
36.59 |
1:15.25 |
1:54.88 |
|
2:32.85 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:32.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Frederik Bornemann |
2001 |
|
392 |
36.44 |
1:15.95 |
1:55.75 |
|
2:32.92 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:30.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jesper Schiødt |
2001 |
|
320 |
38.36 |
1:20.39 |
2:02.41 |
|
2:43.62 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:49.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2002 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emil Kayerød-Rasmussen |
2002 |
|
433 |
33.93 |
1:12.15 |
1:50.67 |
|
2:27.86 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:30.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marcus Skøtt Haslev |
2002 |
|
422 |
35.42 |
1:13.12 |
1:51.34 |
|
2:29.15 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:25.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jakob Alexander Jensen |
2002 |
|
381 |
36.06 |
1:15.78 |
1:55.94 |
|
2:34.33 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:35.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emil Kildahl Døssing |
2002 |
|
376 |
37.34 |
1:17.14 |
1:55.82 |
|
2:34.95 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:32.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jens Bomgaard |
2002 |
|
374 |
36.64 |
1:16.61 |
1:56.78 |
|
2:35.32 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:34.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Johan Heeno Rasmussen |
2002 |
|
353 |
37.42 |
1:17.66 |
1:58.75 |
|
2:38.32 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:35.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Bertram Dreyer Riis |
2002 |
|
330 |
37.73 |
1:19.40 |
2:00.52 |
|
2:41.81 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:37.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Gustav Fabiansen |
2002 |
|
324 |
39.79 |
1:20.92 |
2:02.40 |
|
2:42.90 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:38.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Oliver Steenberg |
2002 |
|
302 |
39.05 |
1:21.98 |
2:04.97 |
|
2:46.65 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:44.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Nicklas Taylor |
2002 |
|
260 |
41.09 |
1:25.23 |
2:10.57 |
|
2:55.21 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:48.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2016 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Joshua P. Sidebotham |
2003 |
|
353 |
38.27 |
1:18.30 |
1:59.11 |
|
2:38.24 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:36.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Christoffer Rekling |
2003 |
|
333 |
38.99 |
1:20.55 |
2:02.57 |
|
2:41.45 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:44.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Christian Boutrup |
2003 |
|
305 |
39.46 |
1:22.13 |
2:04.39 |
|
2:46.19 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:40.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jakob Legaard |
2003 |
|
292 |
40.20 |
1:23.80 |
2:06.65 |
|
2:48.60 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:55.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Alexander Tullberg |
2003 |
|
280 |
40.27 |
1:24.78 |
2:08.78 |
|
2:50.95 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:47.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
22 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:31 |
|
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
22 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
17:31 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
|
Løb 32, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
|
Løb 32, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2016 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christoffer Rekling |
2003 |
Sigma Swim Birkerød |
|
38.79 |
1:20.04 |
2:01.43 |
|
2:40.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
22 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:31 |
|
Resultat Løb 33 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 33 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
22 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
17:31 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2002 |
|
Løb 33, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2003 |
|
Løb 33, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2016 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
22 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:31 |
|
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
22 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
17:42 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
|
Løb 33, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
|
Løb 33, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2016 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
22 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:42 |
|
Resultat Løb 34 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 34 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
22 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
17:31 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2001 |
|
Løb 34, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2002 |
|
Løb 34, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2016 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
22 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:31 |
|
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
22 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
17:47 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
|
Løb 34, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
22 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:47 |
|
Resultat Løb 35 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 35 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
22 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
17:31 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 200m Medley Damer, Indledende Årg. 2002-2002 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frederikke Echardt |
2002 |
|
568 |
34.29 |
1:13.79 |
1:56.93 |
|
2:32.26 |
|
|
Roskilde Svømning |
2:29.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Liva Palmund |
2002 |
|
543 |
33.09 |
1:12.87 |
1:58.79 |
|
2:34.54 |
|
|
Roskilde Svømning |
2:27.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Thea Blomsterberg |
2002 |
|
523 |
33.18 |
1:16.80 |
1:59.29 |
|
2:36.54 |
Deltager ikke i finalen |
|
Sigma Swim Birkerød |
2:30.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Signe Fich Hansen |
2002 |
|
509 |
32.76 |
1:18.30 |
2:05.36 |
|
2:37.99 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:31.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mille Graasbøll |
2002 |
|
504 |
33.04 |
1:16.89 |
2:02.39 |
|
2:38.49 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:35.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Johanne Hingebjerg |
2002 |
|
481 |
34.43 |
1:16.81 |
2:04.26 |
|
2:40.96 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:36.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Cecilie Porsdal |
2002 |
|
440 |
35.55 |
1:17.67 |
2:08.71 |
|
2:45.76 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:43.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Nicoline Ingeman-Petersen |
2002 |
|
431 |
37.92 |
1:20.93 |
2:09.40 |
|
2:46.96 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:34.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Michelle Mortensen |
2002 |
|
430 |
34.09 |
1:18.37 |
2:10.79 |
|
2:47.13 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:41.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Cassandra L. L. Hansen |
2002 |
|
424 |
40.78 |
1:23.42 |
2:11.04 |
|
2:47.83 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:37.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Amanda Hietala |
2002 |
|
401 |
37.03 |
1:23.04 |
2:11.81 |
|
2:50.95 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:46.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Kaya Fjeldsted Kristensen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Svøm på ryg v 100m |
|
Roskilde Svømning |
2:36.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 200m Medley Damer, Indledende Årg. 2003-2003 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sofie Maagøe |
2003 |
|
504 |
34.90 |
1:17.34 |
2:04.26 |
|
2:38.42 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:34.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Clara Carlquist |
2003 |
|
487 |
34.60 |
1:17.74 |
2:04.18 |
|
2:40.31 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:33.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mia Lindberg |
2003 |
|
437 |
38.10 |
1:20.89 |
2:09.98 |
|
2:46.16 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:41.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Esther Else Grubert |
2003 |
|
435 |
34.62 |
1:17.95 |
2:08.34 |
|
2:46.46 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:42.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Julie K Rose |
2003 |
|
416 |
38.73 |
1:26.65 |
2:11.11 |
|
2:48.91 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:47.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ingrid Lindemann |
2003 |
|
415 |
37.76 |
1:22.42 |
2:12.71 |
|
2:49.04 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:43.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Naja Thomsen |
2003 |
|
413 |
38.39 |
1:23.82 |
2:12.05 |
|
2:49.26 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:40.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Esther Marie Heunicke |
2003 |
|
403 |
36.75 |
1:23.53 |
2:10.93 |
|
2:50.72 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:51.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Hannah Höesch |
2003 |
|
403 |
36.60 |
1:22.29 |
2:10.47 |
|
2:50.73 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:46.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Amalie Schou |
2003 |
|
397 |
38.02 |
1:24.21 |
2:13.36 |
|
2:51.59 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:45.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
|
383 |
36.48 |
1:21.19 |
2:17.58 |
|
2:53.57 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:44.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Laura Boutrup |
2003 |
|
279 |
41.15 |
1:32.03 |
2:31.72 |
|
3:12.98 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:52.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 200m Medley Damer, Indledende Årg. 2004-2016 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mathilde Hagihara |
2004 |
|
379 |
37.34 |
1:22.79 |
2:12.80 |
|
2:54.19 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:46.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Olivia Callesen |
2004 |
|
373 |
37.94 |
1:24.47 |
2:14.69 |
|
2:55.13 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:49.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Rebecca Hoeck |
2004 |
|
336 |
40.23 |
1:25.65 |
2:24.24 |
|
3:01.30 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:53.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Josefine Zebitz |
2004 |
|
333 |
40.79 |
1:27.17 |
2:21.77 |
|
3:01.91 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:58.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Camille Nørby |
2004 |
|
316 |
40.96 |
1:32.62 |
2:22.36 |
|
3:05.09 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
3:01.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Cathrine Østergaard Niels |
2004 |
|
284 |
42.92 |
1:33.42 |
2:29.61 |
|
3:11.77 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
3:06.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
22 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:31 |
|
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
22 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
18:01 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
|
Løb 35, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sofie Maagøe |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
34.08 |
1:16.44 |
2:01.47 |
|
2:35.86 |
|
2 |
Esther Else Grubert |
2003 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
34.32 |
1:15.81 |
2:03.98 |
|
2:39.17 |
|
3 |
Clara Carlquist |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
34.42 |
1:18.67 |
2:04.71 |
|
2:40.89 |
|
4 |
Mia Lindberg |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
37.11 |
1:19.43 |
2:08.12 |
|
2:43.60 |
|
5 |
Ingrid Lindemann |
2003 |
Sigma Swim Birkerød |
|
34.96 |
1:16.94 |
2:06.53 |
|
2:43.95 |
|
6 |
Julie K Rose |
2003 |
Sigma Swim Allerød |
|
36.14 |
1:19.86 |
2:06.60 |
|
2:44.49 |
|
7 |
Naja Thomsen |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
37.20 |
1:21.30 |
2:09.72 |
|
2:46.47 |
|
8 |
Esther Marie Heunicke |
2003 |
Sigma Swim Birkerød |
|
36.16 |
1:22.80 |
2:10.32 |
|
2:49.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
22 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
18:01 |
|
Resultat Løb 36 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 36 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
22 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
17:31 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 200m Medley Herrer, Indledende Årg. 2001-2001 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alfred August Grubert |
2001 |
|
493 |
30.64 |
1:07.64 |
1:50.29 |
|
2:24.28 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:21.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mathias Vestergaard |
2001 |
|
487 |
31.06 |
1:08.10 |
1:52.28 |
|
2:24.81 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:21.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ulrik Blach Petersen |
2001 |
|
485 |
32.87 |
1:10.66 |
1:51.61 |
|
2:25.08 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:22.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Frederik Riedel Lentz |
2001 |
|
464 |
30.18 |
1:06.87 |
1:53.63 |
|
2:27.21 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:25.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Andreas Eklundh Sørensen |
2001 |
|
436 |
31.82 |
1:11.46 |
1:54.52 |
|
2:30.26 |
Deltager ikke i finalen |
|
Helsingør Svømmeklub |
2:26.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Christian Crone |
2001 |
|
423 |
33.45 |
1:12.98 |
1:55.30 |
|
2:31.75 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:23.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Frederik Røgind |
2001 |
|
364 |
33.87 |
1:18.02 |
2:03.28 |
|
2:39.52 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:31.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Rasmus Nielsen |
2001 |
|
349 |
35.14 |
1:15.92 |
2:04.05 |
|
2:41.80 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:32.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
William Christoffersen |
2001 |
|
302 |
35.98 |
1:18.47 |
2:11.06 |
|
2:49.75 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:38.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 200m Medley Herrer, Indledende Årg. 2002-2002 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Bertram Dreyer Riis |
2002 |
|
466 |
31.73 |
1:11.30 |
1:52.82 |
|
2:26.98 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:23.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jeroen Grimmelikhuijzen |
2002 |
|
409 |
32.20 |
1:13.68 |
1:59.01 |
|
2:33.49 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:26.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Marcus Skøtt Haslev |
2002 |
|
396 |
32.68 |
1:12.22 |
1:59.34 |
|
2:35.22 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:29.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jens Bomgaard |
2002 |
|
365 |
34.00 |
1:15.69 |
2:04.03 |
|
2:39.50 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:41.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emil Steenberg |
2002 |
|
352 |
34.01 |
1:16.95 |
2:06.00 |
|
2:41.32 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:35.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Niels Skovbye Brandt |
2002 |
|
348 |
34.93 |
1:16.85 |
2:05.43 |
|
2:41.95 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:38.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Johan Heeno Rasmussen |
2002 |
|
343 |
33.33 |
1:15.97 |
2:06.05 |
|
2:42.70 |
Deltager ikke i finalen |
|
Helsingør Svømmeklub |
2:41.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Magnus Christensen |
2002 |
|
314 |
35.55 |
1:23.96 |
2:08.66 |
|
2:47.58 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:41.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Frederik Eg Ibsen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:28.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 200m Medley Herrer, Indledende Årg. 2003-2016 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Carl Emil Hertz Bugge |
2003 |
|
370 |
34.79 |
1:15.68 |
2:04.79 |
|
2:38.72 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:39.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lucas Emil Christensen |
2003 |
|
327 |
35.13 |
1:16.82 |
2:07.75 |
|
2:45.31 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:46.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Christoffer Rekling |
2003 |
|
310 |
35.77 |
1:20.23 |
2:12.38 |
|
2:48.36 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:44.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Andreas Hoffmann |
2003 |
|
273 |
37.53 |
1:21.06 |
2:17.21 |
|
2:55.70 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:50.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Frederik Bach Mindested |
2003 |
|
257 |
37.63 |
1:25.99 |
2:15.66 |
|
2:59.09 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:52.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Oscar Jensen |
2003 |
|
193 |
44.55 |
1:33.94 |
2:35.11 |
|
3:17.17 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:54.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
22 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:31 |
|
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
22 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
18:09 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
|
Løb 36, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
|
Løb 36, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2016 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lucas Emil Christensen |
2003 |
Sigma Swim Allerød |
|
34.96 |
1:16.38 |
2:06.46 |
|
2:43.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
22 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
18:09 |
|
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
22 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
18:30 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 4X100m Medley Mix, Finaler Årg. 2001-2016 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
22 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
18:30 |
|
Resultat Løb 101 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 101 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
09:07 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 101, 50m Butterfly Damer, Indledende |
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
09:07 |
|
Resultat Løb 101 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 101 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
20 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
20:02 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 101, 50m Butterfly Damer, Finaler |
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
20 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
20:02 |
|
Resultat Løb 102 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 102 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
09:07 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 102, 50m Butterfly Herrer, Indledende |
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
09:07 |
|
Resultat Løb 102 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 102 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
20 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
20:02 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 102, 50m Butterfly Herrer, Finaler |
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
20 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
20:02 |
|
Resultat Løb 103 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 103 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
09:08 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 103, 50m Rygsvømning Damer, Indledende |
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
09:08 |
|
Resultat Løb 103 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 103 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
20 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
20:02 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 103, 50m Rygsvømning Damer, Finaler |
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
20 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
20:02 |
|
Resultat Løb 104 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 104 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
09:08 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 104, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende |
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
09:08 |
|
Resultat Løb 104 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 104 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
20 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
20:02 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 104, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler |
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
20 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
20:02 |
|
Resultat Løb 105 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 105 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
09:08 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 105, 50m Brystsvømning Damer, Indledende |
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
09:08 |
|
Resultat Løb 105 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 105 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
20 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
20:02 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 105, 50m Brystsvømning Damer, Finaler |
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
20 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
20:02 |
|
Resultat Løb 106 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 106 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
09:08 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 106, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende |
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
09:08 |
|
Resultat Løb 106 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 106 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
20 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
20:02 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 106, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler |
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
20 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
20:02 |
|
Resultat Løb 107 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 107 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
09:08 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 107, 50m Frisvømning Damer, Indledende |
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
09:08 |
|
Resultat Løb 107 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 107 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
20 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
20:02 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 107, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
20 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
20:02 |
|
Resultat Løb 108 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 108 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
09:08 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 108, 50m Frisvømning Herrer, Indledende |
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
09:08 |
|
Resultat Løb 108 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 108 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
20 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
20:02 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 108, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
20 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
20:02 |
|
Resultat Løb 201 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 201 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
09:07 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 201, 50m Butterfly Damer, Indledende |
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
09:07 |
|
Resultat Løb 201 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 201 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
20 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
20:02 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 201, 50m Butterfly Damer, Finaler |
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
20 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
20:02 |
|
Resultat Løb 202 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 202 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
09:08 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 202, 50m Butterfly Herrer, Indledende |
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
09:08 |
|
Resultat Løb 202 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 202 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
20 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
20:02 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 202, 50m Butterfly Herrer, Finaler |
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
20 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
20:02 |
|
Resultat Løb 203 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 203 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
09:08 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 203, 50m Rygsvømning Damer, Indledende |
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
09:08 |
|
Resultat Løb 203 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 203 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
20 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
20:02 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 203, 50m Rygsvømning Damer, Finaler |
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
20 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
20:02 |
|
Resultat Løb 204 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 204 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
09:08 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 204, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende |
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
09:08 |
|
Resultat Løb 204 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 204 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
20 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
20:02 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 204, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler |
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
20 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
20:02 |
|
Resultat Løb 205 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 205 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
09:08 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 205, 50m Brystsvømning Damer, Indledende |
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
09:08 |
|
Resultat Løb 205 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 205 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
20 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
20:02 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 205, 50m Brystsvømning Damer, Finaler |
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
20 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
20:02 |
|
Resultat Løb 206 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 206 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
09:08 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 206, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende |
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
09:08 |
|
Resultat Løb 206 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 206 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
20 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
20:02 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 206, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler |
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
20 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
20:02 |
|
Resultat Løb 207 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 207 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
09:08 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 207, 50m Frisvømning Damer, Indledende |
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
09:08 |
|
Resultat Løb 207 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 207 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
20 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
20:03 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 207, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
20 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
20:03 |
|
Resultat Løb 208 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 208 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
09:08 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 208, 50m Frisvømning Herrer, Indledende |
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
09:08 |
|
Resultat Løb 208 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 208 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
20 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
20:03 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 208, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
20 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
20:03 |
|
Resultat Løb 301 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 301 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
09:08 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 301, 50m Butterfly Damer, Indledende |
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
09:08 |
|
Resultat Løb 301 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 301 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
20 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
20:02 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 301, 50m Butterfly Damer, Finaler |
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
20 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
20:02 |
|
Resultat Løb 302 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 302 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
09:08 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 302, 50m Butterfly Herrer, Indledende |
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
09:08 |
|
Resultat Løb 302 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 302 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
20 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
20:02 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 302, 50m Butterfly Herrer, Finaler |
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
20 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
20:02 |
|
Resultat Løb 303 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 303 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
09:08 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 303, 50m Rygsvømning Damer, Indledende |
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
09:08 |
|
Resultat Løb 303 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 303 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
20 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
20:02 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 303, 50m Rygsvømning Damer, Finaler |
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
20 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
20:02 |
|
Resultat Løb 304 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 304 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
09:08 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 304, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende |
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
09:08 |
|
Resultat Løb 304 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 304 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
20 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
20:02 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 304, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler |
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
20 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
20:02 |
|
Resultat Løb 305 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 305 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
09:08 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 305, 50m Brystsvømning Damer, Indledende |
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
09:08 |
|
Resultat Løb 305 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 305 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
20 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
20:02 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 305, 50m Brystsvømning Damer, Finaler |
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
20 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
20:02 |
|
Resultat Løb 306 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 306 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
09:08 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 306, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende |
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
09:08 |
|
Resultat Løb 306 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 306 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
20 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
20:02 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 306, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler |
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
20 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
20:02 |
|
Resultat Løb 307 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 307 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
09:08 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 307, 50m Frisvømning Damer, Indledende |
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
09:08 |
|
Resultat Løb 307 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 307 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
20 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
20:03 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 307, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
20 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
20:03 |
|
Resultat Løb 308 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 308 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
20 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
18:16 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 308, 50m Frisvømning Herrer, Indledende |
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
20 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
18:16 |
|
Resultat Løb 308 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 308 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
20 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
20:03 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 308, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
20 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
20:03 |
|