Resultat för Ungdoms-GP 3 Eskilstuna
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Söndag 5/6 Klockan 15.00 (Insim kl 14.00)
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 2016 |
|
Utskriftsdatum |
05 juni 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
16:29 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: YGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Lööw |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:10.02 |
2:25.82 |
3:39.85 |
|
4:53.54 |
|
2 |
Gustaf Walldén |
2003 |
Simklubben Ena |
|
1:13.50 |
2:31.79 |
3:50.38 |
|
5:07.48 |
|
3 |
Carl Hansson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
1:12.94 |
2:32.89 |
3:51.52 |
|
5:10.31 |
|
4 |
Lucas Sterling |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
1:13.77 |
2:35.48 |
3:55.97 |
|
5:15.67 |
|
5 |
Philip Löfbom |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
1:13.84 |
2:35.98 |
3:59.01 |
|
5:18.05 |
|
6 |
Martin Schön |
2003 |
Bollnäs Simsällskap |
|
1:13.80 |
2:37.28 |
4:02.86 |
|
5:25.34 |
|
7 |
Eskil Jonsson |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:14.32 |
2:38.65 |
4:05.45 |
|
5:30.46 |
|
8 |
Carl Roos |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:19.84 |
2:45.80 |
4:11.25 |
|
5:32.09 |
|
9 |
Anton Rautiainen |
2003 |
Katrineholms Simsällskap |
|
1:14.86 |
2:41.84 |
4:10.32 |
|
5:35.64 |
|
10 |
Tom Dijkhuizen |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
1:20.30 |
2:45.54 |
4:12.81 |
|
5:37.62 |
|
11 |
Johan Thormé Rova |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:23.28 |
2:56.42 |
4:25.91 |
|
5:49.28 |
|
12 |
Måns Rydergren |
2003 |
Katrineholms Simsällskap |
|
1:23.37 |
2:56.94 |
4:25.26 |
|
5:49.31 |
|
13 |
Samuel Rundgren |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
1:25.57 |
2:59.28 |
4:33.78 |
|
6:00.18 |
|
14 |
Henrik Tran |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:29.46 |
3:09.02 |
4:47.21 |
|
6:15.60 |
|
15 |
Samuel Paulson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:29.30 |
3:09.56 |
4:46.21 |
|
6:18.08 |
|
16 |
Jesper Andersson |
2004 |
Säffle Simsällskap |
|
1:33.71 |
3:14.20 |
4:51.32 |
|
6:19.93 |
|
17 |
Edvin Brattberg |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:33.08 |
3:11.71 |
4:47.38 |
|
6:21.20 |
|
18 |
Kevin Cao |
2003 |
Örebro Simallians |
|
1:30.63 |
3:12.18 |
4:52.98 |
|
6:30.13 |
|
19 |
Daniel Kördel |
2004 |
Örebro Simallians |
|
1:33.37 |
3:17.45 |
5:02.60 |
|
6:42.57 |
|
20 |
Axel Skoglund |
2004 |
Örebro Simallians |
|
1:36.80 |
3:21.95 |
5:07.77 |
|
6:51.15 |
|
21 |
August Jansson |
2005 |
Örebro Simallians |
|
1:39.50 |
3:28.18 |
5:16.33 |
|
6:54.65 |
|
22 |
Sigge Verner |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:41.80 |
3:32.15 |
5:24.79 |
|
7:10.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: YGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Leo Jakobsson |
2002 |
Bålsta Simklubb |
|
1:07.08 |
2:18.72 |
3:30.42 |
|
4:38.85 |
|
2 |
Marcus Johnsson |
2002 |
Sala Simsällskap |
|
1:05.33 |
2:17.47 |
3:31.37 |
|
4:43.33 |
|
3 |
Elias Persson |
2002 |
Simsällskapet Mora |
|
1:10.25 |
2:29.71 |
3:51.12 |
|
5:10.41 |
|
4 |
Adrijan Danqi |
2002 |
Örebro Simallians |
|
1:15.38 |
2:36.86 |
3:57.53 |
|
5:14.51 |
|
5 |
Erik Bergstrand |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:15.18 |
2:38.87 |
4:01.68 |
|
5:17.33 |
|
6 |
Marcus Tägtström |
2002 |
Borlänge Simsällskap |
|
1:11.86 |
2:33.89 |
3:57.04 |
|
5:20.36 |
|
7 |
Per Granlund |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
1:13.36 |
2:35.75 |
4:00.10 |
|
5:20.63 |
|
8 |
Oscar Wilhelmsson |
2002 |
Örebro Simallians |
|
1:18.98 |
2:41.41 |
4:03.16 |
|
5:22.47 |
|
9 |
Linus Björk |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
1:16.14 |
2:39.73 |
4:02.39 |
|
5:23.56 |
|
10 |
Noel Hodberg |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
1:18.55 |
2:45.39 |
4:12.28 |
|
5:34.90 |
|
11 |
Elias Gustavsson |
2002 |
Borlänge Simsällskap |
|
1:16.96 |
2:43.18 |
4:10.41 |
|
5:38.80 |
|
12 |
Arman Dumanyan |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:20.91 |
2:50.35 |
4:18.10 |
|
5:42.35 |
|
13 |
Hampus Frykman |
2002 |
Bålsta Simklubb |
|
1:16.94 |
2:46.50 |
4:16.78 |
|
5:44.81 |
|
14 |
Anton Svennberg |
2002 |
Örebro Simallians |
|
1:30.46 |
3:11.44 |
4:53.39 |
|
6:27.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: YGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
John Aldrin |
2001 |
Katrineholms Simsällskap |
|
1:04.07 |
2:13.26 |
3:24.59 |
|
4:34.81 |
|
2 |
Adam Carlsson |
2001 |
Gävle Simsällskap |
|
1:07.03 |
2:18.82 |
3:30.83 |
|
4:39.78 |
|
3 |
Johan Brewitz |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
1:08.30 |
2:21.73 |
3:33.86 |
|
4:46.08 |
|
4 |
Max Fahlén |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
1:09.16 |
2:23.47 |
3:36.52 |
|
4:48.54 |
|
5 |
Elias Nordgren |
2001 |
Sala Simsällskap |
|
1:09.81 |
2:25.52 |
3:41.45 |
|
4:56.35 |
|
6 |
Marcus Ålenius |
2001 |
Gävle Simsällskap |
|
1:07.22 |
2:24.41 |
3:43.74 |
|
5:00.27 |
|
7 |
Robert Hellberg |
2001 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:10.95 |
2:29.84 |
3:50.63 |
|
5:06.67 |
|
8 |
Filip Rautiainen |
2001 |
Katrineholms Simsällskap |
|
1:09.18 |
2:28.17 |
3:48.87 |
|
5:07.70 |
|
9 |
Leo Henry Örtlund |
2001 |
Borlänge Simsällskap |
|
1:16.20 |
2:38.90 |
4:02.13 |
|
5:21.46 |
|
10 |
Harry Chan |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:15.15 |
2:43.10 |
4:14.37 |
|
5:41.85 |
|
11 |
Markus Engström |
2001 |
Örebro Simallians |
|
1:26.09 |
2:59.44 |
4:30.02 |
|
5:57.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: YGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
William Brand |
1998 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:00.14 |
2:09.99 |
3:20.97 |
|
4:28.95 |
|
2 |
Eldin Kadic |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:05.88 |
2:19.42 |
3:32.13 |
|
4:47.47 |
|
3 |
Alexander Nylén |
2000 |
Karlskoga Simförening |
|
1:08.71 |
2:23.37 |
3:38.92 |
|
4:53.08 |
|
4 |
Marcus Nordh |
2000 |
Bollnäs Simsällskap |
|
1:09.37 |
2:28.48 |
3:49.93 |
|
5:10.35 |
|
5 |
Andreas Persson |
2000 |
Gävle Simsällskap |
|
1:10.10 |
2:31.59 |
3:54.68 |
|
5:13.59 |
|
6 |
Sam Thai |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:11.83 |
2:30.69 |
3:53.11 |
|
5:14.40 |
|
7 |
Carl Bidebo |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:11.15 |
2:32.19 |
3:54.76 |
|
5:16.13 |
|
8 |
Elias Paulson |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:26.47 |
2:58.68 |
4:30.97 |
|
6:01.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.06 |
Utskriftsdatum |
05 juni 2016 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
16:29 |
|