Results for Ungdoms-GP 3 Eskilstuna
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Lördag 4/6 Klockan 10.00 (Insim kl 09.00)
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 2016 |
|
Utskriftsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
12:39 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: UGP |
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Edith Jernstedt |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
1:11.98 |
2:33.85 |
4:06.20 |
|
5:21.46 |
|
2 |
Filippa Sterling |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
1:13.58 |
2:36.89 |
4:07.76 |
|
5:21.83 |
|
3 |
Elsa Bergh |
2002 |
Söderhamns Simsällskap |
|
1:18.33 |
2:45.59 |
4:16.93 |
|
5:32.73 |
|
4 |
Emma Larsson |
2002 |
Borlänge Simsällskap |
|
1:16.95 |
2:51.48 |
4:35.92 |
|
5:52.05 |
|
5 |
Nadia Welin-Berger |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:16.60 |
2:56.61 |
4:34.76 |
|
6:05.68 |
|
6 |
Lina Rehnman |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
1:20.96 |
3:00.66 |
4:45.05 |
|
6:07.84 |
|
7 |
Lisen Hill |
2002 |
Simsällskapet Mora |
|
1:29.34 |
3:02.53 |
4:51.97 |
|
6:14.80 |
|
8 |
Linnea Yu Hammarsten |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:20.95 |
3:00.55 |
4:49.81 |
|
6:18.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Amie Molin Richtnér |
2001 |
Gävle Simsällskap |
|
1:24.82 |
2:52.11 |
4:29.76 |
|
5:49.67 |
|
2 |
Frida Gustafsson |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:16.42 |
2:50.03 |
4:37.37 |
|
5:56.14 |
|
3 |
Walda Jonsson |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:26.59 |
3:02.83 |
4:52.14 |
|
6:17.82 |
|
4 |
Salma Gabot |
2001 |
Örebro Simallians |
|
1:31.67 |
3:05.90 |
4:53.73 |
|
6:20.25 |
|
5 |
Maja Hammarland |
2001 |
Örebro Simallians |
|
1:23.65 |
3:10.05 |
5:06.12 |
|
6:41.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Junevik |
2000 |
Falu Simsällskap |
|
1:09.11 |
2:33.68 |
4:04.55 |
|
5:19.55 |
|
2 |
Emma Bergkvist |
2000 |
Strängnäs Simklubb |
|
1:12.73 |
2:34.62 |
4:10.30 |
|
5:23.14 |
|
3 |
Jennie Isaksen |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:12.99 |
2:41.70 |
4:12.27 |
|
5:23.48 |
|
4 |
Lisa Eriksson |
1998 |
Strängnäs Simklubb |
|
1:11.69 |
2:37.42 |
4:13.75 |
|
5:27.02 |
|
5 |
Anna Eriksson |
1999 |
Strängnäs Simklubb |
|
1:08.28 |
2:36.81 |
4:15.65 |
|
5:29.53 |
|
6 |
Solène Arnou |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:17.92 |
2:47.76 |
4:19.49 |
|
5:35.68 |
|
7 |
Sofia Bjälevik |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:18.97 |
2:44.45 |
4:24.63 |
|
5:44.28 |
|
8 |
Linnea Fundberg |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:21.47 |
2:50.99 |
4:37.70 |
|
5:50.11 |
|
9 |
Alva Nykvist |
1999 |
Deje Simsällskap |
|
1:22.19 |
2:53.48 |
4:36.76 |
|
5:57.55 |
|
10 |
Nora Laine |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:23.05 |
3:01.80 |
4:43.78 |
|
6:09.39 |
|
11 |
Tina Huslid |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:24.93 |
2:57.05 |
4:46.65 |
|
6:10.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.06 |
Utskriftsdatum |
04 juni 2016 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
12:39 |
|